شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی کامل شرایط آن

شرایط اخذ ویزای کار اتریش ، اخذ اقامت اتریش از طریق کار، مهاجرت به اتریش به شیوه کاری و وضعیت اقامت کاری در اتریش در این مقاله به شیوه ای علمی و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرند. شرایط اخذ ویزای کار اتریش چیست؟ آیا با مهاجرت کاری به اتریش می توان اقامت دائم کشور اتریش را کسب کرد؟ فرم درخواست ویزای کار اتریش چگونه پر می شود؟ چگونه می توان از شرایط اخذ ویزای کار اتریش آگاه شد؟ شرایط و مدارک ویزای جستجوی کار  کشور اتریش چیست؟ آیا شرایط اخذ ویزای کار اتریش برای ایرانیان آسان است؟ مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار اتریش یکی از شیوه های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. جالب است بدانید اتریش دارای یکی از با ثبات ترین اقتصادهای اروپاست، نرخ تورم و درصد بیکاری آن بسیار پایین بوده و مردم آن به خوبی از پس هزینه های زندگی در این کشور بر می آیند. در این نوشتار شرایط اخذ ویزای کاری اتریش و مهاجرت کاری به اتریش مورد بررسی قرار می گیرد. شما همراهان گرامی در صورت تمایل به آگاهی از پاسخ پرسش های مطرح شده، سریع ترین زمان ممکن برای اخذ ویزا، اخذ اقامت دائم اتریش، نحوه زندگی در اتریش و مواردی از این قبیل می توانید با وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس رایگان تلفنی برقرار کنید. در این مقاله به مطالب زیر پرداخته خواهد شد:

شرایط اخذ ویزای کار اتریش
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و شرایط عمومی
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و انواع ویزای کار اتریش
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مدارک مورد نیاز
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و نرخ بیکاری
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و میزان حقوق
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و نحوه کاریابی
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مؤسسات کاریابی
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی ویزای همراه
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و وضعیت اقامت و تابعیت
 • شرایط اخذ ویزای کار اتریش و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و شرایط عمومی

نام کشور اتریش از واژه آلمانی “”austro به معنی «شرق» گرفته شده است و پرچم این کشور یکی از قدیمی ترین پرچم ها در سرتاسر دنیا محسوب می شود. نکته شگفت آور در مورد اتریش که شاید علاقه مندان به کسب آگاهی از شرایط اخذ ویزای کار اتریش علاقه مند هستند بدانند آن است که یک چهارم جمعیت اتریش در شهر وین زندگی می کنند و حتی قدیمی ترین باغ وحش دنیا که تاریخچه آن به سال ۱۷۵۲ بر می گردد در شهر وین قرار گرفته است. جالب تر آنکه فردیناند پورش موسس کارخانه آلمانی ماشین سازی پورش نیز اتریشی بوده است.

اتریش بر روی نقشه - اتریش کجاست؟

به طور کلی کشور اتریش قوانین سخت گیرانه ای برای حمایت از حقوق کارمندان دارد که برخی از آنها ریشه در دهه ۱۹۵۰ میلادی دارد. اگرچه امروزه تغییراتی در راستای تطبیق بیشتر با فضای کاری رقابتی صورت گرفته است، «‌ شرایط کلی کار در اتریش »‌ بسیار مطلوب است.

کارمندان در کشور اتریش عموماً ۸ ساعت در روز و ۵ ساعت در هفته مشغول به کار هستند و در صورتیکه نیاز باشد کارمندان ساعات بیشتری مشغول به کار باشند لازم است حقوق بیشتری به آنها پرداخت شود. اتریشی ها اغلب زود در محل کار حاضر می شوند به نحوی که معمولاً کارمندان ۷ صبح و مدیران در سطوح بالاتر ساعت ۸ صبح به محل کار خود می روند. نمودار زیر اطلاعات مهمی را راجع به کشور اتریش به تصویر می کشد.

مهاجرت به اتریش - اخذ اقامت اتریش

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد : شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ ویزای کار اتریش – بخش اول

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ ویزای کار اتریش – بخش دوم

مقاله مرتبط

روشهای مهاجرت به اتریش

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت و اقامت در اتریش

مقاله مرتبط

وکیل مهاجرت در اتریش
آب و هوای اتریش
شهرهای اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و انواع ویزای کار اتریش

متقاضیان علاقه مند به دانستن شرایط اخذ ویزای کار اتریش باید توجه داشته باشند که این کار به دو طریق میسر است. در واقع، فرد برای کار در اتریش لازم است از یک کارفرمای معتبر اتریشی job offer (پیشنهاد شغلی) داشته باشد که البته در چنین شرایطی لازم است الزاماتی نیز رعایت شود. یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای کار اتریش دریافت ویزای job seeker (جستجوی کار) اتریش است. سیستم ویزای جستجوی کار اتریش یک سیستم امتیازی (point based) است که فرد با اخذ امتیازات لازم و در دست داشتن این ویزا می تواند وارد خاک اتریش شده و به مدت ۶ ماه در این کشور به کاریابی و انجام مصاحبه های حضوری با کارفرمایان اتریشی بپردازد. در این بخش به تفصیل به دو نوع ویزای مطرح شده پرداخته می شود.

شرایط اخذ ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد شغلی (Job Offer) :

برای اخذ ویزای کاری اتریش از طریق پیشنهاد شغلی در ابتدا لازم است فرد پیشنهادی را از یک کارفرمای معتبر در اتریش دریافت کند. البته این پروسه چندان ساده نیست و لازم است کارفرما شغل مورد نظر را در کشور اتریش و نیز اتحادیه اروپا هر یک به مدت ۳ ماه آگاهی کند و در صورتیکه در این مناطق نیروی مورد نظر یافت نشود می توان فرد مورد نظر را به عنوان نیروی کار کلیدی استخدام کرد. البته با توجه به امتیازبندی بودن سیستم کاری اتریش فرد می بایست امتیازاتی را مطابق جدول زیر کسب کند. در صورت رعایت همه این اصول و کسب امتیاز کافی فرد می تواند کارت قرمز سفید قرمز اتریش را دریافت کند و در اتریش اقامت دو ساله داشته باشد که البته در ادامه می توان آن را تمدید نمود.

