سرمایه گذاری در موناکو و بررسی آن

سرمایه گذاری در موناکو
 • سرمایه گذاری در موناکو و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در موناکو و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در موناکو و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در موناکو از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در موناکو از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در موناکو از طریق کار آفرینی
 • سرمایه گذاری در موناکو و بررسی اخذ اقامت و تابعیت
 • سرمایه گذاری در موناکو و مزایای آن

سرمایه گذاری در موناکو و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در موناکو ، شرایط سرمایه گذاری در موناکو و همینطور نکات مربوط مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. ما تمام نکات اصلی ، اطلاعات علمی و تخصصی در رابطه با سرمایه گذاری در موناکو را در اختیار شما قرار خواهیم داد. کشور موناکو یکی از کشورهای مورد علاقه سرمایه گذاران در اروپا است و سؤالات زیادی در رابطه با سرمایه گذاری در موناکو مطرح می شود. پاسخ به سؤالات شما در رابطه با سرمایه گذاری در موناکو در این مقاله مطرح می شود. همکاران ما در مؤسسه حقوقی ملک پور آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

 • آیا اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟
 • بهترین راه سرمایه گذاری در موناکو چیست؟
 • مراحل اخذ وکیل مهاجرت برای مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه گذاری به چه صورت است؟

سرمایه­ گذاری در موناکویکی از متداول ­ترین روش­های مهاجرت به این کشور کوچک لوکس در جنوب فرانسه می ­باشد. دولت موناکو ، مهاجرت و شهروندی موناکو را در ازای سرمایه ­گذاری در موناکو  به سرمایه ­گذاران ارائه می ­دهد تا به توسعه اقتصادی کشور کمک شود. به دلیل امنیت بالا، امکانات رفاهی و تفریحی مطلوب جهت گذران اوقات فراغت، آب و هوای خوشایند و سیستم مالی مناسب و بدون مالیات بر درآمد و سرمایه، موناکو به ­عنوان یکی از ایده ­آل ­ترین مکان­ های اقامت در اروپا تبدیل شده که افراد با توان مالی بالا را جهت سرمایه ­گذاری در موناکو ترغیب می­ کند.

سرمایه گذاری در موناکو و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در موناکو بر اقتصاد این کشور می تواند بسیار سود ده باشد و سرمایه گذاران از طریق سرمایه گذاری در موناکو می توانند تابعیت این کشور را به دست آورند. سرمایه گذاران می بایست حداقل مبلغی معادل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ یورو سرمایه‌ گذاری کنند که ۵۰۰ هزار یورو آن باید به بانک‌ های موناکو منتقل شود و مبلغی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو دیگر آن به عنوان خرید یک ملک در موناکو خریداری شود. سرمایه گذاری در موناکو و متقاضیان سرمایه‌گذارای که می‌خواهند اقامت و تابعیت کشور موناکو را داشته باشند باید دولت موناکو را متقاعد کنند که وجوه بانکی مکفی برای ارائه محل اقامت در کشور موناکو را دارا می‌باشند و به منظور فراهم ساختن امکانات مناسب برای اقامت در این کشور سرمایه‌ گذاران باید دارای یک سابقه کیفری خالص و پاک باشند. زمانیکه تمام الزامات برای کسب اجازه شهروندی برآورد شود ، سرمایه‌ گذاران شواهد خود را به دولت موناکو ارائه می دهند و برای یک مصاحبه با یک مقام مهاجرتی آماده می شوند. پس از به تایید رسیدن شرایط لازم برای اخذ اقامت در مصاحبه ، سرمایه‌گذار و همراهانش می توانند اقامت دائم در موناکو را به دست آورد. با سرمایه گذاری در موناکو، سرمایه گذار به همراه اعضای خانواده به عنوان ساکنان دائمی شرایط زندگی ،کار و سفر در می باشند و بعد از ۱۰ سال اقامت در این کشور می توانند برای شهروندی درخواست دهند. شخص سرمایه گذار به همراه خانواده در سال باید حداقل ۶ ماه در این کشور اقامت فیزیکی داشته باشند.

