شرایط ویزای کار آلمان

شرایط ویزای کار آلمان

شرایط ویزای کار آلمان

شرایط ویزای کار آلمان

شرایط ویزای کار آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق کار ، ویزای جستجوی کار در آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به آلمان یکی از مباحث بسیار مهم برای متقاضیان مهاجرت است. با توجه به شرایط مناسبی که برای کار در آلمان وجود دارد در این نوشتار سعی می کنیم که شرایط ویزای کار آلمان را بیان کنیم و به برخی از سوالات شما در مورد شرایط ویزای کار آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار پاسخ دهیم. برای از سوالات مهم را در زیر با هم مرور می کنیم و در ادامه به آن ها پاسخ می دهیم.

شرایط ویزای کار آلمان موضوعی است که در این مقاله سعی داریم به بررسی و تشریح آن بپردازیم ، کشور صنعتی آلمان جزء معدود کشورهایی است که ویزای کار و ویزای جستجوی کار در اتحادیه اروپا صادر می کند و متقاضیان دریافت ویزای کار آلمان واجد شرایط میتوانند با ارائه مدارک لازم که در ادامه به آنها می پردازیم درخواست ویزای جستجوی کار در آلمان نمایند و با ورود به خاک آلمان به دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند.

فایل های صوتی و تصویری موسسه ملک پور در مورد شرایط ویزای کار آلمان

مهاجرت به آلمان و ویزای کار آلمان برای اشخاصی که دارای شرایط و مدارک لازم باشند صادر می گردد ، یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به آلمان اخذ ویزای کار یا ویزای جستجوی کار آلمان می باشد ، موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش با سابقه درخشان و ۱۵ ساله خود در جهت اخذ ویزای کار آلمان و شرایط اخذ اقامت آلمان می تواند به شما متقاضیان دریافت ویزای کار آلمان و پروسه کاریابی در آلمان و موسسات کاریابی در آلمان و همینطور لیست مشاغل مورد نیاز آلمان کمک شایانی نماید .

 • آیا امکان دریافت ویزای کار برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا در کشور آلمان امکان پذیر می باشد ؟
 • شرایط ویزای کار آلمان و کاریابی در آلمان چیست ؟
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار آلمان چیست ؟
 • بعد از ورود به خاک آلمان از چه نهاد هایی برای پیدا کردن شغل می توان استفاده نمود ؟
 • سایت های دولتی و خصوصی کاریابی در آلمان کدامند ؟ مدت زمان ویزای کار و ویزای جستجوی کار در آلمان چقدر می باشد ؟
 • انواع ویزای کار آلمان چیست ؟
 • کدام رشته ها در آلمان شرایط مناسبی برای اخذ ویزا دارند ؟

سایر سوالات شما متقاضیان ویزای کار آلمان و اخذ تابعیت آلمان که سعی داریم با توجه به قوانین اداره کار در آلمان به آنها پاسخ دهیم .

انواع ویزای کار آلمان

در کشور آلمان دو نوع ویزای کار وجود دارد

 • ویزای کار یا SKILLED WORKER
 • ویزای جستجوی کار

شرایط ویزای کار آلمان یا SKILLED WORKER

در خصوص شرایط ویزای کار آلمان می توان بیان نمود که متقاضی این نوع ویزا اجازه دارد برای مدت مشخص بین سه الی شش ماه ( نود روز تا یکصد و هشتاد روز ) در خاک کشور آلمان به دنبال کار و شغل باشد و زمانیکه در این بازه زمانی شغلی را پیدا نمود به کشور مبدا بازگشته و تقاضای ویزای کار سه ماهه از کنسولگری آلمان را می دهد و می تواند برای پروسه اخذ کارت آبی وارد خاک آلمان شود ، سپس بعد از اینکه وارد آلمان شد درخواست کارت آبی نموده که صدور کارت آبی یک ماه زمان خواهد برد .

