سرمایه گذاری در کشور فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه و بررسی آن

 • سرمایه گذاری در فرانسه و کلیات آن
 • سرمایه گذاری در فرانسه و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در فرانسه و شاخص های تأثیرگذار
 • سرمایه گذاری در فرانسه و مباحث مربوط به آن
 • سرمایه گذاری در فرانسه از طریق راه اندازی یک تجارت
 • سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خودحمایتی
 • سرمایه گذاری در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در فرانسه و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در فرانسه ، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه و روش های سرمایه گذاری در کشور فرانسه مورد بررسی علمی و دقیق قرار می گیرد. ضروری ترین و با اهمیت ترین نکات راجع به ویزای سرمایه گذاری در فرانسه به صورت خلاصه و ساده خدمت شما عزیزان ارائه می شود. در این نوشته سعی داریم تمام نکاتی که جهت اقدام به سرمایه گذاری در کشور فرانسه احتیاج دارید در اختیار شما قرار دهیم تا با آگاهی کامل اقدام نمایید. سعی بر این است که اطلاعات مهم و دقیق در باب سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت در فرانسه، خرید ملک در فرانسه و تمکن مالی در فرانسه در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و فرد با اخذ اطلاعات کامل در خصوص اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری بتواند با دید بازتر جهت سرمایه گذاری در کشور فرانسه اقدام نماید. در صورت نیاز به راهنمایی در باب مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت آن از طرق مختلف به خصوص اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه، همواره می توانید با مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش تماس حاصل نموده و به صورت رایگان و تلفنی مشاوره تخصصی دریافت نمایید.

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه و کلیات آن

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که دارای سواحلی در دریای مدیترانه و همچنین اقیانوس اطلس می‌باشد. فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه بالغ بر ۶۷ میلیون نفر است که پس از آلمان، دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا محسوب می شود. پایتخت فرانسه، شهر پاریس، مرکز اصلی تجارت، اقتصاد و سیاست، علوم بنیادی، نظام، فرهنگ و هنر، صنعت و فناوری فرانسه است. ازنظر اقتصادی فرانسه جزو برترین های جهان محسوب می شود. در زمینه استانداردهای بین‌المللی، می‌توان فرانسه را از کشورهای پیشگام دانست. کیفیت بالای سطح زندگی در فرانسه و امکانات مطلوب در زمینه تحصیل، بهداشت و سایر خدمات دولتی باعث شده فرانسه به عنوان کشوری مطلوب برای زندگی مطرح شود و همواره مهاجران بسیاری قصد عزیمت به این کشور مرفه و پیشگام را داشته باشند.

اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه یکی از شیوه های ورود به این کشور و روشی برای دست یافتن به اقامت فرانسه می باشد. افرادی که شرکتی در ایران یا هرجای دیگر دنیا دارند و حال می خواهند این شرکت را در اروپا ثبت نمایند یا از این شیوه، اقامت تجاری برای خود و خانواده دریافت نموده و تجارت نمایند می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام نمایند. دولت فرانسه شرایطی را فراهم نموده است تا اشخاص علاقمند برای سرمایه گذاری در کشور فرانسه بتوانند از راه خرید یک شغل، راه اندازی یک واحد صنفی در کشور فرانسه یا خرید ملک، ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه را اخذ نمایند و جهت دریافت اقامت کشور فرانسه اقدام نمایند. مؤسسه حقوقی ملک پور شما را در تمامی مراحل سرمایه گذاری در کشور فرانسه همراهی می نماید و گام به گام در جهت دست یابی به خواسته های شما قدم برمیدارد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به فرانسه با ۵ میلیارد سرمایه

سرمایه گذاری در فرانسه و استانداردهای سرمایه گذاری

فردی که اقدام به سرمایه گذاری در فرانسه می نماید باید این اطمینان خاطر در وی حاصل شده باشد که این سرمایه گذاری در کشور فرانسه منجر به سود وی می شود و خطراتی از قبیل مصادره اموال یا اعمال ناعادلانه قوانین نسبت به وی به عنوان یک مهاجر، او را تهدید نمی نماید. با توجه به پایداری سیاسی و قضایی کشور فرانسه، می توان پی برد که این کشور از لحاظ استاندارهای سرمایه گذاری شرایط مطلوبی داشته و سرمایه گذار خارجی بدون نگرانی می تواند وارد بازار تجاری فرانسه شده و از این سرمایه گذاری سود ببرد. چنانچه در نمودار زیر می بینید کشور فرانسه با کمترین ریسک در سال های اخیر در زمینه خطرات مصادره اموال، کشوری امن از لحاظ سرمایه گذاری خارجی می باشد.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه

(expropriation risk) فاکتوری است که کشورها از ۱ به معنای کم ریسک ترین و ۷ بیشترین ریسک در سرمایه گذاری خارجی دسته بندی می کند. ریسک مصادره اموال به معنی اعمال نظر منفی دولت نسبت به سرمایه گذار خارجی، نقض قرارداد توسط دولت یا عملکرد نامطلوب سیستم قضایی کشور مورد نظر است.

نظام حقوق بین المللی خصوصی در کشور فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه و شاخص های تأثیرگذار

به منظور سرمایه گذاری خارجی، توجه به برخی فاکتورهای اقتصادی ضروری است که در ادامه آورده شده است:

 • GDP: تولید ناخالص داخلی

  یکی از مواردی که در سرمایه گذاری در یک کشور تأثیر دارد میزان تولید سرانه داخلی (GDP) در یک کشور است که نمایشگر رشد اقتصادی یک کشور می باشد. با روند رو به رشد GDP در یک کشور می توان امیدوار بود که احتمال سوددهی سرمایه گذاری بالاست. میزان GDP بالاتر از ۳۵۰۰۰ به ازای هر شخص نشان دهنده پیشرفته بودن کشور از نظر اقتصادی است.

 • مالیات

  میزان مالیات بر درآمد و مالیات بر سود یک شرکت از موارد مهم و قابل توجه برای هر سرمایه گذاری است. هر چه میزان مالیات در یک کشور پایین تر، جذابیت سرمایه گذاری در آن کشور بالاتر است.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه
سرمایه گذاری در کشور فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه و مباحث مربوط به آن

کسب و کار و سرمایه گذاری در فرانسه یک سازمان اقتصادی است که از ادغام بین آژانس سرمایه گذاری های بین المللی فرانسه (Invest in France Agency) و آژانس فرانسوی توسعه تجاری بین المللی (UBI France) ایجاد شده است. ماموریت آن در اوایل سال ۲۰۱۵ با تشویق توسعه بین المللی شرکت های مستقر در فرانسه، ارتقاء صادرات فرانسه و جذب سرمایه گذاران خارجی به فرانسه  آغاز شده است. این گزارش ها به وزارت امور اروپا، امور خارجه، وزارت اقتصاد و وزارت مسکن تقدیم می شود.

پیمان ملی فرانسه برای رشد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه که در نوامبر ۲۰۱۲ منتشر شد و به منظور دستیابی به رقابت در بازارهای بین المللی، و همچنین افزایش رقابت اقتصادی، شرایط را برای ایجاد کسب و کار در فرانسه  و سرمایه گذاری فرانسه فراهم می کند. این پیمان شامل چهار هدف اصلی است:
۱) کاهش مالیات و هزینه های کسب و کار
۲) دسترسی به بودجه موثر و مناسب
۳) انگیزه های بزرگ و حمایت از نوآوری
۴) یک محیط ساده تر و با ثبات تر نظارت، اداری و مالیاتی

یک بانک سرمایه گذاری عمومی (BPI) در راستای نحوه ی سرمایه گذاری،  در سال ۲۰۱۳ در کشور فرانسه ایجاد شد که با بودجه ۵۶ میلیارد دلاری برای بهبود دسترسی ها به تأمین مالی برای کسب و کارهای مجازی و پاسخ به نیازهای نقدینگی شرکت های کوچک و متوسط ​​مورد استفاده قرار می گیرد.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق راه اندازی یک تجارت

در سرمایه گذاری به صورت راه اندای یک تجارت، ابتدای امر نیاز است یک ویزای کوتاه مدت برای شما اخذ شود تا وارد کشور فرانسه شده و راجع به مشاغل و مغازه های فرانسه اطلاعات کسب نمایید. در این مرحله مغازه و شغل توسط مؤسسه حقوقی ملک پور به شما معرفی می شود و از این بابت جای نگرانی نیست. علاوه بر انتخاب شغل و مغازه، یک حساب بانکی برای شما باز می شود و پس از بازگشت به ایران، درخواست ویزای بلند مدت ۶ ماهه برای شخص می شود و متقاضی به حساب خود در فرانسه پول منتقل می نماید. مجدداً متقاضی به فرانسه بازگشته و اقدام به امضای قرارداد می کند. در این مرحله درخواست اقامت یکساله برای شخص انجام می شود که از اداراه پلیس رسیدی دریافت شده و به متقاضی تحویل داده می شود. با این رسید اقامت شخص متقاضی مجاز به تأسیس شرکت می باشد که پس از راه اندازی تجارت خود، مدارک لازم را به همراه رسید اقامت به اداره پلیس تحویل داده و اقامت ۱ ساله فرانسه دریافت می شود که به مدت ۵ سال باید تمدید شود. پس از آن فرد مجاز است اقدام به درخواست اقامت ۱۰ ساله نماید.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت

افرادی که در ایران صاحب شرکت هستند، قادر می باشند در فرانسه به راه اندازی شرکتی بپردازند. بدین مفهوم که سهام شرکت ایرانی ۱۰۰ درصد سهام شرکت فرانسوی را دارد و شخص علاقمند خود را به عنوان کارمند این شرکت معرفی می نماید و حقوقی را تعیین می نماید که به عنوان درآمد ماهانه ی خود از این شرکت دریافت می نماید. این حقوق به صورت ماهانه می بایست بیش از ۲۰۰۰ یورو باشد. شایان ذکر است که از دیدگاه دولت فرانسه اثبات این مسئله که سمت و فعالیت شخص مذکور در شرکتی که به ثبت رسیده است بسیار با اهمیت بوده و در اداره شرکت نقش حیاتی دارد، امری مهم تلقی می شود. شخص می تواند ویزایی ۳ ساله اخذ نماید که به خانواده ی ایشان نیز به عنوان همراه این ویزا تعلق می گیرد. نکته قابل توجه این می باشد که اصولاً شرکت ها برای ثبت و افتتاح حساب هیچ مشکلی نخواهند داشت زیرا ما به وسیله ی حسابداران قسم خورده پاریس این اقامت را برای شما اخذ می نماییم و کلیه امور مالی شما را انجام می دهیم.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه

شما متقاضیان عزیز اگر به دنبال راهی برای مهاجرت به فرانسه و سرمایه گذاری در کشور فرانسه هستید و می خواهید در رابطه با سرمایه گذاری در فرانسه و ثبت شرکت در فرانسه اطلاعات مفیدی داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص راه ها و قوانین سرمایه گذاری در کشور فرانسه و همچنین شرایط مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید اوراق قرضه

در این حالت از سرمایه گذاری فرد باید مبلغ فراهنگفت ۱۰ میلیون دلاری جهت دریافت اقامت  فرانسه سرمایه گذاری کند.

مزایای سرمایه گذاری در فرانسه به روش ۱۰ میلیون دلاری:

 • عدم نیاز به سابقه اقامت در فرانسه
 • عدم نیاز به اقامت در زمان سرمایه گذاری
 • عدم نیاز به مدرک زبان یا مدرک تحصیلی خاص
 • صدور مجوز اقامت در زمان کوتاه حداکثر ۲ ماهه
 • امکان سرمایه گذاری به صورت فردی یا شراکتی
 • امکان اخذ اقامت و بهره مندی از مزایای شهروندی فرانسه برای خانواده سرمایه گذار

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک در حال حاضر یکی از بهترین روش ها جهت دستیابی به اقامت فرانسه می باشد. مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک از ۷۰ هزار یورو شروع می شود. به ازای هر یک از اعضای خانواده باید مساحتی به میزان ۱۷ تا ۳۴ متر مربع خریداری شود. نکته قابل توجه در خرید ملک در فرانسه، این موضوع است که فرد حتی باید مالیات ملکی که درآن سکونت دارد را نیز بپردازد.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خودحمایتی

خود حمایتی یکی از روش های سرمایه گذاری خارجی است که متقاضی حین اقدام برای آن باید ثابت کند که از توان مالی بالایی برخوردار است به گونه ای که برای امرار معاش در آن کشور نیازی به کار کردن و کسب درآمد از طریق کار کردن برای دیگران ندارد و بدون کار کردن قادر است که به لحاظ مالی و اقتصادی از خود و خانواده اش حمایت کند. مهم ترین نکته در بحث سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خود حمایتی این است که متقاضی تنها کافی است که نشان دهد از تمکن مالی بالایی در کشور خود برخوردار است؛ این تمکن مالی باید با ارائه مدارکی به آفیسر صدور ویزا نشان داده شود، به گونه ای که منبع درآمد متقاضی و اموال منقول، غیر منقول وی اثبات شود. لازم به ذکر است که برای سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خود حمایتی نیازی نیست که سرمایه به خارج از کشور منتقل شود و روی حساب خود متقاضی خواهد بود.