از آنجا که تقاضا برای سرمایه گذاری در موناکو و خرید املاک و مستغلات در حال افزایش است و عرضه نسبت به آن در کشور موناکو محدود است از این رو می توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری روی املاک و مستغلات می‌تواند بسیار سودآور باشد. خرید املاک در موناکو بسیار ساده است و هیچ محدودیتی برای اتباع خارجی ندارند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در موناکو

مقاله مرتبط

مهاجرت به موناکو

سرمایه گذاری در موناکو و استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در موناکو در زمینه های گوناگونی با توجه به استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر خواهد بود. با بررسی دقیق برای سرمایه گذاری در موناکو و نظام قضایی در موناکو می توان نتیجه گرفت که قانون گذاری در این کشور توسط شاه و شاهزاده و شورای ملی به اشتراک گذاشته می شود. شاهزاده قوانین را تصویب میکند و بعد از آن توسط دولت به شورای ملی برای اجرای تصویب ارائه می گردد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. همینطور درباره نظام قضایی این کشور که خود شاهزاده نیز قدرت قضایی دارد . باید خاطر نشان کرد که درموناکو هیچ وزیر دادگستری وجود ندارد، بنابراین قضات و قوه قضایی مستقل عمل می کنند.

بنابراین برای سرمایه گذاری در موناکو باید به قوانین و معاهده بین المللی سرمایه گذاری در این کشور دقت داشت و باید دید درچندین دهه گذشته آیا سابقه مصادره اموال صورت گرفته است یا خیر ؟

درباره مالیات برسرمایه گذاری در موناکو باید گفت هیچ مالیاتی اعم از مالیات بر درآمد ، مالیات اجاره ملک یا مالیات بر املاک و مستغلات یا ارزش افزوده در فروش مجدد ملک وجود ندارد.

سیستم اصلی مالی موناکو بر عدم وجود مالیات بربخش دارایی ها و درآمدها است. اما با این حال دو استثنا وجود دارد :

 • شرکت هایی که درآمد بیش از ۲۵ درصد از گردش مالی خود را از طریق ثبت اختراع و یا حقوق مالکیت ادبی و هنری کسب می‌کنند. مالیاتی به ارزش ۳۳ درصد از سود را شامل می شود.
 • فرانسویانی که نتوانست ثابت کند در ۵ سال قبل از ۳۱ اکتبر ۱۹۶۲ در ریاست‌جمهوری اقامت داشتند.
 • افرادی که در موناکو ساکن هستند به استثنای شهروندان فرانسوی مالیات بر درآمد یا مالیات بر سرمایه ندارند.

موناکو از یک جامعه منحصر به فرد چند فرهنگی و چند زبان تشکیل شده است. این کشور دارای سیستم های آموزشی و مدارس عالی ، راه های حمل و نقل مناسب و اقتصاد پر رونق می باشد. موناکو به دلیل داشتن شرایط ایده‌آل دارای شهرت بسیار زیادی گشته است از همین ‌رو جمعیتی حدود ۳۳ هزار نفر ساکن این کشور می باشند. این میزان از جمعیت متشکل شده از مهاجران ایتالیایی ، بریتانیایی ، ایالات متحده ، کانادا استرالیا و آفریقای جنوبی می باشد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در موناکو

مقاله مرتبط

بهترین کشور برای مهاجرت

سرمایه گذاری در موناکو و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در موناکو ، بخش  بانکی و مالی در موناکو با ۳۷ بانک و بیش از ۴۲ شرکت سهامی در سرمایه‌گذاری مشترک در بخش بانکی و بخش بزرگی از فعالیت مالی موناکو را تشکیل می دهد. مدیران بانکی و کارکنان بانکها در حاکمیت قوانین سختی را برای حفظ منابع و اصرار سرمایه گذاران در نظر گرفته اند . این تعهد به منظور حفاظت از منافع مشتریان و ایجاد اطمینان مورد نیاز برای بخش بانکی به منظور کارآمد بودن طراحی شده است. بانک ها اطلاعات گسترده ای در مورد وضعیت مالی و تجاری و زندگی خصوصی مشتریان کسب می‌کند و این به خاطر روابط خود با سپرده گذاران و وام گیرندگان می باشد.

