بورسیه تحصیلی فرانسه و بررسی آن

بورسیه تحصیلی فرانسه ، راه های اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای فرانسه ، مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در این کشور در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه از چه طرقی امکان پذیر خواهد بود؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی کشور فرانسه کدامند؟ آیا می توان ضمن تحصیل در فرانسه اجازه کار کشور فرانسه را اخذ نمود؟ متقاضیان تحصیل در فرانسه با دارا بودن بورسیه تحصیلی فرانسه متحمل چه هزینه هایی خواهند شد؟ برآنیم تا در این مقاله که به همت مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است ، مهم ترین نکات  اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه را به صورت خلاصه و ساده خدمت شما عزیزان شرح دهیم. در صورت هرگونه سوال و یا ابهامی می توانید با طرح سوالات خود در قسمت دیدگاهها  جواب  صحیح را دریابید ، چرا که در اسرع وقت به سوال شما پاسخ داده می شود. همچنین به جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توان با جستجو در گوگل با استفاده از کلیدواژه ملک پور به فایلهای تصویری و مقالات مرتبط دست یافت. مضاف بر این ها می توانید با تماس به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور و اخذ مشاوره  تلفنی رایگان شرایط خود را بمنظور اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه ارزیابی نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

در این مقاله مطالب ذیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

بورسیه تحصیلی فرانسه
 • بورسیه تحصیلی فرانسه و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی فرانسه و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی فرانسه و انواع آن
 • بورسیه تحصیلی فرانسه و دانشگاههای بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی فرانسه و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی فرانسه و هزینه زندگی

بورسیه تحصیلی فرانسه و شرایط عمومی

کشور فرانسه از جمله بزرگ‌ترین کشورهای  اروپای غربی است که از لحاظ مساحت پس از کشور اوکراین در قاره اروپا رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. فرانسه با کشورهای سوئیس، بلژیک،  آلمان، لوکزامبورگ، آندورا، موناکو، ایتالیا و اسپانیا هم مرز می باشد. فرانسه از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد ، از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد. این کشور در نیمکره شمالی و در غرب قاره اروپا قرار دارد، نقشه فرانسه شبیه یک شش ضلعی است. کشور فرانسه از شناخته شده ترین کشورها در عرصه  فرهنگ و هنر بشمار می آید. این کشور چهارمین قدرت صنعتی جهان می باشد و از نظر آموزش و پرورش از قوی ترین و کارآمد ترین نظام های آموزشی برخوردار است. در فرانسه دانشگاه هایی با رنک بالا ، نظیر دانشگاه  سوربون، پیر و مری کوری پاریس و بسیاری دیگر وجود دارد. در این کشور شرکتها و کارخانه هایی که غولهای عظیم در صنعت محسوب میگردند نظیر، ایر فرانس، فرانس تله کوم، رنو و تالس  موجود است. از جمله صنایع مهم کشور فرانسه ، می توان به صنایع فلز کاری، ماشین آلات، شیمیایی، هواپیما سازی، کشتی سازی، ماشین آلات، پتروشیمی، نظامی و اتمی اشاره کرد. کشور فرانسه در صنعت کشاورزی نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد؛ از جمله محصولاتی که در زمینه کشاورزی و دامداری  جزء صادرات این کشور نیز محسوب می گردد عبارتند از: جو، گندم، سیب‌زمینی، ذرت، انگور، برنج، ماهی و گاو. نرخ بیکاری در کشور فرانسه ۸٫۸۱ درصد می باشد که نرخ تقریبا بالایی در بین کشور های اروپایی محسوب می شود؛ در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور فرانسه در ۸ سال اخیر را مشاهده می نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در کشور فرانسه در هشت سال اخیر

فرانسه در یک نگاه :

اطلاعات جامعی از کشور فرانسه در یک نگاه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و اقامت در فرانسه

مقاله مرتبط

بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه و شرایط اخذ آن

شرایط و الزامات مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه در مقاطع مختلف متفاوت می باشد. کمک هزینه ای که کشور فرانسه جهت پرداخت به دانشجویان دارنده بورسیه در نظر گرفته است در بازه  دویست الی هزار و دویست  یورو بصورت ماهانه در طول مدت ۱۰ ماه قرار دارد. بیشتر بورسیه های تحصیلی فرانسه به افرادی در بازه سنی ۲۵ الی ۳۰ سال در مقاطع کارشناسی ارشد اختصاص می یابد. دانشجویان تبعه اتحادیه اروپا و آمریكا نیازی به اخذ ویزا جهت ورود به کشور فرانسه ندارند. از جمله نکات مهم در رابطه با اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه دارا بودن سطح علمی بسیار بالا ، داشتن رزومه علمی قوی نظیر رزومه تحقیقاتی مهم ، دارا بودن معدل بالا و همچنین داشتن رتبه های بالا و ممتاز در دانشگاههای کشور مقصد.

درخواست بورسیه تحصیلی

تحصیل دکترا در فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی به متقاضیانی از اتباع غیر از اتحادیه اروپا تعلق نمی گیرد و احتمال اخذ بورسیه در این مقطع بسیار پایین می باشد. تحصیل در کشور فرانسه در مقطع کارشناسی در صورت تحصیل در دانشگاههای دولتی به زبان فرانسوی می باشد. شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاههای دولتی این کشور ۱۷۷ یورو است اما لازم به ذکر است به جهت تحصیل رایگان در فرانسه نیاز به تسلط به زبان فرانسوی و حداقل مدرک مورد نیاز B2 فرانسه می باشد. در صورتی که متقاضی تمایل به تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی داشته باشد باید در دانشگاههای خصوصی فرانسه ثبت نام نماید که شهریه سالیانه آنها حدود ۳ الی ۸ هزار یورو در سال برآورد می شود. حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه آیلتس ۶ می باشد. تمامی دانشگاههای کشور فرانسه چه دولتی و چه خصوصی از رتبه های بسیار بالا برخوردار هستند و در سطح ممتاز می باشند. دانشجویان بین المللی از اجازه کار ضمن تحصیل به مدت ۱۰ الی ۲۰ ساعت در ماه نیز برخوردار هستند که قادر خواهند بود بخشی از هزینه های زندگی خود را از این طریق تامین نمایند.لازم به ذکر است حداقل معدل مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای فرانسه ۱۵ است. تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی سه سال به طول می انجامد.

تحصیل در خارج از کشور و اخذ بورسیه تحصیلی

اقامت پس از تحصیل در فرانسه
کار ضمن تحصیل در فرانسه برای دانشجویان

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان بین المللی نیز اختصاص می یابد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور فرانسه در دانشگاههای دولتی به زبان فرانسه می باشد که شهریه سالیانه تحصیل در این دانشگاهها ۲۴۵ یورو می باشد. در صورت تمایل به تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی ، متقاضی شهریه سالیانه حدود ۵ الی ۸ هزار یورو باید پرداخت نماید. به منظور تحصیل به زبان فرانسه متقاضیان هنگام پذیرش باید مدرک زبان B2 فرانسوی ارائه نمایند و در صورت تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک آیلتس ۶٫۵ ارائه نمود. متقاضیان تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد می توانند مجوز کار در این کشور را به مدت ۲۰ الی ۳۰ ساعت در ماه اخذ نمایند و از این طریق بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند. به منظور تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد حداقل معدل کسب نموده در مقطع لیسانس باید ۱۵ باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد دو سال به طول می انجامد که به صورت دوره های M1  و M2 است، بعد از پایان دوره M1  در سال دوم متقاضی تحصیل در دوره M2 را آغاز می نماید. دانشجویان متقاضی تحصیل در فرانسه قادر خواهند بود کارشناسی ارشد Research  و یا Professional را انتخاب نمایند.

تحصیل در خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه
هزینه های تحصیل در کشور فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در فرانسه و اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکترا امکان پذیر خواهد بود. تحصیل دکترا در فرانسه معمولا ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. لازم به ذکر است افرادی که تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری را انتخاب می نمایند، دانشجو تلقی نمی گردند و به عنوان یک محقق از آنها یاد خواهد شد. کشور فرانسه بیش از ۳۰۰ دانشگاه  دارد که اکثریت آنها تحصیل در مقطع دکتری را ارائه می نمایند و با ۱۲۰۰ مرکز تحقیقاتی در ارتباط هستند. مراکزی که در آنها دانشجویان دکتری به تحقیق و تحصیل می پردازند، تحت نظارت دقیق دانشگاه ها می باشند. اخذ مدرک دکتری رابطه مستقیم با ارائه مقالات بین المللی دارای ارزش و اعتبار علمی بالا خواهد داشت. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای فرانسه سالیانه ۳۷۵ یورو می باشد. امکان تحصیل دکترا در دانشگاههای خصوصی نیز امکان پذیر است که هزینه ای حدود ۵ الی ۹ هزار یورو در سال خواهد داشت. به منظور تحصیل در مقطع دکترا حضور یک سوپروایزر (استاد راهنما) که از قبل با متقاضی بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری مصاحبه نموده و تمایل به استفاده از وی در یک پروژه علمی داشته باشد الزام است. همچنین به جهت اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع دکترا مقالاتی که به صورت ژورنالی در ISI ارائه شده باشد الزامی است.

تحصیل در فرانسه ـ تحصیل در دانشگاههای فرانسه ـ بورسیه تحصیلی فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه
تحصیل پزشکی در فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه و انواع آن

کشور فرانسه یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی به جهت تحصیل می باشد ، چرا که هزینه های تحصیل به نسبت پایین است و دولت فرانسه در رابطه با تامین زندگی دانشجویان نیز کمک شایانی می کند. البته لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در کشور فرانسه به مراتب بالاست و شهر پاریس جزء شهرهای گران محسوب می گردد. شهریه‌های دانشگاه‌های دولتی فرانسه بصورت سالیانه حدود ۲۰۰ الی ۶۰۰ یورو است و شهریه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی کشور فرانسه تا حدود ۱۰٫۰۰۰ یورو هم می رسد. هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه بصورت سالیانه به ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو هم می رسد. از جمله نکات مثبت در رابطه با کشور فرانسه تخصیص بورسیه تحصیلی فرانسه به دانشجویان بین المللی می باشد که این بورسیه ها انواع مختلفی دارند.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

در ادامه به معرفی برخی بورسیه های معروف کشور فرانسه خواهیم پرداخت:

 • بورسیه‌ی تحصیلی فرانسه با نام اکول نرمال سوپریور (École Normale Supérieure)

دانشگاه اکول نرمال سوپریور فرانسه هرساله طی یک آزمون بین‌المللی دانشجویان مستعد با آینده درخشان را جذب می نماید که علاقمند به تحصیل در رشته های علوم پایه و علوم انسانی در دوره های دو ساله و سه ساله می باشند. دانشجویانی که موفق به اخذ این بورسیه می گردند ماهیانه هزار یورو کمک هزینه دریافت می نمایند. تعداد دانشجویانی که در این نوع تحصیل جذب می گردند حدود ۳۰ نفر می باشند. این دانشجویان به مدت دو الی سه سال هر ماه در حدود ۱۰۰۰ یورو دریافت می‌کنند. هر سال نیز حدود ۳۰ دانشجوی خارجی این بورسیه را اخذ می‌نمایند.

 • بورسیه‌ی تحصیلی فرانسه با نام امیلی بوتمی از دانشگاه Science Po (Emily Boutmy)

دانشگاه Science Po  در کشور فرانسه  بورسیه‌ای تحت عنوان امیلی بوتمی را به جهت جذب دانشجویان برتر بین المللی که از اتباع خارج از اتحادیه ‌اروپا هستند اختصاص داده می شود که البته از قبل باید درخواست پذیرش خود را ارائه داده باشند. این نوع بورسیه انواع متفاوتی دارد که از ۵ الی ۱۰ هزار یورو برای مدت زمان دو سال تحصیل و یا ۳ الی ۱۲ هزار یورو را برای مدت زمان ۳ سال تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد.

 • بورسیه‌ی تحصیلی فرانسه با نام دانشگاه لیون در مقطع کارشناسی ارشد  (Université de Lyon Masters Scholarships)

دانشجویان بین المللی  که از لحاظ سوابق علمی دارای سطح بالایی باشند و به تحصیل در فرانسه در مقطع فوق‌لیسانس تمایل داشته باشند ، قادر به اخذ  بورسیه‌ی تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه لیون کشور فرانسه خواهند بود. این نوع از کمک هزینه های تحصیلی حدود ماهیانه ۸۰۰ یورو به مدت زمان ۱۰ ماه می باشد.

 • بورسیه‌ی تحصیلی فرانسه در رشته  MBA  در دانشگاه HEC پاریس

دانشگاه HES فرانسه به دانشجویان بین‌المللی و با سوابق تحصیلی قابل قبول و سطح بالا بورسیه های بسیاری اختصاص می دهد. بورسیه‌ تحصیلی فرانسه به سه نوع تقسیم میگردد. معیار اخذ این بورسیه‌ها شایستگی علمی متقاضیان می باشد. نرخ کمک هزینه های  این بورسیه‌ها در بازه ۶ الی ۲۴ هزار یورو می باشد.

 • بورسیه تحصیلی فرانسه با نام بنیاد فناوری گرنوبل (Grenoble Institute of Technology Foundation Scholarships)

بنیاد فناوری گرنوبل به دانشجویان بین المللی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و علاقمند به تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در کشور فرانسه می باشند، بورسیه‌ی تحصیلی ارائه می دهد. کمک هزینه ای که در این بورسیه به دانشجویان اتخاذ می گردد، سالیانه ۵۰۰۰ یورو می باشد.

 • بورسیه تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ساکلای پاریس (Université Paris-Saclay International Master’s Scholarships)

دانشگاه ساکلای فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی خود که از لحاظ علمی و تحقیقاتی دارای رتبه های برتر می باشند بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در نظر گرفته است که سالیانه حدود ۱۰ هزار یورو به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد.

 

 • بورسیه‌ تحصیلی فرانسه با نام بورسیه عالی ایفل (Eiffel Excellence Scholarships)

بورسیه‌ عالی ایفل توسط وزارت امور خارجه‌ی فرانسه به دانشجویان اعطا می گردد. دانشجویان بین المللی می توانند در مقطع  فوق‌لیسانس و PHD برای مؤسسات عالی فرانسه این بورسیه ها را اتخاذ نمایند. متقاضیان اخذ بورسیه‌ تحصیلی فرانسه با نام ایفل در مقطع فوق‌لیسانس مبلغی معادل ۱۱۸۱ یورو و در مقطع PHD، مبلغی معادل ۱۴۰۰  یورو به‌عنوان کمک‌هزینه دریافت نمایند. همچنین این بورسیه های تحصیلی هزینه‌هایی نظیر بیمه‌ی درمانی ، هزینه‌های سفر را نیز تحت پوشش قرار خواهند داد. متقاضیان بورسیه‌ی تحصیلی ایفل حتی شاید بتوانند کمک‌هزینه‌های بیشتری جهت اقامت فرانسه دریافت نمایند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در فرانسه و کانادا

بورسیه تحصیلی فرانسه و دانشگاههای بین المللی آن

دانشگاه های فرانسه از جمله دانشگاههای مهم اروپا و دارای سطح آموزشی بسیار بالا هستند و می توان چنین گفت که کشور فرانسه مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی محسوب می گردد چرا که مطرح ترین دانشگاهها در این کشور واقع شده اند. تحصیل در فرانسه در دانشگاههای دولتی و خصوصی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه برای تحصیل در این دانشگاهها امکان پذیر خواهد بود. از جمله دانشگاههای معتبر و دارای رتبه های بالای فرانسه عبارتند از:

 • دانشگاه استراسبورگ

 • دانشگاه پلی تکنیک پاریس

 • دانشگاه لویی پاستور

 • دانشگاه گرنوبل-آلپ

 • دانشگاه PSL

 • دانشگاه سوربن

دانشگاه های برتر کشور فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه و ویزای آن

به جهت دستیابی به بورسیه تحصیلی فرانسه ، در ابتدای امر ارائه درخواست به انضمام مدارک مورد نیاز بصورت آنلاین و یا ارائه از طریق سفارت فرانسه الزامی است ، پس از ارائه درخواست و مدارک مورد نیاز متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه باید منتظر دریافت پاسخ درخواست بماند. این پروسه در اکثر مواقع ۲ ماه به طول می انجامد ، همچنین زمان صدور ویزا تقریبا ۹۰ روز می باشد.

از جمله  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در فرانسه عبارتند از :

 • فرم درخواست
 • گذرنامه با حداقل اعتبار ۳ ماه
 • عکس پاسپورتی
 • ارائه رسید پرداختی فرم درخواست ویزا به ارزش ۹۹ یورو
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • تمکن مالی
 • بیمه نامه
 • بلیط هواپیما
 • فرم OFII بصورت تکمیل شده
 • ارائه اجاره نامه جهت اثبات داشتن مکانی برای زندگی در طول زمان تحصیل
 • کپی برابر اصل CV
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی در تمامی مقطع تحصیلی

لازم به ذکر است ویزای همراه  تنها به همراهان متقاضیان تحصیل در فرانسه در مقاطع لیسانس به بالا تعلق می گیرد که البته در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه این امر امکان پذیر خواهد بود. معمولا توصیه می گردد همراه متقاضی تحصیل در فرانسه چند ماه بعد از متقاضی اقدام به الحاق و اخذ ویزا نماید.

ویزا ـ پاسپورت ـ اخذ ویزا جهت مهاجرت

بورسیه تحصیلی فرانسه و هزینه زندگی

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه به جهت انتخاب این کشور برای تحصیل و در نهایت زندگی باید به هزینه های زندگی در این کشور نیز توجه نمایند. به همین منظور در ادامه جدولی به منظور آشنایی شما سروران به جهت ارزیابی هزینه های زندگی در فرانسه تهیه گردیده است.

جدول هزینه های زندگی در فرانسه

در نمودار ذیل نیز درصد هزینه های زندگی در فرانسه را مشاهده می نمایید :

درصد هزینه های زندگی در فرانسه

تحصیل داروسازی در فرانسه
هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه
تحصیل دندان پزشکی در فرانسه

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

بورسیه تحصیلی فرانسه و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی فرانسه ، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه و تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف و همچنین اقامت تحصیلی فرانسه در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. سالانه دانشجویان بسیاری به منظور اخذ بورسیه تحصیلی اقدام می نمایند که در نهایت منجر به اخذ آن نخواهد شد چرا که اخذ بورسیه تنها تحت شرایط خاصی امکانپذیر است که باید بصورت کامل نسبت به آنها آگاهی یافت. متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور آماده اند تا شما سروران را در صورت دارا بودن این شرایط در جهت اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه راهنمایی و کمک نمایند. بورسیه تحصیلی فرانسه می تواند زمینه هایی جهت کسب اقامت دائم فرانسه و در نهایت اقامت دائم کل اروپا را برای متقاضیان تحصیل در فرانسه فراهم آورد. همچنین در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشور فرهنگی و تاریخی فرانسه را دارید کلیه روش های مهاجرت اعم از کار ، سرمایه گذاری ، تولد فرزند و ازدواج در این کشور را با استفاده از کلید واژه ملک پور در گوگل جستجو نمایید و مقالات ما را در این باب مطالعه نمایید.همچنین می توانید به کلیه دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور بصورت رایگان شرایط شما سروران را در ارزیابی نموده و شما عزیزان را در انتخاب بهترین راه جهت مهاجرتی ایمن یاری رسانند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 پاسخ
 1. سمیه رحیمی گفته:

  سلام من سال ۸۱-۸۲دیپلم انسانی گرفتم و چندین بار کنکور دادم قبول نشدم چون هیچ علاقه ای به این رشته نداشتم و کنکور هنر دادم و غیرانتفاعی طراحی صنعتی لیسانس گرفتم و ارشد مواد و متالوژی دوترم شبانه رفتم که انصراف دادم من متولد آبان ۶۲هستم خواستم مطمئن بشم میتونم بورسیه فرانسه بگیرم شرایط سنی نداره چون میخوام از اول کارشناسی بخونم .ممنونم

  پاسخ
 2. حميدي گفته:

  سلام وقتتون بخير من دانشجوي رشته حقوق از دانشگاه بين المللي المصطفي هستم و قصد داشتم براي ادامه تحصيل ارشد به فرانسه بورس بشم و من در حال يادگيري زبان فرانسه هم هستم و خواستم بدونم نياز به تسلط زبان انگليسي هست؟وچگونه اقدام کنم

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. مهدي غياثي گفته:

  من دانشجو سال دوم ادبيات فرانسه هستم ميخواستم بدونم بورسيه موسيقي در شهري غير از پاريس بخوام بگيرم به چه صورت هست و آيا اصلا امكانش هست يا خير ممنون ميشم جواب بدين

  پاسخ