شرایط کار دانشجویی در آلمان

شرایط کار دانشجویی در آلمان

شرایط کار دانشجویی در آلمان

شرایط کار دانشجویی در آلمان ، کار ضمن تحصیل در آلمان و کار بعد از تحصیل در آلمان برای هر شخص متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بسیار مهم است. اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که نیازمند آگاهی از شرایط کار دانشجویی در آلمان هستند با ما همراه باشید تا نکات مهمی را در مورد کار ضمن تحصیل در آلمان برای شما بیان کنیم. سوالاتی که در مورد شرایط کار دانشجویی در آلمان بر روی وب سایت های ملک پور ارائه شده است به شرح زیر است.

ما در این مقاله را برای شما شرایط کار دانشجویی در آلمان توضیح داده ایم ، همواره خواهید توانست با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص مهاجرت به آلمان و مهاجرت تحصیلی به آلمان و شرایط کار دانشجویی در آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان به صورت رایگان و تلفنی مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

اولین سوال مهم و پاسخ آن در مورد شرایط کار دانشجویی در آلمان

در ابتدای بحث شرایط کار دانشجویی در آلمان با یک سوال مواجه می شویم :

کجا می توانم یک پیشنهاد شغلی بعنوان دانشجو در آلمان پیدا کنم؟

 1. تعدادی از مکان های ارسال آگهی های شغلی وجود دارد که بنابراین با کسب اطلاعات دقیق می توانید کار مناسب در آلمان را پیدا کنید.
 2. در بسیاری از دانشگاه ها و وب سایت های دانشجویی میان دانشجویان تبادلات شغلی صورت می گیرد. دانشگاه ها پیشنهادات شغلی خود را در تابلو تبلیغاتی دانشگاه نصب می کنند که در راهرو های دانشگاه قابل مشاهده است؛ این مشاغل ممکن است در دانشگاه (مانند: کتابدار، دستیار پژوهشی) و یا در سازمان ها و شرکت های مختلف محلی باشند.
 3. ۳. آژانس استخدامی فدرال آلمان نیز می توانند به شما کمک کنند تا شغل مناسب در آلمان را پیدا کنید.

برخی از دانشگاه های آلمانی که پیشنهادات شغلی آلمان را در تابلوهای تبلیغاتی خود ارائه می دهند:

 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه برلین
 • دانشگاه ووپرتال
 • دانشگاه بین المللی برمن
 • دانشگاه بیروت

بررسی شرایط کار دانشجویی در آلمان و انواع مختلف کار ضمن تحصیل

 1. شغل نیمه وقت در آلمان – احتمالاً راحت ترین انتخاب است و شما می توانید بخشی از هزینه های تحصیلی خود را از این طریق تامین کنید.
 2. مشاغلی که در طول تعطیلات تابستانی یا زمستانی ارائه می شود – شما می توانید به صورت کار تمام وقت در آلمان در طول سه ماه تعطیلات بین سال تحصیلی کار کنید.
 3. کارآموزی (Praktika) – می توانید به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود بگذرانید. از آنجا که این دوره ها معمولاً با رشته تحصیلی مرتبط است، بهتر است با کسب اطلاعات لازم دوره کارآموزی متناسب با مهارت و دانش خود را انتخاب کنید. در برخی از دوره های کارآموزی به شما حقوق پرداخت می شود و اگر واقعاً کار خود را به خوبی انجام دهید، پس از اتمام کارآموزی در آلمان می توانید استخدام شوید.
 4. ۵. کار داوطلبانه در آلمان – می توانید حین کار و کمک به جامعه تجربه کسب کنید. کار داوطلبانه باید به رشته تحصیلی شما یا یک پروژه یا پژوهش خاص مرتبط باشد.

شرایط کار دانشجویی در آلمان در کارهای تابستانی یا نیمه وقت 

توجه داشته باشید که در خصوص کار پاره وقت دانشجویی در آلمان دانشجویانی که اهل کشورهای اتحادیه اروپا یا دیگر کشورهای اروپایی نیستند، مجاز به کار در آلمان نیستند. دانشجویان اتحادیه اروپا و آمریكا از شرایط برابر با دانشجویان آلمانی برخوردار هستند و دسترسی آزاد به بازار كار آلمان را دارند. به طور کلی، تمام دانشجویان می توانند کار پاره وقت دانشجویی در آلمان را به صورت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی کار کنند.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می توانند در مجموع ۱۲۰ روز یا ۲۴۰ نیمروز در طول سال تحصیلی کار کنند.

