شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس یکی از سوالاتی است که برای سرمایه گذاران در خارج است کشور به وجود می آید . کشور سوئیس یکی از زیباترین کشور های موجود در اتحادیه اروپا است که دارای شرایط بسیار عالی برای مهاجرت به نیز میباشد . مهاجرت به سوئیس از طریق های گوناگونی صورت میگیرد که یکی از آنها سرمایه گذاری در سوئیس به شما میرود . میتوان از دیگر شرایط مهاجرت به سوئیس به تحصیل در سوئیس یا کار در سوئیس نیز اشاره کرد . شرایط سرمایه گذاری در سوئیس بسیار متنوع است از این رو پیشنهاد میگردد که حتما با کارشناسان و مشاورین حرفه ای مشورت نموده و مشاوره دریافت نمایید و سپس اقدام به سرمایه گذاری در سوئیس نمایید .

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس با توجه به سرمایه ی شما تعیین میگردد و باید این نکته را در نظر بگیرید که شما به عنوان یک سرمایه گذار از تمامی ریسک ها و مشکلات سرمایه گذاری مطلع هستید .

پیشنهاد میگردد قبل از هر گونه اقدام ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق تجارت بین الملل دانشگاه ملی وین) و وکیل پایه یک دادگستری ایران در خصوص سرمایه گذاری در خارج از کشور است را مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در این باب کسب نمایید

ابتدا شرایط کشور سوئیس را بررسی می نماییم و شما را با این کشور آشنا می نماییم.

سوئیس نام رسمی کنفدراسیون سوئیس و برگرفته از تلفظ فرانسوی این کلمه میباشد.از آنجاییکه در سال ۱۲۹۱ اولین استانی که به کنفدراسیون سوئیس پیوست ، سوئیس نام داشت این نام برای این کشوربه یادگار ماند . جمعیت این کشور در حال حاضر بالغ بر ۷٫۵ میلیون نفر میباشد که بیست درصد این جمعیت را خارجیان تشکیل میدهند . ایتالیایی ها ، اتباع  یوگوسلاوی سابق و سپس پرتغالی ها و ترکها  پرتعداد ترین  تیره خارجیها محسوب میشوند  . این کشور متشکل از ۲۶ استان میباشد که اصطلاحاً کانتون نامیده میشود و هر کانتون در امور داخلی خود از خودمختاری نسبی برخوردار هست . زبان رسمی در ۲۰ کانتون آلمانی ، ۵ کانتون فرانسوی و ۱ کانتون ایتالیایی میباشد و لیکن در بعضی از کانتونها مثل فریبورگ ویا گرابوندن بیش از یک زبان رایج است و در کل سوئیس از هر سه زبان به عنوان زبان رسمی نام برده میشود. سوئیس تنها کشور دنیا میباشد که از سه زبان رسمی برخوردار است  . آب و هوای این کشور در سالهای اخیر رو به تعادل نهاده و از زمستانهای سرد و سخت کمتر اثری به چشم میخورد  . این کشور به طرز با شکوهی در دامنه کوه آلپ قرار گرفته و این مساله باعث پیدایش جذابیتهای خارق العاده ای در این کشور گردیده به طوریکه تفاوت آب و هوا در شمال و جنوب این کشور کاملا محسوس میباشد . این کشور به کشور دریاچه ها نیز مشهور است به طوریکه تعدد و فراوانی دریاچه ها در این کشور کوچک توجه هر بیننده ای را به خود جلب میکند . اقتصاد این کشور نیز به نوبه خود در خور توجه میباشد . در حالیکه پس از به وجود آمدن پول واحد اروپایی ، کشور های این منطقه تورم سرسام آوری را تجربه کردند ولیکن این کشور توانست بدور از هرگونه دغدغه خاطری از این پدیده مستثنی بماند .در آمد سرانه مردمان این کشور در حال حاضر ۴۳۰۰۰ دلار آمریکا در سال میباشد و حجم مبادلات تجاری این کشور بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته بوده بطوریکه از میزان ۳٫۵ میلیارد دلارسهم صادرات به ایران و تنها ۲۰ میلیون دلار واردات از ایران بوده است .

