بررسی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا ، معرفی بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشگاههای مختلف کانادا و به طور کلی هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفته است. مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟ چگونه می توان از دانشگاههای کانادا بورسیه تحصیلی گرفت؟ آیا با بورسیه های تحصیلی می توان به صورت رایگان در این کشور به تحصیل پرداخت؟ کلید پاسخ به این قبیل سوالات مطالعه این نوشتار است. شرایط بورسیه تحصیلی کانادا یکی از مهمترین مواردی است که برای دانشجویان خواهان تحصیل در کانادا مورد سوال است . بورسیه تحصیلی کانادا دارای شرایط مختلفی است که هر دانشگاه شرایط مخصوصی برای خود نیز در نظر گرفته است که البته یک سری قوانین کلی برای بورسیه تحصیلی وجود دارد که میتوانید از این قوانین برای Apply بورسیه استفاده نمایید. تحصیل در کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا است که البته شرایط و راههای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا بسیار زیاد است و شما میتوانید بهترین راه را برای خود و خانواده خود انتخاب نمایید . این مقاله به همت کارشناسان و متخصص موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است، امید است که با مطالعه آن بر دانش مهاجرتی شما افزوده شده یا کمکی در راه اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای کانادا به شما نموده باشد.

کمک هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. البته در مقایسه بورسیه تحصیلی در آمریکا ، انگلستان و استرالیا تعداد این بورسیه تحصیلی در کانادا کمتر است . تعدادی از این بورسیه ها را برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان کانادایی با هم بررسی می کنیم.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی بین المللی در کانادا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و دوره های تحصیلات تکمیلی
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه و یا Fellowship
 • هزینه تحصیل در کانادا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا از طریق Grant

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی بین المللی در کانادا

کمک هزینه کالج بین المللی هامبر

کالج بین المللی هامبر کمک هزینه تحصیلی و بورس کامل تحصیلی در ترم سپتامبر و ژانویه به دانشجویان بین المللی اعطا می کند.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی دانشگاه یورک

دانشجویانی که با رتبه بالای علمی در دانشگاه یورک پذیرفته می شوند می توانند برای کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۶۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برای یک برنامه چهار ساله درخواست دهند.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه UBC هر سال جوایزی برای دانش آموزان برجسته از سراسر جهان در نظر می گیرد. ارزش این جوایز در سال بیش از ۱۰ میلیون دلار است.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

بورسیه تحصیلی Vanier برای جذب دانش آموزان برجسته دبیرستان در سطح بین المللی و در کانادا در نظر گرفته شده است. ارزش کمک هزینه تحصیلی ۵۰٫۰۰۰ دلار در سال است. برای اعطای این بورسیه سه معیار بررسی می شود: برتری تحصیلی، پتانسیل تحقیق و رهبری تیم تحقیق. حدود ۲۰۰ دانشجو در سال برای تحصیل در دانشگاههای تورنتو، بریتیش کلمبیا، واترلو، آلبرتا و ۱۰۰ مؤسسه دیگر این بورسیه را دریافت می کنند.

بورس تحصیلی دانشگاه منیتوبا

دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه منیتوبا UMGF جوایزی مبتنی بر شایستگی برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دریافت می کنند. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترا ۱۸۰۰۰ دلار است.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی Elliot Trudeau

بورس تحصیلی Elliot Trudeau برای دانشجویان بین المللی در یک برنامه دکترا رشته های علوم اجتماعی و علوم انسانی به ارزش ۶۰٫۰۰۰ دلار برای دوره حداکثر سه ساله است.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه تحصیلی دانشگاه واترلو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا

دانشجویان بین المللی برای برنامه تمام وقت کارشناسی ارشد یا دکترا مبتنی بر تحقیق کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۲٫۲۰۵ دلار برای دوره ۲ساله کارشناسی ارشد و ۴٫۰۹۰ دلار به مدت ۳ سال برای دوره دکترا دریافت می کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی دانشگاه کالگری

