شرایط مهاجرت به کانادا و بررسی آن

شرایط مهاجرت به کانادا ، معرفی روشهای مهاجرت به کانادا و شرایط هر یک از این روشها و قوانینی که در هر روش منجر به اخذ اقامت دائم و دستیابی به شهروندی، تابعیت یا پاسپورت کانادا می شود در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. شرایط مهاجرت به کانادا چگونه است؟ با چه روش هایی که می توان به یک شهروند کانادایی تبدیل شد و پاسپورت کانادا را به دست آورد؟ آیا با مهاجرت تحصیلی به کانادا می توان اقامت دائم کانادا را کسب کرد و به یک شهروند کانادایی تبدیل شد؟ اصولا چند روش برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هر روش چه شرایطی را داراست؟ هدف از نگارش این مقاله این است که شرایط مهاجرت به کانادا هر چند به صورت کوتاه اما مفید، شرح داده شود تا متقاضیان بتوانند راحت ترین و مناسب ترین مسیر را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنند. می توان گفت که کشور کانادا در دسته ایده آل ترین کشور ها برای مهاجرت و اقامت است. کانادا کشوری است با وسعت زیاد و زیر ساختهای توسعه یافته که جمعیت آن در قیاس با وسعت آن کم می باشد، بهمین منظور دولت این کشور جذب نیروی کاری و انسانی و همچنین سرمایه خارجی را متناسب با وسعتش برنامه ریزی کرده و طبق همین برنامه ها از سرتاسر دنیا بر اساس یک سری شرایط و عبور از یک سری فیلترها مهاجر می پذیرد. همانند تمام کشور های دیگر راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که می توان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری،کاری، پناهندگی، تحصیلی، ازدواج، تولد و… اشاره کرد که در این مقاله که توسط تیم موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است به بیان و تحلیل همه این روش ها پرداخته شده است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از مطالبی در باب زیر عنوان های زیر آگاهی یابید :

شرایط مهاجرت به کانادا
 • شرایط مهاجرت به کانادا و بررسی وضعیت عمومی کانادا
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 • شرایط مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • شرایط مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی و اقامت در کانادا
 • شرایط مهاجرت به کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط جدیدی سیاسی کانادا

خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری در ساسکاچوان کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین خبر در خصوص انگشت نگاری در داخل کانادا و نحوه تمدید اقامت – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا – آقای افضلی – PGWP in Canda – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا و بررسی وضعیت عمومی کانادا

کانادا یکی از کشور هایی است که هر ساله شمار قابل ملاحظه ای از مهاجران، به سوی این کشور روانه می گردند و قطعا یکی از دلایل اصلی آن برنامه های متنوع و گوناگونی است که دولت کانادا برای مهاجران ارائه کرده است؛ شرایط اقتصادی پیشرفته و کیفیت بالای زندگی در آن می تواند از دلایل دیگر علاقمندان برای مهاجرت به این کشور باشد. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سه مسیر اصلی امکان پذیر می باشد که این سه دسته اصلی مهاجرت نیروی کار ماهر، مهاجرت سرمایه گذاران و مهاجرت دانشجویان بین المللی می باشد. اگر چه، هجرت خانوادگی نیز از شرایط مهاجرت به کانادا می باشد، با این حال این روش نسبت به سه مسیر اول سهم کمتری از مهاجرت به کانادا را به خود اختصاص داده است. سیاست هایی که دولت کانادا وضع کرده است برای مدیریت سیل مهاجران وضع نموده و می نماید، بسیاری از برنامه های و شرایط مهاجرتی این کشور را به وجود آورده و خواهد آورد. شایان ذکر است که فلسفه این قوانین و شرایط مهاجرتی کانادا این است که مهاجرانی موفق به ورود به این کشور شوند که از استانداردهای لازم برخوردار باشند. سیاست های اعمال شده در خصوص مهاجرت به کانادا بر اساس نوع مهاجرت یا نوع ورود به کانادا برنامه ریزی شده اند. قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا معمولا بسته به نوع اقامت، که می تواند موقت یا دائم باشد متفاوت هستند. اقامت موقت بر اساس مدت زمان مشخصی می باشد و شامل ویزای توریستی، دانشجویی، اجازه کار و غیره است. از سوی دیگر، اقامت دائم کانادا می تواند پیامد اخذ ویزای مربوط به نیروی کار متخصص یا skilled worker ، سرمایه گذاری، ویزای همراه و روش های دیگر باشد.

نقشه تقسیم بندی استانی کشور کانادا

اگر از چند و چون و چگونگی مهاجرت به کانادا اطلاع ندارید و قصد دارید بدون وکیل برای هحرت به کانادا اقدام کنید، مقاله ای با عنوان « برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟ » به خوبی می تواند شما عزیزان را کمک و راهنمایی کند.

