شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد

شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد

شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد

شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد و در خصوص مهاجرت به سوئد ۲۰۱۸ و شرایط اخذ اقامت سوئد چگونه است ؟ آیا به دنبال کسب اطلاعات از شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد و گرفتن وکیل مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت سوئد هستید ؟ برای آگاهی از شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد و گرفتن وکیل مهاجرت به سوئد چه کار باید کرد ؟ آیا شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد در زمان تحصیل در سوئد فراهم می باشد ؟ کار دانشجویی در کشور سوئد و در صورت کلی کار در سوئد چگونه بدست می آید ؟ از چگونگی کار دانشجویان در کشور سوئد و تحصیل در سوئد تا چه اندازه مطلع هستید ؟ کار دانشجویی در کشور سوئد چگونه پیدا می شود برای بدست کار در سوئد چکار باید کرد ؟ می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد و مهاجرت به سوئد و در نهایت اخذ اقامت و تابعیت سوئد به صورت تخصصی از حقوقدانان باتجربه و کارشناسان بین الملل این موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

در ابتدای بحث شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد در صورت تحصیل در دانشگاههای سوئد به توضیح مختصری از کشور سوئد می پردازیم :

کشور سوئد که از غرب با کشور نروژ و از شمال شرق با کشور فنلاند و از شرق با خلیج بوتنیا و از جنوب شرق با دریای بالتیک و از جنوب غرب با کشور دانمارک همسایه ایت امروزه برای کار توجه بسیاری از مهاجرین و مخصوصا متقاضیان کار دانشجویی در کشور سوئد را به خود جلب کرده است. چگونگی . شرایط کار در کشور سوئد در پایتخت یعنی شهر  استکهلم امروزه سوال بسیاری از دانشجویانی می باشد که برای ادامه ی تحصیل به شهر استکهلم مهاجرت میکنند .

امروزه جمعیت کشور سوئد نزدیک به ده ملیون نفر می باشد که تقریبا هشت ملیون نفر آن سوئدی ها هستند . این کشور تراکم جمعیت پایینی دارد و بیشتر افراد در جنوب آن زندگی میکنند و شاید یکی از دلایل آن مسائد نبودن شرایط آب و هوایی منطقه ی شمال آن باشد.

افراد متقاضی شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد باید مطلع باشند که هزینه ی زندگی در کشور سوئد تقریبا بالاست و البته از شهری به شهر دیگر متفاوت می باشد .اما مردم سوئد از توانایی اقتصادی بالایی برخوردارند .رفاه اجتماعی درکشور اروپایی سوئد بسیار بالاست .شکل زندگی و آب و هوای کشور سوئد روی مردم آن نیز تاثیر گذار بوده و مردم آن معمولا مردمی سخت شناخته می شوند و در اصطلاح خیلی دیر با دیگران می جوشند .البته نا گفته نماند که مردم سوئد انسان هایی بسیار صادق و مهربان هستند.

هزینه های سوئد همانند دیگر کشورهی اروپایی از شهری به شهر دیگر متفاوت می باشد و شامل مسکن و خوراک و پوشاک و خوابگاه و… است.در شهر استکهلم پایتخت کشور سوئد هزینه ها نسبتا به شهر های دیگر بیشتر می باشد .بنابراین دوستانی که برای ادامه ی تحصیل به کشور سوئد مهاجرت کرده و یا به دنبال شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد در شهر استکهلم ساکن هستند معمولا هزینه های بیشتری را نسبت به دوستانی که در شهر های دیگر مشغول به ادامه ی تحصیل هستند متقبل می شوند . البته شرایط کار در کشور سوئد برای دانشجویان میسر است و فارغ التحصیلان دانشگاه ها در صورتی که تسلط به زبان سوئدی داشته باشند از امتیاز بسیار خوبی برای مشغول شدن به کار برخوردارند . زیرا بدون آشنایی با زبان سوئدی پیدا کردن کار مشکل می باشد .

همواره یافتن شغل تخصصی یعنی شغلی که مرتبط با رشته ی تحصیلی و دانشگاهی فرد باشد یک امر سخت تلقی می شود .برای یافتن شغل تخصصی برای دوستانی که در کشور سوئد حضور دارند پیشنهاد می شود که این دوستان متقاضی کار دانشجویی در کشور سوئد رزومه ی تحصیلی و کاری خود را به سایت های کاریابی کشور سوئد فرستاده و از این طریق بتوانند سریع تر به شغل مورد نظر خود با توجه به تحصیلات و سطح علمی و کاری خود برسند .