جدول امتیازبندی شرایط اخذ ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد شغلی (Job Offer)

شرایط اخذ ویزای کار اتریش از طریق جستجوی کار (Job Seeker) :

همانطور که اشاره نمودیم فرد متقاضی در ابتدا لازم است امتیازات لازم برای این پروسه را کسب نماید تا بتواند با در دست داشتن ویزای جستجوی کار ، ۶ ماه به کاریابی در اتریش بپردازد. بر اساس این سیستم فردی می تواند ویزای مذکور را دریافت کند که مطابق سیستم امتیازبندی ۷۰ امتیاز کسب کند. در این شرایط فرد به عنوان نیروی کار ماهر شناخته شده و پس از کاریابی در اتریش می تواند کارت اقامت اتریش با عنوان قرمز سفید قرمز را برای اقامت دو ساله اخذ کند. در ادامه و پس از دو سال امکان تمدید این کارت نیز وجود دارد. امتیازات لازم برای دریافت این نوع ویزا در جدول زیر ارائه شده است.

جدول امتیازبندی شرایط اخذ ویزای کار اتریش از طریق جستجوی کار (Job Seeker)

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد مقایسه ویزای کار آلمان و اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مدارک مورد نیاز

برای اخذ ویزای کار اتریش ارائه مدارک زیر توسط متقاضی ضروری است و قصور در ارائه این مدارک ممکن است منجر به اثرات زیان بار شود و شرایط اخذ ویزای کار اتریش برای فرد دشوار گردد؛ چرا که فرد باید بتواند ثابت کند مدارکی که ادعا نموده را دارا می باشد:

 • مدارک مسافرتی معتبر (به عنوان مثال، پاسپورت)
 • شناسنامه و یا مدرکی مشابه
 • عکس (با ابعاد mm35*45) که طی شش ماه اخیر گرفته شده
 • مدرکی مبنی بر رزرو محل اقامت (به عنوان مثال، سند اجاره ملک، توافق اولیه در زمینه حقوق مستأجرین و یا شواهد مالکیت)
 • مدارک بیمه که تمامی خطرات را پوشش می دهد (بیمه سلامت اجباری و یا سیاست بیمه معادل)
 • مدرک دال بر درآمد کافی
مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

در صورت کسب امتیاز لازم و ارائه مدارک صحیح اگر ویزای فرد ریجکت شود می تواند روی پرونده خود اعتراض بزند. شما همراهان گرامی می توانید محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه نموده و پاسخ سوالات خود در زمینه مهاجرت و شرایط کلی اخذ ویزای کار اتریش را در این محصول ارزشمند بیابید.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و نرخ بیکاری

یکی از موارد بسیار مهم در هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت کاری به کشور اتریش و برای افرادی که قصد آگاهی از شرایط اخذ ویزای کار اتریش را دارند، کسب اطلاعات درباره نرخ بیکاری در این کشور است. در شرایط کنونی کشور اتریش نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد که همین مسئله اتریش را در جایگاه بالاتری نسبت به برخی کشورهای اروپایی قرار می دهد. نمودار زیر روند تغییر نرخ بیکاری در اتریش را در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به تصویر می کشد. در سپتامبر سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری اتریش به ۶٫۷ درصد رسید که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته (۶٫۹) کاهش داشته است. اگر مقایسه ای میان زنان و مردان در زمینه نرخ بیکاری داشته باشیم در می یابیم که تعداد زنان بدون شغل (۶٫۸ درصد) نسبت به مردان بدون شغل (۶٫۵ درصد) بیشتر بوده است. بررسی های انجام شده نشان می دهد میانگین نرخ بیکاری در بازه زمانی سال های ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۹ برابر با ۴٫۹۹ است.

به طور کلی، نرخ بیکاری در اتریش و در واقع، شرایط اخذ ویزای کار اتریش امیدوار کننده است که این افراد را به ویژه در برخی مشاغل مورد نیاز به یافتن شغل امیدوار می کند.

نمودار نرخ بیکاری اتریش در ماههای سال 2019

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مشاغل مورد نیاز ۲۰۱۹

در هنگام بررسی شرایط اخذ ویزای کار اتریش باید توجه داشت که نیاز به برخی رشته ها در کشور اتریش بسیار بیشتر است و به افراد توصیه می نماییم در صورت تحصیل در چنین رشته هایی مهاجرت کاری به اتریش را مد نظر قرار دهند. در واقع، همانطور که اشاره شد در پروسه ویزای جستجوی کار فرد تنها ۶ ماه فرصت کاریابی در اتریش را دارد. بنابراین، اگر فرد در رشته های مورد درخواست اتریش تحصیل نموده باشد شانس کاریابی بالاتری دارد و در غیر اینصورت، ممکن است موفق به امر کاریابی نشود و ناچار می شود پس از مدت تعیین شده به کشور خود بازگردد. در سیستم امتیاز بندی کاری اتریش نیز برخی مشاغل امتیاز بالاتری را به خود اختصاص می دهند. به عنوان مثال، افراد تحصیل کرده در رشته های ریاضیات، رایانه، علوم پایه، تکنولوژی ۳۰ امتیاز را از رشته خود می گیرند. به طور کلی، رشته های زیر نیز جزء مشاغل مورد نیاز در اتریش هستند:

 • مهندس برق
 • مهندس مکانیک
 • مهندس پردازش داده
 • مهندس مخابرات
 • مهندسین حرفه های خاص
 • مهندسین در بخش مدیریت اجرایی
 • پزشکان

مقاله مرتبط

لیست مشاغل مورد نیاز اتریش در سال ۲۰۱۹

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد دلایل انتخاب کشور اتریش

مهاجرت به اتریش - اخذ اقامت اتریش - پاسپورت اتریش - ویزای اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و میزان حقوق

یکی دیگر از موارد مهم در زمینه بررسی شرایط اخذ ویزای کار اتریش میزان حقوق و دستمزد در این کشور است. در واقع، لازم است بررسی شود که چه مشاغلی بالاترین میزان درآمد و چه مشاغلی کمترین درآمد را دارند تا فرد بتواند تصمیم معقولی را برای مهاجرت کاری به اتریش اخذ کند. نتایج بررسی های انجام شده در وب سایت https://www.averagesalarysurvey.com/ نشان می دهد میانگین درآمد در اتریش سالانه ۵۸٫۸۳۴ یورو است. بیشترین مشاغلی که در این بررسی قرار گرفته و حقوقی را دریافت می کنند فارغ التحصیلان رشته های مهندسی هستند. در جدول زیر میزان درآمد بسته به شغل مورد نظر ارائه شده است:

جدول میزان حقوق نیروی کار در اتریش

اقتصاد اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و نحوه کاریابی

همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، افراد تحصیل کرده در رشته های مورد نیاز اتریش ، شانس بیشتری را برای کاریابی در این کشور دارند. با این حال، افراد علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اخذ ویزای کار اتریش در پی آن هستند که بدانند چطور می توانند شغلی را در اتریش بیابند؟ طبیعی است که داشتن یک رزومه قوی شانس فرد را برای کاریابی افزایش می دهد. به علاوه، در هر کشوری دانستن زبان آن کشور شرایط کاریابی را برای فرد تسهیل می بخشد. در اتریش فرد با دانستن زبان آلمان و انگلیسی شانس بیشتری برای کاریابی داشته و می تواند با کارفرمایان ارتباط برقرار کند. در صورتیکه فرد شرکتی را بیابد که در عنوان شغلی مورد نظر به نیرو نیاز داشته باشد می تواند رزومه خود را از طریق ایمیل ارسال نموده و درخواست بررسی آن را داشته باشد. در ادامه و با تأیید رزومه درخواستی می تواند بسته به الزامات تعیین شده توسط کارفرما در مصاحبه حضوری و تخصصی حاضر شده و مورد ارزیابی قرار گیرد.