کشور سوئیس دارای یکی از بالاترین میزان در آمد سرانه در جهان (بالغ بر ۶۰ هزار فرانک) میباشد. دولت این کشور سالیانه حدود ۴ میلیارد دلار را به منظور پرداخت حق بیمه بیکاری هزینه می کند. بطور کلی اقتصاد سوئیس بر مبنای فعالیت های متنوع صنعتی، تجاری و سیستم اقتصاد بازار آزاد استوار است. منابع اقتصادی این کشور، صنعت، کشاورزی، توریسم، بانکداری و بیمه میباشد. چنانچه قصد سرمایه گذاری در کشور سوئیس را دارید وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور با ارائه ی مشاوره ی تخصصی شما را در این امر راهنمایی می نمایند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس

اصولا مهاجرت به سوئیس از پیچیدگی بسیار خاصی برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا برخوردار میباشد و این شرایط حتی برای اتباع کشور آمریکا نیز اعمال میگردد . سرمایه گذاری در کشور سوئیس به صورت ثبت و راه اندازی شرکت می باشد بدین صورت که ابتدا یک شرکت حقوقی در کشور سوئیس ثبت نمائید ، سپس باید یک فعالیت اقتصادی را راه اندازی بنمائید به طوریکه برای حداقل ۱۰ نفر شغل ایجاد کنید. مبلغ سرمایه گذاری شده چندان مورد توجه مقامات محلی قرار ندارد ولیکن توجه داشته باشید که حقوق یک کارگر عادی در ماه دست کم ۳۵۰۰ فرانک میباشد . پس از گذشت یکسال و در صورتیکه فعالیت اقتصادی قابل قبولی داشته باشید و میران سود آوری خالص شرکت شما بالای ۰۰۰ ۱۰۰ فرانک باشد میتوانید برای دریافت اقامت سالیانه سوئیس که به کارت اقامت B  معروف میباشد  اقدام نمائید که این اقامت پس از گذشت ۵ سال به اقامت نوع  دائم که به کارت اقامت  C معروف میباشد تبدیل خواهد گردید. مطابق با قانون جدید مهاجرت که اکنون در پارلمان این کشور در دست بررسی میباشد دارندگان اقامت دائم  C  بعد از گذشت ۳ سال میتوانند برای اخذ تابعیت سوئیس اقدام بنمایند .موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه دهنده مشاوره در زمینه ی حقوق داخلی و بین الملل آماده ی همراهی شما عزیزان در مسیر سرمایه گذاری در کشور سوئیس می باشد.

شرکت هایی که بیشتر توسط افراد خارجی در سوئیس ثبت میشوند دو نوع هستند که این دو نوع شرکت عبارتند از:

– شرکت مسئولیت محدود Sarl

– شرکت متخصص SA

هزینه ثبت شرکت در سوئیس

برای ثبت شرکت در سوئیس باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

– محدودیتی در مالکیت خارجی نیست

– حداقل یکی از مدیران باید مقیم سوئیس باشد

– حداقل سرمایه اولیه شرکت ۲۰۰۰۰ فرانک سوئیس در حدود ۱۳۰۰۰ یورو است.
اسناد و مدارک مورد نیاز

برای ثبت شرکت در سوئیس باید مدارک و اسناد زیر را مهیا سازید:

– نام شرکت

– نام مدیر، ملیت، تاریخ تولد و آدرس کامل وی

– نام و نام خانوادگی به همراه آدرس کامل سهامداران

– مدرک اثبات هویت شامل اسکن گذرنامه، ترجمه رسمی از کارت ملی و گواهینامه

– مدرک اثبات آدرس شامل ترجمه رسمی از قبض گاز یا برق و یا کارت اعتباری شما و یا صورت حساب ۳ ماهه بانکی
سرمایه اولیه

سرمایه اولیه بیست هزار فرانک سوئیس است که لازم است در ابتدا تمام آن پرداخت شود، این پول باید در یکی از بانک های سوئیس قرار داده شود، هنگامی که شرکت به صورت کامل ثبت شد میتوان از این سرمایه به صورت کامل استفاده کرد، ارزش هر سهم در سوئیس حداقل ۱۰۰ فرانک تعیین شده است.

شرایط سرمایه گذاری در سوئیس را میتوان به این موارد بستگی داد که شما به دنبال چه کاری هستید ؟ آیا به دنبال دریافت اقامت هستید ؟ یا آیا فقط به دنبال کسب در آمد یا استارت یک بیزینس هستید ؟ شرایط سرمایه گذاری در سوئیس کاملا ویژه به شمار میرود و دارای مزایای بسیاری نیز است ولی باید از تمامی موارد آن مطلع باشید سپس از این راه برای مهاجرت به سوئیس استفاده نمایید . مهاجرت به سوئیس نیز در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است و تعداد زیادی از مهاجرین این کشور زیبا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند . باز هم پیشنهاد میکنم ویدیوهای موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور در باب سرمایه گذاری تهیه شده است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید .

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (13 نظرات, میانگین: 4٫08 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 پاسخ
 1. حسین گفته:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم میشه شخصی از امریکا ملکی در سویس خریداری کنه و به صورت ۵۰٫۵۰ به نام ما بشه و اقامت بگیریم؟

  پاسخ
  • rahele hosseini گفته:

   با سلام و عرض ادب
   خرید ملک در کشور سوئیس امکان پذیر است اما جهت دریافت اقامت، شرایط شما باید به صورت تخصصی بررسی گردد. جهت اطلاع از مباحث تخصصی سرمایه گذاری با دفتر مرکزی وین تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. پرنسا گفته:

  سلام و خسته نباشید من رشته طراحی و دوخت خوندم و طراح لباس هستم و خیاط ماهری نیز میباشم ایا میتونم در سوئیس اقامت بگیرم هم برای خودم و هم خانوادم ؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر پیشنهاد کاری داشته باشید بله و بعد از مشخص شدن وضعیت اقامت شما سایر اعضا می توانند به شما بپویندند.

   پاسخ
 3. قاسمی گفته:

  سلام من یک تولید کننده کالای خواب هستم میخام درسوییس کار کنم چگونه میتونم با یک سوییسی شریکی کارکنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، از طریق شرکت های با مسئولیت محدود این امکان وجود دارد، اما باید یک شخص سوئیسی را برای همکاری پیدا کنید، لطفا با دفتر وین تماس بگیرید تا به صورت کامل تحت راهنمایی قرار بگیرید.

   پاسخ
 4. انسی گفته:

  سلام,در شهر زوریخ شرکتی به نام یونیک فاینانس وجود داره که در حال حاضر بسیاری از ایرانی ها هم در این شرکت از طریق خرید سهام و سرمایه گذاری در بورس مشارکت کردند’ایا وجود چنین شرکتی و اعتبار آن چقد هستش?

  پاسخ
 5. مهدی گفته:

  سلام من در سوئیس زندگی میکنم و مبلغی در حدود ۱۲۰هزار فرانک دارم که قصد سرمایه گذاری بر روی کسب و کار دارم میخواستم بدونم شما می تونید مشاوره بدین چه کسب و کاری رو راه اندازی کنم

  پاسخ
 6. رحیم گفته:

  باسلام بزرگوارمدتی هست که درایران گروهی ادعا میکنندکه اگردربانک ها ی سوییس سرمایه گذاری کنید بعداز ۱۵ماه دوبرابرمبلغ سرمایه گذاری شده را برمیگردانند مثلا اگر۸۰میلیون بگذاری بعداز۱۵ماه ۱۶۰میلیون برمیگردد ازشمابزرگواردرخواست میکنم باتوجه به سابقه جنابعالی بفرمایید ایا این کارقانونی است یا کلاه برداری واگرکلاهبرداری هست ما باید چکارکنیم تا فرزندانمان را بتوانیم منصرف کنیم ممنون

  پاسخ
 7. زهرا كريمي گفته:

  سلام، قصد دارم از طريق سرمايه گذاري در سوييس اقامت بگيرم. آيا ميتونم مستقيم به سفارت سوييس مراجعه كنم و مشاوره بگيرم. ؟ حداقل چقدر بايد سرمايه و هزينه كنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای مهاجرت و سرمایه گذاری باید در ابتدا رزومه خود را بفرمایید تا اطلاعات شما بررسی گردد که می توانید برای اطلاعات بیشتر با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   ممکن است شرایط سرمایه گذاری در سوئیس برای شما محیا باشد ولی باید شرایط خود را به صورت کامل اعلام نمایید تا بتوانیم شرایط شما را در باب سرمایه گذاری بررسی نماییم . در صورت امکان نیز میتوانید با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 8. وحید گفته:

  سلام یه سوال داشتم با خرید سهام از یه شرکت مطرح سوییس نمیشه اقامت گرفت یا باید حتما شرکت ثبت کنیم و ادامه ماجرا؟ متشکرم

  پاسخ
 9. حسن گفته:

  سلام دوست عزیز ،من ساکن کانادا هستم و برای اقامت از طریق سرمایهگذاری میخواستم اقدام کنم چند تا سوال داشتم خدمتتون .من ارشیتکت هستم و کارم ساخت و سازه همینطور که میدونین تو ساخت و ساز ممکنه بیشتر از ۵۰نفر مثل کاشکار. برقکار نجار و…درگیر باشن اما ثابت نیستن .ایا از این روش میشه اقدام کرد با اینکه ۱۰نفر شغل ثابت به وجود نمیاد
  دوم اینکه برای شروع کار تا محیط رو بشناسی و بخوای شروع کنی شاید یکی دو سال طول بکشه و بعد شروع کار کارت B داده میشه ایا این مدت در مدت زمانی که فرمودین بعد ۵سال کارت cداده میشه لحاظ میشه .
  با تشکر

  پاسخ