شرایط عمومی و اطلاعات کلی در مورد کشور کانادا

مقاله مرتبط

مقایسه مهاجرت به اروپا یا کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از شرایط مهاجرت به کانادا، کار در این کشور، تحت سیستم اکسپرس اینتری و بر مبنای امتیاز بندی می باشد. اکسپرس اینتری ( Express Entry ) یا ورود سریع یک برنامه دو مرحله ای است که هر شخص متقاضی کار در کانادا ، باید بتواند امتیازات لازم را به دست بیاورد تا واجد شرایط اخذ اقامت کانادا گردد.

شایان ذکر است که

متقاضیانی که موفق به گذشت از فیلتر دو مرحله ای اکسپرس اینتری می شوند، قادر خواهند بود بلافاصله مجوز اخذ اقامت دائم کانادا یا اصطلاحا کارت PR‌ یا Permanent Resident را بدست بیاورند. بهتر است بدانید که دستیابی به اخذ اقامت دائم کانادا در دیگر روشها نیازمند صرف زمان بیشتر و پشت سر گذاشتن چند سال اقامت و زندگی در خاک کانادا می باشد.

این برنامه در سال ۲۰۱۵ به منظور جذب نیروی کار بین المللی و به منظور رسیدگی به پرونده متقاضیان به صورت آنلاین برای چهار گروه نیروی کار ماهر فدرال، نیروی کار تجربی فدرال، نیروی کار تجربی کانادایی و همچنین برنامه های استانی طراحی گردید که یک بازه زمانی ۶ ماهه برای رسیدگی به این پرونده ها در نظر گرفته شد اما لازم به ذکر است که به صورت تجربی این پروسه گاهی به مدت ۱ سال و حتی بیش از آن نیز به طول انجامیده است.

کار در خارج از کشور - مهاجرت کاری به خارج از کشور

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد امتیازبندی های مهاجرت به کانادا پیشنهادی می گردد دو مقاله امتیاز بندی مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر (Skilled Worker ) را از دست ندهید.

برای آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار ابتدا لازم است که با شرایط کاری در این کشور آشنا گردید. برای این منظور نرخ بیکاری این کشور را باید مورد بررسی قرار می دهیم.

نرخ بیکاری در کشور کانادا

نرخ بیکاری در هر کشور نشان دهنده شرایط کاری و بازار کار در آن کشور می باشد. کانادا جز کشورهایی می باشد که دولت آن برنامه های زیادی را برای جذب نیروی کار ماهر در سطح فدرال و استانی طراحی کرده است که به واسطه آن بتواند کمبود نیروی کار خود را جبران نماید. نرخ بیکاری در کانادا از سال ۲۰۱۰ با سیر نزولی مواجه و سال به سال شرایط کار و بازار کار در این کشور با بهبود روبرو بوده است. به این صورت که نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۰ عدد ۸٫۶ بوده است و این عدد در سال ۲۰۱۸ به ۵٫۹ کاهش یافته است که می توان گفت بر اساس میزان جمعیت این کشور عدد مناسبی می باشد.

نمودار نرخ بیکاری کشور کانادا از سال 2010 تا سال 2019

فرد متقاضی برای شروع پروسه کاری خود در کشور کانادا باید داری شرایط و معیارهایی باشد که امتیاز لازم برای کسب اقامت کاری کانادا را به دست بیاورد. سیستم اکسپرس اینتری به صورت آنلاین است که متقاضیان میتوانند از طریق آن توانایی ها و مشخصات خود را ارائه دهند و افرادی که دارای بیشترین امتیاز باشند موفق به اخذ اقامت دائم کانادا می گردند.

سیستم امتیاز بندی به این صورت است که شخص متقاضی در مرحله اول باید بتواند از فاکتورهایی نظیر سن، مدرک تحصیلی، مقطع تحصیلی، سابقه کار، زبان و تطابق پذیری با محیط از ۱۰۰ امتیاز ۶۷ امتیاز به دست آورد. در صورتیکه متقاضی بتواند امتیاز لازم را در مرحله اول به دست بیاورد، وارد مرحله دوم یا استخر مجازی می گردد. در مرحله استخر شخص در رقابت با سایر متقاضیان از سرتاسر جهان قرار می گیرد و می بایست از ۱۲۰۰ امتیاز مرحله دوم به طور میانگین حداقل ۴۶۰ امتیاز را کسب نماید. (‌البته کف امتیازات مورد قبول در مرحله دوم بصورت ماهانه یا هر دو ماه یک بار توسط دولت کانادا اعلام می شود که بصورت تجربی عددی متغیر در بازه ۴۳۵ تا ۴۶۰ می باشد ). اگر متقاضی امتیاز لازم را کسب نماید موفق به اخذ اقامت کانادا می گردد.

