سرمایه گذاری در گرجستان و بررسی آن

سرمایه گذاری در گرجستان
 • سرمایه گذاری در گرجستان و شرایط عمومی
 • سرمایه گذاری در گرجستان و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در گرجستان و شاخص هاي اقتصادي تأثيرگذار
 • سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در گرجستان و بررسي اخذ اقامت و تابعيت كشور گرجستان
 • سرمایه گذاری در گرجستان و بررسي مزایای آن
 • سرمایه گذاری در گرجستان و بررسي معایب آن

سرمایه گذاری گرجستان و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در گرجستان ، روش های سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری، در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.روش مناسب جهت سرمایه گذاری در گرجستان چیست؟ آیا سرمایه گذاری در گرجستان می تواند موجب اخذ اقامت گردد؟ مزایا و معایب سرمایه گذاری در گرجستان چیست؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری پاسخ می دهیم. کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که به تازگی مورد توجه بسیاری از هموطنان ما قرار گرفته است. سرمایه گذاری در گرجستان از جهات متفاوتی می تواند مورد بحث می باشد که در این مقاله بصورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهمترین نکات آن خدمت شما سروران ارائه می گردد. موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE  اتریش این امکان را فراهم آورده تا با مشاوره تلفنی رایگان شرایط خود را ارزیابی نمایید و با راه های مناسب جهت مهاجرتی ایمن و موفق آشنا شده و اطلاعاتی کامل دریافت نمایید. با این مقدمه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کار و حقوق دریافتی

سرمایه گذاری در گرجستان و شرایط عمومی

سرمایه گذاری در گرجستان نيازمند آگاهي كامل به كليه شرايط اقتصادي، سياسي و اجتماعي اين كشور دارد. گرجستان کشوری کوچک، دارای جمعیتی حدود۳٫۷۲۹٫۰۰۰ نفر می باشد که در منطقه قفقاز واقع گردیده است. پایتخت و بزرگترین شهر گرجستان تفلیس می باشد که جمعیت آن به ۱٫۱ میلیون نفر می رسد. کشور گرجستان دارای موقعیت استراتژیکی در منطقه قفقاز است و نقطه اصلی به جهت سرمایه گذاری می باشد که دسترسی به بازارهای اروپایی و آسیایی را برای کسانی که فکر سرمایه گذاری در اروپا را دارند آسان می سازد .کشور گرجستان دارای یک نظام سرمایه داری و تجاری منحصر به فرد، لیبرال با مالیات کم و سیاست های جذاب برای اعطای ویزا شناخته شده است.

 اقتصاد گرجستان یکی از رو به رشد ترین ها در  اروپای شرقی محسوب می گردد که در بخش کشاورزی ، املاک و مستغلات، بیمارستان و گردشگری فعالیت نموده  و این فعالیت در سال های اخیر به صورت چشمگیری رو به رشد بوده است. از لحاظ تاریخی گرجستان از دوران باستان در مسیر های تجاری مهمی قرار گرفته و همواره در تجارت بوده است. نزدیکی به دریای سیاه و دست یابی به مسیر های مهم تجاری، در موفقیت این کشور در این زمینه کمک شایانی کرده است . از مارس ۲۰۱۷ دارندگان گذرنامه های گرجستان می توانند بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن به مدت محدود تردد کنند. واحد پول کشور گرجستان لاری (GEL) می باشد و زبان رایج در این کشور زبان گرجی است. سرمایه گذاری در گرجستان همواره از ریسک قابل توجهی نیز برخوردار است که با مشاوره با افراد متخصص در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری می توانید درصد ریسک را کاهش نمود. موسسه حقوقی ملک پور با بهرمندی از کارشناسان مجرب و وکلای زبده آماده است تا شما سروران را در این زمینه یاری رساند. جهت اطلاعات بیشتر با این موسسه تماس برقرار نموده و از مشاوره رایگان تلفنی برخوردار شوید.

