سرمایه گذاری در قبرس و بررسی آن

سرمایه گذاری در قبرس و شرایط اخذ اقامت و تابعیت کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. سرمایه گذاری در قبرس از چه طریقی امکان پذیر است؟ آیا با سرمایه گذاری در قبرس می توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد و به راحتی در تمام کشورهای اروپایی و آمریکا سفر کرد؟ ریسک سرمایه گذاری در قبرس چقدر است؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه سرمایه گذاری در کشور قبرس و اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را شرح خواهیم داد. کشور قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است. این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. بخش شمالی آن ترک نشین و بخش جنوبی آن یونانی نشین بوده و تنها قبرس جنوبی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. معمولا افراد  سوالات زیادی در زمینه سرمایه گذاری در قبرس دارند که می توانند برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایند، تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند.

افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در قبرس دارند بهتر است نکات و شاخصه هایی را در نظر بگیرند، که ما در این مقاله علمی به این به این نکات و شاخصه ها خواهیم پرداخت:

سرمایه گذاری در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس و شرایط عمومی سرمایه گذاری در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در قبرس و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در قبرس و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن
 • سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن

سرمایه گذاری در قبرس و شرایط عمومی

کشور قبرس در شرق دریای مدیترانه واقع شده است و به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است، مساحت این کشور ۲۵۱٫۹ کیلومتر می باشد و جمعیت آن ۱۶۶٫۱۴۱٫۱ نفر است. توجه داشته باشید که قسمت قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا می باشد ولی قبرس شمالی عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و قسمت ترک نشین شناخته شده است. بهتر است برای سرمایه گذاری در قسمت جنوبی آن انتخاب شود که تا ضمن اخذ اقامت دائم یا تابعیت از مزایای اتحادیه اروپا استفاده شود.

گفتنی است که به دلیل تعارضاتی که بین دو قسمت جنوبی و شمالی قرار دارد، وضعیت عضویت آن ها در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن با مشکلاتی همراه است. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اورپا می باشد اما هنوز با عضویت آن در معاهده شینگن موافقت نشده است و این بدان معنی است که با داشتن کارت اقامت قبرس جنوبی نمی توان به کشورهای حوزه شینگن به راحتی سفر کرد و شما باید حتما پاسپورت این کشور را دریافت کنید. اما با داشتن پاسپورت قبرس جنوبی این امکان برای شما وجود دارد که در کشورهای همچون سوییس زندگی کنید.

قبرس بر روی نقشه

همانطور که گفته شد، قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است از این رو بحث سرمایه گذاری در قبرس باید به صورت ویژه بررسی می شود. همانطور که می دانید بخش شمالی این کشور ترک نشین است و به همین دلیل در تعیین مرز با بخش جنوبی دچار تعارضاتی می باشد. موسسه ملک پور در موضوع سرمایه گذاری در قبرس فایل ویدئویی کوتاهی را تهیه نموده است که حاوی تمامی اطلاعات مهم است، همچنین فایل صوتی این ویدیو نیز با حجم کم و کیفت بالا به این موضوع پرداخته است، این فایل ها برای مدتی کوتاه رایگان در اختیار شماست و می توانید هم اکنون آنها را دانلود نموده و ذخیره نمایید.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در قبرس

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری در قبرس

قانون تشویق و حمایت از سرمایه گذار خارجی
اصول چند برابر کردن سرمایه

سرمایه گذاری در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری

یکی از نکات مهم که در سرمایه گذاری بایستی در نظر گرفته شود، امنیت سرمایه سرمایه گذار در کشور منتخب شده می باشد. کشور قبرس در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و سرمایه گذاران تمایل به سرمایه گذاری در این کشور پیدا کرده اند. بیشتر سرمایه گذاران خارجی از کشور های غیر اروپایی هستند که تمایل به سرمایه گذاری در بخش املاک این کشور را داشته اند. با افزایش سرمایه گذاران خارجی و ایجاد فعالیت های اقتصادی از جمله ساخت و ساز ، نرخ بیکاری این کشور کاهش پیدا کرده است.

استاندارد های سرمایه گذاری از اهمیت بالایی در پروسه های سرمایه گذاری برخوردار است، به دلیل اینکه این استاندارها، شرایط و امنیت سرمایه گذار و سرمایه او را بررسی می کند. به طور مثال یک از این استاندارهای سرمایه گذاری با نام Expropriation risk نحوه برخورد و عملکرد نظام قضایی کشور و قانون مصادره اموال را با سرمایه گذاران خارجی نشان می دهد. (Expropriation risk ) ریسک مصادره اموال یا سلب مالکیت است که نمایانگر نقض قرارداد سرمایه گذاری از سوی دولت کشور مورد نظر می باشد. در نمودار زیر می توانید نرخ مصادره اموال یا سلب مالکیت Expropriation risk کشور قبرس را مشاهده نمایید:

نمودار نرخ مصادره اموال در قبرس

توضیح آنکه پارامتر استاندارد سرمایه گذاری Expropriation risk در بازه عددی ۱ تا ۷ می باشد. کشوری که دارای نرخ Expropriation risk عدد ۷ باشد،‌ دارای بیشترین ریسک برای سرمایه گذاری بوده و کشوری که نرخ Expropriation risk عدد ۱ باشد،‌ دارای کمترین ریسک برای سرمایه گذاری می باشد و کشور قبرس جز آن دسته از کشور هایی است که سرمایه گذاری در آن دارای کمترین ریسک می باشد.