لازم است بدانید که قبل از آنکه برای پروسه اسکیل ورکر اقدام نمایید می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی مهاجرت کانادا در قسمت ابزار CRS TOOL  امتیازات اولیه خود را بررسی نمایید تا متوجه گردید که آیا واجد شرایط برای پروسه کاری کانادا می باشید یا خیر ؟ آدرس ابزارCRS TOOL  را در لینک زیر می توانید مشاهده کنید.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

آدرس سایت مهاجرتی کانادا برای شرکآدرس سایت مهاجرتی کانادا برای شرکت در امتیازبندی اقامت کانادات در امتیازبندی اقامت کانادا | CRS Tools

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار بسیار مفصل می باشد و نیاز به توضیحات تخصصی دارد از این رو موسسه حقوقی ملک پور یک فایل ویدئویی تهیه کرده است که در آن فایل، مشاور رسمی اداره  مهاجرت کانادا به صورت مرحله به مرحله و کاملا تخصصی تمامی شرایط ایجاد پروفایل را در آن با ارائه تصاویر ارائه داده است. شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر و همچنین برای خرید ویدئو به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

محصول ویدئویی آموزش جامع اقامت کاری کانادا

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا ( اسکیلد ورکر )

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد اسکیل ورکر کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

‌دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل در مدارس‌‌ کانادا اقدام کنند، و این امر برای دانش آموزان ایرانی نیز امکان‌پذیر است. به دلیل اینکه کشور کانادا از لحاظ سطح علمی و کیفیت آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و در جهان رتبه ۳ را داراست، بسیاری از والدین قصد دارند که برای تحصیل فرزندان خود به این کشور مهاجرت کنند. اما باید توجه کرد دانش آموزانی که از کشور های دیگر برای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند، در ابتدا باید در مدارس شبانه روزی و یا در مدارس روزانه بین المللی این کشور مشغول به تحصیل شوند و زمانی که وارد کشور کانادا شدند و وارد مدرسه مورد نظر شدند، متناسب با سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی و اطلاعات علمی خود تعیین سطح می شوند و در کلاس های مناسب به تحصیل می پردازند. نمره دروس زبان انگلیسی و ریاضی در مدارس کشور کانادا اهمیت بسیاری دارد و در کنار همه این ها یکی از فایده های گرفتن ویزای تحصیلی در مدارس کشور کانادا این‌ است که پدر یا مادر دانش آموزان می توانند به عنوان همراه در کنار فرزندانشان باشند و والدین به دلیل اینکه فرزندشان در این کشور تحصیل می کنند می توانند ویزای همراه دریافت کنند.

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مدارس به این صورت می باشد که دانش آموز یا می تواند در مدارس شبانه روزی که محل اسکان و تحصیل در خود مدرسه می باشد، پذیرش بگیرد و یا اینکه در مدارس روزانه بین المللی پذیرش گرفته و برای اسکان از طریقHome stay  اقدام نماید. در کانادا خانواده هایی وجود دارند که با تاییدی که از سوی دولت این کشور دارند می توانند خانه های خود را در اختیار دانش آموزان خارجی قرار دهند که این دانش آموزان می توانند از امکانات آن استفاده نمایند و در آنجا زندگی کنند. در ادامه به بررسی تعدادی از مدارس بین المللی مطرح کشور کانادا خواهیم پرداخت.

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا - جدول هزینه شهریه تحصیلی در مدارس و کالج های کانادا

برای اطلاعات بیشتر در خصوص مدارس کانادا می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید:

تحصیل در مقطع دبیرستان های کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی با تحصیل در مدارس کانادا متفاوت است. به این دلیل که برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان باید مدرک زبان‌ انگلیسی ( حداقل آیلتس ۶ ) و مدارک دیپلم ۱۲ ساله و مدارک و آزمایشات پزشکی و سلامت و اینکه از لحاظ مالی تمکن دارند را، دارا باشند. البته باید اشاره کرد که اگر دانشجو از لحاظ زبان انگلیسی سطح مناسب را ندارد می تواند با ورود با کالج ها و موسسات زبان انگلیسی کشور کانادا ابتدا سطح زبان خود را افزایش دهد و سپس اقدام‌ به تحصیل نماید. البته این در صورتی امکان پذیر می باشد که متقاضی Gap تحصیلی پایینی داشته باشد و هچنین از شرایط سنی مناسبی برخوردار باشد. البته لازم به ذکر است که برای بالا رفتن شانس اخذ ویزا پیشنهاد می گردد، متقاضی حتما در زمان آپلود مدارک، آیلتس در سطح ۵ را نیز ارائه دهد. زمان تحصیل دانشجویان بسته به رشته تحصیلی که دارند به طور متوسط بین ۳ تا ۴ سال طول می کشد و پس از اتمام مقطع کارشناسی می توانند به فکر ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز باشند.