فهرست آزادی اقتصادی در گرجستان و چند کشور دیگر

سرمایه گذاری در گرجستان و استاندارد‌های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در گرجستان و در کل امر سرمایه گذاری نیازمند آگاهی کامل از شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و به صورت کلی داشتن اطلاعات کافی در رابطه با استانداردهای سرمایه گذاری در کشور مقصد دارد. به طور مثال نرخ مصادره اموال و نحوه برخورد نظام قضایی کشور گرجستان با سرمایه گذار خارجی از جمله عوامل مهم در رابطه سرمایه گذاری در این کشور می باشد که هر متقاضی سرمایه گذاری در این کشور باید آن را مورد بررسی قرار دهد.

در ادامه نمودار ریسک مصادره امول (Expropriation risk ) در کشور گرجستان را مشاهده می نمایید که از ۱ الی ۷ نمره ۳ را به خود اختصاص داده است که در قیاس با بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و آسیا نرخ قابل توجه و بالایی است البته همانطور که می بینید در سال ۲۰۱۷ دولت گرجستان در صدد اصلاح قوانین و نظام قضایی خود برآمده چرا که نرخ مصادره اموال در سالهای قبل از آن بسیار بالاتر بوده است و همین امر می تواند امیدوار کننده باشد. نرخ مصادره اموال، نحوه برخورد نظام قضایی کشور گرجستان با سرمایه گذار خارجی را نشان می دهد که می تواند قابل تامل باشد.

نمودار ریسک مصادر اموال گرجستان
اصول سرمایه گذاری خارجی و افزایش سرمایه

سرمایه گذاری در گرجستان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار

در امر سرمایه گذاری در گرجستان، علاوه بر نرخ ریسک و استانداردهای سرمایه گذاری، شاخص های اقتصادی دیگری نیز باید مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و این کار امکان پذیر نیست مگر  با مراجعه به منابع به روز، قوی و معتبر بین المللی تا بتوان آماری دقیق و صحیح بدست آورد. سودآوری و بهرمندی بهینه از سرمایه گذاری در یک کشور را می توان از طریق بررسی شاخص های  اقتصادی تاثیر گذاری چون نرخ  تولید ناخالصی و نرخ مالیات آن دریافت. در ادامه به تحلیل و بررسی شاخص های تاثیر گذار اقتصادی کشور گرجستان خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری در گرجستان و شاخص های اقتصادی تاثیر گذار
 • تولید ناخالصی داخلی (GPD) در کشور گرجستان

  یکی از عوامل تاثیر گذار در سرمایه گذاری در گرجستان میزان سرانه تولید ناخالصی و بررسی سود کشور گرجستان می باشد. در سال ۲۰۱۷ نرخ تولید ناخالصی داخلی در کشور گرجستان در نمودار ذیل قابل مشاهده است که در قیاس سالهای گذشته می توان گفت افزایش قابل توجهی داشته است.

  نمودار تولید ناخالص داخلی در گرجستان

 • نرخ مالیات در کشور گرجستان

  از جمله عواملی که در مهاجرت و خصوصا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشورها حائز اهمیت است نرخ مالیات کشور مقصد است که بسیاری از افرادی که گزینه سرمایه گذاری به منظور مهاجرت انتخاب می نمایند باید توجهی ویژه به مالیات در کشور مورد نظر داشته باشند. در نمودار ذیل نرخ مالیات در کشور گرجستان را مشاهده می کنید که نرخ مالیات در کشور گرجستان با توجه به نوع امکاناتی که به شهروندان خود اختصاص می دهد میزان قابل توجهی است که با نرخ مالیات در کشورهای پیشرفته اروپایی بصورت تقریبی برابری می کند.