سرمایه گذاری در قبرس و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در قبرس مستلزم این است که شاخص های اقتصادی آن بررسی شود که سوددهی و نرخ بازدهی سرمایه گذاری در این کشور بر ما نمایان شود. ما در این بخش به شاخص های تاثیر گذار مانند تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، مالیات در کشور قبرس می پردازیم.

تولید ناخالص داخلی در کشور قبرس:

تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص های مهم در کشور منتخب است. هرچه نرخ تولید ناخالص داخلی بالا باشد، به این معنی است که فروش در آن کشور بالا است. در نمودار زیر تولید ناخالص داخلی قبرس در سال ۲۰۱۷ را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ تولید ناخالص ملی قبرس در مقایسه با بلغارستان و مالتا

در این نمودار نیز نرخ رشد تولید ناخالص داخلی هر ساله کشور قبرس، نسبت به سال قبل ملاحظه می نمایید :

نمودار نرخ رشد تولید ناخالص داخلی هر ساله کشور قبرس، نسبت به سال

مالیات  در کشور قبرس:

یکی از شاخص های مهم در باب سرمایه گذاری خارجی مالیات آن کشور است. در هر کشور چند نوع مالیات وجود دارد که شامل مالیات بر در آمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر سرمایه و …است. در نمودار ذیل نرخ مالیات را در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ را مشاهده می فرمایید:

نمودار نرخ مالبات در کشور قبرس

نرخ بیکاری در کشور قبرس:

نرخ بیکاری یکی از شاخص های مهم در سرمایه گذاران خارجی آن کشور جهت سرمایه گذاری است. هر چه نرخ بیکاری یک کشور کمتر باشد، رونق کسب و کار و تجارت در آن کشور بالاست و در اصطلاح عامیانه چرخ اقتصاد آن کشور می چرخد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور قبرس از سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ را مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ بیکاری در کشور قبرس ـ Unemployment rate in Cyprus

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک در قبرس

یکی از راه های سرمایه گذاری در قبرس خرید ملک می باشد. این روش در سالهای اخیر مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور قبرس با حداقل سرمایه ۳۰۰۰۰۰ یورو الی ۵۰۰۰۰۰ یورو امکان پذیر است که در این روش نیازی به حضور سرمایه گذار و اقامت آن در قبرس نمی باشد. در صورت تمایل سرمایه گذار برای اخذ اقامت قبرس می توان پس از خرید ملک، به مدت سه سال ملک خریداری شده را در مالکیت خود حفظ نماید و اقامت را از این طریق بدست آورد. نوع دیگری از سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک این است که منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت آن برای سرمایه گذار و خانواده اش می شود ولی در نظر داشته باشید حداقل سرمایه برای خرید ملک ۲ الی ۳ میلیون یورو لازم است و به مدت سه سال باید مالیکت ملک را داشته باشید و سال سوم این امکان میسر است که ملک را بفروشید و جایگزین آن ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری نمایید. در این روش برای سه سال می توان اقامت دائم را بدست آورد و پس از آن اقدام به دریافت پاسپورت نمود. این روش باعث می شود که اقامت کشور قبرس را اخذ نمود و نیازی به حضور شخص و زندگی در قبرس نمی باشد. به واسطه این نوع سرمایه گذاری همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند اقامت را بدست آورند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت

یکی از راههای سرمایه گذاری در قبرس ثبت شرکت می باشد. برای ثبت شرکت در قبرس بایستی طرح کسب و کار قوی و نوآورانه ایی ارائه شود. یکی از راههای ثبت شرکت در قبرس، ثبت شرکت محدود است که حداقل سرمایه مورد نیاز ۲۵۶۲۹ یورو می باشد که در ابتدا پلن تجاری شرکت باید مورد تایید دولت قبرس قرار بگیرد و برای انجام این پروسه می توان از وکیل استفاده نمود. ثبت اسم شرکت و آدرس آن برای ثبت شرکت با مسولیت محدود الزامی است. همچنین فرم های شرکت مانند اظهارنامه بایستی تکمیل شود.

ثبت شرکت در خارج از کشور ـ سرمایه گذاری در خارج از کشور از طریق ثبت شرکت

انواع ثبت شرکت در قبرس

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود

  این نوع شرکت در قبرس زیاد می باشد که حداقل یک سهامدار تا ۵۰ سهامدار می تواند داشته باشد، حق انتقال سهام ها بین همه سهامداران باید باشد.

