شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

 شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان چگونه است  ؟ آیا خواهان اخذ ویزای کار اتریش هستید؟ روش های مهاجرت به اتریش و همچنین راه های اخذ اقامت اتریش کدامند ؟  ایا شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  در سال ۲۰۱۷ و کاریابی در اتریش تغییر کرده است  ؟ از مدارک و شرایط لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش  مطلع هستید؟ مهاجرت کاری  به اتریش از طریق ویزای جستجوی کار در خصوص شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  چگونه است؟ آیا  از مزایای کار در اتریش برای ایرانیان ، شرایط کار و میزان حقوق و دستمزد مشاغل در  کشور اتریش  اطلاع کامل دارید ؟

از مشاغل  مورد نیاز اتریش ۲۰۱۷ اطلاع دارید؟  راه های اخذ اقامت از طریق کار در کشور اتریش کدامند  ؟

موسسات کاریابی در اتریش را می شناسید ؟ شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  ایا تاکنون  از وکیل مهاجرت در اخذ ویزای کاری اتریش مشاوره گرفته اید ؟

در این مقاله  سعی شده  اطلاعات  لازم درباره ی   شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان   برای شما عزیزان گرد اوری شود .  مشاورین  و وکلای مجرب و متخصص در اخذ ویزای کاری اتریش  موسسه حقوقی ملک پور  همواره اماده خدمت رسانی به هم وطنان عزیز  می باشند .

مهاجرت به اتریش از طریق کار

کشور اتریش تقریبا در مرکز اروپا واقع شده است  . پایتخت آن  شهروین  می باشد که چند سال پیاپی به عنوان بهترین شهر جهان  انتخاب شده است به خاطر  استاندارد بالای زندگی در ان .اتریش در همسایگی کشورهای  آلمان  ،  جمهوری چک،ا اسلوواکی   ،  مجارستان،  ایتالیا  ،   اسلوونی  ،  سوئیس ولیختنشتاین  قرار گرفته است

کشور اتریش  یکی از کشورهای با ثبات در منطقه میباشد    که از نظر اقتصادی و تکنولوژی و علمی  در وضعیت  خوبی قرار دارد و نخ بیکاری این کشور   تقریبا زیر ۵ درصد است    همانطور که شاهد هستیم از  نظر علمی  بیشترین سهم را در کسب جوایز نوبل به خود  داشته است..  دانشگاهها و شهرهای اتریش نقش بسیار موثری در تحقیق و سرمایه های فکری این کشور ایفا می نمایند.

در بحث شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  لازم به ذکر است که کشور اتریش همواره موقعیت های  عالیی را از  نظر   هزینه های زندگی و  تهیه   مسکن مناسب  و شرایط کاری در اختیار شهروندانش قرار داده است. به  همین دلیل   مهاجران بسیاری  علاقمند هستند که از سراسر جهان  به این کشور چهت یافتن شغل  و ساختن اینده خود و فرزندانشان   مهاجرت نمایند . اقتصاد  این  کشور در مقایسه با سایر کشور های اروپایی   از ثبات خوبی برخوردار است  به  گونه ای   که نرخ تورم و درصد بیکاری در  کشور اتریش بسیار پایین بوده و شهروندان کشور اتریش به خوبی از پس هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش بر می آیند . در سال های اخیر  این کشور به نیرو کار متخصص بسیار احتیاج دارد   و با اسان تر کرد ن قوانین سعی کرده راه مهاجرت را برای نیروهای کار متخصص و حرفه ای  هموار سازد  و به خوبی از انها استقبال می نماید .د ر ذیل به شرایط متقاضی جهت اخذ ویزای کار اتریش اشاره خواهد شد . وچنانچه  شما شرایط  اخذ ویزای کار اتریش را داشته باشید  می توانید برای  ان درخواست دهید  چون این بهترین راه مهاجرت می باشد .

