شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمانشرایط اعزام دانشجو به آلمان

شرایط اعزام دانشجو به آلمان برای متقاضیان مهاجرت به آلمان و کسانی که قصد اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل را دارند بسیار مهم است. ما در این مقاله سعی می کنیم که نکات و شرایط اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل در آلمان را بررسی کرده و به سوال های زیر در مورد شرایط اعزام دانشجو به آلمان پاسخ دهیم.

شرایط اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل در آلمان موضوعی است که متقاضیان فراوانی دارد و هر ساله تعداد کثیری از دانشجویان به دنبال تحصیل رایگان در آلمان و آگاهی از شرایط اعزام دانشجو به آلمان می باشند که این موضوع ما را بر این داشت تا در باب شرایط اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل در آلمان مقاله ای گردآوری نمائیم ، در بحث شرایط اعزام دانشجو به آلمان لازم به ذکر است که نظام آموزشی کشور آلمان رایگان بوده و در تمامی مقاطع از دبستان تا فوق دکترا رایگان می باشد و سیستم آموزشی آلمان یکی از مدرن ترین نظام آموزشی اتحادیه اروپا می باشد و هر ساله تغییراتی در راستای بهتر شدن دارد .

نکات اولیه شرایط اعزام دانشجو به آلمان

دانشجویان برای مهاجرت به آلمان و یا تحصیل دکترا در آلمان می بایست شرایط و مدارکی را فراهم نماید تا بتواند در ابتدا اخذ پذیرش تحصیلی آلمان از دانشگاههای آلمان را به دست آورد و هم برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام نماید که در این راستا می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به آلمان و راههای مهاجرت به آلمان و شرایط کار دانشجویی در آلمان و قوانین اخذ اقامت آلمان با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش تماس تلفنی و رایگان داشته باشید .

 • برای تحصیل در آلمان دانشجویان باید چه مدارکی ارائه دهند ؟
 • آیا هزینه تحصیل در آلمان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز رایگان می باشد ؟
 • برای تحصیل دکترا در آلمان حتما ارائه مدرک زبان آلمانی مورد نیاز است ؟
 • برای شرایط اعزام دانشجو به آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان چه مدارکی مورد نیاز است ؟

شرایط اولیه اعزام دانشجو به آلمان

در ابتدای بحث شرایط اعزام دانشجو به آلمان لازم به ذکر است که تحصیل در کشور ثروتمند آلمان در تمامی مقاطع رایگان یا بسیار ارزان می باشد به طور مثال شهریه هر ترم بین ۲۲۰ الی ۶۰۰ یورو با توجه رشته ی دانشجو و مقطع وی لحاظ می گردد ، تحصیل در آلمان به زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می گردد که دانشجویان برای ورود می بایست حداقل مدرک زبان ارائه دهند که برای تحصیل در دانشگاه های آلمانی زبان حداقل B1 آلمانی و برای رشته هایی که به زبان انگلیسی می باشد حداقل آیلتس ۶ می باشد ، برای تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان شخص برای ورود به هر مقطع شرایط خاصی را داشته باشد تا بتواند وارد مقاطع تحصیلی مورد نظر خود در آلمان شود که در زیر به بررسی مقاطع مختلف تحصیلی در آلمان خواهیم پرداخت .

شرایط اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل در مقطع کالج

در شرایط اعزام دانشجو به آلمان افرادی که در کشور خود دیپلم دوازده ساله را به پایان رسانده اند اما هنوز وارد دانشگاه نشده اند در صورتی که بتوانند مدرک زبان آلمانی در سطح B1 ارائه دهند و سن آنها بیشتر از ۲۲ سال تمام نباشد می توانند بدون قبولی در دانشگاه سراسری و قبل از ورود به مقطع کارشناسی یا دکترای پزشکی و دندان پزشکی وارد دوره کالج مهندسی یا مدیریتی یا پزشکی شوند و حدود نه ماه در دروس پایه و پیش دانشگاهی تحصیل نمایند سپس با توجه به نمراتی که به دست می آورند و امتحانی که دانشگاه مورد نظر از آنها می گیرند میتوانند وارد تحصیلات آکادمیک دانشگاهی شوند .

