شرایط کار در کانادا

شرایط کار در کانادا

شرایط کار در کانادا

شرایط کار در کانادا و همچنین مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸ و همچنین گرفتن وکیل مهاجرت جز مواردی است که بسیاری موضوعی است که در این مقاله به بررسی و تشریح آن خواهیم پرداخت تا شما عزیزان با قوانین خاص کانادا اطلاع یابید و در این راستا در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا و همچنین مهاجرت کاری به کانادا و اخذ اقامت کانادا ۲۰۱۸ را دارید پیشنهاد می شود مقاله فوق را به صورت کامل بررسی و مطالعه نمایید. شرایط کار در کانادا دارای شرایط و قوانین خاصی است که ما در این مقاله به شرح این شرایط پرداخته ایم تا بتوانیم اطلاعات مهاجرتی شما را ارتقا دهیم . با توجه به اینکه در کشور کانادا قوانین خاصی در راستای مهاجرت کاری وجود دارد و همچنین شرایط کار در کانادا پروسه ای حقوقی و پیچیده خواهد بود پیشنهاد بر این است در صورتی که قصد قطعی نسبت به مهاجرت به این کشور دارید و از شرایط ویزای کار کانادا به صورت کامل اطلاع ندارید می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه حقوقی ملکپور و انجام مشاوره کامل با مشاورین زبده این موسسه اطلاعات حقوقی خود را ارتقا دهید.

 

توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب مهاجرت کاری به کانادا

توضیحات آقای ملک پور  فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب اقامت بعد از تحصیل در کانادا

 

برای اخذ اقامت کانادا از داخل قوانین مهاجرتی کانادا بهترین و مقرون به صرفه ترین راه از جمله : تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، خرید ملک در کانادا ، ثبت شرکت در کانادا ، ازدواج در کانادا ، تولد فرزند در کانادا و در نهایت اخذ تابعیت کانادا را به صورت کامل بررسی و پس از آن انتخاب نمایید .

اجازه کار در کانادا

اجازه کار یک نامه و سند رسمی کتبی است که عبارت است :

 • اجازه کار در کانادا به افراد متقاضی ارائه می شود و این امر توسط افسر ویزا صادر می شود و به افرادی که حق شهروندی این کشور را ندارند اجازه می دهد که به واسطه این نوع ویزا وارد کانادا شوند و اجازه کار خواهند داشت.
 • این مجوز کار حتی اگر فرد متقاضی شرایط کار در کانادا پیشنهاد کاری نداشته باشد برای افراد الزامی می باشد زیرا بر اساس قوانین کانادا این مجوز می تواند به افراد اجازه دهد به صورت قانونی در این کشور مشغول به کار شوند.
 • البته این مجوز کار در بازده زمانی خاص و همچنین برای مشاغل خاص یا شرکت یا کارفرمای خاصی صادر می شود
 • همچنین این مجوز کار بر اساس ارزیابی نیاز بازار کارکانادا (LMIA) و همچنین برای استخدام در بازار کار و توسعه اجتماعی کانادا  (ESDC و نیازهای شرکت های کانادایی صادر می شود

قوانین کار برای کارگران خارجی موقت

بر اساس مقررات مهاجرت و پناهندگی (IRPR) الزاماتی را تعیین نموده است که به اداره مهاجرت کانادا اجازه می دهد تا شرکت ها و کارفرمایان را تحت نظر داشته باشد و اطمینان حاصل کند از اینکه کارفرمایان شرایط کاری خود را رعایت کرده باشند و  حقوق کارگران رعایت شده باشد.

مجوز کار از سوی کارفرما دارای شرایط زیر می باشد:

 • بررسی واقعی بودن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما یا شرکت
 • شرایط انطباق پذیری طی ۶سال گذشته بر اساس تعهدات شخص کارفرما و شخص متقاضی بر اساس حقوق و شرایط کاری و قوانین کار
 • شرایط کار باید بر اساس قوانین فدرال و یا استان و ایالت مربوطه منطبق باشد
 • عدم ممنوعیت استخدام اتباع خارجی بر اساس قوانین IRPR
 • شرکت ها و کارفرمایانی تعهدات کاری و قانونی خود را در گذشته نسبت به کارگران خارجی رعایت نکرده اند از سوی دولت کانادا برای یک بازده زمانی مشخصی از استخدام کارگران خارجی منع خواهند شد و این ممنوعیت استخدام در فهرست عمومی وزارت کار کانادا قید خواهد شد.

