شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و بررسی کامل شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا ، مهاجرت تحصیلی به استرالیا و مقاطع مختلفی که می توان با اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاههای استرالیا در آنها مشغول به تحصیل شد در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. شرایط ویزای دانشجویی استرالیا چیست؟ انواع ویزای تحصیلی استرالیا کدام است؟ میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا چقدر است؟ مدت زمان بررسی ویزای دانشجویی استرالیا چقدر است؟ شرایط سنی برای ویزای دانشجویی استرالیا چگونه است؟ آیا امکان اخذ ویزای دانشجویی استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ فرم های ویزای دانشجویی استرالیا چگونه پر می شوند؟ با دارا بودن شرایط ویزای دانشجویی استرالیا پس از چه مدتی می توان اقدام به اقامت دائم و پاسپورت استرالیا نمود؟ در این نوشتار تلاش نمودیم به شما سروران پاسخ این قبیل سوالات فوق را ارائه نموده و در رابطه با کلیه راهها و شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا و نحوه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اطلاعات کامل و جامعی ارائه نماییم.

کشور استرالیا به سبب دارا بودن دانشگاههای با رتبه جهانی بسیار بالا و همچنین کیفیت زندگی و دریافت خدمات اجتماعی مطلوب از جمله کشورهایی است که مورد استقبال متقاضیان مهاجرت می باشد. اگر تمایل دارید از چند و چون تحصیل در استرالیا و همچنین شرایط ویزای دانشجویی استرالیا آگاهی یابید پیشنهاد می کنیم مطالعه این نوشتار را از دست ندهید. در صورتی که تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل و اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا را دارید می توانید اطلاعات بسیاری از طریق جستجو در گوگل با استفاده از کلید واژه ملک پور و دستیابی به کلیه مقالات سایت های موسسه حقوقی ملک پور در این باب دریابید. همچنین اگر تمایل دارید بهترین روش مهاجرت به استرالیا را بر اساس شرایط خودتان ارزیابی نمایید و در این رابطه نیاز به دریافت اطلاعات کاملی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان ما در این باب مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. در ادامه مباحث ذیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و شرایط عمومی آن
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مدارس
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مقطع دکترا
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا به همراه بورس تحصیلی
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و کار دانشجویی
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و بررسی ویزای همراه
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و معرفی دانشگاه های برتر استرالیا
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و شرایط عمومی آن

استرالیا از جمله کشورهای صاحب نام در زمینه آموزش و پروش و نظام آموزشی می باشد چرا که سیستم آموزشی آن برگرفته از سیستم قوی آموزشی انگلستان می باشد. در کنار سطح بالای آموزش دارای شرایط بسیار ایده آلی به سبب زندگی می باشد. سطح بالای کیفیت زندگی، دریافت خدمات اجتماعی مقبول و مطلوب و همچنین درآمد مناسب از جمله پارامترهایی است که استرالیا را به کشوری پرطرفدار برای مهاجرت و اخذ اقامت خارجی و تابعیت مضاعف تبدیل کرده است.

چرا تحصیل در استرالیا - شرایط ویزای تحصیلی استرالیا - شرایط تحصیل در استرالیا

لازم به ذکر است سیستم آموزشی کشور استرالیا دقیقا منطبق بر سیستم آموزشی آمریکا و انگلستان است که همین امر از جمله دلایلی است که بسیار در تلاشند که با آگاهی از شرایط ویزای دانشجویی استرالیا خود را با پیشنیازهای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاههای استرالیا همگام و منطبق کنند. در این سطح آموزشی و رفاهی بالا می توان گفت کشور استرالیا به افرادی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند کمک می کند تا پیش از اتمام تحصیل با ورود به سیستم های امتیازبندی ویزای کاری شرایط اخذ اقامت کاری در استرالیا را مهیا سازند و در ادامه موفق به اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا گردند. در این راستا لازم به ذکر است که استرالیا با توجه به داشتن جمعیتی معادل ۲۵٫۴۲۱٫۲۰۰ نفر دارای نرخ بیکاری پایینی می باشد که این نسبت پایین نشان از پویا بودن اقتصاد و چرخه فعال صنعت در این کشور خواهد بود. مساحت کشور استرالیا حدود ۷٫۷۰۰ هزار کیلومتر مربع است و پایتخت آن شهر کانبرا و از جمله شهرهای بزرگ و پرجمعیت استرالیا عبارتند از سیدنی ، ملبورن و پرت. واحد پول استرالیا دلار استرالیا است و زبان رسمی آن انگلیسی می باشد که یکی از دلایل استقبال مهاجران انگلیسی زبان بودن استرالیاست.

برای تحصیل در استرالیا ، باید ویزای دانشجویی استرالیا بگیرید. شما باید به اداره مهاجرت و مرزبانی (DIBP) استرالیا ثابت کنید که از شرایط زیر را برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا دارید :

 • الزامات قانونی موقت (GTE)
 • شرایط مالی
 • شرط مهارت زبان انگلیسی
 • الزامات سلامت و شخصیت

باید فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا را تکمیل کنید، هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنید و در صورت تایید در مصاحبه شرکت کنید.

الزام قانونی موقت (GTE) چیست؟

این طرح در نوامبر سال ۲۰۱۱ معرفی شد و بر اساس آن متقاضی ویزا باید بتواند قصد واقعی خود برای اقامت موقت در استرالیا شرح دهد که می تواند به منظور تحصیل یا همراهی یک دانشجو به عنوان وابسته (یعنی همسر یا فرزند) یا به عنوان سرپرست قانونی باشد. تصمیم گیرندگان در DIBP موارد زیر را در نظر می گیرند:

 • شرایط موجود در کشور اصلی شما
 • شرایط بالقوه برای شما در استرالیا
 • اهمیت دوره انتخابی برای آینده شما
 • سابقه مهاجرتی شما
 • سایر مسائل مرتبط

به منظور اطلاع از اینکه شرایط GTE را دارید یا خیر، ممکن است از شما بخواهند تا در یک مصاحبه در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری استرالیا شرکت کنید. برخی از متقاضیان نیز فقط باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند.

تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا

انواع ویزای دانشجویی استرالیا قبلاً با توجه به سطح تحصیلات طبقه بندی می شد، اما در ۱ ژوئیه ۲۰۱۶ این روند ساده تر شد و اکنون تمام دانشجویان بین المللی می توانند برای اخذ ویزای دانشجویی (زیرمجموعه ۵۰۰) به صورت آنلاین درخواست دهند. این تغییرات همچنین به این معنی است که دانشجویان دیگر نیازی به شرکت در ارزیابی سطح ریسک مهاجرتی ندارند، چرا که چارچوب درخواست برای همه دانشجویان یکسان است. قبل از درخواست ویزا، باید تأییدیه ثبت نام (COE) یا معرفی نامه ای مبنی بر پذیرش در دوره های موسسات آموزشی مشترک (CRICOS) ارائه دهید. COE در قالب یک کد آنلاین است که شما باید در قسمت مربوطه در درخواست ویزای آنلاین خود وارد کنید. همچنین ممکن است نیاز به پرداخت ودیعه برای هزینه های تحصیل خود داشته باشید.

سپس می توانید در مقاطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهید، اما در صورت تغییر رشته در در چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) باید ویزای دانشجویی جدید بگیرید.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا

هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین خود باید شرایط زیر را برای اخذ ویزای دانشجوی استرالیا داشته باشید:

 • الزامات مالی:

باید منبع مالی کافی برای پوشش هزینه های تحصیلی، مسافرت و زندگی داشته باشید. از جولای ۲۰۱۶، مبلغی که برای اثبات تامین هزینه های زندگی (جدا از پرداخت هزینه تحصیل و سفر) نیاز دارید، در طول یک سال ۱۹۸۳۰ دلار استرالیا (تقریباً ۱۵۱۷۰ دلار آمریکا) است. اگر وابستگانی (مانند همسر و فرزندان) داشته باشید، باید شواهدی ارائه دهید مبنی بر اینکه توانایی تامین مخارج زندگی و هزینه تحصیل آنها را نیز دارا می باشید. همچنین می توانید با ارائه مدارکی نشان دهید که همسر یا والدین شما می توانند به لحاظ مالی حامی شما باشند و حداقل ۶۰ هزار دلار استرالیا (۴۵۸۵۰ دلار آمریکا) در سال درآمد دارند.

 • شرط مهارت زبان انگلیسی درشرایط ویزای دانشجویی استرالیا :

اگر اهل یک کشور انگلیسی زبان نیستید (و حداقل به مدت پنج سال در یک کشور انگلیسی زبان تحصیل نکرده باشید)، لازم است اثبات کنید که سطح تسلط شما به زبان انگلیسی مورد تایید است. در وب سایت DIBP آزمون های مورد تایید و مجاز از قبیل آیلتس، تافل، آزمون زبان انگلیسی پیرسون (PTE) و آزمون انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE) فهرست شده است. نمره مورد نیاز شما بستگی دارد به این دارد که شما در کدام یک از دوره های تحصیلی تمام وقت ، دوره های مقدماتی و یا دوره مقدماتی زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی (ELICOS) ثبت نام کرده باشید.

 • الزامات سلامت شرایط ویزای دانشجویی استرالیا :

ممکن است از برخی دانشجویان خواسته شود تا معاینات پزشکی و یا رادیولوژی داشته باشند تا وضعیت سلامت آنها مشخص شود (این شرط معمولاً برای کسانی است که قصد دارند به عنوان دکتر، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند). در این صورت باید به یک پزشک مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید.

همه دانشجویان به استثنای کسانی که اهل بلژیک یا نروژ هستند، باید بیمه درمانی دانشجویان خارجی (OSHC) را خریداری کنند. شما می توانید این بیمه را از طریق دانشگاه محل تحصیل خود و یا به طور مستقیم از یکی از پنج ارائه دهنده مورد تایید خریداری کنید: Australian Health Management، BUPA Australia، Medibank Private، Allianz Global Assistance و nib OSHC. هزینه این بیمه درمانی تا حد زیادی بستگی به ارائه دهنده آن دارد. دانشجویان سوئدی که بیمه درمانی را از طریق CSN International یا Kammarkollegiet خریداری می کنند، نیازی به خرید OSHC ندارند. دانشجویان بلژیکی و نروژی نیز نیازی به خرید OSHC به عنوان بخشی از روند درخواست ویزا ندارند.

 • الزامات شخصیتی:

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا به این معنی است که شما باید از ویژگی های شخصیتی خوبی برای ورود به استرالیا برخوردار باشید. این معیارها شامل عدم سوء سابقه کیفری است. همچنین ممکن است نیاز به اخذ یک گواهی عدم سوء سابقه رسمی (یا تاییدیه پلیس) داشته باشید و از شما خواسته شود که فرم اظهار قانونی شخصیتی را تکمیل کنید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد مهاجرت تحصیلی یا کاری به استرالیا

📌 سوال شما پاسخ ما
📌با سلام
بنده ۳۳ سالم هست. کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفهان و ارشد دانشگاه اصفهان در رشته مهندسی برق دارم. قصد مهاجرت دائم به استرالیا را دارم. در ضمن سابقه هشت سال تدریس در هنرستان فنی حرفه ای رو دارم.
برای مهاجرت چقدر شرایطم مناسب است؟
بهتر است از طریق مهاجرت کاری اقدام نمایم یا مهاجرت تحصیلی؟
 🌟در این پادکست به سوال شما پاسخ داده ایم.
🥇آیا مایلید سوالات خود را مجانی بپرسید؟
🎖آیا مایلید بدون هزینه پاسخ دریافت کنید؟
🌍در روی هر کدام از وب سایتهای ما روی قسمت سوالات ما کلیک بفرمایید و سوال خود را با ذکر نام و مشخصات کامل بپرسید🌐

شرایط تحصیل در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

شرایط ویزای تحصیل استرالیا و تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در استرالیا در مدارس برای متقاضیانی که سنی زیر ۱۸ سال دارند نیز امکان پذیر خواهد بود. سن ورود به مدرسه در مقطع ابتدایی در کشور استرالیا ۷ سال می باشد و تا ۱۲ سالگی به پایان خواهد رسید. پس از فارع التحصیلی در مقطع ابتدایی در سنین ۱۲ الی ۱۳ سالگی دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان خواهند شد که تا ۱۷ الی ۱۸ سالگی امتداد خواهد داشت. پس از فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان متقاضیان می توانند وارد دانشگاه شده و در رشته های مختلف مشغول به تحصیل گردند؛ عده ای از دانش آموزان که تمایل دارند در کالج ها ادامه تحصیل دهند می توانند از سنین ۱۵ سالگی به جای ورود به دبیرستان وارد کالج شده و تا ۱۸ سالگی در کالج ها مشغول به تحصیل گردند. در استرالیا مدارس دولتی و خصوصی مانند اکثر کشورها وجود دارد.