از شرایط سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خود حمایتی می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • سرمایه گذار اصلی می بایست با ارائه پرینت حساب بانکی اش نشان دهد که ۴۰ هزار یورو ( یا معادل ریالی آن ) برای مدت شش ماه روی حساب دارد.
 • به ازای همسر باید مبلغ ۱۸ هزار یورو ( یا معادل ریالی آن ) را بر روی حساب بانکی اش نشان دهد.
 • و به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال مبلغ ۱۰ هزار یورو‌ ( یا معادل ریالی آن )‌

و در آخر باید گفت که یکی از مزایای بسیار بارز سرمایه گذاری در فرانسه بدست آوردن اقامت دائم و نهایتا پاسپورت فرانسه بدون شرط حضور اجباری در خاک این کشور است. شایان ذکر است که این روش یکی از بهترین روش های مهاجرت به فرانسه از بین روش های سرمایه گذاری است. برای کسب اطلاعات تخصصی تر و ریز تر در این باره اکیدا پیشنهاد می کنیم به مقاله خود حمایتی فرانسه از همین وبسایت رجوع کنید.

شرایط کلی اخذ اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی

توجه توجه!

به ازای متقاضی اصلی (بدون همراه) درآمد ماهیانه باید معادل حداقل ۱.۷۸۰ یور باشد.
به ازای متقاضی اصلی (با همسر) درآمد ماهیانه باید معادل حداقل ۲.۶۹۰ یورو باشد.
به ازای هر یک از فرزندان میبایست مبلغ ماهیانه حداقل معادل ۲۸۰ یورو به مبالغ بالا اضافه شود.
لطفا توجه بفرمایید که با توجه به نوسانات بازار ارز مبالغ اعلام شده این نرخها حداقل موجودی مورد نیاز جهت ارایه تمکن فرد اصلی میباشد

مقایسه خود حمایتی فرانسه و اتریش

سرمایه گذاری در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه

فرانسه به طور کلی کشور مهاجرپذیری نبوده و به راحتی اقامت دائم و تابعیت خود را به مهاجرین اعطا نمی کند. اما با برخی روش ها این امکان فراهم است به طور مثال با خرید یک شغل در فرانسه که گفته شد با راه اندازی یک کسب و کار امکان اخذ اقامت فرانسه وجود دارد. بدین شکل که با سرمایه گذاری در کشور فرانسه به شکل ثبت شرکت یا خرید مغازه، دولت فرانسه یک ویزای ۱ ساله برای شخص صادر می نماید که این ویزا سالانه به مدت ۵ سال تمدید می شود. پس از گذشت این مدت یک اقامت ۱۰ ساله برای فرد صادر می شود که قابل تبدیل به اقامت دائم است.

مزایای اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری در فرانسه :

 • دسترسی به خدمات دولتی رایگان، سیستم آموزش و بهداشت مشابه شهروندان فرانسوی
 • امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شخص سرمایه گذار بدون نیاز به سرمایه گذاری اضافی
 • امکان سفر به کشورهای حوزه شنگن و سایر کشورهای مجاز (۱۲۷ کشور)
 • اعتبار اقامت اقتصادی به مدت ۱۰ سال
 • امکان تبدیل اقامت دائم فرانسه به تابعیت فرانسه پس از گذشت ۳ سال
قوانین فرانسه
سرمایه گذاری در فرانسه و بررسی کلی آن

سرمایه گذاری در فرانسه دراین مقاله مورد بررسی قرار گرفت. قوانین فرانسه و نظام حقوقی فرانسه به گونه ای است که تمایلی به جذب مهاجر ندارد و به سختی به خارجیان اقامت و تابعیت اعطا می شود. با این حال به برخی روش ها می توان اقامت فرانسه را دریافت نمود. خرید ملک یا ثبت شعبه ای از شرکت خود در ایران و یا مبالغ هنگفت سرمایه گذاری می تواند راهی جهت دستیابی به اقامت فرانسه باشد. امید است این مقاله توانسته باشد اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیارتان قرار دهد. جهت کسب اطلاعلات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید. قسمت دیدگاه در انتهای مقاله نیز جهت پرسش و پاسخ شما عزیزان تعبیه شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