سرمایه گذاری در هلند و شرایط اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۰

سرمایه گذاری در هلند ، روش های مختلف اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری ، چگونگی دریافت اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری در هلند در این مقاله به طور کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. افرادی که تمایل به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در هلند را دارند سوالات زیادی در ذهنشان ایجاد می شود از جمله اینکه سرمایه گذاری در هلند از چه روش هایی امکان پذیر است؟ آیا امکان اخذ اقامت هلند از طریق تمکن مالی وجود دارد؟ آیا می توان از طریق ثبت شرکت اقامت هلند را دریافت کرد؟ شرایط اخذ ویزای استارت آپ هلند چیست؟ آیا مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم می شود؟ سرمایه مورد نیاز اولیه برای کارآفرینی در هلند چقدر است؟ برای دستیابی به جواب تمام این سوالات می توانید در ادامه با ما باشید و نکات مهم مربوط به سرمایه گذاری و گرین کارت کشور هلند را برای شما عزیزان شرح دهیم. همچنین شما سروران ارجمند برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری می توانید با موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس بگیرید تا مشاوره تلفنی رایگان دریافت نموده و از راهنمایی های مشاورین بهره مند شوید و یا با خواندن مقاله چناچه سوالی داشتید در انتهای مقاله مطرح فرمایید تا جواب سوال خود را دریافت نمایید.

سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند
 • سرمایه گذاری در هلند و شرایط عمومی اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در هلند و اخذ اقامت آن
 • سرمایه گذاری در هلند و استانداردهای بین المللی سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در هلند و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار
 • سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در هلند از طریق کارآفرینی و ثبت اختراع
 • سرمایه گذاری در هلند و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در هلند و معایب آن
 • سرمایه گذاری در هلند و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

سرمایه گذاری در هلند و شرایط عمومی اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری

هلند کشوری مهاجرپذیر است و موقعیت جغرافیایی آن در قسمت اروپای غربی می باشد. مساحت هلند حدود ۴۱ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود ۱۶٫۵۷۰٫۶۱۳ نفر می باشد. پایتخت این کشور آمستردام است. کشورهای هم مرز آن بریتانیا، آلمان و بلژیک هستند. در باب « راههای مهاجرت به هلند »‌ باید گفت که کشور هلند دارای روش های بسیار گسترده ای جهت اخذ اقامت و تابعیت می باشد که روش سرمایه گذاری یکی از این مسیرها بوده و خود دارای شاخه ها و تنوع مختلفی می باشد، با این اوصاف اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری از طرق مختلفی امکان پذیر خواهد بود. کشور هلند با دارا بودن رشد اقتصادی بالنده و شکوفا، عدم وجود فساد اداری، مقبولیت و دارا بودن ارزش در بازار جهانی، سرشناسی شرکتها و هلدینگهای تجاری و همچنین دارا بودن راه های بالای ارتباطی و کسب و کار، از شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری برخوردار بوده و به دلیل حمایت مناسب از سرمایه داران، مقصد امن و بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بین المللی می باشد که در ادامه این مقاله این امر با ارائه نمودار ها و استانداردهای سرمایه گذاری این کشور و تحلیل آنها به راحتی قابل اثبات است.

نقشه هلند - اقامت هلند - مهاجرت به هلند - هلند کجاست؟

یکی از روش های سرمایه گذاری در هلند راه اندازی استارت آپ یا نو آوری می باشد. یکی دیگر از روش های مرسوم سرمایه گذاری در هلند، داشتن طرح تجاری و بیزینس پلن است که در صورت مفید بودن و اثبات سودمندی برای اقتصاد هلند مورد حمایت دولت این کشور واقع می شود. ثبت شرکت و…. از دیگر روش های شاخص سرمایه گذاری در هلند می باشد. سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند به واسطه اخذ يكي از تايپهاي ويزا در اين كشور مي تواند در نهايت منجر به اخذ اقامت دائم هلند برتر اروپايي شود.علم به قوانين و شرايط بیزینس و تجارت در هلند مي تواند به افراد متقاضي اخذ اقامت دائم کشور هلند كمك شاياني كند.در اين مقاله تلاش شده تا قوانين پيش روي سرمايه گذاري در هلند و اخذ گرين كارت هلند به صورت كامل توضيح داده شود تا در راستاي اهداف مهاجرتي شما عزيزان ما هم سهمي داشته باشيم و توانسته باشيم به شما كمك كرده باشيم.كشور هلند نيز به مانند ديگر كشورهاي شرايط را براي متقاضيان سرمايه گذاري در کشور هلند مهيا کرده است و پيش بيني تمامي قوانين و شرايط لازم براي سرمايه گذاري در هلند و اخذ گرين كارت هلند توسط دولت اين كشور شده است تا افراد مهاجر و متمول بتوانند در اين كشور سرمايه گذاري انجام دهند. افرادي كه تمايل به سرمايه گذاي در هلند را دارند بايد اين مهم را در نظر داشته باشند كه سرمايه گذاري در اين كشور به واسطه اخذ ويزاي توريستي MVV كه به مدت زمان  ۳ماه به افراد اجازه مي دهد وارد خاك هلند شوند تا افراد بتوانند شرايط و قوانين پيش روي خود را بررسي نمايند. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در امور مهاجرت و خصوصاً مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند می تواند رهنمون ها و مشورت های بسیار مفید و ثمربخش در خدمت علاقه مندان و متقاضیان محترم ارائه دهد لذا در این مقاله به تشریح این روشها خواهیم پرداخت.