کار در خارج از کشور ـ کاریابی در خارج از کشور

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و مؤسسات کاریابی

در راستای بررسی شرایط اخذ ویزای کار اتریش ، شرایط یافتن شغل را در این کشور ارزیابی می نماییم. متقاضیان کاریابی در اتریش می توانند شیوه های مختلفی را به این منظور مورد استفاده قرار دهند. شاید بتوان گفت یکی از رایج ترین شیوه های کاریابی در اتریش کمک گرفتن از موسسات کاریابی است. البته باید توجه داشت که چنین موسساتی معتبر باشند و اطلاعات دروغین در اختیار فرد قرار ندهند و از وی سوء استفاده ننمایند. کمک گرفتن از  سایت های کاریابی، روزنامه ها، مجلات، شبکه های اجتماعی نیز از راه های دیگر کاریابی در اتریش به شمار می روند. در زیر به نام برخی سایت های کاریابی معتبر در اتریش اشاره شده است. کپی برداری از مطالب و محتوای این نوشتار مورد رضایت متخصصین و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) نیست و این کار خلاف شرع و قانون است.

 • https://www.stepstone.at/
 • jobsinvienna.com
 • https://www.ratojob.com
 • https://www.jobboardfinder.com

نحوه کاریابی در کشور های خارجی

هزینه های زندگی در اتریش
اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی ویزای همراه

بررسی شرایط اخذ ویزای کار اتریش از نظر الحاق همراه کاملاً وابسته به پروسه مورد انتخاب فرد است. همانطور که در بخش های قبل ذکر شده دو پروسه را می توان برای مهاجرت کاری به اتریش متصور بود. در شیوه اول که فرد پیشنهاد شغلی دریافت می کند از همان ابتدا می تواند برای خانواده خود نیز درخواست اخذ ویزای دهد. در اینجا منظور از همراه همسر فرد و یا فرزندان زیر ۱۸ سال هستند. البته اصولاً پیوستن همراه در اتریش همزمان صورت نمی پذیرد و لازم به ذکر است که کارت اقامت دریافتی توسط همسر در این روش کارت قرمز سفید قرمز پلاس است. در پروسه job seeker، متاسفانه امکان بردن همراه در ابتدای امر و در دوره جستجو برای کار وجود ندارد و به عبارتی، فرد ناچاراً بازه ۶ ماهه را تنها در کشور اتریش به جستجوی کار می پردازد و هرگاه موفق به یافتن شغلی مطابق با رشته تحصیلی خود در اتریش شد می تواند برای پیوستن همراهان خود درخواست دهد.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای همراه اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و وضعیت اقامت و تابعیت

در بخش های قبل و در روند بررسی شرایط اخذ ویزای کار اتریش دریافتیم که این کار به دو طریق میسر است. در واقع، طبق قوانین اتریش شرط اصلی برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز (کارت اقامت اتریش) داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر است.

مهم

البته این پیشنهاد شغلی در اتریش لازم است مطابق با رشته تحصیلی شما بوده و حقوق مکفی داشته باشد.

در صورت رعایت الزامات مذکور و نتیجه مثبت ارزیابی اداره خدمات استخدام عمومی اتریش (AMS) و با رعایت الزامات قوانین سکونت در اتریش ، فرد موفق به دریافت کارت قرمز سفید قرمز می شود. کارت قرمز سفید قرمز برای بازه ۲۴ ماهه صادر می شود و امکان سکونت ثابت را برای فرد فراهم می آورد. در نهایت با ارزیابی AMS و در صورتیکه فرد مطابق با الزامات تعیین شده استخدام شده باشد و یا به عبارتی، در ۲۴ ماه گذشته حداقل ۲۱ ماه را اشتغال به کار داشته باشد می تواند کارت قرمز سفید قرمز پلاس را دریافت کند.

مزیت کارت قرمز سفید قرمز پلاس برای فرد آن است که می تواند اقامت دائم در اتریش و دسترسی نامحدود به بازار کار داشته باشد. البته اعتبار کارت قرمز سفید قرمز پلاس سه ساله است و با اتمام این سه سال به دلیل پر شدن ۵ سال توسط فرد امکان اخذ اقامت دائم میسر می شود. در نهایت، وقتی فرد یک سال دیگر را در اتریش سپری کند می تواند پاسپورت و تابعیت اتریش را نیز دریافت کند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد زیبایی های اتریش

پرچم اتریش - مهاجرت به اتریش
شرایط اخذ ویزای کار اتریش و سخن پایانی

شرایط اخذ ویزای کار اتریش از جنبه های گوناگون همچون انواع ویزای کاری اتریش و نحوه اخذ اقامت و تابعیت موضوع بررسی و ارزیابی علمی در این مقاله بوده است. به طور کلی، به دو شیوه دریافت ویزای جستجوی کار و دریافت پیشنهاد شغلی می توان به شکل کاری به اتریش مهاجرت نمود و شرایط اخذ ویزای کار اتریش را بررسی کرد. با توجه به آمار و اطلاعات مطرح شده در این مقاله درباره شرایط اخذ ویزای کار اتریش دریافتیم که نرخ بیکاری در اتریش بسیار پایین است و افراد به ویژه در مشاغل مورد نیاز می توانند تا حد زیادی به کاریابی در این کشور امیدوار باشند. البته لازم است در پروسه کاریابی به موسسات و وب سایت های کاریابی معتبر اطمینان نمود و از کمک وکلای معتبر امر مهاجرت بهره مند شد. شما سروران گرامی برای آگاهی بیشتر از شرایط اخذ ویزای کار اتریش و همچنین دیگر شیوه های مهاجرتی می توانید به اطلاعات علمی مشاورین مجرب و وکلای موسسه حقوقی ملک پور تکیه کنید و از طریق تماس رایگان تلفنی و خدمات آنلاین جویای اطلاعات ارزشمند آنها شوید. در پایان این مقاله نیز می توانید نظرات ارزشمندتان را در بخش دیدگاه (ثبت پرسش) ذکر کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

293 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. هیوا گفته:

