طرق مختلف مهاجرت به کانادا

طرق مختلف مهاجرت به کانادا

طرق مختلف مهاجرت به کانادا

طرق مختلف مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸ و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و راههای اخذ اقامت کانادا ۲۰۱۸ را می شناسید ؟ راه ها و قوانین طرق مختلف مهاجرت به کانادا مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا مهاجرت کاری به کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا ؟ شرایط طرق مختلف مهاجرت به کانادا و راههای اخذ اقامت کانادا چگونه امکان پذیر می باشد ؟ طرق مختلف مهاجرت به کانادا مانند تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا و یا ویزای توریستی کانادا و یا تولد فرزند در کانادا چگونه است ؟ شما متقاضیان مهاجرت به کانادا همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در خصوص طرق مختلف مهاجرت به کانادا و انواع ویزای اقامت در کانادا و اخذ شهروندی کانادا مشاوره ی رایگان و تلفنی دریافت نمایید .

برای مهاجرت به کانادا می توانید از راه های مختلفی مانند:

 • مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال در کانادا
 • مهاجرت به کبک از روش تخصصی کانادا
 • روش خویشاوندی و اسپانسری همسر در کانادا
 • روش مهاجرتی و اقامتی نیروی با تجربه کانادایی
 • ویزای دانشجویی در کانادا

اقدام فرمایید ،که تمام طرق مختلف مهاجرت به کانادا در زیر توضیح داده خواهد شد.

(Federal Skilled Worker)   مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

متقاضیان مهاجرت  از طریق حرفه و تخصص فدرال در کانادا بر اساس توانایی هایشان جهت مهاجرت به کشور کانادا ارزیابی خواهند شد. هدف از این روش، تامین نیروی متخصص مورد نیاز در بازار کار کانادا می باشد.

جهت اقدام مهاجرت  از طریق حرفه و تخصص فدرال در کانادا متقاضیان باید یکی از سه شرط زیر را دارا باشند:

 • حداقل یک سال سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز روش تخصصی فدرال
 • درخواست کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی
 • واجد شرایط جهت اقدام از طریق روش «دکترای تحصیل کرده در کانادا»

متقاضیان مهاجرت  از طریق حرفه و تخصص فدرال در کانادا بر اساس شش معیار ارزیابی می شوند. این معیارهای انتخابی نشانگر این است که آیا متقاضی می تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام کند یا خیر. متقاضی جهت دریافت ویزای اقامت دائم کانادا از این روش نیاز به کسب ۶۷ امتیاز دارد که بر اساس معیار های ذیل امتیازبندی می شود :

 • تحصیلات : حداکثر امتیاز ۲۵
 • سطح زبان انگلیسی / فرانسه : حداکثر امتیاز ۲۸
 • سابقه کاری : حداکثر امتیاز ۱۵
 • سن : حداکثر امتیاز ۱۲
 • درخواست کار از کانادا : حداکثر امتیاز ۱۰
 • قابلیت سازگاری : حداکثر امتیاز ۱۰

متقاضیان مهاجرت  از طریق حرفه و تخصص فدرال در کانادا ، علاوه بر کسب حداقل ۶۷ امتیاز، باید توانایی تامین مالی خود و همراهان خود را در کانادا داشته باشند همچنین می بایست معاینات پزشکی را انجام داده و عدم سوء پیشینه ارائه نمایند.هزینه درخواست نامه برای مهاجرت نیروی متخصص فدرال کانادا: برای متقاضی اصلی ۵۵۰ $ کانادا، برای همسر و یا هر همراه دیگری ( بالای ۲۲ سال ) ۵۵۰ $ کانادا، و برای هر همراه کوچکتر از ۲۲ سال ۱۵۰ $ کانادا می باشد که توسط دولت کانادا در ابتدای کاراخذ می گردد.

مهاجرت نیروی متخصص به کبک (Quebec Skilled Worker)

از دیگر طرق مختلف مهاجرت به کانادا روش ارزیابی متقاضیان نیروی متخصص کبک در کانادا می باشد که متفاوت با متقاضیان سایر روش ها است.