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص سرمایه گذاری در هلند

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص سرمایه گذاری در هلند ،‌اتریش و سوئیس

ویزای توریستی هلند
مهاجرت به هلند و شرایط زندگی در هلند
قوانین هلند

سرمایه گذاری در هلند و اخذ اقامت و تابعیت هلند

افرادی که به واسطه ویزای کاری یا سرمایه گذاری وارد کشور هلند شده اند می توانند پس از ۵ سال زندگی در هلند و پرداخت مالیات برای خود و خانواده خود درخواست اقامت دائم را نمایند.

اقرادی که جز شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی سوئیس هستند می توانند درخواست اقامت دائم کشور هلند را دهند.

مزایای اخذ اقامت دائم هلند

 1. اخذ اقامت دائم هلند به افراد مهاجر این اجازه می دهد تا به طور نامحدود در کل کشور هلند اقامت و رفت و آمد داشته باشند. اجازه اقامت افراد مقاضی به مدت پنج سال می باشد و افراد پس از پایان دوره ۵ساله می توانند اقامت خود را تمدید نمایند.
 2. اخذ اقامت دائم هلند این امکان را برای افراد مهاجر ایجاد می کند که افراد به صورت آزادانه وارد بازار کار هلند بدون اجازه کار شوند.

شرایط اقامت دائم هلند

افراد مقاضی برای دریافت اقامت دائم هلند باید واجد شرایط ذیل باشند:

 • به صورت مستمر طی ۵سال در هلند حضور و زندگی کرده باشند
 •  هلند شده باشند افرادی که به صورت غیر قانونی وارد هلند شده اند فرایند اخذ اقامتشان پیچیده تر خواهد بود
 • افراد باید ثابت نمایند به قوانین و شرایط کشور هلند پایبند هستند و در جامعه هلند ادغام شده اند

راه و روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در هلند وجود دارد که می تواند منجر به اخذ اقامت و یا اینکه تابعیت هلند گردد و برخی از روشهای سرمایه گذاری نیز آثار اقامتی و تابعیتی برای متقاضیان در کشور هلند به دنبال نخواهد داشت. برای سرمایه و مبلغ اولیه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند حداقل ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ یورو است که با این مبلغ می توان به طور مستقیم به راه اندازی کسب و کار پرداخت که هم می تواند سود فردی و هم رشد اقتصادی برای کشور هلند به همراه داشته باشد. در حالتی که کسب و کار متقاضی به رشد و شکوفایی اقتصادی یا سوددهی رسید، می توان برای اخذ اقامت دائم هلند درخواست داد. البته خاطر نشان می کنیم که در همین روش هم، اخذ اقامت دائم مستلزم داشتن طرح تجاری قوی و هدف مشخص راه اندازی کسب و کار می باشد. شما با توجه به پرداخت مالیات برای مدت ۵ سال به دولت هلند می توانید اقامت دائم کشور هلند را دریافت کنید و در پایان سال ۶ ام برای اخذ تابعیت و شهروندی هلند درخواست دهید. با داشتن اقامت موقت و دائم می توان در کشور هلند با کلیه امکانات شهروندی اعم از خدمات شهری ، حقوق شهروندی و رفاهی دسترسی آسان داشت و بهره مند بود و تنها اجازه شرکت در انتخابات رسمی کشور وجود ندارد. در ادامه سایر روشهای سرمایه گذاری در هلند را بررسی نموده و آثار اقامتی هر یک را بررسی خواهیم نمود.

