اعزام دانشجو به کانادا و بررسی شرایط تحصیل در کانادا

اعزام دانشجو به کانادا ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا ، میزان هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا و وضعیت اقامت بعد از اتمام تحصیل در کانادا در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اعزام دانشجو به کانادا چه شرایطی دارد؟ آیا اعزام دانشجو به کانادا منجر به اقامت دائم و اخذ تابعیت این کشور می شود؟ تحصیل در کانادا چه آثار حقوقی دارد؟ هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا چقدر است؟ با توجه به علاقه زیاد دانشجویان بین المللی به تحصیل در کانادا در این مقاله سعی بر آن است که به چنین سوالاتی پاسخ داده شود. تحصیل در کانادا علاوه بر تجربه کسب علم در بهترین دانشگاه های دنیا امکان تحصیل در محیطی امن و دوستانه را برای فرد فراهم می آورد. بی شک پرسش های متعددی در خصوص اعزام دانشجو به کانادا در ذهن افراد دارای هدف تحصیل در کانادا نقش خواهد بست که متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور از طریق تماس رایگان تلفنی پاسخگوی آنها هستند.

در این مقاله با نگرشی علمی و تخصصی به مسائل زیر پرداخته خواهد شد:

اعزام دانشجو به کانادا
 • اعزام دانشجو به کانادا و مؤسسه معتبر MIE (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به کانادا و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس کانادا
 • اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری
 • اعزام دانشجو به کانادا و دانشگاههای برتر کانادا
 • اعزام دانشجو به کانادا و هزینه های تحصیل
 • اعزام دانشجو به کانادا و بورسیه تحصیلی
 • اعزام دانشجو به کانادا و پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا
 • اعزام دانشجو به کانادا و ویزای تحصیلی کانادا
 • اعزام دانشجو به کانادا و زمان اعزام
 • اعزام دانشجو به کانادا و بررسی وضعیت ویزای همراه
 • اعزام دانشجو به کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • اعزام دانشجو به کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

اعزام دانشجو به کانادا و مؤسسه معتبر MIE (ملک پور)

اعزام دانشجو به کانادا بدون رعایت دقیق الزامات و کمک گرفتن از وکلای مجرب مهاجرت می توان گفت که امکان پذیر نیست و می تواند آثار منفی برای مهاجرت های تحصیلی بعدی فرد به همراه داشته باشد. موسسه MIE (ملک پور) با سابقه درخشان ۱۵ ساله در زمینه مهاجرت و اعزام دانشجو به کانادا می تواند شما سروران گرامی را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا یاری کند و مشاورین مجرب این موسسه آماده کمک به شما عزیزان در همه زمینه های مهاجرتی و اعزام دانشجو به کانادا هستند. سابقه ۱۵ ساله موسسه ملک پور در ایران و خاورمیانه نشان از موفقیت این مجموعه در تمامی شیوه های مهاجرتی دارد و شما می توانید با سپردن پروسه خود به وکلای مجرب از پیش رفتن پروسه خود به شکل تخصصی و علمی تا حد زیادی اطمینان کسب کنید. در صورتیکه فرد موارد تعیین شده را رعایت نکند و از افراد متخصص در این زمینه کمک نگیرد ممکن است دچار اشتباهاتی جبران ناپذیر شود و موفق نشود با موفقیت به کانادا به شکل تحصیلی مهاجرت کند.

اعزام دانشجو به کانادا و شرایط عمومی

کانادا یکی از مقاصد مهم برای تحصیل دانشجویان بین المللی محسوب می شود. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور و اخذ مدرک از دانشگاه های این کشور در را به روی فرصت های بی شمار و تازه برای فرد باز می کند. در واقع، آمار بالای اعزام دانشجو به کانادا به نوعی از این مسئله نشأت می گیرد که ۱۱ مورد از ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا در این کشور قرار گرفته اند. این موارد از دانشگاه های کوچک با فضای آموزشی صمیمی تا دانشگاه های دارای فضای تحقیقاتی وسیع در رده جهانی را در بر می گیرند. در حال حاضر ۹۶ دانشگاه دولتی در کانادا دانشجو می پذیرند که ۱۵٫۰۰۰ برنامه تحصیلی را ارائه می دهند. سه شهر دانشجویی کانادا یعنی مونترال، ونکوور و تورنتو ، سه شهر از ۲۰ شهر برتر دانشجویی در دنیا محسوب می شوند. به علاوه، رفتار دوستانه مردم کانادا سبب می شود دانشجویان بین المللی در این کشور مشکل چندانی برای برقراری ارتباط نداشته باشند. در زیر به برخی از اطلاعات مهم درباره کانادا در پروسه اعزام دانشجو به کانادا اشاره شده است:

شرایط و اطلاعاتی کلی در مورد کشور کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل در کانادا

اعزام دانش آموز به مدارس کانادا

لازم است متقاضیان اعزام دانش آموز به مدارس کانادا توجه داشته باشند که خدمات ارائه شده به متقاضیان تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا بسیار با کیفیت است. دانش آموزان به واسطه تحصیل در مدارس کانادا فرصت تحصیل در فضایی امن همراه با حامی را می یابند. دانش آموزان در ۸ سال ابتدایی مدرسه وارد دبستان می شوند. در واقع، کودکان ابتداعاً در سن ۴ و یا ۵ سالگی وارد مهدکودک می شوند و بعد از گذراندن دوره دبستان و راهنمایی وارد دبیرستان می شوند. شروع و پایان سال تحصیلی ممکن است در استان های مختلف کانادا متفاوت باشد. با این حال، اغلب ، سال تحصیلی از ماه سپتامبر آغاز شده و در ماه ژوئن پایان می یابد. ساعت حضور دانش آموزان در مدارس نیز اغلب از ۸ صبح الی ۳ بعد از ظهر و یا ۹ صبح الی ۴ بعد از ظهر روزهای دوشنبه تا جمعه است. مدارس کانادا به دو گروه دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. شهریه مدارس کانادا برای اتباع کانادا رایگان است اما تحصیل در مدارس خصوصی مستلزم هزینه است و موظفند برنامه های آموزشی مانند مدارس دولتی ارائه دهند. « تحصیل در مدارس کانادا » عنوان  مقاله ای است که در این زمینه می تواند به شما اطلاعات جامع و جزئی ارائه دهد. در جدول زیر به برخی از مدارس بین المللی در کانادا اشاره شده است:

معرفی برخی مدارس در شهر های مختلف کانادا

تحصیل در مقطع دبیرستان های کانادا
تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی

فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا ملزم است مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را به عنوان مجوز ورود به مقطع کارشناسی ارائه دهد. در مواردی که افراد پیش دانشگاهی را به اتمام نرسانده باشند، در صورت گذراندن دروس اصلی دوره پیش دانشگاهی امکان اخذ پذیرش در دوره لیسانس را دارند. اغلب افرادی که معدل بالای ۱۵ دارند شانس بیشتری برای اخذ پذیرش در دانشگاه های تراز اول کانادا را دارند. به علاوه، ارائه مدرک آیلتس با نمره ۶ به بالا از ضروریات اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی است. در برخی موارد متقاضی بدون ارائه مدرک زبان هم می تواند در دوره های زبان پیش نیاز دوره اصلی پذیرش بگیرد و وارد دانشگاه شود. در مقطع کارشناسی امکان تحصیل در رشته های مختلف در کانادا برای فرد فراهم شده است و افراد می توانند در رشته هایی همچون علوم کامپیوتر، مهندسی، علوم پایه، روانشناسی و بسیاری رشته های پر طرفدار دیگر به تحصیل مشغول شوند.

مهاجرت به کانادا ـ تحصیل پزشکی در کانادا

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

یکی از نکات مهم درباره اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک کارشناسی است. در واقع، فرد لازم است در مقطع کارشناسی مدرک خود را اخذ نموده باشد. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کانادا غالبا ۱ تا ۲ ساله است و ارائه مدرک زبان از الزامات تحصیل در این مقطع محسوب می شود. البته ارائه مدرک زبان فرانسوی و یا انگلیسی بسته به استان و دانشگاه محل تحصیل تعیین می شود. اعزام دانشجو به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در رشته های متفاوتی همچون مدیریت، علوم انسانی، علوم کامپیوتر و IT و محیط زیست را برای فرد فراهم می آورد. یکی دیگر از نکات مهم آن است که از فاصله فارغ التحصیلی فرد در مقطع کارشناسی زمان زیادی نگذشته باشد و اگر فاصله زمانی ۴ الی ۵ ساله و یا بیشتر آن هم بدون ارائه سابقه کاری ایجاد شده باشد امکان ویزا شدن فرد توسط افسر ویزا کاهش می یابد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری

اعزام دانشجو به کانادا برای تحصیل در مقطع دکتری مستلزم یافتن سوپروایزر در یکی از دانشگاه های کانادا برای همکاری با دانشجوی مورد نظر است. همچنین تحصیل در مقطع دکترا در کانادا نیازمند ارائه مدرک زبان در سطح ( حداقل آیلتس ۷ ) بالاست و رزومه تحقیقاتی و علمی دانشجو شانس وی را برای پذیرفته شدن از سوی سوپروایزر افزایش می دهد. به طور کلی، ارائه مدرک فوق لیسانس در رشته مرتبط، داشتن نمرات سطح بالا، نشان دادن سابقه و پتانسیل تحقیقاتی قوی، داشتن سطح زبان خوب ( زبان فرانسه و یا انگلیسی )، داشتن نمره بالا در آزمون هایی همچون GMAT و یا GRE از الزامات تحصیل در مقطع دکترا در کانادا محسوب می شود. افرادی که روزمه قوی داشته باشند و از سطح زبان خوبی هم برخوردار باشند امکان اخذ بورسیه در مقطع دکتری را نیز دارند. تحصیل در مقطع دکتری در کانادا عموماً ۶-۳ سال به طول می انجامد. افرادی که قصد داشته باشند به عنوان دستیار تحقیقاتی و یا دستیار تدریس فعالیت داشته باشند، لازم است مدرک زبان داشته باشند و تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشند. در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند و حتی در تعطیلات می توانند به شکل تمام وقت نیز مشغول کار شوند.

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

اعزام دانشجو به کانادا و دانشگاههای برتر کانادا

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، کانادا مقصدی جذاب برای تحصیل محسوب می شود که شمار زیادی از دانشجویان بین المللی با فرهنگ های مختلف در دانشگاه های آن در کنار هم به تحصیل مشغول هستند.

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور - مهاحرت تحصیلی به خارج از کشور

تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا در فهرست برترین دانشگاه های دنیا هستند. در بخش زیر به معرفی و بررسی تعدادی از این دانشگاه ها پرداخته ایم تا شما همراهان گرامی بهتر بتوانید درباره اعزام دانشجو به کانادا تصمیم بگیرید.

لیست برترین دانشگاههای کانادا با رنکین

دانشگاههای رایگان در کانادا
تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

اعزام دانشجو به کانادا و هزینه های تحصیل

اعزام دانشجو به کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف هزینه هایی را برای فرد دانشجو به همراه دارد. باید توجه داشت که این هزینه ها هیچگاه یکسان نیست و اغلب بسته به استان و شهر محل تحصیل، مقطع و رشته تحصیلی این هزینه ها متفاوت است. به طور کلی هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی با توجه به خدماتی که ارائه می دهند نسبت به مدارس روزانه و همچنین هزینه دانشگاه ها نسبت به کالج ها بالاتر است. در جدول زیر برآورد کلی هزینه ها در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا ارائه شده است:

جدول هزینه های تحصیل در کانادا (دلار کانادا)

اعزام دانشجو به کانادا و هزینه های زندگی دانشجویی

یکی از فاکتورهای بسیار تأثیرگذار بر پروسه اعزام دانشجو به کانادا هزینه های زندگی در این کشور است. در واقع، آگاهی از هزینه های زندگی در کشور کانادا به فرد دانش آموز و یا دانشجو برای تصمیم گیری برای پروسه تحصیلی خود کمک شایانی می کند. به طور کلی، هزینه های زندگی در کانادا نسبت به بسیاری از کشورهای مشابه بیشتر است. به ویژه، در شهرهای بزرگ این تفاوت به چشم می خورد. به طور معمول، هزینه زندگی ماهیانه در کانادا بین ۱٫۰۰۰ تا ۱٫۷۰۰ دلار کانادا متغیر است. در سطح مدارس دانش آموزان این امکان را دارند که در خوابگاه های مدارس شبانه روزی سکونت داشته باشند و یا همراه خانواده های کانادایی به صورت Homestay زندگی کنند و با فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها و زندگی کانادایی بیشتر آشنا شوند. در سطح دانشگاهی نیز دانشجویان می توانند در خوابگاه ها و یا آپارتمان های اجاره ای زندگی کنند. در بخش زیر به هزینه برخی اقلام ضروری و مورد نیاز در پروسه اعزام دانشجو به کانادا اشاره شده است.

جدول برخی هزینه های زندگی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

اعزام دانشجو به کانادا و بورسیه تحصیلی

در پروسه اعزام دانشجو به کانادا بورسیه هایی برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف در نظر گرفته شده است. هدف از اعطای این بورسیه ها کمک به دانشجویان برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی است. این بورسیه ها در مقاطع مختلف تحصیلی در مقاطع عالی در پروسه اعزام دانشجو به کانادا ارائه می شود. با این حال، در مقطع کارشناسی اخذ بورسیه مسیر چندان همواری برای دانشجویان بین المللی ندارد و اکثراً مناسب افرادی است که مقطع دبیرستان و یا کالج را در کانادا گذرانده اند. بورسیه های تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد در قالب وام دانشجویی و کمک هزینه تحصیلی ارائه می شوند و در برخی بخش های تحقیقاتی به دانشجویان بین المللی بورسیه اعطا می شود. بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به شکل دولتی، طبق برنامه های مشترک تدوین شده بین کشورها و در سطح استانی و دانشگاهی ارائه می شود. در مقطع دکتری نیز اخذ بورسیه اغلب منوط به نظر استاد راهنما و همکاری با او و همچنین ارائه نمره زبان بالاست. در جدول زیر به برخی از بورسیه های ارائه شده در کشور کانادا اشاره شده است:

جدول برخی بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای کانادا با ذکر مبلغ هر بورسیه

اعزام دانشجو به کانادا و پذیرش تحصیلی از دانشگاههای کانادا

اخذ پذیرش برای پروسه اعزام دانشجو به کانادا از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا از الزامات مهاجرت تحصیلی به این کشور محسوب می شود. فرد متقاضی می تواند پس از مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد تقاضا از فهرست دقیق مدارک مورد نیاز آگاهی یابد چرا که این مدارک ممکن است در برخی موارد بسته به دانشگاه متفاوت باشد. ارائه بی عیب و نقص مدارک در روند اخذ پذیرش تحصیلی بسیار تأثیر گذار است. پس از گزینش دوره تحصیلی مربوطه فرد می تواند با داشتن شرایط لازم، آگاهی از هزینه های تحصیلی و ارائه مدارک زیر پذیرش تحصیلی کانادا را اخذ کند:

 • تکمیل فرم پذیرش تحصیلی
 • کپی پاسپورت (دارای اعتبار حداقل ۲ ساله)
 • ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
 • ریز نمرات
 • کپی دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک زبان
 • رزومه
 • توصیه نامه
 • پروپوزال، فهرست کنفرانس ها و مقالات برای مقطع دکتری

پذیرش تحصیلی از دانشگاههای خارجی | پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از خارج کشور

شما همراهان گرامی برای کسب اطلاعات دقیق و تخصصی در همه زمینه های مهاجرتی و اعزام دانشجو به کانادا می توانید محصول راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت را تهیه کرده و با تمامی زمینه های مهاجرتی به طور کامل آشنا شوید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اعزام دانشجو به کانادا و ویزای تحصیلی کانادا

اعزام دانشجو به کانادا برای تحصیل در مقاطع مختلف نیازمند ارائه مدارکی است که ارائه هریک از آنها اهمیت ویژه ای دارد. در واقع، کوتاهی در ارائه هریک از مدارک تعیین شده می تواند اثرات منفی غیر قابل جبرانی برای فرد به دنبال داشته باشد. مدارک تعیین شده لازم است در زمان مقرر طبق اصول مشخص شده تحویل داده شوند. افراد باید حداقل ۴ تا ۶ ماه قبل از آغاز دوره تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند. از آنجائیکه کشور کانادا در ایران هیچ سفارتی ندارد، افراد لازم است برای انجام مراحل بیومتریک به سفارت کانادا در ترکیه و یا امارات مراجعه کنند. کپی برداری از مطالب این نوشتار کاملا حرام و غیر قانونی است. در بخش زیر می توانید فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی برای اعزام دانشجو به کانادا را مشاهده نمایید:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه تمکن مالی برای مدت اقامت در کانادا
 • نامه پذیرش تحصیلی از موسسه/دانشگاه مربوطه
 • مدرک زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه تحصیلی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا

اعزام دانشجو به کانادا و زمان اعزام

یکی از موارد بسیار مهم در زمینه اعزام دانشجو به کانادا آگاهی از مهلت ارسال درخواست برای دانشگاه ها و اخذ پذیرش است. به طور کلی چنین مسئله ای بسته به شرایط دانشگاه های مختلف متفاوت است و لازم است شرایط دقیق دانشگاه ها به دقت چک شود تا از مهلت ارسال مدارک آگاهی کسب شود. با این حال، آخرین مهلت ارسال مدارک ممکن است بسته به دانشگاه و برنامه آموزشی متفاوت باشد. با این حال، اغلب ۱ سپتامبر و ۱ مارس آخرین مهلت ارسال درخواست ترم زمستان و تابستان هستند. کالج ها نیز اغلب ۳ مرتبه در سال دانشجو می پذیرند: سپتامبر، ژانویه، ماه مه. توصیه ما به دانشجویان عزیز متقاضی تحصیل در کانادا آن است که برای ارسال درخواست سریع تر اقدام کنند تا پروسه اعزام دانشجو به کانادا روال طبیعی خود را طی کند و مشکلی در پروسه اخذ پذیرش و صدور ویزای آنها ایجاد نشود. به طور کلی، بهتر است فرد ۶ تا ۹ ماه پیش از شروع ترم درخواست خود را ارائه دهد. اغلب دانشگاه ها و کالج ها در پروسه صدور پذیرش مبلغی بین ۳۰ الی ۲۵۰ دلار کانادا را از فرد اخذ می کنند. این مبلغ را می توان به شکل حواله بانکی و یا از طریق کارت اعتباری پرداخت کرد.

مدت زمان تحصیل در خارج از کشور | مدت زمان درخواست ویزا

اعزام دانشجو به کانادا و بررسی وضعیت ویزای همراه

وضعیت فرد همراه و امکان الحاق وی به فرد اصلی از نکات بسیار مهم در زمینه اعزام دانشجو به کاناداست. در ابتدا باید توجه داشت که منظور از همراه فرد همسر، فرزند، شریک قانونی و یا در مورد دانش آموزان زیر ۱۸ سال والدین است. والدین دانش آموزان زیر ۱۸ سال این امکان را دارند که در کل مدت تحصیل فرزند خود را همراهی کنند. در مورد افراد بالای ۱۸ سالی که ویزای دانشجویی می گیرند و پروسه اعزام دانشجو به کانادا را طی می کنند، امکان همراهی همسر و الحاق فرزند نیز وجود دارد. نکته حائز اهمیت در مورد اعزام دانشجو به کانادا آن است که در مورد افراد بالای ۱۸ سال که با ویزای دانشجویی وارد کانادا می شوند والدین فقط در موارد خاصی همچون مراسم فارغ التحصیلی امکان اخذ ویزای توریستی را دارند. لازم است تمکن مالی لازم در هنگام پیوستن همراه نشان داده شود و اثبات شود که فرد همراه در هنگام حضور در کانادا از پس مخارج خود بر می آید. همراهی که با ویزای توریستی وارد کانادا می شود مجوز کار و تحصیل ندارد، اما در صورتی که همسر فردی که ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کرده قصد داشته باشد همراه او به کانادا سفر کند می تواند مجوز کاری باز دریافت کند.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

ویزای توریستی کانادا

اعزام دانشجو به کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل

وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل نیز از دیگر موارد مهمی است که در مراحل پس از اعزام دانشجو به کانادا مورد توجه قرار می گیرد. اغلب افراد قصد دارند پس از تحصیل در کانادا اقامت بلند مدت این کشور و تابعیت یا شهروندی آن را اخذ کنند. بنابراین، قطعا این پرسش در ذهن آنها شکل می گیرد که این امر چگونه محقق می شود؟ خوشبختانه، در زمینه اعزام دانشجو به کانادا می توان به وضوح سهولت اخذ اقامت بعد از تحصیل را مشاهده نمود چرا که با توجه به طول مدت دوره تحصیلی نهایتاً تا ۳ سال به فرد مجوز کار پس از تحصیل داده می شود و این در واقع فرصت خوبی برای فرد است که در کانادا مشغول کار شده و اقامت بلند مدت و نهایتا پاسپورت کانادا را اخذ کند. همانطور که نمودار درصد نرخ بیکاری کانادا در سال های اخیر نشان می دهد، این نرخ در فاصله زمانی سال های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۹  برابر با ۸٫۱۹ درصد بوده و در سال های اخیر نیز کاهش یافته است که این خود نشان از وضعیت مناسب اشتغال در کانادا دارد.

در صورت رعایت الزاماتی مثل پرداخت مالیات و حضور به مدت ۲ سال از ۳ سال در کانادا فرد می تواند اقامت دائم کانادا را اخذ کند. دریافت پاسپورت کانادا نیز منوط به یادگیری زبان انگلیسی و یا فرانسوی، پرداخت مالیات به مدت ۳ سال از ۵ سال حضور و حضور در کانادا به مدت ۱۰۹۵ از ۵ سال است.

نمودار درصد نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی سال های 1976 تا 2019

اقامت بعد از تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا | اعزام دانشجو به کانادا | مهاجرت تحصیلی به کانادا | تحصیل در دانشگاههای کانادا
برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
اعزام دانشجو به کانادا و سخن پایانی

اعزام دانشجو به کانادا و مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. فرصت های تحصیل در کانادا کاملاً نا محدود است و فرد می تواند در مقاطع دبستان، دبیرستان، کالج، دانشگاه و مقاطع تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در کانادا اقدام کند. به علاوه، امکان تحصیل در کانادا برای ارتقای سطح زبان انگلیسی و فرانسوی نیز از طریق اعزام دانشجو به کانادا فراهم شده است. همچنین، کشور کانادا از نظر کاریابی بعد از تحصیل شرایط ویژه ای دارد و به همین دلیل مورد توجه افراد بسیاری است. با این وجود، پروسه اعزام دانشجو به کانادا زمانی به شکل اصولی طی می شود که تحت نظر وکلای مجرب مهاجرت طی شود. متخصصین موسسه ملک پور با سابقه درخشان ۱۵ ساله نکات مهم در باب اعزام دانشجو به کانادا را در این مقاله خاطر نشان ساختند و از طریق تماس رایگان تلفنی با آنها می توانید اطلاعات تکمیلی را اخذ نمایید. امکان اعلام نظر از طریق ثبت دیدگاه (ثبت پرسش) نیز برای شما عزیزان فراهم شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 پاسخ
 1. حسین گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید….
  حسین هستم ۱۹ ساله و امسال در کنکور سراسری شرکت کرده ام و در حال حاضر نمره ی ۴ ازمون ایلتس دارم
  سوالاتی درباره ی رشته های آشپزی (اشپزی بین الملل) و هتلداری و گردشگری برای کشور های کانادا و اتریش داشتم که ممنون میشوم پاسخ دهید
  این رشته ها در ایران در دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه ازاد تدریس میشوند و فکر نمیکنم که در دانشگاه های سراسری به صورت جدی (نسبت به دانشگاه ازاد و علمی کاربردی) تدریس شوند و با توجه به این نکته ایا امکان دارد ابتدا در رشته اشپزی در ایران تحصیل کرد و بعد برای ادامه ی تحصیل در همین رشته ( اشپزی ) ویا رشته ی دیگری مثل هتلداری و گردشگری برای دانشگاه های کانادا و اتریش اقدام کرد؟؟
  ایا دانشگاه های کانادا و اتریش در این سه رشته پذیرش دانشجو دارند؟؟
  کدام دانشگاه های کانادا و اتریش در این سه رشته پذیرش دانشجو دارند؟؟
  شما کدام کشور ها و دانشگاه ها را پیشنهاد میکنید؟؟
  با توجه به بین المللی بودن این سه رشته ایا در تمام دانشگاه های دنیا به زبان انگلیسی تدریس میشوند؟؟
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله می توانید در رشته های مدیریت هتلداری ، توریست و . . . اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. مرتضی گفته:

  آیا چاشنی برای ما افغانها هم است یا نه یا تنها برای برای ایرانی ها است من در ترکیه زنده گی میکنم اما میخواهم که تحصیلات خود را در مقطع ماستری در کانادا به پایان برسانم امکان دار یا نه

  پاسخ