دانشگاه کالگری طیف وسیعی از کمک هزینه تحصیلی و بورس کامل در اختیار دانشجویان بین المللی ممتاز و برجسته قرار می دهد. ارزش بورسیه ها از ۱۰۰۰ تا ۴۰٫۰۰۰ دلار است و زمینه های مختلف تحصیلی را پوشش می دهد.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی بین المللی در کانادا

معمولأ در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا و مقطع دکترا در این کشور کمک هزینه بیشتری به دانشجویان اعطا می شود و علاوه بر نمرات تحصیلی دانشجو موارد دیگر نیز در رزومه دانشجو بررسی می شود. دانشگاههای ممتاز و دارای رتبه بالا مبالغ بالاتری برای بورسیه تحصیلی در نظر می گیرند. معمولأ موارد زیر برای اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی بررسی می شود:

 • شرکت در فعالیت های خاص علمی پژوهشی

 • شرکت در فعالیت های ورزشی

 • شرکت در برنامه های داوطلبانه بشر دوستانه و کمک به جامعه

 • کار در شوراهای دانشجویی

 • مقالات عملی و ثبت شده در نشریات بین المللی

در واقع هر چیزی که شما را از بین دیگر دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا دیگر متمایز کند، در بالا بردن شانس بورس و کمک هزینه تحصیلی موثر است.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه و یا Fellowship

کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند که معمولأ از دانشگاه ها یا مؤسسات خصوصی برای دانشجویان ممتاز و با استعداد در نظر گرفته می شود. معمولأ برای اخذ بورسیه تحصیلی یا fellowship توصیه نامه، مدرک GRE و معدل دانشجو دارای اهمیت است.

 • دستیار تدریس و یا Teaching Assistant

  این کمک هزینه در واقع به عنوان دستمزد به دانشجویان در مقطع دکترا پرداخت می شود. دانشجویان به عنوان TA یا دستیار استاد معرفی می شوند و وظایفی مانند نمره دادن در امتحانات، اداره جلسات و کمک به دانشجویان را بر عهده دارند. سمت شما به عنوان TA به نظر استاد بستگی دارد و معمولأ در پروسه پذیرفته شدن به عنوان دستیار استاد تسلط به زبان انگلیسی و توانایی تدریس بررسی می شود.

 • دستیار تحقیق و یا Research Assistant

  در مواردی اساتید برای انجام پروژه های تحقیقاتی به ویژه در خصوص مهندسی و بیولوژی بودجه و درآمدی دریافت می کنند که که بخشی از این درآمد و بودجه را به دستیار خود اختصاص می دهند. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کنند می توانند به عنوان دستیار تحقیق یا RA کمک هزینه ای به مبلغ ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار برای هر رشته دریافت کنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش اول

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش دوم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش سوم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش چهارم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش پنجم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی به کانادا با هزینه پایین و قابل برگشت هستید، یکی از بهترین راه ها شرکت در دوره های کوآب یا Co-op کاناداست. این دوره ها که در اصطلاح تحصیل با تضمین کار در کانادا نیز خوانده می شوند، به گونه ای هستند که دانشجو در حین تحصیل بصورت کارآموزی مشغول به کار شده و بابت این موضوع حقوق دریافت می نماید. به این ترتیب شما می توانید هزینه های قابل توجهی از اقامت تحصیلی تان در کانادا را پوشش دهید و کار پس از تحصیل تان را نیز تضمین نمایید.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان کانادایی

دانشجویان کانادایی از کمک های دولتی و سرمایه دولت کانادا برای تحصیل بهره مند خواهند شد. این کمک هزینه های دولتی موجب کاهش شهریه برای دانشجویان کانادایی می شود و این دانشجویان حدود نصف شهریه را پرداخت می کنند. به طور متوسط شهریه تحصیل برای دانشجویان کانادایی ۴ تا ۶ هزار دلار در سال است که معمولأ دانشگاه این هزینه را به صورت اقساط دریافت می کند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی بیشتر از هزینه دانشجویان کانادایی است. هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی سالیانه در حدود ۱۲۰۰۰ دلار و بالاتر است. هزینه زندگی در کانادا سالیانه ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار کانادا است.