بررسی پرونده های مهاجرتی کبک در دو مرحله صورت می گیرد. در ابتدا پرونده به اداره مهاجرت کبک ارسال شده و پس از قبولی در این بخش برای انجام مراحل انجام آزمایشات پزشکی، بررسی عدم سوء پیشینه و صدور ویزا به اداره مهاجرت کانادا در بخش فدرال ارسال می گردد.

به متقاضیان طرق مختلف مهاجرت به کانادا اگر در روش مهاجرت که در روش تخصصی کبک در مصاحبه مهاجرتی قبول شوند، گواهی CSQ اعطا می شود. این گواهی به متقاضی این اجازه را می دهد که برای ادامه بررسی پرونده خود و دریافت ویزای مهاجرت، فرم ها و مدارک خویش را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در بخش فدرال ارسال نماید.

متقاضیان طرق مختلف مهاجرت به کانادا برای واجد شرایط شدن در روش تخصصی کبک باید با توجه به جدول زیر امتیاز کافی را کسب نمایند. یک مهاجر مجرد باید حداقل ۴۹ امتیاز برای شروع پرونده و ۵۵ امتیاز در زمان مصاحبه کسب نماید . برای مهاجران متاهل، حداقل امتیاز برای شروع پرونده ۵۷ امتیاز بوده و در زمان مصاحبه ۶۳ امتیاز می باشد. این به این معنی است که متقاضی مهاجرت به کبک کانادا می تواند با کسب امتیاز کمتر پرونده مهاجرتی خود در روش تخصصی کبک را به جریان انداخته و تا زمانی که برای مصاحبه دعوت شود، با افزایش سطح زبان انگلیسی و فرانسه خویش، کمبود امتیازات اولیه را جبران نماید.

در خصوص بحث طرق مختلف مهاجرت به کانادا می توان بیان نمود که بر خلاف روش تخصصی فدرال در کانادا، در گروه متخصصین کبک محدودیت شغلی وجود ندارد و کلیه متقاضیان مهاجرت که امتیازات لازم را بدست آورند، می توانند از این روش مهاجرتی اقدام نمایند.

همچنین در خصوص امر طرق مختلف مهاجرت به کانادا شایان ذکر است که ارائه مدارک زبان برای اثبات توانایی زبان انگلیسی و فرانسه متقاضی و همسرشان در این روش مانند روش تخصصی فدرال، در ابتدای کار الزامی می باشد با این تفاوت که در روش تخصصی کبک کانادا (Quebec Skilled Worker) توانایی سطح زبان محدود به مهارت های شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) می شود و نیازی به دانش نوشتن (Writing) و خواندن (Reading) وجود ندارد.

سطح تحصیلات حداکثر ۱۲ امتیاز
نوع رشته تحصیلی حداکثر ۱۶ امتیاز
سابقه کار حداکثر ۸ امتیاز
سن حداکثر ۱۶ امتیاز
مهارت زبان فرانسه حداکثر ۱۶ امتیاز
مهارت زبان انگلیسی حداکثر ۶ امتیاز
داشتن خانواده درجه یک در کبک حداکثر ۳ امتیاز
سکونت در کبک حداکثر ۵ امتیاز
سطح تحصیلات همسر حداکثر ۳ امتیاز
نوع رشته تحصیلی همسر حداکثر ۴ امتیاز
سن همسر حداکثر ۳ امتیاز
مهارت زبان فرانسه همسر حداکثر ۶ امتیاز
درخواست کار معتبر حداکثر ۱۰ امتیاز
فرزند حداکثر ۸ امتیاز
خودکفایی مالی یک امتیاز
سازگاری با استان کبک حداکثر ۶ امتیاز

در ادامه بحث طرق مختلف مهاجرت به کانادا می توان افزود که هزینه درخواست نامه جهت مهاجرت به کبک از طریق تخصص برای متقاضی اصلی ۷۵۰ $ کانادا، برای همسر، فرزندان و یا هر همراه دیگری ۱۶۰ $ کانادا می باشد. همچنین بعد از قبولی در مصاحبه کبک، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های دولت فدرال کانادا می باشد.