 شرایط ویزای جستجوی کار در اتریش

طبق قانون  اتحادیه اروپا  در کشور های اروپایی چنانچه شرکت یا ارگان خاصی بخواهد نیرو کار جذب کند باید  ان کار را به مدت سه ماه  در ان کشور اگهی نمایند   و بعد از گذشت سه  ماه اگر نیروی کار مناسب پیداننمودند  می بایست  ان کار را به مدت ۳ ماه دیگر  در کل اتحادیه اروپا  اگهی کنند   و مسلما در این مرحله   کسانی که در اتحادیه اروپا ساکن باشند   به  راحتی می توانند برای ان شغل درخواست دهند و مسلما کسانی که خارج از اتحادیه اروپا ساکن باشند  غیر ممکن و بسیار سخت است بتوانند شغل مورد نظر خود را بیابند  لذا  کشور اتریش برای جذب نیروهای کار متخصص که خارج از اتحادیه اروپا هستند  ویزایی رادر نظر گرفته  که طبق ان به متقاضی اجازه داده می شود برای مدت ۶ ماه وارد خاک کشور اتریش گردد و در این مدت به دنبال  شغل مرتبط با تخصص و تحصیلات خود بگردد .

با این ویزا  متقاضی اخذ اقامت کاری اتریش اجازه ورود به کشور اتریش را  به مدت ۶ ماه  دارا  می شود  تا کاری  متناسب  پیدا کند . تا  هنگامی  که کاری را پیدا نکنید همراهان متقاضی  اخذ اقامت اتریش از طریق  کار  یعنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال  او   حق ندارند   وارد کشور اتریش شوند .  اما زمانی که شخص کار پیداکند  و   با کارفرما و شرکت  قرارداد کار امضا نماید    در این مرحله  مدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه  تحویل  داده میشود و پس از  طی ومراحل قانونی و تایید مدارک ، کارت اقامت  متقاضی  به نام  کارت قرمزسفید- قرمز (Rot-Weiss-Rot Card )صادر می شود  و در این زمان  خانواده شما  اجازه دارند  به شما ملحق شوند. ویزای جستجوی کار اتریش ویزای امتیازی بوده و شما باید حداقل  ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز لازم را  بدست باورید .

 

 فایل های صوتی آقای دکتر ملک پور در باب ویزای کاری اتریش

 

 

نحوه امتیاز دهی ویزای کار اتریش و شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

 1. وضعیت تحصیل حداکثر ۴۰ امتیاز

متقاضی باید حد اقل مدرک لیسانس داشته باشد

 1. وضعیت شغل حداکثر ۲۰ امتیاز

متقاضی باید حداقل سه سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشد ترجیحا با بیمه

 1. وضعیت مدرک زبان حداکثر ۱۰ امتیاز

متقاضی  باید حداقل ایلس ۵/۵   یا A2زبان المانی را داشته باشد

 1. وضعیت سنی حداکثر ۲۰ امتیاز

تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز

تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز

تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز

 1. وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر ۱۰ امتیاز

 

آیا می دانید پس از ورود به اتریش از طریق کاری چه اقداماتی باید انجام دهید ؟

در بحث شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  و مهاجرت کاری به اتریش  اولین  کاری  که پس از گرفتن این ویزا و ورود به کشور اتریش  شما باید انجام دهید ، خریدن یک  سیم کارت تلفن همراه می باشد ، شما باید سریعا خود را به   شهرداری منطقه  معرفی نمایید ( ملده شدن) و می بایست   در یک یاز بانک های کشور اتریش افتتاح حساب کنید .  اپراتورهای مختلفی برای ارائه خدمات سرویس همراه وجود دارد که در صورتیکه سیم کارت آنها را از فرودگاه تهیه نکنید می توانید سیم کارت آنها را  از فروشگاههای زنجیره ای یا مغازه هایی به نام  Tabak خریداری کنید.   شما در اتریش   تقریبا برای سیم کارت باید   در حدود ۱۰ یورو  هزینه نمایید  . همچنین  در ماه بابت ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه یا پیامک در ماه همراه با سه کیگا بایت اینترنت ۴G می باشد.

همچنین برای شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  و مهاجرت به اتریش از طریق کار در اتریش برگه امضا شده توسط شهرداری (Meldezettel) یکی از مهمترین مدارک لازم در اتریش است  که باید ان را نگداری نمایید .طبق قانون  شخص   نهایتا تا ۳ روز  بعد   از ورود به کشور اتریش یا جابجایی منزل باید  آدرس محل سکونتش را به شهرداری (Magistrat) اعلام نمااید. برای ثبت آدرس محل سکونت خود در شهرداری محل, نیاز به تاییدیه محل سکونت دارید. این برگه تاییدیه از طرف صاحبخانه یا قسمت مدیریت خوابگاهها دانشجویی ( در صورت دانشجو بودن) در اختیار شما قرار میگیرد.