پرچم هلند - اقامت هلند - مهاجرت به هلند - پاسپورت هلند - ویزای هلند

سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند به مانند برخي كشورها در قالب تاسيس و مشاركت در شركتهاي هلندي است كه افراد بايد بتوانند به واسطه سرمايه گذاري خود براي اتباع هلند فرصتهاي شغلي مناسب ايجاد كنند اين نوع سرمايه گذاري ممكن است در غالب مشاركت در صندوق اقتصادي و اوراق مشاركت دولتي هلند نيز باشد.با توجه به اينكه مبلغ سرمايه گذاري ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ يورو مي باشد در ايتدا بايد سرمايه گذاري فرد متقاضي به تاييد وزارت اقتصاد و اتاق بازرگاني NVP برسد.

در سرمايه گذاري كشور هلند فرد متقاضي بايد بتواند موقعيت هاي شغلي به مانند استراليا ۱۰شغل ايجاد كند و اين ايجاد مشاغل بايد در بازده زماني  ۵ساله اتفاق بيفتد. بهرحال به مانند ثبت شركت در مابقي كشورهاي اروپايي فرد بايد سرمايه گذاري نويني را با ايجاد مشاغل نو ايجاد كرده باشد و بتواند براي اتباع و كشور هلند مثمر ثمر باشد.

سرمايه گذاري در هلند قالب موارد ذيل مي باشد:

 1. ايجاد شركت جديد و ثبت شركت
 2. مشاركت در شركتهاي هلندي
 3. مشاركت در صندوق هاي اقتصادي کشور هلند

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص اقامت هلند

شرایط سرمایه گذاری در کشور هلند

سرمایه گذاری در هلند و استانداردهای بین المللی سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند قبل از هر اقدامی می بایست از تمام جهات کشور مقابل را مورد تفحص قرار داد. اطمینان خاطر از امنیت سرمایه گذاری در هلند و عدم وجود خطرات خسران و زیان های مالی برای متقاضیان سرمایه گذاری در هلند بسیار حائز اهمیت است، چراکه گاهاً دیده شده است که بعضی از دولت های دول خارجی اموال سرمایه گذاران خارجی را مصادره می نمایند و یا با وضع و اعمال بروکراسی ها و سیاست هایی که منجر به بروز محدودیت در امور سرمایه گذاری می شوند، مانع از رشد و توسعه و همچنین نوآوری در کسب و کار سرمایه گذاران خارجی می گردند که این خود موجب بروز خسارت های مالی برای سرمایه گذاران است. بانک جهانی برای بررسی ضریب اطمینان و آگاهی از میزان ریسک سرمایه گذاری در کشورهای مختلف ۲ شاخص را در قالب نمودار معرفی نموده است.

نمودار نرخ مصادره اموال هلند :

شاخص مصادره یا سلب مالکیت اموال ( Expropriation Risk ) در بازه ۱ تا ۷ تعریف می گردد که عدد ۱ نشان از ( پایین ترین میزان ریسک ) و عدد ۷ نشاندهنده اوج خطر یا Maximum Risk برای سرمایه گذاری در یک کشور است. همانطور که در دیاگرام زیر مشاهده می کنید ریسک مصادره یا سلب مالکیت سرمایه گذاران خارجی بمنظور سرمایه گذاری در کشور هلند بسیار پایین و امنیت آن بسیار بالاست.

نمودار نرخ فساد یا شفافیت در ارکان حکومتی کشور هلند :

بر اساس شاخصهای بانک جهانی نرخ فساد کنترل در یک کشور در بازه -۲٫۵ تا +۲٫۵ تعریف می گردد که -۲٫۵ نشان دهنده ضعیف ترین میزان کنترل فساد و +۲٫۵ نشاندهنده بیشتر میزان کنترل فساد و بیشترین میزان شفافیت در ارکان دولتی یا قضایی یک کشور است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می نمایید نرخ کنترل فساد در هلند همواره در بازه مثبت قرار داشته و در مقاطعی به +۲٫۵ نیز نزدیک شده است :

 نمودار نرخ کنترل فساد هلند

حقوق رقابت و انحصار در سرمایه گذاری خارجی

سرمایه گذاری در هلند و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

علاوه بر بررسی و آنالیز استانداردهای بین المللی سرمایه گذاری کشور مقصد می بایست شاخصهای داخلی اقتصادی آن را بررسی نمود تا با اطلاعاتی کامل تصمیم به سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری در کشور مورد نظر گرفت. کلیه کشور ها به تناسب سیاست های اقتصادی رایج در آنها، معیار ها و شاخص های مختلفی در باب رشد اقتصادی دارند. این شاخص های داخلی اقتصادی عبارتند از:

 • نرخ بیکاری
 • تولید ناخالص داخلی
 • نرخ انواع مالیات
 • نرخ تورم و …

در این شاخص ها می توانند رتبه بندی رشد اقتصادی کشورها را با یکدیگر مقایسه نماید و هلند نیز از قاعده مستثنی نیست. در ادامه به بررسی شاخص های مذکور برای کشور هلند خواهیم پرداخت :

یکی از عوامل مهم رشد اقتصادی کشور ها برای مهاجرانی که قصد کار یا سرمایه گذاری دارند، بسیار حائز اهمیت است، میزان نرخ بیکاری کشور مقصد است. در نمودار زیر نرخ بیکاری طی ده سال گذشته در کشور هلند ارائه شده است:

نمودار نرخ بیکاری هلند

همانطور که در نمودار فوق مشاهده فرمودید از سال ۲۰۱۴ نرخ بیکاری افراد در کشور هلند دارای سیر نزولی می باشد. این نرخ حتی از کشورهایی نظیر دانمارک و بلژیک نیز پائین تر است که نشانگر میزان اشتغالزایی بالای و رونق بازار کار هلند در زمینه های مختلف کاری و همچنین بالا رفتن راندمان شغلی در این کشور است.

از دیگر شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در امر سرمایه گذاری در هلند میزان تولید ناخالص داخلی در این کشور می باشد که در نمودار زیر میزان تولید ناخالص ملی طی ۲۰ سال گذشته در کشور هلند بررسی می گردد:

همان گونه که ملاحظه فرمودید از سال ۱۹۹۵ تا هم اکنون میزان رشد ناخالص داخلی در کشور هلند از روند رو به رشد بسیار بالایی برخوردار است. در مقایسه با کشور های سوئیس و دانمارک و بلژیک، میزان رشد تولید ناخالص ملی در هلند بسیار بالا تر بود به طوری که در سال ۲۰۱۹ مقدار تولید ناخالص داخلی در هلند به ۲۰۶٫۵۷ میلیون یورو رسید. در ادامه می توانید نمودار مالیات بر درآمد شخص و مالیات بر درآمد شرکت را در هلند مشاهده فرمایید.

از دیگر شاخصهای اقتصادی بسیار مهم در مبحث سرمایه گذاری در هلند ، نرخ بهره بانکی و سود سپرده است که در نمودار زیر نشان می دهند که در طی سالیان اخیر به صفر رسیده است!

اگر قصد سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند یا حتی زندگی در هلند را دارید، پی بردن به نرخ تورم ( که مطابق جدیدترین آمار کمتر از ۳ درصد گزارش شده است ) این کشور می تواند در تصمیم گیری شما بسیار مهم باشد :

هزینه های تحصیل و زندگی در هلند

سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک

برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در هلند دارند و متقاضیانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، محدودیتی برای خرید املاک در هلند وجود ندارد و حتی با داشتن اقامت موقت نیز متقاضیان می توانند مبادرت به خرید ملک و حتی بهره مندی از تسهیلات بانکی جهت خرید املاک نمایند و تنها شرط موجود، داشتن اقامت دائم یا موقت می باشد. لذا باید دانست در کشور هلند شرایطی خاص وجود دارد و در این بخش از مقاله به ذکر اهم این موضوعات می پردازیم. به عنوان مثال، در شهر آمستردام اگر فردی مبادرت به خرید ملک نمود، می بایست ماهانه مبلغی را تحت عنوان مالیات و عوارض به شهرداری پرداخت نماید.

مراحل خرید املاک در هلند عبارتند از :

 • ابتدای امر بعد از انتخاب ملک پیش قرارداد توسط طرفین معامله امضا می شود و مبلغی به عنوان بیعانه که معمولاً ۱۰% از کل قیمت ملک می باشد، از سوی خریدار به فروشنده پرداخت می گردد.
 • بعد از طی زمان مقرر، قرارداد نهایی امضا می گردد و بعد از آن ثبت سند ملک به نام خریدار جدید در دفاتر رسمی ثبت املاک و اسناد کشور هلند انجام خواهد پذیرفت که هزینه حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در بر دارد و در همین هنگام معامله نهایی و تسویه حساب طی قرارداد انجام می گیرد. هزینه هر نقل و انتقال در هلند شش درصد کل مبلغ معامله ملک می باشد.
 • داشتن مهارت زبان هلندی بسیار حائز اهمیت است که در غیر این صورت می توان از مترجم مطمئن کمک گرفت.

قیمت املاک در هلند و مثلا در مرکز شهر آمستردام هر متر مربعی ۴٫۰۰۰ یورو و خارج از شهر آمستردام ۲٫۷۰۰ یورو می باشد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های خرید و فروش املاک و مستغلات می توان به مقاله « خرید ملک در هلند » رجوع نمایید.

