شرایط ویزای تحصیلی آلمان

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

شرایط ویزای تحصیلی آلمان

شرایط ویزای تحصیلی آلمان و شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم. شرایط ویزای تحصیلی آلمان موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی و تشریح آن می پردازیم و شرایط ویزای تحصیلی آلمان را برای شما دانشجویان عزیز بیان نماییم ، شرایط ویزای تحصیلی آلمان با توجه به درخواست کثیر دانشجویان برای ادامه تحصیل در آلمان در چند ماه گذشته بسیار سخت شده است .

مهاجرت به کشور صنعتی و ثروتمند آلمان روشهای متعددی دارد که تحصیل در آلمان محبوبترین و کم هزینه ترین روش مهاجرت به آلمان محسوب میگردد که علل متعددی همچون رایگان بودن دانشگاه های آلمان ، هزینه زندگی مناسب ، امکان پیدا کردن کار دانشجویی در این تصمیم گیری دخیل می باشد . شرایط ویزای تحصیلی آلمان امروزه به علت زمان بر بودن وقت سفارت برای مصاحبه ویزای تحصیلی نسبتا سخت شده است که این عامل باعث شده است که دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های رایگان اروپا را در سر دارند از سایر کشورهای رایگان همانند اتریش و فرانسه استفاده نمایند .

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان را دارند و یا حتی پذیرش خود را در دست دارند برای آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی آلمان  می توانند با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان در زمینه شرایط ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در دانشگاههای آلمان به دست آورند .

شرایط ویزای تحصیل در آلمان

برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان چه مدارکی لازم می باشد و شرایط ویزای تحصیلی آلمان چیست  را سعی می کنیم برای شما بین کنیم و این سوال را پاسخ دهیم که آیا برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان شرایط سنی دانشجویان مد قرار می گیرد یا خیر.  با توجه به قوانین سفارت آلمان به آنها پاسخگو خواهیم بود .

فایل های صوتی توضیحات استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب شرایط ویزای تحصیلی آلمان

 

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در باب تحصیل آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دکترای ریاضی آلمان

تحصیل در آلمان

همانند همه کشورهای اتحادیه اروپا اولین اقدام برای تحصیل در کشور آلمان ، اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ، کالج و موسسات و نهاد های عمومی وابسته به دانشگاه می باشد ، اخذ پذیرش تحصیلی آلمان به معنای اجازه تحصیل در آلمان نمی باشد ، بلکه پس از اخذ پذیرش  تحصیلی آلمان دانشجو می بایست اقدامات لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان را انجام دهد و پس از اخذ ویزای تحصیلی آلمان می تواند برای تحصیل وارد خاک آلمان شوند .

زمانی که دانشجو از موسسه مربوطه ، کالج یا دانشگاه مورد نظر پذیرش دریافت می کند می تواند برای دریافت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی درخواست نماید که درخواست وقت سفارت آلمان به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت آلمان انجام خواهد شد ، در حال حاضر با توجه به اینکه وقت سفارت برای مصاحبه ویزای تحصیلی خیلی طولانی شده است (به علت تعداد کثیر متقاضیان شرایط ویزای تحصیلی آلمان و گاهی اوقات حداقل ۱۸ ماه زمان خواهد برد) ، به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند توصیه اکید می نمائیم که با یک برنامه ریزی جامع و بهره مندی از وکیل مهاجرت در این پروسه قدم بر دارید تا با مشکلات عدیده ای رو به رو نشوید .

دانشجویانی که با رزومه خود بتوانند سفارت را برای ادامه تحصیل در آلمان متقاعد سازند در ابتدای امر به آنها ویزای سه ماهه اعطا می گردد که دانشجو پس از ورود به کشور آلمان و ثبت نام در کالج ، دانشگاه مورد نظر می بایست به اداره امور اتباع خارجه در شهر خود (Ausländerbehörde)  مراجعه نماید و نسبت به تمدید ویزای تحصیلی خود اقدامات لازم را انجام دهد . اصولا ویزای تحصیلی کشور آلمان سال به سال تمدید می گردد و برای تمدید می بایست مدارک لازم را دانشجو به اداره امور اتباع خارجه ارائه دهد .

انواع ویزای تحصیلی آلمان

 • ویزای دوره زبان
 • ویزای تقاضای تحصیل
 • ویزای تحصیلی

ویزای دوره زبان مخصوص افرادی است که قصد یادگیری زبان آلمانی را در خاک آلمان دارند که در این مواقع با توجه به مدت زمان دوره زبان سفارت تصمیم می گیرد که ویزا صادر نماید یا خیر ؟ که احتمال دریافت ویزای دوره زبان نسبت به دیگر ویزاها پایین تر می باشد .

ویزای تقاضای تحصیل مخصوص افرادی است که قصد تحصیل در آلمان دارند اما هنوز موفق نشده اند دوره یا برنامه مورد نظر خود را پیدا کنند و یا منتظر جواب دانشگاه برای پذیرش می باشند ، ویزای تقاضای تحصیل برای مدت ۹۰ روز صادر می گردد .ویزای تحصیلی زمانی صادر می گردد که دانشجو مکاتبات لازم را با دانشگاه انجام داده و پذیرش قطعی یا پذیرش مشروط را به دست آورده است که چنین افرادی می توانند با رعایت شرایط درخواست ویزای تحصیلی آلمان را ارائه دهند .

 

لینک مقالات پیشنهادی :

کار در آلمان

ویزای کار آلمان

 

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی آلمان 

 • تکمیل فرم مخصوص درخواست ویزای دانشجویی آلمان که نمونه آن داخل سایت سفارت نیز موجود است
 • پاسپورت ( گذرنامه ) که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد به همراه دو نسخه کپی
 • اصل شناسنامه به همراه دو نسخه کپی آن
 • دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • پرداخت مبلغ ۶۰ یورو بابت صدور ویزای تحصیلی آلمان
 • اصل پذیرش تحصیلی که از دانشگاه یا کالج یا موسسه صادر شده است
 • ارائه برنامه زندگی خود در گذشته و آینده
 • ارائه sop یا همان انگیزه نامه دانشجو
 • ارائه مدارک و سوابق شغلی ( در صورت وجود )
 • ارائه پرینت حساب سه ماهه برای اثبات پشتیبانی مالی و ارائه تمکن مالی

مدارک تحصیلی برای ویزای دانشجوی متقاضی شامل :

 • گواهی دیپلم به همراه ریزنمرات سه سال متوسطه به همراه ترجمه آلمانی
 • گواهی پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن به همراه ترجمه آلمانی
 • مدرک لیسانس و ریزنمران آن به همراه ترجمه آلمانی
 • مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات به همراه ترجمه آلمانی
 • مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه و سفارت
 • در صورتی که قرار است به زبان آلمانی تحصیل نمائید ارائه مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت با نمره حداقل B1
 • در صورتی که دانشگاه انگلیسی زبان باشد مدرک IELTS  با نمره حداقل ۶ یا مدرک TOEFL با نمره حداقل ۸۰ ،

نکته ای که می توان در باب مدرک زبان خدمت شما ارائه کرد این است که سفارت حداقل نمره زبانی را می پذیرد که دانشگاه آلمان برای پذیرش آن را تایید کرده است . البته شما متقاضیان تحصیل در آلمان می توانید برای دریافت لیست کامل مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس حاصل نمائید .

جمع بندی کلی در مورد شرایط ویزای تحصیلی آلمان

شرایط ویزای تحصیلی آلمان و مهاجرت به آلمان و همچنین اخذ اقامت آلمان موضوعی بود که در این مقاله به بررسی و تشریح آن پرداخته شد و با توجه به موارد ذکر شده در باب شرایط ویزای تحصیلی آلمان در می یابیم که با توجه به طولانی بودن وقت سفارت برای مصاحبه ویزای تحصیلی شرایط نسبت به گذشته سخت تر شده است ، البته باید در نظر داشت که دانشگاه های آلمان به دلیل رایگان بودن همچنان همانند گذشته طرفداران بی شماری دارد .

به دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های رایگان در اتحادیه اروپا دارند توصیه می نمائیم که قبل از اقدام برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده تا اطلاعات تکمیلی به دست آورده و سپس کشور مورد نظر خود را انتخاب نمائید و همینطور در باب شرایط ویزای تحصیلی آلمان نیز اطلاعات کامل و مفید به دست آورید . در انتها از تمام شما عزیزان که تا پایان مقاله شرایط ویزای تحصیلی آلمان همراه ما بودید تشکر می کنیم.

Rating: 4
85 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Zh گفته:

  سلام وقتتون بخیر.یعنی برای تحصیل در رشته پزشکی درآلمان اگرازالان اقدام کنیم برای سال تحصیلی جدید نمیشه وارددانشگاه شد.
  درمورداتریش هم همینطور هست.
  سپاسگزارم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام برشما برای تحصیل در رشته پزشکی در المان باید ابتدا دوره پیش پزشکی را در کالج این کشور بگذرانید و بعد با پاس کردن ازمون ورودی دانشگاه برای تحصیل در این رشته اقدام کنید

   پاسخ
 2. سام گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید،
  با توجه به اینکه بنده مدرک ارشد خودم رو دو سال پیش از دانشگاه تهران دریافت کردم و علاقه مندم ارشد دیگری در آلمان یا مجارستان اخد کنم، آیا اقدام برای اخذ ویزا برای ارشد دوم با مدرک ارشد سخت هستش؟ دوم گپ تحصیلی زیاد نیست برای دریافت ویزا؟ می خوام سختگیری سفارت مجارستان و آلمان رو در این خصوص بدونم. بسیار ممنون میشم اگر لطف کنید و پاسخ سوالات بنده رو بدید.
  البته فرض کنید بنده پذیرش با بورسیه نصفه نیمه ای هم دارم. دغدغه من ایشیو شدن ویزا هست.
  پیشاپیش از بذل توجه شما ممنونم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام عرض ادب.
   برای دریافت پذیرش فوق لیسانس شما گپ تحصیلی ندارید و میتونید اقدام کنید. البته آلمان مدرک زبان آلمانی حداقل b1 را نیاز دارد. اما شما برای مجارستان میتونید روی دوره های زبان اقدام کنید و مدرک زبان رو داخل اروپا بگیرید و بعد برای فوق لیسانس حتی با بورسیه و فاند اقدام کنید و پذیرش بگیرید.

   پاسخ
 3. همایون گفته:

  ۳۲ ساله هستم با معدل ۱۷ ادبیات آلمانی از دانشگاه آزاد تهران مرکز امسال فارغ‌التحصیل شدم. شانس دارم؟

  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست گرامی برای اخذ اقامت تحصیلی در آلمان سن و گپ تحصیلی بسیار مهم هست .چند ساله هستید و چه سالی فارغ التحصیل شدید؟

   پاسخ
 4. همایون گفته:

  سلام
  با مدرک کارشناسی ادبیات آلمانی میتونم برای ارشد ادبیات یا آموزش آلمانی تو آلمان اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. سهند گفته:

  درمورد ادامه تحصیل دراتریش در مثطع کارشناسی ارشد
  باید مدرک لیسانس سراسری باشد؟
  یا درایران مدرک کارشناسی ازاد باشد ودانشجوی دانشگاه سراسری درمقطع ارشدباشیم یا قبولی ارشد دردانشگاه سراسری را داشته باشیم هم میتوان اقدام کرد ؟
  قوانین سفارت درمورد کدام صدق میکند؟
  باتشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
 6. سهند گفته:

  با درود خدمت اقای دکتر عزیز
  ازاونجایی که وقت سفارت المان در تهران بالای یه سال زمان می بره
  میخواستم نظر شمارو درمورد گرفتن وقت سفارت المان درکشور های همسایه مثل ارمنستان وترکیه رو بدونم؟
  وهمچنین شانس قبولی ؟ باداشتن مدرک سراسری وسن مناسب وداشتن مدرک زبان

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. پگاه گفته:

  با عرض سلام
  من ٢٢ سالمه رشته ي دانشگاهيم IT بود ك ١ سال پيش كلا انصراف دادم الان ميخوام كلاس گوته رو شروع كنم تقريبا ٤ماه ديگه نوبتم ميشه ميخواستم بدونم براي تحصيل در آلمان با مدرك گوته ميتونم اقدام كنم؟چون درسمو نتونستم با توجه ب شرايطم تموم كنم ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
 8. محمد شریفیان گفته:

  با عرض سلام.
  بنده ویزای تحصیلی ۳ماهه شهر کلاوستهال المان را دارم.شروع کلاسام در کلاوستهال ۲۷ یولی است.میخواستم ببینم اگه من برم هانوفر برای زندگی و انتخاب کلاس زبان با محدودیت زمانی موجود باید چطوری ویزام را تمدید کنم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، ویزای تحصیلی معمولا برای مدت تحصیلی صادر می گردند و اگر شما مایل به تمدید هستید باید پذیرش یک دوره یا دانشگاه دیگر را اخذ بفرمایید.

   پاسخ
 9. آرزو گفته:

  آرزو
  سلام وقت بخیر
  من ۲۹ ساله هستم و مدرک لیسانس حسابداری دارم امد معدل لیسانسم خوب نیست
  و در حال حاضر در حال تحصیل و گذراندان دوره ی آیئلس هستم
  بعد از گرفتن لیسانس می خوام برای Acca ثبت نام کنم که بتونم از این طریق بورسیه بگیرم
  یا
  در حد چند تا مهارت فنی حرفه ایی رو بگیرم
  برای رزومه ئ کاری و گرفتن بورسیه جبران معدل !

  آیا می تونم برای آلمان بورسیه تحصیلی بگیرم ؟ با این شرایط

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای بورسیه باید مقاله داشته باشید و مدرک زبان با نمره خوب داشته باشین. برای دوره های فوق لیسانس شانس بورسیه بالا هست فقط باید رو زبان کار کنید و تو فیلد تخصصی خودتون قوی عمل کنید.

   پاسخ
 10. حسن بوربور گفته:

  جناب آقای دکتر ملک پور
  با سلام وعرض احترام – دختر من در حال حاضر در یکی از دانشگاههای شهر ژنچو ی چین در ترم دوم دندانپزشکی مشغول تحصیل است .
  او در ایران دارای لیسانس در رشته بیوتک وفوق لیسانس در رشته ژنتیک بود . زبان روسی و انگلیسی و المانی را بخوبی میداند و مدت زیادی در موسسه گوته نیز درس می خواند .الان تمایل دارد بصورت انتقالی از چین به یکی از دانشگاههای المان در رشته دندانپزشکی منتقل شود . آیا امکان دارد و اگر امکان دارد چه کاری باید انجام بدهد وچه مدارکی لازم است تا تهیه نماید . بسیار از شما متشکر و ممنون میشوم اگر راهنمایی بفرمایید . باتشکر حسن بوربور

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، همراه گرامی ، انتقالی از یک دانشگاه به دانشگاه دیر صرفا در مواردی انجام می شود که دانشگاه ها با یکدیگر همکاری داشته باشند. اما ایشان می توانند تحصیل جدید خود را در آلمان شروع کنند، در نظر داشته باشید که نباید محدودیت سنی داشته باشند. لطفا بفرمایید که ایشان چند سال دارند و اینکه آیا می توانند در آزمون های به زبان آلمانی موفق باشند یا خیر ؟

   پاسخ
 11. amin گفته:

  سلام.
  بنده دارای مدرک فوق دیپلم الکترونیک هستم و ۲۲ ساله…میخواستم بدونم برای ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته ای غیر مرتبط که به زبان انگلیسی هم تحصیل کنم کدام کشور اروپا مناسب هستش و دانشگاه رایگان دارد؟
  باتشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تحصیل در کشورهای آلمان ، اتریش ، فرانسه و نروژ رایگان است اما شما باید به زبان این کشورها تسلط کافی داشته باشید. با توجه به رشته پیشنهاد میشه که برای کشور آلمان اقدام کنید که بازار کار خیلی خوبی هم داره ، در ابتدا باید زبان بلد باشین ، مدرک زبان آلمانی دارین و در چه سطح بلدین آلمانی رو ، البته بعضی از دانشگاه ها انگلیسی زبان هم هستند ، در ابتدا باید سطح زبان مشخص باشه که بشه بهتر راهنمایی کرد.

   پاسخ
 12. محمد امین گفته:

  سلام من ۲۱سالمه دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۸.۴۵ کارت پایان خدمتم دارم مدرکb2 آلمانی هم دارم میخوام دندانپزشکی بخونم بین اتریش وآلمان نمیتونم تصمیم بگیرم از لحاظ شرایط زندگی دانشجویی و هزینه ها و خانوادم نمیتونن منو اونجا ساپورت مالی بکنن. ممنون میشم راهنماییم کنین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام دوست عزیز با توجه به سن شما و اینکه اخذ ویزای تحصیلی آلمان حدود یک و نیم تا دو سال زمان می برد بنا براین تحصیل در اتریش برای شما مناسب تر است . برای تحصیل چقدر پشتوانه مالی دارید؟

   پاسخ
   • محمد امین گفته:

    سلام حداکثر ۲۰۰ میلیون و اینم بگم ک من قبولی دندانپزشکی دانشگاه ندارماااا.میخواستم هم از کار دانشجویی و هم از طریقه بوسیه شدن اونجا اقدام کنم

    Rating: ۴
    پاسخ
 13. ابوالفضل گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۶سال سن دارم و میخواهم بقیه تحصیل خود را درآلمان به سر ببرم و اگه الان هم بگن برو من راضی ام برم میتونید توضیح بدید چطوری فقط مچکر میشم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شما باید برای دبیرستان ها این کشور اقدام کنید. دانش زبان آلمانی و نمرات مناسب در سال های قبلی تحصیلی در این امر تاثیرگذار هستند. پیشنهاد ما این است که اگر سرمایه کافی را دارید برای کشورهای انگلستان یا کانادا اقدام کنید.

   پاسخ
 14. حسین گفته:

  سلام ببخشید ویدئویی که گفتین نحوه گرفتن پذیرش رو کامل داخلش توضیح دادین از کجا میتونم دانلود کنم داخل یوتیوب نبود

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اخذ پذیرش تحصیلی ویدیوهای متعددی بر روی وبسایت ها و کانال تلگرام مجموعه قرار داده شده است. در بخش فروشگاه سایت ها نیز ویدیوی گام به گام اخذ پذیرش قرارداده شده است که با تهیه آن می توانید برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

   پاسخ
 15. علیرضا گفته:

  با سلام . من دیپلم رو در رشته علوم انسانی با معدل ۱۸ گرفتم . مدرک ب۱ آلمانی هم دارم میخواستم بدونم برای ویزای تحصیلی چقدر زمان لازمه و اینکه برای کالج باید در خواست بدم یا دانشگاه ؟؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، پروسه های وقت سفارت آلمان معمولا طولانی هستند . لطفا سن خود را نیز اعلام بفرمایید تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم. تحصیل در آلمان در تمامی مقاطع و موسسات آموزشی امکان پذیر است

   پاسخ
 16. رضا گفته:

  سلام بنده کارشناسی ارشد شیمی دارم و۲ مقاله در مقطع ارشد ۳۲ سالم و ۱ سال سابقه کاری برای مقطع دکترا و یا مستر مجدد و ویزای کاری می شود اقدام کرد؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای تحصیل دکترا در آلمان باید سوپروایزر شما در ابتدا تعیین شود. برای مستر مجدد در بعضی کشور ها در رشته های مرتبط می توان اقدام کرد. برای کار نیز این امکان برای شما وجود دارد. باید سابقه کاری را افزایش دهید و مدرک زبان آلمانی بگیرید.

   پاسخ
 17. محسن گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور ، می خواستم بدونم مدارک لازم جهت تمدید ویزای تحصیلی در آلمان بعد از یک سال تحصیل در آلمان دقیقاً چه چیز هایی هست ممنون میشم از پاسختون

  پاسخ
 18. احمدعلی گفته:

  سلام .من ۱۸سال سابقه درخشان بانکی بام درک کارشناسی ارشد و۴۲سال سن ومتاهل وفرزندپسرم ۱۶ودخترم ۱۲سال خیلی فرزندام وخودم مشتاق به مهاجرت به آلمان ویا اتریش هستیم بامنابع مالی محدود کارمندی لطفا راهنمایی کنید ضمنا فرزندام درحال تحصیل درمدرسه استعدادهای درخشان

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 19. پیام گفته:

  سلام خدمت شما عزیز بزرگوار من ۳۰ سالمه رشته حسابداری خوندم در مقطع لیسانس واسه فوق لیسانس در المان میتونم ادامه بدم‌ولی زبان بلد نیستم‌ انگلیسی بهتره بخونم یا المانی حالا اگه المان نشه میتونم به‌کشورهای دیگه برم‌و زبان‌انگلیسی رو کشور مورد نظر بخونم

  پاسخ
 20. نیلوفر گفته:

  سلام خدمت شما. من ۲۶ ساله هستم و مدرک کاردانی هنر دارم و میخواستم بدونم میتونم در رشته ای غیر از هنر از کالج های آلمان پذیرش بگیرم از لحاظ محدودیت سنی؟
  ممنون میشم از توجهتون برام بسیار مهمه.

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، این امکان برای شما وجود دارد، اما با توجه به رشته انتخابی و وضعیت شما، شرایط اخذ متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 21. مهراد گفته:

  سلام، من با ۳۵ سال سن و متاهل و دارای یک فرزند با مدرک کارشناس کامپیوتر(سخت افزار) از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۸/۰۴و کارمند بخش دولتی هستم برای گرفتن اقامت در آلمان چه از طریق تحصیل و یا طریق دیگر میتوانید راهنمایی کنید.؟
  با تشکر.
  همسرم هم دارای لیسانس مدیریت بازرگانی می باشد.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای جستجوی کار اقدام نمایید اما مدرک تحصیلی شما باید مورد تایید قرار گیرد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 22. بهتاش برهانی گفته:

  سلام، خسته نباشید.. من سال تحصیلی ۹۸/۹۹ دیپلم می گیرم و رشته تجربی هستم می خواستم بدونم با معدل بالای ۱۸ و مدرک زبان آلمانی B2 و بدون کنکور سراسری می توانم در رشته داندان پزشکی تحصیل رایگان دانشگاه های آلمان را اخذ کنم.. البته وضع مالی خانواده ام متوسط هست و نمی توانند در آلمان بهم کمک زیادی بکنند و می خوام کار پاره وقت انجام بده.. و اینکه شما چقدر بابت اینکار هزینه از من دریافت می کنین. مرسی

  پاسخ
 23. Fariba گفته:

  با سلام
  ميخواستم بدونم به پسر ۱۷ ساله كه يازدهم هستش
  ويزاي تحصيلي ميدن؟؟چقدر زمان ميبرد؟؟كاراي سربازي چه جوري ميشه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید اما می توانید برای کشورهای کانادا و انگلیس اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 24. محمد گفته:

  سلام و خسته نباشید.
  من ۱۸ سالمه و دیپلم تجربی دارم. برای ادامه تحصیل در المان میخوام اقدام کنم. به نظرتون امکانش چقدره که بتونم ویزای تحصیلی بگیرم.
  یک سوال دیگه هم اینکه کل پروسه گرفتن ویزای تحصیلی المان تقریبا چقدر طول میکشه؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید اقدام نمایید اما با توجه به طولانی بودن وقت سفارت آلمان بهتر است با کارشناسان ما شرایط خود را بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 25. sadra Pourreza گفته:

  سلام
  ميخواستم بدونم دانشگاه هاى رايگان براى مقطع كارشناسى هم هستند؟
  و اينكه به نظر شما در دانشگاه با تدريس انگليسى بهتره يا با زبان المانى؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله آلمان و اتریش تحصبل رایگان می باشد و می توانید اقدام نمایید اما باید بتوانید مدرک زبان آلمانی داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 26. پیمان گفته:

  با سلام. برای ورود به کارشناسی ارشد در دانشگاهای دولتی آلمان شرایط سنی وجود داره؟ و اینکه رشته ای که میخواهیم بریم در آلمان حتما باید همون رشته ای باشه که در دوره کارشناسی ایران گرفتیم باشه؟ با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 27. يزدان گفته:

  سلام و خسته نباشيد
  سايتتون واقعا عالي هستش
  يه سوال داشتم
  آيا امكانش هست به زبان انگليسي با هزينه كم يا رايگان در آلمان تحصيل كرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 28. مهناز اردستانی گفته:

  سلام خدمت سرکار آقای ملک پور .دختر من ۶ سال سن دارد و قصد ادامه تحصیل در المان بعد از اخذ دیپلم رو داره .لطفا راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی با توجه به تغییر قوانین بهتر است در زمانی که قصد اقدام دارید مشاوره خود را دریافت نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 29. mie editor3 گفته:

  سلام خسته نباشین…من پسرم دیپلم کار وانش و سه ساله داره ..پیش دانشگاهی نداره …چه راهی هست که پسرم رو به سوئد یا المان بفرستم

  پاسخ
 30. الهه گفته:

  سلام.من لیسانس علوم تربیتی هستم سال ۸۹ از دانشگاه دولتی مدرک گرفتم ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد برای اخذ ویزای تحصیلی میخواستم بدونم در مقطع دکترا میتونم روانشناسی در دانشگاههای آلمان ادامه بدم؟یا در مقطع ارشد با توجه به اینکه مدرک لیسانس من علوم تربیتی و غیر مرتبط با روانشناسی هست میتونم برای مقطع ارشد روانشناسی پذیرش بگیرم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید در غیر این صورت می توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنید که باید با رشته لیسانس شما مرتبط باشد در غیر این صورت می توانید برای کشورهای دیگر نیز اقدام نمایید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 31. علی گفته:

  سلام
  آیا ارائه سابقه کار به مدت دو سال و سربازی به مدت دو سال دلایل کافی و خوبی واسه گپ تحصیلی می باشد ؟

  دیدگاه شما در انتظار تایید است

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   گپ تحصیلی را باید بتوانید با سابقه کار تکمیل نمایید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 32. mie editor3 گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب آقای ملک پور؛ من مدرک کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد رو دارم میخواستم برای کارشناسی ارشد برای کشور آلمان اقدام کنم؛میخواستم بپرسم مدرک دانشگاه آزاد مشکلی برای پذیرش به وجود نمیاره؟! لطف میکنید پاسخ من رو بدهید ممنونم

  پاسخ
 33. حمید رضا ارشدی گفته:

  با سلام و ارادت
  من دارای همسر و ۲ فرزند دختر می باشم که اولی ۱۹ ساله دانشجوی رشته مهندسی شهر سازی دانشگاه یزد و دختر دوم ۱۵ ساله کلاس نهم علاقه مند به رشته ریاضی که اخیرا در المپیاد ریاضی تایلند دیپلم افتخار کسب کرده و نیز هردو نوازنده موسیقی سنتور و تنبک می باشند و همچنین هر دو مسلط به زبان انگلیسی می باشند فقط دختر بزرگم یک ترم آلمانی گذرانده.
  می خواستم آنهارا برای ادامه تحصیل به آلمان بفرستم به لحاظ هزینه تحصیل رایگان.
  خواهشمندم بفرمائید که کشور دیگری هم هست که شرایط خوبی داشته باشد و یا همان آلمان خوبه؟
  هزینه و زمان مورد نیاز برای گرفتن ویزا چقدر میشه؟
  هزینه موسسه چقدره؟
  واگه میشه هزینه های زندگی در کشور پیشنهادی را شرح دهید.
  و درپایان شرح دهید که چگونه باید اقدام کرد.
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ویزای تحصیلی کشور آلمان باید در ابتدا مدرک زبان داشته باشید و بتوانید برای رشته مورد نظر خود اقدام نمایید فرزند کوچکتان باید دیپلم ۱۲ ساله خود را اخذ نماید تا بتواند برای تحصیل دانشگاه اقدام داشته باشد همچنین با توجه به طولانی بودن پروسه ویزا میتوانید برای کشورهای دیگر نیز اقدام داشته باشید مانند ، اتریش ، کانادا ، هلند ، دانمارک و …. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 34. mie editor3 گفته:

  سلام .روز بخیر .ممنون از پاسخگویی شما .من همسرم از سال ۲۰۱۷ برای تحصیل به آلمان رفته وتا سال ۲۰۱۹ هم اقامت تحصیلی داره .از تیر ماه سال ۹۶ کار پیدا کرده ولی چون دانشجو بوده بهش گفتن حق کار کردن نداره و فقط ۶ ماهه ۲۰۱۸ رو میتونه تمام وقت کارکنه .همونجا وکیل گرفته و وکیل گفته تا ۲ ماه دیگه پایان نامه اش رو تموم کنه تا فارغ التحصیل بشه .وسپس ادامه کارش رو انجام بده .حالا من سوالم اینه که آیا من و پسر ۱۰ ساله ام میتونیم با ویزای پیوست به همسر بهش ملحق بشیم ؟ و اگر نتونه پایان نامه اش رو تموم کنه چی میشه؟ممنون ا ز شما

  پاسخ
 35. علیرضا ماندنی گفته:

  با سلام خدمت اقای ملک پور .من ۱۸ سالمه رشته ی الکترو تکنیک میخونم. میخواستم ببینم برای ویزای تحصیل توی المان باید چطوری اقدام کنم . در ضمن من مدرک ket دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 36. mie editor3 گفته:

  سلام، وققتون بخیر، بنده دانشجوی ارشد عمران هستم ، میخوام واسه دکترا اقدام کن که برم آلمان، در مورد شرایط تمکن مالی خواستم راهنمایی کنید، چجوریه شرایطش؟ چقد باید تو حسابت باشه که بتونی برای ویزا اقدام کنی؟ اگه کسی رو تو المان داشته باشی ، شرایط اون باید چجوری باشه؟ چه مدارکی باید داشته باشه؟ و اینکه از همه مهمتر چقد باید هزینه کنی تا برسی اونجا ؟ ممنون از وقتی که میزارین

  پاسخ
 37. Nastaran گفته:

  سلام
  من ۱۹سالمه معدل دیپلمم ۱۷/۹۱ و معدل کتبی پیش دانشگاهیم ۷/۵ (معدل کل۱۲/۹۳)
  دیپلم زبان انگلیسی و مدرک b1 زبان المانی دارم
  میتونم برای تحصیل در المان اقدام کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی امکان اقدام را دارید اما با توجه به بالا نبود معدل خود شرایط دشواری را پیش رو دارید تا بتوانید پذیرش و ویزا را اخذ نمایید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 38. اميد گفته:

  سلام و عرض ارادت خدمت استاد گرامي جناب دكتر ملك پور..
  استاد حدود ٦ -٧ ماهي هست كه با گروه و سايت هاي شما آشنا شدم و باعث افتخار هست كه هنوزم كساني مثل شما هستند كه بدون چشم داشت وقت ميگذارن و كلي بچه ها رو راهنمايي مبكنيد بهتون خدا قوت ميگم و اين كه انشالله خداوند تمام انرژي هاي مثبتي كه شما به ماها منتقل ميكنيد رو به خودتون و كار و زندگيتون منتقل كنه… اميدوارم هميشه شاد و سلامت باشيد…
  ميبخشيد اگر طولاني شد
  من اميد هستم ٢٨ ساله ليسانس نرم افزار دارم ٣سال و نيم گپ داشتم ك با گواهي كار مرتبط پر كردم و اينكه از دانشگاه كلاستهال پذيرش براي ارشد گرفتم البته هدف من تغيير رشته در آلمان هست
  حالا سوال من از شما استاد عزبزم اين هست كه آيا من ميتونم در رشته هايي مثل فيزيوتراپي يا راديولوژي يا مديريت بازرگاني يا تجارت يا مديريت كسب و كار يا در بخش كشاورزي كارهاي توليدي مثل پرورشً دام يا طيور و يا رشته هايي كه مربوط به بخش هايي كه به هواپيمايي و فرودگاهي مرتبط هستند ادامه تحصيل دهم… شايد كمي عجيب باشد كه چرا به اين رشته ها كه هيچ ربطي بهم ندارند اشاره كردم ولي واقعا علاقه مندم در اين حوزها جذب بازار كار شم و اينكه بازار كار براي اين رشته ها چطوره؟… لطفا ممنون ميشم در اين زمينه بنده رو راهنمايي كنيد.. ؟
  و سوال بعديم مربوط به نوشتن انگيزه نامه و سوالاتي كه در روز مصاحبه در سفارت آلمان ميپرسن لطفا راهنمايي كنيد و اگر در كانال به صورت ويس پاسخ بدهيد كه شايد اين سوالات در ذهن ديگران هم باشه و بتونه كمكشون كنه…
  يك دنيا ازتون ممنونم شايد به جرأت ميتونم بگم تنها كسي بودين كه به من انگيزه ي دوباره بخشيدين و يه جورايي من رو زنده كرديد..

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی ممنون از لطف و محبت شما
   دوست عزیز برای ورود به رشته های پزشکی در آلمان برای اخذ ویزا محدودیت سنی وجود دارد و متاسفانه در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد همچنین برای ورود به رشته های دیگر باید دارای مدرک زبان باشید اما قبل از هر اقدامی باید بررسی نمایید که رشته های مورد نظر شما شرایط اخذ پذیرش را دارا باشند که بهتر است با کارشناسان حقوقی شرایط کامل را بررسی نمایید.

   پاسخ
 39. مهران گفته:

  سلام و عرض احترام دارم خدمت آقای دکتر ملک پور و عوامل و همکاران عزیز.آقای ملک پور بنده یک سوال درباره آلمان و اتریش داشتم که نه شما در فایل های صوتی بهش اشاره کردین نه موسسات اطلاعاتی در این باره داشتن.اگه لطف کنین راهنمایی کنین خیلی ممنون میشم .بنده ۲۵ ساله هستم کارمند بانک.دیپلم و پیش تجربی با معدل ۱۷٫۸۰ و ۱۴ دارم.کاردانی زمین شناسی از سراسری و لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد دارم.چون دیر درباره امکان تحصیل در کشورهای خارج از ایران رو فهمیدم فرصت تحصیل در رشته هایی مثل دندان رو در آلمان و اتریش از دست دادم چون بهم گفتن که تقریبا غیر ممکنه سفارت به من بخاطر سنم ویزا بده.بنده به این فکر افتادم که در چین یا روسیه که پذیرش به نسبت راحتی رو دارن شروع به تحصیل دندان کنم و بعد بتونم به دانشگاه های آلمان یا اتریش انتقال بگیرم.در پرسش و جست و جوهایی که از افراد در حال تحصیل در آلمان داشتم یه تعداد گفتن میشه و باید با دانشگاه مکانبه کرد.یه تعداد هم گفتن غیر ممکنه.میخواستم ازتون خواهش کنم در باره انتقال یکم راه نمایی کنین که ممکنه؟اگر ممکنه چقدر پروسش سخته؟و آیا اینکه در باره انتقال هم دانشگاه به معدل دیپلم و پیش حساسیت داره؟ شاید سوال من سوال تعدادی از دوستان باشه شاید یه چراغ امیدی باشه.
  اگه امکانش باشه لطفا آقای ملک خودتون در این باره راهنمایی کنین .یک دنیا از کمک و راهنمایی هاتون ممنونم.مهران اسفندیاری

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی در مورد انتقالی باید گفت که شرایط شما باید با دانشگاه مورد نظرتان بررسی شود تا مشخص شود انتقالی را با چه شرایطی می پذیرند برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر mie اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 40. mie editor3 گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد ملک پور. بنده درخواست ویزای تحصیلی کشور آلمان داده بودم که متاسفانه پس از ۷ ماه انتظار ریجکت شد. مهمترین دلیل ریجکت اخذ مستر مجدد بوده که احساس می کنم به دلیل انگیزه نامه ضعیف بوده. بنده ۳۶ سال سن دارم در حال حاضر مجرد کارشناسی ارشد شیمی با معدل ۱۷/۱۸ و فارغ التحصیل سال ۲۰۰۸ که گپ تحصیل را با حدود ۶ سال سابقه کار تدریس مرتبط پر کرده بودم مدرک زبان آیلتس ۶ آکادمیک و مدرک ب۱ آلمانی داشتم. و پذیرش مستر شیمی از دانشگاه کلاستهال آلمان. سوال بنده این است که آیا امکان اعتراض با انگیزه نامه مجدد قوی تر که منجر به اخذ ویزا بشود وجود دارد؟ و اینکه با توجه به شرایط گفته شده پیشنهاد بهتری برای من دارید؟ با توجه به اینکه پس از مهاجرت خواهان این هستم که زودتر جذب بازار کار شوم. بنده ساکن شیراز می باشم. آیا امکان اقدام توسط شخص جنابعالی وجود دارد یا اینکه باید به دفاتر همکار در تهران مراجعه کنم؟ با تشکر علیرضا

  پاسخ
 41. س. محمدیان منفرد گفته:

  س. محمدیان منفردپاسخ فوریه ۱۸, ۲۰۱۸ at 11:42 ق.ظ
  سلام. من ۳۳ سالم هست ارشد گیاهپزشکی از دانسگاه ازاد با معدل ۱۶٫۷۳ در سال ۸۹ گرفتم. معدل لیسانسم هم ۱۵٫۴۳ هست. و دیپلم۱۴٫۴۷ . سه معرفی نامه از ۳ تا از اساتیدم دارم و اینکه ۲ یا ۳ مقاله isi هم از پایان نامم میتونم چاپ کنم. ۶ سال سابقه کار در کلینیک گیاه پزشکی دارم. مدرک زبان ندارم. اما میتونم امسال مدرک زبان در ایران بگیرم. پیشنهادتون به من چی هست؟ آیا با توجه به شرایطم پذیرش دکترا میتونم بگیرم و تحصیل رایگان داشته باشم. آلمان را به من پیشنهاد میکنید یا هلند و بلژیک. با توجه به اینکه همسرم ۳۶ ساله هستن و فوق رشته برق دارن و قصد کار دارن . و بنا به دلایلی ابتدا من میخوام برای تحصیل اقدام کنم و ایشان به عنوان همراه بیارم. کدوم کشور هم برای کار ایشون در آینده بهتره هم تحصیل من؟ و در نهایت اقامت گرفتن راحتتره

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای ورود به مقطع دکترا در ابتدا باید سوپروایزر خود را از دانشگاه و کشور مورد نظر خود پیدا نمایید و سپس اقدام داشته باشید اما می توانید برای کشورهای متفاوتی اقدام کنید همچین همسر شما نیز می توانند برای ویزای کار نیز اقدام داشته باشند برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