هزینه های اجاره منزل  در کشور اتریش   بستگی   به شهرو مناطقه  شهری دارد و نرخ ان  متفاوت می باشد  ، ولی به صورت میانگین هزینه اجاره در  خود وین که پایتخت  اتریش است    تقریبا   ۱۵ الی ۲۰ یورو  به ازای هر متر مربع متغیر  است  . خانه ها  اکثرا  به صورت مبله  اجاره داده می شوند   که در انها  وسایل ضروری شامل  وسیله های  آشپزخانه مانند   مایکروویو، اجاق گاز، یخچال،  لباس شویی ،  تلویزیون، تخت خواب و مبلمان وجود دارد .  حدود ۲ الی ۳ ماه هم پول پیش (کاتسیون) برای اطمینان از بهره برداری درست از وسایل و سالم نگهداشتن وسایل در بدو قرارداد دریافت می شود که پس از پایان مدت قرارداد عودت داده خواهد شد. قراردادهای اجاره  در کشور اتریش   معمولا  طولانی مدت  است   و از یکسال تا ۳ سال منزل  اجاره داده  خواهد شد .  اگر شما مایل باشید که  جایی را برای مدت کوتاهی اجاره کنید  می توانید  از پانسیونهایی که به همین منظور وجود دارد یا عقد قرارداد با افرادی که در جستجوی همخانه هستند. محلی را برای زندگی  خود بیابید.

توصیه می گردد اگر شما عزیزان می خواهید از شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  آگاه شوید و اخذ اقامت کاری اتریش را انجام دهید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رایگان در اتریش و شرایط و راه های اخذ اقامت اتریش مطلع گردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  به صورت تخصصی در خصوص شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان و  اخذ اقامت اتریش از طریق کار مشاوره رایگان بدست آورید .

به منظور  افتتاح حساب بانکی  شما باید علاوه بر داشتن حق اقامت قانونی، مدرک ملده شدن را  به بانک مربوطه تحویل بدهید  . بانکهای زیادی در اتریش جهت افتتاح حساب وجود دارد اما معروفترین آنها بانک اتریش Austria Bank،
Erste Bank،  و BAWAG می باشد.

اقدام بعدی باز کردن حساب بانکی دانشجویی در یکی از شعب بانکهای مختلف اتریش است. در بانک شما را راهنمایی میکنند که چه مدارکی نیاز دارید.

آیا می دانید بازار کار اتریش چگونه است؟

در خصوص شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان لازم به ذکر است که  کشور اتریش با  وجود داشتن جمعیتی  در حدود ۸٫۵ میلیون  نفر همانطور که می دانیم  جزء  صنعتی ترین کشورهای اتحادیه اروپا  می باشد   و بازار کار  فعال و خوبی  به  خصوص   برای متخصصین و مهندسان دارا می باشد. نرخ بیکاری در اتریش در حدود ۳ درصد  است   به عبارت دیگر   از  هر ۱۰۰ نفر، تنها سه نفر بیکار  در این کشور  وجود دارد  که همین امر چشم انداز بی نظیری را برای کار در اتریش فراهم نموده است و علاقمندان زیادی  خواهان مهاجرت  به اتریش وجود دارد  و بسیاری از شرکتهای بین المللی و شرکتهای مطرح در دنیا همانند مایکروسافت، زیمنس، بنز، ……  شعبه ای در اتریش دارند. شرکت اتریشی و چند ملیت
همچنین در بحث شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  داشتن در حدود ۲۴۰۰۰ نفر پرسنل، بزرگترین شرکت اتریشی می باشد که در زمینه زمینه اکتشاف، استخراج و بازاریابی نفت خام و گاز طبیعی فعالیت می کند و مقر اصلی آن در وین قرار دارد. بخش پایین‌دستی شرکت اوام‌وی هم‌اکنون مالک شبکه‌ای از ۴٫۲۰۰ جایگاه پمپ بنزین در اروپا می‌باشد. قراردادهای کاری در کشور  اتریش معمولابه صورت  بلند مدت می باشد  و قراردادهای سالیانه مطابق با آنچه در ایران وجود دارد، اصلا وجود ندارد و این امنیت شغلی شما را تضمین می نماید . حتی در  زمان های رکورد اقتصادی شرکتهای اتریشی  نیرو کاری  انها  به طور کلی افراد تا ۸۰ درصد حقوق خود را در دوران بیکاری دریافت می نمایند و اداره کار اتریش به نام AMS موظف است برای افرادی   که کارشان را از دست داده اند و  تبعه اتریش هستند  کار پیدا کند  واین  افراد بیکار را به مراکز و شرکتهای جویای نیروی کار معرفی کند . به دلیل فرهنگ مردم، بیکار بودن و استفاده از حق بیمه بیکاری امر  پسندیده ای نیست .