در رابطه با شرایط ویزای کار آلمان اینگونه است که زمانی شخص میتواند درخواست اقامت آلمان نماید که پس از اخذ شغل مدتی مالیات موفق به دولت آلمان پرداخت نماید . دریافت پیشنهاد کاری در آلمان مستلزم این است که آن شغل ابتدا در خاک آلمان به مدت سه ماه آگهی شود چراکه اتباع آلمانی نسبت به سایر اتباع اولویت دارند و سپس به خاطر اینکه آلمان عضو اتحادیه اروپا می باشد شغل مورد نظر می بایست سه ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر در این بازه ی زمانی شش ماهه شخصی نتواند این شغل را کسب کند کارفرما میتواند پیشنهاد کاری JOB OFFER به اتباع خارج از اتحادیه اروپا ارائه دهد .

شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

در شرایط ویزای کار آلمان برای اخذ ویزای موقت جستجوی کار  Arbaeit suche( نیروهای متخصص وحرفه ای ) چه شرایطی می بایست رعایت گردد :

مدت زمان ویزای جستجوی کار شش ماه است که شخص تنها شش ماه فرصت پیدا کردن کار در خاک آلمان را دارد و تمدید این ویزا بدون پیدا کردن کار با شرایط بسیار خاص انجام می پذیرد ، هدف از سفر به آلمان می بایست قابل درک و فهم و مورد قبول سفارت باشد ، مطابق با قوانین ۶۶ و ۶۸ اقامت آلمان متقاضی می بایست تمام هزینه های شش ماه سفر خود به آلمان را داشته باشد ، در شرایط ویزای کار آلمان افرادی که ویزای جستجوی کار به دست می آورند باید قبل از ورود به کشور آلمان ثابت نمایند که در صورت پیدا نکردن کار در این بازه زمانی منطقه شنگن را ترک خواهد نمود.

متقاضیان شرایط ویزای کار آلمان که متاهل و همینطور دارای فرزند هستند نمی توانند از ابتدا خانواده خود را همراه ببرند بلکه بعد از ورود به خاک آلمان و پیدا نمودن شغل و مراجعه به اداره مهاجرت کارت اقامت موقت خود را دریافت نموده و سپس میتواند برای خانواده خود درخواست نماید .

ویزای جستجوی آلمان و شرایط ویزای کار آلمان امروزه در بین اقشار مختلف جامعه بیشترین طرفدار را دارد و هر ساله متقاضیان فراوانی از سفارت آلمان درخواست ویزای جستجوی کار ( نیروی متخصص ) را می نمایند رشته های مختلف مهندسی بیشترین شانس را برای کسب ویزای کار دارند چرا که کشور صنعتی آلمان مشتاق نیروی کار در زمینه های صنعتی می باشد و حقوق مهندسین در کشور المان نیز سالیانه حداقل ۳۶ هزار یورو تا ۹۰ هزار یورو می باشد که همین عامل باعث جذب مهندسان از سراسر دنیا در آلمان شده است .

شرایط اولیه برای ویزای جستجوی کار آلمان

 • مدرک لیسانس آلمانی یا مدرک معادل از سایر کشورها
 • حداقل ۵ سال سابقه کاری در رشته مرتبط
 • نشان دهنده مدرک دال بر توانایی مالی برای پوشش هزینه های حضور در آلمان (پرینت حساب های بانکی سه ماه گذشته و حداقل موجودی ۸۷۰۰ یورو و سایر مدارک مالی متقاضی)
 • بیمه درمانی مسافرتی شنگن  برای طول مدت مسافرت بین سه تا شش ماه  با پوشش حداقل سی هزار یوروی که در تمام کشورهای اتحادیه اروپا دارای اعتبار باشد ( مراجعه به دفاتر بیمه درمانی شنگن معتبر ) به همراه یک سری کپی