البته نکته حائز اهمیت برای متقاضیان این است که خرید املاک و مستغلات برای دارندگان اقامت موقت، منجر به دریافت اقامت دائم و گرین کارت هلند نمی گردد.

سرمایه گذاری در هلند از طریق خرید ملک - خرید ملک در هلند - اخذ اقامت هلند از طریق خرید ملک

متقاضیان برای اخذ اقامت دائم باید طرح و ایده نو آورانه ارائه داده و کار آفرینی داشته باشند و یا اینکه با ثبت شرکت در این کشور به سودآوری و منفعت کشور هلند در سطح جهانی کمک نمایند. برای دسترسی بدین امر متقاضیان نیازمند داشتن یک طرح تجاری و اقتصادی مهم و مفید ( در اصطلاح بیزینس پلن ) می باشند که در ثبت شرکت و ارائه طرح توجیهی می تواند کمک شایانی نماید.

از روش های مهاجرتی مهم به کشور هلند بهره مندی از ویزای طلایی یا (Golden Visa) می باشد که اکثر مهاجران و متقاضیان مهاجرت اقتصادی به دنبال اخذ این ویزا می باشند. برای دریافت و دسترسی به این ویزا باید طرح توجیهی همراه با کارآفرینی، سوددهی و نو آوری ارائه نمود که تنها با خرید ملک و سرمایه گذاری در هلند به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. برای حصول ویزای طلایی یا گلدن ویزا هلند متقاضی باید ۱٫۲۵۰٫۰۰۰ یورو در امور خلاقانه و سود آور سرمایه گذاری نماید که به مدت ۵ سال اقامت هلند را به همراه دارد. چنانچه قصد اخذ اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک را دارید، بهتر است به کشورهای دیگری نظیر قبرس ، پرتغال، یونان و اسپانیا فکر کنید، زیرا این کشور به متقاضیان خرید ملک شان هر کدام تحت شرایط خاص اقامت دائم اعطا می نمایند.

سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت

یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در هلند ثبت شرکت می باشد که از بهترین روش های سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند می باشد. افرادی که برای راه اندازی کسب و کار در هلند مبادرت به ثبت شرکت می نمایند، حتماً به خوبی می دانند که شرکت در هلند دارای ویژگی ها و استاندارد هایی می باشد که در سطح جهان مطرح می شود.

انواع این ویژگیها و نکات مثبت ثبت شرکت در هلند عبارتند از:

 • شرکت ها و کمپانیها در هلند برنامه پرداخت مالیات مناسبی دارند و از حداقل ۲۰% شروع می شود.
 • شرکت های هلندی همواره بیشترین و بالاترین پیشنهادات از سراسر جهان را دارا هستند.
 • شرکت های هلندی در زمینه کار و تجارت و امور اقتصادی جهان شناخته می شوند.
 • در این کشور بیش از ۹۰% مردم به زبان انگلیسی مسلط می باشند.
 • در کشور هلند سطح بالایی از تخصص و مهارت در کارهای مختلف در بین اپراتورها دیده می شود.
 • با مهاجران روابط خوبی وجود دارد و هیچ گونه نژادپرستی در این کشور وجود ندارد.
 • قوانین و حقوق جاری برای افراد هلندی با قوانین حقوقی جاری برای مهاجران یکسان است.

در مجموع هر متقاضی که تصمیم به مهاجرت برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند دارد می تواند از هر جای دنیا در این کشور کسب و کار راه اندازی نماید و دولت هلند با این مسئله هیچ مشکلی ندارد، لذا برای افراد سرمایه گذار، پروسه و فرآیند سرمایه گذاری از هر کشوری می تواند با متقاضیان از کشورهای دیگر تفاوت هایی داشته باشد. به طور کل در روند سرمایه گذاری در هلند با افراد داخل اتحادیه اروپا و خصوصاً کشور سوئیس، به مانند یک شهروند هلندی برخورد می شود و هیچ گونه محدودیتی برای افراد وجود نخواهد داشت و به دریافت اقامت دائم و دیگر شرایط احتیاجی پیدا نمی کنند. برای افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا تقاضای سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند را دارند بر اساس قوانینی که سازمان مهاجرت هلند مقرر نموده است، برخورد می شود و بدین صورت افراد متقاضی باید امتیاز مناسب این امر را دریافت نمایند و با توجه به امتیازاتی که بدست می آورند سطح خویش را بیازمایند.