  سلام و عرض ادب. ممنونم از مقاله خیلی خوب و کامل شما. در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز در اتریش سوال داشتم، اینکه آیا به پرستاران هم نیاز دارن؟ چون من شنیدم که به نیروی پرستار هم نیاز دارن اما اینجا توی این لیست ذکر نشده بود. ممنونم از پاسخ شا

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   به نیروی کار پرستار نیاز داند اما باید مدرک پرستاری شما معادل سازی بشه. شما باید فرصتی داشته باشید که ابتدا بتونید مدرکتونو معادل سازی کنید. الان کشور سوئد شرایط خیلی خوبی رو برای معادل سازی مدرک پرستاری و پزشکی ایجاد کرده است که خیلی شرایط ورودش راحت تره

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام ممنون از مقاله عالی تون. یه سوال داشتم. در قسمت امتیاز زبان ذکر شده المانی یا انگلیسی. اگر فردی به هر دو زبان تسلط داشته باشه امتیاز بیشتری خواهد گرفت یا خیر؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بر شما بله اگر به هر دو زبان المانی و انگلیسی تسلط داشته باشید امتیاز بیشتری را کسب خواهید نمود

   پاسخ
 3. شروین کی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  بنده دارای ۱ مقاله پژوهشی هستم
  میخواستم بدونم که این یک مقاله کافیه تا امتیاز فعالیت های پژوهشی شاملم بشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بر شما اگر مقاله شما ISIباشد و ایمپکت فاکتور ان نیز بالا باشد در صورتیکه به تایید برسد می توانیدامتیاز ان را دریافت نمایید

   پاسخ
 4. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه خوب ملک پور،
  می خواستم بدونم در کشور اتریش شانس کاریابی برای رشته های فیزیک و شیمی هم مثل کامپیوتر و IT هست؟
  با سپاس

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز رشته های مهندسی مانند آی تی و کامپیوتر و مهندسی برق از رشته های مورد نیاز و دارای بازار کار بسیار خوب در اتریش می باشد .رشته های شیمی و فیزیک هم بازار کار نسبتا خوبی دارند .

   پاسخ
 5. پوریا قنواتی گفته:

  سلام. من لیسانس برق دارم و سابقه کار هم دارم. اما شنیدم که رشته ی من توی اتریش خیلی بازار کار خوبی داره. ایا این حرف درسته؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. FARSHADASKARI گفته:

  سلام و عرض ادب. بنده مهندس نرم افزار هستم و ۶ سال در زمینه IT فعالیت کردم سطح زبانمم خوبه و سنمم وارد ۳۴ سالگی شدم می خواستم بینم با توجه به شرایطم آیا می تونم برای ویزای جستجو کار اتریش اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز از انجا که شما برای اخذ ویزای جست و جوی کار در اتریش می بایست از سن سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان امتیازات لازم را کسب کتید .شرایط شما به نظر بسیار مناسب می رسد.

   پاسخ
 7. ساتین گفته:

  سلام
  ممنونم از مقاله خوبتون. می خواستم بدونم اگر من برای ویزای کاری آلمان اقدام کنم چقدر زمان م بره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز از آنجا که وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای کار طولانی ست ممکن هست که حدود یکسال دیگر به شما وقت سفارت داده شود.

   پاسخ
 8. FARSHADASKARI گفته:

  سلام و خسته نباشید.
  بنده ۳۵ ساله دارای مدرک برق قدرت از دانشگاه سمنان هستم و به مدت ۳ سال سابه کار مرتبط و حدود ۲ سال بدون بیمه سوابق کار دارم می خواستم بینم با توجه به شرایط من امکان اقدام وجود دارد؟ کاردانی سال ۸۸ و کاردانی به کارشناسی را در سال ۹۱ فارغ التحصیل شدم. سپاس از مقاله خوبتون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز از آنجا که شما لیسانس ناپیوسته دارید رسک ویزای شما بالاست . بهتر هست که از طریق تحصیلی اقدام کنید تا ضمن تحصیل و موقعیت بیشتر جهت کاریابی و یافتن کار از طریق جاب آفر ویزای کار دریافت نمائید .

   پاسخ
 9. بهمن محمدی گفته:

  سلام
  من شغلم ساخت صنایع دستی هست با ترکیب چوب و رزین .
  و چیزایی ک میسازم نمونه مشابه داخل کشور نداره و سبک خاصی هست .
  موسیقی هم بلدم و بطور حرفه ای تار میزنم .
  خواستم بدونم برای من چ کشوری مناسبه

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بر شما دوست عزیز برای اینکه بتوانیم کشور و روشی مناسب با شرایط شما پیشنهاد دهیم نیازمند اطلاعات جامع تری از جمله سن شرایط تحصیلی و میزان بودجه شما هست. به طور کلی با توجه به اینکه طرح و ایده دارید شاید بتوانید برای پروسه های کارآفرینی یا استارتاپ اقدام کنید و در صورتیکه متاهل باشید این امکان نیز وجود دارد که از طریق تحصیل همسر و با ویزای همراه بتوانید در محیط مشغول به کار شوید. هم چنین برای ویزای هنرمندان در اتریش نیز می توانید اقدام نمائید .

   پاسخ
 10. فرامرز گفته:

  سلام و عرض ادب
  من ۴۷ سالمه و لیسانس مکانیک دارم با ۲۰ سال سابقه کار.
  میخواستم ببینم شانسی برای دریافت ویزای کار اتریش دارم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای کاری اتریش شما می بایست در سیستم امتیاز بندی این کشور از سن و سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان امتیازات لازم را اخذ نمائید .در نظر داشته باشید که در این سیستم تا ۴۵سال شما امتیاز دریافت خواهید کرد که با توجه به سن شما متاسفانه امتیازی از سن نخواهید داشت . دوست عزیز گزینه های سرمایه گذاری برای شما مناسب تر می باشد .

   پاسخ
 11. سیاوش گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید ۲۴ سال سن دارم دارای مدرک فوق لیسانس برنامه نویسی کامپیوتر نرم افزار دارای یک مقاله در مورد امنیت شبکه سطح زبان متوسط فاقد مدرک زبان انگلیسی میخواستم یبینم امتیاز من برای ویزای کاری چقدر است و آیا شانسی برای مهاجرت دارم ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز رشته شما از مشاغل پر تقاضا در کشورهایی نظیر المان و اتریش می باشد شما با داشتن مدرک b1المانی و ۳سال سابقه کار می توانید برای ویزای جاب سیکر المان اقدام نمایید.