با خواندن  مقاله فوق   که در رابطه با  شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  بود شما عزیزانی که شرایط  فوق برای   اخذ ویزای کاری اتریش  را  دارید هم اکنون میتوانید با مشاوران  و وکلای متخصص  در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید. مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور آماده پاسخگویی به صورت مشاوره رایگان به شما در خصوص شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان  و همچنین کار ضمن تحصیل در اتریش سروران گرامی میباشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه­ی مشاغل مورد نیاز و شرایط کار در اتریش، سایت ­های کاریابی اتریش ، میزان حقوق و مزایای مشاغل در این کشور و مهم­تر از همه شرایط کلی زندگی در اتریش و راه های اخذ اقامت اتریش می­توانید به سایر مقالات موجود با موضوع کشور اتریش در وبسایت  موسسه حقوقی ملک پور رجوع کنید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 نظرات, میانگین: 4٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

41 پاسخ
 1. سمیرا گفته:

  سلام من دکتری هواشناسی و با احتساب امتیاز ۷۰ دارم اما نمره زبان ندارم بنظرتون میتونم شعلی پیدا کنم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز فاکتور زبان در قضیه مهاجرت و خصوصا در یافتن کار بسیار حائز اهمیت می باشد. زبان شما در چه سطحی ست ؟

   پاسخ
 2. سمیرا گفته:

  ممنون از اطلاعات جامع و خوبتون…خدا خیرتون بده همینارو دیگران کلی پول میگیرن و کامل هم نمیگن
  لطفا بفرمایید بدون مدرک زبان میشه شعلی یافت البته در حد ارتباط اولیه میتونم.؟؟؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   ممنون از شما دوست عزیز برای اخذ ویزای جاب سیکر، زبان شما می بایست در حد a2باشد .انگلیسی و المانی هر دو یک امتیاز دارند و تفاوتی از این بابت ندارند . در هر صورت برای یافتن کار و ارتباط با کارفرما شما می بایست سطح زبان نسبتا خوبی داشته باشید.

   پاسخ
 3. روح اله گفته:

  سلام خدمت جناب ملک پور و همکاران گرامی خودم لیسانس مدیریت صنعتی و کارمند شرکت ملی گاز در رشته اداری که مرتبط با تحصیل است حدودا سابقه کاری ۱۳ سال و مرتبط ۳ سال خانمم لیسانس فیزیک و دارای دوفرزند کوچک هستیم خواستم ببینم بهترین راه مهاجرت به اتریش وهزینه های اولیه اقدام برای مهاجرت و همچنین هزینه زندگی را بفرمایید ممنون از لطفتون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز سلام
   راه های مهاجرت به اتریش کاری و تحصیلی و سرمایه گذاری ست .برای بررسی بهتر شرایط شما لطفا بفرمائید شما و همسرتان چند ساله هستید و چه میزان پشتوانه مالی دارید؟

   پاسخ
 4. مجتبی گفته:

  سلام جناب ملک پور. من سایت اداره مهاجرت اتریش رو مطالعه کردم در مورد امتیاز بندی برای مدرک تحصیلی نوشته شده بود مدرک لیسانس دوره چهارساله. من بطور ناپیوسته ليسانس کامپیوتر دارم. اول کاردانی. بعد کارشناسی. من نميتونم امتیازی بگیرم در این قسمت؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام چون در نهایت برای شما کارشناسی ناپیوسته صادر میشه و کل دوره لیسانس ۴ سال هست امتیازش ۴ ساله براتون حساب میشه. البته با توجه به رشته شاید نیاز بع معادلسازی داشته باشید.

