سرمایه گذاری در کره جنوبی و بررسی آن

سرمایه گذاری در کره جنوبی
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و استاندارد های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و پرداخت مالیات های شرکت
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق کارآفرینی
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و مدارک مورد نیاز
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در کره جنوبی و معایب آن

سرمایه گذاری در کره جنوبی و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در کره جنوبی ، استاندارد های سرمایه گذاری در کره جنوبی ، انواع روش های سرمایه گذاری در کره جنوبی و اخذ اقامت و تابعیت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت . آیا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کره جنوبی امکان پذیر است؟ حداقل هزینه برای سرمایه گذاری در کره جنوبی به چه میزان است؟ سرمایه گذاری در این کشور به نسبت کشورهای دیگر و کشورهای اروپایی از طرفداران کمتری برخوردار است اما باید گفت سرمایه گذارانی هستند که قصد دارند با سرمایه گذاری در این کشور به بیزینس های مطلوب دست یابند. سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی دارای شرایط و قوانین خاصی می باشد که افراد سرمایه گذار با توجه به قوانین حاکم در این کشور می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش شرایط سرمایه گذاری در کره جنوبی را به طور کامل بررسی می نماید همچنین می توانید با مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری و اصول افزایش سرمایه

مقاله مرتبط

اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در کره جنوبی و شرایط عمومی آن

سرمایه گذاری در کره جنوبی دارای شرایط و قوانین ویژه ای می باشد که باید توسط شخص سرمایه گذار رعایت گردد. در مورد اقتصاد این کشور بهتر است بدانید که در حال حاضر کره جنوبی دارای اقتصاد رو به رشد می باشد و با توجه به تولید ناخالص داخلی دارای رتبه ۱۱ در جهان می باشد به همین دلیل سرمایه گذاران بسیاری قصد سرمایه گذاری در کره جنوبی را دارند که شاید بتوان گفت مهمترین دلیلی که باعث شده سرمایه گذاران بسیاری اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نمایند مسئله اقتصاد کره جنوبی باشد که در حال حاضر دارای اقتصادی پایدار و رو به رشد و با درآمد سرانه بسیار بالا می باشد همچنین کره جنوبی در حال حاضر جز کشورهای توسعه یافته محسوب خواهد شد به همین مسائل است که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری جذب این کشور می شوند.

نکته مهمی که در مورد اقتصاد کره جنوبی وجود دارد این است که کره جنوبی هیچگونه منابع طبیعی را دارا نمی باشد اما توانسته به دلیل صادرات و وارداتی که انجام می دهد مقام هفتم در جهان را برای بخش صادرات و واردات از آن خود نماید و یکی از کشورهای در حال رشد در مسائل اقتصادی محسوب شود. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

در بخش صادرات و واردات کشور کره جنوبی باید بدانید که بخش بسیار عظیمی از صادرات و واردات  صنایع خودرو سازی مانند خودروهای هیوندا و کیا و همچنین لوازم الکترونیکی مصرفی را به خود اختصاص داده است.

سرمایه گذاری در کره جنوبی و استاندارد های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کره جنوبی دارای شرایط و استاندارد های ویژه ای می باشد که افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند باید از تمامی استاندارد هایی که برای این کشور تعریف شده است اطلاعات کافی را داشته باشند به همین دلیل در این قسمت به سرمایه گذاری در کره جنوبی و استاندارد هایی که وجود دارد می پردازیم .

سرمایه گذاری در کره جنوبی به روش های مختلفی امکان پذیر است اما بهتر است قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری در این کشور از استاندارد های آن مطلع شوید . اگر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارد باید از خطرات احتمالی آن مانند رشوه خواری و فساد ، تروریسم ، مالکیت معنوی ، مسائل حقوق بشر و . . . . اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید با شرایط بهتر و خطرات کمتری اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

نکته بسیار مهمی که در مورد سرمایه گذاری وجود دارد و مورد توجه سرمایه گذاران می باشد سودآور بودن فعالیت اقتصادی و نوع سرمایه گذاری در این کشور می باشد .

کره جنوبی یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارا می باشد همچنین این کشور به عنوان چهارمین کشور بزرگ آسیا و جز ۹ کشور بزرگ تجاری می باشد به همین دلیل در سال ۲۰۱۶ رشد ۲٫۸ درصدی داشته است که این نرخ در کشورهای آسیایی رشد چشمگیری خواهد بود .

نکته بسیار مهمی که در مورد استاندارد های سرمایه گذاری در کره جنوبی وجود دارد این است که این کشور توانسته با حفظ روابط خود در منطقه و همچنین حفظ روابط خود با آمریکا به بخش مهمی از استراتژی های سیاسی و امنیتی دست یابد.