همان طور که می دانید دوستانی که در سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی مشغول به تحصیل هستند و به دنبال کار دانشجویی در کشور سوئد  هستند اگر بعد از اتمام تحصیلات خود نتوانند در آن کشور به شغل برسند نمیتوانند آنجا اقامت داشته باشند و باید به از آن کشور خارج شوند.زیرا در صورتی که شما تحصیلات خود را به پایان رسانده اید باید کار پیدا کنید که تایپ ویزای شما از تحصیلی به ویزای کاری سوئد تبدیل شود تا بتوانید با ویزای کاری در آن کشور مانده و پس از چند سال کار کردن و پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم ان کشور را نمایید . پس یافتن شغل پس از اتمام تحصیلات شما یک امر بسیار مهم تلقی میشود .

یافتن کار تخصصی در سوئد یعنی مرتبط با رشته ی تحصیلی و دانشگاهی شما در سوئد واقعا کار اسانی تلقی نمیشود .مثلا مدرک دانشگاهی شما باید از کشور سوئد اخذ شده باشد و یا در غیر این صورت باید از دانشگاهی اخذ شده باشد که معتبر بوده و مورد قبول کشور سوئد باشد .برای کار کردن در کشور سوئد دانستن زبان سوئدی یک امتیاز برای شما محسوب نمی شود بلکه جزء الزاماتی است که شما باید از آن برخوردار باشید .شما باید در طول دوران تحصیل خود اگر به زبان انگلیسی تحصیل می کنید زبان سوئدی را در محیط کاملا یاد گرفته تا بعد از اتمام تحصیلات راحت تر بتوانید کار پیدا کنید .

شما عزیزان اگر به دنبال مهاجرت به سوئد و کار دانشجویی در کشور سوئد هستید و می خواهید از مطلع شوید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی آن در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران در خصوص کار دانشجویی در کشور سوئد و همچنین شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد مشاوره رایگان دریافت نمایید .

همچنین در خصوص  کار دانشجویی در کشور سوئد  شایان ذکر است که سوابق علمی شما و این که در رشته ی تحصیلی خود چقدر قوی باشید و بتوانید توانایی های خود را برای پیدا کردن کار عرضه نمایید نیز یکی دیگر از مواردی می باشد که باید به آن توجه کنید .هم چنین اگر در کشور های دیگر اروپایی سابقه ی کاری دارید این امر نیز می توانی به قوی شدن رزومه ی کاری شما کمک کند .

قبولی در مصاحبه ی شغلی در سوئد  نیز از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید و سعی کنید مصاحبه ی خوبی داشته باشید و تمامی تلاش خود را برای نشان دادن توانایی های شغلی خود بکار گیرید.در این زمینه رابطه ی اجتماعی خوب با کار فرمایان یا اساتید دانشگاه در دوران تحصیل می تواند به شما در مصاحبه ی شغلی کمک نماید .

در مورد اگاهی از زبان سوئدی برای یافتن کار در کشور سوئد که معمولا ذهن بسیاری از شماها را به خود مشغول کرده باید به شما دوست عزیز بگوییم که کمپانی های معتبر و بزرگی در کشور سوئد وجود دارند که آشنایی با زبان انگلیسی برای آنها کفایت میکند و حتما الزامی به دانستن زبان سوئدی برای آنها وجود ندارد . اما در نظر داشته باشید که حتی اگر شما در این کمپانی ها مشغول به کار شوید آگاهی از زبان سوئدی برای برقراری ارتباط با مردم سوئد یکی از الزاماتی است که شما باید از آن برخوردار باشید .پس حتی اگر محیط کاری شما انگلیسی زبان است ، یادگیری زبان سوئدی در کشور سوئد برای زندگی هر چه بهتر در کشور سوئد و برقراری ارتباط با مردم این کشور امر ضروری تلقی می شود .