در ادامه این مقاله به بررسی انواع شرکت ها در هلند خواهیم پرداخت:

 • شرکت های مستقل و غیر مستقل
 • شرکت های مستقل با مالکیت یگانه ( شامل مشارکت عمومی،خصوصی و تجاری )
 • شرکت های غیر مستقل ( شامل شرکت های سهامی خاص و عام با مسئولیت محدود و… )

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در هلند با توجه به نوع شرکت متفاوت است. برای راه اندازی و ثبت شرکت های محدود دولتی در هلند به حداقل سرمایه ۴۵٫۰۰۰ یورو نیاز می باشد. کارآفرینان هنگام راه اندازی شرکت نه تنها نیاز به تهیه حداقل سرمایه مورد نیاز دارند بلکه نیاز به افتتاح حساب تجاری در یک بانک تجاری خواهند داشت.

ثبت شركت در هلند به دو روش اتفاق مي افتد:

 1. در روش اول فرد بايد به مانند بسياري كشورها با ارائه طرح تجارت يا شركت خود به اتاق بازرگاني هلند و پس اخذ تاييديه نهايي اقدام به فعاليت تجاري نمايد.
 2. در روش دوم فرد مي تواند با ورود به كشور هلند اقدام به خريداري شركتهاي از پيش ثبت شده نمايند.

مدارک مورد نیاز ثبت شركت در هلند :

 • ارائه طرح اوليه شركت در غالب ايجاد مشاغل سود آور
 • تعيين افراد دخيل در شركت از جمله شركا در صورت پيش بيني ، هيئت مديره و مديعامل و كارمندان شركت
 • مشخص نمودن سهام هريك از افرادي كه در ايجاد و راه اندازي شركت مشاركت دارند
 • ارائه حداقل ۳سال سابقه بيزينس و تجارت در كشور مبدا فرد متقاضي سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند كه نشان دهنده تجربه كاري افراد در زمينه تجارت و كارآفريني مي باشد

افرادي كه در زمينه تجارت و بيزينس تجربه كافي ندارند و نمي توانند سابقه كار  ۳ساله خود را ارائه دهند بايد بتوانند مداركي دال بر تجربه در زيمنه هاي ذيل ارائه دهند:

 • ارائه سوابق مديریتي در صورت داشتن سابقه
 • ارائه مدراک  و دوره های کاری و فنی به همرا اطلاعات شخصی

ثبت شرکت در هلند مستلزم کسب حداقل امتیاز می باشد که این امتیازات شامل موارد ذیل می باشد:

 1. تجربه کاری ۳۰ امتیاز
 2. مدارک تحصیلی از حداقل لیسانس ۴۰ امتیاز می باشد
 3. طرح شرکت یا تجارت ۳۰ امتیاز
مهاجرت به کشور هلند از طریق کار

مشارکت در سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند

افراد متقاضی سرمایه گذاری در هلند باید این نکته را در نظر داشته باشند که با توجه به هزینه بالای سرمایه گذاری در این کشور بهتر است در ابتدا پیش از اقدام در این خصوص وارد خاک این کشور شوند در باب سرمایه گذاری هلند به صورت کامل و دقیق تحقیق نمایند زیرا در صورتی که افراد سرمایه گذار موفق نشوند احتمال از بین رفتن سرمایه وجود دارد و در صورتی که افراد موفق نشوند حتی به اقامت دائم نیز نمی توانند دست یابند.با این شرایط بهتر است افراد پیش اقدام با مشاوران حقوقی و وکیل به صورت کامل مشاوره نمایند.

در سرمایه گذاری مشترک یا مشارکت در سرمایه گذاری تجربه کاری و رزومه فرد نقش بسیار تعیین کننده ای دارد تجربه کاری مناسب و توانایی فردی در این نوع سرمایه گذاری نقش تعیین کننده ای را دارد.رزمه کاری تحصیلی فرد سرمایه گذار می تواند شامل ثبت اختراع و مدراک و الواح افتخار می باشد.
در سرمایه گذاری مشترک فرد باید علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی و کاری خود مدارک دیگری نیز ارائه دهد کا شامل موارد ذیل است:

 1. قوائد و شرایط سرمایه گذاری
 2. توضیح و شرحی از معاملات و سهام شرکت
 3. تایید و توافق طرفین معامله در خصوص مبلغ سرمایه گذاری
 4. ارائه مدارک حسابهای شرکت
 5. ارائه طرح اولیه شرکت و مشخص نمودن نوع فعالیت شرکت
 6. اشتغال زا بودن طرح ارائه شده شرکت
 7. حمایت های اقتصادی در راستای شرکت تاسیس شده