نمودار زیر استانداردهای سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی را نشان خواهد داد که در صورت اقدام برای سرمایه گذاری در این کشور با توجه به نمودار موجود می توانید میزان استانداردهای لازم در سالهای آتی را بررسی نمایید.

سرمایه گذاری در کره جنوبی

سرمایه گذاری در کره جنوبی و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

سرمایه گذاری در کره جنوبی شاخص های اقتصادی متفاوتی دارد که افراد سرمایه گذار باید از شاخص های سرمایه گذاری اطلاعات مناسبی داشته باشند. از جمله شاخص های اقتصادی که باید به آن پرداخته شود تولید ناخالص داخلی ، شاخص تورم ، نرخ بیکاری ، رشد اقتصادی و . . . می باشد که به آن پرداخته خواهد شد . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد

جدول برخی از شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در کره جنوبی :

آخرین به روز رسانی   زمان بررسی آخرین ارزش شاخص های اقتصادی
۲۰۱۸ ۱۹۶۱_ ۲۰۱۸ ۲٫۰۰ تولید ناخالص داخلی

 

۲۰۱۷ ۱۹۶۱_ ۲۰۱۷ ۳٫۰۶ رشد اقتصادی

 

۲۰۱۸ ۱۹۶۱_ ۲۰۱۸ ۴٫۳۸ رشد سرمایه گذاری

 

۲۰۱۸ ۱۹۶۵_ ۲۰۱۸ ۰٫۳۴ نرخ تورم

 

۲۰۱۸ ۱۹۹۶_ ۲۰۱۸ ۲٫۱۲ نرخ سپرده بانکی

 

۲۰۱۸ ۱۹۹۶_ ۲۰۱۸ ۳٫۶۹ نرخ بهره کسب و کار

 

۲۰۱۸ ۱۹۹۹_ ۲۰۱۸ ۳٫۴۰ نرخ بیکاری

 

سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در کره جنوبی به روش های مختلفی قابل انجام است که یکی از این روش ها خرید ملک در کره جنوبی می باشد. اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در کره جنوبی را دارند شاید خرید ملک بتواند یکی از گزینه های مناسب برای این افراد باشد.

اشخاص خارجی که قصد خرید ملک در کره جنوبی را دارند باید در ابتدا یک قرارداد خرید ملک منعقد نمایند که این قرارداد باید در شهر مورد نظر به ثبت برسد تا در این صورت امکان خرید ملک برای شخص خارجی فراهم گردد. اما نکته مهمی که در مورد خرید ملک در کره جنوبی باید بدانید این است که با خرید ملک در این کشور امکان انتقال سود و سرمایه وجود ندارد و اشخاص خارجی که قصد خرید ملک و کسب سود از این روش را دارند می توانند با ثبت شرکت در این کشور به سودآوری لازم دست یابند. درمورد خرید ملک در این کشور باید گفت که در صورتی که قصد اخذ اقامت از این روش را دارید بهتر است بدانید که تنها خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت نخواهد شد و افراد برای اخذ اقامت می توانند روش های دیگر سرمایه گذاری در انتخاب نمایند.

هزینه خرید ملک در کره جنوبی :

در مورد هزینه خرید ملک در کره جنوبی باید گفت که اشخاصی که مایل به خرید ملک در این کشور هستند با هزینه های متفاوتی می توانند ملک مورد نظر خود را خریداری نمایند که در زیر به برخی از نرخ هایی که برای خرید ملک وجود دارد اشاره می نماییم .

۱: قیمت یک آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر                       از ۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰  تا ۶۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ won می باشد.

۲: قیمت یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر                      از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰  تا  ۳٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰  won  می باشد .

۳: قیمت یک آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر               از ۶۰۰٫۰۰۰٫۰۰  تا ۱٫۸۰۰٫۰۰۰٫۰۰  won  می باشد .

سرمایه گذاری در خارج از ایران

_ سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در کره جنوبی یکی از مواردی است که بسیار مورد توجه افراد سرمایه گذار می باشد باید بدانید که کره جنوبی به عنوان بزرگترین کشور در اقتصاد جهانی و بین کشورهای چین و ژاپن واقع شده است. تجارت در کشورهایی مانند کره جنوبی به صورت یکپارچه می باشد به همین دلیل به عنوان یک مکان استراتژیک و امن برای سرمایه گذاران واقع شده است.

در مورد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کره جنوبی باید گفت که یکی از انواع شرکت هایی که بسیار مورد توجه می باشد ثبت شرکت با مسئولیت محدود است که اشخاص متقاضی می توانند اقدام به ثبت آن نمایند.