  نمودار نرخ مالیات در کشور گرجستان

 • نرخ بیکاری در کشور گرجستان

  نرخ بیکاری در اکثر کشورها نشان دهنده غنی بودن و یا فقیر بودن یک کشور در زمینه های کارآفرینی ،موقعیت های اقتصادی و میزان واجدین شرایط از نظر تخصص ،تحصیلات و سن به منظور کار در یک کشور می باشد. نرخ بیکاری در کشور گرجستان نیز در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۱ درصد گزارش شده است که با توجه به پتانسیل های کشاورزی و گردشگری در این کشور و همچنین موقعیت جغرافیایی گرجستان بالا می باشد. در نمودار زیر نیز می توانید نرخ بیکاری کشور گرجستان را در سال های اخیر مشاهده نمایید.چنانچه تمایل به کار در کشور گرجستان دارید بهتر کلیه شرایط را بسنجید و شرایط خود را ارزیابی نمایید تا بتوانید مهاجرتی موفق داشته باشید موسسه حقوقی ملک پور با بهرمندی از کازشناسان مجرب در امر مهاجرت می تواند شما را در این امر خطیر که سازنده آتیه شما خواهد بود یاری رساند.

  نمودار نرخ بیکاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید املاک و مستغلات

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید املاک و مستغلات یکی از سریع ترین راه های اخذ اقامت در این کشور می باشد. کشور گرجستان در سالهای اخیر رشد اقتصادی قابل توجهی داشته است، به همین دلیل تعداد بسیاری از اتباع سایر کشورها، از جمله هموطنان ما را بر آن داشته تا از طریق خرید ملک، اقامت گرجستان را کسب نمایند. به منظور خرید املاک و مستغلات در کشور گرجستان، متقاضیان می توانند با حداقل ۳۵۰۰۰ دلار صاحب خانه  در گرجستان شوند. در طی  پروسه خرید ملک در گرجستان به متقاضیان اقامتی یکساله اعطا می گردد که هر ساله و تا ۵ سال می توانند اقامت خود را تمدید نمایند و بعد از مدت ۶ سال موفق به اخذ اقامت دائم کشور گرجستان خواهند شد. لازم به ذکر است در طی این ۶ سال در صورتی که متقاضیان سرمایه گذاری در گرجستان ملک خود را به فروش برسانند، می توانند با خرید ملکی دیگر  به همین ارزش اقامت خود را تمدید نمایند و یا با اقامت کاری نوع اقامت خود را بعد از فروش ملک  تغییر دهند.

سرمایه گذاران در گرجستان که تمایل دارند با خرید ملک در این کشور به اقامت دائم برسند، توجه داشته باشند که با پیش خرید ملک و یا به صورت اقساط نمی توانند اقامت دائم گرجستان را کسب کنند. با توجه به جاذبه های توریستی و زیبایی های بکر کشور گرجستان این امکان برای سرمایه گذاران خارجی فراهم است تا هم با بهره گیری از زیبایی های اروپایی کشور گرجستان از طریق ساخت هتلها، اقامتگاه های تفریحی و همچنین افتتاح اماکن تفریحی و توریستی از اقامت دائم در کشور گرجستان بهره مند گردند و سود قابل توجهی از این جاذبه ها بدست آورند.

هزینه هایی که به جهت خرید ملک باید پرداخت عبارتند از:

 • 18 % مالیات بر ارزش افزوده
 • هزینه مشاوره حقوقی جهت اخذ اقامت که ۲۰۰ لاری می باشد
 • هزینه ترجمه پاسپورت که ۱۵ لاری می باشد
 • هزینه ای که جهت خرید ملک در گرجستان باید به دولت گرجستان پرداخت کرد که ۲۱۱ لاری می باشد
 • هزینه کارشناسی رسمی جهت ارزش گذاری ملک
خرید ملک در گرجستان
خرید ملک در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق ثبت شرکت می تواند مسیری مناسب جهت کسب سود و درآمد باشد. در کشور گرجستان به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب و دارا بودن جاذبه های گردشگری و طبیعتی بکر و زیبا می تواند کشوری مناسب جهت کسب و کار و تجارت، افتتاح شعبه دوم در این کشور و همچنین ثبت شرکت باشد. البته ثبت شرکت جدید در گرجستان با توجه به نیازمندی های این کشور می تواند موفقیت های کم دردسر و زود بازدهی را به همراه داشته باشد. ۴ شهر در منطقه آزاد تجاری کشور گرجستان می تواند محلی مناسب جهت راه اندازی کسب و کار و تجارت باشد. معافیت های مالیاتی که دولت گرجستان به منظور جذب سرمایه گذار خارجی  مقرر نموده نیز می تواند بر سودآوری در این کشور بیافزاید. تجار اتباع دیگر کشورها، می توانند با افتتاح شرکتی که تابع کلیه قوانین گرجستان با مسئولیتهای محدود و نامحدود و سهامی عام به فعالیتهای اقتصادی در گرجستان بپردازند. تجار می توانند از طریق اخذ ویزای کسب و کار به منظور افتتاح شرکت در گرجستان اقدام نمایند. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و از لحاظ قانونی قابل پیگیری است.

به منظور ثبت شرکت در گرجستان باید تمامی مدارک به زبان گرجی ترجمه گردد. کل پروسه ثبت شرکت در گرجستان یک هفته می باشد که در طول این پروسه حضور دائمی متقاضی سرمایه گذاری در گرجستان الزامی است. ثبت شرکت در گرجستان در مدت محدود موجب اخذ اقامت در این کشور نخواهد شد و تنها از طریق پرداخت مالیات و فعالیت شرکت در طولانی مدت موجب اخذ اقامت گرجستان خواهد شد. تنها راهی که می توان از طریق ثبت شرکت در گرجستان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود این است که سرمایه ای با مبلغ ۳۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا در حساب شرکت قرار داده شود و این حساب سالیانه ۱۲۰٫۰۰۰ دلار آمریکا گردش حساب داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در گرجستان عبارتند از  :

 • ترجمه کلیه مدارک هویتی اعم از شناسنامه، پاسپورت، به همراه کپی از تمامی صفحات
 • اعلام پرینت و حساب بانکی
 • تایید کشور گرجستان جهت شروع کار
 • اعلام طرح اقتصادی
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی
 • در صورت حضور سهام داران ارائه کلیه مدارک سهامداران

سرمایه گذاری در گرجستان از طریق خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری در آذربایجان

سرمایه گذاری در گرجستان با خرید ارواق قرضه دولتی در این کشور امکان پذیر است. این ارواق معمولا متعلق به پروژه های شهرداری ها جهت ساخت اماکن تفریحی و تاریخی و ساخت موزه ها می باشد. در سال سود معینی به هر یک از سرمایه گذاران تعلق می گیرد که این سود از درآمدهای این اماکن به سرمایه گذاران پرداخت می گردد. خرید اوراق قرضه دولتی نیز می تواند موجب اخذ اقامت کشر گرجستان گردد.

سرمایه گذاری در خارج از ایران

سرمایه گذاری در گرجستان و بررسی اخذ اقامت و تابعیت در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان یکی از راه های اخذ اقامت و همچنین تابعیت این کشور می باشد. برای اخذ تابعیت در گرجستان فرد باید به صورت قانونی و متوالی به مدت ۵ سال در این کشور اقامت داشته باشد. با داشتن گذرنامه گرجستانی متقاضی سرمایه گذاری در گرجستان  می تواند بدون نیاز به ویزا به بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا تردد نماید. البته این امر در مدت محدود می باشد چرا که همانطور که اطلاع دارید گرجستان عضو اتحادیه اروپا و شنگن نمی باشد. مجوز اقامت در گرجستان به خانواده سرمایه گذار نیز اعطا می گردد. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشند که در صورتی که فرزندان بالای ۱۸ سال وابستگیشان ثابت گردد این اقامت شامل آنها نیز خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت در گرجستان برای متقاضیان سرمایه گذاری در گرجستان به شرح زیر است:

