شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک یکی از سوالاتی است که افراد بسیار زیادی آن را مطرح می کنند . راه های بسیار برای حضور و مهاجرت به آلمان وجود دارد که میتوانید از بین راه های تحصیل در آلمان , کار در آلمان , سرمایه گذاری در آلمان و … بهترین را انتخاب نمایید . خرید ملک در یک کشور اروپایی منجر به انتقال سرمایه شما از یک کشور به کشور دیگر می گردد که باید دقت نمایید که چه نوع ملکی را خریداری مینمایید و چه نوع ملکی در کشورهای مختلف دارای ارزش بیشتری است .

پیشنهاد میکنیم قبل از مطالعه کامل این مقاله ویدیو های موجود در این بخش را که توسط استاد ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و وکیل پایه یک دادگستری ایران در باب شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید .

خريد ملك در آلمان

خرید ملک در بیشتر کشورها وجود دارد و افراد متقاضی میتوانند در صورتی که سرمایه کافی دارند اقدام به خرید ملک در کشور مورد نظر خود نمایند و با توجه به اينكه در بيشتر کشورها قوانين محدود كننده اي براي خريد ملك وجود دارد و افراد قوانین و شرایط سختی را برای خرید ملک تجربه میکنند این شرایط و قوانین محدود کننده در کشور المان وجود ندارد و امکان خرید ملک در المان براحتی برای افراد متقاضی وجود دارد. با توجه به اینکه کشور آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی از شرایط ایده الی برای اقامت و رفاه اجتماعی اقتصادی بالایی برخوردار است که بدین لحاظ افراد متقاضی بسیاری خواستار مهاجرت به این کشور از طرق مختلف هستند. شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک برای تمام مناطق آلمان تقریبا مشابه است و تقاوت چنداتی در کلیت موضوع وجود ندارد.

با توجه به اینکه قیمت ملک در المان به نسبت دیگر کشور بسیار مقرون به صرقه است افراد متقاضی زیادی برای خرید ملک در این کشور جذب بازار املاک المان می شوند. با توجه به اینکه قيمت املاك در آلمان یکی از پایین ترین نرخ هاي خريد ملك در اروپا است قیمت خرید ملک در آلمان به نسبت دیگر کشور های اروپا مرکزی نسبتا کم است كه چيزي در حدود ۱۵۰۰تا ۲۵۰۰ یورو در هر متر مربع است. قیمت ملک ۳۰ متر مربع (یک آپارتمان کوچک) ۶۰ هزار یورو است و آپارتمان ۱۰۰ متر مربعی حدود ۲۵۰ هزار یورو است. باید توجه داشت که قیمت املاك در شهرهای بزرگي مانند برلین تا ۵۰ درصد بالاتر است و مونیخ گران ترین شهر آلمان است.

 

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک یا اجاره ملک

در برخي از شهرهاي بزرگ و كوچك قیمت ملک به این صورت می باشد که افراد می توانند با قیمت های مناسبی اقدام به خرید ملک نمایند البته در برخی شهرهای بزرگ المان قیمت ها به نسبت افزایش یافته است به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ گران ترین املاکي كه در آلمان به فروش رسيد در منطقه مرکزی میت برلین با ۱۹۰۰۰ یورو در هر متر مربع، و  در شهر هامبورگ ۲۰۰۰۰ یورو در هر متر مربع. در کشور المان قیمت خانه ها و اجاره ها طي سالهاي گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است  طوري که اجاره يك ملك در بين سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در حدود ۱۵% افزایش یافته است و قیمت خانه نيز در همان دوره سالي در حدود ۲۳ درصد افزایش یافته است.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار و قابل اطمینان توسط سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است .البته بازار خرید ملک درر المان در سال ۲۰۰۸ با بحران زیادی روبرو شد. قیمت املاک در المان با توجه به اقزایش درامدها اقزایش یافت.

انتخاب ملک توسط فرد متقاضی

با توجه به اینکه مردم آلمان زماني كه يك ملك را خريداري می کنند وابستگی شدیدی به ملک خود پیدا می کنند این امر باعث می شود برای افراد متقاضی خرید ملک در این کشور سختی های مختلفی برای پیدا کردن ملک مناسب بوجود آید. بازده زمانی که افراد متقاضی خرید ملک در این کشور باید در نظر داشته باشند باید برای یک مدت طولانی باشد.

فایل صوتی موسسه MIE در مورد شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک 

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک به چه صورت است؟

خريد ملك در آلمان دارای شرایط زیر است:

 • بررسی وام مسکن توسط فرد متقاضی
 • ارائه و دریافت اصل پیشنهاد خرید
 • بررسی و انتخاب ملک مناسب
 • مراجعه به دفتر اسناد رسمی
 • دریافت وام مسکن
 • تایید و امضای قرارداد خرید
 • تایید و ثبت قرارداد فروش
 • ارائه مدارک پرداخت مالیات

صرف نقل و انتقال ملک و امضای قرارداد کافی برای نمی باشد و باید تمامی مراحل فروش در دفاتر اسناد رسمی به صورت نهایی و کامل انجام پذیرد. بسیاری از مردم از استفاده از دفتر اسناد رسمی به عنوان سپرده استفاده می کنند. در این مورد، قیمت فروش قبل از فروش به فروشنده، به حساب دفتر اسناد رسمی ( notaranderkonto) منتقل می شود.