   پاسخ
 12. زهرا گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور عزیز
  من زن ۴۰ ساله ۱۴ سال سابقه کار در شرکت دولتی با مدرک لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور هستم. در حال تحصیل کارشناسی ارشد کسب و کار بازهم دانشگاه پیام نور مقاله isi دارم و سطح زبان انگلیسی b2 هست زبان آلمانی کار نکردم. میخواستم ببینم برای من شرایط ویزای کار اتریش وجود داره.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز چنانچه قصد اقدام از طریق ویزای جست و جوی کار در اتریش را دارید از آنجا که برای اخذ این ویزا سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و هم چنین مدرک زبان شما امتیاز خاص خود را دارند متاسفانه شما امتیازات لازم را اخذ نمی کنید . جپچنانچه جاب آفر داشته باشید می توانید از این طریق اقدام نمائید.

   پاسخ
 13. محمد اعتدالی گفته:

  با سلام من لیسانس IT هستم آیلتس ۵٫۵ اکادمیک دارم سابقه کارم در حین تحصیل با بیمه ۹ ساله و بعد از تحصیل ۴ ساله ۳۱ ساله هم هستم و حساب کردم برای ویزای کار اتریش ۶۸ امتیاز میارم و در پروژه های تحقیقاتی شرکت فولاد مبارکه حضور داشتم به نظرتون این برای من امتیاز محسوب می شود یا خیر.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز . تعداد سنوات بعد از فارغ التحصیلی برای شما به عنوان سابقه کار امتیاز خواهد داشت و شرکت در پروژهای تحقیقاتی امتیاز جداگانه ای برای شما محسوب نخواهد شد.

   پاسخ
 14. محسن گفته:

  سلام من یک لیسانسه مکانیک هستم ازدانشگاه آزاد با معدل ۱۷ شغل آزادم تکنسین تاسیسات هستش دقیق تر بخوام بگم در زمینه لوله کشی آب وفاضلاب آتش نشانی وسیستم های اطفای حریق فعالیت میکنم کارم آزاده وبه‌صورت خویش فرما یعنی بیمه مشاغل آزاد خودم میریزم و به عبارتی با کارت ویزیت کار میکنم یجورایی نمیدونم سابقه کارم و چجوری اعلام کنم به مقامات سفارته ۲۷ سالمه و آیلتس ۶ دارم چجوری میتونم ویزای کار استرالیا کانادا ویا اتریش رو اقدام کنم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر قصد اخذ ویزای کار استرالیا رو دارید باید سابقه کارتون مرتبط با رشته تحصیلی باشه و برای همون کد رشته اقدام کرد. مقالات کار در استرالیا رو کامل مطالعه کنید

   پاسخ
 15. علی گفته:

  با عرض سلام و احترام
  ۲۲سالم هست.مدارک نجات غریق بین المللی و مدرسی غواصی بین المللی cmasو مربیگری شنا رو دارم.خدمت سربازی رو گذروندم و حدودا ۱۰۰میلیون سرمایه دارم.به رشته تربیت بدنی علاقه دارم.آیا در اتریش رشته تربیت بدنی جایگاهی داره و شغل براش هست؟بعد اینکه این مدارکی که دارم کار براشون هست و میتونم درکنار دانشگاه کار کنم؟ممنون میشم اگر جواب بدید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، میشه در مقطع لیسانس براتون پذیرش گرفت ، باید مدرک زبان المانی داشته باشید و ازمون ورودی رو قبول بشین. در حین تحصیل هم میشه کار کرد. از مدارکتون هم میشه استفاده کرد و شانس کاریابی رو بالا میبره

   پاسخ
 16. بهزاد گفته:

  با سلام
  مرد مجرد ۳۲ ساله- کارشناسی ارشد عمران سازه- پروانه نظام مهندسی نظارت و اجرا ساختمان با سابقه کار از نظام مهندسی- سابقه بیمه مرتبط و غیر مرتبط- ایلتس ۶

  تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 17. سعید گفته:

  باعرض سلام
  امیدوارم حالتون همیشه خوب باشه
  من ۳۲ سالمه لیسانس رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  درحال حاضر دانشجوی ترم آخر ارشد رشته مدیریت دولتی از دانشگاه ازاد مشهد هستم که پایان نامه رو تا اخر سال تموم میکنم
  ۳ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم که با خرید بیمه سربازی میشه ۴ سال
  مدرک تکنسین عمومی امنیت شبکه ها کامپیوتری از فنی حرفه ای
  مدرک مدیر هتل و کارمند پذیرش هتل از فنی حرفه ای
  زبان هنوز شروع نکردم
  کشورهایی که مد نظرمه به ترتیب
  سوئیس
  اتریش
  نیوزلند
  دانمارک
  کانادا
  نروژ
  آلمان
  میخواستم برای ویزای کار اتریش اقدام کنم یا اگر بشه برای کشورهایی که بالا عرض کردم
  برای کشورهای بالا هر کشوری که شد مهم زمان و درصد موفقیته برای من اگر درصد موفقیت بالا بره ترتیبش مهم نیست
  میتونم تو این چند ماه در کنار زبان یکی دوتا مدرک برنامه نویسی و یا شبکه های کامپیوتری هم از آموزشگاههای آزاد بگیرم اگر فکر میکنید شرایط بهتر میشه
  چه زبانی یاد بگیرم و شروع کنم؟
  من قصد اقامت دارم کدوم کشور درخواست موفق بودنش برای گرفتن ویزای کار برای من بالاست که سریع هم به نتیجه برسیم؟
  اگر پیشنهاد بهتری دارین لطفا راهنمایی کنید در حد چند جمله
  با تشکر از توجه شما

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، کشورهای که مدنظر شما است به جز کانادا و اتریش و نیوزلند سیستم کاریشون به این صورت هست که شما باید پیشنهاد کاری داشته باشید که بشه براتون اقدام کرد. یعنی یک کارفرما در این کشورها شما رو بخواد ، اگر دعوت نامه دارین میشه اقدام کرد. برای اتریش و کانادا و نیوزلند باید امتیازتون محاسبه بشه. کانادا و نیوزلند آیلتس بالاتر از ۷ می خوان و برای اتریش هم حداقل باید ۱۰ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته باشید که در حین تحصیل نباشه.
   برای آلمان هم میشه جستجوی کار اقدام کرد که لیسانس می خواد که شما دارین و سه سال سابقه کار . مدرک زبان آلمانی هم باید حتما داشته باشید.
   کانادا گزینه مناسبی هست ولی مدرک زبان فاکتور اصلیه

   پاسخ
 18. شیدا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  میشه لطف کنید توضیح بدید منظور از رشته های فنی که دارای ۳۰ امتیاز هستند چه رشته هایی هستند؟ آیا رشته معماری جز رشته های فنی حساب میشود؟
  من در حالی که دارای فوق لیسان معماری هستم باید امتیاز رشته را چقدر محاسبه کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 19. افسانه نجفی گفته:

  با سلام من فوق لیسانس کشاورزی دارم با ۱۲ سال سابقه کار . و سن ۴۰ سال وومدرک زبان داخلی از یکی از موسسات معتبر دارم انکان اقامت وجود دارد

  Rating: ۵
  پاسخ
 20. محمد گفته:

  سلام
  من فوق لیسانسم . رشته ام هم تو لیست مشاغل مورد نیازه، سابقه بیمه چقدر مهمه؟
  و حداقل امتیاز لازم چقدره برای اخذ ویزا؟
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، هرچه سابقه کاری شما معتبر تر باشه شانس ویزای شما بالاتر هست. نامه های کاری هم قابل قبول هستند برای ویزای جستجو کار حداقل با ۷۰ امتیاز داشته باشید.

