سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری در لهستان

سرمایه گذاری در لهستان و شرایط مهاجرت به لهستان ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت لهستان ۲۰۱۸  چیست؟ این مقاله در خصوص  سرمایه گذاری در لهستان گردآوری شده است و اطلاعات مورد نیاز برای سرمایه گذاری در لهستان را به علاقه مندان و متقاضیانِ سرمایه گذاری در لهستان و یا ثبت شرکت در لهستان و یا خرید ملک در لهستان و یا تمکن مالی در لهستان و یا کار آفرینی در لهستان ارائه می نماید.

می توان گفت یکی از بهترین روش های مهاجرت ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در لهستان است، زیرا از این طریق علاوه بر کسب سود و منفعت، می توان با رعایت مقررات کشور مقصد و پرداخت مالیات های مربوطه ، نسبت به کسب اقامت دائم نیز اقدام نمود. سرمایه گذاری در لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای اشخاصی است که علاقه مند به سرمایه گذاری در کشوری خارجی هستند ، زیرا این کشور، اقتصادی رو به رشد داشته و نیازمندِ سرمایه گذاری خارجی و ورود افراد متخصص و ماهر به این کشور می باشد. لذا چنانچه مایل به کسب اطلاعات در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری درلهستان هستید پیشنهاد می شود مطالب ذیل را مطالعه نموده و جهت کسب اطلاعات بیشتر یا طرح پرسش، با کارشناسان و وکلای مجرب ما در موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) که درامور سرمایه گذاری در لهستان دارای سابقه و تخصص هستند، در ارتباط باشید.

لهستان به یکی از اصلی ترین مقاصد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپا مبدل شده است. دلایل بسیاری برای این موضوع، از جمله نیروی کار تحصیلکرده این کشور، هزینه های رقابتی بازار کار، بازار بزرگ داخلی، موقعیت این کشور در تقاطع شرق و غرب اروپا، و همچنین معافیت های مالیاتی زیاد و انگیزه های سرمایه گذاری در لهستان وجود دارد.

جایگاه لهستان هر ساله در رتبه بندی های بین المللی از نظر سهولت انجام تجارت و جذابیت سرمایه گذاری ارتقاء می یابد. در طول سال گذشته، دولت لهستان در جهت کاهش بوروکراسی و بهبود زیرساخت ها عمل کرده است. با این که همچنان فرصت پیشرفت وجود دارد، لهستان اکنون در منطقه از نظر جذابیت تجاری پیشگام است.

لهستان در رتبه بندی بلومبرگ در منطقه به عنوان بهترین کشور برای انجام تجارت در تمام اروپا شرقی و آسیای مرکزی رتبه ۱ قرار گرفت. به گزارش سرویس خبری زیرساخت های در حال توسعه و رشد بازار مصرف آن به عنوان عوامل کلیدی اشاره کرد. در میان ۲۱۴ کشور، لهستان در رتبه ۲۶ است.

با توجه به بررسی EY از جذابیت سرمایه گذاری در لهستان۳۷  درصد از شرکت های بین المللی از لهستان به عنوان جذاب ترین کشور در مرکز و شرق اروپا نام برده اند. تنها ۱۵ درصد از این شرکت ها به جمهوری چک اشاره کرده اند، ۸ درصد مجارستان و ۶ درصد رومانی را انتخاب کرده اند. اوکراین ۵ درصد، ترکیه ۲ درصد و صربستان ۱ درصد بود.

لهستان از طرف بانک جهانی در سال ۲۰۱۶ از میان ۱۸۹ کشور جهان از نظر سهولت انجام تجارت در رتبه ۲۵ (۳۰ رتبه صعود از سال ۲۰۱۳). خاویر دویکتور، مدیر عامل بانک جهانی در لهستان و کشورهای بالتیک لهستان را قهرمان منطقه» نامیده است.

در میان کشورهای پر درآمد عضو OECD، لهستان پیشرفت های قابل توجهی در طول ۱۲ سال گذشته در زمینه های تجاری داشته است. از مهمترین پیشرفت ها مربوط به عملکرد دادگاه در اجرای قراردادها و حل و فصل شاخص های ورشکستگی می شود.

طبق رتبه بندی شرکت مشاوره ای. تی. کارنی در سرمایه گذاری در لهستان مستقیم خارجی در سال ۲۰۱۵ رتبه لهستان ۲۳ است. در رتبه بندی ۱۷۸ کشور از نظر شاخص آزادی اقتصادی در سال ۲۰۱۶ لهستان از طرف وال استریت ژورنال و بنیاد هریتیج در جایگاه ۳۹ ام (۳ رتبه صعود) قرار گرفت.

 لهستان بالاتر از چندین کشورهای رقیب در سرمایه گذاری مانند مجارستان، اسلواکی، فرانسه، رومانی و ترکیه قرار گرفت.