شرایط ویزای کار آلمان و مدارک مورد نیاز جهت ارائه درخواست ویزای کار آلمان

 1. نسخه فرم ویزا که بایست توسط متقاضی امضا گردد و به صورت خوانا و کامل یا به زبان انگلیسی یا به زبان آلمانی تکمیل گردد .
 2. پاسپورت امضا شده توسط متقاضی که حداقل  اعتبار آن  می بایست تا ۱۲ ماه پس از پایان ویزای کار باشد ، به همراه یک سری کپی از صفحات دوم و سوم و همچنین در صورت وجود پاسپورت های قدیمی ارائه آنها الزامی است .
 3. سه قطعه عکس رنگی با زمینه ای روشن که در ابعاد ۳*۴ باشد ، البته باید در نظر داشت که عکس ارائه شده نباید عکسی قدیم تر از شش ماه باشد چون توسط سفارت اعتباری ندارد .
 4. شناسنامه شخص به همراه یکسری کپی از تمام صفحات آن
 5. پاسپورت و شناسنامه همسر (در صورت وجود ) و یا در صورت طلاق یا فوت ارائه حکم طلاق یا گواهی فوت همسر .
 6. دعوت نامه امضا شده تجاری که هدف و طول مدت سفر در آن قید شده است همچنین دعوت کننده می بایست تمامی مخارج مسافرت شخص را تامین نماید .
 7. مکاتبات با شرکتی که از او دعوت کرده است و کلیه مدارک دعوت کننده (در صورت وجود )
 8. گواهی اشتغال به کار که توسط کارفرما و در سربرگ شرکت فراهم می شود و سایر مدارک مربوط به شرکت من الجمله روزنامه رسمی شرکت ، فیش حقوقی (در صورت وجود سوابق بیمه تامین اجتماعی نیز ارائه گردد) .
 9. اصل و یک سری کپی از اسناد مالکیت ( اموال منقول و غیر منقول )
 10. وضعیت مالی و شغلی همسر حتی اگر به عنوان همراه سفر نکند .
 11. در صورت داشتن فرزند ارائه مدارک فرزندان
 12. ارائه مدرک نشانگر دانش زبان آلمانی و انگلیسی

شرایط ویزای کار آلمان و معرفی برخی از سایت کاریابی در کشور آلمان

چند نمونه سایت کاریابی برای جستجوی کار در آلمان که می توان به افرادی که جویای کار هستند کمک شایانی نماید :

 • www.monster.de
 • www.stepstone.de
 • www.jobware.de
 • www.academicjobseu.com
 • www.xing.ed
 • www.ingenieurkarriere.de

لینک مقاله پیشنهادی => « تحصیل در آلمان »

 

سخن پایانی در مورد شرایط ویزای کار آلمان

البته افراد زمانیکه وارد خاک آلمان می شوند علاوه بر سایت های کاریابی بنگاه ها و آژانس های کاریابی متعددی وجود دارد که برای پیدا نمودن کار می توانند به این بنگاه ها مراجعه کنند ، با توجه به موارد گفته شده در باب شرایط ویزای کار آلمان ، ویزای جستجوی کار و موسسات کاریابی آلمان میتوان نتیجه گرفت با توجه به شرایط اقتصادی و صنعتی بودن کشور آلمان و  شرایط ویزای کار آلمان آلمان بسیار مناسب و ایده آل می باشد و همچنین سطح بیکاری در کشور آلمان زیر ۵ درصد می باشد.

در اتحادیه اروپا تنها کشور آلمان و اتریش با توجه به نیاز به نیروی کار دارای ویزای جستجوی کار می باشد ، البته طرق دیگری برای مهاجرت به آلمان وجود دارد اما کم هزینه ترین روش و کم ریسک ترین نوع ویزا همان ویزای جستجوی کار می باشد حال شما متقاضیان کار در آلمان می توانید برای به دست آوردن اطلاعات کامل در باب شرایط ویزای کار آلمان با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و مشاوره رایگان در باب شرایط ویزای کار آلمان ، کاریابی در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق کار به دست آورید . امیدوار است که از مقاله شرایط ویزای کار آلمان بهره کافی را برده باشید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

12 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. eli ahmadi گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای ملک پور ، من راننده پایه یک هستم و حدود ۱۰ سال سابقه کار دارم ، همراه با بیمه مربوط به شغلم ، ۳۳سال سن دارم و متاهل و بدون فرزند . و مدرک زبان المانی A1 را دارم آیا میتوانم از طریق کاریابی مربوط به شغلم در کشور آلمان ویزای کار بگیرم . ممنون میشم که راهنماایم کنید با تشکر از شما …

