شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بررسی کامل آن در تمامی مقاطع تحصیلی

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا ، دریافت ویزای تحصیلی کانادا با بورسیه تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای کانادا از طریق اخذ بورسیه در این مقاله نگارش شده به صورت علمی و تحلیلی برای شما عزیزان شرح داده خواهد شد. شرایط بورسیه تحصیلی کانادا چگونه است؟ آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟ مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا چیست؟ شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دبیرستان چیست؟ آیا اصلا امکان اخذ بورسیه تحصیلی رایگان کانادا وجود دارد؟ در سنوات اخیر کانادا به عنوان یکی از کشورهایی که متقاضیان فراوانی برای مهاجرت داشته است ، شناخته می شود که از دلایل آن می توان به وسعت زیاد و منابع طبیعی قابل توجه آن اشاره کرد و همچنین به دلیل جمعیت کم این کشور نسبت به وسعتش می توان گفت سیاست های این کشور به سوی پذیرش مهاجر می باشد. از همین رو کانادا طبق قوانین ویژه ای ، نیروی متخصص کاری و افراد با استعداد را حمایت می کند. اخذ اقامت کانادا به روش تحصیلی یکی از راه های مناسبی است که اگر شخص شرایط بورسیه تحصیلی کانادا را نیز داشته باشد می تواند با کمترین هزینه اقامت کانادا را به دست بیاورد. لازم به ذکر است که کانادا از جمله کشورهایی می باشد که در بحث آموزش در سطح بسیار بالایی در جهان قرار دارد و دانشجویان و دانش آموزان در محیط های با کیفیت مشغول به تحصیل می گردند. همه موارد ذکر شده از دلایلی می باشد که تعداد بیشماری از متقاضیان تحصیل برای این کشور اقدام می کنند. از طرفی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا نسبتا شرایط مناسبی می باشد که دانشجویان می توانند از آن بهره مند گردند. شما متقاضیان عزیز برای آگاهی بیشتر در خصوص شرایط تحصیل و بورسیه تحصیلی در کانادا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور ، MIE اتریش تماس گرفته و شرایط خود برای تحصیل در کانادا را بررسی نمایید. موارد مورد بحث در این مقاله به شرح زیر می باشد:

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و شرایط عمومی
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مدارس
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و انواع آن
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و هزینه های زندگی
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بررسی ویزای همراه
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و شرایط عمومی

متقاضیان کمک هزینه تحصیلی باید شرایط بورسیه تحصیلی کانادا را داشته باشند تا در نهایت بتوانند تحصیل ارزان در کانادا داشته باشند و با اخذ ویزای تحصیلی وارد کانادا شوند. کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند که معمولأ از دانشگاه ها یا مؤسسات خصوصی برای دانشجویان ممتاز و با استعداد در نظر گرفته می شود. معمولا برای اخذ بورسیه تحصیلی یا fellowship توصیه نامه، مدرک GRE و معدل دانشجو دارای اهمیت است. به طور کلی شرایط ورود تحصیلی به کانادا دو موضوع ذیل می باشد:

 • اولین موضوع پذیرش ( Addmission ) از سوی یک مرکز آموزشی نظیر مدرسه، دانشگاه و یا کالج می باشد که برای دریافت کمک هزینه تحصیلی شخص باید دارای صلاحیت کافی برای اخذ بورسیه مورد نظر باشد.
 • موضوع دیگر اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

اگر متقاضیان شرایط اشاره شده را نداشته باشند نمی توانند از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کنند. به خصوص در مدت اخیر که سفارت و کنسولگری این کشور کمی سخت گیرانه تر رفتار می کند. از این رو اگر می خواهید به اقامت کانادا دست پیدا کنید و تنها می خواهید از طریق بورسیه تحصیلی ، پذیرش یکی از مراکز آموزشی این کشور را اخذ نمایید باید از شرایط بورسیه تحصیلی کانادا اطلاع کافی داشته باشید. دلیل سخت گیری های اخیر در خصوص ویزای تحصیلی کانادا عدم ادامه تحصیل توسط دانشجویانی بوده است که ویزا اخذ نموده اند و وارد این کشور شده اند و به جای تحصیل درخواست پناهندگی داده اند. معمولا اخذ بورسیه تحصیلی، شرایط علمی و رزومه کاری و تحصیلی مناسبی را میطلبد که می توان با نشان دادن رزومه قوی بورسیه مورد نظر را دریافت نمود.

در جدول ذیل می توانید اطلاعاتی در خصوص کشور کانادا را مطالعه بفرمایید:

جدول شرایط عمومی و بررسی اجمالی کشور کانادا

مقاله مرتبط

شرایط تحصیل در کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

مقاله مرتبط

اعزام دانشجو به کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مدارس

در حال حاضر بسیاری از والدین به دلیل امکانات و شرایط ایده آل مدارس این کشور اشتیاق دارند که فرزندانشان در مدارس کانادا تحصیل کنند. از طرفی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مدارس بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است و دانش آموزان بین المللی تنها شاید بتوانند در بخشی از هزینه های تحصیل تخفیفاتی دریافت کنند. حال با توجه به اینکه شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مدارس امکان پذیر نمی باشد به توضیح و تشریح تحصیل در مدارس کانادا خواهیم پرداخت.

 • هزینه تحصیل در مدارس کانادا ۱۴ تا ۵۰ هزار دلار کانادا متغیر می باشد.
 • اسکان دانش آموزان ( زیر ۱۸ سال ) به ۳ روش می باشد:
 • همراهی یکی از والدین با دانش آموز به عنوان همراه و زندگی در کنار یکی از والدین.
 • روش دوم به صورت home stay که دانش آموز در کنار یکی از خانواده های کانادایی دارای صلاحیت، زندگی میکند و هزینه های زندگی را به این خانواده می پردازد.
 • روش سوم مدارس شبانه روزی می باشد که محل زندگی و تحصیل دانش آموزان در یک محیط ( کمپوس ) می باشد و معمولا هزینه تحصیل در این مدارس بالاتر می باشد و امکانات ویژه تری دارد.

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

ویزای همراه برای تحصیل فرزندان در کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا برای مقطع لیسانس با مدرک دیپلم بسیار مورد توجه می باشد؛ ازین رو بسیاری از افراد علاقمند هستند تا شرایط بورسیه تحصیلی کانادا برای این مقطع را بدانند. لازم به ذکر است اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی بسیار دشوار است و یک دانشجوی بین المللی از ابتدا بسیار سخت می تواند بورسیه اخذ نماید. اما شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا در مقطع لیسانس می تواند به این صورت باشد که شما با گذراندن یک یا دو ترم از تحصیلتان از دانشگاه درخواست بورسیه نمایید و مبلغی در حدود ۲ تا ۹ هزار دلار کانادا را به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایید.

نکته

لازم است بدانید اگر شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس را ندارید باید بدانید هزینه های تحصیل در این کشور برای این مقطع سالانه به صورت میانگین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار کانادا می باشد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی کمی مناسب تر است برای اخذ بورسیه در این مقطع داشتن رزومه علمی و تحصیلی مناسب همراه با داشتن مدارک زبان و همچنین مقالات و پژوهش های بین المللی می توان کمی امیدوار به اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بود. شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس معمولا به صورت تحقیقاتی است و به این صورت می باشد که با دانشجو توافق می شود که در ازای انجام تحقیق و پژوهش و فعالیت های علمی که انجام می دهد، کمک هزینه هایی برای تحصیل و زندگی به وی اعطا گردد؛ که همانطور که پیش تر گفت شد برای کسب این بورسیه شخص باید از نظر علمی در جایگاه بالایی باشد تا بتواند یک دانشگاه را متقاعد به اعطای بورسیه نماید. معمولا بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به فعالیت های زیر تعلق می گیرد:

 • شرکت در فعالیت های خاص علمی پژوهشی
 • شرکت در فعالیت های ورزشی
 • شرکت در برنامه های داوطلبانه بشر دوستانه و کمک به جامعه
 • کار در شوراهای دانشجویی
 • مقالات عملی و ثبت شده در نشریات بین المللی

لینک مقاله : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا ،کمی متفاوت تر است. علاوه بر آنکه متقاضی باید سوابق تحصیلی و پژوهشی علمی عالی داشته باشد، مقاله های علمی نیز باید ارائه دهد و از سطح باشد دانش زبان انگیسی عالی (‌ آیلتس ۷ به بالا )‌ نیز برخوردار باشد. در کنار همه این موارد اگر شخصی بخواهد در مقطع دکترا پذیرش دریافت کند باید از سوی یک استاد راهنما تاییدیه پذیرش داشته باشد. اگر شرایط بورسیه تحصیلی کانادا برای متقاضی مقطع دکترا محیا باشد دانشجو می تواند از بورسیه های مختلف و یا full fund که پوشش دهنده همه هزینه های تحصیلی و زندگی است استفاده نماید و از آنجائیکه هزینه تحصیل در مقطع دکترا میانگین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار کانادا می باشد، این بورسیه ها می تواند فرصت بسیار مناسبی برای تامین هزینه های متقاضی باشند. با توجه به اینکه طول دوره مقطع دکترا طولانی می باشد و هزینه های تحصیل طبیعتا بالاتر، اخذ بورسیه برای گذران زندگی بسیار مهم می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

نکته

دقت نمایید شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکترا مستلزم داشتن استاد راهنما می باشد و لازمست بدانید که برای افرادی که در خود کانادا هستند جستجوی استاد راهنما ساده تر می باشد تا یک متقاضی بین المللی؛ زیرا اولویت اول اساتید دانشگاه شهروندان کانادایی می باشند. با همه این تفاسیر در صورتی که استاد راهنما رزومه فرد را تایید نماید برای متقاضی دعوت نامه ای ارسال می شود که برای تحصیل به کانادا وارد شود.

فرم درخواست بورسیه تحصیلی

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و انواع آن

کشور کانادا در قیاس با سایر کشورها انواع بیشتری از بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان ارائه داده است.

درست است که

بر خلاف برخی کشورهای اروپایی نظیر اتریش و آلمان که از نظام آموزشی رایگان برخوردار می باشند، تحصیل در کانادا رایگان نیست، اما این کشور در راستای کمک به دانشجویان همواره بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

البته لازم به توجه است که شرایط بورسیه تحصیلی کانادا برای کسانی فراهم است که شرایط کافی برای اخذ آن را داشته باشند.

در جدول زیر تعدادی از بورسیه های تحصیلی کشور کانادا را خدمت شما عزیزان ارائه کرده ایم:

نام دانشگاهنام بورسیه
دانشگاه تورنتوبورسیه لستر پیرسون
دانشجویان علوم انسانیبورسیه وینیپگ
دانشگاه هامبرکالج بین المللی هامبر کمک هزینه تحصیلی و بورس کامل تحصیلی در ترم سپتامبر و ژانویه به دانشجویان بین المللی اعطا می کند
دانشگاه یورکدانشجویانی که با رتبه بالای علمی در دانشگاه یورک پذیرفته می شوند می توانند برای کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۶۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برای یک برنامه چهار ساله درخواست دهند.
دانشگاه بریتیشکلمبیا دانشگاه UBC هر سال جوایزی برای دانش آموزان برجسته از سراسر جهان در نظر می گیرد. ارزش این جوایز در سال بیش از ۱۰ میلیون دلار است.
دانشگاه کارلتون
بورسیه تحصیلی Vanier برای جذب دانش آموزان برجسته دبیرستان در سطح بین المللی و در کانادا در نظر گرفته شده است. ارزش کمک هزینه تحصیلی ۵۰٫۰۰۰ دلار در سال است. برای اعطای این بورسیه سه معیار بررسی می شود:
 برتری تحصیلی
 پتانسیل تحقیق
 رهبری تیم تحقیق
حدود ۲۰۰ دانشجو در سال برای تحصیل در دانشگاههای تورنتو، بریتیش کلمبیا، واترلو، آلبرتا و ۱۰۰ مؤسسه دیگر این بورسیه را دریافت می کنند.
دانشگاه منیتوبادانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه منیتوبا UMGF جوایزی مبتنی بر شایستگی برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا دریافت می کنند. کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترا ۱۸۰۰۰ دلار است.
دانشگاه واترلودانشجویان بین المللی برای برنامه تمام وقت کارشناسی ارشد یا دکترا مبتنی بر تحقیق کمک هزینه تحصیلی به ارزش ۲٫۲۰۵ دلار برای دوره ۲ ساله کارشناسی ارشد و ۴٫۰۹۰ دلار به مدت ۳ سال برای دوره دکترا دریافت می کنند.
دانشگاه کالگریدانشگاه کالگری طیف وسیعی از کمک هزینه تحصیلی و بورس کامل در اختیار دانشجویان بین المللی ممتاز و برجسته قرار می دهد. ارزش بورسیه ها از ۱۰۰۰ تا ۴۰٫۰۰۰ دلار است و زمینه های مختلف تحصیلی را پوشش می دهد.

گرنتس:

گرنتس یا Grants یکی از انوع کمک هزینه است که از طرف دولت فدرال ، نیاز دانشجو را شناسایی کرده و دانشجو با اثبات عدم تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود می تواند از این بورسیه برخوردار گردد. اثبات عدم توانایی مالی مناسب دانشجو و یا خانواده وی از شروط اصلی دریافت این نوع بورسیه می باشد.

دستیار تدریس و یا TEACHING ASSISTANT

این کمک هزینه در واقع به عنوان دستمزد به دانشجویان در مقطع دکترا پرداخت می شود. دانشجویان به عنوان TA یا دستیار استاد معرفی می شوند و وظایفی مانند نمره دادن در امتحانات، اداره جلسات و کمک به دانشجویان را بر عهده دارند. سمت شما به عنوان TA به نظر استاد بستگی دارد و معمولأ در پروسه پذیرفته شدن به عنوان دستیار استاد تسلط به زبان انگلیسی و توانایی تدریس بررسی می شود.

دستیار تحقیق و یا RESEARCH ASSISTANT

در مواردی اساتید برای انجام پروژه های تحقیقاتی به ویژه در خصوص مهندسی و بیولوژی بودجه و درآمدی دریافت می کنند که بخشی از این درآمد و بودجه را به دستیار خود اختصاص می دهند. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کنند می توانند به عنوان دستیار تحقیق یا RA کمک هزینه ای به مبلغ ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار برای هر رشته دریافت کنند.

انواع بورسیه های مختلفی در کانادا نیز وجود دارد که برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که فارغ التحصیل شده اند و این بورسیه ها می تواند شرایط کار را برای آن ها فراهم می کند که در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

نوع بورسیهنام بورسیه
بورسیه دانشگاه کارلتون
برای دانشجویان بین المللی در قالب دستیار استاد
سالیانه بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار
بورسیه کالج دونیا
(Collegedunia)
1000 دلار
بورسیه Land We Love500 دلار
بورسیه OppU Achievers2.500 دلار
شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل دکترا در کانادا | شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف در کانادا
تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و هزینه زندگی و تحصیل

هزینه ها همیشه از مباحث بسیار مهم در بحث مدیریت مخارج به حساب می آیند. هزینه های زندگی همیشه در شهر های مختلف، متفاوت است. افرادی که به واسطه تحصیل به خاک کانادا وارد می شوند باید تصویر درستی از هزینه ها داشته باشند. شرایط بورسیه تحصیلی کانادا به این صورت است که اگر شخصی این بورسیه را دریافت کند می تواند برخی یا همه ی هزینه های خود را پوشش دهد. ازین رو باید هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا تخمین زده شود تا با میزان بورسیه تحصیلی دریافتی مطابقت داشته باشد. خواننده گرامی! این مقاله توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است؛ هرگونه کپی برداری از این مطلب خلاف قانون و شرع بوده و تمامی حقوق مادی و معنوی آن از آن موسسه مذکور است. لازم به ذکر است در شهرهای کوچک، هزینه زندگی پایین تر است؛ اما توجه کنید که در شهرهای کوچک فرصت شغلی کمتری نیز وجود دارد. هزینه زندگی در کانادا به صورت متوسط بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار به صورت ماهیانه در شهرهای کوچک و در شهرهای بزرگ کانادا ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می باشد.

در این جدول زیر مخارج و هزینه های زندگی در دو شهر بزرگ و مشهور کانادا اشاره کرده ایم:

اقلام

هزینه در ونکوور

هزینه در مونترال

رستوران

غذا در رستوران ارزان قیمت

۱۷٫۵۰ دلار

۱۵ دلار

غذا برای دو نفر

۸۰ دلار

۶۰ دلار

بازار

یک لیتر شیر

۲٫۴۶ دلار

۲٫۰۶ دلار

یک کیلوگرم برنج

۴٫۱۷ دلار

۳٫۱۶ دلار

۱ کیلو گرم سینه مرغ

۱۵٫۳۴ دلار

۱۵٫۱۷ دلار

۱ کیلو گرم گوجه فرنگی

۴٫۸۸ دلار

۴٫۰۹ دلار

۱ کیلو گرم سیب زمینی

۳٫۰۱ دلار

۲٫۶۱ دلار

۱ کیلو گرم گوشت گاو

۱۸٫۲۸ دلار

۱۶٫۵۹ دلار

اجاره خانه

آپارتمان یک خوابه مرکز شهر

۲٫۰۱۹ دلار

۱۲۰۴ دلار

آپارتمان یک خوابه بیرون از مرکز

۱۵۰۰ دلار

۷۸۸ دلار

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

۳٫۷۹۶ دلار

۲۰۵۹ دلار

آپارتمان سه خوابه بیرون از مرکز

۲۷۰۰ دلار

۱۳۰۰ دلار

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و بررسی ویزای همراه

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا این امکان را نیز دارد که دارنده بورسیه بتواند در کنار خانواده خود وارد کانادا گردد. در واقع فرد متقاضی بورسیه تحصیلی همانند سایر افراد که برای ویزای تحصیلی اقدام نموده اند می توانند برای ویزای خانواده خود نیز درخواست نمایند.

نکته

طریقه اخذ ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در کانادا به دو صورت ممکن است :
نوع اول ویزای همراه است که به صورت ساده متقاضی برای همراهان خود درخواست می کند که با این ویزا همراه به صورت همزمان با متقاضی اصلی وارد کانادا می شود اما مجوز کار ندارد و تنها می تواند در مقاطع تحصیلی کوتاه مدت تحصیل نماید.
نوع دوم ویزای همراه به صورت ویزای کار همراه که ویزای w1 شناخته می شود می باشد و به این صورت است که متقاضی برای همراه خود درخواست ویزای کار می کند. البته لازم به ذکر است که در صورتی می توان از این طریق برای همراه درخواست داد که وی دارای شرایط لازم همانند یک مدرک تحصیلی معتبر، سابقه کاری مناسب باشد و همچنین از دانش زبان کافی برخوردار باشد.

ویزای همراه کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کانادا جز کشورهاییست که دانشگاه های سطح بالای بسیار زیادی را دارا می باشد که از نظر رنکینگ جهانی جایگاه مناسبی دارند. شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در اکثر دانشگاه های معتبر این کشور وجود دارد و بر اساس شرایط فرد ارائه می شود.

در جدول زیر جایگاه دانشگاه های برتر کانادا را مشاهده می کنید:

دانشگاه جایگاه جهانی شهر
دانشگاه تورنتو ۱۹ تورنتو
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۲۸ ونکوور
دانشگاه مک گیل ۵۶ مونترال
دانشگاه البرتا ۶۵ ادمونتون
دانشگاه واترلو ۸۵ واترلو
دانشگاه کلگری ۹۶ کلگری
دانشگاه مک مستر ۱۳۱ همیلتون
دانشگاه سیمون فریزر ۱۳۸ برنابی
دانشگاه مونترال ۱۶۰ مونترال
دانشگاه اونتاریو غربی ۱۷۲ لندن
دانشگاه اوتاوا ۱۸۹ اوتاوا
تحصیل در دانشگاههای کانادا

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پس از اینکه متقاضی واجد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا گردید و موفق به اخذ پذیرش از سوی دانشگاه شدید، باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا کند. این مرحله از حساس ترین مراحل می باشد چرا که کوچکترین اشتباه در بخش ارائه مدرک می تواند منجر به رد شدن ویزا گردد. از آنجائیکه سفارت کانادا در بخش دریافت و تایید مدارک به منظور ارائه ویزا سخت گیرانه عمل می کند از این رو لازم است که مدارک به صورت صحیح و صادقانه و واقعی ارائه گردند.

مدارک جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا شامل چند بخش می باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

 • مدارک پذیرش که باید از سوی یک دانشگاه که متقاضی در آن پذیرش شده است صادر شده باشد.
 • مدارک هویتی همانند پاسپورت ، کارت شناسایی
 • مدارک مالی که اثبات کند شخص دارای بودجه کافی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود می باشد. البته در خصوص بورسیه به این صورت است که اگر متقاضی شرایط بورسیه تحصیلی کانادا را داشته باشد میزان بورسیه دریافتی وی در مبلغ نهایی که باید به صورت تمکن مالی ارائه دهد بسیار اثر گذار است و کمتر از حد معمول می باشد.
 • انگیزه نامه که باید در آن هدف و انگیزه فردی دانشجو ذکر شده باشد

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا

کار ضمن تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی
وکیل مهاجرت به کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش اول

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش سوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش چهارم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد شرایط بورسیه تحصیلی کانادا – بخش پنجم

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و سخن پایانی

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا به صورت جامع در این مقاله بررسی گردید. جهت درخواست بورسیه تحصیلی کانادا در قدم اول می بایست به صورت آنلاین درخواست خود را به مؤسسه مورد نظر ارسال نمایید. معمولأ مؤسسات مختلف شرایط متفاوتی برای اعطای بورسیه اعلام می کنند که پیش از هر اقدامی باید این شرایط را مطالعه فرمایید. برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا می بایست تأیید استاد راهنما را داشته باشید و رزومه خود را از طریق ایمیل برای استاد ارسال نمایید. درصورت تأیید استاد راهنما می توانید درخواست کمک هزینه تحصیلی با راهنمایی استاد راهنما داشته باشید. بورسیه تحصیلی در کانادا یکی از موقعیت های طلایی برای تحصیل در این کشور زیبا و پیشرفته است. پیشنهاد میگردد که راه های مهاجرت به کانادا را بررسی نمایید و بهترین راه را برای مهاجرت خود و خانواده خود انتخاب نمایید. باز هم تاکید میکنیم که در این بخش ویدیو ها را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب شرایط بورسیه تحصیلی کانادا دریافت نمایید. شما می توانید با طرح سوالات خود در باب شرایط بورسیه تحصیلی کانادا در بخش پرسش و پاسخ همگانی و در ذیل همین مقاله اطلاعات کامل تری در این خصوص دریافت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش با همکاری مشاور رسمی مهاجرت کانادا می تواند شما را در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی کانادا آگاه نماید. شما می توانید با تکمیل فرم واتساپ و درج شماره همراه و اطلاعات خود برای مشاوره رایگان درخواست نمایید. همچنین در صورت هر گونه سوال بخش های دیدگاهها و انجمن پرسش و پاسخ این وبسایت برای رفع ابهام و پاسخ به سوالات شما توسط متخصصین ما طراحی شده است.

9 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. بابک گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دیروز درخواست مشاوره داده بودم تمام مشخصات لازم روهم گذاشته بودم ولی متاسفانه تماسی حاصل نشد.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ضمن پوزش از شما به اطلاع می رساند که بدلیل کثرت درخواست های تماس ، امکان برقراری ارتباط با شما ممکن ست در همان روز فراهم نگردد. لطفا مجددا فرم مربوطه را تکمیل و ارسال نمائید .

   پاسخ
 2. alireza گفته:

  با سلام.ببخشید یک سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدید.
  اگر من نمره ی بالا تو gre بگیرم و ieltsبالای ۷ میتونم برای لیسانس برای امریکا applyکنم و scholarshipبگیرم ؟
  و اگه جواب منفیه راهی برای لیسانس توی کانادا یا امریکا با scholarshipهستش؟
  ممنون از موسسه ی خوبتون

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   سلام و عرض ارادت، با توجه به مقطع تحصیلی موردنظر مدارک متفاوتی نیاز است، برای هردو کشور نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد. شما برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید تا اطلاعات و شرایط شما به طور کامل بررسی شود.

   پاسخ
 3. Sajad گفته:

  سلام خسته نباشید.. من دیپلم ۱۱ ساله دارم با معدل ۱۹.۶۳ و ایلتس رو هم نمره ۷ گرفتم ..میخواستم بدونم میتونم برای پیش دانشگاهی در کانادا و بعد برای کارشناسی اقدام کنم .. درضمن آیا در کانادا فاند به من تعلق میگیره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما باید هزینه تحصیل و زندگی خود را نیز پرداخت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. Mohsen shahrzad گفته:

  سلام وقت بخیر،من رتبه دوم کشور در المپیاد ریاضی دانشگاه واترلو که به صورت جهانی هر ساله برگذار میشد رو دارم،الان لیسانس عمران از دانشگاه دولتی دارم،می خواستم ببینم بورسیه تحصیلی از دانشگاه واترلو با وجود داشتن دیپلم افتخار که جز نفرات برتر جهانی بودم امکانش وجود داره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید در ابتدا رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام ،بنده هنوز محصل پیش دانشگاهیم و میخواستم بدونم تو رشته های عمران ،معماری ،حقوق یا کامپیوتر کدومشون شانس بورسیه بالاتری دارن ،ممنونم میشم .

  پاسخ
Rating: 5