اتباع و شهروندان استرالیایی و افرادی که اقامت دائم استرالیا را دارند می توانند کلیه خدمات آموزشی را به صورت رایگان در مدارس دولتی استرالیا دریافت نمایند؛ اما دانش آموزانی بین المللی از سراسر جهان که تمایل به تحصیل در مدارس استرالیا دارند می توانند از مدارس استرالیا پذیرش ( Admission ) دریافت کنند و مشغول به تحصیل گردند.

لازم به ذکر است مدارس خصوصی که دانش آموزان بین المللی در آن مشغول به تحصیل هستند، شبانه روزی می باشند که دانش آموزان با تحصیل در این دسته از مدارس می توانند بدون والدین در کشور استرالیا مشغول به تحصیل باشند. البته به دانش آموزان اجازه تحصیل در مدارس روزانه استرالیا داده خواهد شد که در این صورت به والدین آنها نیز اجازه داده می شود که به بهانه تحصیل فرزندانشان در کشور استرالیا اقامت داشته باشند و همراه فرزندان خود باشند. در این شرایط امکان اقامت خواهر و برادر متقاضی که زیر ۱۸ سال سن دارند نیز به این بهانه وجود خواهد داشت. این ویزا تحت عنوان ویزای گاردین (Guardian) به متقاضیان اعطا می گردد.

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

تحصیل در مدارس اتریش
تحصیل در مدارس کانادا
معرفی کالج بلربیز

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی

کشور استرالیا از دانشگاهای بسیار در شهرهای مطرحی چون ملبورن ، سیدنی و پرت با رتبه های بالای جهانی برخوردار است که متقاضیان با برخورداری از شرایط ویزای دانشجویی استرالیا می توانند به جهت تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی با مدرک دیپلم اقدام نمایند. تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا ۴ سال زمان خواهد برد. در این مقطع متقاضیان باید آیتلس ۶ به منظور تحصیل در استرالیا ارائه نمایند که البته این امکان برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا وجود خواهد داشت که دوره هایی تحت عنوان فاندیشن را گذرانده و بعد به جهت تحصیل در دانشگاهها در مقطع کارشناسی در کورس اصلی مورد نظرشان اقدام کنند چرا که این دوره نیاز به حداقل دانش و تسلط به زبان انگلیسی را خواهد داشت. از جمله شرایط ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع لیسانس دارا بودن دیپلم دوازده ساله است. برای تحصیل در دانشگاههای مطرح استرالیا نیاز است متقاضیان دارای حداقل معدل ۱۵ باشند که در صورت نداشتن این شرایط می توان در ابتدا همانطور که ذکر شد در دوره فاندیشن اقدام نمود. تحصیل در دانشگاههای استرالیا در مقطع کارشناسی با توجه به دانشگاه دارای هزینه های متغیری است که به نسبت رتبه بندی دانشگاهها این شهریه ها سالیانه بین ۲۰ الی ۳۰ هزار یورو متغییر خواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج از کشور ـ تحصیل در مقطع لیسانس در خارج از کشور

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

کشور استرالیا به دلیل دارا بودن دانشگاههایی با رتبه های بالا در جهان و گسترده گی رشته هایی که ارائه می دهد از جمله پرطرفدارترین مقصدهایی هستند که دانشجویان به جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند چرا که پس از فارغ التحصیلی امکان کاریابی و اخذ اقامت کاری و نتیجتا اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا از این طریق امکان پذیر خواهد بود. متقاضیان کار در استرالیا با تحصیل در این کشور شانس خود را به جهت جذب بازار کار استرالیا بسیار افزایش خواهند داد. همچنین دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا می توانند شرایط لازم برای دریافت فاند در مقطع دکترا و به صورت کلی تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای این کشور فراهم سازند. از جمله شرایط ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع فوق لیسانس دارا بودن مدرک لیسانس به همراه مدرک زبان آیلتس با نمره ۶٫۵ می باشد. لازم به ذکر است که دولت استرالیا بودجه قابل توجهی را به سبب انجام پروژه های علمی دانشگاهها ، تحقیق و پژوهش در نظر می گیرد که دانشجویان برتر می توانند با ارائه پروژه های تحقیقاتی و ارتقاء رزومه خود شرایط مناسبی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری و کار در ارگان های تحقیقاتی این کشور فراهم کنند. از جمله شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و همچنین تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان با نمره آیلتس ۶٫۵ می باشد و دانشجویان در این مقطع اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته را خواهند داشت.

تحصیل در استرالیا - شرایط ویزای دانشجویی استرالیا - ویزای تحصیلی استرالیا - تحصیل در دانشگاههای استرالیا

گر تمایل به تحصیل در استرالیا هستید و نیازمند اطلاعات مکفی در رابطه با شرایط ویزای دانشجویی استرالیا هستید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و اطلاعات کاملی در این رابطه دریافت نمایید.

اعزام دانشجو به استرالیا

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا و یا شرایط ویزای دانشجویی استرالیا در این مقطع بسیار خاص می باشد. به جهت « تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا »‌ به :

 • یک رزومه تحقیقاتی قوی
 • کلیه نمرات و ریز نمرات در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • مدرک آیلتس ۷ که بدون آن شرایط دشوار خواهد شد
 • داشتن مقالات علمی و قوی در مجلات معتبر نظیر ISI
 • همچنین به یک استاد راهنما ( Super Visor )

نیاز دارید که البته معمولا سوپر وایزر از قبل با متقاضی مصاحبه ای خواهد داشت.

تحصیل در مقطع دکترا در خارج از کشور - ویزای تحصیلی دکترا

شایان ذکر است که اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا امکان پذیر است و از جمله نکات مثبت می توان به استقبال کشور استرالیا و پشتیبانی از پروژه های تحقیقتی و پژوهشی اشاره نمود. در صورتی که متقاضی تحصیل در استرالیا رزومه تحقیقاتی قوی، مقالات ISI معتبر، پشتیبانی استاد راهنما و همچنین مدرک آیلتس ۷ داشته باشد شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا خواهد داشت که با این شرایط به راحتی می تواند هزینه های زندگی دانشجویی و مخارج اقامت تحصیلی خود را در این کشور تامین نماید. دانشجویان دکترا در استرالیا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهد داشت و در تعطیلات به صورت تمام وقت می توانند مشغول به کار باشند.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در استرالیا به صورت کلی شامل هزینه می شود و دانش آموزان و دانشجویان بین المللی باید بابت تحصیل هزینه آن را پرداخت کنند. کشور استرالیا به افرادی که دارای رزومه های تحصیلی بسیار قوی هستند تحت شرایطی بورسیه تحصیلی اعطا می کند که کمک کننده آنها جهت تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خواهد بود. افرادی که تمایل به تحصیل در استرالیا به صورت رایگان دارند باید موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از این کشور گردند. در کشور استرالیا اغلب به متقاضیان تحصیل دکترا در استرالیا بورسیه تحصیلی اعطا می شود که شرایط خاصی برای دریافت آن وجود دارد نظیر، مدرک آیلتس با نمره ۷، مقالات معتبر در ISI، و همچنین یک استاد راهنما و یا سوپروایزر که از قبل با متقاضی تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا مصاحبه نموده و تمایل به استفاده وی در پروژه های علمی داشته باشد، انگیزه نامه قوی و همچنین داشتن توصیه نامه از دو استاد در مقطع قبلی. به صورت کلی می توان گفت به جهت اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا متقاضی باید از رزومه بسیار قوی علمی برخوردار باشد.