لینک مقاله :‌ تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی راحت تر است؛ زیرا به طور قطع هزینه های کمتری نسبت به دوره کارشناسی لازم دارد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این‌ مقطع را دارند می توانند پس از گذراندن ۱ یا ۲ سال با گرفتن مدرک‌ خود و داشتن پیشنهاد کاری اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس ۶٫۵ و همچنین Gap تحصیلی پایین و شرایط سنی مناسب می باشد.

لینک مقاله : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا همانند سایر کشورها نیاز به داشتن پذیرش از سوی یک سوپروایزر یا استاد راهنما دارد. در واقع شخص با ارائه رزومه تحصیلی قوی، مقالات علمی معتبر و پژوهش هایی انجام داده در طول دوره کارشناسی ارشد، می تواند برای مقطع دکترا اقدام نماید. از موارد ضروری دیگر برای کسب پذیرش در مقطع دکترا از سوی دانشگاه و استاد راهنما داشتن مدرک زبان با نمره بالای ۷ می باشد و همچنین در مواردی ارائه نمره قبولی در آزمونGRE  وGMAT  نیز در اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کانادا تاثیر گذار می باشد.

لینک مقاله : تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل با اخذ بورسیه تحصیلی

متقاضیانی هستند که قصد دارند از طریق بورس تحصیلی، در کشور کانادا به تحصیل بپردازند که شرایط خاص خود را دارا است. در کانادا نیز مانند اغلب کشور ها شرایط بورسیه تحصیلی به سوابق تحصیلی دانشجویان بستگی دارد که برای این منظور ۳ نوع بورسیه تحصیلی وجود دارد که شامل اسکالرشیپ، گرنتس، بورسازیر می باشد. بورسیه اسکالرشیپ به سوابق تحصیلی دانشجویان بستگی دارد که متناسب با شرایط و سطح علمی آنها مانند بالا بودن معدل مقاطع پیشین و نمره مدرک زبان انگلیسی و مقاله ها و تحقیقات پژوهشی، به دانشجویان بورسیه تعلق می گیرد و این بورسیه که اصطلاحا فلوشیپ هم نامیده میشود توسط منابع دولتی و دانشگاه ها و شرکت های خصوصی به دانشجویان داده می شود.

کشور کانادا از لحاظ سطح آموزشی و علمی تقریبا با کشور های آمریکا و استرلیا برابری می کند؛ پس‌ می توان‌ نتیجه گرفت متقاضیان نسبت به کشور های آمریکا و استرالیا هزینه های کمتری در کشور کانادا می پردازند. مبلغ ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار می توان میزان هزینه تحصیل در کشور کانادا باشد و هزینه ی زندگی در این کشور چیزی بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در ماه در کشور کانادا است که با دلار کانادا حساب می شود.

یکی از بهترین روشهایی که می توان به کانادا مهاجرت تحصیلی نمود، شرکت در دوره های کوآپ Co-op است. دوره های کوآپ برای ما ایرانیان مقرون به صرفه هستند. زیرا متقاضیان این دوره ها از آنجایی که در طول دوره به کار ضمن تحصیل می پردازند، نتیجتا درآمد و حقوق دارند. نکته بسیار جذاب در مورد این دوره های یکساله که غالبا بصورت شش ماه کار و شش ماه تحصیل هستند این است که با اتمام دوره هزینه ای که متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا کرده است، و حتی بیشتر از آن به جیبش باز می گردد.

به طور کلی شرایط مهاجرت به کانادا از طریق شرکت در دوره های کوآپ بسیار استثنایی است. رشته هایی که در این دوره ها وجود دارند عبارتند از : IT ، گردشگری، هتلداری، مهمانداری ، پرستاری و … .

یکی از این رشته ها پرستاری کوآپ کاناداست که مطابق نیاز دولت کانادا در استان بریتیش کلمبیا به نیروی کار پرستاران شرایط بسیار ویژه و راحتی برای متقاضیان بین المللی این رشته تدارک دیده است که اطلاعات جزئی آن را می توانید در لینک زیر مشاهده نمایید :

لینک مقاله : پرستاری کوآپ کانادا ( سریعترین روش اخذ اقامت کانادا با مدرک دیپلم )

پرستاری کوآپ کانادا

« هزینه های تحصیل در کانادا » عنوان مقاله ای است که به صورت جزئی و تحلیل هزینه های زندگی دانشجویی و اقامت تحصیلی در کانادا را به همراه بورسیه هایی که دانشگاههای این کشور ارائه می دهد. علاوه بر آن در مورد هزینه های تحصیل در شهر های مختلف کانادا، دانشگاههای مختلف و هزینه های تحصیل در مدارس و تمامی مقاطع عالی به صورت آماری اطلاعات به روزی را در اختیار کاربران این وبسایت قرار داده است.

مقاله مرتبط

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال سرمایه گذاری در کانادا و یا هر کشور خارجی دیگر هستید، ابتدا باید یک وکیل ماهر را برای انجام و کمک کردن به شما در این راه انتخاب کنید؛ زیرا مسیر سرمایه گذاری مسیری حقوقی است و نیاز به دانش و علم یک وکیل و تیم حقوقی ماهر دارد. افرادی که توانایی مالی خوبی دارند و می توانند از پس هزینه های سرمایه گذاری در کشور های خارجی بر بیایند به طور قطع کشور کانادا یکی از کشور هایی است که انتخاب خوبی برای این امر است؛ به دلیل اینکه این کشور یک‌ کشور پویا و موفق است و از سرمایه گذاری تجاری خارجی حمایت می کند. قطعا قبل از آنکه خواهان سرمایه گذاری در یک کشور باشید، باید به بررسی امنیت سرمایه گذاری و میزان ریسک آن هم توجه داشته باشید. نمودار خطر مصادره شدن اموال برای همین امر استفاده می شود که نشان می دهد هر کشور به چه میزان احتمال دارد که اقدامات و رفتارش با سرمایه گذاران خارجی تغییر کند و پیمان های موجود را بشکند. این‌ نمودار ، رفتار تبعیض آمیز کشور ها را نیز نشان می دهد که بسیار مهم است که کشورها با افراد خارجی که خواهان سرمایه گذاری هستند بر اساس قانون رفتار کرده و فسادی در اعمالشان وجود نداشته باشد. این نمودار از امتیاز ۱ تا ۷ است که هر چه امتیاز پایین تر باشد احتمال مصادره اموال سرمایه گذار خارجی و تبعیض بسیار کمتر است که کشور کانادا در این نمودار امتیاز ۱ را دارا است که نشان دهنده صلاحیت این کشور در اجرای امور سرمایه گذاری خارجی است. شرایط سرمایه گذاری در کانادا عنوان مقاله ایست که می تواند اطلاعات جزئی تری در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

نمودار نرخ مصادره اموال کانادا در پنج سال اخیر

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و دریافت اقامت کانادا و در نهایت اخذ پاسپورت کانادا به چند روش امکان پذیر می باشد.

سپرده گذاری یا اهدا پول در ایالت کبک

یکی از این روش ها سپرده گذاری یا اهدای پول می باشد که در این روش متقاضی که خواهان سرمایه گذاری در کاناداست باید دارایی حدود ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا داشته باشد و بتواند این دارایی را اثبات‌ کند و این پول و دارایی می تواند هم به صورت نقدی و هم به صورت غیر نقدی باشد و از این میزان دارایی مبلغ ۸۰۰ هزار دلار کانادا را در یک حساب سپرده این کشور به مدت ۵ سال سپرده گذاری کند و بعد از ۵ سال این پول را برداشت نماید و یا اینکه مبلغ ۳۰۰ هزار دلار کانادا را به شرکت های واسطه ای معتبر به صورت غیر قابل برگشت اهدا می کند و آن شرکت ضمانت می کند که مبلغ ۸۰۰ هزار دلار را به جای آن متقاضی به مدت ۵ سال سپرده گذاری کند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار یورو در کشورهای انگلیسی زبان

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری بریتیش کلمبیا

در این روش شخص متقاضی سرمایه گذاری باید دارایی به ارزش ۳۰۰ هزار دلار کانادا داشته باشد و از این میزان دارایی مبلغ ۱۰۰ هزار دلار را برای سرمایه گذاری در کانادا وارد کند. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری به این صورت است که شخص متقاضی سرمایه گذاری باید دارای شرایطی باشد که شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم
 • مدرک زبان آیلتس حداقل ۴٫۵
 • سه سال سابقه کار مدیریتی در ۵ سال گذشته در زمینه بیزنسی که قصد دارد در کانادا راه اندازی نماید.
 • سرمایه گذاری تنها در بخش هایی از ایالت بریتیش کلمبیا امکان پذیر می باشد که جمعیت آن زیر ۷۵ هزار نفر باشد.

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری های زیر ۲۰۰ هزار دلاری کانادا ( کارآفرینی در کانادا )

سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری بریتیش کلمبیا

این روش مشابه سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری می باشد با این تفاوت که در این روش شخص متقاضی سرمایه گذاری باید دارایی به ارزش ۶۰۰ هزار دلار کانادا داشته باشد و از این میزان دارایی مبلغ ۲۱۰ هزار دلار را برای سرمایه گذاری در کانادا وارد کند. شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری به این صورت است که شخص متقاضی سرمایه گذاری نیز باید دارای شرایطی تقریبا مشابه شرایط ۱۰۰ هزار دلاری داشته باشد اما فرق اساسی و مهم آن با روش ۱۰۰ هزار دلاری در این است که در این روش هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری در هیچ کجای ایالت بریتیش کلمبیا نمی باشد و حتی متقاضی می تواند بیزنس های آماده را نیز خریداری کند.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد سرمایه گذاری در کانادا

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از راه های مناسب و خوب برای مهاجرت به کشور کانادا مهاجرت از طریق ازدواج و روابط فامیلی است؛ زیرا کشور کانادا اهمیت بسیار زیادی به محکم نگه داشتن بنیان خانواده و نزدیکی اعضای آن قائل است و برای آن تلاش می کند اما متقاضیان باید صحت و درستی این امر را اثبات کنند، زیرا به تازگی اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج به دروغ زیاد شده است و کشور ها شرایط سخت تری را اعمال می کنند و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج و پذیرش باید مرحله به مرحله و کامل باشد. اولین بحثی که در رابطه با ازدواج پیش می آید این است که آیا این ازدواج درست است یا مصلحتی می باشد و صرفا جهت اینکه فرد متقاضی می خواهد اقامت کشور کانادا را به دست آورد، یک‌ ازدواج سوری با فردی مقیم کشور کانادا انجام می دهد تا مجوز اقامت و مهاجرتش به این‌‌ کشور باشد. از این رو اداره مهاجرت کانادا قوانینی را وضع کرده است تا مانع اینگونه ازدواج ها شود و افسران اداره مهاجرت برای تشخیص ازدواج های درست از نادرست به خوبی آموزش دیده اند و راه هایی را مانند بررسی اسناد، ملاقات از منزل افراد و مصاحبه با هر دو متقاضی در نظر گرفته اند. قطعا اگر متقاضی اقامت‌ ازدواج‌‌ مصلحتی انجام داده باشد جرم‌ محسوب می شود و اداره مهاجرت سرسختانه از انجام آن جلوگیری‌‌ می کند. شایان ذکر است که این موضوع برای شهروندان کانادایی، که به ازدواج‌ مصلحتی تن داده اند، نیز جرم محسوب می شود.

ازدواج در خارج از کشور ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج با اتباع خارجی

اگر متقاضی خواهان اسپانسر شدن همسر یا حامی خود می باشد می بایست شرایط لازم برای این امر را هم داشته باشد که این شرایط شامل موارد زیر است:

 • با همسر خود به مدت دو سال کمتر یا بیشتر بوده باشد، فرزند مشترکی نداشته باشید و درخواست خود را بعد از تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۲ به اداره مهاجرت داده باشید.
 • فردی که اسپانسر می شود باید سن ۱۸ یا بالای ۱۸ سال داشته باشد و شهروند دائم کانادا باشد.

برای اینکه متقاضی همسر کسی به حساب بیایید باید یک سری شرایط را دارا باشد مانند:

با شریک زندگی خود به صورت دائم ۱ سال زندگی کرده باشد و همچنین با همسر خود در انجام دادن امور زندگی همکاری کرده باشند و بتواند این موضوع را اثبات کند. برای اثبات اینکار باید در حساب های بانکی و کارت های اعتباری و منزل و مدیریت مخارج خانه و غیره مشترک باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد

شرایط مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت از طریق تولد به این صورت است که قانون کانادا بر اصل خاک استوار می باشد، یعنی اگر کودکی که حتی دارای والدین غیرقانونی بیگانه باشد و در خاک کانادا متولد شده باشد باز هم یک شهروند کانادا به حساب می آیند. پس از تاریخ ۵ فوریه ۱۹۹۷ اگر کودکی در خاک کانادا متولد شود، طبق قانون علاوه بر آنکه به کودک اقامت دائم و پاسپورت کانادا تعلق میگیرد به والدین او نیز اقامت دائم تعلق خواهد گرفت.

اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور ـ اصل خاک در اعطای تابعیت

طبق قانون اگر کودکی در کشتی های کانادایی و هواپیماهایی که در این کشور رفت آمد می کنند متولد شود شهروند کانادا به حساب می آید و حقوق شهروندی را برای او عرضه می کنند و می تواند پاسپورت کانادا را اخذ نماید‌. خواننده گرامی! مقاله پیش رو به همت و تحقیق کارشناسان موسسه حقوق ملک پور به رشته تحریر درآمده و در وبسایت رسمی این موسسه به انتشار رسیده است. بدینوسیله به استحضار می رساند که کپی برداری از آن بدون ذکر منبع حرام و غیر قانونی است.

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کشورهای مختلف راه های متفاوتی دارد از قبیل سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری و غیره که یکی از راه های آن پناهندگی است که راه درست و قانونی برای مهاجرت به کشور کانادا نیست. زیرا هم خطرات جانی دارد و هم اینکه هزینه بسیار بالاتری نسبت به روش های دیگر دارد. در سال های اخیر به دلیل اینکه متقاضیان اطلاعات کافی درباره شرایط مهاجرت به کانادا را نداشته اند، گزینه پناهندگی را روش مناسب برای مهاجرت انتخاب کرده اند که پیشنهاد می شود ، قوانین مهاجرت به کانادا را مطالعه نمایند و مشاوره های لازم برای انتخاب روش خود را به درستی انجام دهند تا مسیر خود را به اشتباه انتخاب نکنند. کشور کانادا از کشور های عضو کنوانسیون ژنو است و  متقاضیانی را که به دلیل در خطر بودن جان و آزار و اذیت از کشورشان خارج شده و به این‌کشور آمده اند و با برگشتن به کشور خود احتمال به خطر افتادن جان و مالشان وجود داشته باشد، پشتیبانی می کند و آن هارا به پناهندگی می پذیرد، به شرطی که واجد شرایط باشند و ادعایشان درست باشد.

پناهندگی به خارج از کشور

متقاضیان‌ می توانند با هر روشی به این‌ کشور آمده و به محض اینکه پایشان به خاک کشور کانادا رسید درخواست پناهندگی خود را ارائه دهند. البته در خارج از خاک کشور کانادا هم‌ می شود درخواست پناهندگی را داد به شرطی که تحت حمایت دولت یا گروه خصوصی باشند. پس از اینکه پناهندگان در کشور کانادا مستقر شدند از سوی دولت فدرال و طرفداران مالی خصوصی و بشر دوستانه کمک دریافت می کنند تا بتوانند نیاز های اولیه ی زندگی خود را فراهم سازند. این کمک ها به مدت ۱ سال ارائه می گردد تا زمانی که فرد خود، بتواند نیاز هایش را برطرف کند و به خود کفایی برسد.

در ۴ یا ۶ هفته اولی که پناهنده وارد این کشور شده این خدمات به پناهجویان ارائه می گردد:

 • ورود و پذیرش در بندرگاه
 • اسکان موقت در اقامتگاه
 • کمک کردن برای یافتن یک اقامتگاه دائمی و محل زندگی
 • رفع نیاز های پناهندگان و معرفی و اتصال آن ها به دولت فدرال و حامیان مالی خصوصی و بشر دوستانه و غیره.

در مرحله اول افسران اداره مهاجرت کانادا مدارک متقاضی را مبنی بر پناهندگی بررسی می کنند و اگر صلاحیت لازم را داشت آن را تحویل دادگاه و شورای مهاجرت و پناهندگی کشور می دهند و اگر صلاحیت نداشت پناهندگی وی رد و برگردانده می شود. دادگاه های کشور کانادا متناسب با شرایطی پرونده شما را بررسی می کنند و درستی آن را میسنجند، که اگر پرونده شما واجد شرایط زیر نبود، رد می شود. این موارد که در ادامه ذکر می گردد از مهمترین دلایل دیپورت شدن متقاضی پناهندگی می باشد:

 • دادگاه متوجه شود که شما مقیم کشوری هستید که خطری برای شما وجود ندارد و می توانید به آن برگردید
 • از طریق خود کشور کانادا و ایالت متحده آمریکا وارد خاک این کشور شده باشند.
 • برای جامعه و فرهنگ کشور کانادا به علت اقدامات و جرایم خاص و شکستن حقوق انسان دوستانه، خطرناک باشید
 • در گذشته درخواست پناهندگی شما به این کشور رد شده باشد و مدارک آن موجود باشد
شرایط پناهندگی در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی به سه دسته تقسیم می شود که افراد می توانند از این طریق به این کشور مهاجرت کنند که عبارتند از:

 • خوداشتغالی در کارهای فرهنگی
 • خوداشتغالی در ورزش
 • خوداشتغالی در خریداری و مدیریت مزرعه

به علاوه خود اشتغالی در زمینه ورزشی نیاز به داشتن‌‌ مهارت و سطح تخصص بالا دارد و افراد باید در بهترین سطح قرار داشته باشند. هر چه افراد از سطح پایینتری برخوردار باشند احتمال پذیرفته شدن آن ها کمتر میشود. انجام خود اشتغالی در زمینه کشاورزی بسیار حائز اهمیت است که افراد سطح مهارت کافی برای مقابله با مسائل جدید و مدرن را در این صنعت داشته باشند.

کار آفرینی در خارج از کشور ـ سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در خارج از کشور

امروزه افراد خویش فرما و کارفرما به طور عمده مهاجرتشان به دو راه انجام می شود:

 • روش فدرال
 • روش استانی

شرایط مهاجرت به کانادا از روش خود اشتغال زایی فدرال، برای افرادی است که در کار خود ماهر هستند و از سابقه عالی و قابل قبولی برخوردار می باشند، مانند هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای و نویسندگان و کشاورزان. باید به این توجه کرد که افراد باید یک سری شرایط لازم برای خود اشتغالی را دارا باشند که بر پایه سایت رسمی‌ کشور کانادا باشد و این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

 • فرد باید حداقل، متناسب با مدرک تحصیلی در ۵ سال اخیر ۲ سال سابقه کار داشته باشد.
 • حداقل ۳۵ امتیاز بر مبنای جدول امتیاز بندی، جمع آوری کرده باشد
 • پیشینه بدی نداشته باشد و سلامت جسمی و روحی داشته باشد.

شرایط مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی

نماد و سمبل کشور کانادا | مهاجرت به کانادا

هزینه های زندگی در کشور کانادا در ایالت ها و شهرهای مختلف متفاوت می باشد. بعنوان مثال در برخی از شهرها نظیر ونکوور و تورنتو هزینه های زندگی در قیاس با شهرهای دیگر کانادا گرانتر می باشد، در ادامه به مقایسه هزینه های زندگی در ونکوور و مونترال می پردازیم:

مقایسه هزینه های زندگی در ونکوور و مونترال

به طور کلی و میانگین می توان گفت هزینه های زندگی در کانادا ماهیانه ۲۵۰۰ دلار کانادا می باشد که این میزان بر اساس سبک زندگی هر فرد و محل زندگی می تواند بالا یا پایین گردد.

شرایط مهاجرت به کانادا و سخن پایانی

شرایط مهاجرت به کانادا در تمامی روشهای مهاجرتی به این کشور این نوشتار مورد بررسی قرار داده شد. سعی ما بر آن بوده است که شرایط کلی مهاجرت به کانادا را به اطلاع شما عزیزان برسانیم و به جهت کسب اطلاعات جزئي تر شما را به مقالات دیگر تخصصی در مورد کشور کانادا ارجاع دهیم. همانطور که می دانید کشور کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی و اجتماعی و کیفیت بالای زندگی و همچنین بالا بودن سطح آموزشی و علمی، انتخاب خوبی برای افرادی است که قصد مهاجرت را دارند که این متقاضیان می توانند از یکی از طرق سرمایه گذاری یا کار یا تحصیل و غیره به این کشور مهاجرت کنند. همین شرایط خاص و ویژه کشور کانادا موجب شد که پیرامون مسائل مهم کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا از روش های مختلف این مقاله را به شما عزیزان عرضه کنیم. امیدواریم که توانسته باشیم به سوالات و ابهامات شما درباره شرایط مهاجرت به کانادا در این مقاله پاسخگو بوده باشیم. شما عزیزان در صورت نیاز و برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و جامع تر می توانید با کارشناسان مجرب ما در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا با موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE در اتریش تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگاه بهره مند شوید. همچنین بخش پرسش های همگانی برای این طرح سوالات شما عزیزان در دسترس می باشد که می توانید در این قسمت سوالات خود را مطرح نمایید تا در کمترین زمان ممکن پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 پاسخ
 1. فرخ موسی زاده گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۳۵ سالمه و لیسانس حسابداری دارم. آیلتسم ۶ هستش. خیلی دوست دارم برای کانادا اقدام کنم. به من میگن گپ تحصیلی دارم و ریسک ویزام بالاست. میشه راهنماییم کنید که از چه روشی میتونم برای کانادا اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز راههای مهاجرت به کانادا تحصیلی ، کاری و سرمایه گذاری هست . برای اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیلد ورکر سن ، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان برای شما امتیاز خواهد داشت . شما سابقه کار همراه با بیمه دارید ؟

   پاسخ
 2. سميرا گفته:

  سلام وقتتون بخير ممنونم برا مقالتون تمكن مالي چند ماه بايد در حساب باشه ؟ و مبلغ بايد مجموع هزينه زندگي و تحصيل سال اول باشه؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز مبلغ تمکن مالی شهریه دانشگاه و هزینه زندگی برای پکسال در این کشور می باشد . که این مبلغ به مدت ۴ ماه می بایست در حساب باشد .

   پاسخ
 3. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه ملک پور،
  با سپاس از مطالب مفیدی که روی وب سایتتون قرار می دید. یه سوال داشتم از خدمتتون. آیا برای مهاجرت کاری به کانادا از طریق سیستم express entry ارائه مدرک آیلتس در ابتدای امر ضروری است؟ یا می شه در مراحل بعدی هم مدرک آیلتس رو ارائه داد؟
  با سپاس

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز در ابتدا شما با ورود اطلاعات فایل رو تشکیل می دهید و پس از کسب امتیازات لازم و زمانیکه وارد استخر شدید می بایست مدارک را ارائه نمائید.

   پاسخ
 4. ویزای کاری کانادا گفته:

  سلام
  یه سوال داشتم از خدمتتون.
  می‌خواستم ببینم آیا با ویزای مولتی میتونیم توی کانادا کار هم بکنیم ؟ آخه خیلی ها به ما مشاوره میدن که ویزای مولتی رو میتونیم در خاک کانادا به ویزای تحصیلی یا کاری تبدیل کنیم ! میخواستم ببینم اصلا چنین چیزی امکان پذیره واقعا ؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با ویزای توریستی خیر نمیشه کار کرد و شما اجازه کار ندارید. در بهترین شرایط و با رد شدن از خیلی فیلترهای میشه این ویزا رو به ویزای تحصیلی تبدیل کرد.

   پاسخ