شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان و روش های مهاجرت به آلمان با توجه به شرایط مناسبی که این کشور دارد مورد توجه بسیاری از عزیزان بوده است. اخذ اقامت آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان از موضوعاتی است که سوالات فراوانی در مورد آن وجود دارد. ما در این مقاله سعی می کنیم که شرایط مهاجرت به آلمان را برای شما شرح دهیم و به سوالات مطرح شده در این زمینه پاسخ دهیم. سوالات شرایط مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت دائم آلمان به شرح زیر هستند.

شرایط مهاجرت به آلمان ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد و شخصی که قصد مهاجرت به آلمان را دارد می تواند از طرق متفاوتی اقدام نماید اما قبل از هر اقدامی باید شرایط مهاجرت به آلمان بررسی گردد تا بتوان بهترین راه را برای مهاجرت به آلمان برگزید . شرایط مهاجرت به آلمان برای هر فرد با هر شرایط و سنی متفاوت است برخی از افراد مهاجرت تحصیلی به آلمان را بهترین روش مهاجرت به آلمان برای خود می دانند و برخی دیگر مهاجرت کاری به آلمان را بهترین روش می دانند به همین دلیل هر فردی که قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشد باید شرایط خود را با شرایط مهاجرت به آلمان بررسی نماید و سپس برای مهاجرت به آلمان تصمیم گیری داشته باشد.

شرایط مهاجرت به آلمان در مقاله فوق توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش بررسی خواهد شد تا با اطلاعات کاملتر بتوانید در راه مهاجرت به آلمان و شرایط اخذ تابعیت آلمان آگامی درست داشته باشد.

 • شرایط مهاجرت به آلمان چگونه است؟
 • چگونه هر فرد می تواند شرایط مهاجرت به آلمان را برای خود بررسی نماید ؟

شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های متعددی وجود دارد که از جمله آنها مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار آلمان ، مهاجرت تحصیلی به آلمان , سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در آلمان ، پناهندگی در آلمان ، ازدواج در آلمان ، تولد در آلمان را می توان نام برد. از آنجایی که مهاجرت امری بسیار حساس برای فرد متقاضی شرایط مهاجرت به آلمان می باشد به شما خوانندگان فهیم توصیه می نماییم  که قبل از هر اقدامی تمامی جوانب را در نظر داشته باشید و با آگاهی کامل به سوی مهاجرت گام بردارید تا بتوانید مهاجرتی درست و منطقی را تجربه نمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب ویزای کار آلمان

فایل صوتی در باب ثبت شرکت در آلمان

روش و شرایط مهاجرت به آلمان به شرح زیر است :

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

تحصیل در آلمان از سالهای گذشته به خصوص در چندین سال اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. دلایل زیادی از جمله تحصیل رایگان، خدمات علمی و آموزشی بسیار عالی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط بسیار خوب کار پس از پایان تحصیل و دلایل دیگری باعث شده که آلمان یکی از اولین انتخاب های افراد برای مهاجرت و تحصیل باشد.  در حال حاضر دانش آموزانی که دارای دیپلم ۱۲ ساله باشند و مهارت زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 را فرا گرفته باشند می توانند دوره ۹ ماهه کالج را در آلمان پشت سر بگذارند و وارد مقطع کارشناسی شوند در صورتی که قبولی کنکور سراسری ایران را نیز داشته باشند.

اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان را دارند می توانند در بیشتر رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی تحصیل نمایند هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان نیز همانند مقطع کارشناسی رایگان می باشد و دانشجویان هزینه ای در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو را در هر ترم پرداخت می نمایند.

اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در آلمان را دارند باید برای پذیرش تأیید استاد راهنما را داشته باشند تا بتوانند پذیرش تحصیلی خود را اخد نمایند. در واقع اشخاصی می توانند در مقطع دکترا به تحصیل بپردازند که رزومه تحصیلی فوق العاده قوی ارائه نمایند و از نظر استاد راهنما قابل قبول باشد. همانطور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به عنوان شغل شناخته می شود و دانشجویان با کار کردن در دانشگاه می توانند حقوق مناسب را دریافت نمایند و هزینه زندگی خود را نیز تا حدودی تأمین نمایند. البته نکته حائز اهمیت این است که میزان دستمزد شخص دانشجو به عملکرد وی در همکار کار و تحصیل بستگی دارد و دستمزد تمامی دانشجویان به یک میزان نمی باشد.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت کاری به آلمان یکی از بهترین روش های مهاجرتی شناخته شده است که متقاضیان بسیاری دارد  و در صورت داشتن شرایط اخذ ویزای کار آلمان می توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند.