 • پاسپورت
 • ترجمه مدارک هویتی
 • فرم درخواست صدور ویزا
 • عکس
 • بیمه نامه
 • تمکن مالی برای ورود به گرجستان به میزان ۱۷۰۰ دلار
 • فرم پر شده دلیل مسافرت به گرجستان
 • رسید پرداختی هزینه صدور ویزا

سرمایه گذاری در گرجستان و مزایای آن

سرمایه گذاری در گرجستان می تواند مزایایی داشته که برخی از این مزایا به شرح ذیل است:

 • طبق گزارش تجارت جهانی در سال ۲۰۱۸بانک مرکزی گرجستان در رتبه ۹ در ۱۹۰ کشور از لحاظ راحتی انجام تجارت قرار دارد
 • کشور گرجستان از لحاظ کشاورزی و گردشگری دارای پتانسیل بالایی است
 • استفاده از پشتیبانی بین المللی از جمله اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول
 • سیستم سیاسی دموکراتیک
 • موقعیت جغرافیایی راهبردی (نقطه عبور نفت و گاز خزر)
 • مبارزه با فساد
 • آزاد بودن بازار کار

سرمایه گذاری در گرجستان و معایب آن

سرمایه گذاری در گرجستان نیز دارای معایبی است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • نبود بازار مناسب جهت سرمایه گذاری و کسری تجاری سازه، تنوع کم و ارزیابی صادرات در سطح پایین
 • وجود فقر نسبی در کشور گرجستان به علت نرخ بیکاری تقریبا بالا و همچنین نبود آموزش کارآمد
 • نبود زیر ساخت های مناسب جهت حمل و نقل
 • عدم بهره مندی از منابع طبیعی در گرجستان و رشد اندک صنایع کشاورزی در این کشور
 • ضعف در سیستم آموزش و پرورش و نبود سیاست های مناسب
 • رابطه ضعیف با جوامع بین المللی
سرمایه گذاری در خارج از کشور
سرمایه گذاری در گرجستان و سخن پایانی

سرمایه گذاری در گرجستان ، شرایط و طرق سرمایه گذاری در گرجستان و اخذ اقامت از این طریق در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. سرمایه گذاری در گرجستان با توجه به هزینه های پایین زندگی در این کشور شاید در نگاه اول ایده آل باشد اما توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با کارشناسان اقتصادی و وکلای مهاجرت مشاوره نمایید تا بتوانید راهی مناسب را انتخاب نمایید. کشور گرجستان با وجود پتانسیل بالا در زمینه سرمایه گذاری در طی کوتاه مدت نمی تواند سود قابل توجهی برای سرمایه گذاران در این کشور باشد و با توجه به مبالغ قابل توجه سرمایه گذاری پیشنهاد می شود در ابتدا بررسی نمایید با میزان سرمایه خود می توانید در کشورهای پیشرفته و سطح بالا اعم از آلمان ، اتریش و … سرمایه گذاری نمایید و بعد از بررسی دقیق و مقایسه این کشورها تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با بهره مندی از کارشناسان متخصص و مجرب در امر مهاجرت میتوانید در ارزیابی و انتخاب روش صحیح مهاجرت و مقصد مناسب جهت سرمایه گذاری یاری می رساند. جهت اخذ مشاوره و کسب اطلاعات مکفی می توانید با کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس بر قرار کرده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. توصیه می کنیم در صورتی که تمایل دارید خود به انتخاب مسیر مناسب اقدام نمایید ، ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را مشاهده نموده و وکیل مهاجرت خود باشید. در صورت داشتن هر گونه سوال، آن را در بخش پایانی مقاله در قسمت دیدگاه ها و نظرات مطرح کرده تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