   پاسخ
 21. امیر گفته:

  سلام و عرض ارادت ، مهندس ناظرساختمان هستم عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ،بیش از ۱۰ سال سابقه کارمرتبط با ساختمان ،۸ سال سابقه بیمه مرتبط با ساختمان، لیسانس معماری دارم ، با پروانه اشتغال پایه ۲ نظارت و اجرای ساختمان از وزارت مسکن، آخرین نمره آیلتسم IELTS 6.5 بوده که میتونم بیشترش کنم ، آلمانی سطح A1 رو میگذرونم و ۳۶ ساله ام و مجرد هستم، آیا برای ویزای کاریابی ۶ ماهه امتیاز لازم رو میاره تا وبینار های دوره فشرده تا B1 روثبت نام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای رشته عمران و معماری در ابتدا باید معادلسازی مدارکتون انجام بشه. شرایطتتون خوب هست. دقت بفرمایید که سابقه کارتون نباید در حین تحصیل باشه

   پاسخ
 22. احسان گفته:

  باسلام ،
  بنده لیسانس برق مخابرات دارم ، ۲۶ ساله ، آیلتس ۶ونیم ، دارای گواهی ثبت اختراع و۲ سال سابقه کار مرتبط ، برای ویزای کاری چه کشورهای میتوانم اقدام کنم ؟
  در ضمن در سایت مهاجرت خود اتریش جمع امتیازاتم ۷۴ شد
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اتریش ، المان و اگر مدرک زبان با نمره بالاتر از ۷ بگیرین کانادا و استرالیا میشه اقدام کرد. با توجه به سن هرچه سریع تر اقدام کنید نتیجه بهتری داره براتون

   پاسخ
 23. ماریا گفته:

  سلام خدمت شما .
  بنده لیسانس حسابداری دارم اما ب دلیل علاقه زیاد و تجربه کاری در زمینه نقاشی ایا میتونم در کشور اتریش شعل مناسبی پیدا کنم و در این زمینه موفق باشم ممنون میشم پاسخ بدید تشکر.

  Rating: ۴
  پاسخ
 24. مرتضی گفته:

  سلام خدمت شما
  لیسانس مکانیک (ماشین ابزار) از دانشگاه غیرانتفاعی هستم
  سه و نیم سال سابقه کار مرتبط با رشته دارم و هم اکنون در یک شرکت صنعتی مشغول کار قالبسازی هستم.
  با دستگاه های تراش و فرز و دریل واسپارک و وایرکات و فرز cnc , نرم افزار سالیدورک می توانم کار کنم .
  سن ۳۲ سال مجرد
  زبان انگلیسی آیلتس ۶ بدون مدرک
  شرایط بنده برای ویزا جاب سیکر اتریش و آلمان چگونه است برای کدام راحت تر میشه اقدام کرد .
  البته شرایط مهاجرت اسکیل ورکر به استرالیا را دارم ولی هزینه اسسمنت و لاج کردن پروندش برای این رشته زیاده مثلا برای رشته کامپیوتر هزینه اسسمنت ۵۰۰ دلاره ولی برای رشته من ۲۷۰۰ دلار استرالیا.
  ممنوناز پاسخ گویی

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اتریش امتیازتون نمیرسه ولی برای آلمان میشه اقدام کرد. پیشنهاد میشه که حتما زبان آلمانی یاد بگیرین که شانس کاریابیتون بالا باشه.

   پاسخ
 25. مهدی بهمنی گفته:

  با دروود ب آرزوی سلامتی
  .آقا ۳۲ ساله لیسانس مهندسی برق قدرت دانشگاه آزاد /۴ سال سابقه بیمه مرتبط در یک شرکت بین المللی و/ ۱۵ ماه سابقه بیمه غیر مرتبط در شرکت پدرم دارم.برای ویزای جستجوی کار اتریش میتونم با مدرک آیلتس ۵/۵ اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 26. مریم گفته:

  سلام لطف بفرمایید راهنمایی کنید ایا زن و شوهر هر دو همزمان میتونن ویزای جست و جو کار یا ویزای کاری بگیرند که دوری نداشته باشن مثلا اینطور نباشه که یک نفر بره بعد شش ماه همسرش‌ بتونه که بره

  Rating: ۴
  پاسخ
 27. sanaaz گفته:

  سلام خسته نباشید. من ارشد ژنتیک مولکولی هستم و ویزای کاری برای اتریش میخوام. ایا سابقه کار به همراه بیمه نیاز دارم ؟ من بیمه ندارم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، خیر نیازی به بیمه نیست و داشتن سابقه کار معتبر کفایت میکنه ، البته در ابتدا باید امتیازتون محاسبه بشه که به حداقل موردنیاز برسین. مدرک زبان و سابقه کارتون و همچنین سنتون باید مشخص باشه

   پاسخ
 28. مسعود گفته:

  باسلام و خسته نباشید، بنده کارشناس تربیت بدنی هستم و حدود ۸ ساله ک کار ماساژ انجام میدم البته کارمند شرکت نفت نیز هستم و۸ سال هم سابقه بیمه در نفت دارم ولی تخصص اینجانب ماساژ هستش ک ب صورت تخصصی کار میکنم ، و انواع مدارک‌معتبر و‌گواهینامه داخلی و سرتیفیکیت خارجی رو هم‌ دارم و در این ۸ سال جاهایی ک‌کار کردم‌ رزومه گرفتم،قصد مهاجرت برای کار ب اتریش رو دارم‌ البته زبانم صفره دارم‌ شروع میکنم کلاس برم.ایا امکانش هست ک‌ ویزای کاری بگیرم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر مدرک کارشناسی دارین بهترین روش برای شما ثبت شرکت هست. اگر قصد کار در اتریش رو دارین بایدد امتیازتون محاسبه بشه . لطفا سنتون رو هم بفرمایید . پیشنهاد می کنیم که حتما با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 29. پگاه گفته:

  با سلام
  در روشی که در اون اقامت شش ماهه ی جستجوی کار داده میشه:
  آیا داشتن لیسانس کامپیوتر هم ۲۰ امتیاز بابت لیسانس داره و هم ۳۰ امتیاز بابت رشته ی کامپیوتر؟
  آیا در صورت داشتن ۷۰ امتیاز و گرفتن ویزای جستجوی کار باز هم ساکنین اتحادیه ی اروپا و فارق التحصیلان دانشگاه های اتریش برای دریافت کار در اولویت هستند؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای جستجوی کار اتریش برای رشته تحصیلی شما ۳۰ امتیاز می گیرین. خیر اگر ۷۰ امتیاز داشته باشین دیگه نیازی به آگاهی کردن نیست و میشه مستقیم اقدام کرد.