   پاسخ
 5. سحر گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۹ساله لیسانس مدیریت دولتی با ۳ سال سابقه کار حسابداری و همسرم فوق لیسانس نرم افزار با ۴ سال سابقه کار مرتبط هستیم.بدون فرزند
  برای مهاجرت به اتریش یا آلمان چه روشی برای ما مناسب تر هست؟یا کدوم کشور انتخاب بهتریه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 6. سیاوش قنبری گفته:

  با سلام
  ۳۰ سالم هست متاهل هستم، کارشناسی کامپیوتر (نرم افزار) دارم هم اکنون دانشجوی ارشد (نرم افزار) هستم، ۱۰ سال سابقه کار دارم (۷ سالش رو بیمه هم دارم)، آیلتیس ۵٫۵ دارم ؛ یک ثبت اختراع (در ایران) و یک مقاله بین المللی و چندین گواهی حضور در مسابقات جهانی مخترعین و یا برنامه نویسان دارم.
  آیا شرایط من مناسب اتریش هست؟
  با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای کار در اتریش باید سابقه کاری که ارائه می فرمایید همزمان با تحصیل نباشه و سابقه کاری همزمان با تحصیل در امتیازبندی در نظر گرفته نمیشه .

   پاسخ
 7. سعیدپروینی گفته:

  سلام جناب اقای ملک پور من سعید پروینی هستم خیاط هستم ایا امکان دارد که بوسیله کارخیاطی اقامت ی کشوراروپایی بگیرم درضمن بنده۴۲ساله و۲فرزند ۱۷و۳ساله دارم ومتاهل هستم و۲۵سال سابقه کاردارم ولی مدرک فنی ندارم،باتشکر.

  پاسخ
 8. امید گفته:

  سلام بنده لیسانس فوریتهای پزشکی هستم از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ۱۲ سال سابقه کار میخاستم ببینم چطور میشه ویزای کار گرفت یا یه مدت برای کار برم .لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام برای اتریش باید امتیاز شما محاسبه شود. لطفا برای محاسبه امتیاز با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بگیرید یا مقالات مرتبط را با کلیدواژه ملک پور در گوگل سرچ کنید.

   پاسخ
 9. ساسان گفته:

  سلام و عرض ادب
  ۲۸ ساله و لیسانس ادبیات انگلیسی دانشگاه آزاد دارم
  آیلتس ۶٫۵ با ۵ سال سابقه تدریس در شرکت نفت
  میشه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام، برای اخذ ویزای کاری اتریش باید امتیاز شما در سیستم امتیازبندی به حد نصاب برسد، سن و مدرک زبان نیز بخشی از این سیستم هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. رضا گفته:

  سلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم در رشته ساختمان و ۱۴ سال که در زمینه کار ساخت واجرای کابینت اشپزخانه مهارت دارم همچنین به نرم افزار تریدمکس مسلط هستم ایا امکان پیدا کردن کار در زمینه طراحی و اجرای کابینت اشپزخانه رو دارم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. عمران گفته:

  سلا م جناب دکتر ملک پور من تکنسین اتو مکانیک با ده تجربه سال همراه با بیمه گزراندن دوره های فنی حرفه ای وهمچنین هشت سال سابقه تولید شناور(قایق فایبرگلاس)همراه با سابقه فنی حرفه ای من در کار خودم واقعا بی نضیر هستم میخواستم خواهش کنم برای کاردر اتریش کمکم کنید با سپاس فراوان