گرنت (Grant)

مقدار کمک هزینه ای که شما به عنوانstudent  grant دریافت می کنید به نیاز مالی شما بستگی دارد مقدار کمک هزینه ای که دریافت می کنید ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار کانادا در ماه است.

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا

پر واضح است که برای پایه و اساس استفاده از بورسیه های تحصیلی کانادا ، اخذ اقامت تحصیلی این کشور است که قوانین خاص خود را داراست. مقاله شرایط ویزای تحصیلی کانادا در این خصوص بهتر می تواند شما را راهنمایی نموده و اطلاعات مناسب را در اختیارتان قرار دهد.

تحصیل در کانادا
دانشگاه های رایگان کانادا
سخن پایانی در مورد شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

جهت درخواست بورسیه تحصیلی کانادا در قدم اول می بایست به صورت آنلاین درخواست خود را به مؤسسه مورد نظر ارسال نمایید. معمولأ مؤسسات مختلف شرایط متفاوتی برای اعطای بورسیه اعلام می کنند که پیش از هر اقدامی باید این شرایط را مطالعه فرمایید. برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا می بایست تأیید استاد راهنما را داشته باشید و رزومه خود را از طریق ایمیل برای استاد ارسال نمایید. درصورت تأیید استاد راهنما می توانید درخواست کمک هزینه تحصیلی با راهنمایی استاد راهنما داشته باشید.
بورسیه تحصیلی در کانادا یکی از موقعیت های طلایی برای تحصیل در این کشور زیبا است . پیشنهاد میگردد که راه های مهاجرت به کانادا را بررسی نمایید و بهترین راه را برای مهاجرت خود و خانواده خود انتخاب نمایید . باز هم تاکید میکنیم که در این بخش ویدیو ها را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب نحوه دریافت بورسیه تحصیلی دریافت نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 پاسخ
 1. alireza گفته:

  با سلام.ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید.
  اگر من نمره ی بالا تو gre بگیرم و ieltsبالای ۷ میتونم برای لیسانس برای امریکا applyکنم و scholarshipبگیرم ؟
  و اگه جواب منفیه راهی برای لیسانس توی کانادا یا امریکا با scholarshipهستش؟
  ممنون از موسسه ی خوبتون

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   سلام و عرض ارادت، با توجه به مقطع تحصیلی موردنظر مدارک متفاوتی نیاز است، برای هردو کشور نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد. شما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید تا اطلاعات و شرایط شما به طور کامل بررسی شود.

   پاسخ
 2. Sajad گفته:

  سلام خسته نباشید.. من دیپلم ۱۱ ساله دارم با معدل ۱۹.۶۳ و ایلتس رو هم نمره ۷ گرفتم ..میخواستم بدونم میتونم برای پیش دانشگاهی در کانادا و بعد برای کارشناسی اقدام کنم .. درضمن آیا در کانادا فاند به من تعلق میگیره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید هزینه تحصیل و زندگی خود را نیز پرداخت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 3. Mohsen shahrzad گفته:

  سلام وقت بخیر،من رتبه دوم کشور در المپیاد ریاضی دانشگاه واترلو که به صورت جهانی هر ساله برگذار میشد رو دارم،الان لیسانس عمران از دانشگاه دولتی دارم،می خواستم ببینم بورسیه تحصیلی از دانشگاه واترلو با وجود داشتن دیپلم افتخار که جز نفرات برتر جهانی بودم امکانش وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام ،بنده هنوز محصل پیش دانشگاهیم و میخواستم بدونم تو رشته های عمران ،معماری ،حقوق یا کامپیوتر کدومشون شانس بورسیه بالاتری دارن ،ممنونم میشم .

  پاسخ