اخذ ویزای کاری کشور سوئد همانند دیگر کشور های اروپایی از قوانین خاصی پیروی میکند و بدین صورت است که ابتدا باید کارفرما آن شغل را در کشور سوئد آگهی نماید و اگر کسی مناسب با آن شغل مورد نظر در کشور سوئد یافت نشد برای مرحله ی دوم آن شغل را در اتحادیه ی اروپا آگهی نماید و اگر مجددا کسی برای آن شغل یافت نشد می تواند برای خارجیان دعوت نامه ی کاری ارسال نماید . در نتیجه پیدا کردن کار با این پروسه واقعا دشوار به نظر میرسد .

پیشنهاد ما به شما دوست عزیز این است که اگر مشتاق کار کردن در کشور سوئد هستید از طرق دیگر مهاجرت برای کار در کشور سوئد استفاده نمائید .مثلا با اخذ ویزای تحصیلی وارد کشور سوئد شوید و سپس با پیدا کردن کار در کشور سوئد نوع ویزای خود را از تحصیلی به کاری تبدیل نمائید .در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوئد می توانید از موسسات حقوقی معتبر در این زمینه یاری بخواهید .

شما میتوانید در صورت کار کردن در کشور سوئد پس از گذراندن تقریبا چهار سال و پرداخت مالیات در این دوره برای اقامت دائم سوئد برای خود اقدام نمائید .

دوست عزیز در این راه مراقب افرادی که ادعا میکنند در مدت زمان کوتاه می توانند برای شما دعوت نامه ی کاری اخذ نمایند باشید .این افراد از میل زیاد شما برای مهاجرت به کشور سوئد مطلع هستند و متاسفانه از این طریق کلاهبرداری کرده و به دروغ میگویند که می توانند برای شما دعوت نامه ی کاری از کشور سوئد دریافت نمایند که متاسفانه حرف های آنان کاملا بی پایه و اساس است .

پیشنهاد ما برای شما دوست عزیز که قصد کار کردن در کشور سوئد را دارید این است که با ویزای تحصیلی وارد کشور سوئد شوید و در ان زمان که در کشور سوئد شغل مورد نظر شما آگهی شد به عنوان یک فردی که به دنبال کار در سوئد می باشد مراجعه کرده و بتوانید از این طریق به کار در کشور سوئد برسید و یا این که بعد از اتمام تحصیلات بتوانید به راحتی وارد بازار کار در کشور سوئد شوید و به صورت تمام وقت کار کنید .زیرا در طول مدت تحصیل خود فرصت کافی دارید تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و حتی بعد از اتمام تحصیلات فرصت کافی برای یافتن شغل مناسب در کشور سوئد را دارید و پس از این که وارد بازار کار شدید نیز پس از چهار یا پنج سال کار کردن به راحتی می توانید به اقامت دائم کشور سوئد دست پیدا کنید .

شما دوست عزیزی که قصد دارید از طریق ویزای تحصیلی سوئد به کار در سوئد دست پیدا کنید در نظر داشته باشید که چنان چه بعد از گذراندن ۳۰ واحد درسی در دانشگاه موفق شوید کار تمام وقت در سوئد پیدا کنید یعنی پیشنهاد رسمی از یک کارفرما در کشور سوئد برای کار داشته باشید و آن کارفرما بتواند حقوقی معادل ۱۴۰۰۰ کرون سوئد را برای ماهانه ی شما در نظر بگیرد و شما نشان دهید که از عهده ی هزینه های زندگی خود در ماه به راحتی بر می ایید ، می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و جهت اقامت در سوئد از طریق ویزای کاری کشور سوئد اقدام نمائید .برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید از مشاورین با تجربه در موسسات حقوقی مختلف کمک بگیرید.

موسسه حقوقی ملک پور در پایان بیان می نماید که با توجه به این که کشور سوئد از کشورهایی است که از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار می باشد سالانه افراد بسیاری را جهت مهاجرت به سوئد خود جذب می نماید . دانشجویان و افرادی که موفق به کار در کشور سوئد می شوند تقریبا نصف هزینه های زندگی خود را می توانند در کشور سوئد پوشش دهند .سوئد با توجه به رفاه اجتماعی بالایی که دارد حتی به کسانی که اقامت دائم کشور سوئد را اخذ می کنند حقوق بازنشستگی و شرایط مناسب را جهت ادامه ی زندگی در سوئد ارائه می نماید .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت کامل و دقیق و تخصصی تر در خصوص شرایط کار دانشجویان در کشور سوئد از مشاورین و حقوقدانان بین الملل و باتجربه این موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید .

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (18 نظرات, میانگین: 4٫89 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 پاسخ