شرایط اخذ ویزای کار اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش

شرایط اخذ ویزای کار اتریش و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است؟ راههای مهاجرت به اتریش و راههای اخذ اقامت اتریش و شرایط اخذ ویزای کار اتریش چگونه است ؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه شرایط اخذ ویزای کار اتریش و بررسی قوانین اخذ ویزای کاری اتریش و مسائل پیرامون راه های اخذ ویزای کار اتریش  و شرایط کار در اتریش برای ایرانیان و موسسات کاریابی در اتریش و همچنین لیست مشاغل مورد نیاز اتریش و شرایط کار در اتریش که مطرح می شود. که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چگونه می توانم مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش را بگیرم؟

شرایط اخذ ویزای کار اتریش شامل چه مراحلی می شود؟

قوانین مهاجرت کاری به اتریش از طریق اخذ ویزای کاری اتریش چگونه است؟

چگونه می توانم وکیل مهاجرت به اتریش جهت انجام پروسه خود داشته باشم؟

 

توجه داشته باشید که تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای اخذ ویزا کار اتریش وجود دارد و ظرفیت در پر شدن مشاغل بر اساس تاريخ درخواست است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس امتیاز بندی ویزای کاری اتریش صورت می گیرد.شما میتوانید موسسه حقوقی ملک پور که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.. آگاهی از قوانین اخذ ویزای کار اتریش و شرایط امتیاز بندی ویزای کاری اتریش  مهم هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف شماذ در اخذ ویزای کار اتریش، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در تهیه مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اتریش راهنمایی و حمایت میکنند.

موقعیت جغرافیایی کشور اتریش

کشور اتریش کشوری بسیار زیبا و پیشرفته است و از کشورهای ثروتمند جهان دارای جایگاه رشد و پیشرفت اقتصادی و صنعتی محسوب می شود که در عین حال نمادی از فرهنگ و هنر به شمار می آید و همینطور این کشور به خصوص در شهر وین آن، کیفیت زندگی در سطح بالایی از رفاه اجتماعی قرار دارد .

در ابتدای بحث شرایط اخذ ویزای کار اتریش می توان بیان نمود که کشور اتریش از کشورهای اتحادیه اروپا بوده و شنگن می باشد به همین دلیل متقاضیان بسیاری را به خود علاقه مند نموده است. این کشور از شرق با کشورهای اسلوواکی، مجارستان و کرواسی، از غرب با کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین، از شمال با کشورهای آلمان و جمهوری چک و از جنوب با کشورهای اسلوونی و ایتالیا همسایه است و مرز مشترک دارد.

ایالت ها و شهرهای کشور اتریش

شهرهای مهم اتریش تشکیل شده اند از شهرهای لینز، گراتس، سالزبورگ و اینسبروک که بیشترین جمعیت کشور اتریش در آن سکونت دارند همینطور کشور اتریش از ۹ ایالت تشکیل شده است که شهر وین، پایتخت این کشور جزئی از این ایالت هاست. هر کدام از حکومت های ایالتی، یکی از ایالت ها را اداره می کند که رئیس جمهور فدرال در راس آن ها قرار دارد، پارلمان فدرال اتریش خود از ۲ واحد تشکیل شده است  که از سال ۱۹۹۵ به عضویت اتحادیه اروپا (EU) در آمد.

۹۸ درصد از جمعیت کشور اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود برگزیده و می شناسند در نتیجه زبان رسمی کشور اتریش، آلمانی است. انتخاب دین در این کشور آزادانه است، هم اکنون ۷۴ درصد مردم کشور اتریش کاتولیک و ۸ درصد آن ها پروتستان می باشند. پس از سال ۱۹۱۸، کشور اتریش رژیم خود را از نظام امپراتوری به جمهوری تغییر داد.