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  با سلام و درود فراوان من و همسرم هر دو ۳۶ ساله فوق شیمی و فوق صنایع با ۸ سال سابقه کار و ۲ سال ستبقه مدیریت خواستار مهاجرت به المان هستیم ایا امکان یافتن کار هست یا فقط تحصیلی بسیار سپاس از پاسخ شما لطفا وقت مشاوره حضوری نیز بدهید

  پاسخ
 3. mie editor3 گفته:

  با سلام و احترام فراوان خدمت جناب دکتر ملک پور و همکاران گرامیتان قبل از هر چیز بابت این همه اطلاعات بروز و ارزشمند که مطمئنا انرژی و وقت زیادی از شما عزیزان می گیرد از صمیم قلب تشکر می کنم. خدا خیرتون بده. چون همیشه تاکید می فرمایید که توضیحات کامل را بنویسیم من بطور کامل توضیح می دهم و پیشاپیش از طولانی شدن کامنت عذر می خوام. خدمتتون عرض کنم که من مدرک لیسانس نرم افزار کامپیوتر و فوق لیسانس مکاترونیک دارم با بیش از ۶ سال سابقه کار و بیمه از چند شرکت بسیار معتبر در زمینه برنامه نویسی NET.شامل ASP.Net , ASP.Net MVC و تمامی تکنولوژی های بروز در زمینه Backend و FrontEnd در وب اپلیکیشنها و وبسایتها و طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن های موبایل (Android و iOS) مدرک زبان ندارم اما مشکل زیادی در گرفتن مدرک نیست و بخاطر استفاده روزمره از زبان در کار و جستجو در اینترنت و فروم های برانامه نویسی به زبان انگلیسی فکر کنم بتوانم با سعی و تلاش زیاد در مدت کمی برای مدرک انگلیسی یا در صورت صلاحدید شما مدرک آلمانی اقدام کنم. ۳۲ سال سن دارم و متاهل هستم اما فرزند نداریم. رزومه خودم رو هم براتون به ایمیل g@mie.company که در پیام تصویری در کانال تلگرام برای همکاری فرمودید ارسال کردم و منتظر خبر خوش از جانب شما بودیم. همسر بنده هم مدرک لیسانس و فوق لیسانس نرم افزار کامپیوتر و ۸ سال سابقه کار مرتبط دارند و در واقع همکار هستیم. با اجازه شما قصد مهاجرت کاری داریم و با همکاران شما هم تماس گرفتم که فرمودند بهترین و سریعترین روش اقدام برای تحصیل در مجارستان و سپس در حین تحصیل در مجارستان ؛ یافتن کار در آلمان می باشد اما با توجه به اطلاعاتی که دادند مبلغ زیادی برای ویزای تحصیلی مجارستان (حدود ۳۵ میلیون تومان برای یک سال) به هدر میرود. لطفا من رو راهنمایی کنید و بفرمایید بهترین و سریعترین روش چگونه و به کدام کشور هست چون آنطور که متوجه شدم مثلا وقت سفارت آلمان برای ویزای جستجوی کار ۱۳ تا ۱۵ ماه زمان میبرد و تصمیم ما این هست که در صورت امکان در مدت کمتری بتوانیم اقدام به مهاجرت کنیم و هدف ما صاحب فرزند شدن پس از مهاجرت می باشد. بسیار بسیار ممنون از راهنماییتون موفق باشید

  پاسخ
 4. mie editor3 گفته:

  سلام و عرض ادب من ۱۹سالمه میخوام مدرکه کامپیوتر و ارایشگری بگیرم و زبان المانی تاb1یاد بگیرم برم المان با این مدرکا میشه اقامت گرفت و در اونجا کار کرد؟؟؟ و با چ هزینه ای باید رفت؟

  پاسخ
 5. mie editor3 گفته:

  با سلام.اینجانب ۳۳ ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد عمرا ن گرایش ژئوتکنیک و همسرم ۲۸ ساله و دانشجوی دکتری زبانشناسی هستند .هر دو دانشگاه سراسری هستیم.من ۳ سال سابقه کار دارم البته بیمه ای .میخواستم بپرسم اگر تا سه سال آینده که خانومم درسش تموم میشه ما میتوانیم برای کار به کشور آلمان سفر کنیم.در ضمن یک دختر ۲ ساله هم داریم.