 • ثبت شرکت سهامی عام

  این نوع ثبت شرکت باید شامل حداقل هفت سهامدار و دو مدیر عامل باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز سهام ۶۳۰۲۵ یورو است و بایستی قبل از صدور گواهی بازرگانی پرداخت شود.

 • مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در قبرس

  • تکمیل فرم های مربوط به ثبت شرکت
  • نام گذاری شرکت و ثبت آن
  • پاسپورت با اعتبار
  • عدم سابقه کیفری
  • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی
  • اراثه بیزنس پلن
  • اصل و ترجمه مدارک هویتی
سرمایه گذاری در کشور قبرس
اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی به این صورت است که باید سرمایه گذار در طرحش نوآوری داشته باشد و به واسطه آن طرح بتواند کسب و کاری راه اندازی کند. کارآفرینی باید ایده ای باشد که موجب اشتغال زایی و درآمد برای کشور قبرس باشد. از این روش می توان برای اقامت فرد سرمایه گذار و خانواده، فرزندان زیر ۱۸ سال می توان اقامت را بدست آورد.ابتدا اقامت یک ساله داده می شود و پس از آن تبدیل به اقامت دائم می گردد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE  اتریش نوشته شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی می باشد و ای موسسه هیچ گونه رضایتی بر این امر ندارد.

کار آفرینی در خارج از کشور ـ سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در خارج از کشور

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از راه های سرمایه گذاری در قبرس خرید اوراق قرضه است. سرمایه گذار خارجی برای اخذ اقامت قبرس از طریق خرید اوراق قرضه به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو باید سرمایه گذاری کند.  این روش منجر به اقامت قبرس می شود ولی باید در نظر داشته باشید که این مبلغ بایستی سه سال در اوراق قرضه این سهام باشد که بتوان اقامت قبرس را بدست آورد. در سرمایه گذاری از این طریق، به فرد و خانواده آن اقامت موقت داده می شود و بعد از سه سال به اقامت دائم تبدیل می شود.

سرمایه گذاری در خارج از کشور از طریق خرید اوراق قرضه داخلی

سرمایه گذاری در قبرس و مزایای آن

سرمایه گذاری در پرتغال
 • نرخ پایین مالیات در کشور قبرس

 • با اخذ پاسپورت کشور قبرس می توان به کل اروپا سفر کرد

 • عدم نیاز به مدرک زبان

 • دریافت اقامت سریع و پاسپورت اروپایی

 • استفاده از حقوق شهروندی

سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن

سرمایه گذاری در بلاروس
 • سرمایه تا سه سال غیر قابل برداشت است

 • جزء سرمایه گذاری گران در اروپا می باشد، با این هزینه می توان در کشور های دیگر اروپایی اقامت را کسب نمود.

 • تنش ها بین قبرس شمالی و جنوبی ممکن است تاثیر گذار باشد.

راههای مهاجرت به قبرس
سرمایه گذاری در اروپا
راهنمای گام به گام بهترین مسیر مهاجرت

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در قبرس و سخن پایانی

سرمایه گذاری در قبرس ، مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس در این مقاله علمی مورد بررسی قرار گرفته شد. با توجه به اینکه قبرس به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می شود، قسمت جنوبی آن اروپایی است و بیشتر افراد تمایل به اخذ اقامت اروپا را دارند. سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت در قبرس می باشد. با توجه به اینکه به مدت سه سال سرمایه بایستی در قبرس حفظ شود، بهتر است برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، سایر کشور های اروپایی با اقتصاد قوی و پروسه سریع مانند اتریش، اسپانیا، پرتغال و …. را بعنوان گزینه های پیش رو انتخاب کرد که با سرمایه کمتر و شرایط بهتری منجر به دریافت پاسپورت و اقامت شود. سرمایه گذاری در قبرس با توجه به شرایط برای افراد که دارای سرمایه زیادی هستند مناسب به نظر می رسد. اما این نکته نیز قابل ذکر است که در عوض سرمایه گذاری کلان امکان دو برابر شدن سرمایه شما بعد از ۵ سال نیز وجود دارد. موسسه ملک پور در باب سرمایه گذاری در قبرس وبینارهای آموزشی متعددی را برگزار کرده است و استاد ملک پور نیز با تجربه فراوان خود ویدیوهای آموزشی فراوانی را تهیه کرده است که شما می توانید برای دسترسی به آن ها از سایت های مختلف ملک پور استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین مجرب شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند، همچنین می توانید با تهیه ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت اطلاعات مربوط به مهاجرت از طریق همه روش های مهاجرتی را مشاهده بفرمایید تا همانند وکیل مهاجرت اطلاعات کامل بدست آورید. ایضا در صورت داشتن هر گونه سوال، نظر یا پیشنهاد می توانید آن را در بخش انتهایی مقاله در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید تا همکاران ما با کمال میل و در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