سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در هند و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در هند و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در هند و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در هند از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در هند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در هند و بررسی اخذ اقامت و تابعیت هند
 • سرمایه گذاری در هند و مزایای آن

سرمایه گذاری در هند و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در هند و راه های سرمایه گذاری در کشور هند و شرایط مهاجرت و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در  هند در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد و نکات ساده و ضروری آن به صورت ساده و خلاصه بیان می گردد . آیا سرمایه گذاری در هند باعث اعطای اقامت می شود؟ بهترین راه سرمایه گذاری در هند چیست؟ برای سرمایه گذاری در کشور هند به چه میزان سرمایه نیاز داریم؟ سرمایه گذاری در کشور هند از جمله مواردی است که توجه برخی از سرمایه گذاران خارجی را با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشد سریع این کشور به خود جلب کرده است . در ادامه اگر خواهان سرمایه گذاری در هند می باشید ادامه مقاله را مطالعه فرمایید موسسه حقوقی ملکپور در این مقاله سعی بر این دارد که تمامی جوانب و شرایط سرمایه گذاری در کشور هند را مرود بررسی دقیق و تحلیلی علمی قرار دهد تا شما عزیزان بتوانید با مطالعه ان در جهت اقدام به سرمایه گذاری در کشور هند گام بردارید .

فایل تصویری موسسه ملک پور در پاسخ به این سوال که چگونه در خارج از کشور سرمایه گذاری کنیم؟

مقاله مرتبط

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در هند و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در هند از جمله سرمایه گذاری هایی است که نه تنها می تواند بسیار سوده و مفید باشد بلکه با توجه به اینکه کشور هند چهارمین اقتصاد برزگ جهان را دارا می باشد مقصدی امن برای سرمایه گذاران خارجی است . این کشور با توجه به جمعیت بسیاری که دارد برای کارفرمایان بسیار مناسب از نظر نیروی کار ارزان و کارامد می باشد که اکثر کارفرمایان ارزانی این نیروی کار متخصص را برای بیزینس خود ترجیح می دهند . هم چنین کشور هند به دلیل داشتن اقتصاد بسیار قوی که در جهان دارد افراد بسیاری را ترغیب به سرمایه گذاری در هند کرده است .

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری خارجی و اصول افزایش سرمایه

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در هند و استانداردهای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هند در زمینه های متفاوتی امکان پذیر است البته باید توجه داشت که سرمایه گذاری در هر زمینه ای در کشور مربوطه باید از استاندارد های خاصی برخوردار باشد . برای بررسی کردن استاندارد های سرمایه گذاری در هند و یا هر کشور دیگری باید مواردی از جمله سیستم قضایی کشور را قبل از هرگونه سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار داد چرا که در صورتی که در سیستم قضایی فساد اقتصادی و … وجود داشته باشد سرمایه متقاضی به خطر خواهد افتاد .

هم چنین از جمله مواردی که باید در سرمایه گذاری در هند در نظر داشت و حتما مورد بررسی و توجه قرار داده شود منصفانه بودن تجارت و سوده بودن سرمایه گذاری در این کشور می باشد . در خصوص سرمایه گذاری در هند توجه به قوانین و سابقه مصادره اموال این کشور بسیار باید دقیق عمل کرد که ایا این کشور سابقه در مصادره اموال سرمایه گذاران در چندین دهه دارد یا خیر ؟ مهم ترین مورد در استاندارد های سرمایه گذاری توجه به سوده بودن سرمایه گذاری در کشور مورد نظر و شرایط رو به رشد و هم چنین میزان بیکاری نیروهای کار در کشور هند می باشد . با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق متقاضی می تواند امن ترین سرمایه گذاری را در هند انجام دهد . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد کشور هند با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشدی که دارد و در چند دهه اخیر این رشد روند افزاینده نیز داشته است و هم چنین نظام قضایی این کشور نظامی نسبتا پایدار و ثابت می باشد  هم چنین باید نیروی کار ارزان این کشور را هم در نظر داشت .