  اندازه گیری زمان بروز رسانی ارزش
رشد اقتصادی درصد سالانه ۲۰۰۸ ۱۰٫۰۰
تولید ناخالصی داخلی میلیارد دلار سالانه ۲۰۱۰ ۵٫۴
تولید ناخالصی سرانه دلار آمریکا سالانه ۲۰۱۱ ۱۶۲۰۰۹٫۸۸
مالیات و درآمد درصد سالانه ۲۰۱۷ ۳۳

رشد اقتصادی موناکو در سال های اخیر

سرمایه گذاری در موناکو

تولید ناخالصی داخلی در موناکو

ارزش میانگین شاخص برای موناکو در سال ۲۰۱۰  معادل ۵٫۴ دلار آمریکا می باشد.

سرمایه گذاری در موناکو

تولید ناخالصی داخلی سرانه موناکو

میانگین ارزش برای موناکو در این دوره ۷۷۲۷۵٫۵۶ دلار آمریکا می باشد.

سرمایه گذاری در موناکو

نرخ ارز و تورم در موناکو

در این شاخص که از سایت گوگل ماینتس تهیه شده از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۱۸ اطلاعاتی درباره نرخ ارز در موناکو ذکر گردیده است. که ارزش USD ( واحد پول موناکو) معادل ۰٫۸۱۴۴ و در جولای ۲۰۰۸ هر USD معادل ۰٫۶۳۴۴ و در اکتبر ۲۰۰۸ هر USD معادل ۱٫۱۷۱۹ یورو می باشد.

سرمایه گذاری در موناکو

سرمایه گذاری در موناکو از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در موناکو بر روی ملک یکی از اهداف مهم سرمایه گذاران در این کشور است، زیرا با توجه به عدم رکود اقتصادی این کشور، ثبات سیاسی و عدم مالیات بر درآمد و موقعیت جغرافیایی باعث شده نه تنها قیمت ملک افت نداشته باشد بلکه با سود بسیار مناسب به طورسالیانه همراه بوده و سرمایه گذاران بسیاری را راغب به سرمایه گذاری در موناکو کرده است.

اصل و شرایط خرید ملک در موناکو

 • سرمایه گذاران با داشتن سن بیش از ۱۶ سال که تمایل دارند به همراه اعضای خانواده اقامت این کشور را به دست آورند.
 • هنگامی که درخواست برای اجازه اقامت داده شد و با تایِید آن ، برای متقاضی کارت موقت معتبر برای یک سال ممکن است صادر شود.
 • یکی دیگر از الزامات برای اقامت خارجی ها در موناکو بسته به ملیت کشورها متفاوت می باشد.
 • ارائه برگه عدم سوء پیشینه و سوابق گذشته در ۵ سال قبل ورود به موناکو و اطلاعات مربوط به کشور یا دو کشور گذشته که در آن اقامت دارید .
سرمایه گذاری در اروپا

سرمایه گذاری در موناکو از طریق ثبت شرکت

برای ایجاد یک فعالیت تجاری و ثبت شرکت با مسئولیت محدود (SARL (Societe a Responsabilite Limitee  و سرمایه گذاری در موناکو ، متقاضیان میتوانند مشغول به فعالیت تجاری شوند و تمام سرمایه خود را در SARL داشته باشند. از مزایای ثبت شرکت در موناکو می توان اشاره داشت به :

 • سهامداران به مدت ۲ سال به طور کامل از پرداخت مالیات معاف هستند.
 • شرکت هایی که بیش از ۷۵ % از فروش خود را در موناکو داشته باشند از پرداخت هر گونه مالیات معاف می باشند.
 • شرکت های ثبت شده حداقل باید دارایی دو سهامدار یا مدیر عامل باشند.
 • تعداد سهامداران برای مشارکت در امر ثبت شرکت و به میزان سهام هر شخص بستگی دارد.