 

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

 

قوانین و  شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک

قوانین اقامت آلمان از طریق خرید ملک به این صورت است که افراد باید قانونا در دفاتر اسناد دولتی ( اسناد رسمی ) از فرم های خرید و فروش ملک استفاده کنید. دفاتر اسناد رسمی به عنوان واسطه یا داور عمل می کند به صورت بی طرفانه عمل می کنند.
بررسی مفاد قراراداد به عهده دفتر اسناد رسمی است تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکلی در خرید و فروش وجود ندارد و افراد می توانند اقدام به ایجاد قرارداد نمایند.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک و بررسی وام خريد ملک

افراد متقاضی می توانند برای خرید ملک در آلمان از دولت المان وام هايپوتك را دریافت نمایند این وام توسط اکثر بانک هاي الماني به متقاضيان ارائه می شود. بانک های دولتی المان به طور معمول این وام را به افراد متقاضی ارائه می دهند که در این خصوص بانکها مشاوران وام را در اختیار متقاضیان قرار می دهند تا در صورت لزوم با اطلاعات کامل اقدام به اخذ وام نمایند.
وام مسکنی که برای افراد صادر می شود معمولا در طول یک دوره ۲۵ یا ۳۰ ساله با نرخ بهره برای ۵ سال اول یا بیشتر تعیین می شود.

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک و بررسی قرارداد خريد ملك

خريد ملك در آلمان و همچنین عقد قراداد منعقده در این کشور به مانند دیگر کشورها باید در حضور سردفتر دفتر اسناد رسمی در این کشور انجام میگیرد و امضای قراداد باید در حضور وی انجام  شود.  پيش از امضا و تاييد قرارداد افراد متقاضی باید اطمینان حاصل کنند که قرارداد را کاملا مطالعه کرده باشند و نسبت به مفاد قرارداد اشراف کامل دارند.متقاضیان می توانند در صورت لزوم یک فرد را به عنوان مترجم را همراه خود داشته باشد البته هزینه های مترجم نیز با خود فرد می باشد.

 

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک را با توجه به هدف از خرید ملک در آلمان که می تواند اقامت و سرمایه گذاری باشد، تقسیم بندی کرد. راه های مهاجرت به آلمان بسیار زیاد است ولی باید بهترین راه را برای خود و خانواده ی خود انتخاب نماید . پیشنهاد میکنیم که ویدیو موجود در این بخش را به صورت کامل و رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید . همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید تا به صورت رایگان مشاوره دریافت نمایید. در نهایت از تمام سرورانی که تا پایان مقاله شرایط اقامت آلمان از طریق خرید ملک همراه ما بودند نهایت تشکر را داریم.

Rating: 4
14 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. محمدعلی موظفی گفته:

  چگونه میتوانم با راه اندازی شرکت ملکی برای خرید و احداث زمین در آلمان اقدام کنم و آیا میتوانم وام بگیرم و تا چه حد ضمنا با این کار اقامت میدهند/

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، از طریق ثبت شرکت می توان اقامت کسب کرد اما باید شرایط شما به صورت کامل بررسی گردد. بعد از انجام امور اولیه می توان برای اخذ وام نیز اقدام کرد.

   پاسخ
 2. Sahar گفته:

  سلام اقای ملک پور در ویدئو اشاره کردند که با خرید ملک اقامت نمیدن فقط چند ماه ویزا میتونیم بگیریم. یعنی هیچ راهی نیست که خودمون و خانوادمون اقامت دائم بگیریم از طریق خرید ملک؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی با تشکر از سوال خوبتون ، به صرف خرید ملک به شما اقامت داده نمیشه و باید شما ملک های زیادی بخرین و مانند یک شرکت املاک بیزنس کنید.

   پاسخ
 3. محمد علی قجه گفته:

  با سلام. لیسانس الکترونیک هستم با ۱۲ سال سابقه کاری . همسرم لیسانس حسابداری و با ۸ سال سابقه کار است . فزرندی ۶ ماهه دارم . من و همسرم مالک آپارتمانی ۲ میلیاردی هستیم . موجودی نقدی دیگری ندارم . من و همسرم زبان آلمانی بلد نیستیم ولی من با انگلیسی در حد رفع نیاز اشنایی دارم . آیا میتوانم برای دریافت اقامت با این شرایط در یکی از شهرهای آلمان اقامت بگیریم ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای اخذ اقامت باید شرایط به صورتی باشه که شما ملک بخرید و اجاره بدین و به نوعی یه شرکت املاک ثبت کنید. لطفا برای مشاوره تخصصی با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض احترام، در نظر داشته باشید که به صرف اجاره مسکن به شما اقامت تعلق نمی گیرد. در بهترین حالت شما می توانید با اجاره دادن منازل اقدام به اخذ اقامت کنید که این راه هم نکات خاص مربوط به خود را دارد. در این شرایط باید مانند شرکت های اجاره و فروش املاک عمل شود تا به شما اقامت آلمان تعلق گیرد.

   پاسخ
 4. مجید شکری گفته:

  مجید شکری
  ما یک خانواده پنج نفره هستیم برای خرید ملک وکار میخواهم اقامت بکیرم کارشناسی مکانیک دارم وتکنسین برق وتاسیسات هستم وبرای درمان فرزندم نیز کمک خواهد کرد

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای خرید ملک باید چندین ملک را خریداری کنید تا بتوان از طریق طرح تجاری برای اقامت اقدام کرد. همچنین با توجه به رشته و تخصص از طریق کار نیز می توان اقدام کرد. انشالله که تمام خانواده شما سلامت باشند.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای خرید ملک باید در کشورهایی اقدام نمایید که منجر به اخذ اقامت گردد همچنین باید اثبات نمایید که فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به شما وابستگی دارند که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. محسن سلگی گفته:

  می خواهم یکی ازاختراعاتم را درآلمان ثبت کنم که برای سودزیادی داردچنان که درآمد این اختراع پول ۱سال کل آلمان را تامین میکندوبیشتر خواهش میکنم راهنمایی کنید چکارکنم

  پاسخ