آب و هوای کشور اتریش (Austria Weather)

در خصوص بحث شرایط اخذ ویزای کار اتریش می توان بیان نمود که در کشور اتریش، به دلیل اختلاف ارتفاع انواع آب و هوای محلی وجود دارد اما خود کشور اتریش از مناطق آب و هوایی معتدل برخوردار است که سفر در هر فصل از سال را ممکن می کند. در مناطق شرقی کشور اتریش آب و هوای خشک تری نسبت به مناطق غربی آن وجود دارد که در کل سبب می شود فصل زمستان سرد، تابستان گرم و به طور کلی نسبت به نواحی کوه های آلپ مرطوب شود. مناطقی که بالای ۳ هزار متر ارتفاع دارند در تمامی طول سال از برف پوشیده می شوند. در بقیه ی استان‌ ها آب و هوای مخصوص اروپا (آب و هوای میان دریا و قاره ای) دیده می‌شود که این آب و هوای، تحت تاثیر آتلانتیک می باشد.

تجارت و صنعت

همچنین در ادامه مبحث شرایط اخذ ویزای کار اتریش می توان بیان نمود که کشور اتریش از اقتصاد قوی و پیشرفته با ماشین آلات، محصولات وابسته به فنون استخراج، ذوب فلزات و منسوجات و مسائل بسیار پر اهمیت دیگر برخوردار می باشد. مساله ی توریسم هم نقش کمی را در اقتصاد این کشور ایفا نمی کند. بر اساس آخرین آمار جهانی، از نظر رتبه بندی میان کشورهای ثروتمند جهان، کشور اتریش بعد از کشورهای سوئیس در رتبه ی اول ، دانمارک در رتبه ی دوم، سوئد در رتبه ی سوم، آمریکا در رتبه ی چهارم، آلمان در رتبه ی پنجم و ژاپن در رتبه ی ششم، در مقام هفتم قرار گرفته‌ است.

انوع اقامت

 • اجازه اقامت (اقامت موقت یا محدود)
 • کارت قرمز ـ سفید ـ قرمز (اقامت موقت محدود به بازار کار(
 • کارت قرمز سفید قرمز پلاس (اقامت موقت نامحدود به بازار کار(
 • کارت آبی اتحادیه اروپا (اقامت موقت محدود به بازار کار(
 • اجازه اسکان (اقامت موقت محدود به بازار کار(
 • اجازه اسکان ـ به استثنای اشتغال (اقامت موقت بدون بازار کار(
 • اجازه اسکان ـ وابستگان (اقامت موقت بدون بازار کار(
 • اعضای خانواده (اقامت موقت نامحدود به بازار کار)
 • EG ـ اقامت نامحدود (اقامت دائم نامحدود به بازار کار)
 • اقامت دائم ـ اعضای خانواده (اقامت نامحدود و همین طور دسترسی نامحدود به بازار کار)

ویزای ROT- WIESS – ROT

این ویزا علاوه بر شرایط اخذ ویزای کار اتریش  به افرادی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در کشور اتریش به اتمام رسانده باشند و در آنجا فارغ التحصیل شده باشند و در مدت تعیین شده توسط اداره اقامت و اداره کار بتوانند شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند که حداقل درآمد آن بالای ۲۷ هزار یورو در سال باشد. هدف از صدور کارت rot – wiess – rot (قزمر ـ سفید ـ قرمز) اعطای امکاناتی برای نیروی کار متخصص و ماهر و اعضای خانواده ی وی (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) بر اساس معیارهای بازار کار و توانمندی و مهارت های فرد برای اقامت در کشور اتریش می باشد

شما عزیزان اگر می خواهید مهاجرت به اتریش و اطلاعات در خصوص شرایط اخذ ویزای کار اتریشداشته باشید و اگر به دنبال اخذ اقامت اتریش هستید . و می خواهید کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید و اگر می خواهید از شرایط مهاجرت کاری به اتریش و اخذ ویزای کار اتریش آگاه شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث شرایط  کار در اتریش  برای ایرانیان مشاوره رایگان اخذ نمایید

واجدین شرایط کارت قرمز ـ سفید ـ قرمز:

افرادی که واجد شرایط دریافت کارت قرمز سفید قرمز هستند عبارتند از

اشخاص دارای تخصص های خاص و ویژه در سطوح عالی

اشخاص متخصص با مهارت های ویژه در سطوح عالی در اقتصاد داخلی کشور می توانند حتی بدون داشتن پیشنهاد شغلی، برای مدت ۶ ماه به کشور اتریش سفر نمایند، این اشخاص می توانند برای یافتن شغل مورد نظر خود از کشور ویزای ۶ ماهه دریافت کنند، البته این امر در شرایطی امکان پذیر است که متقاضی شرایط اخذ ویزای کار اتریش بتواند حداقل ۷۰ امتیاز از کل امتیازات (۱۰۰ امتیاز) را دریافت نماید، در این صورت کارت قرمز- سفید ـ قرمز برای متقاضی صادر خواهد شد. امتیازات مذکور با توجه به تخصص ها و مهارت های ویژه شخص، تجربه کاری مناسب وی، میزان تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان های دیگر، سن و تحصیلات وی در کشور اتریش به فرد تخصیص می یابد.

 • مشاغلی که دچار فقدان متخصص می باشند

افراد متخصص، ماهر و توانا می توانند در مشاغلی که در آن ها فقدان متخصص و کارشناس وجود دارد مشغول به کار شوند، برای این گونه افراد در صورتی کارت قرمز- سفید ـ قرمز صادر خواهد شد که بتوانند حداقل ۵۰ امتیاز از ۷۵ امتیاز کلی را اخذ نمایند و همین طور برای شغل مورد نظر، حقوقی به میزان حداقل حقوق درج شده در قوانین، بخشنامه ها یا قرارداد های اتحادیه به همراه پرداخت های معمول در شرکت مربوطه دریافت کنند. این امتیازات با توجه به تخصص فرد، تجربه کاری در زمینه تخصص مربوطه، میزان تسلط به زبان آلمانی یا زبان های دیگر و سن به متقاضی شرایط اخذ ویزای کار اتریش  داده می شود.

 

سایر نیروهای کار در مشاغل اساسی با داشتن شرایط زیر می توانند کارت  قرمز- سفید ـ قرمز دریافت کنند:

 • داشتن پیشنهاد شغلی از اتریش و سپس شرایط اخذ ویزای کار اتریش
 • احراز حداقل ۵۰ امتیاز از کل ۷۵ امتیازات دربخش های تحصیلات و تخصص، تجربه کاری، مهارت، تسلط در سطح زبان و سن
 • در صورت فقدان نیروی متخصص و ماهردر بازار کار کشور اتریش برای شغل مورد نظر (بر اساس بررسی شرایط بازار کار)
 • برای افراد زیر ۳۰ سال: دریافت حقوق ناخالص ماهانه معادل ۵۰ درصد حداکثر حقوق اعلام شده در قانون بیمه های اجتماعی کشور اتریش (ASVG) به همراه پرداخت های اضافی که در سال ۲۰۱۱ معادل ۲۱۰۰ یورو اعلام شد.
 • برای افراد بالای ۳۰ سال: دریافت حقوق ناخالص ماهانه معادل ۶۰ درصد حداکثر حقوق اعلام شده در قانون بیمه های اجتماعی کشور اتریش (ASVG) به همراه پرداخت های اضافی که در سال ۲۰۱۱ معادل ۲۵۲۰ یورو اعلام شد.

 

فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مؤسسات عالی خارج از کشور اتریش

افراد خارجی که در کشور اتریش تحصیل نموده اند می توانند پس از فارغ التحصیلی، برای یافتن شغل مورد نظر خود به مدت ۶ ماه در کشور اتریش اقامت کرده و در جست و جوی کار باشند. برای این گونه افراد در صورتی کارت قرمز- سفید ـ قرمز صادر خواهد شد که پیشنهاد کاری تخصصی متناسب با سطح و نوع تحصیلات خود دریافت نمایند و برایشان حقوق ناخالص ماهانه برابر با ۴۵ درصد حداکثر حقوق اعلام شده در قانون بیمه های اجتماعی کشور اتریش (ASVG) که در سال ۲۰۱۱ معادل ۱۸۹۰ یورو اعلام شد، تعیین شده باشد. این گونه افراد دیگر نیازی به کسب حداقل امتیاز مربوطه، که در بند قبل ذکر شد نمی باشند.