اگر مایل به بررسی شرایط فردی خویش برای طرق مختلف مهاجرت به کانادا  و همچنین مهاجرت به استان کبک کانادا از طریق تخصص کبک می باشید، می توانید با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت و یا تماس با یکی از دفاتر موسسه حقوقی ملک پور از واجد شرایط بودن خود در این روش و دیگر روش های مهاجرتی آگاه گردید.

در طرق مختلف مهاجرت به کانادا شایان ذکر است که متقاضیان متخصص ، همچنین می توانند از روش های مهاجرتی نیروی متخصص فدرال ، خود اشتغالی فدرال و یا خود اشتغالی کبک اقدام نمایند.

شما متقاضیان طرق مختلف مهاجرت به کانادا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرق مختلف مهاجرت به کانادا مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا و مهاجرت کاری به کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر و مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص و اخذ اقامت دائم کانادا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی در خصوص طرق مختلف مهاجرت به کانادا و چگونگی اخذ اقامت دائم کانادا مشاوره رایگان بدست آورید .

 

روش خویشاوندی و اسپانسری همسر

یکی دیگر از طرق مختلف مهاجرت به کانادا روش استفاده از روش اسپانسری خویشاوند و یا همسر در کانادا است، در این روش متقاضی مهاجرت به کانادا بايد يك خويشاوند نزديك در كانادا داشته باشد که این خویشاوند، فرد متقاضی را از لحاظ مالي حمايت كند . اين خويشاوند بايد دارای شهروندی كانادا (Citizen) و يا اقامت دائم (Permanent Resident) باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج نیز در این گروه جای می گیرند.

از تاریخ ۲۵ اکتبر ۲۰۱۲ طبق قوانین جدید اسپانسرشیپ همسر در کانادا، متقاضیانی که قصد اسپانسر نمودن همسر خود را دارند باید به همراه همسر خود به مدت ۲ سال از روزی که همسر اقامت دائم کانادایی خود را دریافت می کند،  در یک رابطه قانونی و مشترک زندگی نمایند. در غیر این صورت اقامت فرد اسپانسر شده باطل خواهد شد.

این تغییر شامل دسته خاصی از متقاضیان اسپانسرشیپ همسر بوده و در بر گیرنده افراد ذیل می گردد:

 • رابطه زناشویی همسر و شخص اسپانسر دو سال و یا کمتر از ۲ سال بوده و یا
 • همسر و شخص اسپانسر فرزند مشترک نداشته باشند

این قانون فقط شامل افرادی که درخواست اسپانسرشیپ کانادا آنها بعد از ۲۵ اکتبر ۲۰۱۲ به دست اداره مهاجرت کانادا رسیده می شود.