بورسیه تحصیلی در خارج از کشور

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی و همچنین نوع مدارس و دانشگاههای آن متغیر می باشد. لازم به ذکر است برای دانش آموزان و دانش جویان بین المللی تحصیل رایگان امکان پذیر نخواهد بود به جهت تحصیل در استرالیا باید شهریه مدارس و دانشگاهها پرداخت گردد.

خاطر نشان می شود که تحصیل در استرالیا تنها برای افرادی که تبعه و شهروند این کشور هستند و یا مجوز اقامت دائم استرالیا را دارند رایگان خواهد بود.

در ادامه شهریه تحصیل در استرالیا و همچنین هزینه زندگی در این کشور در جداول ذیل بررسی می گردد.

هزینه تحصیل در استرالیا

مقطع تحصیلی شهریه ( دلار استرالیا )
دبستان ۷،۸۰۰ الی ۳۰،۰۰۰
دبیرستان ۴،۰۰۰ الی  ۲۲،۰۰۰
کالج ۱۰،۰۰۰ الی ۲۰،۰۰۰
کارشناسی ۱۰،۰۰۰ الی  ۲۵،۰۰۰
کارشناسی ارشد ۱۵،۰۰۰ الی ۳۰،۰۰۰
دکترا ۱۴،۰۰۰ الی ۳۵،۰۰۰

هزینه زندگی در استرالیا

نوع هزینه میزان هزینه ها (دلار استرالیا)
اجاره ماهانه آپارتمان (۱ اتاق خواب) در مرکز شهر ۱،۶۹۷٫۵۷
اجاره ماهانه آپارتمان (۱ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۲۹۴٫۶۴
اجاره ماهانه آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر ۲،۷۰۰٫۵۱
اجاره ماهانه آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز ۱،۹۰۴٫۹۸
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ۷،۹۳۳٫۴۶
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز ۵،۸۳۹٫۱۲
شیر (۱ لیتر) ۱٫۵۰
نان شیرینی تازه (۵۰۰ گرم) ۲٫۶۶
برنج (۱ کیلوگرم) ۲٫۶۵
تخم مرغ ( ۱۲عدد) ۴٫۳۳
پنیر محلی (۱ کیلوگرم) ۹٫۲۹
مرغ (۱ کیلوگرم) ۱۰٫۵۵
گوشت گاو (۱ کیلوگرم) ۱۵٫۲۸
سیب (۱ کیلوگرم) ۴٫۲۵
موز (۱ کیلوگرم) ۳٫۴۳
گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۵٫۱۰
سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۳٫۲۵
پیاز (۱ کیلو گرم) ۲٫۵۶
آب (بطری ۱٫۵ لیتری) ۲٫۱۷
غذا برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط ۸۰٫۰۰
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) ۴٫۲۰
تاکسی ۱ کیلومتر (تعرفه عادی) ۲٫۰۰
بنزین (۱ لیتر) ۱٫۴۶
شارژ برای آپارتمان ۸۵ متر مربع ۲۰۱٫۶۰
اینترنت ۷۳٫۷۶
۱ دقیقه. تعرفه محلی پیش پرداخت تلفن همراه (بدون تخفیف و برنامه) ۰٫۲۹

نمودار هزینه های زندگی در استرالیا

نمودار هزینه های زندگی در استرالیا

به جهت آگاهی از ریز هزینه ها و مخارج زندگی در استرالیا و اقامت در این کشور پیشنهاد می شود مطالعه مقاله ای با عنوان «‌ هزینه های زندگی در استرالیا » را از دست ندهید.

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل در استرالیا دارند و با دریافت اطلاعاتی در باب شرایط ویزای دانشجویی استرالیا می خواهند در این باب اقدام نمایند باید به این نکته توجه داشته باشند که از آنجایی که تحصیلشان رایگان نیست می توانند با کار نیمه وقت بخش قابل توجهی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایند. طبق قوانین کشور استرالیا دانشجویان بین المللی در کلیه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند ۲۰ ساعت در هفته به صورت نیمه وقت ( Part Time ) کار کنند. در تعطیلات نیز اجازه کار تمام وقت ( Full Time ) خواهند داشت. از این رو می توانند تا حدود ۶۰ درصد از هزینه های خود را تأمین نمایند و همچنین با جامعه استرالیا به صورت بهتری ادغام گردند. البته لازم به ذکر است تامین هزینه های تحصیل و زندگی به شغلی که متقاضی تحصیل در استرالیا به صورت پاره وقت مشغول می گردد ارتباط مستقیمی خواهد داشت.

شرایط کار ضمن تحصیل در خارج از کشور

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و بررسی ویزای همراه

متقاضیانی که از تمامی شرایط ویزای دانشجویی استرالیا آگاهی دارند و تمایل به اخذ آن نیز دارند و همچنین می خواهند که خانواده خود را نیز در استرالیا همراه داشته باشند به دو دسته زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال تقسیم می گردند. دانش آموزانی که زیر ۱۸ سال هستند و در کشور استرالیا مشغول به تحصیل در مدارس هستند می توانند یکی از والدینشان را در کنار خود تحت عنوان ویزای گاردین داشته باشند که نکته جالب توجه و مثبت امکان الحاق خواهر و برادر و همچنین دیگر والدین وی پس از یک وقفه کوتاه خواهد بود. در صورتی که متقاضی تحصیل در استرالیا بالای ۱۸ سال داشته و همچنین متاهل باشد می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را در استرالیا همراه خود داشته باشد.

ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور

نکته

از جمله نکات مهم و مثبت در رابطه با دانشجویان بین المللی متاهل در استرالیا می توان به اجازه کار تمام وقت همراه ( همسر) آن اشاره داشت که در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط داشته و دارای تخصص و رزومه قوی باشد شانس کاریابی بالایی خواهد داشت.

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و معرفی دانشگاه های برتر استرالیا

دانشگاههای استرالیا از جمله برترین دانشگاههای جهان هستند که از بین ۱۰۰ دانشگاه برتر در دنیا ۸ تای آنها متعلق به کشور استرالیا است. لازم به ذکر است افرادی که می خواهند با دریافت اطلاعاتی در باب ویزای تحصیلی استرالیا جهت تحصیل در دانشگاههای این کشور اقدام کنند می توانند در دانشگاههای استرالیا در رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنر، علوم زیستی، علوم اجتماعی و همچنین علوم فیزیک جزء ۵۰ دانشگاه برتر جهان محسوب می گردد مشغول به تحصیل شوند. در ادامه با برخی از این دانشگاهها آشنا خواهید شد.

نام دانشگاه آدرس وب سایت
دانشگاه ملی استرالیا http://www.anu.edu.au/study/information-for/international-students
دانشگاه کانبرا http://www.canberra.edu.au/international
دانشگاه کاتولیک استرالیا https://www.acu.edu.au/international
دانشگاه چارلز استوری http://www.csu.edu.au/international
دانشگاه مککری https://www.mq.edu.au/international.php
دانشگاه جنوب شرقی http://scu.edu.au/international/
دانشگاه سیدنی http://sydney.edu.au/future-students
دانشگاه تکنولوژی، سیدنی http://www.uts.edu.au/future-students/international
دانشگاه وولونگونگ https://www.uow.edu.au/future/international/index.html
دانشگاه گریفیت http://www.griffith.edu.au/international
دانشگاه ملی استرالیا http://www.anu.edu.au/study/information-for/international-students
تحصیل در دانشگاه ملبورن استرالیا

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای دانشجویی استرالیا چقدر طول می کشه؟ به منظور تحصیل در استرالیا باید در ابتدا از دانشگاههای مورد نظر و یا مدارس آن پذیرش اخذ نمود و بعد جهت اخذ ویزای استرالیا اقدام نمود که باید از شرایط ویزای دانشجویی استرالیا آگاهی کامل داشت و یا با یک وکیل آگاه و مسلط اقدام نمود. در ادامه به جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا مدارک مورد نیاز خدمت شما سروران شرح داده خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیل در استرالیا

 • پاسپورت
 • عکس
 • ریز نمرات کلیه مقاطع تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
 • در صورت وجود ارائه سوابق کاری
 • مدرک زبان ( در صورت تمایل به اخذ پذیرش مدارس نیازی به ارائه مدرک زبان نیست)
 • ارائه مدراک تحصیلی مقاطع سپری شده با ترجمه رسمی

در وب سایت DIBP فهرستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی ارائه شده است. به طور معمول، دانشجویان باید مدارک زیر را ارسال کنند:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی استرالیا (۱۵۷ دلار استرالیا)
 • هزینه بررسی درخواست ویزا که در حال حاضر در اکثر موارد ۵۵۰ دلار استرالیا (۴۲۰ دلار آمریکا) است.
 • کپی صفحه بیوگرافی گذرنامه (ممکن است از برخی از دانشجویان خواسته شوند که گذرنامه خود را به صورت فیزیکی ارائه دهند).
 • تاییدیه ثبت نام یا پیشنهاد نامه
 • مدارک اثبات منابع مالی کافی
 • مدارک مربوط به بیمه درمانی
 • نتایج آزمون زبان انگلیسی
 • نتایج بررسی سابقه کیفری
 • چهار قطعه عکس جدید در اندازه عکس گذرنامه

پس از تهیه مدارک لازم و اسکن آنها، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و از طریق سیستم ImmiAccount درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

در خصوص شرایط ویزای دانشجویی استرالیا می توان بیان نمود که در اکثر درخواست های ویزا طی چهار هفته بررسی می شوند. اگر طول تحصیل در استرالیا بیش از ۱۰ ماه است و در پایان سال تحصیلی دانشگاه های استرالیا (معمولاً در اواسط دسامبر) به اتمام می رسد، ویزای شما معمولاً تا ۱۵ مارس سال بعد معتبر خواهد بود. اگر طول تحصیل شما بیش از ۱۰ ماه باشد و در ماه ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، ویزای شما معمولاً تا دو ماه پس از اتمام دوره تحصیلی شما معتبر خواهد بود.

در برخی شرایط خاص می توانید پس از اتمام اعتبار ویزای خود برای دریافت یک ویزای جدید درخواست دهید (برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت DIBP مراجعه کنید).

تحصیل در مدارس اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

مزایای ویزای دانشجویی

شما می توانید با استفاده از ویزای دانشجویی خود تا ۹۰ روز قبل از شروع دوره تحصیلی خود وارد استرالیا شوید. طی هفت روز پس از ورود به کشور باید آدرس محل اقامت خود را به موسسه آموزشی محل تحصیل خود اطلاع دهید و همچنین در صورت تغییر آدرس، طی هفت روز آدرس جدید را به آنها اطلاع دهید.

با استفاده از ویزای دانشجویی استرالیا می توانید در طول ترم می توانید هر دو هفته یکبار به ۴۰ ساعت و در طول تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنید. ویزای تحصیلی به طور خودکار همراه با اجازه کار برای شما صادر می شود، اگرچه شما تا شروع دوره تحصیلی خود اجازه کار ندارید و نباید برای حمایت مالی از خود یا خانواده خود دراسترالیا صرفاً متکی به کار خود باشید. اگر در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کنید، هیچ گونه محدودیت کاری برای شما وجود ندارد. در نظر داشته باشید که هر دوره کارآموزی یا کاری که بخشی از دوره تحصیلی شما باشد، فاقد این محدودیت ها است. کار داوطلبانه یا بدون حقوق فاقد محدودیت ۴۰ ساعتی است، در صورتی که کار شما کاملاً داوطلبانه باشد و برای یک سازمان غیر انتفاعی و در راستای منافع جامعه باشد.

دارندگان ویزای دانشجویی استرالیاملزم به رعایت الزامات خاصی هستند: شما باید در یک دوره تحصیلی ثبت شده در CRICOS ثبت نام کنید، به طور مرتب در کلاس ها شرکت کنید، پیشرفت تحصیلی مناسبی داشته باشید و بیمه سلامت OSHC را خریداری کنید. همچنین شرایط ویزای خاصی وجود دارد که شما و وابستگان شما باید رعایت کنید و نقض شرایط ویزای دانشجویی استرالیا ممکن است منجر به لغو ویزا شود.

ویزای استرالیا

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا و موقعیت کار پس از تحصیل

مهم

افرادی که تحصیل در استرالیا را انتخاب می کنند و تمایل به آگاهی از شرایط ویزای دانشجویی استرالیا دارند باید اطلاع داشته باشند که پس از فارغ التحصیلی می توانند به مدت ۱۸ ماه در کشور استرالیا اقامت داشته به دنبال کار بگردند. در مدت این ۱۸ ماه نیز می توانند به صورت تمام وقت بدون محدودیت به کار مشغول گردند.

متقاضیان اگر تمایل به اخذ اقامت کاری استرالیا دارند باید کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابند تا موفق به اخذ اقامت کاری و در نهایت شرایط اخذ اقامت دائم را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به سطح آموزش در دانشگاههای استرالیا شانس کاریابی پس از فارغ التحصیلی برای متقاضیان بسیار بالاست چرا که در حین تحصیل به تسلط کافی به زبان انگلیسی رسیده اند. همچنین زمان کافی جهت ادغام و برقراری رابطه با جوامع استرالیا را داشته اند که این امر در رابطه با کاریابی در استرالیا بی تاثیر نخواهد بود. در دیگر نکات مثبت در رابطه با کشور استرالیا نرخ بیکاری نسبتا پایین آن است که در سالهای اخیر با سیر نزولی همراه بوده است. نرخ بیکاری استرالیا در سال های اخیر را در نمودار ذیل مشاهده می کنید.

نمودار نرخ بیکاری استرالیا در بازه سالهای 2010 تا 2019

شرایط ویزای تحصیلی استرالیا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

مهم

متقاضیان آگاهی از شرایط ویزای تحصیلی استرالیا می بایست به این امر واقف باشند که تحصیل خود به تنهایی نمی تواند موجب اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا گردد اما می تواند زمینه ساز این امر مهم باشد.

 بدین طریق که زمانی که متقاضی تحصیل در استرالیا فارغ التحصیل می گردد باید از طریق برنامه های مهاجرتی استرالیا اقدام نموده و اقامت استرالیا را اخذ نماید. افرادی که در کشور استرالیا تحصیل می کنند پس از اتمام تحصیل می تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای به ساب کلاس ۴۸۹ تغییر دهند و به مدت ۱۸ ماه در کشور استرالیا اقامت نموده و به جستجوی کار بپردازند که لازم به ذکر است.

ویزای ۴۸۹ استرالیا قابل تمدید نمی باشد و متقاضی ظرف ۱۸ ماه باید کار مناسب یافته و استخدام گردد.

در صورت یافتن کار مناسب و مطابق با رشته تحصیلی می تواند ویزای کاری استرالیا را اتخاذ نمایند. پس از ۴ سال کار و زندگی در کشور استرالیا می توانند جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. پس از دریافت کارت اقامت دائم استرالیا مدت ۲ الی ۳ سال بعد می توانند جهت دریافت پاسپورت و تابعیت استرالیا به اداره مهاجرت این کشور مراجعه نموده و درخواست خود را ارائه دهند.

هزینه مهاجرت به استرالیا
شرایط ویزای دانشجویی استرالیا و سخن پایانی

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا ، پروسه تحصیل در این کشور و همچنین امکان کار در کشور استرالیا پس از فارغ التحصیلی در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. کشور استرالیا به دلیل سطح رفاهی بالای و همچنین خدماتی که شهروندان آن دریافت می کنند در زمره مقاصد اول جهت مهاجرت می باشد. تحصیل در استرالیا می تواند شرایطی را فراهم آورد که به کار و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت استرالیا منجر گردد. داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی می تواند این شرایط ویزای تحصیلی و دریافت آن و همچنین کاریابی و در نهایت اخذ اقامت دائم و پاسپورت را راحتتر نماید. از دیگر نکات مثبت تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می توان به اجازه ورود همراه و همچنین اجازه کار و تحصیل وی در استرالیا اشاره داشت. در این نوشتار تلاش نمودیم کلیه شرایط ویزای دانشجویی استرالیا را خدمت شما سروران شرح نماییم تا با اطلاعات کافی تصمیم درست را اتخاذ نمایید. در صورتی که سوالی در این رابطه می توانید ابهامات خود را در قسمت دیدگاهها و یا به صورت گسترده تر در انجمن پرسش و پاسخ همگانی مطرح نمایید و در کمترین زمان به پاسخی صحیح و شفاف دست یابید. موسسه حقوقی ملک پور برای عزیزانی که تمایل به مهاجرت دارند و در انتخاب مسیر و مقصد مناسب به جهت مهاجرت سردرگم هستند این امکان را فراهم ساخته که با تماس به کلیه دفاتر از مشاوره رایگان تلفنی بهرمند شده و شرایط خود را بررسی نموده و اطلاعات بسیاری در رابطه با کشورهای مناسب به جهت مهاجرت کسب کنند.

1 hpjdh[ fi jhddn kzv ld fhan
56 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. منور گفته:

  خیلی ممنونم از راهنماییهاتون
  با عرض پوزش ، اگه فول فاند هم شده باشیم، باز هم ارایه تمکن مالی لازم است؟

  خیلی ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
 2. منور گفته:

  با سلام وو عرض ادب
  در ابتدا میخواستم بدونم که ایا برای ویزای همراه دانشجویی احتیاجی به ارایه مدرک زبان هست یا خیر؟
  و اینکه تمکن مالی برای ویزای دانشجویی به همراه همسر چه مقدار هست و اینکه از چه مدت قبل از اقدام جهت ویزای دانشجویی لازم به ارایه گردش حساب هست و اینکه ایا سند ملک هم قبول می کنند یا خیر؟

  خیلیی ممنونمم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام وقت بخیر.
   معمولا همراه به مدرک زبان خاصی نیاز ندارد، اما اگر داشته باشد خیلی خوبه.
   تمکن مالی هم بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار می باشد. معمولا چند ماه قبل از رفتن به سفارت باید اون گردش حساب نشان داده شود. خیر سند ملک نمی تواند به عنوان گردش حساب ارائه شود.

   پاسخ
 3. الهیار عزیزی گفته:

  سلام وقتتون بخیر

  من می خوام برای استرالیا اقدام کنم. لیسانس برقمو سال ۸۸ گرفتم قصد گرفتن فول فاند برای فوق لیسانس تو استرالیا دارم. میشه کمکم کنید چیکار کنم لطفا؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز گپ تحصیلی شما برای تحصیل در استرالیا بسیار بالاست .توضیه میگردد برای کشورهائی نظیر اتریش و دانمارک و هلند و …. که گپ تحصیلی اهمیت زیادی ندارد اقدام کنید . در ضمن امکان اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس بسیار پائین هست .

   پاسخ
 4. وحید گفته:

  سلام‌. برای تحصیل در خارج از کشور اروپا بهتر به ایرانی ها ویزا میده یا کشور هایی مثل استرالیا، کانادا یا نیوزلند؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز سهولت و سختی اخذ ویزای تحصیلی کشورها بستگی به شرایط شما مانند سن و رشته و سطح زبان دارد

   پاسخ
 5. قربانی گفته:

  سلام روزتون بخیر
  من ۳۷ سالمه و فوق لیسانس مکانیک دارم. اگر من با این سن مجدد فوق لیسانس اقدام کنم میتونم پذیرش و ویزا بگیرم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز گپ تحصیلی دراخذ ویزای استرالیا بسیار با اهمیت می باشد. شما چه سالی فارغ التحصیل شدید؟

   پاسخ
 6. راحیل گفته:

  سلام و عرض ادب. خیلی از شما ممنونم بابت مقاله خیلی خوبتون. من ۲۷ ساله و دیپلم هستم. آیلتس ۵ هم دارم برای رشته های پزشکی در استرالیا می تونم اقدام کنم ؟ خیلی ممنونم از پاسخگویی شما

  Rating: ۵
  پاسخ
 7. کیارش گفته:

  سلام. خسته نباشید.
  من ۲۳ سالمه و مدرک لیسانس دانشگاه علمی کاربردی دارم و مدرک زبان آیلتس ۵ آیا می تونم برای ویزای تحصیلی استرالیا برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا نیاز هست که شما مدرک آیلتس ۶و نیم را داشته باشید

   پاسخ
 8. سینا گفته:

  سلام
  ممنون از مقاله خوب شما
  برای تحصیل در دبیرستان ها استرالیا شرط معدل و مدرک زبان نیاز هست؟ من می خوام با خانوادم برم استرالیا و از طریق من انجام بشه. ۱۵ سالمه

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز معدل در پذیرش از مدارس استر الیا قطعا تاثیر گذار خواهد بود .مدرک زبان نیاز ندارید ولی می بایست زبانتان در سطح قابل قبولی باشد . دوست عزیز از آنجا که برای تحصیل در مدارس استرالیا هزینه بالائی می بایست پرداخت کنید و از طرفی اخذ ویزای این کشور به سختی امکانپذیر می لاشد .پیشنهاد میگردد برای تحصیل رایگان در مدارس اتریش اقدام نمائید .

   پاسخ
 9. GM گفته:

  سلام و عرض ادب،
  ممنون از مطالب مفید وب سایت شما. سوالی که داشتم این هست که هزینه های تحصیل در استرالیا کمتر هست یا نروژ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز متاسفانه در استرالیا تحصیل رایگان نیست اما شما می توانید در نروژ به زبان انگلیسی رایگان تحصیل نمایید.

   پاسخ
 10. raha گفته:

  با سلام
  آیا مدت زمان تحصیل در استرالیا شامل مدت زمان لازم برای دریافت پاسپورت این کشور میشود؟
  به عنوان مثال اگر بنده دوره‌ی دکتری پذیرش شوم، پس از فارغ التحصیلی و یافتن کار، ۴ سال از زمان لازم برای دریافت اقامت را سپری کرده ام یا اینکه مدت زمان لازم از صفر محاسبه می‌شود و پس از گذارندن ۸ سال در استرالیا میتوانم اقامت دائم را دریافت کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و وقت بخیر.
   در هیچ کشوری صرف تحصیل دلیل بر اقامت دائم نخواهد بود. برای شما از زمانی که مالیات به اون کشور پرداخت کنید، اون سال ها جزء سال های اقامتی شما محسوب خواهد شد.
   موفق باشید

   پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و وقت بخیر.
   در هیچ کشوری صرف تحصیل دلیل بر اقامت دائم نخواهد بود. برای شما از زمانی که مالیات به اون کشور پرداخت کنید، اون سال ها جزء سال های اقامتی شما محسوب خواهد شد.
   موفق باشید

   پاسخ
 11. مریم گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و امسال سال ۱۲ رو به اتمام رسوندم و مدرکم رو گرفتم. میخوام برای تحصیل در مقطع لیسانس به استرالیا مهاجرت کنم. آیلتس ۶٫۵ دارم. میشه راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟ ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز شرایط سنی و مدرک زبان شما برای اخذ ویزای استرالیا بسیار مناسب هست .شما می بایست ابتدا پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاههای استرالیا را اخذ و بواسطه آن برای اخذ ویزا اقدام نمائید .

   پاسخ
 12. مهسا گفته:

  با سلام
  برای ویزای تحصیلی در فرانسه شرط سن وجود دارد؟ آیا ویزای همراه همزمان صادر می شود؟ و آیا همراه اجازه کار دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای اخذ ویزای تحصیلی برای افرادی که دیپلم دارند تا ۲۳ سال و برای افرادی که لیسانس دارند تا ۲۶ سال و برای کسانیکه فوق لیسانس دارند می توان تا سن ۳۲ سال اقدام نمود . برای ویزای همراه نیز می توان همزمان درخواست داد ولی همراه اجازه کار نخواهد داشت.

   پاسخ
 13. دلارام گفته:

  سلام خسته نباشید. من ویزا دانشجویی استرالیا دارم و یکساله که استرالیا هستم. با نامزدم که ایران هست قصد ازدواج داریم. آیا اونم بعد ازدواج از طریق من می تونه سریع بیاد اینجا و کار کنه؟ ویزا میگیره؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، شما باید اقامت دائم داشته باشید یا پاسپورت که پروسه ایشون راحت تر انجام بشه . ولی اگر رابطتون قابل اثبات هست و سند ازدواج دارین میشه برای ایشون اقدام کرد.

   پاسخ
 14. مینا گفته:

  سلام
  سوالی از خدممتون دارم
  مدرک ارشد معماری دانشگاه تهران دارم ۲۶ سالمه
  میخواستم برای ارشد دوم یا دکترا اقدام کنم برای استرالیا البته نیاز به اسکلارشیپ هم دارم
  میخواستم بدونم برای این دو مقطع با این شرایط اگه فاند بگیرم همسرم هم میتونه ویزای همراه بگیره !؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر نیاز به فاند و اسکالرشیپ دارین برای دکترا اقدام بفرمایید خیلی نتیجه بهتری خواهد داشت و باید در ابتدا سوپروایزر پیدا کنید. در خصوص همسر هم پیشنهاد میشه که در ابتدا خودتون اقدام بفرمایید و بعد از مشخص شدن وضعیت اقامت خودتون برای همسر هم اقدام بفرمایید.

   پاسخ
 15. م.پ گفته:

  سلام خسته نباشید.ببخشید من میخواستم واسه ارشداقدام کنم.به نظرتون اگه یکی از همراهان بنده مشکل پزشکی داشته باشن،این موضوع میتونه تو ویزای دانشجویی من تاثیر بذاره یا باعث لغو اون بشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، بهتره که شما در ابتدا اقدام کنید و ویزا تحصیلی رو بگیرین بعد برای همراهتون اقدام کنید ، پیشنهاد می کنیم که برای کشورهای اقدام کنید که بیمه درمانی قدرتمندی دارند ، اتریش از این کشورها هست و بعدش اگه شرایط رو مهیا کنید می تونید برای درمان همراه هم اقدام کنید.

   پاسخ
 16. سهی گفته:

  باسلام
  من مدرک کاردانی نقشه کشی معماری رودارم.برای کارشناسی میخواستم دراسترالیا ادامه تحصیل بدم ..ولی از شرایطش واصلا نمیدونم.من ۲۴ سالمه ومجرد.شرایط مالی رودارم…ودرحال حاضر اقدام کردم برای مدرک زبان یاهمون آیتیلس..میشه منو راهنمایی کنید

  پاسخ
 17. احسان گفته:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی برق الکترونیک دانشگاه سراسری و ارشد روانشناسی بالینی با معدل A.برای مقطع دکترا قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های استرالیا را دارم.ایا با توجه به غیر مرتبط بودن مدرک لیسانس ،امکان گرفتن فاند کامل برای من وجود دارد؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای اخذ پذیرش در دروه دکترا باید در ابتدا سوپروایزر خود را تعیین کنید و بعد از آن از طریق سوپروایزر برای اخذ فاند اقدام کنید.

   پاسخ
 18. ساینا گفته:

  با سلام و سپاس از زحماتتون
  من برای دکترا سالی ۳۰ هزار دلار فاند گرفتم. میخواستم بدونم برای سفارت استرالیا باز هم نامه تمکن مالی برای خود و همسرم لازم دارم؟

  پاسخ
 19. سعید گفته:

  سلام خسته نباشید
  من شرایط پذیرش از یکی از دانشگاهها رو دارم و تمکن مالی هم مشکلی نداره ولی از صدور ویزا میترسونن
  میگن شرایط ویزا خیلی سخت شده حتی در بعضی موارد مدارک رو نخونده رد میکنن
  این امکان وجود داره که من پذیرش رو بگیرم و برای گرفتن ویزا به شما مراجعه کنم ؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. مرجان گفته:

  سلام وقت شما به خیر. ببخشید من بیرون از ایران هستم و نتونستم باهاتون تماس بگیرم و سوالم رو بپرسم.
  در بخش مربوط به مدارک تحصیلی ویزای استرالیا خواستم بپرسم آیا ترجمه رسمی مدارک همراه با مهر دادگستری و وزرات امور خارجه باید باشه یا فقط ترجمه توسط دارالترجمه کافیه؟
  خیلی ممنون میشم پاسخم رو بدید.

  پاسخ
 21. مهتاب گفته:

  سلام آقای ملک پور.من تصمیم دارم برای ارشد استرالیا اقدام کنم و بیشتر شرایط لازم رو اطلاع دارم.فقط میخوام بدونم برای ویزای تحصیلی ارشد تمکن مالی وجود داره؟اگه هست چقدره؟ چون تو سایت های مختلف چیزای متفاوتی مینویسن.واقعا گیج کننده شدم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام بله باید نامه تمکن مالی خود را به سفارت نیز ارائه نمایید که هزینه تحصیل و زندگی شما نیز خواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 22. زینب گفته:

  با سلام
  بنده سال گذشته در مقطع فوق لیسانس رشته IT فارغ التحصیل شدم. با همسرم قصد مهاجرت به استرالیا داریم. سابقه کاری من کمتر از یک سال هست. اما تخصص همسرم عمران هست، ایشون ۲۹ سال دارند و حدود ۶ سال سابقه کاری مرتبط. برای مهاجرت دو راه به ذهنمون رسیده:
  ۱- مهاجرت از طریق تخصص که همسرم نفر اصلی باشد.
  ۲- دریافت ویزای تحصیلی برای مقطع دکترا من.
  در این خصوص چند تا سوال داشتم:
  ۱- به نظر شما، طی کردن کدام مسیر سریع تر و منطقی تر هست؟
  ۲- در جاهای مختلف خوندم که در ویزای تحصیلی، اجازه کارِ فردِ همراه هم محدود هست، این رو چطور میشه مطمئن شد که می توانند فول تایم کار کنند یا خیر؟
  ۳- در ویزای تحصیلی، فرد همراه باید چه شرایطی داشته باشه تا بتونه ویزای همراه رو بگیره؟
  خیلی ممنون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید امتیاز لازم را بدست آورید همچنین برای ورود به مقطع دکترا باید بتوانید سوپروایزر خود را پیدا نمایید سپس می توانید اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 23. الهه گفته:

  با سلام. بابت وب سایت عالی و اطلاعات دقیقتون سپاسگزارم. من و همسرم استرالیا هستیم. خواهر کوچکم قصد دارد برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معماری به همراه همسر و فرزند دو ساله اش به سیدنی بیایند. خواهرم ۳۲ سال دارد. مدارک زبان ایشان کامل است و در مقطع کارشناسی امسال فارغ التحصیل شده اند و از نظر مالی مشکلی وجود ندارد و بعلاوه من و همسرم هم از استرالیا می توانیم اسپانسر ایشان بشویم.معدل ایشان بالای ۱۶ است. محبت میفرمایید راهنمایی کنید. ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در صورتی که بتوانند مدرک زبان خود را نیز ارائه نمایند امکان اخذ پذیرش و پس از آن ویزا را خواهند داشت برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 24. mie editor3 گفته:

  سلام اقای ملک پور از زحمات و وقتی که برای ما میگذارید به سوال ها جواب بدید متشکرم.بنده جوانی ۱۹ ساله هستم برای سال سوم کنکور میدم در رشته تجربی خیلی علاقمند به رشته پزشکی هستم و در این دوسال موفق نشدم و خیلی علاقمند به تحصیل در دانشگاه سیدنی هستم میخواستم بدونم شرایط بورسیه این دانشگاه چجوریه یا کلا چجوری میتونم وارد رشته پزشکی این دانشگاه بشوم زبانم خوبه از لحاظ مالی تقریبا ماهی ۲٫۵ میلیون تومان میتونم ساپورت بشم ممنون اگه جواب بدید خیلی ذهنم درگیره.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط مالی شما برای تحصیل در کشور استرالیا دارای ریسک است . بهتر است در ابتدا با خط ویژه ما تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت تلفنی مشاوره خدمت شما ارائه نماییم . با تشکر

   پاسخ
Rating: 5