سرمایه گذارن خارجی باید دقت داشته باشند که در امر ثبت شرکت باید به نکاتی از قبیل اینکه :

در انتخاب نام شرکت باید دقت شود چرا که لزوما باید از انتخاب نام یکسان شرکت یا نام مشابه به شرکت های دیگر اجتناب گردد و می بایست حتما در پایان نام هر شرکت کلمه SARL ثبت شود.

باید خاطر نشان کرد که حداقل سرمایه و سهام مورد نیاز برای ثبی شرکت ۱۵٫۰۰۰ یورو می باشد.

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در موناکو از طریق کار آفرینی

دولت موناکو همیشه در تلاش بوده که محیطی را برای کارآفرینان فراهم کنند تا با سرمایه گذاری در موناکو بتوانند با ارایه بیزینس پلن های سودده به رشد اقتصاد این کشور و پویا بودن اقتصاد دولت موناکو کمک کنند در این راستا برای راه اندازی کسب و کار در موناکو متقاضیان میبایست :

برای کسب مجوز در راه اندازی یک کسب و کار در موناکو متقاضی باید یک فرم در خواست مربوط به این زمینه را نیز پر کند. که این فرم باید به بخشی که نیاز به مجوز دارد (به قسمت دولتی و دولت سلطنتی) ارائه گردد. این مجوز بر اساس تضمین های ارائه شده توسط متقاضی و علاقمندان سرمایه‌گذاری در اقتصاد و پروژه های اقتصادی در موناکو ارائه می گردد.

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در موناکو و بررسی اخذ اقامت و تابعیت

قوانین و روند اعطای تابعیت در موناکو از طریق سرمایه گذاری

متقاضیانی که قصد کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری در موناکو را دارند باید واجد شرایط باشند :

 • آنها باید به مدت ۱۰ سال در این کشور اقامت داشته باشند.
 • آنها نباید به خدمت سربازی یا خدمت نظامی در کشور دیگری اعمال شوند.
 • موناکو هیچ ملیت دوگانه ای را نمی شناسد و نمی پذیرد پس اشخاصی که میخواهند شهروند این کشور را به دست بیاورند باید ملیت خود را لغو کنند.

موناکو به شدت متقاضیان را از داشتن ملیت دوگانه منع میکند و اگر افراد بر این موضوع پایبند نباشد ممکن است شهروندی موناکو را از دست بدهند. علاوه بر این موضوع اشخاص نباید بدون اجازه دولت موناکو خدمت سربازی و خدمت نظامی را برای یک ملیت خارجی انجام دهند.

موناکو عضو سازمان ملل متحد است در حالی که عضو اتحادیه اروپا نیست به همین دلیل این کشور توانسته قوانین مقررات و دستورالعمل های خود را در مورد مالیات و سایر امور بانکی و مالی مصوب کند. شهروندان موناکو از مزایای مالی و اقتصادی زیادی برخوردارند این امر باعث جذب سرمایه گذاران خارجی به این کشور شده است. به عنوان مثال موناکو هیچگونه مالیات بر درآمد ، مالیات بر ثروت و مالیات بر محلی که زندگی می‌کنند تحمیل نمی کند. علاوه بر این موضوع کشور موناکو مالیات بر درآمد شرکتها و مالیات بر ارثی که به جا می ماند در مقایسه با سایر کشورها بسیار ناچیز عمل می کند. کشور موناکو تنها یک معاهده مالیاتی دارد که این معاهده فقط با فرانسه می باشد.