تولید ناخالص در این بخش یکی از مهم ترین گزینه ها برای سرمایه گذاری می باشد که در نمودار زیرتولید ناخالص هند در چند دهه اخیر بررسی شده است :

سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

سرمایه گذاری در هند برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور شرایط خاصی را دارا می باشد . سرمایه گذاران با توجه به شرایط اقتصادی ، تورم ، درصد بیکاری نیروهای کار ، سود اوری انواع مشاغل و بیزینس ها و … می توانند متوجه امنیت سرمایه و سرمایه گذاری خود می شوند . در این خصوص سرمایه گذارانی که تمامی شرایط سرمایه گذاری در هند را مورد بررسی کامل قرار می دهند قطعا سرمایه گذاری امن تری را پیش رو خواهند داشت و طبق این شرایط و با توجه به ثبات اقتصادی در چند دهه گذشته این کشور می توانند بیزینس پلن نه تنها سوداور بلکه کارامد تا چندین سال را ارائه دهند .

در جدول زیر به بررسی شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در هند و انواع نرخ های کشور هند در چند دهه اخیر می پردازیم ( میانگین سالهای ۱۹۹۰ الی ۲۰۱۷ ) که در سال ۲۰۱۷ طبق اخرین امار مشخص شده است :

اخرین بروز رسانی سالهای قابل بررسی اخرین ارزش
۲۰۱۷ ۱۹۹۰ – ۲۰۱۷ ۵۲۰٫۱۹ تعداد نیروی کار

(میلیون نفر)

۲۰۱۷ ۱۹۹۱ – ۲۰۱۷ ۳٫۵۲ نرخ بیکاری
۲۰۱۸ ۲۰۰۶ – ۲۰۱۸ ۳۵% نرخ مالیات و شرکت ها

) سالیانه )

۲۰۱۸ ۲۰۰۶ – ۲۰۱۸ ۳۶% نرخ مالیات بر درامد شخص ( سالیانه )
۲۰۱۷ ۲۰۱۳ – ۲۰۱۷ ۵۵٫۳۰% نرخ مالیات و سود تجاری
۲۰۲۳ ۱۹۸۰ – ۲۰۲۳ ۷٫۷۵% پیش بینی رشد اقتصادی
۲۰۲۳ ۱۹۸۰ – ۲۰۲۳ ۳۲٫۴۸% پیش بینی سرمایه گذاری خارجی
۲۰۲۳ ۱۹۸۰ – ۲۰۲۳ ۳٫۹۹% پیش بینی تورم
۲۰۱۶ ۱۹۸۰ – ۲۰۱۶ ۳٫۰۵% درصد تولید ناخالصی جهان
۲۰۱۶ ۱۹۹۰ – ۲۰۱۶ ۲٫۱۴% درصد صادرات جهان
۲۰۱۶ ۱۹۹۰ – ۲۰۱۶ ۲٫۴۱% درصد واردات جهان
۲۰۱۶ ۱۹۹۳ – ۲۰۱۶ ۱٫۸۳% درصد سرمایه گذاری مستقیم خارجی در جهان

تورم یکی از مهم ترین شاخص های سرمایه گذاری در زمینه های مختلف می باشد که با دانستن و پیش بینی درصد تورم می توان پلن سرمایه گذاری را امن تر کرد که در این نمودار تورم هند تا چند سال اینده پیش بینی دقیق شده است :

سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند و انواع آن

سرمایه گذاری در هند موارد و انواع مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی علمی  تمامی موارد سرمایه گذاری و هم چنین نحوه اقامت کشور هند از طریق سرمایه گذاری می پردازیم سرمایه گذاری در هند فقط در برخی از طرق منجر به اخذ اقامت برای متقاضی می گردد و الزاما شخص با سرمایه گذاری اقامت نمی گیرد  :

 • سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در هند از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در هند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک در شرایط خاصی منجر به اخذ اقامت می شود و به تنهایی باعث اقامت برای متقاضی نخواهد شد . مسئله قابل توجه اینجاست که خرید ملک در هند می تواند برای سرمایه گذاران سوده باشد زیرا با توجه به اینکه این کشور فاقد رکود اقتصادی است و سیستم قضایی نسبتا پایداری دارد قیمیت ملک و املاک نه تنها افت نمی کند بلکه سالانه سود جزئی نیز در بر دارد . برای اخذ اقامت هند خرید ملک کافی نیست و متقاضی باید در کنار خرید ملک بطور موازی پلن های دیگری را مانند ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری های دیگر در هند اقدام نمایند تا اداره مهاجرت اجازه اقامت را به متقاضی بدهد . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد

در نتیجه در میابیم که با سرمایه گذاری در هند از طریق خرید ملک متقاضی اقامتی دریافت نخواهد کرد .

در این قسمت به بررسی قیمت ها و هزینه های خرید و اجاره ملک در هند میپردازیم :

قیمت و هزینه خرید ملک در هند :

 • قیمت خرید هر متر مربع ملک در مرکز شهر: ۸۹،۹۵۹.۴۹ روپیه
 • قیمیت خرید هر متر مربع ملک در بیرون شهر: ۴۴،۹۹۹.۹۳ روپیه

قیمت و هزینه اجاره ماهیانه ملک در هندوستان :

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: ۱۰،۹۶۰.۱۲ روپیه
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در بیرون از شهر: ۶،۸۵۵.۷۶ روپیه
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر : ۲۶،۵۴۱.۴۱ روپیه
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در بیرون شهر: ۱۶،۴۸۷.۲۳ روپیه

سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت یکی از پلن های اقامتی کشور هند برای مهاجرین و سرمایه گذاران خارجی می باشد. در این پروسه فرد متقاضی می بایست برای ثبت شرکت چه شعبه اصلی و چه برای ثبت شعبه فرعی مبلغی بالغ بر ۵۰۰ هزار دلار در حساب شرکت خود در حساب ارزی کشور هند انتقال دهد و سپس باید بیزینس پلن شرکت خود یا همان طرح اقتصادی شرکت را به دولت ارائه دهد .

بیزینس پلن درپروسه سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت پروسه بسیار مهم و حائز اهمتی می باشد به گونه ای که اگر بیزینش پلن ( طرح اقتصادی ) فرد سرمایه گذار رد شود در کل پروسه با شکست رو به رو خواهد شد .

سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت در بخش ارائه بیزینس پلن باید به گونه ای باشد که اثبات کند که با توجه به این طرح سرمایه گذار می تواند برای حداقل ۲۰ نفر هندی ایجاد اشتغال کند و این پلن تا ۱۰ سال اینده قابل اجرا و سوده است . از مزیت های ایجاد اشتغال در هند و ثبت شرکت در هند می توان به این مورد اشاره کرد که استخدام افراد با توجه به جمعیت بسیار بالا و بیکار ماندن نیرو ها سرمایه گذار امکان استخدام نیروهای متخصص با کمترین هزینه را دارد.

سرمایه گذاری در هند از طریق ثبت شرکت قوانین و شرایط خاصی دارد و متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد :

 • فرد سرمایه گذار بالای ۱۸ سال باشد .
 • اثبات دارایی بالای ۵۰۰ هزار دلار در کشور مبدا
 • اثبات و ارائه طرح اقتصادی سود ده و کارامد که منجر به اشتغال حداقل ۲۰ نفر هندی شود .
 • اقامت شامل فرد متقاضی و همراهانش ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ) می باشد .

مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در هند:

 • ارائه و ترجمه مدارک شناسایی فرد متقاضی و همراهانش ( پاسپورت – شناسنامه خود و تعداد همراهان )
 • ارائه و ترجمه مدارک مالی و بانکی اعم از گردش حساب و میزان دارایی نقدینگی فرد در حساب های بانکی ( برای این سرمایه گذاری هرچه سرمایه بیشتر شانس دریافت اقامت بالاتر می شود).
 • ارائه و ترجمه مدارک تحصیلی خود و همراهان در صورت وجود
 • ارائه بیزینس پلن ( طرح اقتصادی ) سودده و کارامد
مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هند از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در هند از طریق خرید سهام دولتی یکی از راه های اقامتی کشور هند می باشد که اغلب به علت میزان بالای مبلغ برای سرمایه گذاری افراد و سرمایه گذاران عام از این پلن استفاده نمی کنند و اغلب بازرگانان صنعتی و سرمایه گذاران بسیار بزرگ از این طرح استفاده می کنند . مبلغ این سرمایه گذاری حداقل ۱.۵ میلیون دلار می باشد . این طرح اقتصادی باعث اخذ اقامت هند برای سرمایه گذار می گردد . اغلب افراد متمول و سرمایه دار اقدام به انجام این سرمایه گذاری می کنند .

سرمایه گذاری در هند از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در هند

سرمایه گذاری در هند از طریق کارافرینی برای افراد کارآفرین می تواند گزینه ای نسبتا مناسب باشد . در مورد سرمایه گذاری در هند از طریق کارافرینی می توانیم به گزینه های ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کاری سوده اشاره کنیم . کارافرینی در هر امور باید منجر به اخذ کاریابی برای حداقل ۲۰ فرد هندی شود . این امر می تواند با راه اندازی کسب و کاری معتبر با طرح اقتصادی سودهی باشد و یا می تواند از طریق ثبت شرکت های مختلف باشد .

سرمایه گذاری در هند و بررسی اخذ اقامت و تابعیت هند

سرمایه گذاری در هند همانطور که دریافتیم در برخی از شرایط منجر به اخذ اقامت این کشور می شود.  افراد با توجه به شرایط خاصی که دارند می توانند اقامت هند را از طرق مختلف از جمله سرمایه گذاری در هند بدست اورند . کشور هند به دلیل جمعیت بالایی که دارد به دنبال جذب مهاجر یا جذب نیروی کار نمی باشد بنابراین از جمله کشور های مهاجر فرست به حساب می اید تا مهاجر پذیر ولی با توجه به برنامه اقتصادی خاص خود به دنبال جذب سرمایه گذاران می باشد و در برنامه های سرمایه گذاری خود اغلب افراد سرمایه دار و متمول را در صورت داشتن شرایط خاصی که تماما نیازمند داشتن سرمایه بالایی است جذب می کند . همانطور که که دریافتیم سرمایه گذاری در هند ملزم به داشتن سرمایه بسیار زیادی است .

سرمایه گذاری در هند برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به هند و اخذ اقامت هند را دارند و البته سرمایه زیادی را هم دارند می تواند مقصدی سوده باشد که متقاضی باید برای اخذ اقامت هند از طریق پلن های سرمایه گذاری مراحل دولتی را باید پشت سر بگذارند که عبارت است از :

 • ارسال مدارک شناسایی خود و همراهان ( همراه شامل همسر و فرزندان )
 • ارسال تمام مدارک ترجمه شده و قابل ارائه جهت سرمایه گذاری به دولت هند (مدارک شامل : پرینت حساب – طرح اقتصادی یا بیزینس پلن و غیره)
 • دریافت موافقت نامه از جانب دولت هند ( تاییدیه اولیه )
 • افتتاح حساب بانکی در کشور هند و انتقال مبلغ تایید شده
 • تائید نهایی دولت هند به فرد متقاضی
 • اعطای اقامت به سرمایه گذار

برای اطلاعات بیشتر در جهت شرایط اقامتی کشور هند می توانید به مقالات ارائه شده بر روی وبسایت ملکپور مراجعه فرمایید .