   پاسخ
 30. آزیتا گفته:

  سلام، وقت بخیر
  خانم ۴۰ ساله هستم
  فوق لیسانس زیست شناسی هستم و دانشگاه هم ۳ سال سابقه تدریس دارم. یک مقاله ISI ثبت کردم و دو ماه دیگ مدرک آیلتس زبانم را میگیرم.
  میخوام بدونم شرایط کار برای اتریش رو دارم یا خیر؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 31. علیرضا گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید این حرف درسته که برای رشته های کامپیوتر جهت ویزای کار المان یا اتریش هم مدرک المانی نیاز است هم مدرک انگلیسی یعنی هر دو مدرک؟
  بنده مشغول گذراندن دوره های زبان المانی هستم ولی انگلیسی رو نه.

  Rating: ۳
  پاسخ
 32. فائزه فتاح گفته:

  سلام من و همسرم ۳۴ سال سن داریم شوهرم لیسانس برق و مدرکa1 آلمانی و من فوق لیسانس کشاورزی و مدرک b1 آلمانی دارم و همینطور انگلیسی در حد آیلتس حدود پنج هستم میتونیم برای کاری اتریش اقدام کنیم وقتای سفارتش حدودا چند ماهست؟ ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در اتریش باید در ابتدا امتیاز شما محاسبه شود و در صورت رسیدن به حداقل مجاز امکان اقدام وجود دارد. زمان های سفارت اتریش از سه تا شش ماه متفاوت است.

   پاسخ
 33. داود امیری گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد ملکپور
  دکتر جان، بنده کارشناس ارشد مهندس شیمی ۴۱سال سن دارم با ۱۷ سال سابقه کار در صنعت نفت و گازو ۳ سال و نیم در صنعت سیمان، دارای مدرک زبان انگلیسی ولی نه معتبر اما مسلط هستم، آیا میتونید به بنده کمک کنید که در آلمان و یا اتریش برای بنده جاب آفر بگیرید ؟ سپاسگزارم و بی صبرانه منتظر پاسخ جنابعالی هستم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای کار در آلمان و اتریش شرایط شما با توجه به سن سخت است. مدرک زبان نیز یکی از موثرترین پارامترها برای کاریابی در اتریش است. شما می توانید برای کار اقدام کنید اما ویزای کاری شما با ریسک بالای همراه است. شما می توانید برای تحصیل فرزند خود اقدام کنید و از بیمه های درمانی بسیار مناسبی که برای ایشان وجود دارد استفاده کنید. همچنین پیشنهاد ما به شما سرمایه گذاری در کشوری مانند اتریش است.

   پاسخ
 34. shari گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۳۰سالم هست لیسانس نرم افزار دارم سابقه کاری ندارم ایا میتونم برای ویزای کار اتریش اقدام کنم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، لطفا مدرک زبان خود را هم ذکر کنید، سیستم کار در اتریش براساس امتیازبندی است و فاکتورهای سن ، مدرک تحصیلی و زبان و سابقه کار تاثیرگذار هستند.

   پاسخ
 35. ali گفته:

  من ۳۵ سالمه لیسانس مهندسی تکنولوژی نرم افزار دارم و ۱۳ سال سابقه کار دارم زبان انگلیسی متوسط و متاهل و نیز دارای یک فرزند هستم احتمال اینکه بتونم ویزا کار بگیرم برای اتریش هست یا نه ممنون

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در صورت داشتن مدرک زبان امکان اقدام وجود دارد. لطفا مقالات کار در اتریش را مطالعه کنید و امتیاز خود را محاسبه کنید. همچنین شما می توانید با دفاتر تماس بگیرید و در سریع ترین زمان به پاسخ سوالات خود برسید.

   پاسخ
 36. ایمان گفته:

  با سلام.۳۳ سال دارم.کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک.۸سال سابقه.۵سال سابقه کار در صنعت دارم.بخصوص زیر مجموعه فولاد و فروسیلیس.الان۳ سال هستش در یک بانک اشتغال دارم.میخواستم ببینم شرایط پیدا کردن کار در صنایع فولاد در اتریش یا آلمان رو دارم که بصورت فشرده برای یادگیری پذیرش اتریش یا آلمان اقدام کنم یا خیر؟؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به رشته شما شرایط مناسب به نظر می رسد و ما شما را در امر کاریابی در آلمان و اتریش یاری خواهیم کرد. لطفا با دفاتر تماس بگیرید و به صورت کامل اطلاعات را دریافت کنید.

   پاسخ
 37. Travel Agency گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  بنده متاهل و دارای فوق لیسانس مدیریت جهانگردی و دارای ۵ سال سابقه در دفتر هواپیمایی به همراه سابقه بیمه می باشم
  ضمنا لیسانس بنده زبان اننگلیسی بوده و آیلتس ۶٫۵ حدود ۱ سال دریافت کردم.
  با توجه به متاهل بودن و رشته دانشگاهی بنده شرایط من برای اقدام ویزا اتریش چقدر می باشد؟
  با تشکر

  پاسخ
 38. علیرضا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید و یه تشکر ویژه بابت ویدیوهای فوق العاده تون فقط بلدین دل ما رو اب کنید :))
  میخواستم ببینم با شرایطی که دارم چند درصد احتمال موفقیت دارم واسه مهاجرت کاری به اتریش
  ۲۹سال
  ارشد نرم افزار
  تخصص شبکه هم مایکروسافت تا حدودی هم مجازی سازی
  چند ماهی هم هست به طور جدی دارم المانی میخونم تا بتونم تو امتحانات شرکت کنم
  ولی زبان انگلیسیم متوسطه
  سابقه کار خاصی ندارم چون بیشتر ازاد کار کردم ولی بیمه هستم
  و این که چقدر باید هزینه کنم حالا تقریبی هم لطف کنید بگین ممنون میشم
  تشکر

  پاسخ
 39. محمد اذر گفته:

  سلم و خسته نباشید
  میخاستم سوال کنم من لیسانس برق قدرت از دانشگاه ازاد دارم
  همچنین مدرد برق صنعتی و plc از فنی حرفه ای رو دارم
  شغل الانم نصب کولر گازی و لوازم خانگی هست
  اما متاسفانه مدرک کتبی از کار الانم ندارم
  ۲۳سالمه
  ایا امکان گرفتن ویزا کار در اتریش رو دارم؟
  با زیان انگلیسی در حد مبتدی اشنا هستم و کلاس میرم
  خیلی ممنون

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایط شما مناسب است، مهاجرت نیاز به برنامه ریزی دارد ، لطفا سطح زبان را افزایش دهید و سپس برای کار اتریش اقدام کنید.

