بورسیه تحصیلی آمریکا و بررسی آن

بورسیه تحصیلی آمریکا و شرایط تحصیل در آمریکا با اخذ بورس تحصیلی و مهاجرت با بورس تحصیلی به آمریکا در این مقاله به طور کاملا مفصل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا می دانید نحوه اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا چگونه است؟ شرایط اخذ بورسیه جهت تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در آمریکا چیست؟ هزینه های زندگی در آمریکا با داشتن بورسیه به چه صورت خواهد بود؟ اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا نیازمند دارا بودن ویژگی هایی است که ما در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت و به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تلفنی رایگان با ایشان بهره مند گردید و یا با تهیه ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت و تماشای آن با همه جهات مهاجرت و آثار آن به صورت کامل و جامع آشنا شوید.

در ادامه به بررسی موضوعات زیر به طور مفصل خواهیم پرداخت:

بورسیه تحصیلی آمریکا
 • بورسیه تحصیلی آمریکا و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی آمریکا و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی آمریکا و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی آمریکا و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی آمریکا و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی آمریکا و هزینه های زندگی

بورسیه تحصیلی آمریکا و شرایط عمومی آن

ایالات متحده آمریکا که به اختصار به آن آمریکا هم گفته می شود کشوری در آمریکای شمالی متشکل از پنجاه ایالت است که مجموعا مساحتی معادل ۸/۹ میلیون کیلومتر مربع و جمعیتی معادل ۴۳۴، ۱۶۷، ۳۲۷ نفر دارد که اکثریت آن ها مسیحی هستند. پایتخت آمریکا واشنگتن دی.سی، پرجمعیت ترین شهر آن نیویورک و واحد پول آن، دلار آمریکا می باشد. آمریکا دارای زبان رسمی نیست، هرچند زبان انگلیسی آمریکایی نقش زبان ملی آن را دارد و در عمل نیز زبان اصلی این کشور است. زبان های مرسوم در کشور آمریکا به ترتیب فراگیری عبارت اند از: انگلیسی آمریکایی، اسپانیایی، زبان های هند و اروپایی، زبان های آسیایی و اقیانوسیه و سایر زبان ها. پیش از اعلام استقلال آمریکا در سال ۱۳۷۶، این کشور تنها مجموعه ای از مستعمرات اروپایی بود اما امروزه به کمک توانایی های نظامی و اقتصادی قابل توجه خود عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل بوده و دفتر مرکزی سازمان ملل در شهر نیویورک قرار گرفته است. نمودار زیر شاخص درصد جمعیت جهان در برابر رشد جمعیت کشور آمریکا را در بازه ده ساله اخیر نشان می دهد:

نمودار شاخص درصد جمعیت جهان در برابر رشد جمعیت کشور آمریکا

 آمریکا به استثنای کشور های ایران، سودان، کره شمالی، کوبا، ونزوئلا و بولیوی با سایر کشورهای جهان روابط دیپلماتیک رسمی و خوبی دارد. باید توجه داشت که در رابطه با بورسیه تحصیلی آمریکا نکته ی مهم این است که آیا بورسیه مورد نظر به دانشجویان ایرانی تعلق خواهد گرفت یا خیر و نکته مهم تر اینکه آیا پس از اخذ بورسیه شخص قادر خواهد بود ویزای آمریکا را دریافت نماید؟ در ادامه به معرفی انواع بورسیه های تحصیلی این کشور خواهیم پرداخت. پیش از آن نمودار هزینه های عمومی آمریکا را در بازه ۵ سال گذشته مشاهده می فرمایید:

نمودار هزینه های عمومی آمریکا را در بازه 5 سال گذشته

بورسیه تحصیلی آمریکا از سه طریق به دانشجویان اعطا می شود: بورسیه های دولتی، بورسیه های غیر دولتی و بورسیه های دانشگاهی. بورسیه تحصیلی آمریکا برای دانشجویان بین المللی از طریق دولت دو نوع است:

 • برنامه دانشجوی بین المللی فول برایت:

محبوب ترین بورس تحصیلی آمریکا ست که به دانشجویان در مقطع کارشناسی، متخصصان و هنرمندان جهت تحصیل در آمریکا برای یک سال یا بیشتر، به غیر از رشته های پزشکی، اعطا می شود.

 • بورسیه تحصیلی هوبرت هامفری:

بورسیه ای است که به متخصصین بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه های امریکا به مدت ۱۰ ماه، اعطا می شود.

 

بورسیه های غیر دولتی آمریکا از تعدد بیشتری برخوردار هستند. انواع این بورسیه عبارت است از:

 • بورسیه YouAreWelcomeHere:

بورسیه تحصیلی بین المللی برای تمام دانشجویان خارجی که در کالج ها و دانشگاه های آمریکا در هر رشته ای تحصیل کنند (که در حال حاضر ۵۷ کالج هستند) که شخص در ابتدا باید مقاله یا ویدیویی ارسال کند تا علاقه ی خود به یادگیری و تبادلات فرهنگی را نشان دهد. (آخرین مهلت ثبت نام برای ورودی پاییز ۲۰۱۹ گذشته و  ثبت نام ورودی ۲۰۲۰ در حدود می ۲۰۱۹ خواهد بود)

 • بورسیه تحصیلی تابستانی Abbey Road:

شامل بورسیه ۱۰۰۰ دلاری برای دانشجویان رشته هنر و زبان و کمک هزینه ۵۰۰ دلاری برای دوره تابستانی درون ایالات می باشد.

 • جوایز رهبری جامعه مدنی:

بورسیه کامل شامل پرداخت هزینه کامل تحصیل و زندگی برای دانشجویان کشورهایی که واجد شرایط باشند جهت تحصیل در آمریکا یا کشور میزبان دیگر، در مقطع کارشناسی ارشد اعطا می شود.

 • بورسیه اوتیسم دیوید پ.شاپیرو:

بورسیه به ارزش ۱۰۰۰ دلار برای دانشجویان مبتلا به اوتیسم

 • اعطای کمک هزینه تحصیلی:

برای سه نفر برنده از بین تمام دانشجویان بین۱۶ تا ۳۵ ساله (داخلی و بین المللی و در هر سطح تحصیلی) تا سقف ۲۰۰۰ دلار. جهت ورود، داشتن یک مقاله ۵۰۰ کلمه ای در مورد آموزش آنلاین، چند زبانی و توسعه حرفه ای نیاز است.

 • بورسیه های مختص دانشجویان آسیایی
 • بورسیه تحصیلی آمریکا برای دانشجویان زن
 • بورسیه تحصیلی آمریکا برای دانشجویان کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی آمریکا برای دانشجویان کشورهای پیشرفته

انواع بورسیه های دانشگاهی در بند های بعدی این مقاله به تفضیل توضیح داده خواهد شد.

آمریکا ـ نماد آمریکا ـ مهاجرت به آمریکا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور با تحصیل در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا و شرایط اخذ آن

بر هیچ کسی پوشیده نیست که ایالات متحده آمریکا یکی از گران ترین کشورها برای تحصیل در مقاطع عالی است، بنابراین اخذ بورسیه آمریکا یکی از روش های تسهیل کننده این امر می باشد. تفاوت بورسیه با حمایت مالی در آن است که پس از دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا نیازی به باز گرداندن مبلغی نیست.  بورسیه هایی که به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد متفاوت از بورسیه دانشجویان آمریکایی است.

تحصیل در آمریکا ـ بورسیه تحصیلی آمریکا ـ مهاجرت تحصیلی به آمریکا

یکی از شروط اصلی و مهم جهت مهاجرت تحصیلی به آمریکا و  تحصیل در آمریکا داشتن قبولی آزمون های  ACT و یا  SAT است. بسته به نوع دانشگاه و شرایط تحصیلی و نوع بورسیه ای که قصد اخذ آن را دارید، می توانید در یکی از دو آزمون فوق شرکت نمایید. سوالات آزمون SAT در سه بخش ریاضی، درک مطلب و نگارش و با نمره حداکثر ۸۰۰ در هر بخش برگزار می گردد. آزمون ACT نیز یکی از دیگر آزمون ها جهت اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی آمریکا می باشد. ساختار این آزمون به این شکل است که از چهار بخش تستی تشکیل شده و این بخش ها شامل زبان انگلیسی، ریاضیات، روخوانی و تحلیل علمی می باشد. آزمون ACT هم چنین دارای یک بخش نگارشی است که اختیاری است و از نگارش آزمون GRE بسیار آسان تر است. جهت شرکت در این آزمون ها با موسسات آموزش زبان تماس بگیرید.

از دیگر شروط و معیار های اصلی جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا داشتن معدل بالا، مدرک زبان معتبر با نمره بالا، داشتن استعداد های فردی، نیاز مالی و یا مجموعه ای از کل این موارد می باشد.

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی قابل دریافت است. طول دوره کارشناسی آمریکا به طور معمول ۴ سال می باشد. بورسیه تحصیلی آمریکا به دانشجویانی ارائه می شود که از نظر تحصیلی در سطح بالایی باشند و عملکرد خوبی در امتحان ها از خود نشان دهند. هزاران نوع بورسیه تحصیلی در آمریکا وجود دارد که به دانشجویان داخلی و بین المللی اعطا می شود. این بورسیه ها از منابع مالی متنوعی تامین می شوند. این حامیان مالی عبارتند از:

 • دولت فدرال، ایالات و ادارات دولتی
 • کالج ها و دانشگاهها
 • شرکت ها
 • خیریه ها
 • گروه های حامیان مالی

بورسیه های تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی از حیث بورسیه های رشته ای به رشته های حسابداری، روانشناسی، مهندسی ها شامل مهندسی هوافضا، شیمی، صنعتی، تولیدی و مهندسی سیستم تعلق می گیرد.

بورسیه تحصیلی ـ اسکالرشیپ ـ بورس

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد نیز ارائه می شود. طول دوره کارشناسی ارشد آمریکا به طور معمول  بین ۱۲ ماه (در برخی رشته ها) تا دو سال می باشد. تعدد بورسیه ها در کارشناسی بیشتر از کارشناسی ارشد است. بورسیه ها در دوره کارشناسی ارشد به سه دسته مرتبط با دانشگاه، مرتبط با دانشجو و مرتبط با موضوع دسته بندی می شوند. بورسیه تحصیلی آمریکا مرتبط با رشته به فارغ التحصیلان دوره کارشناسی رشته های زیر اعطا می شود:

 • معماری
 • تجارت شامل منابع انسانی، روابط کاری و مدیریت پروژه
 • وکالت
 • ریاضیات
 • روانپزشکی
 • تدریس و تخصص های مرتبط با آن

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع فوق لیسانس در خارج از کشور

دوره های کارشناسی ارشد برای دانشگاه ها و کالج ها از اهمیت فراوانی برخوردارست به همین دلیل بورسیه های تحصیلی گوناگونی برای این مقطع در نظر گرفته اند. کمک هزینه تحصیلی شعب کالج ها و دانشگاه ها شامل هزینه های تحصیل و همینطور هزینه های زندگی فرد می باشد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاور تحصیلی و مدیریت بخش شعبه دانشگاه تان تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی آمریکا
تحصیل داروسازی در آمریکا
تحصیل در رشته حقوق در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا نیز به دانشجویان ارائه می شود. به طور کلی تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا ۵ سال به طول می انجامد که البته رشته به رشته متفاوت است. دکترا در رشته های علوم به طور متوسط بین ۵ تا ۷ سال و در رشته های انسان شناسی یا روانشناسی ۸ تا ۱۰ سال ممکن است به طول بیانجامد. دولت فدرال منبع اصلی تامین بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا می باشد. بورسیه های تحصیلی خصوصی توسط منابعی با اهداف منحصر بفرد در زمینه آموزش و پرورش اعطا می گردد. کارفرمایان دانشجویان دوره دکترا نیز جهت تکمیل آموزش نیروهای خودی سرمایه گذاری نموده و کمک هزینه تحصیلی اعطا می نمایند.

درخواست رایگان کمک دانشجویی فدرال (FAFSA) یک فرم آشنا برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و دکترا است که درخواست حمایت مالی از دولت فدرال دارند. همواره این فرم را پیش از مهلت نهایی آن پر نمایید.

دانشگاه ها منابع اصلی بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکترا هستند. از آنجا که هزینه تحصیل در این مقطع بسیار بالاست، دانشگاه ها با کمک های مالی به دانشجویان مستعد و ممتاز سعی در جذب افراد با استعداد دارند. کالج کلمبیا در شهر نیویورک، مرکز هری رانسوم در دانشگاه تگزاس، کتابخانه لیلی در دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون میزبان چندین کمک هزینه تحصیلی در مقطع دکترا هستند.

دوره دکترا عمدتا همراه با تحقیقاتی است که نیازمند زمان و دسترسی به منابع خاص می باشد. جهت کاهش هزینه ها در طول این دوره های تحقیقاتی پیشرفته، منابع خصوصی با موسسات و مراکز آموزشی همکاری کرده تا بورسیه ها و کمک های تحصیلی مناسبی را برای محققین نیازمند فراهم آورد. این کمک های مالی گسترده در زمینه هایی مانند علوم اجتماعی، اقتصاد، زبان شناسی و مطالعات خاور میانه، ژنوم، بیوتکنولوژی، نوروبیولوژی و فیزیولوژی فراهم می آورد.

تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور

سازمان های شناخته شده زیر کمک هزینه های تحصیلی برای نامزدهای دکترای زن و اقلیت ها فراهم می آورند:

 • صندوق کالچ یونگ انرو
 • صندوق بورسیه تحصیلی اسپانیایی
 • NAACP
 • جامعه مهندسین حرفه ای اسپانیا
 • انجمن زنان در علوم
 • جامعه مهندسین زن
 • اتحادیه بین المللی مدرسین مدرسه سیاه
تحصیل دکترا در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا و مدارک مورد نیاز

اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا همانند اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا اهمیت دارد. همان طور که پیش تر گفته شد دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا نیازمند دارا بودن شرایطی از قبیل دارا بودن معدل بالا و عملکرد عالی تحصیلی است. یکی از مهم ترین چیزهایی که باید حتما در نظر بگیرید این است که قبل از درخواست بورسیه با یکی از مشاورین دانشگاه موردنظر ارتباط برقرار کرده و به اطلاعات بیشتری دست پیدا کنید.

بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارجی

برخی از مدارکی که جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا مورد نیاز است همان مدارکی است که در زمان درخواست پذیرش کارشناسی یا کارشناسی ارشد از شما درخواست می شود. مدارک مورد نیاز جهت درخواست بورسیه تحصیلی آمریکا عبارتند از:

 • فرم پر شده درخواست بورسیه تحصیلی
 • کپی پاسپورت
 • کپی دیپلم
 • مدرک زبان انگلیسی (برای انگلیسی: آیلتس، تافل، کمبریج/ برای اسپانیایی: DELE / فرانسوی: DELF یا DALF / آلمانی:  DSH ، TestDaf ، OSD ، telc )
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • فرم CV یا رزومه
 • نمرات آزمون استاندارد ( SAT، ACT،GRE ،GPA)

اسناد اضافی که ممکن است درخواست شود شامل:

 • مقاله
 • نمونه کار
 • اطلاعات مالی والدین از جمله درآمد مالیاتی
 • فرم ارزیابی پزشکی

لازم به ذکر است که تمامی مدارک پیش از ارسال باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند.

بورسیه تحصیلی آمریکا و ویزای آن

پس از اخذ پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی آمریکا فرد متقاضی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی آمریکا است. ویزای تحصیلی آمریکا بسته به نوع کالج و دانشگاه و یا دوره تحصیلی به دو نوع F و M تقسیم می شود. شخص در ابتدا باید فرم درخواست آنلاین ویزا با نام DS-160 را تکمیل نموده و از صفحه تایید فرم درخواست جهت مصاحبه حضوری پرینت بگیرد. برای افراد در سنین ۷۹- ۱۴ سال انجام مصاحبه حضوری در سفارت کشور مبدا جزو الزامات است. از آنجاییکه آمریکا در ایران سفارتی ندارد متقاضیان می توانند برای انجام امر مصاحبه به کشور های اطراف مانند امارات، ترکیه و … مراجعه نمایند.

سایر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا عبارت است از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه انقضا
 • تاییدیه فرم درخواست DS-160
 • رسید پرداخت هزینه درخواست
 • عکس که هنگام تکمیل فرم آنلاین باید آپلود شود
 • تکمیل فرم I-20

از آنجا که پروسه ویزاهای آمریکا subjective است، یعنی نظر افسر ویزا در مورد ردی یا قبولی پرونده تاثیر صد در صدی دارد، بنابراین نمی توان حتی با داشتن شرایط کاملا مطلوب امکان دریافت ویزا را حتمی دانست. در مورد ویزاهای دانشجویی احتمال درخواست مدارک زیر نیز وجود دارد:

 • آمادگی تحصیلی فرد مانند: رونوشت ها، دیپلم ها و مدارک تحصیلی
 • نمرات آزمون های استاندارد مورد نیاز مدارس آمریکا
 • هدف و قصد فرد پس از اتمام تحصیلات
 • تمکن مالی

ویزای آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی و تحصیل همراه با بورسیه تحصیلی آمریکا بسته به نوع فاند یا بورسیه ای که شخص دریافت کرده متفاوت است. هزینه های زندگی به طور کلی شامل هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، بیمه، درمان و… می باشد. هزینه زندگی یک دانشجو به طور معمول در یکسال ۱۰ هزار تا ۱۲ هزار دلار می باشد. در زیر میانگین برخی از هزینه های ماهیانه زندگی در آمریکا را مشاهده می فرمایید:

جدول برخی هزینه های زندگی در آمریکا

هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا
شرایط تحصیل رایگان در آمریکا
بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه تحصیلی آمریکا و دانشگاههای بین المللی آن

اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا برای اتباع ایرانی با شرایط خاصی امکان پذیر می باشد. همانطور که پیش تر اشاره شد جهت اخذ بورسیه از کشورهای جهان سومی مثل ایران شخص نیازمند دارا بودن ویژگی های تحصیلی عالی و ممتاز است. دانشگاه های کشور آمریکا بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های جهان دارد. همانطور که در جدول زیر مشاهده میکنید ۲۰ دانشگاه برتر آمریکا رتبه های ۱ تا ۲۴ را در بین دانشگاه های سراسر جهان دارا هستند.

جدول بهترین دانشگاههای کشور آمریکا به همراه رنکینگ جهانی و داخلی آنها

تمام این دانشگاه ها از برنامه های بورسیه و حمایت مالی جهت پشتیبانی از دانشجویان مستعد برخوردارند. با توجه به گوناگونی بورسیه های تحصیلی در آمریکا می توانید با مراجعه به سایت هر دانشگاه و مطالعه مطالب مربوطه، از انواع بورسیه تحصیلی آمریکا آگاهی کسب نمایید.

دانشگاههای آمریکا ـ تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا

همچنین می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل در دانشگاه هاروارد آمریکا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل در دانشگاه اوهایو آمریکا
معرفی دانشگاه آریزونا
تحصیل در دانشگاه شیکاگو در آمریکا
اقامت پس از تحصیل در آمریکا
اقامت آمریکا

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی آمریکا و کلام آخر

بورسیه تحصیلی آمریکا و نحوه دریافت آن و چگونگی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی با بورسیه تحصیلی آمریکا در این نوشتار به طور کاملا علمی مورد بررسی قرار گرفت. آمریکا دارای معتبر ترین دانشگاه هاست و از آنجا که هزینه تحصیل در آن بالاست، دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا می توانند تحصیل آسان تری را تجربه نمایند. با توجه به قوانین جدیدی که آمریکا علیه ایران وضع کرده است امکان مهاجرت به این کشور و استفاده از بورسیه تحصیلی آمریکا از ریسک بالایی برخوردار است. اگر شما خواهان تحصیل در محیطی انگلیسی زبان هستید می توانید کشورهایی مانند انگلیس و کانادا را نیز مدنظر قرار دهید. جالب است بدانید که با دریافت اقامت کانادا می توانید به راحتی به امریکا سفر کرده و دیگر نگران ممنوعیت ها نخواهید بود. امیدواریم این نوشتار گامی بلند در جهت رفع ابهامات شما عزیزان برداشته باشد. در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تماس بگیرید و یا در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه، سوالات تان را مطرح بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 پاسخ
 1. محسن گفته:

  با سلام بنده معدل سال اولم ۱۴ و معدل سال دومم ۱۵ شده اما معدل امتحان نهاییم با تلاشم .۱۹ شده.علاقه به بورسیه شدن در رشته هنر های تجسمی در امریکا رو دارم و رتبه کنکورم ۱۲۴ میباشد ایا امکان بورسیه شدن در امریکا رو دارم با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. سارا ح گفته:

  وقت بخیر. خانمی ۳۸ ساله هستم با دختر ۸ ساله. فوق لیسانس معماری و ۱۲ سال سابقه کار نظام مهندسی بدون بیمه. برای پذیرش دکتری معماری در تگزاس تمایل به اقدام دارم. البته بصورت بورسیه. دو مقاله که یکی بین المللی نیز هست دارم. سوال بنده :
  ۱- سن در پذیرش ویزای تحصیلی مهم است؟ چند سال؟
  ۲- تحصیل فرزندم در مدرسه ابتدایی در امریکا رایگان است؟
  ۳- شنیده ام شغل با درمد بالای در معماری در امریکا نمی توان داشت.آیا صحت دارد؟ منظورم از سطح در امد بالا همان خرج زندگی و بیمه و پسانداز برای خرید خانه و تحصیل دخترم در امریکا می باشد.
  مدرک دیپلم فنی و حرفه ای آرایشگری نیز با سابقه کاری دارم.
  ۴- می توان به تحصیل معماری پرداخت ولی به شغل آرایشگری مشغول بود؟

  ممنون از حوصله شما جهت خواندن و پاسخ دهی

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای دکترا باید مدرک زبان داشته باشید و پروپوزالتون اماده باشه. برای دکترا گپ تحصیلی مهم نیست. اگر اقامت داشته باشید بله میشه برای مدارس رایگان اقدام کرد. شغل و درامد شما با میزان تخصص و سطح زبان رابطه مستقیم دارد. شما اجازه کار حین تحصیل را دارید.

   پاسخ
 3. ف.ص گفته:

  سلام وقتتان بخیر. میخواستم بدونم کسی با ۲۳ سال سن، معدل دیپلم ۱۷.۸۱ و معدل پیش حدودا ۱۶.۵، معدل کارشناسی بالای ۱۸ (زیست سلولی، درحال تحصیل در غیرانتفاعی) میتونه برای ارشد یا دکتری رشته هایی مثل ژنتیک پزشکی، بیوتکنولوژی پزشکی یا رشته هایی از این دست در آمریکا و اروپا پذیرش و بورسیه بشه؟ با توجه به اینکه بین فارق التحصیلی از دبیرستان تا دانشگاه به مدت ۳ یا ۴ سال فاصله افتاده.
  ممکنه با همین شرایط که عرض کردم برای پزشکی پذیرش و بورسیه شد؟
  آیا داشتن مقاله و تحقیق و نمره زبان بالا میتونه تاثیر معدل ها (خصوصا دیپلم و پیش) را کمتر یا بی تاثیر کنه؟
  آیا داشتن مدارک فنی و حرفه ای یا کارگاه های آموزشی که چندان ربطی به رشته تحصیلی ندارن مثل برنامه نویسی، فوتوشاپ، وُرد، ۳DMAX و … در پذیرش و بورسیه در رشته خودمون(ژنتیک پزشکی و…) یا مرتبط با موارد ذکر شده در همین بند تاثیر داره؟
  ببخشید کمی طولانی شد. از پاسخگویی شما ممنونم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، بله میشه اقدام کرد. باید گپ تحصیلی شما با نامه کاری یا گواهینامه ها پوشش داده بشه. یعنی نشون داده بشه که شما در این مدت با رشته تحصیلی در ارتباط بودین. معدل اخرین مقطع تحصیلی تاثیر بیشتری داره .

   پاسخ
 4. Mehdi گفته:

  سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم که برای بورسه شدن چه شرایطی لازمه و اگر این شرایط انجام بشه بورسیه قطعیه من در حال حاضر دانش اموز ۱۱ انسانیم و معدل امسالم ۱۷.۵۰ شده ولی سال اخر بیشترش میکنم و الان هم دارم سخت برای کنکور میخونم ولی هیچ اختراع و مدرک معتبر زبان و مقالات علمی معتبر ننوشتمبعلاوه این ها وضع مالی مناسبی هم ندارم ولی ارزو ارزو ارزو بورسیه شدنو دارم ایا کاری میشه کرد هیچ امیدی هست مثلا یه رتبه عالی برای پذیرش در دانشگاه امریکا برای فوق دیپلم لطفااا کمک کنین ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. محمد گفته:

  ببخشید یادم رفت
  اینکه معدلم در رشته داروسازی ۱۶ و در رشته ژنتیک ۱۸ هستش
  اگر راهی باشه که معدل دیپلمم یا پیش دانشگاهی رو تغیر بدم بنظرتون ارزش داره برم دنبال کارهاش؟
  و اینکه معدل دیپلم تاثیر داره یا معدل پیش؟
  ممنون از سایت خوبتون

  Rating: ۵
  پاسخ
 6. محمد گفته:

  سلام
  میخواستم بپرسم برای بورسیه تحصیلی کدوم معدل تاثیر داره؟کل؟دیپلم؟و چقدر تاثیر داره نسبت به بقیه موارد؟
  بنده ۲۷ سال دارم و مدرک عمومی داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی و کارشناسی ژنتیک از دانشگاه ازاد تهران رو دارم
  ایتلس ۷
  و ۲ مقاله معتبر ای اس ای دارم هردو در زمینه داروسازی
  میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه تحصیلی امریکا در رشته ژنتیک چقدر شانس دارم
  و همون معدل چقدر تاثیر داره تو این قضیه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شرایطتون خیلی خوبه ، برای کسب بورسیه در مقاطع بالا شما باید بتونید با استادی فیلد خودتون ارتباط برقرار کنید. از طریق اساتید و تایید اونا خیلی راحت تر میشه بورسیه اخذ کرد. رزومه تحصیلی و پژوهشی مهم هست. برای معدل هم معدل اخرین مقطع تحصیلی تاثیر بیشتر داره.

   پاسخ
 7. Mahak گفته:

  سلام من ۱۵ سالمه و اقامت دائم امریکا رو دارم و دیپلم زبان هم دارم ایا میتونم واسه دبیرستان بورسیه بشم؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای مقاطع دبیرستان بورسیه شدن نیازمند شرایط ویژه ای است. سابقه علمی شما بسیار تاثیرگذار است و اگر اختراع یا مقالات بین المللی نیز دارید در این امر بی تاثیر نیست.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگه روزمه تحصیلی و پژوهشی خوبی داشته باشید قطعا شانستون بالاتر میره و با مدرک زبان نیز این شرایط بهتر میشه ، بله میشه شانستون رو امتحان کرد.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بستگی به میزان بورسیه داره دوست عزیز ، اگر به اون میزانی باشه که برای آفیسر قابل قبول باشه نیازی به نامه اضافی نیست . شما در هنگام اقدام برای ویزا یه دسته های نامه های مالی دارید که نامه تاییدیه بورسیه در اونجا قرار میگیره

   پاسخ
 8. فتئزه گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من سال دوم پزشکی ازدانشگاه علوم پزشکی ایران هستم و یک مقاله isiهم دارم،میانگین معدلم ۱۷.۵ هستش اما دورهی پیش دانشگاهیم۱۵.۶۸ هستش.ایا بورسیه امریکا به من هم تعلق میگیره؟؟ممنون.

  Rating: ۳
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، مدارک زبان با نمره بالا ، مدارک بین المللی معتبر و رزومه در امر اخذ بورسیه تحصیلی بسیار تاثیر گذار هستند. لطفا مقاله بورسیه تحصیلی رو مطالعه بفرمایید در قالب فایل های ویدیوی همه نکات گفته شده.

   پاسخ
 9. hst گفته:

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل ارشد مهندسی عمران شریف هستم آیلتس ۷ دارم برای دانشگاه های آمریکا امکان اخذ فول فاند برای من هست یا حتما باید از طریق supervisor اقدام کنم . میشه راهنماییم کنین و اینکه آیا نیازه که حتما تافل بگیرم یا این آیلتس رو میتونن برای معادل سازی کنن؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 10. سید روح الله حسینی گفته:

  سلام.من در حال حاضر دهم هستم آرزو دارم در دانشگاه هاروارد تحصیل کنم اما وضع مالی خوبی ندارم .چگونه می توانم به این هدفم برسم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به شرایط مناسب سنی شما پیشنهاد می شود که از الان برنامه ریزی لازم را بری تحصیل در خارج از کشور انجام دهید. شما می توانید در کانال تلگرام مجموعه عضو شده و اطلاعات لازم را به صورت رایگان دریافت کنید.

   پاسخ
 11. fatemeh گفته:

  سلام
  اگر کسی تو یکی از دانشگاه های دولتی ژنتیک یا پزشکی عمومی بخونه و آیلتس بالای ۷ و تافل ومدارک دیگه زبان و با نمره ی بالا داشته باشه آیا شانس گرفتن فاند و بورس تحصیلی در آمریکا رو داره؟

  پاسخ
 12. رقیه گفته:

  سلام. من از افغانستانم با معدل نمرات بالای ۹۰ در دوران دبیرستان و دانشگاه و حدودا ۴ ساله که با نهادهای متفاوت کار میکنم و اگه نمره تافل رو بگیرم. میتونم بورسیه از یکی از دانشگاه های آمریکا بگیرم؟؟

  پاسخ
 13. عرشیا گفته:

  سلام بنده سال دوازدهم ریاضی (پیش دانشگاهی) هستم اما علاقه و استعداد زیادی در طراحی خودرو دارم باتوجه به رشته تحصیلیم و نداشتن مدرک تافل و ایلتس چطور میتونم بورسیه بشم؟

  پاسخ
 14. جمال گفته:

  سلام .خسته نباشید .اگر کارشناسی حقوق از عملی کاربردی اخذ شده باشد بامعدل پایین اما ارشد در دانشگاه دولتی و معدل خوب اخذ کنیم و ایلتس و تافل رو هم اخذ کنیم .امکان درخواست بورسیه در مقطع دکترا در امریکا یا المان هست .جواب بدین لطفا ..ممنونم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 15. نگين گفته:

  سلام
  اگر مدرك زبان تافل يا ايلس نداشته باشيم ولي در كنكور رتبه تك رقمي داشته باشيم ، براي مقطع كارشناسي شانسي براي بورسيه امريكا هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی و مشاوره وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. shaghayegh گفته:

  سلام . میخواستم بدونم برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ، دانشگاهی که هم اکنون درش نحصیل می کنیم مهمه؟؟ یعنی باید دانشجوی دانشگاه هایی مثل شریف باشیم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. مهسا ابرغانی گفته:

  باسلام من دانش اموز دبیرستانی هستم. میخوام بدونم ک برای دریافت بورس تحصیلی‌دانشگاه چه موقعی‌میتونم اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در زمانی که قصد اخذ پذیرش را دارید می توانید اقدام نمایید اما برای مقطع لیسانس دریافت بورس به راحتی امکان پذیر نخواهد بود و برای مقاطع بالاتر می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. hamid گفته:

  همسر من در رشته نقاشی با معدل ۲۰ از دانشگاه علمی کاربردی فارق التحصیل شده به نظر شما امکان دریافت بورسیه از دانشگاههای آمریکا در همین رشته برای کارشناسی ارشد هست و اگر امکان داشته باشد همسر و فرزند ایشان هم میتوانند به همراه ایشان اقامت بگیرند یا خیر؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای دریافت بورس تحصیلی باید شرایط آن را دارا باشند مانند معدل بالا ، ارائه مدرک آیلتس و . . . که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 19. mehdi گفته:

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه ازاد رشته ی مقطع کارشناسی ترم چهارم هستم و معدلم ۱۸/۴۳هستش.اگه باهمین معدل فارق التحصیل بشم و مقاله ی ISI داشته باشم و مدرک زبان ایلتس بالای ۷ داشته باشم به نظرشما این شانس رو دارم که درمقطع فوق لیسانس در امریکا در رشته ی هوافضا یا رشته ی مهندسی خودرو بورسیه بشم ؟؟؟

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   چنانچه شرایطی که فرمودید رو احراز کنید این شانس رو خواهید داشت برای دانشگاه های امریکا در رشته مهندسی خودرو اقدام کنید. اما باید در نظر داشته باشید که رشته مهندسی هوا فضا رشته ای خاص بوده که در بسیاری از کشورها فقط اتباع این کشورها می توانند برای این رشته ها اقدام کنند. بهترین کشور برای این رشته روسیه خواهد بود. اما باید اضافه کرد که اعطای بورسیه در کشور امریکا در مقاطع دکتری خواهد بود که با توجه به رزومه تحصیلی افراد به انها تعلق خواهد گرفت چناچه مایلید می توانید برای کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید
   شماره های تماس موسسه اریکه برگزیدگان پارسیان:
   ۰۲۱-۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۰۲۱-۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱-۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ
 20. hosseini گفته:

  سلام ایاامکانش هست که برای مقطع کارشناسی اقدام کرد؟چگونه؟شرایط برای اتباع چگونه هست؟باایرانی هامتفاوته؟

  پاسخ
  • سمیرا میرزاقایی گفته:

   با سلام و عرض ادب
   قوانین اخذ پذبرش و ویزای افراد ایرانی و اتباع خارجی متفاوت نخواهد بود و شما می توانید مطابق با شرایط سنی و شرایط تحصیلی خود برای ویزای تحصیلی کشور مناسب اقدام نمایید
   جهت اخذ اطلاعات کامل و تصمیم گیری صحیح تر می توانید با شماره تلفن های مؤسسه تماس بگیرید
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۰۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰

   پاسخ