شرایط تحصیل رایگان در آلمان

 شرایط تحصیل رایگان در آلمان

شرایط تحصیل رایگان در آلمان چگونه است ؟ راههای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ از طریق تحصیل در آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل در آلمان و شرایط اخذ پذیرش تحصیلی آلمان از دانشگاههای آلمان و شرایط تحصیل رایگان در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان به چه شکل است ؟ آیا با قوانین مهاجرت تحصیلی به آلمان و راههای اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان آشنا هستید ؟ موسسه حقوقی ملک پور در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان و راههای اخذ ویزای دانشجویی در آلمان دارای کاملترین اطلاعات می باشد . شما عزیزان در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان می توانید با کارشناسان این موسسه تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان مشاوره رایگان اخذ نمایید .

آلمان در مرکز اروپا قرار گرفته و حدود ۸۲ ملیون نفر جمعیت دارد. آلمان بدین ترتیب پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا محسوب می شود. کشور فدرال آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده و مساحت آن برابر با ۳۵۷.۱۰۴/۰۷ کیلومتر مربع می‌باشد.

در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان می توان بیان نمود که شهر های بزرگ در آلمان عبارتند از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر در آمد سرانه، آلمان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای ملی جهان محسوب می شود.

آلمان در منطقه  بادهای معتدل و خنک غربی میان اقیانوس اطلس و آب و هوای قاره‌ای در شرق قرار گرفته‌ است. دامنه تغییر دما در آن اندک است. ریزش باران در تمام فصول ادامه دارد.

آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه‌ای از باتلاق‌ها و دریاچه‌ها است. در شمال این کشور سرزمین‌های پست قرار دارند که سواحل آن سد بندی شده‌ است. دشت‌های پست شمالی به دشت‌های مرکز آلمان وصل می‌شوند. بزرگترین دشت‌های آلمان دشت‌های راین بالا، وستفالن و دشت‌های منطقه لایپزیگ هستند. در شمال آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه یافت می‌شود

متقاضیان شرایط تحصیل رایگان در آلمان باید بدانند که آلمان یکی از قانونمندترین کشورها در اروپا و حتی دنیا می باشد که زندگی در آن بسیار آسان و دلنشین است. کشور صنعتی و بسیار پیشرفته ، که شهروندان آن تمامی امکانات رفاهی،اجتماعی و تسهیلات زندگی برخوردار می باشند . شرایط زندگی در آلمان برای شهروندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند یکسان است. قطعا شما آگاه هستید که زندگی در آلمان دارای مزایای بسیاری است هر روز زندگی در آلمان می تواند یک تجربه ی بسیار متفاوت باشد وهنگامی که به عنوان مهاجر به آلمان می روید و قصد تحصیل رایگان در آلمان را دارید می توانید مطمئن باشید که تقریباً هیچ مشکلی و یا شاهد (یا حتی قربانی) هیچ جرمی نخواهید شد.

زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است  حدود ۹۵٪ مردم این کشور هم به این زبان یا گویش‌هایی از این زبان سخن می‌گویند. جمهوری فدرال آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای پیشرو جهان است. این کشور که در قاره اروپا واقع شده از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوییس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند هم‌ مرز است.

شرایط تحصیل در آلمان

در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی می توان ادامه تحصیل داد و مهمترین نکته در مورد ادامه تحصیل در آلمان رایگان بودن تحصیل در اکثر دانشگاه های آلمان است . اما دانشگاه هایی هم وجود دارند که برای هر ترم ۲۵۰ یا ۵۰۰ یورو شهریه دریافت می کنند. برای افرادی که تصمیم به ادامه تحصیل در آلمان را دارند مهمترین گزینه می تواند زبان انگلیسی یا آلمانی باشد .
اگر می خواهید به زبان آلمانی درس بخوانید با توجه به دانشگاه انتخابی شما ، شما به سطح B1 یا B2 از زبان آلمانی احتیاج خواهید داشت .

شما متقاضیان شرایط تحصیل در آلمان و راههای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور و با شعبه مرکزی در وین اتریش بصورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان مشاوره ی رایگان دریافت نمایید

اگر می خواهید تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی  داشته باشید  با توجه به رشته شما و دانشگاه حداقل به IELTS ACADEMIC با نمره ۶٫۵ و یا iBT با نمره ۷۲ احتیاج خواهید داشت.  البته برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها ارائه GRE یا GMAT نیز اجباری است.

تحصیل در دانشگاه های آلمان به دلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه بسیار بالای دانشگاه های آلمان در رنکینگ های جهانی، همیشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به شرایط تحصیل رایگان در آلمان بوده است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان، فرد می بایست دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه های سراسری داخل کشور بوده و یا قبولی آزمون سراسری را داشته باشد. به عبارت دیگر صرفاً با داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی در اکثر موارد نمی توان مستقیم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان اقدام نمود. پس از اخذ پذیرش و ورود به آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان ، دانشجو می بایست یک دوره یکساله کالج (پیش دانشگاهی) را در دانشگاه های آلمان بگذراند و سپس تحصیل در رشته اصلی خود را آغاز نماید. دانشجویان دانشگاه های آزاد، سراسری که در سال سوم دوره کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند، می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ، بدون گذراندن دوره کالج مستقیماً تحصیل خود را در مقطع کارشناسی آغاز نمایند.

برای متقاضیان شرایط تحصیل رایگان در آلمان مقطع کارشناسی ارشد، داشتن کارشناسی از دانشگاه های سراسری الزامی است و چنانچه دانشجو دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های غیر سراسری (آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی، و…) می باشد، برای ورود مستقیم به دوره کارشناسی ارشد می بایست دارای سوابق تحصیلی عالی باشد. با این حال تصمیم نهایی در خصوص پذیرفتن و یا رد کردن فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف مستقیماً توسط دانشگاه ها اتخاذ می گردد. اما این موضوع را باید مدنظر قرار داد که برای افرادی که فارغ التحصیلان دانشگاه سراسری هستند شانس بیشتری وجود دارد و احتمال اخذ پذیرش برای این افراد بیشتر است.

در پایان بحث شرایط تحصیل رایگان در آلمان می توان بیان نمود که شما متقاضیان  شرایط تحصیل رایگان در آلمان و مهاجرت به آلمان و قوانین و راههای اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با یک تماس تلفنی و بهره مندی از مشاوره رایگان با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان مشاوره رایگان اخذ نمایید . شرایط تحصیل رایگان در آلمان دارای مباحث تخصصی و پیچیده ای می باشد که با کارشناسان این موسسه به این اطلاعات در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آلمان و در نهایت شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان و اخذ اقامت آلمان دست پیدا نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 پاسخ
 1. سینا گفته:

  با سلام. سینا هستم. دانش آموز مقطع دوم دبیرستان. معدلم در کل بالای ۱٫۵ تا ۱۸ است. ۲ تا ثبت اختراع دارم و یک ثبت ایده. ۲ تا مدرک فنی حرفه ای هم دارم. توی مسابقات کشوری مقام دارم و برای مسابقات جهانی دبی پذیرفته شدم. خواستم بدونم آیا میتونم اونجا با اختراعاتم پذیرفته بشم تا بتونم توی رشته ی مکاترونیک تحصیل کنم؟

  پاسخ
 2. مژده جارودی گفته:

  سلام .خانمی ۳۲ ساله متاهل و دارای دو فرزند زیر ۴ سال هستم .لیسانس مترجم زبان انگلیسی با معدل ۱۶:۵۰ از دانشگاه غیر انتفاعی هستم . و خواستار ادامه تحصیل در المان هستم .و مدرک زبان هم تازه میخوام اقدام کنم. ایا شرایط ادامه تحصیل در المان را دارم؟ چون بعد از اون برای اقامت داین میخواهم تقاضا بدم.ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی می توانید اقدام نمایید اما باتوجه به طولانی بودن پروسه سفارت و تداخلی که در تایم سفارت و پذیرش ایجاد می شود بهتر است برای کشور دیگری در ابتدا اقدام نمایید اما اگر قصد اقدام برای آلمان را دارید می توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام داشته باشید اما در ابتدا باید به تنهایی وارد کشور شوید و سپس درخواست همراه را دهید همچنین باید بتوانید مدرک زبان خود را ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی اما بیشتر محدودیت های سنی برای اخذ ویزا می باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   با توجه به اینکه تحصیل در کشور آلمان به صورت رایگان می باشد باید دارای معدل بالایی باشید که البته با معدل فوق ریسک انجام کار بسیار بالا خواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 3. SAEED گفته:

  باعرض سلام و احترام
  کارشناس پرستاری هستم ایا میتوانم در مقطع کارشناسی ارشد بدون داشتن زبان ادامه تحصیل بدهم مثلا مدرک زبان را در کالج زبان ان کشور بگذرانم ؟
  درصورت امکان چه مدت وچه مقدار هزینه نیازمند میباشد؟
  بدلیل طولانی وپایین بودن کیفیت کلاس زبان در ایران تمایل به دریافت مدرک زبان ازکشورمقصد دارم
  با تشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض سلام و ادب.
   برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های آلمان قطعا به مدرک زبان احتیاج خواهید داشت.
   شما می توانید برای دانشگاه های کشور اتریش اقدام نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