سرمایه گذاری در هند و مزایای آن

سرمایه گذاری در هند برای متقاضیان مزایای بسیاری می تواند داشته باشد که در این مقاله تمامی مزایای سرمایه گذاری در هند مورد بررسی علمی قرار خواهد گرفت . منباب مزایای سرمایه گذاری در هند می توان به شرایط اقتصادی رو به رشد این کشور اشاره نمود که همین شرایط بستری امنی را برای متقاضی می تواند بوجود بیاورد . سرمایه گذاری در هند دارای مزایای بسیاری است که به شرح زیر می باشد :

 • کشور هند یکی از سریع ترین اقتصاد های رو به رشد را دارد. از زمان آغاز طرح “Make in India”، جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی از ۳۷ درصد افزایش یافته است.
 • هزینه های تولیدات در هند بسیار پایین و مقرون به صرفه است .
 • نیروی کار بسیار ارزان و جوان ( بزرگترین جمعیت جوانان در جهان )
 • مواد اولیه و منابع تولید در هند ارزان و فراوان می باشد که در دسترس نیز می باشد .
 • دولت هند زیرساخت های کافی را برای سرمایه گذار خارجی مهیا کرده است .
 • بازار دولتی بزرگ
 • میزان مالیات هایی که کشور هند برروی خدمات GST و محصولات قرار داده است از جمله بزرگترین اصلاحات مالیاتی دهه اخیر است که راه را برای یک بازار بین المللی مشترک با اذغام مالیات های غیر مستقیم هموار میکند .

با توجه به شرایط اقتصادی رو به رشد این کشور و هم چنین نیروی کار ارزان و نرخ پایین مالیات و شرایط اقتصادی رو به رشد می تواند برای سرمایه گذاران خارجی بستری مناسب برای سرمایه گذاری باشد . شما متقاضیان عزیز برای اطلاعات بیشتر از شرایط و راه های مهاجرت از طرق مختلف به هند می توانید به سایت های مختلف ملکپور مراجعه و تمامی این شرایط را بررسی کنید .

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در هند و سخن پایانی

سرمایه گذاری در هند از جمله راه های مهاجرت واخذ اقامت کشور هند است و راهی است پر هزینه که بعد از طی شدن زمان و در شرایط خاصی می تواند منجر به اخذ اقامت دائم شود . در خصوص سرمایه گذاری در هند باید به نکته هزینه بسیار بالای سرمایه گذاری دقت بسیار داشت و اینکه کشور هند شرایط نسبتا دشواری را برای اعطای اقامت خود پیش بینی کرده است که شما عزیزان می توانید با شرایط سهل تر و رسیدن به اقامتی سریع تر برای کشوری دیگر اقدام نمایید که به تمامی اعضای خانواده اقامت دائم تعلق گیرد . در این مقاله به بررسی شرایط و چگونگی سرمایه گذاری در هند پرداختیم و دریافتیم تا چه مقدار زمان بر و دارای چه پیچیدگی ها و چه مقدار هزینه می باشد که برای اقدامات اولیه لازم به داشتن وکیل می باشد . به دلیل هزینه بر بودن و پروسه پیچیده برای اقدامات لازم برای سرمایه گذاری در هند و اخذ اقامت این کشور بهتر است به وسیله مشاورین خبره و با آگاهی بسیار زیاد از تمامی شرایط سرمایه گذاری در هند چه اقداماتی لازم است که برای مهاجرت به هند گام برداریم . در این راستا و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی دارید ، می توانید با موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید و تمامی سوالات خود را در باب سرمایه گذاری در هند را برای مشاورین زبده موسسه ی مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور مطرح سازید تا با اطلاعات کامل و آگاهی نسبت به پیچیدگی ها و شرایط خاص سرمایه گذاری در هند از طرق مختلف بدست آورید با آگاهی هرچه بیشتر وارد این پروسه برای آغاز مهاجرت امن شوید و اقدامات لازم را به عمل آورید . به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه اقدام ویدیوراهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را خریداری نمایید تا بتوانید مسیر مشخصی را با توجه به شرایط خودتان انتخاب نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