سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در عمان و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در عمان و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در عمان و شاخص های تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق سپرده بانکی
 • سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه و سهام
 • سرمایه گذاری در عمان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت عمان
 • سرمایه گذاری در عمان و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در عمان و معایب آن

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در عمان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در عمان، شرایط سرمایه گذاری در کشور عمان و اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت و تمامی نکات مهم در باب این موضوع، به زبانی ساده و به صورت خلاصه برای شما شرح داده خواهد شد. نکته اصلی اینجاست که آیا با سرمایه گذاری در عمان می توان به این کشور مهاجرت کرد یا خیر و آیا این امکان برای ایرانیان در روش های گوناگون مورد بحث، میسر خواهد بود یا خیر. در صورت داشتن هر گونه سوال و یا ابهام و یا نیاز به توضیحات بیشتر در مورد سرمایه گذاری در عمان می توانید سوالات خود را زیر همین مقاله در سایت مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند و یا با مشاوران مجرب در مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش‌؛ تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان در این زمینه برخوردار شوید. تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را در زمینه مهاجرت و خصوصاً مهاجرت به کشور عمان داشته باشید.

سرمایه گذاری در عمان و شرایط عمومی آن

کشور عمان یک کشور عربی است که در منطقه خاور میانه و همین طور شبه جزیره عربستان قرار دارد. این کشور جزو کشور های حاشیه خلیج فارس بوده که دارای مرز آبی با ایران نیز هست. پایتخت این کشور شهر مسقط و جمعیت آن کمتر از چهار میلیون و هفتصد هزار نفر است. نوع حکومت این کشور نیز از نوع پادشاهی است. جالب است بدانید که این کشور روابط بسیار گرم و صمیمی با کشور های امریکا و انگلستان دارد. این کشور همچنین دارای مناطق آزاد زیادی است که شامل منطقه آزاد صلاح، بندر صلاح، بندر صنعتی صحار، منطقه آزاد صحار، منطقه آزاد المزیونه و منطقه آزاد مسندم می شود. سرمایه گذاری در عمان در مناطق نام برده شده شرایطی ساده تر برای متقاضیان دارد و همچنین شخص سرمایه گذار تا ۱۰ سال از معافیت مالیاتی می تواند استفاده کند و همین طور مالکیت در این مناطق برای افراد خارجی ۱۰۰ درصد است.

سرمایه گذاری در عمان در سال های اخیر رشد چشم گیری داشته است. سرمایه گذاری افراد خارجی در کشورعمان در سال های اخیر، نقش مهمی در مباحث اقتصادی و درامدی این کشور در حال توسعه ایفا می کند. کشور عمان در سال ۱۹۷۰ از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دچار تغییرات عمده ای شد که به رنسانس عمان معروف است. از آن پس بود که برنامه های سرمایه گذاری خارجی در این کشور به منظور درامدزایی و ورود ارز به آن ایجاد شد. البته در سال های اولیه این برنامه ها تنها شامل موارد به صنعت نفت و پتروشیمی بود و سرمایه گذاران خارجی بیشتر شرکت های شیمیایی و نفتی و پتروشیمی بودند که به منظور تأسیس زیر ساخت و یا بهره برداری از صنعت نفت این کشور وارد عرصه سرمایه گذاری در عمان می شدند. با رشد اقتصادی این کشور و پیشرفت های مداوم آن در زمینه های اقتصادی این بستر در زمینه های دیگر اقتصادی نیز برای سرمایه گذاران خارجی فراهم شد که هم اکنون نیز این شرایط ادامه دارد.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط مهاجرت به عمان