مشارکت و سرمایه گذاری صندوق دولتی کشور هلند

مشارکت در صندوق دولتی کشور هلند به افراد متقاضی این فرصت را می دهد تا بتوانند اقامت بلند مدت ۳ ساله هلند را اخذ نمایند.افراد متقاضی سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند و مشارکت در صندوق دولت هلند در صورتی اماکن پذیر خواهد بود که در ابتدا به تایید نهایی وزارت کشور و اتاق بازرگانی دولت هلند رسیده باشد.افراد متقاضی باید در زمینه سرمایه گذاری که قرار است ایجاد بکنند دلایل قانع کننده ای ابراز نموده باشد تا از سوی دولت هلند تایید شود.
با توجه به اینکه اقامت صادر شده از سوی دولت هلند برای افراد متقاضی سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند به مدت ۳سال می باشد پس از پایان دوره در صورتی فرد سرمایه گذار تمامی موارد و شرایط شهرندی خود را رعایت کرده باشد و مالیات پرداخت کرده باشد می تواند درخواست اقامت دائم هلند را به اداره مهاجرت این کشور اعطا نماید.مشارکت در سرمایه گذاری دولتی یا صندوق دولتی تنها نوع سرمایه گذاری در هلند می باشد که اجازه کار را به افراد متقاضی سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند خواهد داد.

سرمایه گذاری در هلند از طریق کارآفرینی و ثبت اختراع

در سال ۲۰۱۵ ویزایی تحت عنوان کارآفرینی یا استارات آپ در هلند رسمیت و اجازه صدور یافت که برای مخترعین و دارندگان ثبت اختراع کاربرد دارد. این ویزا با اعتبار یک ساله در هلند صادر می شود و برای افرادی مناسب است که دارای توانایی سرمایه گذاری و نوآوری در هلند می باشند و می توانند برای رشد اقتصادی این کشور ثمر بخش باشند. برای این امور و اخذ این ویزا، متقاضی می بایست ابتدا طرح توجیهی و بیزینس پلن خویش را به همراه رزومه کاری به اداره مهاجرتی هلند ارسال نماید و زمانی که مجوز ورود به هلند را دریافت نمود می تواند آماده اجرای طرح خویش شود. در واقع طرح این ویزا برای حمایت از نوآوری و ظهور نبوغ و خلاقیت نوپای افراد در هلند انجام می شود تا شخص علاوه بر اینکه با حمایت یک دولت به قابلیت های خویش جامه عمل می پوشانند، برای کشور هلند نیز پیشرفت و رشد اقتصادی به همراه خواهند داشت.

کلیه افرادی که از اتحادیه اروپا و بالاخص کشور سوئیس مبادرت به این امور می نمایند، نیاز به داشتن ویزا نخواهند داشت و در حالت دیگر کلیه نفرات از نقاط مختلف دنیا و خارج از اتحادیه اروپا مادامی که پایبند به ملزومات این ویزا باشند می توانند از آن بهره مند گردند. در این قسمت از مقاله به بررسی کلی این ویزا خواهیم پرداخت.

شرایط کلی ویزای ثبت اختراع یا نوآوری هلند :

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • عدم سوءپیشینه و سوابق کیفری
 • داشتن بیمه
 • عدم داشتن ممنوعیت ورود به هلند
 • عدم داشتن بیماری های مسری
 • داشتن حامی مالی و اسپانسر طرح
 • داشتن بیزینس پلن و طرح تجاری قدرتمند
 • نوآورانه و یونیک بودن طرح
 • طرح در اتاق بازرگانی و برند های تجاری با نام متقاضی ثبت شده باشد درواقع هویت ثبت محرز باشد
 • داشتن تمکن مالی
 • داشتن تحصیلات و تجارب کافی
 • طرح می بایست تحلیل مناسبی در بازار داشته باشد (از لحاظ بازار فروش، تاثیر روی قیمت ها و خدمات و…)
 • دارا بودن ارزش افزوده برای کشور هلند

در این روش افراد سه ماه به صورت آزمایشی زبر نظر متخصصین قرار می گیرند تا صلاحیت و میزان موفقیت ایشان بررسی و احراز گردد و بعد از آن می توانند برای کارت اقامت دائم اقدام نمایند. شما عزیزان اگر تمایل به سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در هلند دارید، می توانید وارد این لینک شوید.

مراحل ثبت شرکت در کشور های خارجی

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ویزای استارت آپ هلند

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص ویزای استارت آپ هلند

سرمایه گذاری در هلند و مزایای آن

طبق هر آنچه که در خصوص سرمایه گذاری در هلند به صورت نوشتار درآمد، سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند از روش های مختلف امکانپذیر است و هر روش شرایط خاص خود را دارد. لذا متقاضیان محترم می بایست با در نظر گرفتن کلیه جوانب و شرایط و بررسی نقاط مثبت و منفی این امر اقدام نمایند. از این رو در این قسمت از مقاله ما در موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) به عنوان همراه و یاور همیشگی مخاطبان محترم امر مهاجرت به بررسی اهم این نکات خواهیم پرداخت.

