شرایط مهاجرت به سری لانکا

شرایط مهاجرت به سری لانکا

شرایط مهاجرت به سری لانکا

شرایط مهاجرت به سریلانکا ۲۰۱۸ پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت سری لانکا چگونه است ؟شرایط اخذ اقامت سری لانکا ۲۰۱۸ و یا شرایط تحصیل در سری لانکا و یا کار در سری لانکا و یا سرمایه گذاری در سری لانکا و یا ثبت شرکت در سری لانکا به چه صورت است ؟موسسه حقوقی ملک پور در مسیر تکامل خدمات مشاوره ای در زمینه ارائه طرق اخذ اقامت و روش های  ورود به کشورهای تراز اول در خصوص شرایط مهاجرت به کشور سری لانکا مهمترین موارد را به شما متقاضیان گرامی عرض خواهد کرد.

سری لانکا با دارا بودن طبیعت دست نخورده و پارکهای جنگلی بی نظیرش و به سبب مناطق باستانی و فرهنگ غنی توانسته هر ساله جهانگردان زیادی از سرتاسر دنیا به خود جذب کند جمهوری دموکراتیک سری لانکا در دهه های گذشته قادر بوده که خود را  به عنوان یکی از مقاصد گردشگری به دنیا معرفی کند.

بعد از صنعت بافت و پارچه و باغات چای و نیروی کار ارزان کشور سری لانکا صنعت گردشگری به عنوان یک منبع درآمد در رتبه چهارم قرار دارد. ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور ۶۰% است که یک سوم این آمار به بخش جهانگردی و توریستی مربوط می شود.

آمارها حاکی از این است که این کشور به تبع داشتن ششصد هزار گردشگر در سال، که به ازا هر نفر حدود ۱۲۰۰ دلار سود در پی داشته، در مجموع نزدیک به هفتصد میلیون دلار به درآمد ناخالص این کشور افزوده است.

موسسه حقوقی ملک پور در ابتدای این مقاله سعی دارد برخی از معروف ترین جاذبه‌ های گردشگریکشور سری لانکا به شما عزیزان معرفی کند:

جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سری لانکا جزیره‌ای است واقع در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند که با مساحت شصت و پنج هزار کیلومتری اش جمعیتی حدود بیست میلیون را در خود جای داده است و در سرشماری ها در جایگاه ۱۲۲ ام قرار دارد.

پایتخت و بزرگترین شهر  این کشور شهر کلمبو است. مرکز  سیاسی این کشور شهر سری جایاواردنپورا کوته است و در بیست کیلومتری شرق کلمبو قرار دارد. از مهم ترین شهر های سری لانکا می توان “کندی”، “جفنا”، بندر “ترینکومالی”، “باتیکولا”، “پوتلام”، “دهی والا” را نام برد.

واحد پول این کشور روپیه سری لانکاییست. سطح سواد در کشور سری لانکا از درصد بالایی برخوردار است. عید سعید فطر , عید قربان و عید میلاد پیامبر (ص) و نیز ۲۳ روز دیگر تعطیلات رسمی سری لانکا را شامل می شوند.

مردم

%۷۲ نژاد سری لانکا را سینهالی،که از قومیت های مردم آریایی هستند تشکیل داده و۱۸٪ را تامیل و ۷٪ را مور تشکیل می‌دهند ، همچنین دین ۷۶٪ مردم سری لانکا، بودایی، ۸٪ مسلمان، ۸٪ هندو و ۶٪ مسیحی هستند. زبانهای رسمی سری لانکا سینهالی و تامیلی هستند. در کشورهای  هند، سنگاپور، برمه، اندونزي، ويتنام و برخي کشورهاي شرق آسيا حدود ۸۰ ميليون نفر به زبان تامیلی صحبت مي کنند.

وضعیت آب و هوایی

آب وهوای مختلف در سری لانکا و  نزدیکی سری لانکا به مدار استوا باعث شده است که فصل های متفاوت در این کشور حس نشود و دمای هوای این کشور در همه روزهای سال در این کشور تقریبا بین ۲۸ تا ۳۲درجه سانتیگراد باشد. نواحی جنوب و جنوب غربی سری لانکا شامل آب و هوای گرم و مرطوب و قسمت های شمالی و شرقی این کشور گرم و خشک است. شرایط آب و هوا در قسمتهای مرکزی سری لانکا که کوهستانی است معتدل تر است.

 کلمبو ، پایتخت سری لانکا

پر جمعیت ترین و  بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت تجاری کشور سری لانکا شهر کلمبو است. در قرن چهاردهم میلادی جهانگرد معروف، ابن بطوطه ، از جزیره سری لانکا دیدن کرد  و نام کلانپو را برای این بندر ذکر کرده است. پرتغالی ها در قرن شانزدهم میلادی پای استعمار به این جزیره گذاشتند و نیروهای هلندی در قرن هفدهم و نیروهای بریتانیایی در اواخر قرن هجدهم کلمبو را تسخیر کردند. نام «کلمبو» در سال ۱۵۰۵میلادی برای اولین بار توسط پرتغالی‌ها مطرح شد. عده ای ریشه نام این شهر را از نام سنتی سینهالی کولون توته(Kolon thota)  به معنی ورودی رود کلانی دانسته اند. همچنین به نظر عده ای شاید این واژه از نام سینهالی کولا-آمبا-توته(Kola-amba-thota)  به معنی «بندری از درختان پربرگ انبه» باشد. این شهر در غرب جزیره و نزدیک شهر سری جایاواردن پورا کوته ، پایتخت سیاسی سری لانکا واقع است. کلمبو شهری پرجمعیت با ترکیبی از زندگی مدرن و سنتی و همچنین بناها و ویرانه‌های استعماری است. جمعیت شهر کلمبو بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۰۱، برابر با ۶۴۲٬۱۶۳ نفر و با احتساب حومه۲٬۲۳۴٬۰۰۰ نفر بوده است. کلمبو شهری چند قومی و چند ملیتی است. همچنین اجتماعات کوچکی از تبار چینی‌ها ، پرتغالی‌ها ، هلندی‌ها ، مالایی‌ها و هندی‌ها علاوه بر تعداد زیادی از مهاجران اروپایی در این شهر ساکنند. این شهر پیش از ۲۰۰۰ سال پیش، برای تاجران رومی، چینی و عرب شناخته شده بوده و از سال ۱۹۸۰ به بعد، دیگر پایتخت سری لانکا نیست و جای خود را به سری جایاواردنپورا کوته داده است.

شهر زیبای کندی

از زیباترین محل های گردشگری در کشور سری لانکا می توان شهر زیبا و جذاب کندی را نام برد. طبیعت چشم نواز ،  جنگل های بکر  و بازدید متعدد جهانگردان از شهر زیبای کندی این شهر را به عنوان یکی از  پر بازدید ترین و در عین حال گران ترین شهرهای کشور سری لانکا مبدل کرده است. شهر کندی در ۱۲۰ کیلومتری پایتخت سری لانکا قرار دارد و ۱۲۰ هزار نفر از شهروندان سری لانکا را در خود جای داده است. یکی دیگر از نکات قابل ذکر که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است این است که کندی پایتخت قبلی سری لانکاست. از دیگر مناظق گردشگری کندی می توان  معبد دالادا ماگی گاوا که در شش قرن جلوتر توسط یکی از فرمانروایان سری لانکا ساخته شده است نام برد. طی قرن های بعد این معبد دست خوش تغییراتی نیز شده است، مشهور است که دندان مقدس منتسب به بودا در این معبد نگهداری می شود. حدود سال ۱۹۶۰ فیل غول پیکر مومیایی شده ای به موزه این معبد اضافه شد که هزینه مومیایی کردن این فیل عظیم الجثه توسط یکی از شهروندان تروتمند این شهر پرداخت گردید. هر ساله جشنواره های با شکوه بسیاری در این شهر برگزار می شود، از این حیث کندی را به عنوان شهر جشنواره های با شکوه نیز می شناسند. از معروف ترین این جشنواره ها ” اسالا ” را می توان نام برد.

زبان مردم

زبان رسمی سری لانکا زبان سينهالي می باشد اما مردم اين کشور به زبان هاي تاميلي و انگليسي نيز سخن مي گویند. زبان تاميلي که زبان تاميل ها و مسلمانان است یکی کهن ترین زبان هاي زنده جهان است.
زبان انگليسي نيز با توجه به حضور انگليسي ها در گذشته اين کشور به عنوان زبان ارتباطي به رسميت شناخته شده و کاربرد نسبتا زیادی در کشور سری لانکا دارد.

اقتصاد سری لانکا

سیستم اقتصادی سری لانکا بر پایه اقتصاد آزاد پی ریزی شده و سیاست ترغیب و توسعه صادرات یکی از هدفهای عمده سیاست اقتصادی این کشور مهاجرپذیر است. چای، منسوجات، نارگیل، سنگ‌ های قیمتی، پوشاک، کائوچو، ادویه‌جات و قهوه منابع اصلی صادرات سری لانکا هستند. بازار های اصلی صادرات سری لانکا انگلیس، آمریکا، آلمان، بلژیک، ژاپن، هلند، فرانسه و کشور های آسیای میانه هستند. بیشترین ‌اقلام وارداتی این کشور شامل کالاهای مصرفی (غذا، نوشیدنی، برنج، آرد، شکر) کالا های واسطه‌ای (نفت، کود و مواد شیمیایی) و کالاهای سرمایه‌گذاری (تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات و مواد ساختمانی) کاغذ، تجهیزات پزشکی، دارویی و لوازم برقی است. منابع عمده وارداتی سری لانکا از کشورهای ژاپن، هند، هنگ کنگ، کره‌جنوبی، تایوان و آمریکا می باشند.

کار و تحصیل در سری لانکا

کشور سری لانکا جزء کشورهاییست که افراد برای مهاجرت به این کشور عموما با دو هدف تحصیل و کار در سری لانکا اقدام  میکنند.

البته نوع مهاجرت تحصیلی به سری لانکا بیشتر از سایر موارد به چشم میخورد و دانشگاه های معتبر این کشور به دانشجویان بین المللی از سراسر جهان پذیرش اعطا می نماید و این نوع مهاجرت معمولا به علت هزینه های مناسب و همچنین رنکینگ خوب دانشگاه ها مورد استقبال خیل کثیری از افراد بوده است.

 

موسسه حقوقی ملک پور به جهت تنوع درخواست ها در امر مهاجرت و در بعضی موارد امر گردشگری ،کشورهای خاصی را با اهداف متناسب با شرایط متقاضیان در نظر میگیرد که در حال حاضر کشور سری لانکا به دلیل درخواست  اشخاص بسیاری مورد عرضه قرار گرفته و اطلاعات آن را به طور خلاصه در اختیار متقاضیان قرار داده است برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به سری لانکا و یا شرایط اخذ اقامت سری لانکا به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (12 نظرات, میانگین: 4٫75 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ
 1. شاپرک گفته:

  سلام خسته نباشید، من قدرت تکلم ندارم که باهاتون تماس بگیرم… من دختر ۲۰ ساله ای دارم که میخوام بفرستمش دانشگاه سریلانکا دندانپزشکی بخونه… باید چیکار کنم؟ هزینش چقدر میشه به پول ایران…خواهش میکنم کمک کنید

  پاسخ
 2. زهره گفته:

  سلام خسته نباشید، من و همسرم میخواهیم به سریلانکا مهاجرت کنیم، بخاطر کار.پیشنهاد کاری مهندسی داره اونجا…ولی ما نمی دونیم شرایط زندگی و درآمد اونجا چجوریه…خواهش میکنم راهنمایی بکنید اگ میدونید

  پاسخ
 3. یوسف گفته:

  من میخواهم با خانواده ام به سریلانکا مهاجرت کنم لطفآ مرا رهنمایی کنید که از اول تا آخر پروسه به چه شکل است آیا دفتر یو ان اچ سی آر درخواست پناهنده گی مهاجرین را قبول میکند اگر آری از کدام کشور ها وهرنوع معلومات مهم دیگر را که شما خود بیشتر لازم میدانید .
  با تشکر

  پاسخ
  • علی حسینی گفته:

   با عرض سلام
   برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی معمولا کشورها به افرادی که در کشور خود در گیر جنگ بوده و یا به واسطه تعلق به گروه دین یا نژاد خاص مورد تعرض قرار می گیرند اجازه ورود می هند. در کشور ایران که هیچ کدام از این مسایل وجود ندارد معمولا به افراد از این طریق در این کشورها اقامت اعطا نشده و دیپورت می شوند. از طرفی شرایط کمپ ها به دلیل تعدا زیاد و اشفتگی اوضاع اقتصادی کشورها اصلا مناسب نبوده و پیشنهاد می شود اگر شرایط خروج به شکل قانونی را دارید از این طریق اقدام نموده و هیچ گاه به سراغ امر پناهندگی نروید. برای بررسی شرایط خود با شماره های ما تماس حاصل کنید.
   شماره تماس موسسه:
   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