  پاسخ
 6. mie editor3 گفته:

  سلام خسته نباشید من همسرم پرستار هست و خود در زمینه نقاشی حرفه ای کار می کنم می خواستم برای کار مهاجرت کنم و اونجا بچه دار بشیم شما با این شرایط کجا به معرفی می کنید .ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
 7. mie editor3 گفته:

  سلام خسته نباشید لطفا جوابمو بدین چندین بار سوال کردم تماس گرفتم کسی پاسخ نداد…. پسر۱۸ ساله هستم و از نظر تحصیلی=ایلتس //تی تی سی //دیپلم کامپیوتر //گواهینامه طراحی وبسایت و اندروید (معادل لیسانس نرم افزار) از دانشگاه تهران / و مدارک فنی حرفه ای متعددی مثل نرم افزار…طراحی وب..عکاسی ..فتوشاپ…اندروید نویسی و گواهی نامه فیطیوتراپی از مجتمع فنی تهران///دارم////ایا شرایط گرفتن ویزای کار و یا تحصیل با بودجه ۲۰ م در اروپا یا سایر کشور ها دارم؟؟؟؟

  پاسخ
 8. mie editor3 گفته:

  سلام وقت بخیر، من برای مهاجرت کاری به آلمان تحقیقاتی رو انجام دادم، بعضی مطالب خیلی واضح و روشن بودن وگاها به تناقض هایی هم رسیدم، همانطور که در جریان هستید وقت سفارت برای مصاحبه تا حدودا ۱ سال طولانی شده،کسانی هستند کار پیدا کردند از طریق سایت ها توی ایران، و بعد از مصاحبه حالا یا حضوری یا از طریق اسکایپ و گرفتن شغل مدارک تایید اخذ شغل رو ارائه دادند به سفارت و گاها کارفرما هم یه ایمیل زده به سفارت برای سرعت بخشیدن به روند اخذ ویزای کاری(اینها تجربه های افراد هست که شخصا بعد از موفقیت و مهاجرت به دیگر دوستان منتقل میکنند)، در جای دیگری کسانی هستند که میگن این اتفاق نمیفته، یعنی پیدا کردن و گرفتن کار و ارائه مدارک تاییدیه کارفرما و … تاثیری در روند ویزا نداره، با توجه به یک ساله بودن وقت سفارت، به هر حال آدم مجبوره از داخل ایران هم از طریق سایت های کاریابی اقدام کنه، تا زمان کمتری رو از دست بده، آیا واقعا پیدا کردن کار از ایران برای دریافت ویزا بی تاثیره؟؟ یعنی باید فرد ویزا رو بگیره و بعد از اون وارد کشور آلمان بشه و برای کار اقدام کنه؟؟؟ اگر ممکنه این ابهام رو رفع نمایید، و مورد دیگری اینکه یه نفر ویزای شینگن داره و با استفاده از اون یه مدتی میتونه به آلمان سفر کنه توی این مدت برای پیدا کردن کار اقدام کنه(با توجه به شرایطی که داره و زمان براش مهم هست)، اگر موفق شد برای تسریع در اخذ ویزای کار از قرارداد کاریش استفاده کنه؟؟

  پاسخ
 9. mie editor3 گفته:

  با سلام و ادب خدمت شما استاد ارجمند جناب آقای دکتر ملکپور. قبل از هرچیز از شما و پرسنل زحمتکش تان بابت ارائه و مشاوره مطالب ارزنده در خصوص مهاجرت کمال تشکررا دارم. اینجانب(سید عادل) وهمسرم هردو متولد سال ۱۳۶۲ دارنده مدرک کارشناسی ارشد می باشیم که به ترتیب: خودم کارشناس ارشد عمران- سازه از دانشگاه آزاد چالوس با معدل ۱۹/۱۶و ارائه یک مقاله خارجی (ژورنال ایتالیا ) وسه مقاله داخلی که در سال ۱۳۹۳ فارغ التحصیل شدم . مسلط به نرم افزارهای طراحی سازه و یازده سال سابقه کار و سه سال بیمه می باشم. همسرم کارشناس ارشد شیمی گرایش آلی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد آیت…آملی با معدل ۱۶/۸۶ و ثبت یک مقاله ISI و یک مقاله داخلی با عنوان نانوذرات نقره و سابقه ۱۱ سال تدریس در دبیرستان غیرانتفاعی و یک سال بیمه می باشد .که حاصل ازدواجمان یک پسر ۱۵ ماهه می باشد . بنده تمام فایل های صوتی و تصویری شما را با دقت شنیده ودیده ام . سوال بنده از شما این است که شرایط کاری رشته عمران و شیمی در کشور آلمان و کشورهایی با شرایط مشابه آن به چه شکلی است . لذا از شما خواهشمندم با شرایطی که از خود و خانواده ام ارائه دادم و علاقه ای که شخصآبه کشور آلمان به جهت نظم و انظباط اداری و اجتماعی اش دارم مرا برای مهاجرت کاری و اقامت به کشور دلخواهم راهنمایی فرمائید .وباعث مثرت ودلگرمی اینجانب هست که با شما همشهری می باشم و این امیدم را به شما جهت دستگیری از یک همشهری بیشتر می کند . وهمچنین پس از پایان یافتن مراحل قانونی واداری و ثبات کاری در کشور مربوطه قصد ادامه تحصیل دردانشگاه فنی برلین را دارم و لازم به ذکر است سطح زبان انگلیسی هردو ما در سطح دانشگاهی است و مدت یک ماه است که مشغول یادگیری زبان آلمانی می باشم . در پایان از بذل توجه شما سپاسگذارم

  پاسخ
 10. mie editor3 گفته:

  سلام بنده ۲۸ سالمه لیسانس پرستاری دارم و پیش از ۳ سال هم سابقه دارم سطح زبان انگلیسی ام در حد خوبه و همسرم نیز ۳۱ سالش و لیسانس مهندسی کامپیوتر داره و الان کارمند هلال احمر هستند میخواستم بدونم ما میتونیم درخواست اقامت کاری المان رو بدیم چقدر شانس قبولی داریم

  پاسخ
 11. mie editor3 گفته:

  سلام وقت عالی بخیر بنده بند با ۳۵ سال سن و مدرک لیسانس تکنولوژی عمران از دانشگاه غیر انتفاعی و وزارت علوم ۱۱ سال مشغول به کارهستم و ۵سال سابقه بیمه پروژه ای در زمینه کارهای عمرانی و سوله سازی و غیره در اداره کل بنادر،آیا شانسی برای مهاجرت کاری برای من وجود دارد که برای مشاوره ای ابتدایی وقت بگیرم؟ البته ناگفته نماند بنده با همکارشما تماس داشتم و ایشان با سعه صدر فراوان به درستی بنده را راهنمایی کردن اما بعد اینکه فایل صوتی شما را در خصوص مشاوره اولیه به خوبی گوش دادم ترجیح دادم برای اطمینان بیشترترجیح دادم اینجا نیز سوال خود را مطرح کنم تا مبادا وقت گران بهای شما را گرفته باشم.با تشکر ویژه

  پاسخ
 12. mie editor3 گفته:

  سلام. وقتتون بخیر. ببخشید یه سوال کوچیک خدمتتون داشتم. من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم و شش سال سابقه کار دارم. ۲۹ سالمه. قصد مهاجرت داشتم ولی نمیدونم با ویزای تحصیلی اقدام کنم یا کاری. آیلتس شش و نیم دارم و مدرک ب یک آلمانی. به نظرتون با ویزای کاری اقدام کنم یا تحصیلی؟! و کدوم کشور رو برای من مناسب می‌بینید. جسارتا هزینه وکالتتون رو هم میخواستم بدونموممنون از لطفتون???????

  پاسخ