موناکو علاوه بر ثبات سیاسی دارای یک محیط اقتصادی پایدار می باشد. امنیت بازار املاک و مستغلات و امکان شخصی سازی سرمایه‌ گذاری در آن باعث شده که موناکو یک مکان ایده آل برای سرمایه گذاری باشد. اگر در این مقاله ای علمی از ثبات سیاسی این کشور و دارا بودن یک محیط اقتصادی پایدار ذکر شده به این دلیل است که خرید ملک در این کشور تحت تاثیر بحران جهانی قرار نگرفته است بنابراین خرید ملک رد موناکو را میتوان به عنوان یک بازار امن تلقی داشت. موناکو بهترین کشوری است برای سرمایه‌گذارانی که مایل به تخصیص بودجه که دارای کمترین خطر می‌باشند.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در موناکو، راهی برای اقامت دائم و شهروندی موناکو

سرمایه­ گذاری در موناکو روشی است که در نهایت می ­تواند به اخذ کارت اقامت دائم موناکو منجر شود. کارت اقامت دائم (Carte de Sejour) اجازه می ­دهد متقاضیان در موناکو به طور نامحدود زندگی کنند. درخواست اقامت دائم براساس اثبات مدرک محل سکونت و خودکفایی مالی اعطا می ­شود. درخواست شهروندی موناکو، پس از گذشت ۱۰ سال از اقامت و درصورتی که فرد ۶ ماه از سال را در کشور حضور داشته باشد، قابل بررسی است. البته موناکو تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی­شناسد و فرد برای اخذ شهروندی موناکو باید از تابعیت قبلی خود خارج شود. لازم به ذکر است فردی که اقامت دائم موناکو را دارد می­تواند از تمامی امکانات همچون یک شهروند موناکویی استفاده نماید، تنها تفاوت، تحصیل رایگان تا پایان مقطع کارشناسی است که ویژه شهروند موناکویی می ­باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در موناکو و شرایط اخذ اقامت

کاندیداهای واجد شرایط سرمایه ­گذاری در موناکو شامل مدیران کسب و کار بین المللی، سرمایه ­گذاران، کارآفرینان و … می ­باشند. تمام متقاضیان اقامت از طریق سرمایه ­گذاری در موناکو باید مدرکی دال بر توانایی سکونت در موناکو را نشان دهند و محل اقامت باید برای خانواده متقاضی مناسب باشد. اثبات اقامت می ­تواند اشکال زیر را داشته باشد.

خرید املاک و مستغلات: متقاضی اقامت در موناکو، می­تواند در بخش املاک، سرمایه گذاری کند. املاک موناکو به دلیل وسعت محدود کشور، یکی از گران­ترین­ها در هر متر مربع در سراسر اروپا است. مدرک مالکیت املاک و مستغلات، که در زمان ثبت درخواست اقامت ارائه می­شود، شامل یک کپی از قرارداد خرید می­ شود.

اجاره املاک: متقاضی اقامت موناکو یک آپارتمان را برای مدت حداقل یک سال اجاره می­کند. اندازه آپارتمان باید برای خانواده متقاضی مناسب باشد. به عنوان مثال، یک متقاضی با یک خانواده چهار نفره باید آپارتمان با حداقل ۲ اتاق خواب را اجاره نماید تا پرونده­ وی جهت رسیدگی اقامت، وارد پروسه­های مربوطه شود. اثبات اجاره آپارتمان، که در زمان ثبت درخواست اقامت ارائه می­شود، حاوی یک نسخه از قرارداد اجاره است.

ثبت شرکت: فرد متقاضی می­تواند در مالکیت یک شرکت مشارکت کند یا شرکتی را در موناکو ثبت دهد که حداقل مقدار سرمایه در گردش شرکت به مدت ۵ سال باید یک میلیون یورو باشد و فرد یک برنامه اقتصادی جهت اداره شرکت ارائه دهد. مدارک مربوط به مالکیت شرکت در زمان درخواست اقامت باید ارائه شود. سرمایه­ گذاری در موناکو در هر بخش تجاری موناکو ممکن است. معروف­ترین بخش های کسب و کار در موناکو شامل مدیریت کشتی، بانک ها، خدمات مالی و … می ­باشد.

