شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بررسی هزینه ها و مدارک مورد نیاز تحصیل در کانادا ۲۰۲۰

شرایط ویزای تحصیلی کانادا ، تحصیل در همه ی مقاطع تحصیلی در کشور کانادا، هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا و سایر نکات مرتبط به این روش مهاجرتی در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای ایرانی ها چیست؟ مدارک مورد نیاز و اصلی ترین شرایط ویزای تحصیلی کشور کانادا کدام است؟ آیا شرایط ویزای تحصیلی کانادا مانند کشور های اروپایی است؟ پاسخ این سوالات و تمامی ابهامات برای تحصیل در کانادا را در قالب یک مقاله برای شما عزیزان گرد آوری کرده ایم. کانادا کشوری در قاره ی آمریکا است که مهاجر پذیرترین کشور جهان در سال ۲۰۲۰ نام گرفت. این کشور با داشتن سطح رفاهی و امنیت بسیار بالا و داشتن دانشگاه ها و مدارس سطح بالای علمی، مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل، کار و سرمایه گذاری می باشد. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن وکیل تخصصی در امور مهاجرت به کشور کانادا و داشتن سابقه و تجربه ی بسیار در زمینه ی مهاجرت می تواند همراه و یاور شما عزیزان در زمینه ی مهاجرت به کانادا باشد. شما می توانید برای بررسی شرایط خود با موسسه تماس بگیرید تا به صورت رایگان با مشاورین مجموعه در زمینه های مهاجرت مشورت کنید. در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید:

شرایط ویزای تحصیلی کانادا
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و شرایط عمومی
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مدارس
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و کار دانشجویی
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بررسی ویزای همراه
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و موقعیت کاری پس از تحصیل
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • شرایط ویزای تحصیلی کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

فایل ویدئویی آموزش نحوه نگارش Study Plan برای تحصیل در کانادا توسط آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و شرایط عمومی آن

شرایط ویزای تحصیلی کانادا وشرایط عمومی

کانادا کشوری در قاره ی امریکا و در شمال این قاره قرار گرفته است و جمعیتی نزدیک به ۳۶ میلیون نفر دارد. مساحت این کشور بالغ بر ۹ میلیون کیلومتر مربع است که از این نظر بعد از کشور روسیه دومین کشور پهناور جهان نام دارد. کانادا از ۱۰ ایالت و ۳ قلمرو تشکیل شد است. کانادا از ۳ طرف با دریا محصور شده است و تنها از جنوب با کشور آمریکا مرز مشترک دارد. پایتخت کانادا اتاوا است و بزرگترین شهر کانادا تورنتو می باشد. به دلیل آب وهوای این کشور همه ی جمعیت این کشور در جنوب کانادا و در ۲۰۰ کیلومتری با مرز آمریکا سکونت دارند. شهر های پرجمعیت کانادا به ترتیب تورنتو، موترال و ونکور هستند. زبان رسمی درکانادا اول انگلیسی و دوم فرانسوی است و واحد پول این کشور دلار کانادا می باشد. مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل از مدارس تا دانشگاه در کانادا امکان پذیر است و با توجه به سطح بالای آموزش و رفاه متقاضیان بسیاری از سرتاسر دنیا به این کشور سفر می کنند.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا وشرایط عمومی - نقشه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ویزای تحصیلی کانادا

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

شرایط تحصیل در کانادا
اعزام دانشجو به کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مدارس

مدارس در کانادا به ۲ قسمت تقسیم می شود. تحصیل در مقطع ابتدای و تحصیل در مقطع دبیرستان. تحصیل در مقطع ابتدایی در کانادا از ۶ سالگی اغاز میشود و تا سال ششم ادامه دارد و مقطع دبیرستان از سال هفتم تا دوازدم می باشد. در کانادا همه ی دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه موظف به تحصیل ۱۲ ساله هستند یعنی از ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی همه ی دانش آموزان باید در مدارس تحصیل کرده باشند. مدارس در کانادا مانند سایر کشور ها به دو صورت مدارس دولتی و خصوصی (بین المللی) تقسیم می شود. دانش آموزان بین المللی که قیمی در کشور کانادا ندارند باید در مدارس خصوصی این کشور به تحصیل مشغول شوند و طبیعتا هزینه ی تحصیل در مدارس خصوصی بیشتر از سایر مدارس است. اما اگر دانش آموز قیم در کانادا داشته باشد که سرپرستی دانش آموز را در حین تحصیل بپذیرد می تواند در مدارس دولتی و رایگان کانادا ادامه ی تحصیل دهند. دانش آموزانی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند یکی از والدین آنها می تواند در مدت تحصیل در کنار فرزند باشند. یعنی ویزای همراهی به پدر یا مادر دانش آموز تعلق می گیرد که برای طول مدت تحصیل دانش آموز معتبر است. دانش اموزان خارجی برای اقامت در حین تحصیلشان هم در خوابگاه و هم پیش خانواده هایی که از سوی دولت و مدرسه مورد تایید قرار گرفت اند می توانند ساکن شوند. این نوع از اقامت home stay نام دارد که دانش آموزان با زندگی در این خانه ها هم با فرهنگ کشور کانادا آشنا می شوند و هم سطح زبان آنها تقویت می شود.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مدارس

در جدول زیر نام تعدادی از مدارس شبانه روزی در کانادا را برای شما آورده ایم:

نام مدرسه ایالت شهریه سالانه
Bodwell High School بریتیش کلمبیا ۳۸۰۰۰$
Brookes Shawnigan Lake بریتیش کلمبیا ۴۷۰۰۰$
Columbia International College اونتاریو ۳۲۰۰۰$
Shawnigan Lake School بریتیش کلمبیا ۶۴۰۰۰$
Brentwood College School بریتیش کلمبیا ۷۴۰۰۰$
Rosseau Lake College اونتاریو ۲۴۰۰۰$

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس

مقطع لیسانس یا کارشناسی در کانادا دوره ای ۴ ساله دارد که لازمه ی آن داشتن دیپلم ۱۲ ساله است. همه ی دانشجویان در این مقطع مجاز به کار کردن هستند و می توانند ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار پاره وقت دانشجویی شوند. مقطع تحصیلی لیسانس، برای افرادی از سن ۱۸ سال تا نهایتا ۲۳ سال امکان پذیر است و بیشتر از این سن، تحصیل در کانادا برای متقاضی سخت می شود و روند اخذ ویزا با مشکل رو به رو می شود. از دیگر شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس ارائه مدرک IELTS با نمره ی ۶٫۵ است. هزینه های تحصیل در این مقطع، نسبت به نوع رشته متغییر است اما بین ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار متغییر است. کالج ها در کانادا نیز از ۱۱ الی ۱۲ هزار دلار به بالا هزینه دارد. گپ تحصیلی در حد ۲ الی ۳ سال که با نامه ی کاری یا دلیل موجه مرتبط پر شود مشکلی از بابت تحصیل در کانادا برای متقاضی به وجود نمی آورد اما بیشتر از این مقدار مشکل ساز است و ریسک کار متقاضی را بالا می برد. مدارک اصلی برای تحصیل کانادا در مقطع لیسانس ارائه ی مدرک دیپلم و ریز نمرات چند سال گذشته ی تحصیلی، مدرک زبان IELTS با حداقل نمره ی ۶٫۵ و ارائه ی تمکن مالی مورد نیاز برای سال اول تحصیل می باشد. ادامه ی تحصیل در مقطع لیسانس در بعضی از دانشگاه های کانادا امکان پذیر است اما قبل از شروع کورس اصلی برای دانشجویان دوره ی زبان برگزار می شود تا دانشجویان را برای دوره ی اصلی آماده کنند.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع فوق لیسانس

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در این کشور برای دانشجویان اکثر کشور ها فراهم است. این مقطع پروسه ای ۱ و نیم الی ۲ ساله دارد. تمامی دانشجویان بین المللی در این مقطع نیز اجازه ی کار کردن دارند که مجاز به ۳۰ ساعت کار نیمه وقت هستند. تحصیل در این مقطع هم به صورت پژوهشی می باشد و هم به صورت عادی. منظور از تحصیل به صورت پژوهشی، همراه با استاد راهنما می باشد. همانطور که گفته شد کار در حین تحصیل در این مقطع نیز برای دانشجویان فراهم است که می توانند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند. شرایط ویزای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس و مدارک برای ادامه ی تحصیل در این مقطع عبارتند از: ارائه ی مدرک دیپلم و لیسانس با معدل حداقل ۱۳، داشتن مدرک زبان IELTS با نمره ی حداقل ۶٫۵ و داشتن رزومه ی تحصیلی مناسب. این موارد از اصلی ترین مدارک برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می باشد. سن مناسب برای پذیرش در این مقطع تا ۳۲ سالگی است و متقاضیان بالای این سن، ریسک کار بالاتری نسبت به بقیه دارند. مانند تحصیل در مقطع لیسانس، در فوق لیسانس نیز امکان پذیرش با نمره ی پایین تر از نمره ی زبان خواسته شده برای متقاضیان فراهم است.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد نکات مهم تحصیل در کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری با دیگر مقاطع تفاوت هایی دارد. دانشجویان متقاضی مقطع دکتری باید مدارک و شرایط تحصیل در این دوره را از قبل فراهم کنند و به دانشگاه ارائه دهند. اصلی ترین مدارک برای پذیرش و تحصیل در مقطع دکتری در کانادا عبارتند از: داشتن مدارک فوق لیسانس و لیسانس با نمرات خوب، ارائه ی مدرک زبان انگلیسی IELTS با نمره ی ۷، ارائه ی رزومه ی تحصیلی مناسب و قوی، و داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر در طول دوره ی تحصیل. این دوره ی تحصیلی پروسه ای بین ۳ الی ۵ سال دارد که عموما به صورت پژوهش محور هستند. پروژهش ها و تحقیقاتی که دانشجویان انجام می دهند غالبا از سوی شرکت ها و موسسات مورد حمایت قرار میگیرند و خود دانشگاه نیز به دانشجویان کمک هزینه هایی هم از بابت تحصیل و هم هزینه های زندگی را به دانشجویان اهدا می کند. تمامی دانشجویان امکان کار در حین تحصیل را دارند و مجاز به ۴۰ ساعت کار در هفته هستند اما این اجازه ی کار برای افرادی که بورسیه های تحصیلی را استفاده کرده باشند وجود ندارد. داشتن تحقیقات معتبر و علمی، مقالات معتبر ISI به صورت ژورنال و یا ترجمه و تحلیف کتاب و ارائه ی آنها به عنوان رزومه، می تواند در اخذ پذیرش دکتری برای متقاضی بسیار تاثیر گذار باشد. برای پیدا کردن استاد راهنما باید با اساتید دانشگاه های مختلف مکاتبه کرد و اساتید را قانع به پذیرش شما در دانشگاه مورد نظر کنید. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سابقه ی بسیار در این زمینه می تواند به شما دانشجویان عزیز یاری کند.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