تحصیل در کالج نیز همانند دانشگاه هزینه ای بسیار جزئی دارد یا رایگان می باشد . امکان تحصیل در کالج به زبان آلمانی بسیار بسیار محدود است . شهرهای بزرگ آلمان که متقاضیان فراوانی را برای تحصیل دارد عبارتند از : مونیخ ، برلین ، هامبورگ ، دوسلدورف ، کلن و فرانکفورت

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در مقطع کارشناسی

در ادامه بحث شرایط اعزام دانشجو به آلمان می توان بیان نمود که مدرک کارشناسی اولین درجه تحصیلی در کشور آلمان می باشد ، این دوره مبانی را آموزش می دهد و به عنوان یک دوره کامل تحصیلی شناخته شده است که به دانشجو این امکان را می دهد تا پس از فارغ التحصیلی به حرفه خود بپردازند ، رایج ترین دوره های مقطع لیسانس رشته های هنر (BA) ، لیسانس علوم و لیسانس مهندسی (BEng) می باشد .

از آنجائیکه مقطع کارشناسی نیز در کشور آلمان رایگان می باشد همه افرادی که میخواهند وارد مقطع کارشناسی شوند می بایست در رشته ای که قرار است در این مقطع تحصیل نمایند باید در دانشگاه سراسری در آن رشته قبول شده باشند و حداقل ۴۰ ، ۵۰ واحد درس در این مقطع گذرانده باشند .

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان بیشتر به زبان آلمانی می باشد و دانشجویان می توانند برای پذیرش مشروط حداقل B1 آلمانی ارائه دهند و سپس در فرصت یک ساله ای که در آلمان دارند مدرک B2 برای ورود به دانشگاه ارائه دهند ، در صورتی که میخواهند پذیرش قطعی از دانشگاه دریافت کنند می بایست از همان ابتدا مدرک B2 ارائه دهند ، ابزار جستجو بین المللی DAAD (سرویس تبادل علمی آلمان) در حال حاضر ۱۰۷ برنامه کارشناسی را به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می کند و که بسیاری از آنها در عنوان خود بین المللی هستند را ارائه می دهد .

دوره استاندارد مطالعه در مقطع کارشناسی در آلمان شش ترم می باشد و افراد با گذراندن این مقطع می توانند هم وارد بازار کاری شوند و در مقطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند . در مقطع کارشناسی دانشجویان به صورت پاره وقت می توانند ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشند .

 

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

 

 

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان بسته به نوع رشته ی تحصیلی شخص بین سه الی ۴ ترم زمان خواهد برد ، امکان تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی بسیار بیشتر نسبت به مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین الملل می باشد . برنامه های زبان انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد بویژه در زمینه علوم اجتماعی و موضوعات مرتبط با کسب و کار و بیزینس نسبتا رایج می باشند و افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی را دارند می بایست مدرک زبان IELTS ACADEMIC با نمره ۶٫۵ یا IBT با نمره ۷۲ ارائه دهند .

دانشجویان در این مقطع به صورت نیمه وقت یعنی ۲۰ ساعت درهفته اجازه کار دارند و دانشجویانی که در رشته های فنی و مهندسی تحصیل می نمایند و مسلط به زبان آلمانی می باشند می توانند به آسان تر وارد بازار کاری آلمان شوند ، برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته روانشناسی، انسان شناسی، فلسفه یا جامعه شناسی هستند ، پذیرش در یکی از این دانشگاه های تحقیقاتی بسیار رقابتی است و دانشجویان با استعداد که در آزمون قبول شوند می توانند وارد این رشته ها شوند . در برخی از رشته ها برای پذیرش نیاز به مدرک GRE یا GMAT می باشد .

شرایط اعزام دانشجو به آلمان در مقطع دکترا

کشور آلمان در اتحادیه اروپا یکی از کشورهای برتر برای آموزش دکترا می باشد ، به طور متوسط ۲۵ هزار دانشجو دکترا سالانه در دکترای خود را در آلمان به دست می آورند ، در آلمان عمدتا دو نوع موسسات آموزش عالی وجود دارد :

دانشگاه ها از جمله Technische Universität ، همچنین به عنوان TU شناخته می شوند ؛ پژوهش محور هستند و موضوعات متنوعی را ارائه می دهند ، این دانشگاه ها درجه دکتری را ارائه می دهند ، از سوی دیگر Fachhochschulen دوره های تخصصی را در مهندسی، مدیریت کسب و کار، علوم اجتماعی و طراحی ارائه می دهند اما دکترا را نمی پذیرند ، آلمان همچنین دارای تعدادی از موسسات تحقیقاتی معتبر مانند EMBL است که دارای مجوزهای تحصیلی نیستند اما دانشجویان دکترا را برای بخش اعظم دکترای خود در اختیار دارند .

این دانش آموزان به طور مشترک توسط استاد در یک دانشگاه (در آلمان یا خارج از کشور) تحت نظارت قرار می گیرند که در انتها مدرک دکترا را به دست می آورند . همانطور که در بسیاری از کشورها هدف از دکترا تهیه و انتشار پایان نامه و رساله می باشد ، اعطای دکترا مبتنی بر بررسی پایان نامه و آزمون معین می باشد .

جمع بندی کلی در مورد شرایط اعزام دانشجو به آلمان

با توجه به آنچه در باب شرایط تحصیل در آلمان و شرایط اعزام دانشجو به آلمان و مهاجرت به آلمان بیان شد در می یابیم که کشور آلمان توسط چندین گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای حمایتی برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در کشورهای دیگر نیستند نامگذاری شده است که دانشگاه های آلمان نیز رایگان می باشد ، برای آگاهی از شرایط اعزام دانشجو به آلمان و تحصیل رایگان در آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در زمینه شرایط اعزام دانشجو به آلمان و راههای مهاجرت به آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان اطلاعات مکفی به دست آورده و مشاوره رایگان دریافت نمائید .

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. ابتسام خ گفته:

  باسلام .بنده خانم مجرد و۳۰سال سن دارم آخرین مدرک تحصیلی من لیسانس برق الکترونیک بامعدل ۱۴ و در تاریخ ۹۲/۱۱/۳۰ فارغ التحصیل شدم و از بعداز زمان فارغ التحصیلی تا الان در مشاغل غیرمرتبط با رشته تحصیلی خودم کار کردم.
  درحال یادگیری زبان انگلیسی هستم و میخواهم برای ترم بهمن مقطع ارشد در دانشگاه کشور آلمان
  درخواست پذیرش بفرستم .وضعیت مالی متوسط باحداقل سرمایه ۱۵ تا۲۰ ملیون دارم ودانشگاه های آلمان را بخاطر تقریبا رایگان بودن و کیفیت علمی خوب آنهاانتخاب کرده ام .
  سوالات من:
  ۱٫تاچه سنی متوانیم برای پذیرش دانشگاه های آلمان درخواست داشته باشیم؟
  ۲٫هزینه های کلی تحصیل و زندگی معمولی در آلمان چقدر خواهد بود؟تو حساب بانکی من چقدر پول باید باشه ، و اینکه برای شروع کارهای پذیرش به چقدر پول نیاز دارم .
  لطفا مبالغ را به تومن برای من بگین.
  ۳٫آیا دانشگاه رایگان با زبان انگلیسی وجود دارد ویا حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم.
  ۴٫کار برای دانشجو در آلمان هست؟
  ۵٫مدارک مورد نیاز برای پذیرش چه مواردی است
  ۶٫چه مدارک ویا حرفه ایی خاص برای ارتقا امتیاز و پذیرش در آلمان برای رشته ارشدhse باید داشته باشم،لطفا به من معرفی کنید(یا حرفه ایی برای درآمدزایی در کنار تحصیل که بتوان استفاده کرد.)
  باتشكر فراوان از همكاري و مشاوره شما?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به دانشگاههای آلمان باید بتوانید مدرک زبان خود را ارائه نمایید اما با توجه به طولانی بودن پروسه سفارت بهتر است شرایط شما کاملا بررسی گردد علاوه بر آن بهتر است قبل از هر اقدامی سرمایه خود را افزایش دهید و سپس اقدام داشته باشید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. منصور گفته:

  سلام و عرض وقت بخیر
  بنده در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته عمران گرایش سازه در دانشگاه سراسری هستم، میخواستم واسه مقطع دکترا اگه بشه برم آلمان ولی با توجه به جستجوی که انجام دادم پذیرش گرفتن و پیدا کردن استاد راهنما یکم سخته، حالا هم خواستم بپرسم که امکانش هست که برای کارشناسی ارشد اقدام کنم در یه گرایش دیگه تو المان و بعد اون دکترا بخونم، قصد بنده هم بعد اتمام درس کار و اقامت دائم در المانه ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، مرسی از وقتتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست عزیز امکان پذیر است و می توانید اقدام داشته باشید اما باید برای زیرمجموعه رشته خود اقدام نمایید علاوه برآن باید مدرک زبان هم داشته باشید اما بهتر است اطلاعات دقیق خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی بیشتر وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