در مورد شرکت با مسئولیت محدود در کره جنوبی باید گفت که برای ثبت این شرکت سرمایه ای حداقل به مبلغ ۱۰٫۰۰۰ دلار آمریکا مورد نیاز است همچنین تعداد سهامداران در شرکت با مسئولیت محدود نباید بیش از ۵۰ سهامدار باشد تا امکان ثبت و شروع فعالیت وجود داشته باشد. نکته بسیار مهمی که در مورد شرکت با مسئولیت محدود وجود دارد و باید به آن اشاره گردد این است که در ابن نوع شرکت هیچ محدودیتی در مورد حسابهای ارزی و همچنین بازگشت سرمایه به شرکت وجود ندارد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سرمایه گذاری در کره جنوبی می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور

سرمایه گذاری در کره جنوبی و پرداخت مالیات های شرکت

سرمایه گذاری در کره جنوبی و انجام فعالیت های اقتصادی نیازمند پرداخت مالیات هایی می باشد که پرداخت مالیات در کره جنوبی از قرار زیر است :

 1. در کره جنوبی نحوه مالیات ها متفاوت است که مالیات ها بر درآمد شرکت ۱۰ تا ۲۰ درصد از درآمد سالانه شرکت خواهد بود البته گاهی ممکن است مالیات شرکت تا ۲۲ درصد نیز افزایش داشته باشد که افزایش آن بستگی به درآمدهای شرکت نیز خواهد داشت.
 2. در کره جنوبی علاوه بر مالیات بر درآمد شرکت مالیات بر ارزش افزوده نیز وجود دارد که این مالیات مبلغی در حدود ۱۰ درصد در فروش کالا و انتقال آن نیز خواهد بود نکته مهمی که در مورد مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد این است که پرداخت مالیات در کره جنوبی امری اجباری است و در صورت عدم رعایت آن از سوی شهروندان منجر به مجازات برای فرد نیز خواهد شد.
 3. هر شرکتی که در کره جنوبی به ثبت می رسد باید مالیات های خود را نیز به ثبت برساند چرا که ثبت مالیات در کره جنوبی برای هر شرکتی که به ثبت می رسد امری اجباری می باشد .

سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق کارآفرینی یکی دیگر از انواع روش های سرمایه گذاری می باشد که اشخاص می توانند بر گزینند در مورد سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در این کشور باید گفت که کره جنوبی توانسته بسیار پیشرفته تر از سنگاپور ، چین و ژاپن عمل نماید.

در حال حاضر کره جنوبی شرایط مناسبی را برای کارآفرینان فراهم کرده است تا بتوانند با ایجاد یک شرکت در این کشور به کسب و کار نیز بپردازند و حجم گسترده ای از سرمایه گذاری را در این کشور آغاز نمایند. اما بهتر است بدانید که این کشور برای انجام کارآفرینی شرایط بسیار سختی را در اخذ ویزا دارد و به اشخاصی که قصد کارآفرینی در این کشور را دارند اقامت به صورت موقت داده خواهد شد .

در صورتی که قصد سرمایه گذاری و کارآفرینی در کره جنوبی را دارید باید بتوانید مبلغ ۳۰۰ میلیون WON در این کشور کارآفرینی نمایید و در این کشور بیزینس و سرمایه گذاری خود را افزایش دهید همچنین برای کارآفرینی در این کشور شخص کارآفرین باید حداقل ۲ نفر از اشخاص کره ای را مشغول به کار نماید تا بتواند بیزینس خود را گسترش دهد.

سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در کره جنوبی از طریق خرید اوراق قرضه دولتی نیز امکان پذیر است و اشخاص متقاضی می توانند از این طریق نیز اقدام به سرمایه گذاری نمایند. شاید بتوان گفت یکی از راحت ترین روش هایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد خرید اوراق قرضه دولتی باشد که افراد می توانند از طریق بورس اوراق بهادار یا صندوق های معامله شده در بورس یا همان ETFS اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

نکته مهمی که باید در مورد خرید اوراق قرضه دولتی گفت این است که شاخص سهام در MSCI  ISHARES یکی از محبوب ترین و پر طرفداران ترین سهام در کره جنوبی باشد که البته در مورد ارزش خالص آن باید گفت در سال ۲۰۱۲ به ارزش ۲٫۸۵ میلیارد دلار رسید به همین دلیل یکی از پر طرفداران ترین انواع سهام ها در کره جنوبی می باشد .

سرمایه گذاری در کره جنوبی و مدارک مورد نیاز

سرمایه گذاری در کره جنوبی نیازمند شرایط و فراهم کردن مدارکی است که شخص متقاضی باید تمامی مدارک را برای انجام بیزینس و سرمایه گذاری خود فراهم نماید که این مدارک از قرار زیر است :

 1. فرم درخواست صدور ویزا
 2. کپی پاسپورت فرد متقاضی به همراه عکس پاسپورت و هزینه پردازش
 3. گواهی سلامت فرد متقاضی
 4. کپی گواهی ثبت شرکت در کره جنوبی
 5. کپی گواهی ثبت نام کسب و کار در کره جنوبی
 6. مشخصات سهامداران شرکت
 7. گواهی پرداخت مالیات
 8. ارائه سند مکان اقامت
 9. ارائه اسناد سپرده بانکی
مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کره جنوبی و بررسی اخذ اقامت و تابعیت

سرمایه گذاری در کره جنوبی از مواردی است که اشخاصی که قصد اقدام آن را دارند قطعا به دنبال اخذ اقامت و تابعیت آن نیز هستند که در اینجا به بررسی اخذ اقامت و تابعیت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری می پردازیم .

سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در کره جنوبی باید بتوانند ویزای D_8 را اخذ نمایند تا امکان ورود به این کشور را نیز داشته باشند همچنین در مورد اخذ اقامت باید گفت که ۲ نوع اقامت در این کشور وجود دارد اقامت بلند مدت و اقامت کوتاه مدت که بستگی به شرایط فرد متقاضی دارد.

یکی از انواع اقامت هایی که وجود دارد و اشخاص سرمایه گذار می توانند آن را اخذ نمایند اقامت کمتر از ۹۰ روز می باشد که باید گفت این اقامت قابلیت تبدیل به اقامت بلند مدت را نیز دارد  البته بهتر است بدانید در مورد اقامت در کره جنوبی بستگی به شرایط فرد متقاضی داد چرا که ممکن است اقامت شخص متقاضی متوقف گردد و یا ویزاهای کوتاه مدت نیز صادر گردد.این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد

در صورتی که شخص سرمایه گذار اقدام به دریافت ویزای D_8  نماید اعضا خانواده وی می توانند ویزای F_3 را نیز دریافت نمایند.

در انتها و در مورد اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کره جنوبی باید  گفت که این کشور به اشخاص متقاضی فقط اقامت ۱ ساله را اعطا خواهد کرد و امکان اخذ پاسپورت در این کشور برای افراد سرمایه گذار وجود ندارد.

سرمایه گذاری در کره جنوبی و مزایای آن

سرمایه گذاری در کره جنوبی با توجه به رشد سریعی که داشته است بسیار مورد توجه سرمایه گذاران واقع شده است اما باید بدانید که سرمایه گذاری در کره جنوبی مزایایی نیز دارد که این مزایا عبارتند از :

 1. رشد سریع اقتصادی که در سالهای ۲۰۱۱ به نرخ ۴٫۹ درصد افزایش داشته است از مزایای سرمایه گذاری در کره جنوبی می باشد.
 2. مزیت دیگری که سرمایه گذاری در کره جنوبی دارد اقتصاد پایدار در این کشور می باشد که این کشور در حال حاضر عضو G20 و به عنوان یک کشور OEDC می باشد همچنین درآمد سرانه در این کشور بیش از ۳۰٫۰۰۰ دلار در سال خواهد بود و همین مسئله باعث رشد اقتصادی و ثبات اقتصاد در این کشور شده است.

سرمایه گذاری در کره جنوبی و معایب آن

سرمایه گذاری در کره جنوبی همانطور که دارای مزایایی می باشد معایبی نیز دارد که در اینجا به برخی از معایب سرمایه گذاری در این کشور می پردازیم :

 1. یکی از معایبی که در مورد سرمایه گذاری در کره جنوبی وجود دارد و این کشور را با خطرات جدی مواجه می کند وجود کشور همسایه آن کره شمالی می باشد چرا که این کشور به عنوان کشوری نظامی باعث ایجاد ریسک ژئوپلیتیک در این منطقه خواهد شد که این مسئله می تواند خطرات بسیاری برای سرمایه گذاری در این کشور داشته باشد .
 2. از معایب دیگری که سرمایه گذاری در کره جنوبی دارد این است که اقتصاد این کشور به شدت به صادرات وابسته است و در صورت رکود صادرات در این کشور اقتصاد کشور به شدت زیان آور خواهد بود .

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در کره جنوبی و سخن پایانی

سرمایه گذاری در کره جنوبی یکی از مسائلی است که این روزها طرفداران بسیاری دارد و اشخاصی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند می توانند به روش های مختلفی اقدام به سرمایه گذاری نمایند اما باید بدانید که در صورتی که قصد سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی را دارید بهتر است روشی را انتخاب نمایید که بتوانید به سودآوری لازم دست یابید چرا که برخی از روش ها مانند خرید ملک در کره جنوبی برای شخص متقاضی سودآوری لازم را نخواهد داشت. از موارد دیگری که باید گفت این است که از هر روشی که اقدام به سرمایه گذاری در کره جنوبی می نمایید باید بتوانید مالیات های خود را به دولت نیز پرداخت نمایید تا امکان فعالیت در این کشور را داشته باشید . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش در این مقاله شرایط سرمایه گذاری در کره جنوبی را بررسی نموده است برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت بهترین روش را برای سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی انتخاب نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