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید مانند سن ، تحصیلات ، سابقه کار و . . . برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. mie editor3 گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور عزیز و پر انرژی و دلسوز ، متأسفانه ما امشب بعد از شنیدن ویسی که تو کانال تلگرامتون در پاسخ به سوال یکی از هموطنان عزیزمون گذاشته بودید ،کلی ناامیدمون کردید ، منی که همیشه از شنیدن صحبت های شما کلی انرژی و انگیزه میگرفتم ،خیلی ناامید شدم ،من و همسرم وقت اسکایپ داریم برای آخر بهمن ماه و با کلی امید و انگیزه روز هارو سپری میکنیم که آخر بهمن ماه بشه و بتونیم با شما رو در رو صحبت کنیم و کلی امید هم داشتیم که ما با یاری خداوند موفق به مهاجرت میشیم اما امشب خبرهای خیلی نا امید کننده ای از شما شنیدم اینکه گفتید اتریش و آلمان دیگه خیلی تمایلی به گرفتن مهاجر ایرانی ندارن ،هدف ما کشور اتریش بود برای کار ، ولی امشب گوش کردن به صحبت های شما درست مثل آب یخی بود که روی سر ما ریخته شد ،شما نمیتونید تصور بکنید برای مایی که کلی امید و آرزو داریم برای ادامه زندگیمون در کشور اتریش بد ترین خبر زندگیمون رو دادید ،آقای دکتر عزیز خواهش میکنم ازتون جواب من رو تو کانالتون بدید که یعنی ما دیگه امیدی نداشته باشیم به مهاجرت به اتریش ؟ من مریم هستم ،البته آقای دکتر من یه گلگی هم ازتون دارم جدیدا توی کانالتون مدام اعلام میکنید که اشخاصی که از طریق خود حمایتی و تمکن مالی قصد مهاجرت دارن فقط با دفتر وین تماس بگیرن بقیه اشخاص با دفاتر دیگه ،من احساس کردم که تبعیض قائل میشید بین اشخاصی که پول بیشتری دارن ،خیلی رنجیده خاطر شدم چون از شخصی در جایگاه شما و طرز فکر شما اصلا انتظار نداشتم البته جسارت من رو ببخشید هر کسی در هر جایگاهی حق داره هر کاری رو که صلاح میدونه انجام بده ولی باز هم ببخشید چون ناراحت شدم به زبون آوردم .

  پاسخ
 13. امیر محمد گفته:

  سلام-خسته نباشید
  میخواستم ببینم کسی که پزشکی عمومی ایران دانشگاه آزاد تحصیل کرده شرایط امتیازش به چه صورت است؟

  پاسخ
 14. هادی رستاخیز گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور عزیز خسته نباشی خداقوت
  بنده رستاخیز هستم چند وقت پیش شما پاسخ دیدگاه منو دادید ممنونم وطی تماسی که باشما داشتم شما فرمودید داریم برای کار خودرو یا تعمیرات بررسی میکنم وتا دوهته دیگه خبر خوبی داریم،جهت یادآوری دوهفته تموم شده
  ممنونم ایشالا که خبر خوبی داشته باشید.سپاس

  پاسخ
 15. روح اله گفته:

  سلام خدمت آقای دکتر ملک پور و همکاران محترمشان
  – جایگاه مدارک فنی و حرفه ای ایران و همچنین گواهینامه های بین المللی ( مثلا جوشکاری) بدون مدرک مرتبط دانشگاهی ولی با سابقه کار مرتبط چه جایگاهی در کشورهای نظیر اتریش و آلمان دارد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز ممنون از لطفتون مدارک فنی و حرفه ای و بین المللی برای یافتن کار می تواند کمک شایانی نماید اما باید بررسی شود که از چه طریقی قصد اقدام دارید تا بتوان تشخیص داد که مدارک ذکر شده تا چه اندازه می تواند به شما کمک نماید بهتر است با دفاتر mie تماس حاصل نمایید تا شرایط شما برای مهاجرت بررسی گردد.

   پاسخ
 16. حسین گفته:

  سلام جناب ملک پور
  کوتاه میگم من مهندسی نرم افزار کامپیوتر دارم برنامه نویسم حدودا ۱۰ تا زبان برنامه نوبسی در سطح عالی بلدم و به یکیش که نیاز همه دنیاست مسلطم وضع مالیم متوسط هست طی جمع اوری امتیازی که توی متنتون هست حدودا ۷۵ میگیرم زبان مدرک اما میتونم انگلیسی بفهمم و صحبت کنم میخام بدونم میتونم واسه ویزای کار اتریش اقدام کنم؟؟ شما چطوری میتونین کمکم کنید با تشکر از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان اقدام را دارید اما باید در ابتدا امتیازهای مورد نیاز را کسب نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. mie editor3 گفته:

  سلام.بنده احمدرضا هستم ۱۹ ساله از تهران.بنده دانشجوی برق صنعتی در دانشگاه آزاد هستم.دیپلم هنرستانی دارم و پیش دانشگاهی نرفتم.بنده شخص آنچنان فنی ای نیستم و اطلاعات کافی راحع به رشتم ندارم و خودم رو فرد فنی نمیدونم…در سر داشتم ک کاردانی برقم رو بگیرم و برای کاردانی به کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی اقدام کنم و بعد از اتمام دوره لیسانس،برای دوره ی ارشد mba توی اتریش یا المان بخونم…ولی دو دل هستم ک مدیریت بخونم یا رشتمو ک برق هستش ادامه بدم و برای ارشد بیام اتریش یا آلمان(با توجه به اینکه شخص فنی ای نیستم و اطلاعات کافی و دانش رشتمو ندارم)..و دیگر اینکه از نظر شما اول لبیانس ک‌گرفتم‌اول سربازیمو برم بعد اقدام برای مهاجرت کنم یا برم اتریش و بعد ک در اتریش درسم تمام شد بیام ایران سرباریمو برم و بعد برگردم اتریش..دو دل هستم که چکار کنم و از شما برادر بزرگوارم تقاضا دارم برادر کوچکتون رو راهنمایی کنید…با تشکر فراوان

  پاسخ
 18. مژده گفته:

  با سلام وعرض ادب ، با تشکر ویژه از جناب دکتر ملک پور که همواره با پاسخهای صادقانه شان راهگشای بسیاری از علاقمندان به مهاجرت بوده اند . من بارها با دفتر وین تماس گرفتم ولی متاسفانه موفق به ارتباط نشدم . خواهشمندم راهنمایی کنید. خانمی هستم ۳۹ ساله . دارای دو مدرک لیسانس ( لیسانس اول :زبان و ادبیات انگلیسی درسال ۸۲ از دانشگاه آزادگرفتم و رشته حسابداری را در خرداد ۹۶در دانشگاه پیام نور به پایان رساندم ). در رشته حسابداری سابقه کار۱۰ ساله با بیمه دارم. قصد مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار به آلمان یا اتریش را دارم.(من علاقه خودم به کشور اتریش میباشد ولی نمیدانم امتیازمورد نیاز را میتوانم کسب کنم یاخیر) مدرک ایلتس ندارم و به زبان آلمانی هم آشنا نیستم .درحال حاضر قصد دارم دراسرع وقت (نهایت ۴ الی ۶ ماه ) مدرک آیلتس بگیرم . چون مدرک تحصیلی اولم زبان انگلیسی ست فکر میکنم سریعتر میتوانم آیلتس بگیرم . و درادامه لااقل تا حدی زبان آلمانی را بیاموزم. (پیشتر طی تماس تلفنی با دفتر همکارانتان درتهران به من گفتند که الان شرایط ویزای کار اتریش سخت میباشد و شما بهتر است برای آلمان اقدام کنید.) اگر من مدرک آیلتس را بگیرم با توجه به شرایط فوق امکان دریافت ویزای جستجوی کار اتریش با توجه به امتیاز بندی این کشور برای ویزا، برای من وجود دارد یا طبق نظر همکارانتان، بهتر است برای آلمان اقدام کنم؟ امکان یافتن کار برای من در آلمان بهتر است یا اتریش ؟؟ نگرانی من بیشتر از جهت یافتن کار(با توجه به شرایط سن م) میباشد. باسپاس فراوان از شما وتمامی همکارانتان

  پاسخ
 19. مشاور حقوقی گفته:

  سلام و روز بخير. من دختري ٢٩ ساله فازغ التحصيل رشته دكتراي دامپزشكي از دانشگاه دولتي شيراز هستم، سوالم اين هستش كه براي دريافت ويزاي كار در اتريش يا سوئد بايد چه مراحلي طي كنم؟ البته سه سال هم سابقه كار دارم، و ايا اين كشورها براي رشته من نيازمند به جذب نيرو هستند؟و من ميتونم توي اين كشورها در رشته خودم فعاليت كنم يا ابتدا بايد يه دوره مربوط به رشتم را اونجا بگذرونم؟و به اين دليل من اتريش را انتخاب كردم چون طبق فرمايشات شما هزينه زندگي و اخذ ويزا نسبت به كشورهاي ديگه معقول تر هستش، سپاس گزارم

  پاسخ
 20. سهیلا گفته:

  با سلام بنده مدرک ارشد فناوری اطلاعات ۱۰ سال سابقه بیمه هستم و مدرک زبان المانی A1 دارم و مدرک ایلتس ندارم و دارای یک فرزند و همسرم ارشد عمران-سازه با ۱۲ سال سابقه کار است آیا ما شرایط لازم برای مهاجرت کاری به اتریش را داریم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