نقاط مثبت و مزایای سرمایه گذاری در هلند :

 • موقعیت جغرافیایی عالی
 • دارا بودن موقعیت تجاری استراتژیک
 • دارا بودن سیستم قانونی مناسب و بسیار شفاف در امور مالیاتی
 • داشتن رتبه های بالا در سطح تحصیلات
 • داشتن دولتی بسیار همراه و منعطف
 • سیستم مالی اقتصادی توسعه یافته و رو به رشد
 • دارا بودن نیروی کار مناسب
 • دارا بودن زیرساخت های ارتباطی و حمل و نقلی پیشرفته
 • تنوع صادرات
 • دارا بودن مقررات حمایتی

نکات مثبت و مزایا

راهنمای اخذ انواع ویزای هلند

سرمایه گذاری در هلند و معایب آن

در مقابل مزایای کشور هلند چند نکته منفی هم وجود دارد که لازم به دانستن آن می باشد تا نکات مثبت و منفی کنار هم گذاشته شود تا سرمایه گذار بتواند همه زوایا را مورد سنجش قرار دهد تا بتواند بهترین تصمیم را لحاظ کند. نکات منفی و معایب سرمایه گذاری در هلند بر این اساس است:

 • دارا بودن محیط بازار محدود و کوچک
 • هزینه های بالا نیروی کار
 • وابستگی به اقتصاد جهانی

در مجموع این چند نکته منفی در مقابل نقاط مثبت فراوان در صورتی که سنجیده شده باشد و همه جوانب توسط اقدام کننده بررسی گردد نمی تواند مشکل ساز برای امر سرمایه گذاری محسوب گردد. لذا توصیه می گردد متقاضیان از وکلای مجرب و متخصص و مشاورین زبده در این امر کمک و راهنمایی بگیرند تا حتی الامکان از ریسک کار کاسته شود. به همین منظور مشاوران و وکلای متخصص ما در موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان مهاجرت در خصوص سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند صادقانه در خدمت کلیه مخاطبان محترم خواهند بود.

معایب و مزایا

شرایط سرمایه گذاری در کانادا
سرمایه گذاری در سوئیس
سرمایه گذاری در اتریش

سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند

گالری ویزاها و مصاحبه های موکلین موسسه حقوقی ملک پور
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به اروپا یا کانادا؟

سرمایه گذاری در هلند و سخن پایانی

سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری و روش های مختلف سرمایه گذاری از جمله ثبت شرکت، خرید ملک و… در هلند مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که دریافتید علم به قوانین و شرایط بیزینس و تجارت در هلند می تواند به افراد متقاضی اخذ اقامت دائم و گرین کارت کشور هلند كمك شایانی نماید. در این مقاله تلاش شد تا قوانین پیش روی سرمایه گذاری در هلند و اخذ گرین کارت هلند از طریق سرمایه گذاری به صورت كامل توضیح داده شود تا در راستای اهداف مهاجرتی شما عزیزان ما هم سهمی داشته باشیم و توانسته باشیم به شما كمك كرده باشیم. كشور هلند نیز به مانند دیگر كشورهای اروپایی شرایط را برای متقاضیان سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند را مهیا کرده است و پیش بینی تمامی قوانین و شرایط لازم برای سرمایه گذاری در هلند توسط دولت این كشور شده است تا افراد مهاجر و متمول بتوانند در این كشور سرمایه گذاری انجام دهند. با گسترش حجم ورود مهاجرین به كشورها این روزها كشورهای مختلف شرایط و قوانین مهاجرتی خود را سخت تر كرده اند ولی در حال یكی از راه های کم دردسر جهت ورود افراد برخوردار از تمکن مالی به كشورها سرمایه گذاری از طرق مختلف می باشد. با این تفاسیر در صورتی كه شما عزیزان سوالات بیشتری نسبت به سرمایه گذاری و اخذ گرین کارت هلند دارید می توانید با موسسه تماس تلفنی رایگان حاصل نمایید تا از اطلاعات مشاورین برتر موسسه حقوقی ملك پور (MIE اتریش) به صورت كامل و تخصصی بهره مند شوید. همچنین با خواندن مقاله چنان چه سوالی داشتید در انتهای مقاله قسمت دیدگاه ها یا در انجمن گفتگوی مهاجرتی این وبسایت مطرح فرمایید تا جواب سوال خود را در زمانی کوتاه از متخصصین و مشاورین مجموعه دریافت نمایید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *