بورسیه تحصیلی اتریش و بررسی آن

بورسیه تحصیلی اتریش ، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای اتریش و تحصیل در اتریش از طریق بورسیه در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی اتریش در مقاطع مختلف دانشگاهی چگونه است؟ چه مدارکی برای اخذ بورسیه تحصیلی اتریش نیاز هست؟ هزینه زندگی و تحصیل در اتریش ضمن دریافت بورسیه تحصیلی چقدر خواهد بود؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه شرایط و انواع بورسیه تحصیلی در اتریش پاسخ داده و مهم ترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن را بیان می نماییم. دانشجویان برای تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی نیاز به پرداخت شهریه ندارند ولی بایستی رزومه قوی ارائه دهند؛ توضیحات بیشتر در ادامه مقاله بصورت مبسوط ارائه گردیده است. شما عزیزان پس از مطالعه این مقاله می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی اتریش با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید، تا مشاورین ارشد به صورت تلفنی و رایگان شما عزیزان را راهنمایی بفرمایند. ما در این مقاله به نکات زیر خواهیم پرداخت:

بورسیه تحصیلی اتریش
 • بورسیه تحصیلی اتریش و شرایط عمومی آن
 • بورسیه تحصیلی اتریش و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع دکتری
 • بورسیه تحصیلی اتریش و انواع آن
 • بورسیه تحصیلی اتریش و دانشگاه های بین المللی
 • بورسیه تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی اتریش و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی اتریش و هزینه زندگی

بورسیه تحصیلی اتریش و شرایط عمومی آن

اتریش کشوری واقع در اروپای مرکزی و پایتخت آن وین می باشد. کشور اتریش از شمال با کشور های آلمان و جمهوری چک و از جنوب با کشور های ایتالیا و اسلوونی هم مرز است. مساحت کشور اتریش قریب به ۸۴ هزار کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن حدود ۹ میلیون نفر است. در سال ۲۰۱۵ کشور اتریش رتبه چهارده را از بین کشور های ثروتمند جهان بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی بدست آورد. اتریش به دلیل تنوع فرهنگی، اقتصاد بسیار قوی، کیفیت بالای زندگی و همچنین برخورداری از دانشگاههایی با اعتبار و رتبه بالا، یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل و مهاجرت تبدیل شده است. در نظر داشته باشید در سال ۲۰۱۹ پایتخت اتریش شهر وین پس از ده سال پیاپی رتبه اول جهان را  از نظر کیفیت زندگی بدست آورده است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله ای با عنوان بهترین شهر جهان برای کار و زندگی از همین وبسایت مراجعه نمایید.

اتریش بر روی نقشه

 برای بدست آوردن بورسیه تحصیلی اتریش بایستی ابتدا از یکی از دانشگاههای این کشور پذیرش تحصیلی گرفت و پس از آن به اخذ ویزای تحصیلی اتریش مبادرت نمود؛ تا بتوان برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش اقدام کرد.

 • چگونه می توان برای دریافت بورس تحصیلی (بورسیه تحصیلی اتریش موسوم به OeAD) درخواست ارائه نمود؟

این بستگی به برنامه بورسی تحصیلی دارد. اولا باید پایگاه اطلاعاتی مربوط به رشته خود را جستجو کنید، جایی که می توانید یک پلن کلی از برنامه های تحصیلی ممکن برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در اتریش هستند را پیدا کنید. پس از اینکه تمام اطلاعات مربوط به روند درخواست ( از مهلت درخواست گرفته تا تمامی مدارک مورد نیاز جهت ارسال ) را پیدا کردید، برای مثال مهلت درخواست و در زمان مناسب، مدارک و اسناد لازمه را به صورت آنلاین ارسال کنید تا یک کمیته انتخابی درخواست شما را بررسی کند.

 • آیا محدودیت سنی برای اخذ بورسیه تحصیلی اتریش OeAD) (وجود دارد؟

این بستگی به برنامه بورس تحصیلی دارد. لطفا توجه داشته باشید که برنامه های مختلف تحصیلی ارائه شده توسط OeAD و سایر موسسات وجود دارد. شما همیشه باید الزامات آن برنامه خاصی که درخواست می کنید را بررسی کنید. بورسیه تحصیلی اتریش را می توان در مقاطع تحصیلی متفاوت بدست اورد، که به آن می پردازیم.

بورسیه تحصیلی در اتریش

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش یکی از سوالاتی است که برای دانشجویانی که قصد تحصیل در اتریش و این کشور زیبا را دارند به وجود می آید . دقت نمایید که جهت دریافت بورسیه باید با دانشگاه ها در ارتباط باشید و هر دانشگاه شرایط خاص و ویژه ی خود را دارد . روش های مهاجرت به اتریش گوناگون است ولی این روش که در کنار تحصیل رایگان همراه با بورس باشد بسیار ارزشمند است و دارای شرایط ویژه ای است .

پیشنهاد میکنیم ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای دکتر ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران در باب نحوه دریافت بورسیه برای کشور های مختلف و اتریش است را مشاهده نمایید تا اطلاعات تکمیل تری در این باب کسب نمایید .

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه نحوه دریافت بورسیه در کشور های مختلف و اتریش ـ ۲

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه نحوه دریافت بورسیه در کشور های مختلف و اتریش ـ ۱

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه نحوه دریافت بورسیه در کشور های مختلف و اتریش ـ ۴

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در زمینه نحوه دریافت بورسیه در کشور های مختلف و اتریش ـ ۳

بورسیه تحصیلی اتریش و شرایط اخذ آن

شرایط تحصیل در اتریش و اخذ بورسیه تحصیلی اتریش برای تمامی افرادی که متقاضی تحصیل در اتریش هستند متفاوت می باشد تا افراد بتوانند با هزینه اندک به تحصیل رایگان در اتریش بپردازند. اما نکته مهم این است که سیستم آموزشی اتریش به صورت رایگان می باشد و اشخاصی که متقاضی تحصیل در دانشگاههای رایگان اتریش هستند می توانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند اما شاید این سوال بسیاری از افراد باشد که با وجود رایگان بودن تحصیل در اتریش چگونه می توان بورسیه تحصیلی را نیز اخذ کرد ؟
در مورد شرایط بورسیه تحصیلی اتریش باید بگوئیم که با وجود رایگان بودن هزینه تحصیل در اتریش اخذ بورسیه تحصیلی اتریش منطقی به نظر نمی رسد چرا که دانشجویان می توانند به صورت رایگان و با هزینه اندک به تحصیلات خود در اتریش بپردازند. بورسیه تحصیلی بیشتر در کشورهایی کارآیی خواهد داشت که دانشجویان برای تحصیل خود باید هزینه تحصیل هنگفتی را بپردازند که در این صورت می توانند از شرایط بورسیه تحصیلی اتریش بهره مند شوند و هزینه تحصیل خود را به حداقل برسانند.
با وجود اینکه تحصیل در کشور اتریش به صورت رایگان می باشد اما باز هم بسیاری از اشخاص خواهان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش می باشند یعنی تمایل دارند تا کمک هزینه ای برای زندگی خود از دولت اتریش دریافت نمایند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را نیز به حداقل برسانند .

شرایط بورسیه تحصیلی بنیاد اتریش:
در سال ۲۰۰۵ شورای ملی اتریش بورسی را به عنوان بورس بنیاد و از طریق مجلس اتریش به تصویب رساند اشخاص با دریافت این بورس می توانند در تمام مقاطع تحصیلی در صورتی که واجد شرایط بورسیه تحصیلی باشند کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند. این نوع بورسیه تحصیلی به افرادی تعلق می گیرد که توانایی مالی نداشته باشند یعنی توانایی تامین پرداخت هزینه های زندگی خود را ندارند یا به عبارت دیگر این نوع بورسیه به افراد بی بضاعت و یا کارگران و یا خانواده هایی تعلق می گیرد که توسط دولت مورد ظلم و ستم قرار گرفته اند در این صورت واجد شرایط دریافت این نوع بورس تحصیلی می باشند. پرداخت این نوع بورسیه تحصیلی به اشخاص متقاضی شرایط بورسیه تحصیلی اتریش توسط هیئت مدیره این سازمان و از یودجه صندوق کشور اتریش پرداخت می شود.

تحصیل در اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در دانشگاههای غیر انتفاعی اتریش و بورس

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بورس دانشگاههای وین

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی

شما می توانید از بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی استفاده کنید و هزینه های تحصیلی خود در این کشور زیبا را کاهش بدهید. ولی در نظر داشته باشید که سازمان بورس تحصیلی اتریش  OeAD  هیچ گونه بورس تحصیلی کاملی برای یک دوره تمام وقت در مقطع کارشناسی را در اتریش ارائه نمی دهد. شما می توانید در پایگاه داده www.grants.at  برای سایر بورسیه های تحصیلی جستجو کنید و بهترین بورسیه مناسب با رشته تحصیلی خود را انتخاب و برای آن اقدام کنید. یکی از امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد این است که می توان جهت دریافت بورسیه Erasmus Mundus درخواست ارسال نمود. متقاضیان با هر ملیتی می توانند برای بورس تحصیلی در این برنامه درخواست دهند، محدودیت جغرافیایی وجود ندارد. برنامه های کارشناسی معمولا بین ۶-۸ ترم هستند. لیست تعدادی از بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی به شرح ذیل هستند:

 • دوره Erasmus
 • دوره Erasmus برای استاد یارها
 • دوره Ernst Mach Grant
 • Scholarship of the Scholarship Foundation of the Republic of Austria برای دانشجویان کارشناسی

بورسیه تحصیلی ـ اسکالرشیپ

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل در اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد تنوع زیادی دارد؛ با توجه به اینکه تحصیل به واسطه اخذ بورسیه می تواند بسیاری از هزینه های تحصیلی در کشور اتریش را کاهش دهد. بهتر است برای دریافت اطلاعات و شرایط بورس های تحصیلی موجود در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش می توانید به OeAD مراجعه کنید؛ همچنین با رجوع به پایگاه داده  gratnts.at می توانید سایر بورسیه های تحصیلی موجود و متناسب با رشته کارشناسی ارشد خود را پیدا کرده و برای آن درخواست دهید. متقاضیان با هر ملیتی می توانند برای بورس تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد در این برنامه درخواست بورسیه تحصیلی دهند، محدودیت جغرافیایی در این برنامه نیز وجود ندارد. لیست تعدادی از بورسیه های تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد به شرح ذیل است. معمولا برنامه های کارشناسی ارشد در اتریش بین ۲-۴ ترم به طول می انجامد.

 • دوره Ernst Mach Grant
 • Scholarship of the Scholarship Foundation of the Republic of Austria برای دانشجویان کارشناسی ارشد
 • بورس تحصیلی بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش برای مطالعات مقدماتی در رشته روابط بین الملل

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع دکتری

به واسطه بورسیه تحصیلی اتریش در مقطع دکتری می توانید، مخارج و هزینه های تحصیلی خود در کشور اتریش را به حداقل برسانید. شما می توانید از بورس تحصیلی موجود در کشور اتریش OeAD استفاده کنید. درواقع سازمان بورس تحصیلی اتریش  OeAD  تا به امروز هیچگاه بورس تحصیلی تمام وقتی را  برای یک دوره تمام وقت دکتری در اتریش را ارائه نداده است. در مقطع دکتری نیز می توانید با رجوع به پایگاه داده www.grants.at  اخرین اخبار در مورد بورسیه های تحصیلی موجود متناسب با رشته تحصیلی در مقطع دکتری برای خود پیدا کنید و برای آن اقدام نمایید. متقاضیان از همه کشورها می توانند برای بورس تحصیلی در اتریش در مقطع دکتری در این برنامه درخواست بورسیه تحصیلی دهند، خوشبختانه محدودیت جغرافیایی در این برنامه وجود ندارد. معمولا برنامه های دکتری اغلب ۶ ترم طول می کشد. افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد که یک برنامه دکتری در خارج از اتریش دارند و مایل به انجام تحقیقات در اتریش هستند واجد شرایط  بورسیه تحصیلی ارنست ماخ گروت هستند. لیست متعددی از بورسیه تحصیلی موجود در اتریش در مقطع دکتری به شرح ذیل است:

 • دوره Ernst Mach Grant
 • دوره Franz Werfel Grant
 • دوره Richard Plaschka Grant PraeDoc
 • Scholarship of the Scholarship Foundation of the Republic of Austria برای دانشجویان دکتری
 • بورس تحصیلی بنیاد بورس تحصیلی جمهوری اتریش برای مطالعات مقدماتی در رشته روابط بین الملل

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در خارج از کشور ـ کارشناسی ـ کارشناسی ارشد ـ دکتری در خارج از کشور

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مقطع دکترا در اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش و انواع آن

همانطور که تا به اینجای مقاله دریافتید، بورسیه های تحصیلی در اتریش در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. ما تعداد بورسیه تحصیلی اتریش در هر مقطع را در این مقاله را برای عزیزان گرامی به تصویر کشیده ایم. برخی از این بورسیه ها فقط بخشی از هزینه های تحصیلی را متقبل می شوند و می توانند کمک شایانی به دانشجو نمایند تا بهتر تمرکز خود را بر روی درس و تحصیل قرار دهند و دغدغه پرداخت هزینه تحصیلی را نداشته باشند. ناگفته نماند که این بورسیه ها همانطور که گفته شد صرفا بخشی از هزینه تحصیلی را پرداخت میکنند و در واقع هیچ بورسیه تحصیلی وجود ندارد که بصورت صد درصد هزینه کل ترم دانشجو را پرداخت کند. برخی از این بورسیه ها فقط در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند.

 

کشور اتریش تحصیلات علمی را برای دانشجویان بین المللی به صورت بورس تحصیلی فراهم کرده است. برخی از این بورس ها عبارت اند از:

انواع بورسیه تحصیلی در اتریش

انواع بورسیه تحصیلی در اتریش

این نوع بورسیه تحصیلی اتریش که به نام بورسیه تحصیلی فولبرایت معروف است برای دانشجویانی است که در اتریش و در مقطع فوق لیسانس به تحصیل مشغول هستند که با اخذ این بورس می توانند تقریبا هزینه ۲ سال تحصیل و زندگی خود را نیز تامین نمایند. فرد متقاضی بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط بورسیه تحصیلی اتریش باید بتواند مدرک کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر اخذ کرده باشد همچنین مدرک خود را باید در مدت تعیین شده و قبل از فارغ التحصیلی به اتمام برساند و مدرک خود را نیز اخذ کرده باشد. اشخاص متقاضی شرایط بورسیه تحصیلی اتریش فولبرایت بهتر است بدانند که این بورس برای تمامی رشته ها امکان پذیر است و افراد در هر رشته ای امکان اخذ این نوع بورس را خواهند داشت.
بورس های تحصیلی اتریش موارد زیر را شامل خواهد شد:
۱: کمک هزینه تحصیلی طیف گسترده ای از موارد را شامل خواهد شد.
۲: بورس تحصیلی برای تمامی افراد و در مقاطع فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر است.
۳: برخی از بورس های تحصیلی توسط موسسات آموزش عالی اعطا می شود.

به چه دلایلی امکان اخذ پذیرش در اتریش از طرفداران بیشتری برخوردار است :

در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی اتریش دلایل بسیاری وجود دارد که می توان گفت اتریش برای تحصیل از طرفداران بیشتری نسبت به کشورهای دیگر برخوردار است که می توان به چند مورد از این دلایل اشاره کرد.
۱: نبود محدودیت سن برای اخذ پذیرش
۲: نبودن محدودیت سن برای اخذ ویزای تحصیلی
۳: امکان دریافت ویزای همراه برای فرد متقاضی
۴: دارا بودن نظام آموزشی رایگان و تحصیل رایگان در اتریش
۵: امکان بهره مندی از تمامی امکانات به عنوان یک شهروند اتریشی
۶: امکان تحصیل در اتریش بدون نیاز به مدرک زبان
۷: امکان اخذ اقامت اتریش در هنگام تحصیل و پس از تحصیل
۸: امکان ورود به مقطع دکترا بدون محدودیت سنی و بدون ارائه مدرک زبان

تحصیل و مهاجرت تحصیلی به اتریش ـ بورسیه تحصیلی اتریش

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان شرایط گرفتن fund از اتریش مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی اتریش و معرفی دانشگاه های برتر

دانشگاه های اتریش در سطح جهان از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار بوده اند. توجه داشته باشید که دانشگاه وین اتریش در رتبه بندی QS ، رتبه ۱۵۴ جهانی را دارد و همچنین دانشگاه تکنولوژی وین در رتبه ۱۸۲ واقع شده است و پس از آن رتبه دانشگاه اینسبروک ۲۸۶ می باشد. به این ترتیب در زیر تعدادی از دانشگاههای شناخته شده اتریش که از رنکینگ بالایی برخوردار هستند را معرفی مینماییم :

لیستی از دانشگاه های معتبر در کشور اتریش

 1. Medical University of Vienna
 2. TU Wien (Vienna University of Technology)
 3. BOKU (University of Natural Resources and Life Sciences)
 4. MDW (University of Music and Performing Arts Vienna)
 5. University of Klagenfurt
 6. University of Salzburg
 7. Mozarteum University Salzburg
 8. University of Vienna
 9. University of Innsbruck.

بورسیه تحصیلی اتریش و مدارک مورد نیاز

جهت دریافت بورسیه تحصیلی اتریش نیاز به ارائه مجموعه ای از مدارک دارید که بتوانید برای اخذ ویزا اقدام کنید و برای بورسیه تحصیلی درخواست دهید. لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا جهت اقدام برای بورسیه تحصیلی اتریش به شرح ذیل است:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ۲ قطعه عکس
 • فرم پذیرش تحصیلی
 • بلیط رفت ، محل اسکان( خوابگاه یا اجاره نامه )
 • بیمه مسافرتی
 • تاییدیه تمکن مالی
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی و هویتی
 • رسید هزینه فرم درخواست تکمیل شده انلاین

اخذ پاسپورت در مهاجرت به خارج از کشور ـ اخذ ویزا برای مهاجرت به خارج از کشور

بورسیه تحصیلی اتریش و ویزای آن

برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش شما نیاز دارید که وارد این کشور شوید. در اصل ۲ نوع ویزا وجود دارد که می توانید برای آنها اقدام کنید.

 • ویزای توریستی C یا ویزای شنگن (Schengenvisa) – جهت ورود به مدت کمتر از ۳ ماه
 • ویزای اقامت موقت D (Aufenthaltsvisum D ) – جهت ورود به مدت ۶ ماه

شما می توانید فرصت های شغلی و بورس تحصیلی در پایگاه داده Euraxess Jobs پیدا کنید.  محققان سایت  Euraxess  در پی یک طرح عالی و مناسب است که دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات و خدمات پشتیبانی را برای محققانی که مایل به پیگیری کارهای تحقیقاتی در اروپا هستند، فراهم می نماید. اطلاعات خاصی در مورد اتریش در سایت www.euraxess.at می توانید پیدا کنید. مراکز خدمات Euraxess به شما و خانواده تان کمک می کند تا جابجایی و سفر خود به اتریش را در همه امور مربوط به جابجایی را برنامه ریزی کرده و سازماندهی کنید. تمام خدمات شبکه Euraxess رایگان هستند.

ویزا ـ مهاجرت به از کشور ـ اخذ ویزا جهت مهاجرت

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان ویزای تحصیلی اتریش مراجعه نمایید.

بورسیه تحصیلی اتریش و هزینه زندگی

یکی از دغدغه های کسانی که قصد تحصیل در اتریش و بورسیه تحصیلی این کشور را دارند، آگاهی دقیق از میزان هزینه های زندگی دانشجویی و سایر هزینه های جانبی در این کشور می باشد. در این بخش از مقاله سعی نموده ایم تا اطلاعاتی مفید و مختصر از هزینه های تخمینی زندگی شامل هزینه خورد و خوراک، حمل و نقل و اجاره مسکن را در قالب یک جدول ارائه نماییم. لازم به ذکر است که این ارقام تنها به عنوان یک راهنما عمل می کنند و نمی توان آن را به عنوان یک قیمت قاطع حساب کرد.

برای تحصیل در اتریش ، متقاضیان باید هزینه هایی برای مدت تحصیل مانند مسکن و خوابگاه ، خوراک ، حمل و نقل را به صورت تمکن مالی به سفارت ارائه دهند ، هزینه ها با توجه به شهرهای مختلف اتریش و شرایط زندگی و لایف استایل فردی متفاوت می باشد، ولی بطور میانگین حدود ۸۰۰ یورو تا ۱۲۰۰ یورو بستگی به نوع زندگی و تعداد اعضای خانواده باید برای هزینه زندگی درنظر گرفته شود .

جدول برخی هزینه های زندگی در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش
دوره زبان در اتریش
ویزای همراه اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش و نکات کلیدی

دانشگاههای اتریش از جمله دانشگاه وین ، گراتس ، لئوبن و . . . . برنامه های ویژه ای برای کمک هزینه ی تحصیلی به دانشجویان در نظر گرفته اند که دانشجویان با رشته های متفاوت بتوانند از این دانشگاهها بورسیه تحصیلی اتریش و یا به نوعی کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایند. کمک هزینه تحصیلی در حال حاضر بیشتر در رشته های همچون ریاضی ، فیزیک ، اکولوژی ، میکروبیولوژی ، سلولی ملکولی ،کامپیوتر و . . . . به دانشجویان ارائه می شود. نکته حائز اهمیت این است که دانشجویانی که در مقطع دکترا به تحصیل می پردازند راحتتر و ساده تر امکان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش را خواهند داشت. کمک هزینه تحصیلی یا همان بورسیه تحصیلی که دانشجویان دریافت می نمایند ممکن است در حدود ۲۲۰ تا ۴۵۰ یورو باشد که با این مبلغ می توانند هزنیه های خود را تا حدودی تامین نمایند.
در انتهای بحث مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش از جمله تحصیل رایگان در اتریش و اخذ اقامت اتریش و در مورد شرایط بورسیه تحصیلی اتریش باید بگوییم که اشخاصی که قصد تحصیل در اتریش را دارند باید بدانند که این کشور دارای نظام آموزشی رایگان می باشد و اخذ بورس تحصیلی اتریش روشی منطقی و معقول به نظر نمی رسد اما بسیاری از افراد خواهان اخذ بورس تحصیلی اتریش هستند که برای این امر باید شرایط بورسیه تحصیلی اتریش را برای خود فراهم نمایند تا بتوانند برای اخذ بورس تحصیلی اتریش اقدام نمایند. شرایط بورسیه تحصیلی اتریش برای تمامی افراد متفاوت می باشد و هر فرد با توجه به شرایط خود می تواند شرایط بورسیه تحصیلی اتریش را اخذ نماید.

اتریش و مهاجرت به اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش را میتوان جزو ارزشمندترین بورسیه های موجود در دنیا به حساب آورد . تحصیل در اتریش و دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش یکی از موارد مهاجرت به اتریش شناخته میگردد . البته راه های بسیار زیادی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که باید بهترین راه را برای خود و خانواده خود انتخاب نمایید . پیشنهاد میگردد ویدیو های موجود در این بخش را که به صورت رایگان برای شما تهیه و تنظیم شده است را مشاهده نمایید تا اطلاعات شما تکمیل گردد .

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی اتریش و کلام اخر

بورسیه تحصیلی اتریش و شرایط اخذ آن در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرارگرفته شد. از انجایی که بورسیه های تحصیلی در کشور اتریش متنوع هستند و سطح زندگی در اتریش نسبت به سایر کشورهای اروپایی از کیفیت و خدمات خوبی برخوردار است، برآن شدیم تا به احترام آن دسته از عزیزانی که متقاضی تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور هستند، مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان عزیز باشد. در شرایط بورسیه تحصیلی اتریش اگر متقاضی اخذ بورس تحصیلی اتریش هستید باید بدانید که راههای بسیاری وجود دارد که بتوانید به صورت رایگان و در بهترین دانشگاههای اتریش تحصیل نمایید . برای دریافت بورس تحصیلی از دانشگاههای اتریش فرد متقاضی باید دارای نمرات و معدل بالایی باشد همچنین باید بتواند مقالات بسیار علمی و در سطح بین المللی ارائه نماید تا امکان اخذ بورس تحصیلی را نیز داشته باشد. برای ادامه تحصیل در اتریش باید بدانید که تحصیل به صورت رایگان می باشد و فرد متقاضی شرایط بورسیه تحصیلی اتریش هزینه ی تحصیلی را متحمل نخواهد شد . دانشگاههای کشور اتریش از رنگینگ جهانی بالایی برخوردار هستند و چون تحصیل در این دانشگاهها رایگان است اشخاص بسیاری متقاضی تحصیل در دانشگاههای رایگان اتریش می باشند همچنین به دلیل مناسب بودن هزینه زندگی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر افراد ساده تر می توانند درخواست شرایط بورسیه تحصیلی اتریش را نمایند. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش با دشواری و سختی بسیاری همراه است و افرادی که خواهان اخذ بورس تحصیلی هستند باید شرایط ویژه ای را برای دریافت بورس تحصیلی داشته باشند. نکات مربوط به قوانین و شرایط بورسیه تحصیلی اتریش و اخذ ویزای اتریش از جمله مواردی است که در این مقاله مورد بحث قرار گرفت، در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر مهاجرت تماس حاصل نموده و در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی اتریش مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. آیلار گفته:

  سلام بنده لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد با معدل ۱۵/۱۵ هستم،البته معدلم بنا به دلایل شخصی اینطوری شده.بخاطرتحصیل خارج از کشور دست نگه داشتم،میخواستم بدونم برای رشته حقوق بین الملل شرایط پذیرش در دانشگاهاش چیه؟میشه دوباره از لیسانس شروع کرد خوند؟چندتا دانشگاه داره؟میتونم یکسال بدون ویزای تحصیلی برم بواسطه ازدواج؟دوستم لیسانسشو گرفته اونجا خونه هم داره فعلا ایرانه و شرایطشو گفته میخوام مطمئن بشم، هزینش با پول ایران چقدر میشه؟درس خوندن راحته یا سخته؟ مطالب درسیشون مثل ایرانه یا متفاوته؟ کتابای ازمونای ورودیشون تو ایران موجوده؟مدرک آیلس میخواد یا تافل؟ 🙁 چقد سوال ببخشید. ممنون از سایت خوبتون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، لطفا مقاله تحصیل در اتریش رو مطالعه بفرمایید به صورت کامل تمامی موارد بیان شده. اگر قصد اقدام برای اتریش رو داشته باشید باید قبولی کنکور سراسری رو در ایران داشته باشید و برای رشته حقوق هم باید آزمون ورودی بدین ، اگر زبان بلد باشین شانستون بالا هست.

   پاسخ
 2. علی گفته:

  سلام خسته نباشید…بنده فارغ التحصیل کارشناسی برق ازیک دانشگاه دولتی معمولی با معدل پایین هستم…میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل در اتریش برای من هست؟یعنی اینکه مورد پذیرش واقع بشم البته به صورت بورسیه باشه که خیلی بهتزه؟اینکه میگن برای بورسیه باید سوپروایزر پیدا کنی خب چجوری میشه همچین فردی پیدا کرد؟ممنون میشم راهنمایی بیشتر کنید؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله میشه براتون اقدام کرد ولی رزومه تحصیلی و پژوهشی باید خوب باشه و آلمانی هم بلد باشین. برای پیدا کردن سوپروایزر هم باید در سایت دانشگاه و بخش دانشکده برق با اساتید ارتباط برقرار کنید. اگر از طریق اساتید اقدام کنید شانستون بالاتر هست.

   پاسخ
 3. H گفته:

  سلام خسته نباشین من دیپلم تجربی رو دارم با معدل کل دیپلم بالای ۱۸ میتونم بورس تحصیلی واسه رشته دندانپزشکی بگیرم طوریکه بدون کمک مالی خانواده بتونم تحصیل کنم؟ اگ اشنایی اونجا باشه ک سیتی زن داشته باشه میتونه توی گرفتن بورس تحصیلی کمک کنه؟ و سوال دیگ اگ بورس گرفته شه دولت خوابگاه یا حقوقی پرداخت میکنه یا ن ؟ اگ کل توضیحات شرایطشو ب ایمیل من ارسال کنید خیلی خیلی ازتون ممنون میشم …

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای بورسیه تو این مقاطع خیلی سخت میشه اقدام کرد اما با ذهن مثبت به همه چی میشه رسید. لطفا سنتون رو بفرمایید که بتونیم دقیق تر راهنمایی کنیم. برای رشته های شاخه پزشکی شما نیاز به قبولی در امتحان ورودی دارین که مستلزم تسلط به زبان آلمانی هست. آشنا داشتن اونجا هم تاثیر تو اخذ بورسیه نداره و فقط برای کمک در هزینه ها میتونه کمکتون کنه
   دانشگاه های اتریش اکثرا رایگان هستند و شما اگر بتونید در آزمون ورودی قبول بشید می تونین با کار دانشجویی بخشی اعظم هزینه ها رو پوشش بدین

   پاسخ