اخذ ویزای کار آلمان دو روش امکان پذیر است :

 • روش اول:  اقدام برای اخذ ویزای کار آلمان با داشتن job offer  در آلمان است.  فرد متقاضی شرایط مهاجرت به آلمان در صورتی می تواند از این روش برای مهاجرت کاری خود به آلمان اقدام نماید که کار فرمایی در آلمان اعلام آمادگی نماید که فرد متقاضی را برای کار در آلمان احتیاج خواهد داشت و برای وی دعوتنامه ای در جهت استخدام فرد متقاضی شرایط مهاجرت به آلمان ارسال نماید . البته باید در نظر داشت که این روش روشی ساده و آسان برای مهاجرت نخواهد  بود و با مشکلاتی همراه است یا بهتر است بگوییم که اقدام از طریق این روش به دلیل اینکه شخص کار فرما باید به مدت ۳ ماه در آلمان و سپس ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید امری محال و غیر ممکن خواهد بود.
 • روش دوم:  روش دومی که برای اخذ ویزای کار آلمان وجود دارد و روشی ساده و قابل اجرا می باشد روش اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان می باشد که اشخاص متقاضی می توانند از این روش برای مهاجرت خود بهره مند گردند. در حال حاضر کشور آلمان به عنوان یک کشور صنعتی نیاز خود را به نیروی کار متخصص اعلام کرده است و اشخاصی که دارای شرایط باشند می توانند از این طریق برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایند . این ویزا برای مدت ۶ ماه برای شخص متقاضی صادر خواهد شد فرد متقاضی ۶ ماه فرصت دارد تا در کشور آلمان  شغل مورد نظر خود را متناسب با رشته تخصصی خود در آلمان بیابد و به کار در آلمان نیز مشغول شود نکته ای که برای اخذ این نوع ویزا مهم است این است که داشتن مهارت زبان انگلیسی و یا آلمانی برای اخذ این ویزا لازم و ضروری خواهد بود.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کشور آلمان در حال حاضر یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته جهان محسوب می شود به همین دلیل افراد بسیاری متقاضی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان هستند . در حال حاضر بهترین راه سرمایه گذاری در آلمان ثبت شرکت است که می توان با سرمایه بسیار کم نیز یک شرکت را نیز در آلمان به ثبت رساند . اشخاصی که قصد اخذ اقامت آلمان و تابعیت آلمان را دارند می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به اقامت و سپس تابعیت کشور آلمان نیز دست یابند.

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان شخص متقاضی باید بیزینس پلن خود را طرح نماید که این بیزینس پلن باید در اتاق بازرگانی آلمان مورد تایید قرار گیرد.  سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در آلمان در حدود ۲۵ هزار یورو می باشد که شخص متقاضی باید پرداخت نماید.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش هایی که برای مهاجرت به آلمان وجود دارد  پناهندگی در آلمان می باشد  طبق کنوانسیون ژنو اشخاصی که در خاک کشور خود احساس نا امنی و خطر می کنند می توانند مورد حمایت کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند قرار گیرند و در این کشورها درخواست پناهندگی نمایند.  امروزه با توجه به اینکه درخواست پناهندگی در آلمان بسیار زیاد است امکان رد درخواست پناهندگی نیز وجود دارد و کیس های پناهندگی با دقت بسیار بیشتری بررسی خواهند شد. با توجه به خطراتی که روش پناهندگی برای اشخاص دارد این روش به هیچ عنوان از طرف حقوقدانان مورد تایید نخواهد بود. اشخاصی که در آلمان درخواست پناهندگی می نمایند باید در کمپ های پناهندگی و در مکان هایی که  وضعیت قابل قبولی از نظر بهداشتی و امنیت ندارند زندگی نمایند و پناهجویان تا زمان تأیید درخواست پناهندگی خود می بایست این شرایط را بپذیرند.

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

شاید بتوان گفت یکی از آسان ترین روش های اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج با یک فرد آلمانی و یا فردی که مقیم کشور آلمان است باشد اما بهتر است بدانید که امروزه به دلیل سوء استفاده هایی که از این روش برای شرایط مهاجرت به آلمان  انجام می دهند باعث شده تا قوانین سختگیرانه ای در این مورد و برای این روش توسط دولت آلمان وضع شود در حال حاضر تنها اشخاصی می توانند از این روش  مهاجرت نمایند که بتوانند قصد واقعی خود را برای ازدواج اثبات نمایند.

در واقع اگر فرد غیر تبعه قصد ازدواج با یک تبعه ی آلمانی را داشته باشد باید بتواند مدارکی مانند عکس های خانوادگی، ایمیل، سند ازدواج، گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه و ….را به سفارت ارائه نماید و صوری بودن ازدواج خود را به حداقل برساند همچنین فردی که  تبعه آلمان است باید بتواند ثابت نماید که از هر لحاظ امکان تأمین هزینه های همسر خود را در آلمان خواهد داشت.شخصی که قصد اخذ تابعیت آلمان را دارد باید پس از گذراندن حداقل ۳ سال زندگی مشترک در آلمان است درخواست اعطای تابعیت نماید .

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تولد

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند می باشد اما باید بدانید که کشور آلمان برای تولد فرزند سیستم خون را دارا می باشد . در برخی از کشورها مانند آلمان و مطابق با بند ۲، از ماده ۷ قانون مدنی آلمان ، یک فرد می تواند چندین اقامتگاه داشته باشد، لذا همانطور که در بحث تابعیت بیان می شود و، اشخاص دارای تابعیت مضاعف هستند در بحث اقامتگاه نیز افرادی هستند که دارای بیش از یک اقامتگاه می باشند . در مورد تولد فرزند در آلمان باید گفت که فرزندی که در آلمان متولد می شود تابع نسب پدری خود می باشد.

براساس قانون مدنی آلمان ، موارد ذیل سبب تحصیل تابعیت آلمان ، از طریق سیستم خون می باشند

 1. اگر فرد از پدر و مادر آلمانی به دنیا بیاید تابعیت آلمان را اخذ می نماید.
 2. طفلی که در خاک آلمان ، از پدر و مادر نامعلوم به دنیا آمده است می تواند اقامت و تابعیت آلمان را اخذ نماید.
 3. طفلی که از مادر آلمانی ، در خاک آلمان به دنیا بیاید می تواند تابعیت آلمان را اخذ نماید
 4. طفلی که در خارج از خاک آلمان ، از پدر آلمانی و مادر خارجی به دنیا آمده باشد  نیز می تواند تابعیت آلمان را کسب نماید.

جمع بندی کلی در مورد شرایط مهاجرت به آلمان

شرایط مهاجرت به آلمان در این مقاله به طور کامل بررسی گردید تا اشخاصی که در اندیشه مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان و در نهایت اخذ تابعیت آلمان هستند بتوانند با بررسی و تحقیق در مورد شرایط مهاجرت به آلمان گامی درست در جهت مهاجرت خود داشته باشند با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله میتوانید شرایط مهاجرت به آلمان را با توجه به شرایط خود بررسی نمایید و یکی از روش های مهاجرت به آلمان که با توجه به شرایط شما مناسب باشد را برگزینید.

شرایط مهاجرت به آلمان در این مقاله و توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش به طور کامل بررسی گردید امیدوارم مورد رضایت شما خوانندگان فهیم قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط مهاجرت به آلمان می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و در خصوص شرایط مهاجرت به آلمان ، راه های مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان مشاوره رایگان اخذ نمایید .

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. mie editor3 گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت اقای ملک پور.اینجانب ۳۶ ساله دارای مدرک دیپلم هستم با معدل ۱۵ رشته تجربی قصد مهاجرت به کشور المان دارم در انجا اقوام درجه یک(خواهران) دارم که زندگی میکنن سرمایه در حدود ۲۰۰ میلیون دارم در زمینه IT مشغول بکار بودم ومدارک سیسکو ومایکروسافت هم دارم و در نمایندگی BMW در ایران به مدت ۷ سال مشغول بکار بودم و تجربه اجرای پروژه های زیر ساخت شبکه هم انجام داده ام ضمن اینکه زبان انگلیسی در حد معمولی هست.ممنون میشم لطف کنید راهنمایی کنید که امکان مهاجرت به کشور المان برای من مقدور هست یا اینکه باید چه شرایطی داشته باشم که بشود در کشور المان با توجه به تجربه کاری که دارم کار کرد. با تشکر از شما

  پاسخ