شرایط ویزای کار کانادا

شرایط ویزای کار کانادا

شرایط ویزای کار کانادا چگونه است ؟ در خصوص مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت کاری به کانادا ساده است ؟ شرایط ویزای کار کانادا و همچنین اخذ اقامت کانادا موضوعی است که در این مقاله به بررسی و تشریح آن خواهیم پرداخت ، امروزه افراد متعددی هستند که به دنبال مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا و همینطور کار در کانادا هستند اما اطلاعات کافی در باب شرایط ویزای کار کانادا و همچنین مهاجرت به کانادا از طریق ویزای اسکیل وورکر کانادا ندارند و در وب سایت های مختلف حقوقی به دنبال شرایط ویزای کار کانادا و یا مهاجرت به کانادا از طریق کار و در نهایت اخذ اقامت کانادا می باشند که به این عزیزان توصیه می نمائیم که در باب شرایط ویزای کار کانادا تحقیق کامل نموده و حتی الامکان از وکیل مهاجرت به کانادا استفاده نمایند تا گرفتار سوءنیت سودجویان نشوند ، موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش مفتخر است با سابقه درخشان در زمینه ویزای کار کانادا به شما متقاضیان شرایط ویزای کار کانادا و یا کار در کانادا مشاوره حقوقی و رایگان در باب شرایط ویزای کار کانادا ارائه نماید .

شرایط ویزای کار کانادا

در باب شرایط ویزای کار کانادا همواره سوالات بسیاری در ذهن متقاضیان شرایط ویزای کار کانادا وجود دارد همانند موسسات کاریابی در کانادا به چه صورت می باشد ؟ آیا امکان اخذ ویزای کار کانادا وجود دارد یا خیر ؟ برای دریافت ویزای کار کانادا چه مدارکی مورد نیاز می باشد ؟ و سوالات دیگر که به آنها پاسخ خواهیم داد ، برای کاریابی در کانادا برای افرادی که خارج از کانادا هستند نیاز به دریافت مجوز کار می باشد که شرایط ویزای کار کانادا در ادامه به صورت کامل بیان خواهد شد .

مجوز کار چیست ؟

مجوز کار یک مجوز کتبی است که عبارت است :

 • مجوز کار توسط یک افسر صادر می گردد و به شخصی که شهروند کانادا محسوب نمی شود یا اقامت دائم کانادا برای کار را ندارد اجازه کار می دهد .
 • اگر شخص می خواهد در کانادا کار کند ، حتی اگر کارفرمای شخص در کانادا نباشد ، اخذ مجوز کار لازم می باشد .
 • مجوز کار معمولا فقط برای یک کارفرمای خاص ، شغلی خاص و مدت زمان مشخص معتبر می باشد .
 • مجوز کار بر اساس یک ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) از استخدام و توسعه اجتماعی کانادا  (ESDC)، یا پیشنهاد استخدام از کارفرمای معاف از LMIA صادر می شود .

تغییرات قانونی در باب کارگران خارجی موقت و برنامه های بین المللی

مقررات مهاجرت و پناهندگی (IRPR) دارای الزاماتی است که به اداره مهاجرت کانادا اجازه می دهد تا در هنگام کار در کانادا با اطمینان از اینکه کارفرمایان شرایط پیشنهاد شغل خود را رعایت کرده اند ، از حقوق کارگران حمایت کنند .

برای درخواست مجوز کار از کارفرما می بایست شرایط زیر بررسی گردد :

آیا پیشنهاد اشتغال واقعی است یا نه

تاریخ انطباق آنها (در شش سال گذشته) با تعهدات ذکر شده در پیشنهاد شغل شخص با توجه به : حقوق و دستمزد ، شرایط کاری و شغل مربوطه رعایت شود .

آیا آنها قوانین فدرال استان یا قلمرو را دنبال می کنند یا خیر .

آیا آنها از استخدام یک مهاجر خارجی به عنوان IRPR ممنوع هستند یا خیر .

کارفرمایانی که به تعهدات گذشته نسبت به کارگران خارجی موافقت نکرده اند ممکن است از استخدام هر کارگر خارجی برای مدت مشخصی ممنوع باشند ، طول این ممنوعیت در فهرست عمومی کارفرمایانی که قابلیت استخدام ندارند شناسایی شده است . برای دریافت فهرست کارفرمایان غیر مجاز می توانید به وب سایت دولتی اداره مهاجرت کانادا و قانون مهاجرت کانادا مراجعه نمائید . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش نگارش شده است .