ارزیابی بازار کاربر اساس مجوز (LMIA)

مجوز کاری LMIA: این نوع مجوز و اجازه کار یک سند استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC)بر اساس قوانین کاری این کشور است که به کارفرمایان اجازه می دهد که برای استخدام یک کارگر بر اساس قوانین بازار کارکانادا اقدام نمایند.

ESDC: این برنامه کاربردی برای ارزیابی و تاثیر کار کارگر خارجی در بازار کار کانادا به کارفرما ارائه می شود. ESDC برنامه مدونی برای کارفرما از مثبت یا منفی LMIA صادر خواهد کرد کارفرمای شخص باید یک کپی از این نامه را به همراه درخواست خود برای مجوز کار ارائه دهد .

مجوز کاری  LMIAمعمولا برای یک دوره زمانی مشخص صادر می شود و این مجوز کار زمانی مجاز خواهد شد که با آن دوره مطابقت داشته باشد برای اینکه تجدید مجوز کار خود احتمالا به LMIA جدید نیاز خواهید داشت .

پیشنهادات استخدام از سوی کارفرما بدون مجوز LMIA

افرادی که نیازی به مجوزکاری LMIA برای کار در کانادا ندارد باید با کارفرما یا شرکتی به آنها پیشنهاد کار داده باشد و همچنین شخص باید از طریق پورتال کارفرما پیشنهاد کار خود را به اداره مهاجرت ارائه دهد ، کارفرمای شخص نیز باید قبل از شروع کار درخواست مجوز کار خود و پیشنهاد استخدام و هزینه انطباق کارفرما را پرداخت کرده باشد.در صورتی که کارفرمای شخص نیازی به پرداخت هزینه انطباق پذیری نداشته باشد باید مدارک معافیت از پرداخت هزینه خود را در پورتال کارفرمایان ارسال نمایند .

شرایط اخذ ویزای کار کانادا بذای افراد متقاضی

برای دریافت ویزای کار کانادا افراد متقاضی باید بتوانند نظر افسر ویزا را را جلب نماید و بتواند وی را متقاعد نماید که تحت قانون مهاجرت کانادا واجد شرایط کار در کانادا به صورت قانونی می باشد و بر این اساس افراد متقاضی برای اخذ اجازه رسمی ورود به بازار کار کانادا و دریافت ویزای کار باید شرایط ذیل را داشته را رعایت نمایند:

 • جلب نظر افسر ویزا مبنی بر ترک کانادا پس از پایان کار
 • ارائه مدارک و گواهی عدم سوءپیشینه کیفری معتبر و همچنین نداشتن هیچ گونه سابقه فعالیت جنایی.
 • تعهد به اینکه متقاضی کار در کانادا امنیت اجتماعی و کاری کانادا را به خطر نمی اندازد .
 • ارائه گواهی پزشکی مبنی بر اینکه فرد متقاضی سابقه بیماری پرخطر را ندارد
 • افراد باید توجه داشته باشند که کارفرما در لیست کارفرمایان غیر مجاز نباشد .
 • بین فرد متقاضی و کارفرما برنامه ریزی منظم در حوزه کاری وجود داشته باشد
 • در صورتی که افسر ویزا از فرد متقاضی مدارک و اسناد دیگری خواستار شد فرد ملزم به تهیه و ارائه می باشد

کار در کانادا مستلزم داشتن مجوزهای رسمی کانادا می باشد این مجوزها بنام های TRV یا ETA می باشند.