نکات کلیدی در باب تحصیل دکترا در کاناداجزئیات
تعداد دانشگاه ها
96
تعداد جایزه نوبل25
قدیمی ترین دانشگاه کانادادانشگاه لاوال (۱۶۶۳)
دانشجویان بین المللی
189.573
مدت دوره دکترا
3 الی ۶ سال
هزینه های تحصیل 20 هزار دلار کانادا
سال تحصیلیسپتامبر الی آوریل

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بورسیه تحصیلی

دانشجویانی که در کانادا تحصیل می کنند برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل خود، به دنبال اخذ بورس تحصیلی در کانادا هستند. بورسیه های تحصیلی در حالت کلی به دو دسته ی فاند و اسکولار شیپ تقسیم می شوند. اخذ فاند از دانشگاه های کانادا به معنی پوشش بخشی از هزینه ی دانشجو می باشد و اسکولار شیپ به معنی پوشش تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو در کانادا است. دانشجویان بسیاری به دنبال اخذ بورسیه در کانادا هستند لذا برای دریافت این بورسیه ها دانشجویان باید شرایط تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند و سابقه ی علمی و رزومه ی قوی در مقاطع تحصیلی قبلی داشته باشند. شرایط سنی، مقالات معتبر و سابقه ی علمی پژوهشی، سطح زبان خوب و نمرات تحصیلی بالا در مقاطع قبلی، نقش اساسی در پیدا کردن شرایط ویزای تحصیلی کانادا به همراه بورسیه دارند. لازم به ذکر است که ارائه ی توصیه نامه از اساتید دانشگاه در مقطع قبلی برای اخذ بورسیه نکته مهمی است.

شرایط اخذ بورسیه برای تحصیل دکترا در کانادا | شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف در کانادا

تحصیل در کانادا به همراه بورس تحصیلی
بورسیه تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا

در مبحث شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بحث هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می توان گفت که اصلی ترین موضوع برای مهاجرت، موضوع هزینه ها می باشد. هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی برای هر شخص متفاوت است. هزینه های تحصیل به نوع رشته و دانشگاه متقاضی متغییر است. به طور کلی هزینه ی تحصیل در مقطع لیسانس حدودا بین ۱۲ هزار دلار تا ۲۰ هزار دلار برای یک سال است که این مبلغ برای رشته های گوناگون متفاوت است. هزینه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا برای یک سال نیز حدود ۲۸ هزار دلار به بالا است که این مبلغ هزینه ی یک سال تحصیل یا ۲ ترم می باشد. مانند تمامی کشور ها تحصیل در رشته های پزشکی و مهندسی است و عموما رشته هایی مانند علوم انسانی، مدیریت، هنر و… ارزان تر از سایر رشته ها هستند. تحصیل در مقطع لیسانس به واسطه ی پروسه ی طولانی تر ( ۴ ساله) هزینه ای بیشتر از دوره های فوق لیسانس دارد اما به طور کلی هزینه های تحصیل در یک شال برای دانشجویان ۲۷ الی ۳۰ هزار دلار کانادا هزینه دارد. در مورد هزینه های زندگی افراد دانشجو در کانادا هم بستگی به نوع زندگی شخص دارد اما به طور معمول برای ۱ ماه زندگی تقریبا هزینه ای بین ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار نیاز است که این مبلغ شامل هزینه محل زندگی، خوراک، بیمه، حمل و نقل و سایر هزینه ها می شود. در جدول زیر قیمت بعضی از اقلام مصرفی در کانادا را برای شما عزیزان آورده ایم:

عنوان واحد هزینه بر مبنای دلار
شیر ۱ لیتر ۲٫۱۹
نان ۵۰۰ گرم ۲٫۸۷
برنج ۱ کیلو ۳٫۳۹
تخم مرغ ۱۲ عدد  ۳٫۰۴
پنیر ۱ کیلو ۱۱٫۷۷
مرغ ۱ کیلو ۱۳٫۲۷
گوشت ۱ کیلو ۱۵٫۵۷
سیب زمینی ۱ کیلو ۲٫۰۱
گوجه ۱ کیلو ۳٫۳۹
پیاز ۱ کیلو ۲٫۰۹
آب ۱٫۵ لیتر ۱٫۸۱
آپارتمان در مرکز شهر (اجاره) ۱ خوابه ۱٫۳۶۷٫۱۱
آپارتمان خارج از مرکز شهر (اجاره) ۱ خوابه ۱٫۰۶۳٫۱۰
آپارتمان در مرکزشهر (اجاره) ۳ خوابه ۲٫۲۹۳٫۵۵
آپارتمان خارج از مرکز شهر (اجاره) ۳ خوابه ۱٫۷۴۳٫۴۳
هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و کار دانشجویی

 دانشجویان بین المللی که در کانادا حضور دارند برای تامین نیاز های خود و امرار معاش می توانند ساعاتی در هفته را به کار های نیمه وقت مشغول شوند و از این راه بخشی از هزینه های خود را پوشش دهند. دانش جویان مقطع لیسانس ۲۰ ساعت در هفته، داشجویان فوق لیسانس ۳۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکتری اجازه ی کار ۴۰ ساعت در هفته را دارند. کار های دانشجویی عموما کارهای سبک با ساعت کاری کم هستند که معمولا کار در رستوران ها و فست فود ها، پمپ بنزین ها و از این قبیل مشاغل است که موسساتی که نیروی کار نیمه وقت بخواهند، با آگهی در درون دانشگاه نیروی کار مورد نیاز خود را جذب می کنند. نکته ی مهم در خصوص شرایط ویزای تحصیلی کانادا این است که اقامتی که دانش جویان از طریق تحصیل در این کشور به دست می آورند، اقامتی موقت است و باید برای تبدیل آن به اقامت دائمی در کانادا به کار مشغول شوند.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و کار دانشجویی

لطفاً توجه نمایید که این مقاله حاصل تجربه و تلاش همکاران ما در مؤسسه حقوقی ملک پور است و هیچگونه رضایتی در قبال استفاده جزیی یا کلی از آن، بدون قید منبع، نداریم.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و بررسی ویزای همراه

در این قسمت از مقاله شرایط ویزای تحصیلی کانادا، به بررسی ویزای همراه می پردازیم. از مسائل مهم دانشجویان در کانادا به خصوص دانشجویانی که متاهل هستند، بررسی الحاق همراه است. در علم مهاجرت منظور از همراه فقط همسر و فرزند زیر ۱۸ سال است و برادر، خواهر، مادر و پدر به عنوان همراه نمی توانند الحاق پیدا کنند. در کانادا اجازه ی الحاق به خانواده برای دانشجویان فراهم است و می توانند برای همسر و فرزندان خود درخواست دهند. پروسه ی الحاق خانواده به دانشجو تقریبا بین ۲ الی ۵ ماه به طول می انجامد. تحصل برای فرزندان به عنوان همراه رایگان است و همسر متقاضی اجازه ی کار کردن در صورت داشتن شرایط کار را دارد. اقامت همراه در کانادا به میزان اقامت شخص اصلی است و اگر دانشجو بعد از دوره ی تحصیل به کار مشغول شود اجازه ی کار کردن همراه نیز تمدید خواهد شد.

مهاجرت با اخذ ویزای همراه ـ مهاجرت با خانواده ـ ویزای همراه

ویزای همراه برای تحصیل فرزندان در کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

 سطح علمی دانشگاه های کشور کانادا در عرصه های جهانی بسیار خوب و با کیفیت است. دانشجویان بی شماری برای ادامه ی تحصیل در کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق کار پس از تحصیل برای این کشور اقدام می کنند. در جدول زیر نام تعدادی از دانشگاه های مطرح کشور کانادا را برای شما عزیزان آورده ایم:

رتبه نام دانشگاه شهر
۱ University of Toronto Toronto
۲ The University of British Columbia Vancouver
۳ McGill University Montréal
۴ University of Waterloo Waterloo
۵ Simon Fraser University Burnaby
۶ University of Alberta Edmonton
۷ University of Calgary Calgary
۸ York University Toronto
۹ Queen’s University Kingston
۱۰ Western University London
۱۱ University of Victoria Victoria
۱۲ McMaster University Hamilton
۱۳ University of Ottawa Ottawa
۱۴ Carleton University Ottawa
تحصیل در دانشگاههای کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در این بخش مدارک و شرایط ویزای تحصیلی کانادا و مدارک برای اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. این مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزا از سفارت کانادا بسیار اهمیت دارد و نقص در ارائه ی هرکدام از این مدارک به منزله ی ریجکت شدن ویزای متقاضی خواهد بود. این مدارک عبارتند از:

 • پرینت واریز شهریه ی دانشگاه
 • مدرک زبان IELTS با نمره ی مورد نظر دانشگاه
 • ارائه ی مدارک تحصیلی در مقاطع گذشته ( دیپلم ۱۲ ساله و برای درخواست تحصیل در مقطع فوق لیسانس مدرک لیسانس باید ارائه شود)
 • پاسپورت معتبر که حداقل ۲ صفحه ی خالی داشته باشد
 • ارائه ی مدارک هویتی به صورت ترجمه شده
 • نمرات تحصل در ۳ سال گذشته
 • عکس پاسپورتی ۲ قطعه
 • ارائه ی پرینت بانکی برای نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز
 • بیمه ی مسافرتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

این مدارک هم برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا و هم برای اخذ پذیرش از دانشگاه در کانادا می باشد و نبود یکی از این مدارک موجب رد شدن درخواست خواهد شد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و موقعیت کاری پس از تحصیل

کار پس از تحصیل در کشور کانادا برای دانشجویان به این صورت است که به مدت زمان تحصیل در کشور کانادا به فرد اجازه ی جست و جوی کار مرتبط با رشته ی تحصیلی خود را می دهند که فرد کار مربوط به رشته ی تحصیلی خود را پیدا کند و اقامت خود را به اقامت کاری تغییر دهد. اقامت پس از تحصیل در کانادا PGWP نام دارد. این اقامت در صورتی به فرد داده می شود که دوره تحصیلی به طول حداقل ۸ ماه را در دانشگاه یا موسسات مورد تایید دولت تحصیل کرده باشد. بیشترین مدت اعتبار اقامت پس از تحصیل در کانادا ۳ سال است که فرد در این مدت دنبال شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی اش باشد. به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در کانادا و نیاز داشتن این کشور به نیروی کار متخصص، افراد برای پیدا کردن شغل به مشکل بر نخواهند خورد.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

نمودار زیر نشان دنده ی نرخ بیکاری کشور کانادا در چند سال گذشته و پیش بینی نرخ بیکاری تا سال ۲۰۲۴ می باشد:

شرایط ویزای تحصیلی کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل - نمودار نرخ بیکاری

شرایط ویزای تحصیلی کانادا اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

از طریق تحصیل در کشور کانادا و سایر کشور ها نمی توان به اقامت بلند مدت و تابعیت دست پیدا کرد. اما همانطور که در بالا توضیح داده شد به واسطه ی اقامتی که پس از تحصیل به دانشجویان داده می شود، افراد می توانند کار مرتبط با رشته ی تحصیلی خود را پیدا کنند و اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و از این طرق اقامت خود را به کاری تغییر دهند. بعد از تبدیل اقامت تحصیلی به کاری و کار کردن به مدت ۳ سال در کانادا، و پرداخت بیمه و مالیات و عمل کردن به وظایف شهروندی مانند سایر شهروندان کانادایی، می توان اقامت دائم کانادا را اخذ کرد. اقامت دائم به منزله ی تابعیت در کانادا است و می توان برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کرد.

پاسپورت کانادا

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟
شرایط ویزای تحصیلی کانادا و سخن پایانی

شرایط ویزای تحصیلی کانادا مقاطع مختلف تحصیلی، هزینه های تحصیل و زندگی، اقامت تحصیلی و اخذ اقامت دائمی به واسطه تحصیل و سایر نکات مرتبط به این نوع از مهاجرت را برای شما مورد نقد و بررسی قرار دادیم. کانادا از بهترین کشور های حال حاضر در دنیا به حساب می آید و در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین کشور برای مهاجرت انتخاب شده است. کانادا با داشتن سطح رفاه بسیار خوب، دانشگاه های معتبر در سطح کلاس جهانی، ثروت و منابع مالی بسیار خوب، به عنوان مقصدی بسیار مناسب برای مهاجرت در نظر گرفته می شود و متقاضیان بسیاری از روش های گوناگون شانس خود را برای رسیدن به کشور کانادا امتحان می کنند. این مقاله در خصوص آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی کانادا برای شما عزیزان به نگارش در آمد تا شما همراهان همیشگی برای اقدام کردن برای تحصیل در کانادا با ابهام یا سوالی روبه رو نشوید. موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن سابقه ی درخشان در زمینه ی مهاجرت های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در کشور های سطح بالای جهان مانند کانادا می تواند همراه و یاور شما عزیزان در اخذ اقامت و تابعیت باشد. شما عزیزان می توانید در قسمت پرسش و پاسخ مربوط به مقاله شرایط ویزای تحصیلی کانادا سوالات خود را بیان کنید تا در کمترین زمان به آنها پاسخ داده شود و یا می توانید از طریق تماس با مجموعه شرایط خود را به صورت رایگان با مشاورین مطرح کنید تا بهترین راه مهاجرتی برای شما بیان شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

160 پاسخ
 1. مصطفی گفته:

  مصطفی
  سلام خسته نباشید دخترم۱۶سالشه رشته تجربی با معدل ۲۰ در حال خواندن زبان برای گرفتن مدرک ایلتس برای ویزای تحصیلی چه زمانی باید اقدام کنم هزینه رشته پزشکی چه جوریه؟؟؟از طریق دخترم امکان گرفتن ویزا برای خانواده هست

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای تحصیل در رشته پزشکی در کانادا ابتدا می بایست مدرک لیسانس از رشته های مرتبط با پزشکی مانند زیست و ژنتیک و … اخذ نموده و سپس در ازمون پزشکی این کشور قبول شوند .شهریه دانشگاهها سالانه حدود ۱۷تا ۲۲هزار دلار کاناداست . در ضمن فرزند شما می توانند در کشور فرانست رایگان و بدون آزمون ورودی در رشته پزشکی تحصیل کنند.

   پاسخ
 2. kaveh گفته:

  سلام ببخشید طبق چیزی که اینجا فرمودید سالی برای رشته های مهندسی سالی ۱۸ هزار دلار کانادا هزینه داره
  هزینه زندگی هم حدودا ۱۹ هزار دلار کانادا که میشه=۳۷ هزار دلار کانادا= حدودا ۲۸ هزار دلار امریکا در سال برای مقطع دکتری درسته؟
  بعد ایا میشه با ارایه یک رزومه علمی خوب حداقل شهریه را بورسیه گرفت یا تخفیف
  بنده بشدت دنبال استاد راهنما بودم که در حال مکاتبه هستم پروپزال اماده هم دارم
  ایا ممکنه هزینه هارا بمدت ۱ سال داشته باشم و بعد برای اینکه افسر قانع بشه ۱سند خونه به ارزش ۹۰۰ میلیون بزارم؟
  بعد ببخشید بورسیه ( در صورتی که شامل بشم) دانشگاه میده؟
  من هدفم فقط کم کردن شهریه با بورسیه شهریه دانشگاه هستش هزینه زندگی را خودم میدم
  و نوشتید مقطع دکتری تقریبا هفته ۳۰ ساعت حق کار داره پس میشه ماهی۱۵۶۰ دلار کانادا ( ساعتی ۱۳ دلار ) که در سال میشه =۱۸۷۰۰
  که میتونه خیلی از هزینه های اون فرد را جبران کنه
  البته در دوره دکتری میگن چون که دروس حساس برای بعضی از کار ها بیشنر ۱۰ ساعت نباید کار کرد؟
  میشه بفرمایید در دوره دکتری چقدر حداکثر حق کار وجود داره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز حداکثر ساعات کاری ۴۰ساعت در هفته می باشد که با توجه به رشته تحصیلی شما اجازه کار خواهید داشت . در خصوص میزان تمکن مالی حتما با وکیل با تجربه مشورت نمایید .تمکن مالی شما نباید کمتر و یا بیشتر از یک حد مجاز باشد و نحوه ارائه ان نیز بسیار مهم هست .

   پاسخ
 3. سحر گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۴ سالمه . فوق لیسانس آی تی وایلتس ۶.۵ دارم. میخواستم ببینم برای چه دوره ای اقدام کنم که شانسم بالا باشه؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز شرایط شما برای تحصیل در دوره های کوآپ در کانادا بسیار عالی ست . دوره های تحصیل توام با کار هستند که شما نصف دوره را تحصیل و مابقی را کار می کنید و در قبال آن حقوق دریافت می نمائید . هم چنین شما برای مقطع مستر نیز می توانید اقدام نمائید .
   پشتوانه مالی شما چه میزان هست؟

   پاسخ
 4. مرجان گفته:

  سلام ممنون بابت مقاله عالی تون یه سوال داشتم من الان ۱۹ سالمه آیلتس ۶٫۵ دارم رشته تجربی خوندم میخوام برای تحصیل کارشناسی در کانادا اقدام کنم. میخواستم بدونم میزان هزینه دانشگاه ها چجوریه و اینکه ایا بعد از ورود به کانادا میتونم برای خانواده م دعوتنامه ارسال کنم تا بتونند ویزای مالتی بگیرن؟ ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز شرایط شما بسیار عالی می باشد برای تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته و دانشگاه میزان هزینه ها متفاوت می باشد ولی به صورت میانگین بین ۱۸ تا ۲۳ دلار کانادا سالیانه هزینه تحصیل دارید. بله می توانید برای خانواده دعوتنامه ارسال نمایید و از این طریق شانس آنها برای اخذ ویزای مولتی کانادا افزایش می یابد.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   ممنون از شما دوست عزیز
   بله امکانپذیر می باشد ولی جهت پیشگیری از ریجکتی ویزا بهتر هست که مدرک زبان مورد نظر در روز سفارت ارائه گردد

   پاسخ
 5. حامد گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده فوق لیسانس mba ( آموزش محور – بدون پایان نامه ) هستم و دو ساله که از زمان اخذ مدرک تحصیلیم فاصله افتاده.
  و حدودا یکسال سابقه کار مدیریتی دارم.
  با توجه به این شرایط برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری امکان پذیر هست؟
  اگر هست چه رشته و کدام دانشگاه امکان پذیره با چه شرایطی؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیزچنانچه گپ تحصیلی خود را با کار پوشش دهید می توانید برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام نمائید. در خصوص رشته و یا دانشگاه محل تحصیل رزومه شما می بایست بررسی گردد چرا که معدل و نمرات شما در تعیین رشته و دانشگاه بسیار مهم می باشد

   پاسخ
 6. Askari گفته:

  سلام و خسته نباشید. بنده ۲۲ سالمه مهندسی برق دارم و حدود ۱ ساله دارم زبان میخونم و حدود ۴۰ هزار دلار هم سرمایه دارم میخواستم ببینم با این شرایط می تونم برای کانادا اقدام کنم برای ترم سپتامبر . ممنون از سایت فوقالعادتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلامئ و عرض ادب دوست عزیز برای تحصیل در ترم سپتامبر هر چه سریعتر اقدام نمائید و زمان برای اخذ پذیرش و مراحل اخذ ویزا از جمله تمکن مالی را در نظر داشته باشید.

   پاسخ
 7. ملورین گفته:

  سلام
  ممنون از ارائه همچین مقالاتی. من خیلی اطلاعات مفیدی از این مقاله بدست اوردم و از این بابت از شما تشکر می کنم. فقط یک سوالی که داشتم اینه که تا چه سنی میشه برای مقطع فوق لیسانس اقدام کرد؟ برای کالج ها چطور؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 8. پوریا گفته:

  سلام مقاله بسیار کامل و مرتب بود تشکر میکنم از این اطلاعات دقیق. من یه سوا داشتم ایا میتونم با فرزند ۵ ساله ام برای تحصیل در فوق لیسانس برای کانادا قدام کنم؟ مدرک ایلتس ۵٫۵ دارم و ۳ سال پیش هم لیسانسم رو گرفتم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله دوست عزیز گپ تحصیلی شما بسیار مناسب هست . ولی برای اخذ پذیرش می بایست سطح زبان خود را افزایش دهید. فرزند شما در پرمونده تان قرار می گیرد.

   پاسخ
 9. Caprice گفته:

  سلام بر شما عزیزان در موسسه ملک پور،
  ممنون از مطالب مفیدتان. سوالی که از خدمتتون داشتم این هست که اگر فرزندم ویزای تحصیلی کانادا رو بگیره و من همراهش برم میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم؟
  سپاس فراوان

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عر ض ادب
   دوست عزیز از آنجا که ویزای شما ویزای توریستی ست تنها می توانید برای دوره های کوتاه مدت اقدام کنید .

   پاسخ
 10. رامتین گفته:

  با سلام و درود
  من۳۷ ساله،متاهل و دارای یک فرزند سه ساله، دارای مدرک لیسانس معماری ،فارغ التحصیل سال ۱۳۸۷،دارای سابقه کار ۱۵ ساله و حدود ۱۰ سال بیمه تامین اجتماعی و مرتبط با رشته تحصیلی-دارای رزومه کامل و قوی در رشته خودم ،حدود ۵ سال است که یک شرکت ثبت کرده ام و مدیر عامل هستم ،دارای پایه ۲ نظام مهندسی هستم ،دارای آیلتس ۶٫۵ آکادمیک هستم. میخوام یک دوره کالج مرتبط با معماری و یا فوق لیسانس مرتبط تو کانادا بگذرونم.لطفا تفاوت کالج ها و دوره های کوتاه مدت و دوره های یکساله را و شرایط کلی و شانس ویزای من را توضیح بفرمایید.
  با تشکر از لطف آقای دکتر و تیم حرفه ایی MIE

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز به دلیل کثرت پیامها به طور مفصل امکان توضیح و تشریح وجود ندارد .لطفا با مشاورین ما در موسسه تماس بگیرید تا رایگان شما را در این خصوص راهنمائی کنند . در ضمن با توجه به شرایط سنی شما امکان ریسک ویزا بسیار بالاست . شرایط شما برای اخذ ویزای تحصیلی در اروپا مناسب تر می باشد

   پاسخ
 11. نیما گفته:

  سلام وقتتون بخیر

  ممنون بابت مقاله بسیار علی شما سوالی داشتم در مورد گپ تحصیلی من ۳۲ ساله هستم و دارای مدرک مهندسی کامپیوتر مدرکم رو ۱ سال پیش گرفتم اما گپ تحصیلی زیادی ندارم چون مدرک رو از کاردانی به کاشناسی تبدیل کردم با توجه به این موضوع شما هم تایید می فرمایید که این موضع ریسک ندارد و من می تونم برای دوره های تحصیلی در کانادا اقدام کنم و ریسک ویزام چقدر هست
  ممنونم از راهنمایی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و غرض ادب
   چنانچه گپ تحصیلی ما بین مدرک کاردانی و کارشناسی شما زیر ۳-۴ سال باشد و بتوانید این ریسک را پر کنید ریسک شما بسیار پائین خواهد بود

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز در چه رشته ایی قصد ادامه تحصیل دارید ؟به هر حال مشاغل و مهارتهای مختلف حقوق،های متفاوتی دریافت میکنند .

   پاسخ
 12. Hedi گفته:

  درود و خسته نباشید . ۲۴ سالمه و کارشناسی میکروبیولوژی ۹۶ با معدل ۱۶.۱۸ و دیپلم ۱۷.۶۷ هستم . قصدم اخذ اقامت بعد از تحصیل هست و چون توان ساپورت مالی ندارم نیاز قطعی به کمک هزینه دارم .. آیا با شرایط و نمره های من امکان اخذ کمک هزینه اصلا وجود دارد؟و ایا کشور کانادا مناسبم هست؟( اخذ اقامت بعد از تحصیل هدفمه)

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز سلام
   اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد به ندرت امکانپذیر هست. در کشورهائی مثل اتریش و آلمان می توانید تحت شرایطی تحصیل رایگان داشته باشید . از دانشگاه دولتی فارغ التحصیل شدید؟

   پاسخ
 13. t.gahvareh گفته:

  سلام و عرض ادب. آیا برای تحصیل در کانادا با سن ۲۸ سال با مدرک لیسانس هوشبری برای رشته های علوم پایه میشه اقدام کرد؟ یا اینکه در رشته های مرتبط با همین رشته هوشبری ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز از آنجا که کانادا برای گپ تحصیلی سختگیری بسیاری داره بهتر هست هر چه سریعتر اقدام کنید .برای رشته های مرتبط با هپوشبری امکان ادامه تحصیل خواهید داشت.

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بله دوست عزیز انگلستان از جمله کشورهائی ست که شما برای ورود به آن به ویزا و یا هر سند مسافرتی معتبر خود با حداقل دو صفحه خالی داشته باشه نیازمندید

   پاسخ
 14. Kian گفته:

  سلام،جناب ملک پور بنده ۲۷ سالمه،و لیسانس مهندسی نفت با معدل ۱۳٫۶۰ دارم و سال ۹۶ فارغ التحصیل شدم،نمره آیلتس ۷ دارم،شرایط من برای ویزای تحصیلی در مقطع مستر یا ارشد به چه صورتی است؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز سن و گپ تحصیلی و مدرک زبان شما برای تحصیل در کانادا مناسب هست ولی آنچه ریسک پرونده شما رو ممکنه بالا ببره معدل شماست .

   پاسخ
 15. siavash گفته:

  سلام بتده دارای مدرک ازشد برق الکترونیک هستم با معدل ۱۷٫۳ دانشگاه شریف سال ۱۳۹۴ با ۳ سال ثابقه کار برنامه نویسی موبایل.
  برای کار یا تحصیل باید اقدام کنم؟ کدام راحتتراست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز سن تاثیر بسیار زیادی در انتخاب درست روش مهاجرت دارد.شما چند ساله هستید و آیا مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 16. ALI گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۳ سالمه و لیسانس کامپیوتر-فناوری اطلاعات دارم با معدل ۱۴٫۱۰ و میخوام ارشدم رو خارج از کشور بگیرم. سربازی هم رفتم. چه کاری نیازه انجام بدم؟؟
  مدرک ایلتس ندارم ولی از اون نظر مشکلی نیست میتونم بگیرم مدرکشو با نمره مورد نیازش. مشکل من پذیرشه که نمیدونم چیکار باید بکنم و از شما راهنمایی میخوام. و اینکه صرفا نباید کانادا باشه هرکجا که بتونم توی دانشگاه معتبر پذیرش بگیرم و از پس هزینه ها هم بر بیام. چونکه برای هزینه هام اونجا هم باید کار کنم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما برای اکثر کشورها امکان اقدام و اخذ پذیرش تحصیلی رو دارید . میزان پشتوانه مالی تون تعیین کننده کشور مقصد شماست

   پاسخ
 17. احسان گفته:

  سلام وقت بخیر.بنده دیپلم فنی حرفه ای ساختمان با معدل ۱۴/۸۹ و فوق دیپلم ساختمان با معدل۱۳/۰۳ که سال ۸۷ فارغ التحصیل شدم دارم و ۱۰ سال سابقه کاری و بیمه ای میخواستم ببینم برای کانادا میتونم اقدام کنم برای ویزای اسکیل ورک یا تحصیلی چه دانشگاه و چه کالج.مدرک زبان هم میتونم بگیرم و در ضمن کواهی مدیریتی در شرکتی که سابقه دارم میتونم اوکی کنممدت زمان گپ تحصیلی به طور پیوسته سابقه بیمه دارم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز در خصوص اخذ ویزای تحصیلی این میزان از گپ تحصیلی حتی با کار و بیمه هم با ریسک بالائی همراه هست.در خصوص اسکیلد ورکر مدرک زبان بالائی می بایست ارئه دهید .شما مجرد هستید یا متاهل؟ آیا اقوامی در کانادا دارید؟

   پاسخ
 18. ALI گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۳ سالمه و لیسانس کامپیوتر-فناوری اطلاعات دارم با معدل ۱۴٫۱۰ و میخوام ارشدم رو خارج از کشور بگیرم. سربازی هم رفتم. چه کاری نیازه انجام بدم؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   شما می بایست در ابتدا پذیرش تحصیلی اخذ نمائید . در نظر داشته باشید که برای اخذ پذیرش معدل شما مهم هست . آیا مدرک آیلتس دارید؟

   پاسخ
  • ALI گفته:

   مدرک ایلتس ندارم ولی از اون نظر مشکلی نیست میتونم بگیرم مدرکشو با نمره مورد نیازش؟؟؟؟ مشکل من پذیرشه که نمیدونم چیکار باید بکنم و از شما راهنمایی میخوام. و اینکه صرفا نباید کانادا باشه هرکجا که بتونم توی دانشگاه معتبر پذیرش بگیرم و از پس هزینه ها هم بر بیام. چونکه برای هزینه هام اونجا هم باید کار کنم.

   Rating: ۴
   پاسخ
 19. دلارام گفته:

  سلام
  بنده ۲۰ سالمه دیپلم تجربی با معدل نهایی ۱۵.۳۵ دارم ،دانشجوی ترم ۵ کارشناسی مترجمی انگلیسی هستم (تا اینجا با معدل ۱۷ و خورده ای): با توجه به اینکه قصد دارم بعد از فارق التحصیلی باز برای تحصیل کارشناسی در دانشگاه و یا کالج (احتمالا پرستاری) اقدام کنم ، نیاز به اخذ مدرک آیلتس هست یا مدرک دانشگاهیم کافیه؟
  طی ۳ ماه آینده مدرک ICDL هم میگیرم.
  شرایطم به طور کلی برای اخذ ویزای تخصیلی کانادا طی ۲ سال آینده مطلوب هست؟
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک دارید .از آنجا که گپ تحصیلی برای کشور کانادا مهم هست ممکنه ویزای شما با ریسک همراه باشه .صرفا برای کانادا قصد اقدام دارید؟

   پاسخ
   • mie malekpour31 گفته:

    در اکثر کشورهادر اروپا امکان اخذ پذیرش تحصیلی دارید .کشورهائی مثل کانادا و انگلستان و آلمان به گپ تحصیلی اهمیت زیادی می دهد

    پاسخ
 20. محمد گفته:

  سلام
  یه سوالی داشتم خدمتتون . من ۳۳ سالمه و کاشناسی مدیریت صنعتی دارم که سال ۸۸ فارغ التحصبل شدم و از ۹۰ تا الان توی رشته خودم در یک شرکت خصوص مشغول به کارم. یک آشنایی گفته میتونه پذیرش تحصیلی بگیره توی مقطع کارشناسی بدون مدرک زبان. تا اینجای کار مشکلی نیست. سوال من اینجاس که آیا من باید به آفیسر ویزا بگم مدرک کارشناسی دارم و میخوام برم کانادا یه مدرک کارشناسی دیگه بگیرم یا اینکه بگم دیپلم دارم؟ و اینکه با این گپ تحصیلی امکان صدور ویزا وجود داره؟ اینکه برای دریافت ویزا نامه تمکن مالی باید ارائه بدیم به سفارت؟ مورد بعدی در مورد ویزای همراه برای همسرم، به فرض صدور ویزا برای من امکان داره اگر برای همسرم درخواست ویزا بدم از کانادا باهاش موافقت نشه و بهش ویزا ندن؟ چون چند جایی خوندم که با روی کاراومدن وزیر مهاجرت جدید کانادا شرایط صدور ویزا خیلی سخت شده بخصوص برای ایرانی ها هم در مورد تحصیل هم توریستی.
  ممنون
  ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به گپ تحصیلی که دارید طبیعتا برای پرونده شما ریسک وجود داره. بهتره که برای دوره های تحصیلی بعد از لیسانس اقدام بشه و مدرک کارشناسی رو ارائه بدین. برای صدور ویزا باید هزینه یک سال زندگی و تحصیل در حساب شما وجود داشته باشه ، ما اقدام همزان رو پیشنهاد نمی کنیم چون ریسک رو خیلی افزایش میده ، اما بعد از اینکه وضعیت اقامت شما مشخص شد میشه برای همسر اقدام کرد ، اگر مدارکتون اماده بشه میشه شانس رو افزایش داد

   پاسخ
 21. کامران گفته:

  وقت به خیر،خانم بنده ۲۷ سال سن دارن و ارشد روانشناسی بالینی دارن کارشناسی رو لا معدا ۱۷.۵ در دانشگاه شاهد تهران خوندن و ارشد رو در دانشگاه آزاد با معدل ۱۷.۴۰ گذروندن،۱ ماه پیش ایلتس اکادمیک دادن و نمره ایشون ۶.۵ شده،از آخرین مقطع تحصیل ایشون حدود ۴ سال میگذره،برای ویزای تحصیلی به نظرتون بهتر دکترا پزیرش بگیرن و یامجدد از ارشد بخونن و اینکه در رشته خودشون تحصیل رو ادامه بدن یا رشته دیگه ای،خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر پروپوزال ایشون اماده هست میشه برای دکترا اقدام کرد . رشته مانند روانشناسی نیاز به مراحل خاصی داره برای پذیرش. به نظر دکترا گزینه بهتری برای ایشون باشه.

   پاسخ
 22. مهدی گفته:

  با سلام و سپاس. بنده ۳۳ ساله هستم.متاهل با یک فرزند.لیسانس علوم کامپیوتر با مدل ۱۴.۷۰ در سال ۹۲ گرفتم و ایلتس ۶.۵ دارم. در این مدت به کار دیگه ای مشغول بودم و فقط چند ماه سابقه تدریس کامپیوتر در آموزشگاه را دارم. میخواستم بدونم با توجه به ۶ تا ۷ سال گپ تحصیلی ای که داشتم میتونم برای ارشد کامپیوتر در کانادا اقدام کنم؟ و اصلا احتمال ویزا گرفتن را دارم؟ مشکل مالی ندارم و هدفم اخذ اقامت دائم کانادا هست. متشکرم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به معدل شانس اقدام برای دانشگاه بالا نیست ، اما برای کالج ها می توان اقداام کرد. در صورتی که مدارک مالی ویزا مناسب باشند می توان امیدوار بود.

   پاسخ
 23. آراد گفته:

  سلام
  بنده فارغ التحصیل لیسانس مکانیک با معدل ۱۳ در سال ۸۹ هستم با سن ۴۱ ساله.
  ۱۵ سال سابقه کار در صنعت نفت و گاز و سطح زبان متوسط.
  با هدف نهایی مهاجرت، بنده با طی دوره کالج دو ساله می تونم امیدوار باشم برای ویزای تحصیلی و در نهایت اقامت کانادا؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.سپاسگزارم

  Rating: ۴
  پاسخ
 24. میلاد گفته:

  سلام، خسته نباشید، ببخشید من ارشد مهندسی متالورژی دارم با معدل ۱۸٫۰۶ و سنم هم ۲۷ و یک سال سابقه مرتبط در خط لوله گاز دارم در مورد بازرسی، و ICDL بین المللی و دوره های مختلف رشته خودم، و بازرسی جوش بین المللی، زبان فقط ندارم، به نظرتون شرایطم میخوره برای کانادا؟ با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
 25. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید
  برای همسرم اگر پذیرش کالج بگیریم الان شرایط ویزا شدن چطور هست برای ایرانیا؟
  مدارک مالی قوی و سند مالکیت به نامشون هست میخواستم بدونم احتمال ویزا شدن چقدر هست؟
  ملک مذکور حدود ۹۰۰ میلیون ارزش گذاری کارشناسی دادگستری داره و حدود ۳۰۰ میلیون موجودی بانکیشون هست و خودم به عنوان همسرشون گردش مالی یکسال گذشته حدود یک میلیاردو نیم دارم !
  البته مدرک زبان هنوز نداره . درحال خواندن هستن و اگر بخوان ایلتس رو در کالج مذکور امتحان بدن!

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، میشه براشون اقدام کرد. اگر براشون دانشگاه اقدام بشه میشه دوره زبان رو در کانادا باشن. پیشنهاد میشه که پروسه رو اغاز کنید . با دفاتر تماس بگیرید راهنماییتون می کنند.

   پاسخ
 26. زهره گفته:

  سلام
  بنده خانم و ۳۶ ساله سال هشتاد و چهار فارغ التحصیل شدم. از سال ۸۵ تا ۸۷ و سپس ۹۱ تا آلن هم مشغول کار مرتبط با رشته ام یعنی رادیولوژی هستم.دو فرزند دارم .آیا امکان ویزا شدن وجود دارد یا خیر برای مقطع فوق یا دوره های مستر کوتاه مدت در کانادا

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به گپ تحصیلی زیاد شما شانس را نمی توان بالا در نظر گرفت. اما نمونه های مشابه وجود داشته است که با این شرایط ویزا دریافت نموده اید. بهتر است که در ابتدا برای معادلسازی مدارک اقدام بفرمایید.

   پاسخ
 27. علیرضا گفته:

  با عرض سلام
  من ۲۳ سالمه فوق لیسانس برق از دانشگاه خواجه نصیر هستم در زمان لیسانس معدلم ۱۷٫۵ بود و همچنین نفر اول ورودی بودم و با سهمیه استعداد درخشان فوق لیسانس قبول شدم و معدلم ۱۷٫۳۰ شده همچنین در بنیاد علمی نخبگان هم هستم یک مقاله کنفرانسی بین المللی دارم و در ادامه قصد دارم دو مقاله در ژورنال ieee منتشر کنم همچنین داور ieee هم هستم در مورد زبان هم در سطح خوبی هستم و تا چند وقت دیگه برای IELTS قصد دارم اقدام کنم میخواستم ببینم ایا با این شرایط امکانش هست که فاند ۱۰۰% بگیرم و اینکه در کدام یکی از دانشگاه های کانادا میتوانم تحصیل کنم و همچنین بعد از فارغ التحصیل شدن میتوانم اقامت اونجا رو بگیرم یا نه
  با تشکر از سایت خوبتون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شرایط شما خیلی خوبه ، ما پیشنهاد می کنیم که حتما خودتون اقدام کنید و با اساتید ارتباط بگیرین. مدرک زبان داشته باشید برای پذیرش دکتر میشه فاند و بورسیه کامل بگیرین.

   پاسخ
 28. بهروز احمدی گفته:

  سلام جناب آقای دکتر گرامی. من دوتا سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدین. من ۳۵ سالمه و کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی دارم که در سال ۸۹ فارق التحصیل شدم و در سال ۹۰ سربازی رفتم و از سال ۹۲ به عنوان مدیر بازرگانی یک شرکت خصوصی و از سال ۹۶ به عنوان مدیر آموزشگاه زبان که متعلق به خودم هست مشغول به کار هستم و بینشون فاصله ای نیست و نامه هم میتونم بیارم از اون شرکت. نمره آیلتس ۶/۵ دارم و میخوام برای رشته MBA در ژانویه از یک دانشگاه معمولی به نام UCW پذیرش بگیرم.سوالم اینه آیا من به دانشگاه و سفارت اعلام کنم که من فوق لیسانس دارم و میخوام ارشد مجدد در یه رشته ی دیگه بخونم یا بگم لیسانس دارم و حالا میخوام ارشد رو توی این رشته ادامه بدم. و سوال دومم اینه من پوله تحصیلم و مخارج زندگیمو به یکباره از امروز که ۷ مرداده وارد حسابم کردم و تا ۲۰ روز دیگه دوباره مبلغی رو وارد حسابم میکنم البته خروج از حساب هم دارم برای خرجای روزمره و حالا جابه جایی هایی که خودم انجام میدم. آیا اگر از الان تا اوایل نوامبر پولو بزارم و بعد وقت سفارت رو برای اواسط نوامبر که حدود سه ماهه دیگست بگیرم و اون موقع پرینت حساب بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟یعنی پرینت حسابمو برای سه ماه نشون بدم که پول توش بوده. آیا اون موقع وقت بگیرم برای سفارت دیر نیست؟سفارت چقدر زمان میخواد جواب بده؟ ممنون میشم پاسخ بدین کلی استرس زدم. به نظرتون با این شرایطم ویزا میتونم بگیرم؟ معدل لیسانسمم ۱۵/۳۵

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای ویزای تحصیلی اولین قدم داشتن پذیرش تحصیلی هست. اگر پذیرش تحصیلی دارین از دانشگاه که برنامه ریزی کنید برای سریع ترین زمان تشریف ببرین سفارت ، با توجه به تاریخ شروع ترم میشه برنامه ریزی کرد. برای زمان سفارت شما باید گردش حساب ۴ ماهه بدین. برای مبالغ بزرگی که به حسابتون وارد شده باید سورس مشخص وجود داشته باشه. مبلغی که در حساب قرارداده میشه برابر با هزینه یک سال زندگی در کانادا و باقیمانده شهریتون هست. اگر برداشت هاتون از این مبلغ کمتر نشه در طول این ۴ ماهه خیلی خوبه. بهتره که تمامی مدارک شما ارائه بشه و کاملا درست و قانونی اقدام بشه. ارائه مدرک فوق بخشی از گپ تحصیلی شما رو پوشش میده .

   پاسخ
 29. علی گفته:

  با درود
  من ۳۳ سال هستم و مدرک لیسانس کنترل ابزار دقیق معدل ۱۷ و حدود ۲۰۰۰ ساعت مدارک فنی و حرفه ای اتوماسیون صنعتی ابزار دقیق و تراشکاری درجه یک دارم میشه در مقطع فوق در یک رشته مرتبط و با توجه به گپ تحصیلی ام حدود ۴ سال ادامه تحصیل بدهم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، بله میشه اقدام کرد و با توجه به مدرک فنی حرفه ای که دارین میشه گپ رو پوشش داد. نامه کاری هم باید داشته باشید. مدرک زبان داشته باشید شانس پذیرش و ویزاتون بالا هست.

   پاسخ
 30. Sara گفته:

  سلام من ۳۲ سالمه و لیسانس برق الکترونیک دارم و بعد از فارق التحصیلیم تا الان مشغول کار هستم البته در گرایش متفاوت برق قدرت
  میخواستم ببینم با توجه به سنم و گپ تحصیلیم امکان ادامه تحصیل در فوق لیسانس گرایش قدرت توی دلنشگاههای تورنتو برام وجود داره؟و اگر هست ایا همسرم هم با من ویزا میگیره و میتونیم همزمان بریم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر گپ تحصیلی شما کمتر از ۵ سال باشه ، میشه براتون اقدام کرد. مدرک زبان هم باید داشته باشید. بهتره که در ابتدا همزمان اقدام نشه و یک فاصله چند ماه بین ورود شما و همسر گرامی باشه

   پاسخ
 31. شادی گفته:

  با سلام. بنده فارغ التحصیل رشته ی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد با معدل بالای ۱۷ و همچنین دانشجوی ارشد همین رشته در دانشگاه علوم تحقیقات هستم و قصد مهاجرت دارم. با این شرایط چگونه می تونم اقدام کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 32. محمد گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید
  فارغ التحصیل رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی هستم و ۲۸ سال سن دارم، میخواستم بدونم ایا میتونم برای پذیرش از دانشگاههای کانادا مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم رو ارائه بدم به جای کارشناسی؟
  یعنی اگه بخوام دیپلم رو ارائه بدم برام مشکل ساز میشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، اگر مدرک لیسانس رو ارائه ندین و برای مقطع لیسانس در کانادا اقدام بشه ریسکتون بالا هست. چون حدود ۱۰ سال گپ تحصیلی دارین در این صورت . بهتر هست که مدرک لیسانس ارائه بشه.

   پاسخ
 33. آرمان گفته:

  سلام.من ۲۰ سالم هستش و درحال حاضر در رشته مترجمی زبان درحال تحصیل هستم اما زیاد راضی نیستم.حالا بنظر شما آیا میشه انصراف از تحصیل بدم و در رشته حقوق بین الملل در کانادا تحصیل کنم یا رشته خودم رو عوض کنم و لیسانس رو بگیرم بعد اقدام کنم. در ضمن اصلن پیشنهادتون برای من چیه….من تجربی خوندم در کنکور رتبه خوبی کسب نکردم و رفتم رشته زبان و سال دوم هستش.من چه کاری انجام بدم.خواهش میکنم پاسخ بدید.ممنونم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به سن میشه براتون اقدام کرد ولی نباید اجازه بدین گپ تحصیلی زیاد بشه. برای رشته حقوق بهتره که در ابتدا اقدام نشه و یه رشته دیگه بخونید و بعد از اتمام برای حقوق اقدام کنید.

   پاسخ
 34. مریم گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۴ساله و متاهل لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد با معدل۱۳/۵۶
  سابقه کاری بیمه ای ندارم و سال ۹۲فارق التحصیل شدم می تونم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ؟
  همسرم ایران می مونه و منو مالی ساپورت میکنه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، لطفا اعلام بفرمایید که چه تاریخی فارغ التحصیل شدین. با توجه به سن و معدل شانستون خیلی بالا نیست. برای کالج ها میشه اقدام کرد. ولی رشته حقوق نیاز به معادلسازی داره

   پاسخ
 35. نورا گفته:

  با سلام
  من پزشک عمومی هستم و همسرم کارشناسی عمران و ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری دارند. دو فرزند دارم. برای ویزای تحصیلی هر دو مون چه کاری میتونیم بکنیم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، باید سنتون رو بدونیم که دقیق راهنمایی کنیم. اگر گپ تحصیلیتون زیاد نباشه میشه براتون اقدام کرد. مدرک زبان هم اگر داشته باشید شانستو بالاتر هست.

   پاسخ
 36. نیما گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور امید وارم پاسخ بنده رو بدهید
  ۱۹ سالمه و رشته هنر می خونم مدرکم دیپلم و میخواستم بدونم اتریش فرانسه کانادا کدام کشور برای ادامه تحصیل من بهتر است و شرایط و پذیرش در آن و دانشگاه های خوبش چگونه است ؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 37. شقایق گفته:

  سلام وقتتون بخیر و خسته نباشید
  مرسی از اطلاعات مفیدی ک در کانال و سایت قرار میدین
  میخواستم بپرسم مدرک ایلتس ۶/۵ به بالا باید در ابتدا اقدام بهه ویزا تحصیلی داشته باشیم یا میشه طی پروسه گرفتن ویزا ایلتس رو بگیریم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 38. shab گفته:

  سلام. وقت بخیر.
  من ۲۴ سالم هست لیسانس مکانیک دارم. بدون مقاله با مدرک زبان تافل و معدل ۱۴
  میخواستم بدونم میتونم برای ارشد از کانادا فاند بگیرم؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 39. sam گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۸ سالمه ودر سال ۹۲ در رشته IT با مدرک کارشناسی فارغ تحصیل شدم، در این مدت هم، کارم مرتبط با رشته م بوده ولی متاسفاه بیمه برام ۳ سال رد شده با عنوان کارکرد عادی لیست و یسال هم بیمه بیکاری گرفتم.
  نامه ای که گفتید مرتبط با رشته تحصیلی ارائه بدیم باید شامل چه متنی باشه؟ اون شرکتی که کار کردم برام نامه بزنه؟ یا منظورتون بیمه رد شده هستش؟
  در زمینه سئو سایت، پشتیبانی سایت، پشتیبانی شبکه، طراحی ملحقات نمایشگاهی و… با شرکتهای مختلفی نظیر (هلو “طرفه نگار”، فرازنتورک و…) همکاری داشتم

  با توجه به این شرایط میتونم برای ویزای تحصیلی به کانادا اقدام کنم و بعدش اقامت بگیرم؟
  همسرم هم دیپلم برق صنعتی و ۳۱ سالش هست، مدرک فنی حرفه ای دوره برق داره و مدرک مربیگری CNC تراش هم تازه گرفته. توی کار ارتفاع (RopeAccess) هم مهارت داره ایشون هم میتونه به عنوان همراه من بیاد؟ و اونجا مشغول به کار شه؟

  برای اخذ ویزا تحصیلی چقد پول نیاز هست؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بله میشه براتون اقدام کرد. نیازی به بیمه ندارین و ارائه نامه کاری در سربرگ شرکت کفایت می کنه ، همسرتون هم بعدا می تونن به عنوان همراه به شما ملحق بشن.

   پاسخ
 40. شیرین اختیاری گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه و زبان فقط مدرک speaking زبان دارم و میخوام بعد از کنکور ۹۸ ویزای دانشجویی بگیرم میخوام حداکثر هزینه و زمان گرفتن ویزارو بدونم ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید مدرک زبان با نمره بالای ۶ داشته باشید . پروسه کانادا معمولا ۴ تا ۶ ماه طول میکشه ، برای اطلاع از هزینه ها باید با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 41. نسترن گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من ۲۲ سالمه و دیپلم تجربی دارم و سال ۹۴ فارغ التحصیل شدم و معدلم ۱۷٫۵ هست. میخواستم اقدام کنم برای تحصیل در رشته ی داروسازی در کانادا و زبانم خوبه و قصد دارم اقدام کنم برای ایلس که نمره ی ۶ به بالا بیارم.به نظر شما ایا شانسی دارم برای اپلای و دریافت ویزا؟ایا گپ شامل من میشه و ریسکیه؟
  از نظر مالی هم میتونم پرداخت کنم هزینه ها رو
  لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم.با تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر سریعا اقدام کنید و گپ تحصلی زیاد نشه بله میشه برای شما اقدام کرد. سعی کنین آیلتس با نمره بالای ۶٫۵ بگیرین که دستتون تو انتخاب رشته بازتر باشه

   پاسخ
 42. Yasamin گفته:

  سلام وقت سفارت کانادا چه مدته هست؟ یعنی از وقتی که اقدام می کنیم برای نوبت گیری چه مدت بعد بهمون وقت میدنکه حضوری بریم؟ چه مدته؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 43. افسون گفته:

  سلام
  من رشتم مدیریت هستش و حسابداری یعنی به هر دو تسلط دارم
  برای گرفتن ویزای دانشجویی دانمارک چه شرایطی برای من وجود داره تا بتونم بگیرممنون میشم راهنمایی لازم انجام بدید

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای دانمارک شما باید مدرک زبان با نمره ایلتس ۶٫۵ ارائه بفرمایید ، برای رشته های مدیریتی میشه براتون اقدام کرد. برای وقت مشاوره با دفاتر تماس بگیرید کامل راهنمایی می کنند.

   پاسخ
 44. gh.mt92 گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۷ سالمه و مدرک کارشناسی اقتصاد از سال ۹۳ دارم ولی شغلم نسخه پیچی هست. اگر اقدام به گرفتن ‍پذیرش از کالج بکنم گپ تحصیلی یا شغل نامربوط مشکل ساز میشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر برای گپ تحصیلی خود نامه کاری مرتبط با رشته تحصیلی تهیه بفرمایید می توان اقدام کرد. مدرک زبان هم در حد آیلتس ۶٫۵ نیاز دارید.

   پاسخ
 45. محمد گفته:

  با سلام،
  من ۲۲سال دارم و ترم اخر لیسانس دبیری زبان (TEFL) هستم با معدل هفده. ۵ سال سابقه کار مرتبط دارم و حتی قبل از دانشگاه تدریس میکردم و الان مدرس آیلتس هستم، ایلتس ۷ به بالا هم میتونم بگیرم.
  ممنون میشم شرایطم رو برای تحصیل ارشد رشته خودم و شرایط ویزام بررسی کنید. تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کشورهای مختلفی میشه براتون اقدام کرد. سنتون مناسب هست اگر مدرک زبان بالای ۶٫۵ بگیرین میشه براتون اقدام کرد.

   پاسخ
 46. سامان گفته:

  سلام … من ۴ سال پیش به جرم توهین به یه اقایی ۵۰ هزارتومان جریمه شدم البته در دادگاه محکوم شدم به جرم توهین … حالا تو گواهی من نوشته سوپیشینه غیر حوثر جهت گرفتن ویزای تحصیلی کانادا یا اروپا مشکلی برام پیش میاد؟؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 47. پذیرش تحصیلی کانادا گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳۳ ساله، متاهل وفارغ التحصیل مهندسی عمران در سال ۹۰ هستم و چند ماه پیش امتحان آیلتس دادم و الان Overall Band Score من شده ۷٫ شاغل هستم و یه بچه ۲ساله دارم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم. چقدر شانس دارم پذیرش بگیرم ؟
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

  Rating: ۴
  پاسخ
 48. Sam گفته:

  سلام و خسته نباشید،من ۳۴ساله متاهل و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی در سال ۸۸،شاغل هستم و یه بچه ۲ساله دارم میخواستم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم ،چقدر شانس دارم پذیرش بگیرم،لطفا راهنمایی بفرمایید

  Rating: ۴
  پاسخ
 49. محمد گفته:

  با سلام
  بنده ٣٢ ساله فارغ‌التحصیل ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و سه سال از فراغت میگذره. ولی سابقه کار ندارم. می‌خوام برای کالج و رشته طراحی گرافیک شرکت کنم. با توجه به این تغییر مسیر تحصیلی و سن و شرایط آیا برای ویزا به مشکل زیادی برمیخورم؟ اگر جواب مثبت هستش چه راهی داره؟ تشکر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تغییر مسیر که ریسکتون رو بالا میبره ، اگر برای رشته های اقدام کنید که مشکل این چنینی ندارن مناسب هست. رشته های مدیریتی از این قبیل هستند. با توجه به رشته قبلیتون اگر بتونید مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ هم بگیرین خیلی پروسه مهاجرتتون زودتر انجام مبشه

   پاسخ
 50. neda گفته:

  با سلام
  من ۲۳ سال دارم و دانشجو سال اول پزشکی دانشگاه تهران هستم آیا با وجود گپ تحصیلی ۵ ساله قبل از ورود به دانشگاه در صورتی که از دانشگاه انصراف بدم شانسی برای ویزای تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس دارم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، ریسک ویزاتون بالا هست البته باید مشخص بشه که در این مدت ۵ سال به چه کاری مشغول بودین، برای رشته های مدیریت در بهترین حالت شابد بشه اقدام کرد

   پاسخ
 51. mahdi گفته:

  با سلام.
  پناهجوی ساکن ترکیه هستم که هنوز پرونده پناهجوییم بررسی نشده و فقط ثبت نام un شدم.
  مدرک تحصیلیم فوق لیسانس هست و مدرک خانمم لیسانس گمرک از دانشگاه جامع علمی کاربردی البته معدلش بالای ۱۸ هست.
  دو تا فرزند دارم که یکی ۱۴ و یکی ۸ ساله هستن.
  سوالم اینه که آیا می شود برای دریافت ویزای تحصیلی برای هر کداممان که امکان داشت اقدام نمود یا خیر.?
  و اگر بله مدت زمان و هزینه آنرا می خواستم بدونم.
  اگر در قسمت نظرات مقدور نمیباشد لطفا از طریق mail جوابم رو بدهید.
  سپاسگذارم.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، با اقدام برای پناهندگی اندکی شرایط خود را سخت تر کرده اید. باید شرایط سنی شما مشخص باشد تا بتوان اظهار نظر کرد.

   پاسخ
 52. sara گفته:

  سلام،وقتتون بخير،من ٢٦سال دارم ،مدركم ليسانس معماري وميخوام براي ويزاي تحصيلي كانادا اقدام كنم ،حداكثر زماني كه ميبره چقدره؟و٢ماه پيش برادرم با ويزاي توريستي كانادا رفته وميخواد اعلام پناهندگي كنه،ميخوام بدونم اين كار برادرم روي ويزاي من تأثير داره؟

  پاسخ
 53. آذر گفته:

  سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگر برای دخترم که ۷ سالشه ویزای تحصیلی بگیرم و من به عنوان همراه بیام میتونم اونجا با در دست داشتن مدارک دانشگاهیم اقدام کنم برای تحصیل خودم مدرک کاردانی دارم و ۷ سال از گرفتن فوق دیپلمم میگذره؟

  پاسخ
 54. پریا گفته:

  سلام آقای ملک پور، ممنون از اطلاعات مفیدتون.
  من برای مقطع دکتری رشته الکترونیک پذیرش و فاند کامل گرفتم و درخواست ویزای دانشجویی کردم و برای همسرم هم ویزای همراه درخواست کردم. متأسفانه از زمان درخواست ویزا پنج ماه می گذره و هیچ خبری نیست. ایمیل هم فرستادم ولی هنوز جوابی دریافت نکردم. خیلی نگران و سردرگم هستیم و نمی دونیم چه کاری باید انجام بدیم یا اینکه به کجا مراجعه کنیم. به دانشگاه هم اطلاع دادم و درخواست مرخصی کردم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 55. شهاب گفته:

  با سلام
  سپاس و تشکر فراوان بابت زحمات ارزشمندتان.
  بنده کارشناس ارشد دارم و ۳۸ سال سن دارم. میخواهم بدونم آیا من میتوانم پذیرش تحصیلی در ابتدا بگیرم و وقتی توانستم ویزا بگیرم در کانادا اون رو به ویرای کاری تبدیل کنم چون هدفم مهاجرت به کانادا است و گرفتن ویزای تحصیلی بیشتر بمنظور گرفتن ویزا است. چون از طریق نیروی متخصص نمره بنده به حد نصاب نمیرسد. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 56. H. R گفته:

  سلام
  من دانشجوی سال ۶ پزشکی هستم و ۲۵ سال دارم ميخواستم جهت ادامه تحصيل در مقطع تخصص در کانادا اقدام کنم. ميخواستم بدونم جهت تحصيل در مقطع تخصص هزينه گرفته می شود یا مثل یکسری کشورها حقوق به دانشجو تعلق میگیرد ؟
  از بین آزمون هایی که جهت اکسپت شدن مدرک پزشکی باید داده شود،برای آزمون عملی که در خود کانادا برگزار می شود نیاز به PR بودن هست یا خیر؟
  و اینکه من باید بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی جهت PR اقدام کنم؟ با توجه به اینکه یک و نام سال طرح اجباری پزشکی هم دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید سپس می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 57. شكيبا خرازي نيا گفته:

  سلام وخسته نباشيد.ميخواستم يك وقت مشاوره با اسكايپ از خود آقاي ملك پور بگيرم جهت ويزاي تحصيلي كانادا.باتشكر

  پاسخ
 58. وحید صنعتی گفته:

  با سلام خدمت آقای ملکپور عزیز و همکاران محترمتون.خانم بنده دانشجو کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه ازاد هستن و تا فوق لیسانس تموم کنن ۲۴ سالشون میشه و بچه هم نداریم و خودمم لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد هستم. اگر بخوایم برا کانادا اقدام کنیم برا خانمم ویزای کاری یا تحصیلی بهتره و هدفمون اقامت کانادا هست و چه راهی از نظر شما بهتره؟خودم میخوام به عنوان همراه با خانمم برم.اقای دکتر قبلا با شما لایو صحبت کردم و گفتین اجازه کار اونجا دارم.خانمم در حال گرفتن ایتلس با آقای دهقانی هستن.ممنون میشم بهمون جواب بدین که چه راهی برای ما بهتره❤

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید از طریق تحصیل اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید تا بتوانید به اقامت نیز دست یابید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 59. شبنم گفته:

  سلام،شبنم هستم ۲۷ سال دارم مدرک مهندسی برق از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶/۲۰
  متاهلم و درحال کلاس رفتن برای اخذ مدرک آیلتس،گپ تحصیلی حدودا ۳_۴ساله هستم آیا اگر بخوام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم این گپ تحصیلی دردسرساز میشه؟میتونم یه نامه از شرکت خصوصی بگیرم که بگم مشغول به کار بودم یا اینکه این نامه بدونه سابقه بیمه فاقد ارزش هستش،لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ پذیرش و ویزا نباید گپ تحصیلی داشته باشید و باید گپ تحصیلی خود را تکمیل نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 60. anahita گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر

  آقای دکتر ملک پور بنده ۲۷ سالمه ، لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس شیمی آلی از دانشگاه پیام نور رو دارم . مقاله ی ارشدم هم در ISI ثبت شده ، ۳ ساله فارق التحصیل شدم .الانم مشغول خوندن زبان برای آیلتس هستم.

  شوهرمم از مدیران شرکت بل روزانه فرانسه هستن.

  لطفا راهنماییم کنین برای تحصیل در دکترا در رشته بنده چه کشوری برای مهاجرت مناسبه در صورتی که بتونم همراه با شوهرم برم؟؟؟؟ هم برای تحصیل و هم کار

  خواهشا راهنماییم کنین

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 61. وحید صنعتی گفته:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید. خانمم ۲۲ سالشه لیسانس حقوق از دانشگاه ازاد با معدل حدود ۱۷ونیم و قبلا باهاتون لایو حرف زدیم و گفتین بخاطر اینکه بچه نداریم و شرایط مون خوبه و میتونیم برا فوق در کانادا،ویزای تحصیلی بگیریم الان خانمم مشغول زبان انگلیسی با آقای دهقانی هستن برا گرفتن ایتلس.الان برای فوق اینجا ثبت نام کرده و آزاد و پیام نور آورده و باید انتخاب رشته کنه.اگر خانمم انتخاب رشته کنه و با اینکه همه هدفمون کانادا هست مشکلی برا ویزای تحصیلی کانادا برامون پیش نمیاد که بخواد انتخاب رشته کنه؟ممنون میشم اگر جوابمون بدین چون انتخاب رشته هم دو روز بیشتر وقت نداره و دفترتون کامل مشغول هست که بخوایم مشاوره بگیریم.لطفا جوابمون بدین.ممنونیم ازتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی می توانید اقدام نمایید اما اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید در صورتی که گپ تحصیلی شما طولانی نگردد می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 62. اشكان گفته:

  با درود بي پايان خدمت شما دكتر عزيز
  هرچه تو لايو اينستاشركت ميكنيم ما را نميبينيد لا اقل اينجا به ما توجه كنيد
  خدا وكيلي ١ جواب به ما بديد تا بتونيم كار مهاجرتمونوبه اميد خدا شروع كنيم
  خانم بنده ٣٢ ساله وتا ماه اينده مدرك فوق ليسانس
  تو رشته روانشناسي تربيتي دريافت ميكنند و البته تو ازمون دكترا نيز مجاز شدند
  داراي سابقه كار تو مدرسه به مدت سه سال
  در حال حاضر برأي ايلتس شروع كردند
  ما دو فرزند ١١ و١٤ ساله داريم
  سؤال اول. أيا خانم بنده ميتونند دردانشگاه كانادا ثبت نام كنند
  سؤال دوم. أيا بنده و بچه ها ميتونيم به عنوان همراه به كانادا بريم
  سؤال سوم. أيا بچه ها به عنوان همراه ميتونند در كانادا تحصيل رايگان داشته باشند
  سؤال چهارم. اگر بنده بتونم به همراه خانمم برم اجازه كار خواهم داشت
  توضيحات.
  ۱ بنده هم برأي زبان ثبت نام كردم
  ۲٫سرمايه فعلي ما حدود ٣٥٠٠٠دلارامريكاست
  ۳٫قصد اصلي ما مهاجرت و تحصيل واينده بهتر برأي بچه هامون هست
  ۴٫ابته بنده داراي سابقه كار عالي (شغل ازاد)وسمت عالي تري درهمين رشته كاري درسيستم اداري نيز دارم(اينجا قابل ذكر نيست)
  خواهش ميكنم
  عاجزانه خواهش ميكنم
  خواهش ميكنم پاسخ بديد
  البته حتما ميخواهيم باشما وقت مشاوره اسكايپ هم بگيريم ولي نمي دونيم چگونه، شما كمك كنيد
  لطفا كمي إز محبتتون و مهربونيتون رابرأي ما هم خرج كنيد قربونتون برم
  ارزوي ما سلامتي شما و خانواده محترم و فرزند عزيزتون هست.
  ممنون از خدا كه شما فرشته زميني را براي راهنمايي و كمك بهمون داده و ممنون از شما كه هستيد
  فقط ١ خواهش ديگه اگه امكان داره و براتون مقدوره
  جواب ما را زود بديد تا مراحل لازم را شروع كنيم
  دوستتون داريم????

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام دوست گرامی همسر محترمتان در صورتی که بتوانند مدرک زبان خود را ارائه نمایند می توانند برای پذیرش تحصیلی کانادا اقدام داشته باشند اما تحصیل فرزند خود رایگان نخواهد بود و باید هزینه تحصیل را نیز پرداخت نمایید همچنین شما نیز امکان کار را خواهید داشت اما بهتر است با کارشناسان حقوقی ما مشاوره نمایید.

   پاسخ
 63. Fatemeh گفته:

  با عرض سلام من ۲۲سالمه لیسانس حقوق دارم برای ویزای تحصیلی کانادا میخواستم راهنماییم کنید متاهل هستم و میخوام همسرم بعنوان همراه بیاد و آیتلس چند باید بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید لطفااا

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع فوق لیسانس باید بتوانید ielts 6.5 را ارائه نمایید و سپس بتوانید اقدام داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 64. وحید صنعتی گفته:

  سلام خسته نباشید میگم به آقای دکتر عزیز و همکاران محترم تون. بنده ۲۷ سالمه متاهلم و خانمم ۲۲ سالشونه که مشاوره گرفتیم و با راهنمایی های شما متوجه شدیم خانمم با لیسانس حقوق که دارن میتونن واسه ارشد به کانادا ویزای تحصیلی بگیرن و الان مشغول زبان هستن برا آیلتس. من فوق دیپلم حسابداری دارم که هنوز دارم درس میخونم و چون رشته حسابداری تعریفی نداره خواستم ازتون خواهش کنم که بهم بگین برا لیسانسم چ رشته بخونم خوبه مثلا انواع مدیریت مثل بازرگانی یا دولتی میتونم و حتی حقوق.خواهش میکنم راهنماییم کنین که چ رشته ای برم که برا کانادا هم خوب باشه برا ارشدم.ممنونم ازتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع لیسانس در کانادا محدودیت سنی وجود دارد به همین دلیل می توانید در ابتدا به عنوان همراه همسرتان اقدام نمایید و سپس بتوانید برای تحصیل اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 65. سجاد نائینی گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور. من ۱۷ سالم هست و میخواستم سوال کنم برای پذیرش تحصیلی در دبیرستان های ونکوور با پرداخت سالانه حدود۱۰۰میلیون تومان امکانش هست .
  چندین مقاله در مورد مدارس باهوش که ایده این مدارس از خودم بوده هم دارم
  متشکر از لطف شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی امکان پذیر است اما باید بتوانید سرمایه خود را نیز افزایش دهید تا امکان اقدام برای مدارس متفاوتی را داشته باشید که بهتر است در این مورد با کارشناسان حقوقی ما مشاوره نمایید

   پاسخ
 66. mari گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور
  ازتون عاجزانه تقاضا دارم که سوال بنده رو لطف کرده پاسخ بدید
  بنده با دفتر اتریش هم تماس گرفتم همکارتون گفتند که نمیتونم باشما صحبت کنم
  سوالم اینه که بسیار هوش خوبی دارم ولی دیپلم هستم و ۳۷ ساله و قادر هستم که امسال آیلس نمره خوبی بگیرم.تمام این سالها کار میکردم و امکان درس خوندن نداشتم البته چون فقط پزشکی میخواستم نتونستم یکی ۲ سال فقط درس بخونم که موفق بشم .ظاهرا شرایط گرفتن ویزا برای من خیلی ضعیفه.
  ولی دختر ۱۵ ساله ای دارم که میخوام ویزای تحصیلی براش بگیرم و خودم به عنوان تک والد ویزای همراه بگیرم
  سوالم اینه که با ویزای همراه وارد کانادا بشم آیا این شانس رو دارم که بتونم با کالج هایی در اونجا مذاکره کنم و رضایتشونو برای ادامه تحصیل بدست بیارم؟ولو اینکه به صورت مشروط بهم پذیرش بدن.
  تمکن مالی هم هزینه تحصیل ۲سال خودم و دخترم رو
  میتونم در اولین ورود با خودم به کانادا ببرم و به طور متوسط ماهی حدود ۱۰۰۰دلار هم کمک هزینه از ایران بهم میرسه

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید برای ویزای تحصیلی فرزند خود اقدام نمایید اما چون شما با ویزای ویزیت می توانید در کشور حضور داشته باشید امکان کار و یا تحصیل را ندارید در صورتی که بتوانید ویزای خود را تغییر دهید که باید بتوانید گپ تحصیلی خود را نیز تکمیل نمایید. برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 67. لیلا گفته:

  با سلاام وخسته نباشید خدمت جناب آقای ملک پور وتشکر فراوان از توضیحات صوتی عالی و مفیدی که در کانالشون رایگان در اختیار ما قرار میدن ، من خانمی ۳۹ ساله هستم و متاهل ،و دارای فرزند ۱۲ساله لیسانس مدیریت بازرگانی دارم در شرف دادن آزمون آیلتس هستم و میخوام ویزای اقامت در کانادا یا یکی از کشورهای اروپایی رو بگیرم ، از نظر جناب عالی من از طریق ویزای تحصیلی برای خودم اقدام کنم بهتره؟؟؟ یا اینکه از طریق ویزای تحصیلی برای فرزندم اقدام کنم و اینکه همزمان با اون درخواست ویزای دایم بدم ،؟؟و اینکه من اگه بخوام ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد برای خودم اقدام کنم با توجه به سنم دیرنیست ؟؟؟وتا چه سنی میتونیم ویزای تحصیلی بگیریم و کدوم کشورها شرایطش بهتر هست ممنون از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   همان طور که اطلاع دارید برای پذیرش تحصیلی باید آیلتس ۶ یا ۵.۵ داشته باشید در داخل کانادا نباید بیشتر از ۶ سال باشد در این صورت شانس ویزا شدن کمتر خواهد شد. بهتر است با ما تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم

   پاسخ
 68. mie editor3 گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور.میخواستم سوال کنم برای پذیرش تحصیلی سن فرد متقاضی و زمان دریافت آخرین مدرک تحصیلی شخص مهمه؟ منظورم به طور کلی برای تحصیل در هر مقطعی است.ممنون از پاسخ‌گویی شما.سلامت و پایدار باشید

  پاسخ
 69. mie editor3 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. من ۳۵ سال سن دارم و متاهل هستم وهمسرم ۳۱ سال سن داررد. هر ۲ دیپلم ریاضی فیزیک داریم. همسرم خانه دار و من هم شغل کامپیوتر خدمات و تعمیرات و فروش سیستمهای کامپیوتری مشغول هستم و جواز کسب این شغل را به مدت ۹ سال دارم. ما مدرک زبان نداریم و میخواستیم برای تحصیل در کانادا اقدام کنیم برای همسرم و شنیدم که میشود کسانی که مدرک زبان ندارند پذیرش مشروط گرفت. من خواهرم مقیم کاناداست و در مونتریال زندگی میکند. میخواستم راهنمایی بفرمایید که آیا امکان گرفتن پذیرش برای همسرم و گرفتن ویزای همراه برای من امکان پذیر است؟ ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
 70. alireza گفته:

  درود و خسته نباشید
  اول جا داره تشکر کنم از اطلاع رسانی جامع و دقیقتون
  بنده لیسانس الکترونیک…معدل ۱۴…۲ تا مقاله isi دارم…ایتلس ۷٫۵…sop دارم یا همون انگیزه نامه…مدرک ترجمه شده اشنایی زبان برنامه نویسی و نرم افزارهای مهندسی رو در اختیار دارم و به امید حق دنبال ثبت اختراع هم هستم…با این شرایطی ک بنده دارم ب نظرتون میتونم در یکی از دانشگاههای کانادا پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله دوست گرامی با توجه به شرایط بسیار مناسبی که دارید می توانید برای مقطع master اقدام نمایید و پذیرش تحصیلی خود را نیزاخذ نمایید. اما می توانید برای بررسی اطلاعات خود با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید که می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 71. ترانه گفته:

  با سلام
  و سپاس از زحمات شما چه در کانال و چه سایت
  و تشکر ویژه از فایل های صوتی و راهنمایی های ارزنده جناب دکتر ملک پور
  ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید
  من ۳۱ساله هستم فوق لیسانس روانشناسی بالینی با معدل ۱۹.۳۳
  در حال گذراندن دوره های آیلتس
  یک دختر ۷ساله دارم و با همسرم علاقه مند به مهاجرت تحصیلی بنده برای دکتری هستیم
  اما واقعا نمی دونیم کجا اروپا استرالیا و یا کانادا
  با توجه به اینکه فرزند دبستانی داریم کجا بهترین انتخاب میتونه باشه؟
  پر از سوال و نگرانی هستم
  واقعا ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  برقرار باشید و سلامت ?

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید همچنین باید پروپوزال ارائه دهید تا امکان اخذ پذیرش را نیز داشته باشید که برای بسیاری از کشورها امکان اقدام دارید علاوه بر این موارد باید بتوانید مدرک زبان نیز ارائه دهید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ
 72. mie editor3 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.من ۳۰ سالم هست مجردو لیسانس زیست شناسی هستم.قصد گرفتن اقامت از کشورهای کانادا و اروپایی دارم با موسسه خیلی تماس گرفتم.چه کشور و نوع اقامتی برای من بهتر و سریعتره؟

  پاسخ
  • maryam گفته:

   سلام.من ۳۳ ساله هستم.متاهل و ۱۳ سال پیش کاردانی آزمایشگاه گرفتم.در سال ۹۶ مدرک فنی حرفه ای مدیریت هتلداری گرفتم.قصد تحصیل در کانادا در رشته هتلداری رو دارم.شانس من چه قدر است؟

   Rating: ۴
   پاسخ