   پاسخ
 40. Mersad گفته:

  سلام
  حدود سه سال در پالایشگاه گاز کار میکنم و اشنایی خوب با زبان انگلیسی دارم بنظر شما میشه با این سابقه کاری اقدام به اخذ ویزا کرد

  پاسخ
 41. Mohammad aghaei گفته:

  سلام و عرض ادب
  من دارای مدرک فوق دیپلم طراحی صنعتی هستم و مربی پاراگلایدر با حداقل سابقه کاری ۸ سال رو دارا هستم و زبان انگلیسی هم آشنایی دارم به صورت متوسط، ولی داری مدرک معتبری نیستم از این زبان. میخواستم از اطلاعت شما استفاده کنم و بدونم که آیا با شرایط من امکان اخذ ویزای کاری وجود دارد؟

  پاسخ
 42. محمد علی جمالی مقدم گفته:

  با عرض سلام جناب اقای ملک پور :
  اینجانب محمد علی جمالی مقدم هستم میخواستم بدانم که کار در چاپخانه در اتریش هست من حدودا ۲۵ سال سابقه کار در زمینه چاپ دارم آیا میتوانم در این کشور جهت کار در این زمینه وقعالیت داشته باشم و چگونه میتوان ویزای کار را بگیرم تقاضا دارم دراین زمینه راهنمای کنید باتشکر

  پاسخ
 43. سهیل گفته:

  سلام عزیزم من در حال فراگرفتن زبان آلمانی هستم و تا سطح b1 می خواهم آن را ادمه دهم و بعد در موسسه گوته امتحان دهم اما یکی از دوستانم گگفت سفارت اتریش از شما درخواست مدرک زبان نمی کند حالا من چه کار باید کنم تا الان تا سطح A2.1 کتاب های منشن به کلاس رفتم لطفا مرا در اینجا ادک راهنمایی کنید

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام خدمت شما
   برای اخذ ویزای کار تسلط به زبان الزامی است.زیرا نیاز به موفقیت در مصاحبه ها و آشنایی کامل میباشد.
   برای تحصیل چنانچه مدرک زبان نداشته باشید پیش از تحصیل به شما فرصت یادگیری زبان را خواهند داد.

   پاسخ
 44. مهدی گفته:

  با سلام و وقت بخیر

  ببخشید من ارشد نرم افزار دارم و امتیازم به حد نصاب(۷۰) میرسه.
  چند تا سوال در مورد این نوع ویزا داشتم، اول اینکه اگه فقظ زبان انگلیسی بلد باشم کارم راه میفته اونجا و کار گیرم میاد؟
  دوم اینکه چند درصد احتمال داره با توجه به مجموع شرایط، بتونم کار پیدا کنم؟
  سوم اینکه واسه صدور ویزا نیار به مدرک تمکن مالی هست یا نه؟اگه هست چقدره؟
  پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگزارم.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، اگر به زبان آلمانی مسلط باشید قطعا امکان کاریابی شما بالاتر می رود، با توجه به شرایط کاری و نرخ پایین بیکاری در اتریش و رشته شما این شرایط مناسب به نظر می رسد. اگر شما باید برای ویزای جستجو کار اقدام کیند باید هزینه های زندگی ۶ ماه در آلمان را در حساب داشته باشید.

   پاسخ
 45. سمیه جعفری گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت جناب ملک پور و تیم همراه سوالی داشتم من لیسانس مدیریت بیمه دارم ۳۹ سالم هست و مدرک ایتلس ۶ هم دارم میخواستم برای ویزای کار اقدام کنم چطوری میتونم و اینکه من ۱۲ سال سابقه شغلی با رشته دانشگاهیم دارم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، برای ویزای کاری اتریش امتیاز شما باید در یک سیستم امتیاز دهی محاسبه شود. لطفا برای محاسبه امتیاز و برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 46. علی گفته:

  سلام
  از انتشار مطالب ارزنده شما در سایت تشکر می کنم.
  بنده۴۸ سال دارم. اخیراً در مقطع دکتری رشته مدیریت فارغ التحصیل شده ام. لیسانس و فوق لیسانس بنده مهندسی مکانیک بود. قبل از شروع دکتری، فوق لیسانس MBA را نیز شروع کردم و سه ترم خواندم و بعد رها کردم. معدل دکتری بنده بالای ۱۸ می باشد. سوابق کاری متعدد در جاهای مختلف داشتم. چند سال پیش مدرک زبان انگلیسی IELTS را با نمره ۶ میانگین دریافت کردم که البته الان دیگر مهلت اعتبار آن منقضی شده است. اخیراً شروع به یادگیری زبان آلمانی به صورت فشرده کرده ام. همسرم هم لیسانس مهندسی کامپوتر و فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارند. البته علاقه ای به رشته لیسانس خود ندارند. با توجه به موارد فوق احتمال دریافت ویزا برای بنده چقدر است و چه گزینه ای را پیشنهاد می کنید. لطفا در ایمیل هم پاسخ فرمایید.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، شرایط اولیه شما برای دریافت ویزای کار مناسب به نظر می رسد، اما با توجه به سیستم امتیازبندی که وجود دارد باید حداق امتیاز را به دست بیاورید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 47. علیرضا زرگر گفته:

  باسلام خدمت شما
  من ۲۸ ساله هستم ، مدرک دیپلم الکترونیک ، و در حال دریافت مدرک زبان آلمانی
  حدود یکسال هستش که در زمینه ی بورس فارکس فعالیت و درآمد دارم
  آیا میتوانم برای ویزای کار اتریش و اقامت اقدام کنم یا خیر ؟؟

  پاسخ
 48. سمیرا گفته:

  سلام بنده ۳۲سال سن و لیسانس زیست شناسی و همسرم ۳۶ساله لیسانش شیلات هستن خودم رشته پرستاری هم نصفه خوندم و رها کردم میخواستم بدونم شرایط ما برای اخذ ویزای کار یا اگر مقدور باشه ادامه تحصیل خودم در اتریش به چه صورته.ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای جستجوی کار اقدام نمایید اما باید شرایط کامل خود را با کارشناسان ما بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر