شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمانشرایط تحصیل در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان  و مهاجرت تحصیلی به آلمان از موضوعاتی است که باید با مشاوره وکیل مهاجرت برای آن اقدام کرد.. راههای مهاجرت به آلمان و همینطور شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل را با توجه به سوالات شما در این مورد بررسی می کنیم و نکات لازم در مورد شرایط تحصیل در آلمان و دانشگاههای رایگان آلمان را برای شما بیان می کنیم.  آلمان کشوری است به علت رایگان بودن تحصیلات بسیاری از دانش آموزان سوالاتی در زمینه ی شرایط تحصیل در آلمان و سایر امکانات تحصیلی این کشور را جویا می شوند ، شرایط تحصیل در آلمان برای دانشجویان تبعه اتحادیه اروپا و دانشجویانی که تابعیت اتحادیه اروپا را ندارند از نظر مالی یکسان خواهد بود .

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش تلاش دارد تا تمامی شرایط تحصیل در آلمان و تحصیل دکترا در آلمان گزینه های دیگر تحصیل در آلمان را به صورت شفاف به شما متقاضیان مهاجرت به آلمان ارائه دهد . متاسفانه بسیاری از دانشجویان بدون اطلاع از شرایط تحصیل در آلمان ارزشمند ترین سرمایه خود یعنی زمان را از دست می دهند .

صرف نظر از تحصیل در آلمان که باید متقاضیان بیشتر شرایط تحصیل در آلمان را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهند باید گزینه های دیگر کار در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان و سایر طرق خاص اخذ اقامت آلمان را مورد بررسی قرار دهید .

فایل های صوتی و تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در آلمان

موقعیت جغرافیایی ، سطح علمی فوق العاده بالا ، قطب صنعت جهان بودن این کشور همه و همه از جمله مواردی است که این کشور را به قطب مهاجرت مخصوصاً از طریق تحصیل تبدیل کرده است ، دانشگاه های آلمان در یک تقسیم بندی به دو نوع تقسیم می شود . دسته ی اول دانشگاه های دولتی این کشور که بنا به نظام آموزشی آلمان تحصیلات به صورت رایگان است و دسته ی دوم دانشگاه های خصوصی این کشور هستند که کاملاً شرایط تحصیل در آلمان در این دانشگاه ها متفاوت خواهد بود .

بررسی موسسات آموزشی در آلمان و شرایط تحصیل در آلمان

در کل آموزش این کشور در ۴ شاخه ذیل تقسیم بندی می شود که شرایط تحصیل در آلمان در هر کدام متفاوت خواهد بود :

 1. موسسه آموزش عالی فنی (fachhochschule)
 2. دانشگاه با تاکيد بيشتر بر علوم نظری (Universitaet)
 3. دانشکده يا آکادمی موزيک و هنر (Musik und Kunsthochschule)
 4. دانشکده تربيت بدني (Sporthochschule)

شرایط تحصیل در آلمان و وضعیت دانشگاه های آلمان

اولین نکته برای آگاهی نسبت به شرایط تحصیل در آلمان باید در نظر داشته باشید که تحصیل در این کشور در مقطع لیسانس در دانشگاه های رایگان دولتی این کشور به زبان رسمی این کشور خواهد بود و این که شخص متقاضی بخواهد برای تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی اقدام نماید حتماً باید در دانشگاه های خصوصی وارد شود . ولی لازم به ذکر است که شرایط تحصیل در آلمان این امکان را به شما می دهد که دانشجویان برای مقاطع بالاتر پذیرش دانشگاه های دولتی به زبان انگلیسی داشته باشند .

در خصوص شرایط تحصیل در آلمان لازم است بدانید که شروع ترم زمستانی از ماه سپتامبر ( شهریور ماه ) و ترم تابستانی از ماه مارس می باشد که البته باید در نظر داشته باشید که هر دانشگاه امکان دارد ورودی های دیگر تحصیلی نیز داشته باشند . آخرين مهلت جهت ارايه مدارک تحصیلی برای ترم تابستانی تا اواسط ماه ژانويه و ترم زمستانی تا اوایل ماه جولای می باشد . يعنی مراکز مربوطه می بايست مدارک متقاضی را تا زمان های نامبرده دريافت کرده باشند و بررسی های مورد نظر خود دانشگاه در این زمینه انجام شود .

شرایط تحصیل در آلمان و زندگی در آلمان

دانشجو متقاضی تحصیل در آلمان تنها موظف است تا هزينه های زندگی خود اعم از اجاره منزل ، پوشاک ، مواد غذايی و بيمه درمانی را پرداخت کند که این هزینه ها بنا به سبک زندگی افراد متفاوت است و مبلغ ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه هزینه زندگی در این کشور خواهد بود . لازم به ذکر است که اتاق ها و خوابگاه هايی وجود دارد که با قيمت مناسب فقط به دانشجويان اجاره داده می شود که می توانید از آنها بهره مند شوید .

همانطور که مستحضر هستید جهت تحصيل در آلمان در ابتدا بايد برای اخذ پذيرش تحصيلی در دانشگاه اقدام شود و بعد از موفقيت در اين امر برای ويزای تحصيلی اقدامات لازمه انجام شود ولی در حال حاضر بسیاری از افراد به علت اینکه وقت سفارت آلمان بسیار سخت و مشکل و دیر به متقاضیان ارائه خواهد شد ، بسیاری از دانشجویان متقاضی شرایط تحصیل در آلمان به موازات هم در این زمینه وقت سفارت هم اخذ می نمایند .

مدارک و شرایط تحصیل در آلمان

در ۹۰% این دانشگاه ها یکی از شرایط تحصیل در آلمان ، داشتن مدرک زبان می باشد ولی دانشگاه هایی هم وجود دارند که متقاضیان می توانید دوره زبان را آنجا بگذرانید و نیاز به مدرک ندارند اما در زمینه ویزا بیشتر این پذیرش ها به مشکل بر خواهد خورد ،  با آنکه این دانشگاه ها انگلیسی زبان هستند ولی باید متقاضیان با زبان آلمانی جهت مصاحبه سفارت آشنا باشند و به دانشگاه نیز مدرک دانش زیان آلمانی ارائه دهند .

دانش آموزانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی هستند ، یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل دارند ، نمی توانند مستقیماٌ برای دانشگاه های آلمان اقدام نمایند بلکه باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشند تا بتوانند برای کالج های این کشور اقدام کنند . این کالج ها در کشور آلمان یک ساله هستند و در دو ترم دروس ابتدایی دانشگاه را به متقاضیان شرایط تحصیل در آلمان ارائه می دهند . دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی دارند باید در کالج های خاص پزشکی را بگذرانید و در الباقی رشته در دوره های متفاوت خواهد بود .

 

لینک مقالات پیشنهادی :

 

ویزای کار آلمان

 

 

 

شرایط تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف

اگر دانشجویی در ایران مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد نمی تواند برای کارشناسی ارشد در آلمان اقدام کند بلکه باید مجدداٌ کارشناسی رشته خود یا یکی از رشته های زیر شاخه رشته خود را در آلمان بخواند . کسانی که از دانشگاه آزاد مدرک کارشناسی اخذ کرده اند ، بدون گذارندن کالج در سال اول دانشگاه پذیرفته می شوند ولی اگر معدل مدرک کارشناسی شان بالای ۱۷ باشد می توانند برای کارشناسی ارشد اقدام کنند .

همچنین دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه های دولتی هستند ، می‌توانند برای کارشناسی ارشد اقدام کنند اما  باز هم بستگی به تصمیم دانشگاه در آلمان دارد و دانشجویانی که در ایران کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند همانند لیسانسیه ها باید مجدداٌ از دوره کارشناسی و اگر معدلشان بالا باشد می‌توانند برای کارشناسی ارشد اقدام نمایند . دوره کارشناسی ارشد در آلمان ۲ سال است و این موضوع کاملاً به نظر دانشگاه مقصد آلمانی خواهد بود .

برای اقدام برای مقطع دکترا در آلمان بسیار مشکل است زیرا متقاضی شرایط تحصیل در آلمان باید شخصا در آلمان استاد راهنما پیدا کند و در بسیاری از موارد این امر امکان پذیر نیست ؛ زیرا تحصیل در آلمان رایگان بوده و دانشگاه ها تمایل زیادی به جذب دانشجویان خارجی به این منظور نشان نمی دهند.

سخن پایانی در مورد تحصیل در آلمان

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش در زمینه های مختلف مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از جمله : تحصیل در آلمان ، کار در آلمان ، سرمایه گذاری در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان ، کارآفرینی در آلمان ، ازدواج در آلمان ، تولد فرزند در آلمان تمامی اطلاعات حقوقی و قوانین مهاجرتی آلمان را در اختیار شما قرار دهیم .

پیشنهاد می شود جهت آگاهی از شرایط تحصیل در آلمان و همچنین داشتن اطلاعات کافی از قوانین مهاجرت به آلمان با مشاورین ارشد حقوق بین الملل خصوصی و وکیل مهاجرتی آلمان و موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش در خصوص  شرایط تحصیل در آلمان و مهاجرت به آلمان به صورت مشاوره رایگان اطلاعات تخصصی دریافت نمایید  .

در پایان شایان ذکر است که بسیاری از دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه به شرایط تحصیل در آلمان باید آگاهی کامل داشته باشند و باید خاطر نشان کرد ورود و مهاجرت تحصیلی به آلمان با محدودیت های زیادی رو به رو شده است . شرایط تحصیل در آلمان به قدری مهم و حساس شده است که باید بسیاری از موارد را در کنار  بررسی شرایط تحصیل در آلمان از جمله هزینه های تحصیل در آلمان ، هزینه های زندگی در آلمان ، شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان و سایر گزینه ها را در نظر داشته باشید . امیدوار است که نوشتار شرایط تحصیل در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

Rating: 4
13 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. فاطمه گفته:

  درود بر شما
  پسرم ۱۸ساله رشته علوم تجربی که با مدرک اشتغال به تحصیل ۱۲
  از روی اجبار مهاجرت کرده به آلمان با مدرک زبان A1
  خواستم بدونم شرایط تحصیل ش چگونه و چطور باید دبیرستان ش و تموم کنه و به دانشگاه راه پیدا کند.
  لطفاً راهنمایی کنید و پسرم رو از این نگرانی نجات دهید.
  برکت و شادمانی خداوند همواره با شما عزیز گرامی.

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. Ehsan گفته:

  سلام خسته نباشید من فارق التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی با معدل ۱۳ هستم اما قصد دارم‌تغییر رشته بدم و در رشته هنر(سینما) ادامه تحصیل بدم،۲۶ سالمه و مدرک‌b1 دارم و پایان خدمت هم دارم ،لطفا راهنمایی کنید که امکان این کار هست یا نه.متشکرم.

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. مریم گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من در حال حاضر در رشته حقوق از دانشگاه ازاد مشغول تحصیل هستم با معدل ۱۴ سوال من اینه ایا رشته من رو دانشگاه های المان و با این معدل قبول میکنه ؟ من میخوام رشته پرستاری بخونم در المان و زبان المانی رو تا ۴ ماه دیگه b 1 میگیرم

  پاسخ
 4. Morteza nasirifar گفته:

  سلام ممنونم از سایت شما اساتید محترم
  من یک پدر ۴۲ ساله هستم با مدرک دیپلم .
  که یک پسر ده ساله دارم که مادرش شش سال متارکه کرده . من با پسرم زندگی میکنم
  من چطور میتونم برای پسرم ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنم
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای تحصیلی برای فرزند ۱۰ ساله خود در آلمان باید قیم داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید در غیر این صورت می توانید برای کشورهای کانادا و انگلیس اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. mie editor3 گفته:

  سلام من ۳۳ ساله و دارای مدرک دیپلم هستم و همسرم ۳۱ ساله و دارای مدرک کارشناسی مدیریت است و دارای یک فرزند دختر ۵ ساله هستیم و مبلغ ۱۵۰ میلیون تومن پول داریم و یک نفر از اقوام نزدیکمون در آلمان هستند که میتونم کامل روی کمک ایشون حساب کنیم . آیا با این توضیحات امکان اینکه بتونیم بریم آلمان فراهم است برای ما؟

  پاسخ
 6. mie editor3 گفته:

  سلام وقت شما بخیر جناب ملکپور ، بنده ۲۳ سالمه و دانشجوی کارشناسی حقوق هستم اما ۴ ترم هستش ک مرخصی گرفتم و صرفا بخاطر سربازی نرفتن دانشگاه رو انتخاب کردم اما به رشته ام علاقه ندارم و نصفه رها کردم رشته ام انسانی هستش اما معدل دیپلمم ۸.۸۲ بود و اینک الان معافیت سربازی رو دارم و میخواستم جهت مهاجرت تحصیلی ب المان اقدام کنم که با دفتر کار شما داخل شهر خودمون کرمانشاه اشنا شدم و رفتم خدمت اقای امیری و منو از سردرگمی دراوردن از انتخاب کشور و اینک الان المان رو انتخاب کردم و میخواستم از شخص شما درمورد شرایط بنده تقاضا کنم که یک راهی جلوی پای من بگذارید ببینم ایا میتونم با این شرایط پذیرش بگیرم یا نه درضمن اینکه من مدرک تعمیرات حرفه ای موبایل و مدرک های دوره های مایکروسافت رو دارم و علاقه زیادی ب رشته کامپیوتر و انفورماتیک دارم و از لحاظ پشتیبانی مالی هم مشکلی نیست و اینم اضافه کنم ک مدرک B1 زبان المانی هم گرفتم..ممنون مییشم منو در این مسیر راهنمایی کنید

  پاسخ
 7. mie editor3 گفته:

  سلام خسته نباشيد. من اميرحسين هستم ١٩ سالمه و كرمانشاه زندگي ميكنم درحال حاضر دانشجو ترم چهار كارشناسي عمران دانشگاه جهاد هستم و دوره هاي زبان انگليسي رو گذروندم و مدرك ttc هم دارم و درحال حاضر براي گرفتن مدرك الماني b1 دارم كلاس ميرم . چندتا سوال خدمتتون داشتم كه لطف كنيد پاسخ بدين ممنون . ١- اينكه من سربازي نرفتم و ميخواستم بدونم اگه بخوام براي اقامت اقدام كنم ايا اقامت تحصيلي مناسبه و ايا در اين صورت امكان گذاشتن وثيقه هست يا خير؟ ٢-اينكه من داراي پشتوانه مالي حدودا ۱۰۰۰۰ يورو هستم ، و اونطوري كه خودتون داخل فيل صوتي گفتين و در وبسايت چك كردم كشور هاي المان و اتريش تحصيل رايگان دارند، سوالم اينه شما كدوم رو پيشنهاد ميكنيد و كدوم در كل بهتره ؟، در ضمن رشته براي من مهم نيست هدف من ادامه تحصيل در هر رشته ايي هستش فقط نياز به اخذ پذيرش دانشگاه در اين دو شهر رو دارم اگه شما پيشنهادشون ميكنيد ٣-در اخر ميخواستم اينم اضافه كنم كه من مدرك ديپلمم رشته وياضي بوده با معدل حدود ١٥ و ميخواستم اگر كشوري رو پيشنهاد ميكنيد هزينه كلي ماهيانه و ساليانه اون رو هم ذكر كنيد ممنون.

  پاسخ
 8. حسام گفته:

  باسلام
  میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی حتما باید در کنکور ایران در رشته پزشکی قبول بشم یا هر رشته ای در هر دانشگاهی?
  باتشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله باید قبولی کنکور سراسری را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