ارزیابی تاثیرات بازار کار (LMIA) چیست؟

LMIAیک سند از استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) است که به کارفرمایان برای استخدام یک کارگر موقت اجازه داده می شود .

ESDC برنامه کاربردی کارفرما را برای تعیین تأثیر کار استخدام یک کارگر موقت خارجی در بازار کار کانادا ارزیابی خواهد کرد ، ESDC یک نامه مثبت یا منفی LMIA به کارفرما صادر می کند ، کارفرمای شخص باید یک کپی از این نامه را به همراه درخواست خود برای مجوز کار ارائه دهد .

LMIAمعمولا برای یک دوره زمانی مشخص داده می شود و مجوز کار زمانی مجاز خواهد شد که با آن دوره مطابقت داشته باشد ، اگر می خواهید مجوز کار خود را از این دوره تجدید کنید احتمالا به LMIA جدید نیاز خواهید داشت .

پیشنهادات استخدام از یک کارفرمای خاص برای کارگران خارجی معاف از LMIA

اگر شخص نیازی به LMIA برای کار در کانادا ندارد ، کارفرمای شخص باید از طریق پورتال کارفرما پیشنهاد کار خود را به اداره مهاجرت ارائه دهد ، کارفرمای شخص باید قبل از شروع کار درخواست مجوز کار خود و پیشنهاد شماره استخدام و هزینه انطباق کارفرما را پرداخت کند ، پیشنهاد شماره استخدام با حرف “A” آغاز می شود و هفت عدد آن را دنبال می کند .

اگر کارفرمای شخص نیازی به پرداخت هزینه انطباق کارفرما نداشته باشد ، می بایست مدارک معافیت هزینه خود را در پورتال کارفرمایان ارسال نمایند .

چه اشخاصی واجد شرایط برای اخذ ویزای کار کانادا می باشند ؟

شخص باید افسر ویزا را متقاعد نماید که تحت قانون مهاجرت کانادا واجد شرایط کار در کانادا می باشد و زمانی شخص برای اقامت موقت در کانادا واجد شرایط خواهد بود که :

افسر را متقاعد سازد که پس از پایان کار خود کانادا را ترک خواهد کرد .

متقاضی باید نامه سوءپیشینه معتبر ارائه دهد و هیچ سابقه فعالیت جنایی نداشته باشد .

متقاضی کار در کانادا امنیت کانادا را به خطر نمی اندازد .

در صورت لزوم ارائه گواهی پزشکی که نشان دهنده سلامتی کامل وی می باشد .

کارفرمای متقاضی در لیست کارفرمایان غیر مجاز نباشد .

برنامه ریزی منظم بین کارفرما و متقاضی کار در کانادا کار وجود داشته باشد .

متقاضی اسناد دیگری که توسط افسر درخواست می گردد را نیز ارائه دهد .

آیا متقاضی کار نیاز به یک ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز سفر الکترونیک (ETA) دارد ؟

اگر تمایل دارید در کانادا کار کنید ، ممکن است به TRV یا ETA نیاز داشته باشید .

TRV یک سند رسمی صادر شده توسط یک افسر می باشد که در پاسپورت متقاضی شرایط ویزای کار کانادا نشان داده شده است تا نشان دهد که متقاضی شرایط عمومی را برای ورود به کانادا را در غالب یک اقامت موقت دارد ، ETA یک سند بدون کاغذ است که به صورت الکترونیکی به گذرنامه متقاضی مرتبط است ، همچنین نشان می دهد که متقاضی مجاز به ورود به کانادا به عنوان یک مهاجر موقت می باشد ، اگر متقاضی به TRV یا ETA نیاز دارد ، مجبور نیست یک برنامه جداگانه را پر نماید یا هزینه های بیشتری را پرداخت نماید ، این مدرک در همان زمان به عنوان اسنادی برای ورود متقاضی مهاجرت به کانادا به عنوان یک کارگر صادر خواهد شد .

آیا متقاضی کار در کانادا باید به طور جداگانه برای اعضای خانواده خود درخواست اقامت نماید؟

اعضای خانواده باید فرم های درخواست خود را تکمیل کنند ، با این حال متقاضی می تواند برنامه های خود را با هم به صورت آنلاین یا به مرکز درخواست ویزا (VAC) ارسال کند و از یک رسید دریافتی برای کل مبلغ استفاده کند ، همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان وابسته متقاضی باید تمام شرایط لازم برای اقامت موقت در کانادا را برآورده نماید .