 

نیروی کار در مشاغل کلیدی در بازار کار آزاد

در مواردی که اشتغال این افراد به کار آزاد در کشور اتریش با منافع اقتصادی کل به ویژه انتقال سرمایه به منظور سرمایه گذاری یا ایجاد و تضمین فرصت های شغلی مناسب همراه باشد، برای این گونه افراد کارت قرمز- سفید ـ قرمز صادر خواهد شد.

 

 مدارک مورد نیاز برای درخواست روادید و شرایط اخذ ویزای کار اتریش

متقاضیان شرایط اخذ ویزای کار اتریش باید مدارک درخواست روادید خود را به ترتیب زیر چیده و تحویل دهند:

 1. گذر نامه
 2. فرم درخواست به همراه عکس
 3. کپی بلیط و رزرو هتل
 4. دعوت نامه
 5. ریزپرینت حساب بانکی
 6. گواهی تمکن مالی
 7. فیش حقوقی
 8. گواهی اشتغال به کار
 9. گواهی ثبت شرکت، پروانه کسب یا پروانه مطب
 10. سند ملکی
 11. شناسنامه
 12. سایر مدارک
 13. کپی بیمه

 

به این نکته توجه نمایید که عدم رعایت ترتیب مدارک سبب اولویت متقاضیان دیگر و عقب افتادن بیشتر پروسه می شود  .

 

شرایط و اصول کلی روند درخواست روادید (DEUTSCH)

شرایط مهاجرت به کشور اتریش چنین است که فرد در هنگام ورود از سوی مقامات کنترل مرزی مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرد. دریافت روادید برای اتباع ایرانی که قصد سفر به کشور اتریش را کرده اند امری الزامی می باشد. مدت زمان این روادید در هر ۶ ماه سال نباید بیشتر از مدت ۳ ماه باشد. متقاضیانی که دارای تعهد نامه الکترونیکی (EVE) هستند یا متقاضی درخواست اقامت می باشند، می توانند تنها به صورت آنلاین وقت ارائه درخواست خود را رزرو کنند.

توجه به نکات زیر الزامی است:

 • متقاضیان شرایط اخذ ویزای کار اتریش می توانند حداکثر ۳ ماه پیش از سفر درخواست خود را ارائه نمایند. در این مورد سفارت توصیه می کند که متقاضیان، درخواست روادید خود را مدت ۴ هفته پیش از سفر ارائه کنند.
 • کورکان نیز همچون بزرگسالان محسوب می شوند و برای آن ها نیز باید وقت مصاحبه جداگانه درخواست داده شود.
 • برای درخواست ویزا نوع C یا ویزا نوع D باید هنگام ارسال درخواست، نوع ویزا مطرح شود.
 • حضور شخص متقاضی شرایط اخذ ویزای کار اتریش به علت انجام انگشت نگاری بیومتریک ویزا الزامی می باشد.
 • ارائه عکس متقاضی باید طبق معیارهای ICAO باشد.

مدارک مورد نیاز:

 • فرم درخواست شرایط اخذ ویزای کار اتریش باید به صورت دقیق، کامل و خوانا به زبان آلمانی و به حروف لاتین توسط شخص متقاضی تکمیل شده باشد .
 • ۴ قطعه عکس رنگی اندازه (۴٫۵*۳٫۵ )
 • گذرنامه معتبر (گذرنامه باید حداقل ۵ ماه بیش از اعتبار ویزای درخواست شده اعتبار داشته باشد، حداقل دارای ۴ صفحه آزاد باشد و به مدت اعتبار آن دقت شود زیرا مدت اعتبار آن در برخی کشورها متفاوت است)
 • فتوکپی گذرنامه متقاضی (از صفحات مشخصات گذرنامه و کلیه ویزاهای شنگن گذشته)
 • اصل مدارک شغلی به همراه ترجمه آن ها به زبان آلمانی
 • بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو و قبول بازگشت آن برای مدت زمان کل اقامت
 • اصل نامه شرکت یا کارفرمای ایرانی در خصوص سمت، مدت زمان ارتباط شغلی فرد همچنین ذکر هدف از سفر به کشور اتریش به همراه ترجمه آن به زبان آلمانی
 • بلیط سفر (رزرو بلیط رفت و برگشت پرواز)، به این نکته توجه نمایید که در اصل ارائه بلیط قطعی خریداری شده، الزامی نیست
 • مدارکی مبنی بر داشتن دارایی و درآمد کافی به عنوان مثال صورت وضعیت حساب های بانکی، تأییدیه بانکی و غیره (ارائه مدرک مبنی بر داشتن وجه نقد در تایید ویزا هیچ گونه اثری نخواهد داشت)
 • دعوت نامه از شرکت اتریشی که فرد در طول سفر تجاری خود قصد بازدید از آن را دارد (در دعوت نامه ارسالی باید مدت زمان سفر، هدف از سفر بطور واضح و مشخص همچنین نشانی محل اقامت ذکر شود)
 • در صورتی که متقاضی مدارک کافی ارائه نکند می تواند دعوت نامه الکترونیکی تجاری (EVE ) یا (GVE ) شرکت دعوت کننده را ارائه دهد. این دعوت نامه نزد پلیس منطقه ای که محل شرکت اتریشی در آنجا واقع می باشد، تنظیم می گردد. اصولا این دعوت نامه به صورت اتوماتیک ظرف مدت ۴۸ ساعت به سفارت ارسال می شود.
 • هزینه بررسی مدارک و رسیدگی به درخواست ویزا ۶۰ یورو بوده و این مبلغ حتما باید به یورو پرداخت شود (لازم به ذکر است وجه پرداخت شده بابت رسیدگی به درخواست ویزا، در صورت رد درخواست به هیچ وجه به فرد مسترد نمی شود)

نکات:

کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شود. سفارت این حق را خواهد داشت که در موارد ویژه و خاص، علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی طلب نماید یا متقاضی را برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت دعوت کند. کلیه مدارک فوق هنگام درخواست ویزا باید حتما توسط خود فرد متقاضی ارائه شود.

برای کلیه اقداماتی که در رابطه با صدور ویزا انجام می شود، تنها مبلغی که باید توسط متقاضیان شرایط اخذ ویزای کار اتریش پرداخت شود، هزینه رسیدگی به درخواست ویزا بوده و کلیه فرم های درخواست ویزا به صورت رایگان می باشد. متقاضی باید فرم درخواست ویزا را به صورت دقیق و کامل تکمیل نموده و آن را امضاء نماید، زیرا دستور تکمیل بعدی مدارک، سبب طولانی شدن روند رسیدگی به درخواست فرد خواهد شد. به این نکته توجه نمایید که متقاضیان باید درخواست ها را حداقل ۴۱ روز پیش از تاریخ پیش بینی شده سفر ارائه نمایند.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره اخذ ویزای کار اتریش و مهاجرت به اتریش و سايرکشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اتریش و شرایط اخذ ویزای کار اتریش و قوانین اخذ ویزای کاری اتریش و راه های شرایط اخذ ویزای کار اتریش و وکیل مهاجرت برای شرایط اخذ ویزای کار اتریش و همچنين موسسات کاریابی در اتریش و امتیاز بندی ویزای کاری اتریش و مشاغل مورد نیاز اتریش  و راههای اخذ اقامت و تابعیت اتریش این مقاله را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان اخذ نمایید .

 

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (7 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام تمکن مالی برای ویزای کار اتریش باید چقدر باشه؟ و اینکه سند ملک برای چیه؟ منی که بخام برم اتریش واسه ی کار جایی برای موندن ندارم باید چکار کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تمکن مالی معمولا برابر با هزینه زندگی برای مدت زمان حضورتون در اتریش هست. سند ملکی برای نشون دادن وابستگی شما به ایران استفاده میشه و نشون میده که شما قصد پناهنده شدن در اتریش رو ندارید. باید یک جایی رو اجاره کنید.

   پاسخ
 2. بهروز شیرین زاده گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور عزیز بنده لیسانس عمران با ۴ سال سابقه کاری در رشته خود مجرد و۲۹ساله هستم خواستم بدونم راهی هست که بتونم برم المان .ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای تحصیل و کار اقدام نمایید اما با توجه به وقت سفارت آلمان بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