توضیحاتی در خصوص کار در عمان و شرایط آن برای پزشکان و پرستاران و دیگر تخصصها

محیط شهری مسقط عمان و توضیحات بیشتر

فرهنگ شهری و نحوه رانندگی در مسقط

فرودگاه عمان و مقایسه آن با دیگر فرودگاههای کشورهای عربی

فایل ویدئویی میزان رضایت مردم عمان از حکومت و نحوه اخذ تابعیت عمان

فایل ویدئویی مسیر داخلی شهر مسقط تا فرودگاه و مقایسه آن با کشورهای اروپایی

فایل ویدئویی شرایط عمومی و توصیف کشور عمان

فایل ویدئویی خیابان های مسقط و مقایسه آنها با محیط شهری در امارات

فایل ویدئویی پرواز First Class عمان به قطر

فایل ویدئویی مهاجرت به عمان یا کشورهای تاپ غربی

فایل ویدئویی نگاه درست واقع بینانه و علمی مهاجرت به عمان

سرمایه گذاری در عمان و استانداردهای سرمایه گذاری

مسلماً یکی از مهم ترین فاکتور ها برای یک سرمایه گذار چه در کشور عمان و چه در کشور های دیگر، ریسک سرمایه گذاری در آن کشور است. همواره این ترس در سرمایه گذار خارجی وجود دارد که به دلایل پیش بینی شده و یا غیر قابل پیش بینی، سرمایه اش را از دست بدهد. از این رو همواره ریسک این وجود دارد که به عنوان مثال دولت کشور مورد نظر، به هر دلیلی دست به لغو قرارداد های سرمایه گذاران خارجی بزند که ممکن است به دلیل مسائل سیاسی داخلی آن کشور و یا رابطه نامطلوبی که میان آن کشور با کشور متبوع شما پیش آید. البته در کشور هایی که از نظر سیاسی و حقوقی در سطح اول جهان قرار دارند عملاً احتمال وقوع این مسائل نزدیک به صفر است. این نکته را نیز در نظر بگیرید که کشور عمان یک کشور پادشاهی مطلق بوده و روابط سیاسی آن با کشور های غربی بسیار نزدیک تر از ایران است.

نرخ مصادره اموال در کشور عمان:

به طور کلی می توان برای بررسی امنیت سرمایه گذاری در عمان نرخ مصادره اموال (Expropriation risk) در آن کشور را مورد بررسی قرار داد. بر اساس این نرخ پر ریسک ترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری عدد ۷ و امن ترین کشور های جهان برای سرمایه گذاری عدد ۱ را دریافت می کنند. که کشور عمان در سال ۲۰۱۷ عدد ۳ را به خود اختصاص داد. در جدول زیر می توانید نرخ مصادره اموال در این کشور را در سال های اخیر ملاحظه بفرمایید:

سرمایه گذاری در عمان

نرخ ریسک در کشور عمان:

یکی از مواردی که برای تصمیم گیری در خصوص سرمایه گذاری در عمان می باید در نظر گرفت نرخ ریسک در این کشور است. این نرخ به دو صورت ارزیابی می شود که در نوع اول شرایط عمومی کشور مانند شرایط سیاسی و اقتصادی و … بررسی شده و در نوع دوم شرایط محیطی برای ایجاد یک تجارت مورد بررسی قرار می گیرد. در نمودارهای زیر این دو نوع نرخ ریسک را ملاحظه می نمایید:

سرمایه گذاری در عمانسرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان و شاخص های تاثیرگذار

سرمایه گذاری در عمان شامل چند شاخص تاثیر گذار است که با آن خواهیم پرداخت. برای سرمایه گذاری موفق در هر کشوری یک سرمایه گذار شاخص های مختلف اقتصادی را در نظر می گیرد که این عوامل فاکتور های اساسی در اقتصاد هر کشور هستند. از این شاخص های مهم می توان به تولید ناخالص ملی هر کشور و همین طور مقدار مالیاتی که از جانب دولت برای آن کشور تصویب شده است را بررسی نمود. در ادامه این نوشتار به میزان تولید ناخالص داخلی و همین طور نرخ مالیات در کشور عمان نگاهی می اندازیم. چرا که این مساله یکی از مسائل بنیادی برای سرمایه گذاری در عمان است.

سرمایه گذاری در عمان

در این نمودار می توانید میزان تولید ناخالص داخلی کشور عمان از سال ۱۹۹۰ تا کنون را می توانید ملاحظه بفرمایید.
همانطور که در تصویر پیدا است میزان تولید ناخالص داخلی کشور عمان در حال حاضر در حدود کمی بیشتر از ۱۸۶ بیلیون دلار است. اگر چه این میزان در سال های اخیر همواره در حال رشد بوده و هست اما اگر این میزان را با تولید ناخالص داخلی کشور های قطر و کویت که از کشور های عربی منطقه هستند مقایسه بفرمایید خواهید دید که پایین تر از آن ها است. البته این نکته را در نظر بگیرید که دو کشور قطر و کویت که در نمودار ملاحظه می فرمایید از ثروتمند ترین کشور های جهان هستند. نرخ مالیات برای سرمایه گذاری در عمان نیز بر حسب نوع کسب و کار، منطقه ای که در آن سرمایه گذاری نموده اید و میزان سود دهی سرمایه گذاری شما متفاوت است.
مالیات نیز از جمله موارد مهم است که سرمایه گذاران احتیاج دارند راجع به آن اطلاعات کسب نمایند. به صورت کلی می توانید نرخ مالیات در کشور عمان در سال های اخیر را در نمودار زیر ملاحظه بفرمایید:

سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در عمان از طریق ثبت شرکت یکی از کم ریسک ترین و بهترین راه های سرمایه گذاری در این کشور است چرا که با این کار شما به راحتی اجازه ی کار قانونی در کشور عمان و مجوز سرمایه گذاری در آن را می یابید. تا چندی پیش ایرانیان اجازه ثبت شرکت در مناطق آزاد کشور عمان را نداشتند اما این امر اخیرا ممکن شده است و ایرانیان به راحتی می توانند در مناطق آزادی که پیش از این نام برده شدند شرکت خود را به ثبت برسانند. در مناطق آزاد ثبت شرکت نیاز به کفیل عمانی ندارد و متقاضی می تواند مالک کامل و قانونی شرکت مورد نظر باشد. لازم به ذکر است سرمایه اولیه شرکت شما می باید حداقل بیست هزار ریال عمانی باشد که در این نوع از ثبت شرکت به شما اقامتی دوساله و قابل تمدید داده خواهد شد. در مناطق غیر آزاد سهم شما از شرکت ۴۹ درصد خواهد بود.

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در عمان است. یکی از برنامه های کشور عمان برای رسیدن به برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ اجازه خرید ملک توسط افراد خارجی در این کشور بوده است. در این نوع از سرمایه گذاری شما به عنوان یک خارجی می توانید ملک مورد نظر در عمان را خریداری نمایید، اما سند این ملک تا ۹۰ سال متعلق به شما خواهد بود و مادامی که این ملک متعلق به شما باشد، اجازه ی اقامت در این کشور را دارید. البته شما به عنوان فرد خارجی اجازه خرید ملک در تمامی نقاط این کشور را ندارید و فقط در مناطقی که دولت تعیین می کند اجازه دارید ملک خریداری نمایید. قیمت های ملک در مناطق مشخص شده در سال ۲۰۱۸ از حدود ۸۰ هزار دلار تعیین شده است.

در ذیل نمودار رشد قیمت مستغلات در کشور عمان در سال های اخیر را ملاحظه میفرمایید.

سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان از طریق سپرده بانکی

سرمایه گذاری در عمان شامل سپرده گذاری در بانک های این کشور نیز می شود. کشور عمان نیز مانند بسیاری از کشور های دیگر اجازه سرمایه گذاری و سپرده گذاری را به افراد خارجی می دهد اما این کشور در ازای سپرده گذاری در بانک های آن به متقاضی اقامت نخواهد داد.

سرمایه گذاری در عمان از طریق خرید اوراق قرضه و سهام

برای سرمایه گذاری در عمان خصوصاً در بازار بورس این کشور نیاز هست از شاخص بورس این کشور اطلاع داشته باشید. کشور عمان در سال گذشته و به دنبال کاهش نرخ نفت اقدام به عرضه ی ۲ میلیارد و پانصد میلیون دلار اوراق قرضه نمود و بخش بسیاری از این اوراق توسط افراد خارجی خریداری شد. همچنین شخص سرمایه گذار میتواند به راحتی و بدون داشتن اجازه ی کار و اقامت در این کشور و با داشتن حساب بانکی بین المللی از شرکت های موجود در بازار بورس اوراق بهادار کشور عمان سهام خریداری نماید. ولی این خرید و سرمایه گذاری منجر به اقامت شخص سرمایه گذار نخواهد شد.

شاخص رشد بازار بورس عمان در ماه های اخیر

سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت عمان

همان طور که ملاحظه فرمودید راه های زیادی برای سرمایه گذاری در کشور عمان وجود دارد که منجر به اقامت کوتاه مدت شما خواهد شد و مادامی که شما بتوانید در این کشور به کسب و کار و یا تجارت بپردازید اقامت شما تمدید خواهد شد. اما این کشور مانند بقیه کشور های عربی به شما تابعیت و یا اقامت دائم این کشور را نخواهد داد. از این رو اگر شما به دنبال دریافت پاسپورت دوم و تابعیت کشوری دیگر هستید عمان انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود. می توان این گونه گفت که سرمایه گذاری در عمان معمولاً پر سود است اما منتج به دریافت اقامت و پاسپورت نخواهد شد.

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در مورد اقامت کشورهای عربی

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد اقامت کشورهای عربی

سرمایه گذاری در عمان و مزایای آن

به صورت کلی می توان گفت که سرمایه گذاری در عمان برای افراد خارجی مزایای مناسبی دارد که از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این کشور از نظر جغرافیایی و به علت دسترسی به آب های آزاد میتواند پل ارتباطی مناسبی برای صادرات و واردات باشد.
 • شرایط اقتصادی این کشور رو به رشد بوده و تقریبا زمینه برای سرمایه گذاری ایرانیان مناسب است.
 • این کشور بر خلاف اکثر کشور های عربی به ایرانیان اجازه سرمایه گذاری می دهد.
 • سرمایه گذاری در عمان با ارز های خارجی خواهد بود و مسایلی مانند بی ارزش شدن ریال در سال های اخیر در آن تاثیر نخواهد گذاشت.

سرمایه گذاری در عمان و معایب آن

در مورد معایب سرمایه گذاری در عمان باید گفت:

 • سرمایه گذاری در عمان بیشتر در سرمایه گذاری های بزرگ مانند صنایع نفتی و پتروشیمی از سوی سرمایه گذاران کشور های غربی انجام می گیرد و کشور های توسعه یافته تمایل چندانی به سرمایه گذاری در صنایع و خدمات دیگر این کشور ندارند.
 • سرمایه گذاری در عمان برای ایرانیانی که قصد اخذ اقامت و تابعیت کشور دیگری را دارند مناسب نیست.
 • کشور عمان یک کشور پادشاهی مطلق است و مسایل سرمایه گذاری، مالیاتی، سیاسی و… در آن می تواند با تصمیم خاندان سلطنتی دگرگون شود.
 • کشور عمان رابطه قوی تری با دولت های آمریکا و انگلستان نسبت به ایران دارد و مسایلی مانند تحریم و … می تواند سرمایه سرمایه گذاران ایرانی را تهدید کند.
سرمایه گذاری در عمان و سخن پایانی

سرمایه گذاری در عمان و همین طور فاکتور های مهم اقتصادی این کشور و بررسی ریسک های آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت و این مسأله را از نظر علمی خصوصاً برای متقاضیان ایرانی مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهاد می کنیم روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور های دیگر را نیز در سایت مؤسسه حقوقی ملک پور مطالعه نمایید، چرا که کشور های دموکراتیک و سطح اول اروپایی مانند اتریش، اسپانیا، آلمان و … نیز راه هایی برای اخذ اقامت به متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور ها ارائه می کنند. شما می توانید در خصوص سرمایه گذاری در عمان با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی این مؤسسه بهره مند شوید. در ادامه پیشنهاد می شود تمام نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را در مورد سرمایه گذاری در عمان زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه بیان داشته تا کارشناسان ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی تمام سوالات شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. محسن گفته:

  سلام
  ايرانيان در چه مشاغلى اجازه فعاليت در عمان را دارند؟
  بعنوان مثال يك شركت در زمينه فنى مهندسى اين امكان را دارد تا نيروهاى كارگرى و مهندسى خود را از ايران تأمين كند يا خير؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. آرمان گفته:

  با سلام واحترام
  ۱- اینجانب درخصوص سرمایه گذاری اولویتم کسب درآمد وسود بهتر هست نه اقامت ۲-باچه میزان سرمایه میتوان یه کار نسبتا خوب شروع کرد۳-آیا پکیج آماده قابل پیشنهاد دارید لطفا درخصوص موارد راهنمایی بفرمایید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، کسب سود وابسته به بیزنس پلانی است که شما برای طرح خود در نظر گرفته اید، ما می توانیم شما را در نگارش طرح تجاری یاری کنیم. برای هر طرح متفاوت هست باید در ابتدا و با شرایط شما مشخص بشه که چه روشی برای شما مناسب هست. می تونید با دفاتر تماس بگیرید که راهنماییتون کنند.

   پاسخ