امکان دارد همسر یا  فرزندان قانونی متقاضی در کانادا کار کنند ؟

برای کار در کانادا، همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان وابسته متقاضی باید برای اجازه کار خود درخواست کنند ، هر فرد باید الزامات لازم برای دریافت مجوز کار از جمله الزامات LMIA را برآورده نماید . اما امکان این نیز فراهم است که برای دریافت مجوز کار برای همسر یا فرزندان از داخل خود کانادا نیز اقدام شود برای کسب جزئیات بیشتر می توانید به وب سایت رسمی دولت کانادا مراجعه نمائید .

آیا امکان تحصیل برای فرزندان متقاضی کار در کانادا وجود دارد ؟

فرزندان متقاضی مهاجرت کاری به کانادا ممکن است در کانادا تحصیل کنند در این صورت متقاضی شرایط ویزای کار کانادا باید مجوز تحصیلی را در همان زمان درخواست نماید ، اگر فرزندانتن قصد داشته باشند که بعدا به متقاضی شرایط ویزای کار کانادا بپیوندند ، قبل از آمدن به کانادا باید اجازه تحصیل در کانادا را به دست آورند .

شرایط ویزای کار کانادا به طور مفصل در مقاله فوق بیان شد و نتیجه می گیریم که افرادی که قصد کار در کانادا را دارند باید شرایط ویزای کار کانادا را داشته باشند و آنها را رعایت نمایند ، متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کار کانادا می توانند برای کسب اطلاعات در باب شرایط ویزای کار کانادا و همینطور  مهاجرت به کانادا از طریق کار با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش ارتباط برقرار نمایند و مشاوره حقوقی و رایگان در زمینه مهاجرت کاری به کانادا و شرایط ویزای کار کانادا و کار در کانادا به دست آورند . شما عزیزان همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط ویزای کار کانادا به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (8 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 پاسخ
 1. رضا گفته:

  سلام من ۲۸ سالمه . لیسانس زبان انگلیسی دارم . مدرک مدیریت هتل داری از سازمان میراث فرهنگی هم دارم . الان هفت سالی میشه هم زبان انگلیسی تدریس میکنم ولی بیمه بابت تدریس در حدود چند ماه دارم . و هفت سالی هم همزمان با تدریس تو کار هتل داری مشغولم و نزدیک سه سال از هتل بیمه دارم . به زبان های عربی و ترکی استانبولی هم تسلط خوبی دارم . با توجه به وضعیت امتیاز گیری و مرجله استخر که توضیح دادین از چه شاخه ای وارد بشم بهتره ؟؟؟
  بابت مطالب بسیار مفید توی سایت هم ازتون خیلی ممنونم واقعا عالی هستین

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای اسکیل ورکز باید برای کارهای مرتبط با رشته تحصیلی اقدام بشه. چه سالی فارغ التحصیل شدید ؟ دقت بفرمایید که شما اگر امتیاز رو هم بیارین باید شانس کایابیتون بالا باشه تا بتونید از استخر خارج بشین. با توجه به رشته بهتره که برای رشته های مدیریتی پذیرش تحصیلی بگیرید و بعدش کار کنید. این روش به نظر نتیجه بهتری خواهد داشت.

   پاسخ
  • رضا گفته:

   سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم . چه شاخه ای از مدیریت بخونم مدیریت هتل داری یا توریسم ؟؟؟؟ چون تو رشته های دیگه سابقه کاری ندارم و اینکه آیا اگر پذیرش تحصیلی بگیریم همزمان با آن میتونیم اجازه کار هم بکنم یعنی اجازه هم میتونیم بگیریم . و مورد آخر من ونکور رو میخام چون اقوام زیادی تو اونجا دارم
   مجددا ازتون تشکر میکنم و سایت رو به همه دوستانم معرفی میکنم

   Rating: ۵
   پاسخ
   • mie malekpour31 گفته:

    با سلام
    ممنون از لطف و حسن نظر شما. هر دو رشته انتخابی شما از رشته های مورد نیاز در کانادا هستند .در طول دوران تحصیل تا بیست ساعت در هفته اجازه کار دارید.دوره های بسیار عالی در خصوص رشته های مدیریت هتل داری و توریسم در کانادا برگزار میشه که تحصیل و کار همزمان هستن و به شما حقوق هم پرداخت میشه .چند ساله هستید ؟ آیا مدرک زبان آیلتس دارید؟