 1. مجوز با سندTRV : این مجوز یک سند رسمی صادر شده از سوی سفارت است که توسط افسر ویزا تایید و صادر می شود و این مجوز در پاسپورت متقاضی قید می شود تا نشان دهد که متقاضی شرایط عمومی را برای ورود به بازار کارکانادا را در غالب یک اقامت موقت دارد
 2. مجوز یا سند ETA : این مجوز به صورت آنلاین برای افراد متقاضی شرایط کار در کانادا درخواست این نوع مجوز صادر می شود البته این نوع مجوز اقامت تعیین می کند که متقاضی مجاز به ورود به کانادا به عنوان یک مهاجر موقت می باشد برای درخواست این نوع مجوزها فرد ملزم به پر کردن فرم های جداگانه یا هزینه جداگانه نیست و این مجوزها به عنوان اسنادی برای ورود متقاضی به کانادا به عنوان یک کارگر صادر خواهد شد .

ارائه فرم درخواست اعضای خانواده

افرادی که متقاضی مهاجرت به کانادا به واسطه ویزای کار هستند برای اینکه اعضای خانواده انها بتوانند بصورت همزمان وارد این کشور شوند باید برای هریک از اعضای خانواده فرم های جداگانه تکمیل نمایند البته این درخواست می تواند به صورت آنلاین به مرکز درخواست ویزا یا اداره مهاجرت این کشور VAC ارسال نماید و همچنین می تواند از یک رسد دریافتی برای کل مبلغ استفاده نماید و تمامی اعضاای خانواده خود را وارد این کشور نماید و همچنین باید تمام شرایط لازم برای اقامت موقت در کانادا را برآورده نماید .

شرایط کار برای همراه

در کشور در کانادا گاها اجازه کار برای همراه متقاضی وجود دارد ولی افراد متقاضی کار در کانادا باید به صورت کتبی درخواست خود را به اداره مهاجرت و اداره کار شهر مربوطه ارائه دهند.برای ورود به بازار کار کانادا افراد باید شرایط لازم را داشته باشند و یکی از این شرایط مجوز کار از سوی LMIA  می باشد.البته با توجه به اینکه افراد پیش از ورود می توانند به واسطه اسکلید وورکر پرونده ای برای خود تشکیل دهند و حتی زمانی که بعنوان همراه وارد این کشور شدند این اجازه کار به آنها داده خواهد شد.

امکان تحصیل برای فرزندان متقاضی

افرادی که به واسطه ویزای کار وارد کشور کانادا شده اند می توانند از شرایط تحصیلی که برای فرزندان آنها وجود دارد استفاده نمایند و در این راستا افرادی که به همراه خانواده به واسطه این نوع ویزا وارد کانادا  شده اند برای اینکه خانواده وی بتوانند از تحصیلات و امکانات تحصیلی کانادا استفاده نمایند باید اجازه رسمی از طرف کانادا داشته باشند و این امر باید پیش از ورود افراد به کانادا اتفاق بیوفتد.

با توجه به موارد ذکر شده در باب شرایط ویزای کار کانادا و همچنین بررسی قوانین و شرایط پیش روی افراد متقاضی در صورتی که شما عزیزان این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید و نسبت به قوانین و شرایط ویزای کار کانادا و همچنین قوانین مهاجرتی این کشور اشراف ندارید و مایل به مهاجرت به این کشور هستید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستتقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط کار در کانادا و شرایط  مهاجرت به کانادا و یا مهاجرت کاری به کانادا و در نهایت اخذ اقامت کانادا مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 4
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 5٫00 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

31 پاسخ
 1. Nima گفته:

  سلام من لیسانس عمران دارم، دارم رو زبانم هم کار میکنم تو رشته ساخت و ساز خشک (درایوال) ساختمان سازی نوین سابقه ۱۰ ساله دارم برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا چطور باید اقدام کنم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز
   برای اخذ اقامت کانادا و استرالیا شما از طریق روش اسکیلد ورکر می توانید اقدام کنید . در این روش سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان با نمره بالا امتیاز خاص خودشون رو دارند. شما چند ساله هستید و مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 2. قاسم گفته:

  سلام من فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر دارم و الان کارم طراحی سایت هست از سال ۹۰ طراحی سایت میکنم ، مجرد هستم ۲۸ ساله و میخوام در حوزه طراحی سایت در کانادا فعالیت داشته باشم . زبانم متوسطه و صحبت های روزانه رو میتونم انجام بدم البته مدرک ایلتس ندارم . لطفا راهنمایی کنید ممنون

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اخذ اقامت کاری کانادا شما می بایست از روش اکسلد ورکر که یک سیستم امتیاز بندی هست اقدام کنید که در این صورت حداقل مدرک لیسانس رو لازم دارید .ضمن اینکه مدرک آیلتس رو هم باید داشته باشید.برای اخذ پذیرش تحصیلی جهت پیشگیری از ریسک ویزا توصیه می گردد با مدرک لیسانس اقدام نمائید.چه سطحی از آیلتس رو دارید؟

   پاسخ
 3. جوان گفته:

  با سلام.من کارشناس ارشد ریاضی هستم و دوستل سال سابقه ی تدریس در دانشگاه و ۴سال سابقه تدریس در موسسات مختلف دارم اما کلا بدون بیمه.همسرم هم کارشناس ارشد مهندسی مکانیک با پنج سال سابقه کار به عنوان مهندس ناظر پروژه گاز رسانی .به نظرتون میتونیم در اقدام برای ویزای کار موفق بشیم؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 4. حسین گفته:

  سلام
  کارشناس ارشد مدیریت مالی از دانشگاه تهران هستم و مدرک تحلیلگر مالی نخبه (cfa) و نمره ۷ زبان و ۳سال سابقه کارشناس تحلیل شرکت تامین سرمایه هم دارم،میخواستم برای ویزای کار اقدام کنم.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، به نظر میشه براتون اقدام کرد ولی شرایط باید کاملا بررسی بشه. با توجه به اینکه کار در کانادا یک پروسه زمان بر هست نیاز به مشاوره کامل دارین و همه نکات باید براتون بیان بشه. لطفا با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 5. سهيلا گفته:

  سهيلا هستم دخترم رشته علوم ورزشي دانشگاه ازاد تهران مركز رو ميخونه ونمره ايلتس ۶/۵ داره لطف مي كنيد در كدام كشور امكان بورسيه براي اين رشته است در ضمن سال دوم اين رشته رو ميخونه

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، لطف سن ایشان را هم اعلام بفرمایید. امکان تحصیل در کانادا برای فرزند شما وجود دارد و برای بورسیه باید شرایط ویژه ای داشته باشند. با توجه به نمره زبان می توانند به صورت مستقیم برای مقطع فوق لیسانس در کانادا اقدام کنند.

   پاسخ
 6. محمد گفته:

  سلام من راننده تریلی هستم ۹سال سابقه بیمه دارم الان هم مشغول یادگیری زبان هستم میتونم بعنوان راننده تریلی به کانادا برای کار موقت برم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، کار در کانادا از طریق سیستم امتیازبندی می باشد. همچنین برای شغل شما باید پیشنهاد کاری داشته باشید تا امکان اقداام وجود داشته باشد.

   پاسخ
 7. بهزاد گفته:

  سلام‌ من قصد سرمایه گذاری و مهاجرت به کانادا رو دارم و مبلغ دومیلیارد هم پول دارم ایامیشه انجام داد و اقامت گرفت

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، به نظر می رسد این امکان وجود داشته باشد لطفا با دفاتر تماس بگیرید و به صورت کامل مشاوره رایگان دریافت کنید.

   پاسخ
 8. سامان گفته:

  سلام من مهندس عمران از دانشگاه آزاد هستم و حدود ده سال سايقه بيمه مرتبط با رشته تحصيليم دارم همسرم هم فوق ليسانس طراحي شهري از دانشگاه سراسري دارند و مدتي هست كه حق التدريسي دانشگاه درس ميده بدون بيمه. جفتمون عضو نظام مهندسي هستيم با مجوز رسمي نظام مهندسي. بنده ٣٥ ساله و همسرم ٣١ سال دارن بدون فرزند. براي مهاجرت كاري به كانادا اميدي هست؟ البته قصد پناهندگي هم دارم.