شما عزیزان همواره خواهید توانست در رابطه با موضوع کار دانشجویی در آلمان بصورت مستقیم با شعبه وین تماس حاصل نموده و در خصوص کار دانشجویی در آلمان مشاوره رایگان دریافت نمایید .

شرایط کار دانشجویی در آلمان و محبوب ترین مشاغل نیمه وقت در آلمان

 1. کار دانشجویی در آلمان تحت عنوان دستیار پژوهشی در دانشگاه آلمان  – ۱۱ تا ۱۲ یورو در ساعت. این نوع شغل مزایای زیادی برای شما دارد، زیرا در حال حاضر با محیط دانشگاه و پرسنل آشنا هستید و می توانید به پیشرفت تحصیلی خود کمک کنید.
 2. کار دانشجویی در آلمان تحت عنوان دستیار اداری  در آلمان – ۱۲ یورو در ساعت. وظایف اصلی شما این است که به تلفن پاسخ دهید، به مشتریان یا شرکای شرکت اطلاعات بدهید و دیگر وظایف اداری را انجام دهید.
 3. کار دانشجویی در آلمان تحت عنوان معلم زبان در آلمان  – ۱۲ تا ۱۵ یورو در ساعت. اگر به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری مسلط باشید، می توانید به عنوان معلم در مدارس یا حتی در بعضی از شرکت های محلی کار کنید.

شرایط کار دانشجویی در آلمان و بهترین مشاغل تابستانی دانشجویی در آلمان

دانشجویان می توانند در طول تعطیلات تابستانی به صورت تمام وقت کار کنند. بسیاری از مشاغل تابستانی در آلمان مستلزم توانایی ارتباط خوب و مهارت های اجتماعی مناسب است .

نمونه هایی از مشاغل تابستانی

 1. کار در هتل های موقت در آلمان و فصلی در دسترس است، به ویژه در ساحل دریای شمال، جنگل سیاه، کوه های آلپ باواریا و شهر هایی مانند فرانکفورت، مونیخ ، برلین و هامبورگ . کار کردن در یک هتل به این معنی است که شما در کنار دریافت دستمزد از مزایای غذا و محل اقامت برخوردار خواهید شد.
 2. جمع آوری میوه ها در مزارع و باغات؛ در آلمان، کشاورزان عمدتاً سیب زمینی، غلات و میوه ها و سبزیجات فصلی تولید می کنند.
 3. کار دانشجویی در آلمان تحت عنوان میزبانی نمایشگاه های تجاری در آلمان – تنها باید از مردم برای شرکت در نمایشگاه ها دعوت کنید و در مورد تمام فعالیت هایی که می توانند در آن شرکت کنند به آنها اطلاع رسانی نمائید.

مزایای و شرایط کار دانشجویی در آلمان

از جمله مزایای کار حین تحصیل در آلمان این است که با محیط کار در آلمان آشنا خواهید شد، و بعد از اخذ مدرک تحصیلی به راحتی می توانید شروع به جستجوی کار مورد نظر خود نمایید. حتی اگر پس از فارغ التحصیلی در آلمان کار نکنید، کارفرمای آینده شما تحت تاثیر تجارب کاری شما در آلمان قرار می گیرد، چرا که محیط حرفه ای در این کشور بسیار کارآمد و رقابتی است. بنابراین کار در طول مدت اقامت تحصیلی خود در آلمان، فرصتی برای کسب تجربه ارزشمند و غنی در دسترس شماست.

سخن پایانی در مورد شرایط کار دانشجویی در آلمان

در پایان بحث شرایط کار دانشجویی در آلمان ، مهاجرت به آلمان ، شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان ، تحصیل در آلمان و اخذ اقامت آلمان اینگونه می توان بیان نمود که کسانی که می خواهند در خصوص کار دانشجویی در آلمان اطلاعات داشته باشند می توانند با خواندن مقاله فوق در خصوص شرایط کار دانشجویی در آلمان اطلاعات کاملی را دریافت نمایند ضمن اینکه موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  دارای بالاترین سطح کیفیت اطلاعات در خصوص شرایط کار دانشجویی در آلمان می باشد.

بنابراین شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی تر در خصوص شرایط کار دانشجویی در آلمان با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت رایگان و تلفنی در خصوص تحصیل در آلمان و در نهایت اخذ اقامت آلمان مشاوره تخصصی دریافت نمایید . شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد شرایط کار دانشجویی در آلمان را در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کرده و تجربیات خود را در مورد تحصیل در آلمان به اشتراک بگذارید. امیدوار است که مقاله شرایط کار دانشجویی در آلمان مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (15 نظرات, میانگین: 4٫60 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