    پاسخ
  • رضا گفته:

   سپاس مجدد از پاسخ دهی عالیتون . بسیار ممنونم . من ۲۸ سالمه آیلتس ندارم ولی زبان انگلیسیم خیلی عالی هست راحت میتونم نمره بالایی کسب کنم . علاوه بر اون قبلا گفتم عربی و ترکی استانبولی هم بلدم از سازمان گردشگری ایران هم مدیریت هتل داری دارم . من همونطور که گفتین ” دوره های بسیار عالی در خصوص رشته های مدیریت هتل داری و توریسم در کانادا برگزار میشه که تحصیل و کار همزمان هستن و به شما حقوق هم پرداخت میشه ” دوست دارم مدیریت هتل داری بخونم و کار کنم مخصوصا تو ونکوور اگه امکانش باشه .حتما باهاتون تماس میگیرم تا کاراشو انجام بدیم . بسیار ممنونم واقعا بسیار حرفه ای و عالی هستین .

   Rating: ۵
   پاسخ
 2. نرگس گفته:

  با سلام و عرض ادب
  من لیسانس کامپیوتر دارم و ۶ و سال و نیم سابقه بیمه دارم (به عنوان برنامه نویس وب بیشتر فعالیت کردم) و اوضاع زبان انگلیسیم خوب نیس(۸ سال پیش دیپلم گرفتم و الان چیز زیادی یادم نیس) و ۳۱ سالمه و همسرم لیسانس برق قدرته و توی وزارت نیرو مشغولن و حدود ۱۱ سال سابقه کار دارن و ۳۶ سالشونه و زبانشون اصلا خوب نیس و بچه هم نداریم.
  میخواستم بدونم بهترین کشور برای اقدام کردن با توجه به شرایط ما چیه؟
  و بهترین ایالت کانادا برای ما کجاست؟
  و آیا شانسی برای اقامت کانادا گرفتن داریم؟
  و اگه ممکنه هزینه حدودیش چقدر میشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، هم برای تحصیل میشه اقدام کرد و هم برای کار . رشته شما در اکثیر ایالت ها شرایط کاری خوبی داره. برای کار مدرک زبان با نمره حداقل ۷ نیاز دارین. اگر معدل لیسانستون خوب هست میشه برای دانشگاه های کانادا با دوره زبان در این کشور اقدام کرد. آلمان هم می تونه گزینه مناسبی برای شما باشه . بستگی داره که از چه روشی قصد اقدام داشته باشید.

   پاسخ
 3. نسرین گفته:

  با سلام
  من یک خانم ۳۵ ساله متاهل دبیر رسمی آموزش و پرورش با ۹ سال سابقه و بیمه لیسانس علوم اجتماعی و دانشجوی ارشد روانشناسی هستم مدرک زبان ندارم وهمسرم ۳۸ ساله شغلش تولید مبلمان هست دارای مدرک فنی حرفه ای و دو سه سالی هم بیمه دارن و ۵سال سابقه ی کار در کارخانه و ۵ سال هم هست که برای خودشون کار میکنن و مدرک زبان ندارن آیا میتونیم برای اخذ ویزای کار اقدام کنیم ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، با توجه به رشته نیاز به معادلسازی مدارک دارید. مدرک زبان هم باید داشته باشید. نمره بالاتر ا .۷۵ خیلی شانس رو افزایش میده ، برای شما میشه اقدام کرد ولی شرایط کاریابی رو برررسی بفرمایید.

   پاسخ
 4. محمد گفته:

  سلام ، محمد هستم سی ساله رشته IT هستم و ۵ سال سابقه کار در رشته ام رو دارم مجردام . برای ویزای کار می خوام اقدام کنم و بعد مدتی می خوام شرکت خودم رو هم داشته باشم . شرایط ویزای کار رو دارم ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 5. محمد قلئ پور گفته:

  با سلام من محمد هستم مجرد ٣٢ ساله و مهندسي عمران دارم با ٦ سال سابقه كار و مدرك فني حرفه اي در ٦ رشته سيستم هاي حفاظتي،مدرك زبان ندارم ولي در حد مكالمه هاي روزانه اوان صحبت كردن را دارم،آيا شرايط كسب ويزاي كار رو در ارتباط با رشته تحصيلي ام و يا مدرك فني حرفه اي ام وجود دارد؟؟!
  با تشكر

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، فارغ التحصیلان رشته عمران باید در ابتدا مدراک خود را معادلسای نمایند تا امکان کار برای آن ها وجود داشته باشد. برای کار در کانادا حتما باید مدرک زبان داشته باشید.

   پاسخ
 6. سحر گفته:

  من میخوام مدرک بین المللی کیک پزی بگیرم ۳۲ سالمه لیسانس روانشناسی دارم و زبان نخوندم …برای مهاجرت در زمینه کیک پزی تقریبا چقدر باید هزینه کنم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای دوره های کوتاه مدت شما باید از ویزاهای توریستی استفاده بفرمایید ، هزینه ها هم وابسته به محل اقدام و شرایط شما کاملا متفاوت است و نمی توان در حال حاضر عدد دقیقی ارائه کرد. لطفا با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید امتیازتون محاسبه بشه ، سنتتون ، سابقه کار و مدرک زبان خیلی مهم هست. این پارامترها رو بفرمایید تا دقیق راهنماییتون کنیم.

   پاسخ
 7. ﻣﺤﻤﺪﻋﻠﻲ گفته:

  ﺳﻼﻡ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﺒﺎﺷﻲ ﻣﻦ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﺑﺮﻕ ﻗﺪﺭﺕ ﺩاﺭﻡ ﻭﺩﺭ اﺩاﺭﻩ ﺑﺮﻕ ﺗﻮﺯﻳﻊ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﻛﺎﺭﻡ ﭼﻪ ﺟﻮﺭﻱ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻢ ﺑﺮاﻱ ﻛﺎﺭ ﺩﺭ ﻛﺎﻧﺎﺩا اﻗﺪاﻡ اﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻡ ﺩﺭﺿﻤﻦ ﺯﺑﺎﻥ ﺧﻮﺑﻲ ﻧﺪاﺭﻡ ﻟﻂﻔﺎ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻱ ﻛﻨﻴﺪ

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سالم، در ابتدا باید امتیاز شما محاسبه بشه که به حداقل برسه بعد از رسیدن به حداقل شما واجد شرایط کار هستید و وارد یک سیستم امتیاز بندی جدید میشین که پیشنهاد شغلی برای به حداقل رسیدن امتیاز شما خیلی تاثیرگذار هست. لطفا مقالات کاریابی در کانادا رو مطالعه کنید. با توجه به شرایط اولیه به نظر امتیازتون نمی رسه ، چند سال سابقه کار دارید و چند سالتونه ؟

   پاسخ
 8. بهنام چاروقچی گفته:

  با سلام و‌عرض خسته نباشید
  اینجانت بهنام چاروقچی راننده اوتومبیل های سنگین دارای گواهینامه پایه یک و بین المللی
  زبان عالی دارای سه فرزند. دو فرزندم محصل یکی از انها رشته نقشه کشی معماری میخواند
  چه اقداماتی برای کار در کانادا باید انجام بدهم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، باید در ابتدا امتیاز شما محاسبه شود. سابقه کار ، مدرک تحصیلی مرتبط ، سن و مدرک زبان تاثیرگزار هستند.

   پاسخ
 9. نازنین گفته:

  باسلام
  سابقه کار بدون بیمه قابل قبوله؟
  همسر من پروتز دندان خونده و ۱۴ سال سابقه کار داره و ۴ ساله که مجوز لابراتوار دندانپزشکی داره و تو تهران لابراتوار داره
  ولی بیمه نداره
  آیا امتیاز سابقه کار رو میگیره؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. سیدعباس حسینی گفته:

  سلام ۴۱ سالمه لیسانس عمران دارم مدرک زبان ندارم. برای ویزای کار درکانادا میتونم اقدام کنم؟ بعداز پذیرش امکان مهاجرت همسر و دو فرزندم وجوددارد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید بتوانید امتیاز آن را بدست آورید که نیاز به ارائه مدرک زبان نیز دارید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. طهرانی.نصیر گفته:

  با سلام طبق امتیازاتی که اعلام فرمودید امتیازم به بالای ۶۷میرسد.مهندس صنایع ۳۰ساله مجرد با سابقه کار ۶سال وزبان انگلیسی خوب .حال چگونه برای قرار داد ویزای کار اقدام نمایم.با سپاس

  پاسخ