هر متقاضی اقامت از طریق سرمایه­ گذاری در موناکو علاوه بر ارائه یکی از مدارک بالا، بایستی توانایی مالی خود را نیز نشان دهد. هدف این است که برای دولت موناکو محرز شود که متقاضیان می توانند در زمان زندگی در موناکو، مخارج خود و خانواده هایشان را تأمین کنند.

گواهی خودکفایی مالی شامل سپرده حساب بانکی به ارزش حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو می­ باشد که فرد متقاضی به­ نام خود در یکی از بانک های موناکو افتتاح می­کند. گواهی سپرده، که در زمان ثبت درخواست اقامت باید ارائه شود، یک نامه رسمی از سوی بانک موناکو است.

سرمایه گذاری در موناکو و مزایای آن

سرمایه گذاری در موناکو به خاطر شیوه زندگی ، امنیت بالا ، ثبات سیاسی و از نظر موقعیت جغرافیایی جذاب ترین مکان برای جلب توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است . در میان دیگر جاذبه هایی که موناکو را تبدیل به یک مکان استراتژیک برای انجام کسب و کار در اروپا کرده می توان به خاطر سیاسی بودن و اقتصادی بودن این کشور است. املاک و مستغلات در موناکو در حال حاضر به دو دلیل پر رونق است :

 • از مزایا و اهمیت خرید ملک در موناکو می توان به کیفیت زندگی، امنیت بالا و مزایای مالی این کشور اشاره کرد.
 • به خاطر وجود نوآوری های جدید و تکنولوژی های متعدد باعث جذب سرمایه گذاران در این کشور شده است.

زبان رسمی کشور موناکو فرانسه می باشد اگرچه به زبان ایتالیایی و زبان انگلیسی به طور گسترده نیز صحبت می کنند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در موناکو و سخن پایانی

سرمایه گذاری در موناکو در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به شرایط و چگونگی سرمایه گذاری در موناکو پرداختیم و با توجه به توضیحاتی که در این مقاله علمی درمورد سرمایه گذاری در موناکو گفته شد، سرمایه گذاران خارجی می توانند در موناکو از روش های متعددی همچون مشارکت در خرید املاک و مستغلات و خرید سهام سرمایه گذاری و انتقال مبالغی به بانک های موناکو و مشارکت در پروژه های بانکی سهیم باشند. در کنار مزایای سرمایه گذاری در موناکو می بایست به تعهدات و ریسک ها نیز توجه داشته باشید. یکی از مواردی که در رابطه با سرمایه گذاری در موناکو حائز اهمیت است امکان اخذ اقامت دائم یا تابعیت این کشور از طریق سرمایه گذاری است. همچنین در رابطه با تجارت های متعدد در موناکو و پیشرفت در آنها نیاز به وکیل می باشد. همینطور به دلیل هزینه بالا و پیچیدگی مسیر مهاجرت برای اقدامات اولیه بر سرمایه گذاری در موناکو و اخذ اقامت موناکو بهتر است با مشاورین خبره در امر مهاجرت که با آگاهی بالا نسبت به این امورگام بردارید. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی در باب سرمایه گذاری در موناکو را دارید، می توانید با مؤسسه مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نمایید تا با اطلاعات کامل در امر سرمایه گذاری در موناکو و راهنمای شما در زمینه سرمایه گذاری خارجی و یا مهاجرت به صورت علمی و تخصصی خواهد بود. همچنین شما متقاضی محترم میتوانید در قسمت پایانی مقاله در قسمت دیدگاه ها نظرات و پرسش های خود را اعلام نموده و در کمترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