شرایط اعزام دانشجو به سوئد

شرایط اعزام دانشجو به سوئد و بررسی آن

 • شرایط اعزام دانشجو به سوئد و مقدمه ای بر آن

 • شرایط اعزام دانشجو به سوئد - تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد

 • شرایط اعزام دانشجو به سوئد – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد

 • شرایط اعزام دانشجو به سوئد – تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

 • قوانین و شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای ویزا و اقامت

 • بررسی شرایط اعزام دانشجو به سوئد

 • مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به سوئد

 • هزینه های درخواست اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در سوئد

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد و مقدمه ای بر آن

شرایط اعزام دانشجو به سوئد را در این مقاله بصورت علمی و جامع برای متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل آورده ایم ، با توجه به شرایط اعزام دانشجو به سوئد و شرایط آموزش عالی در کشور سوئد همه ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند تا بتوانند با قرار گیری در سیستم آموزشی کشور سوئد که در رتبه بندی جهانی یکی از بهترین جایگاه های علمی را دارا می باشد آینده ای روشن را برای خود و فرزندان خود به وجود بیاورند.برای آگاهی از شرایط اعزام دانشجو به سوئد از شما دعوت می کنیم تا در این مقاله با ما همراه باشید. و در صورت تمایل به اخذ مشاوره در باب مهاجرت به سوئد و شرایط اعزام دانشجو به سوئد از وکلای مهاجرتی میتوانید با ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.

در این راستا باید بدانید دانشگاه های سوئد برنامه های تحصیلی را طبق استاندارد اروپایی ارائه می دهند. اکثر دوره ها به صورت تمام وقت یا ۴۰ ساعت در هر هفته ارائه می شوند. سوئد دارای سبک یادگیری بسیار مستقل است و شما می توانید در سه مقطع لیسانس،فوق لیسانس و دکترا به زبان انگلیسی و یا سوئدی تحصیل کنید.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد

تقریبا ۱۰۰ رشته بین المللی کارشناسی به زبان انگلیسی در سوئد آموزش داده می شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه مدرک زبان انگلیسی ۶ یا انگلیسی B الزامیست.رشته های تجصیلی در مقطع لیسانس معمولا به سه سال تحصیل تمام وقت، و در مجموع ۱۸۰ امتیاز ECTS نیاز دارند. از شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای ورود به مقطع کارشناسی، موفقیت در دوره کامل دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم می باشد. اگر شما به زبان سوئدی مسلط هستید می توانید برای یک برنامه لیسانس سواد آموزی که به عنوان یک برنامه kandidatprogram یا utbildning på grundnivå شناخته می شود درخواست کنید.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد

برنامه های بین المللی کارشناسی ارشد در سوئد در سراسر طیف رشته ها ارائه شده است و تا کنون بیش از ۹۰۰ برنامه در حال حاضر به زبان انگلیسی ارائه شده است، و این تعداد به طور مداوم در حال رشد است. برنامه های کارشناسی ارشد در سوئد دوره یک یا دو ساله می باشد، و در مجموع در طول این دوسال باید ۶۰ یا ۱۲۰ اعتبار  ECTS را به دست آورند. دوره کارشناسی ارشد معمولا شامل دوره های اصلی اجباری و همچنین دوره های انتخابی در زمینه های مرتبط می باشد.از شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای ورود به برنامه کارشناسی ارشد ،داشتن مدرک کارشناسی یا معادل آن می باشد همچنین شما باید مدرک زبان انگلیسی در یکی از آزمون های بین المللی TOEFL، IELTS را با نمره حداقل ۶ یا انگلیسی دوره B ارائه دهید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل ارشد در سوئد یا انگلستان

مقاله مرتبط

مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

مقاله مرتبط

تحصیل در مقاطع مختلف تحصلی در سوئد

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – تحصیل در مقطع دکترا در سوئد

از آنجاییکه تحقیقات در سوئد گسترده و در سطح بین المللی است این موضوع باعث می شود سوئد یک گزینه قوی برای مطالعات در مقطع دکترا باشد.تمرکز اصلی برنامه های دکترا در سوئد، پایان نامه است. دانشگاه های سوئد برنامه های تحصیلی دکترای خود را ارائه نمی دهد؛ در عوض، برنامه ها عمدتا مبتنی بر تحقیق و پژوهش هستند، به این معنی که شما بیشتر وقت خود را صرف تحقیق در مورد رساله خود می کنید همچنین مطالعات نظری در قالب دوره های کوچک یا سمینارها از اهمیت زیادی برخوردار هستند.برنامه ها در مقطع دکترا معمولا شامل حداقل چهار سال تحصیلی تمام وقت یا ۲۴۰ اعتبار ECTS می باشند. موقعیت های PhD معمولا با پرداخت حقوق توسط دانشگاه ها یا موسسات مالی خارجی ارائه می شود، بدین معنی که اگر شما به عنوان یک نامزد جایزه دکترا باشید، هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد و حقوق ماهانه دریافت خواهید کرد.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل زبان انگلیسی در سوئد

مقاله مرتبط

تحصیل زبان انگلیسی و سوئدی در سوئد

قوانین و شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای ویزا و اقامت

قوانین شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای ویزا و اقامت دانشجویان خارجی در سوئد بسته به اینکه شما شهروند چه کشوری باشید و در کدام دسته از کشورها می باشید متفاوت است و این کشورها در سه دسته تقسیم بندی می شود.

 • شهروندان عضو اتحادیه اروپا / مجارستان
 • شهروندان سوئیس
 • شهروندان غیر اتحادیه اروپا EEA / Nordic

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا می توانند در سوئد بدون اجازه اقامت یا ویزا تحصیل کنند اما اگر بیش از دوازده ماه در سوئد بمانند، باید در اداره مالیات سوئدی ثبت نام کنند.

شهروندان سوئیس می توانند بدون اجازه اقامت سوئد یا ویزا وارد سوئد شوند. با این حال اگر در سوئد بیش از سه ماه تحصیل کنند باید برای مجوز اقامت تحصیل درخواست دهند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای ورود به سوئد و اقامت کمتر از سه ماه نیاز به صدور ویزا دارند .اگر قصد تحصیل در سوئد را دارید و تحصیلاتتان در سوئد بیشتر از سه ماه طول بکشد، قبل از آمدن به سوئد، شما به مجوز اقامت سوئد نیاز خواهید داشت. یکی از شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای واجد شرایط بودن و دریافت مجوز اقامت اینست که باید برای تحصیلات دانشگاهی از یک دانشگاه معتبر در سوئد پذیرفته شوید و اولین هزینه ی تحصیلی خود را پرداخت کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد
تحصیل در کشور سوئد
تحصیل در کشور سوئد بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
تحصیل در دانشگاه های سوئد

بررسی شرایط اعزام دانشجو به سوئد

برای اینکه شما بخواهید اقامت تحصیلی سوئد را دریافت کنید ابتدا باید شرایط زیر را ایجاد کنید :

 • داشتن یک پلن تحصیلی به صورت تمام وقت
 • نامه پذیرش کتبی از سوی دانشگاهی در سوئد به این صورت که برای واجد شرایط بودن اجازه اقامت، شما باید در در یک دوره تحصیلی در سوئد پذیرفته شوید.
 • پرداخت بخشی از هزینه اولیه شهریه تحصیلی
 • گذرنامه معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • اگر در کمتر از یک سال در سوئد اقامت دارید، همچنین باید مدرک بیمه جامع بهداشتی را در اختیار داشته باشید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد دوره زبان در سوئد

مقاله مرتبط

دوره زبان در سوئد

مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به سوئد

اگر شما میخواهید به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه دهید کنید باید به صورت دقیق اطلاعات شناسایی و شخصی خود راپر کنید.همچنین باید تعدادی مدارک را ضمیمه اطلاعات خود ارسال کنید. اگر خانواده نیز قصد دارند همراه شما باشند، می توانید درخواست های خود را نیز در درخواست آنلاین خود اعمال کنید.

 • کپی های صفحات پاسپورت که اطلاعات شخصی شما و همچنین دوره اعتبار و اینکه آیا شما مجاز به زندگی در کشورهای غیر از کشور خود هستید یا خیر، را نشان دهد.
 • پذیرش از دانشگاه یا کالجی در سوئد که نشان می دهد شما برای تحصیل تمام وقت پذیرفته شده اید.اگر به عنوان دانشجوی دکترا می باشید اطلاعات در مورد زمان پذیرش و مدت دوره ذکر شود.(تحصیل تمام وقت به معنای ۳۰ امتیاز آموزش عالی در هر دوره است)
 • ارائه مستندات حمایتی مالی شامل صورت حساب و اثبات تمکن مالی که نشان دهد شما به عنوان یک دانش آموز در سوئد می توانید خود را حمایت کنید.
 • اسنادی که حاکی از آن است که به شما کمک مالی تحصیلی داده شده است (فقط در مورد دانشجویان دکترا اعمال می شود) یا به عنوان یک دانشجوی دکترا مشغول به کار بوده اید، با اطلاعات مربوط به مبلغ و دوره ای که در طی آن شما کمک هزینه ای را دریافت خواهید کرد.
 • اگر مجوز از بانک مرکزی یا معادل آن برای دریافت پول نیاز دارید، باید چنین مجوز را نیز ضمیمه کنید.
 • ارائه کپی اسناد و مدارکی که نشان دهد در طول مدت اقامتتان در سوئد (اگر کمتر از یکسال باشید) تحت پوشش بیمه درمانی جامع در سوئد هستید .اگر شما از طریق دانشگاه یا کالج بیمه دارید، باید تأیید چنین مواردی را ارسال کنید
 • ارسال درخواست آنلاین
 • پرداخت هزینه درخواست

هزینه های درخواست اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در سوئد

هزینه های درخواست اعزام دانشجو به سوئد و تحصیل در سوئد برای دانش آموزانی که شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس نیستند و در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد نیستند، اعمال می شود.هزینه درخواست ۹۰۰ کرون است. این هزینه به عنوان بخشی از درخواست آنلاین شما در Universityadmissions.se پرداخت می شود.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – اخذ ویزای تحصیلی سوئد و اقامت تحصیلی در سوئد

زمان انتظار فعلی برای اجازه اقامت تجصیلی سوئد و اعزام دانشجو به سوئد سه ماه یا بیشتر است، بنابراین مطمئن شوید که درخواست خود را در اسرع وقت پس از پرداخت اولین مبلغ هزینه تحصیل خود، ارسال کنید.

هنگام ارسال درخواست اطمینان حاصل کنید که اطلاعات موجود در اسناد محرمانه شما به وضوح قابل مشاهده است. بررسی کنید که اعداد و حروف در بالا و پایین صفحات پاسپورت روشن و قابل خواندن هستند.

اگر شما قادر به درخواست آنلاین نیستید، باید فرم درخواست اولیه برای اجازه اقامت دانشجویان و دانشجویان دکتری به شماره ۱۱۳۰۱۱ را تکمیل کنید و آن را به سفارت یا کنسولگری سوئد در کشور محل اقامت خود ارسال کنید. فرم درخواست مشخص می کند کدام اسناد را باید ارائه دهید.در صورتی که امکان ارسال درخواست در کشور شما وجود نداشته باشد، باید در سفارت یا کنسولگری نزدیک به کشور خود اقامت کنید و اگر خانواده شما همراه شما به سوئد باشد، باید خانواده نیز درخواست خود را ارائه دهد.

تحصیل رایگان در سوئد
تحصیل در مدارس سوئیس
تحصیل در سوئد بدون محدودیت سنی
تحصیل دکترا در سوئد

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – هزینه تحصیل در سوئد

از شرایط اعزام دانشجو به سوئد برنامه ریزی بودجه شما می باشد که بخش مهمی از آماده شدن برای تحصیل در سوئد است. در سوئد، ارز مورد استفاده، کرون سوئد (SEK) است که :

۱ یورو معادل ۹٫۵ کرون

و

۱ دلار امریکا معادل چیزی در حدود ۸٫۸۵ کرون می باشد.

هزینه تحصیل در سوئد بسته به موضوع و رشته تجصیلی متفاوت است،به طوریکه هزینه ها به طور متوسط برای برنامه کارشناسی ارشد ۱۲۹۰۰۰ کرون در هر سال است البته هزینه برنامه های کارشناسی معمولا ارزان تر می باشند.طیف استاندارد هزینه های تحصیل برای رشته های مختلف در زیر نشان داده شده است هر چند مقدار دقیق هزینه ها ممکن است متفاوت باشد.

علوم انسانی ۸۰،۰۰۰  – ۱۱۰،۰۰۰ کرون در سال

برنامه های فنی و علوم طبیعی ۱۲۰،۰۰۰ -۱۴۵،۰۰۰ کرون در سال

معماری و طراحی ۱۹۰،۰۰۰- ۲۷۰،۰۰۰ کرون در سال

هزینه های تحصیل برای هر رشته در دانشگاه های مختلف در وب سایت هر موضوع ذکر شده است که برای اطلاعات بیشتر به این وب سایت مراجعه کنید:

https://www.universityadmissions.se/en/All-you-need-to-know1/Applying-for-studies/Fees-and-scholarships/

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – هزینه های زندگی در سوئد

هزینه زندگی دانشجویان در سوئد ماهانه حدود ۸۰۰۰ کرون در ماه است. البته هزینه های شما بسته به جایی که شما زندگی می کنید و برنامه ریزی های شخصی شما متفاوت خواهد بود.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – کتاب های درسی سوئد

به طور متوسط، انتظار می رود در حدود ۷۵۰ کرون در ماه هزینه کتاب های درسی باشد. در برخی از موضوعات، مانند قانون و علوم طبیعی، این رقم احتمالا بالاتر است. بسیاری از اتحادیه های دانشجویی، فروش کتاب هایی را ارائه می دهند که دانشجویان می توانند به راحتی از کتاب های درسی استفاده کنند؛ همچنین دانشجویان در محوطه دانشگاه، فروش کلی نسخه های استفاده شده از کتاب های درسی سال های گذشته را دارند. وب سایت های خرید کتاب های درسی مورد استفاده نیز محبوب هستند.

شرایط اعزام دانشجو به سوئد – شرایط ویزای همراه سوئد

کسانی که قصد تحصیل در سوئد را دارند می توانند برای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد به میزان مدت زمان اقامت خود ،درخواست اقامت کنند. اگر اجازه اقامت شما بیش از ۶ ماه باشد به همراه آن شما می توانید برای درخواست مجوز کار نیز اقدام کنید.اگر یکی از اعضای خانواده شما دارای اقامت دائم سوئد باشد و شما ۴ سال  در این کشور درمقطع دکترا تحصیل کنید شما نیز می توانید اقامت دائم کشور سوئد را اخذ کنید.برای دریافت اجازه اقامت سوئد، باید از طریق سفارت کشورخود اقدام کنید. اجازه اقامت باید قبل از اینکه به این کشور سفر می کنید صادر شود و این مجوز متفاوت با ویزای دانشجویی می باشد، این ویزا فقط مجوز ورود و خروج به سوئد را صادر می کند و برای تحصیل شما باید مجوز اقامت تحصیلی سوئد را به دست آورید.

سخن پایانی در مورد شرایط اعزام دانشجو به سوئد

با توجه به کلیه مطالب ارائه شده در این مقاله از شرایط اعزام دانشجو به سوئد برای مقاطع مختلف، ارائه مدرک تحصیلی،مدرک زبان، پذیرش از یک دانشگاه در سوئد و ارائه مدارک دیگر می باشد همچنین میتوان گفت سوئد مقصد مناسبی برای کسانی می باشد که علاوه بر استفاده از شرایط عالی تحصیلی،به دنبال شرایط مناسب زندگی و شرایط کاری ایده آل می باشند . در این راستا موسسه حقوقی ملک پور با سابقه بی نظیر در امر مشاوره ی مهاجرت شما را برای رسیدن به این هدف یاری میکند.برای اطلاعات بیشتر و اتخاذ تصمیم مناسب با مشاوران ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار مستقل ما در ایران تماس حاصل بفرمایید. شما می توانید تمام تجربیات و سوالات خود را در مورد شرایط اعزام دانشجو به سوئد در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید. امیدوار است که این نوشتار که به صورت کامل در مورد شرایط اعزام دانشجو به سوئد ، تحصیل در سوئد و مهاجرت تحصیلی به سوئد بود مورد توجه شما قرار گفته باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