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای کار در کانادا باید حداقل امتیاز سیستم امتیازبندی این کشور را بدست بیاورید. لطفا طرق قانونی را بررسی کنید. برای محاسبه امتیاز با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بگیرید.

   پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شما باید حداقل امتیاز سیستم امتیاز بندی ویزای کار کانادا را بدست بیاورید تا بتوانید اقدام کنید. لطفا برای محاسبه امتیاز با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بگیرید

   پاسخ
 9. مینا گفته:

  سلام لیسانس صنایع غذایی با۸سال بیمه همسرم لیسانس برق با۱۰سال بیمه فرزند۲ساله و۴۰۰میلون سرمایه بدون مدرک ایلتس امکان مهاجرت داریم؟

  پاسخ
 10. منصور گفته:

  سلام شغل من دکوارسیون داخلی است
  مدرک تحصیلی ندارم
  ۱۰۰ ملیون پول دارم ایا میتونم اقدام برا اقامت کانادا بکنم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام باید سرمایه خود را افزایش دهید تا بتوانید برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید چرا که برای تحصیل و کار امکان پذیر نخواهد بود برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. Amir Hosein گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید.
  من ۱۹ سالمه و رشته حسابداری مشغول به تحصیل هستم.
  همچنین طی سالیان گذشته به دلیل شغل پدرم خیاطی رو یاد گرفتم و میتونم شلوار بدوزم میخاستم بدونم میتونم از طریق کار مربوط به خیاطی برم کانادا بعد از لیسانس؟؟!
  ممنونم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید مرتبط با رشته تحصیلی خود وارد بازار کار شوید علاوه بر آن برای ویزای کار کانادا باید در سیستم امتیاز بندی وارد شوید و امتیاز لازم را بدست آورید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. الی گفته:

  سلام. من معلم رسمی اموزش و پرورش مقطع ابتدایی می باشم. همسرم پزشک عمومی. و قصد کار در حوزه های تخصصی خودمان را داریم.
  می خوام نظر شما رو بدونم که برای ما کانادا مقصد مناسبیه؟
  سرمایه زیادی نداریم. امکان بورس گرفتن هست؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی باید شرایط ورزومه خود را به صورت کامل بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد در صورتی که بخواهید از طریق مدرک تحصیلی همسرتان اقدام نمایید بهتر است بدانید که مدرک تحصیلی ایشان باید معادل سازی گردد و سپس بتوانید اقدام داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
   • الی گفته:

    ممنون از پاسخگوییتون.
    من الان خودم دو دل هستم که ایران ارشد بگیرم یا نه. رشته روانشناسی تربیتی یا بالینی! می خوایم مدتی که ایران هستیم کارایی که لازمه انجام بدیم
    میشه لطفا شرایط مشاور حضوری رو هم بفرمایید. متشکرم

    پاسخ
 13. eli ahmadi گفته:

  باسلام.قصد مهاجرت و کار در کانادا را دارم. حدود۴۰۰میلیون تومان سرمایه دارم و متاهل و داری یک فرزند.۳۶ سال سن اینجانب میباشد. ایا امکان پیدا کردن شغل همراه ویزای کار وجود دارد؟از کجا باید شروع کنم؟

  پاسخ
 14. محمدرضا گفته:

  درود و وقت بخیر.
  بنده کارشناس تربیت بدنی ۲۴ ساله مجرد مربی ژیمناستیک و ماساژ هستم برا کاروتحصیل در کانادا چه پیش نهادی برای بنده میکنید ممنون میشم راهنمایی دقیق کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید از طریق ویزای تحصیلی و یا ویزای کار اقدام نمایید اما برای اخذ ویزای کار باید رشته تحصیلی شما جز مشاغل مورد نیاز باشد همچنین باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید در صورتی که امتیاز لازم را بدست آوردید می توانید برای کار وارد کشور شوید همچنین می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید.

   پاسخ