در حالی که هزینه های نیروی کار در لهستان همچنان پایین تر از غرب اروپا است، از نظر سطح مهارت چنین نیست. جمعیت لهستان تحصیلکرده و آموزش دیده در اروپا است و تقریبا ۶۰ درصد از جوانان در مراکز آموزش عالی ثبت نام کرده اند. لهستانی ها از سختکوش ترین کارگران در جهان هستند و همچنین، ساعات کاری در این کشور بیشتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته است. این امر به هجوم سرمایه گذاری در برون سپاری فرآیندهای تجاری (BPO) و مراکز تحقیق و توسعه (R & D) در سال های اخیر منجر شده است.

 لهستان دارای ۱۴ منطقه ویژه اقتصادی (SEZ ها) است، که به لحاظ اداری بخش های جداگانه ای از خاک لهستان است که به انجام تجارت در شرایط ترجیحی اختصاص داده شده است. سرمایه گذاری در لهستان در SEZ ها می تواند شامل معافیت های مالیاتی شود، و به خصوص دارای مکان آماده و تضمین شده است. هر SEZ در حوزه خاصی متمرکز است: تخصص برخی در خدمت شرکت های کوچک و متوسط است، در حالی که دیگران از تولید حمایت می کنند. کارآفرین در SEZ می تواند به امتیازات زیر دست یابد: معافیت مالیاتی (CIT یا PIT)، مکانی که به طور کامل برای توسعه توسط سرمایه گذار با قیمت رقابتی آماده است، دریافت توصیه های لازم در روند مراحل اداری در ارتباط با سرمایه گذاری و معافیت از مالیات بر دارایی (در برخی از مناطق). هر SEZ شامل چندین مکان می شود، به معنی این که قلمرو منطقه ویژه اقتصادی در تمام ۱۶ استان لهستان وجود دارد. گذشته از SEZ ها، لهستان دارای پارک های صنعتی و فناوری متعددی با مزایای ترجیحی برای سرمایه گذاران است. منطقه ویژه اقتصادی لودز در اروپا در رتبه بندی های بین المللی مناطق ویژه اقتصادی در سراسر جهان سوم است که توسط گروه مالی تایمز تهیه شده است. چهار منطقه اقتصادی دیگر نیز در رتبه بندی های جهانی حضور دارند.

عملکرد موثر اقتصاد مستلزم سیستم خوب جاده ها برای جابجایی افراد و کالاها از جایی به جای است. در چند سال گذشته، در لهستان گام های بلندی در این زمینه صورت گرفته است، و به طور قابل توجهی تعداد جاده ها و بزرگراه های سریع السیر در این کشور به لطف کمک های مالی اتحادیه اروپا افزایش یافته است. بخش بزرگی از این پیشرفت ها در آماده سازی کشور برای مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا در سال ۲۰۱۲ انجام شده است. شبکه شاهراه های لهستان از نظر طول جاده بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ بیش از دو برابر شده است و شبکه بزرگراه های آن در همین برهه زمانی بیش از سه برابر شده است.

تعداد و انواع پروژه های سرمایه گذاری مستقیم خارجی واقع در لهستان نشان می دهد که سرمایه گذاران خارجی از طیف گسترده ای از صنایع، پروژه های خود را در این کشور با موفقیت اجرا نموده اند. این کشور برای سال های زیادی به جذب شرکت های فعال در بخش هایی مانند الکترونیک، برون سپاری فرآیندهای تجاری و تحقیق و توسعه، لوازم خانگی، ماشین آلات و فناوری اطلاعات پرداخته است. اقتصاد لهستان به ویژه پذیرای سرمایه گذاری در بخش هایی بوده است که در آن لهستان در حال حاضر دارای فرصت خوبی برای دستیابی به موفقیت بلند مدت در صحنه بین المللی است. در میان بخش های برخوردار از توسعه پویا و محبوبیت زیاد، صنایعی وجود دارد که دارای پیشینه طولانی در لهستان است. به عنوان مثال، بخش حمل و نقل هوایی، بخش هایی که نیاز به افراد واجد شرایط دارد از قبیل برون سپاری فرآیندهای تجاری، صنایع دارای شبکه به خوبی توسعه یافته عرضه کنندگان، مانند صنعت خودرو، و بخش هایی که دارای پتانسیل توسعه بکر و قابل توجهی مانند بخش انرژی های تجدید پذیر است.

سرمایه گذاری در لهستان

 

از آنجا که لهستان کشوری با ثبات و به سرعت در حال توسعه است، بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی را مانند هر جای دیگری در جهان به اشکال مختلف جذب می کند.

FDI – سرمایه گذاری مستقیم خارجی در لهستان

سرمایه گذار خارجی در انتخاب چگونگی ورود به بازار لهستان آزادی کامل دارد. این کار را می توان یا از طریق ایجاد شرکت تابعه در لهستان، و یا از طریق خریداری یک شرکت موجود انجام داد، چرا که بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط ​​(اغلب خانوادگی) برای خریداری موجود است. اگر سوژه سرمایه گذاری املاک و مستغلات (سرمایه گذاری در ملک) باشد، این کار را می توان به طور مستقیم و یا از طریق تاسیس شرکت (SPV) انجام داد.

ایجاد نهاد تجاری متعلق به مشتری در لهستان

ما در سرمایه گذاری در لهستان مشتری را در روند تاسیس و ثبت شرکت حمایت می کنیم، تمام مراحل اداری را انجام می دهیم و در یافتن محلی برای تاسیس شرکت مشتری جستجو می کنیم: ادارات، انبارها، ساختمان های تولیدی.

پیدا کردن محل تجاری مناسب برای مشتری

ما مشتری را در هر مرحله از روند حق مالکیت یاری می کنیم: قبل از (جستجو و مذاکره با کاندید)، در طول (اجرای معامله) و بعد از (بازسازی و ادغام).

FPI – سرمایه گذاری سهام خارجی در لهستان

در سرمایه گذاری در لهستان با توجه به ماهیت سرمایه گذاری ما می توانیم در تمام مراحل لازم برای سازماندهی سرمایه گذاری در لهستان به شما کمک کنیم. ما می توانیم گزارش را آماده کنیم و فهرستی از اهداف سرمایه گذاری بالقوه برای مشتری همراه با تحلیل های لازم برای تعیین همراستا بودن آنها با طرح و معیارهای سرمایه گذاری فعلی مشتری ارائه می دهیم. ما توصیه های لازم در انتخاب کارگزار بورس مناسب به مشتری ارائه می دهیم. ما همچنین به نمایندگی از مشتری در تمام جلسات و نشست های سهامداران شرکت می کنیم. در صورت درخواست مشتری می توانیم روند FPI را از طریق یک وسیله نقلیه برای مقاصد خاص و تحت نظارت از طرف مشتری انجام دهیم.

 

کمک های ما در سرمایه گذاری در لهستان

موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) خدمات جامع مشاوره سرمایه گذاری در لهستان ارائه می دهیم که با تجزیه و تحلیل طرح تجاری با توجه به واقعیت های اقتصادی لهستان شروع می شود و با جستجوی محل تجاری مناسب، تاسیس شرکت و ثبت آن و یا در صورت لزوم اجرای حق مالکیت، حسابداری و دفترداری، منابع انسانی و پرداخت حقوق و دستمزد و خدمات تعمیر و نگهداری تجارت ادامه می یابد: خدمات منشی گری شرکت های بزرگ، نظارت بر سرمایه گذاری و نظارت از طرف مشتری.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جذابیت سرمایه گذاری در لهستان به وب سایت آژانس اطلاعات و سرمایه گذاری لهستان (PAIiIZ) به نشانی زیر مراجعه کنید:

http://www.paiz.gov.pl/publications/how_to_do_business_in_poland

شما همچنین می توانید سوالات خود را به ایمیل singapore.secretary@msz .gov.pl ارسال کنید.

 

کلیه این مطالب اطلاعاتیست در مورد سرمایه گذاری در لهستان ، شما عزیزان اگر اطلاعات کاملتری در خصوص سرمایه گذاری در لهستان و یا ثبت شرکت در لهستان و یا خرید ملک در لهستان و یا تمکن مالی در لهستان و یا کار آفرینی در لهستان و یا مهاجرت به لهستان و یا اخذ اقامت لهستان میخواهید همواره میتوانید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس داشته باشید و از راهنمایی وکلا و مشاوران حقوقی این موسسات در باب سرمایه گذاری در لهستان  بهره مند شوید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 پاسخ
 1. mie editor3 گفته:

  با سلام. ۱-با توجه به مبلغ ۱۵۰۰۰یورو برای ثبت شرکت و گرفتن اقامت در لهستان حداقل مبلغ برای استارت کار چه مبلغی است؟۲-آیا ثبت این شرکتها خصوصی است یا سهام؟۳-آیا این شرکت را می شود ثبت کرد و شغل دیگری را پیشه گرفت؟

  پاسخ
  • حامد غلامی گفته:

   با سلام به تیم قدرتمند MIE و آرزوی موفقیت سئوال بنده این است که چه مقدار از مبلغ €۱۵۰۰۰که برای ثبت شرکت هزینه می شود بعنوان پشتوانه شرکت در حسابی از شرکت ذخیره می شود؟ و اگر می فرماید که این مبلغ فقط مربوط به هزینه ثبت است، آیا پشتوانه حساب بانکی لازم نیست؟ و اگر هست حداقل چه مقدار برای ثبت یک شرکت فعال در تولید فیلم و انیمیشن و تیزر تبلیغاتی با سه سهامدار
   پیشاپیش از شما سپاس گذارم

   پاسخ
   • MIE Malekpour07 گفته:

    پاسخ به این سوال نیازمند بیان جزئیات به صورت کامل است شما برای دریافت پاسخ کامل سوال های خود و برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

    پاسخ