شرايط استفاده از اسپانسرشیپ همسر در کانادا

 1. رابطه فرد متقاضی با خويشاوند بايد به صورت هاي زير باشد :
 • همسر يا هم خانه (مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج).
 • والدين يا پدر بزرگ / مادربزرگ و افراد تحت تکفل این افراد. (این روش تا سال ۲۰۱۴ پرونده جدید نمی پذیرد)
 • فرزند زیر ۲۲ سال.
 • برادر، خواهر،‌ برادر زاده و یا خواهر زاده که مجرد و زير ۱۸ سال هستند. (این روش تا سال ۲۰۱۴ پرونده جدید نمی پذیرد)
 • خويشاوندان ديگر در صورتی که فرد مقیم در کانادا از خويشاوندان اشاره شده در بالا كسي را در کانادا نداشته باشد. (این روش تا سال ۲۰۱۴ پرونده جدید نمی پذیرد)
 1. خویشاوند یا همسر متقاضی در کانادا بايد دارای شرايط زير باشد :
 • شهروند كانادايي (Citizen) يا داراي اقامت دائم (Permanent Resident) باشد.
 • شرايط فرد اسپانسر را داشته باشد.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در پایان بحث طرق مختلف مهاجرت به کانادا به عزیزانی که خواهان  دریافت اطلاعات در خصوص  طرق مختلف مهاجرت به کانادا هستند و می خواهند که از طرق مختلف مهاجرت به کانادا داشته باشند و یا می خواهند به اخذ اقامت دائم کانادا از طریق مختلف دست پیدا کنند توصیه می نماید که می توانند از این مقاله که حاوی نکات طرق مختلف مهاجرت به کانادا است بهره مند شوند و اگر بازهم در پی کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بحث طرق مختلف مهاجرت به کانادا مانند مهاجرت تحصیلی به کانادا و مهاجرت کاری به کانادا و مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر و مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص و اخذ اقامت دائم کانادا هستند می توانند همواره با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص بحث طرق مختلف مهاجرت به کانادا و چگونگی اخذ اقامت کانادا به صورت تلفنی مشاوره رایگان کسب نمایند .

 

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (21 نظرات, میانگین: 4٫43 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 پاسخ
 1. اکبر گفته:

  با سلام اکبر هستم ۳۴ ساله می خواهم جهت مهاجرت به کشور کانادا اقدام کنم،ممنون میشم در این زمینه بنده را راهنمایی کنید رزومه بنده بدین شرح می باشد: دو سال مدرک فنی و حرفه ای نقشه کشی معماری کاردانی معماری با معدل ۱۲، کارشناسی معماری با معدل ۱۳ ، کارشناسی ارشد معماری با معدل ۱۷ از دانشگاه آزاد، هم اکنون کارمند شهرداری دارای یک سال سابقه کاری همراه با بیمه،کارت پایان خدمت، مدرک زبان ندارم اما در شرف گرفتن هستم همینطور همسرم ،همسرم ۲۸ سالشه لیسانس منابع طبیعی.
  مبلغ ۲۶۰ میلیون هم سرمایه من است.(ترجیحا از طریق ویزای تحصیلی دکتری معماری و بعد ویزای کاری)
  سوالات:
  ارازنترین و مطمئن ترین روش مهاجرتی؟
  میخواهم همسرم هم زمان با من وارد کانادا شود از چه طریقی می توان اقدام کرد؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید سوپروایزر داشته باشید تا امکان اقدام را نیز داشته باشید .
   برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. محسن گفته:

  جناب دکتر سلام.نمیدونم اینجا بنویسم در اینستاگرام جواب میدید؟؟چون لایوهاتون دنبال میکنم.من نامزدم تورنتو هستن.و میخاستم از طریق اسپانسر شیپ یا تحصیل درکانادا اقدام کنم.چکارکنم؟هزینه وکالتتون چقدره؟شرایطم ۳۱ساله.مهندس کامپیوتر.مدرک زبان ندارم.میخاستم از طریق شما اقدام کنم

  پاسخ
 3. احسان هاشم زاده گفته:

  باسلام
  ۳۷ ساله متاهل و دارای یک فرزند دوساله می باشم ۱۷ سابقه آموزگار ابتدایی و آیلتس ۶ دارم مدرک تحصیلی لیسانس آموزش ابتدایی هستم خواهشمنداست شرایط بنده را بررسی نمایید.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی می توانید از روش های متعددی برای مهاجرت اقدام نمایید اما باید اطلاعات کامل خود را بفرمایید همچنین می توانید از طریق تحصیل ، ثبت شرکت و … و برای کشورهای بسیاری اقدام داشته باشید مانند دانمارک ، هلند و . . برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. محسن گفته:

  سلام جناب دکتر.به جرات میتونم بگم حرفاتون و فیلماتون متحول کردم.جوانی هستم ۲۹ساله،خداروشکر شرایط مالیم خوبه.لیسانس نرم افزار.بعد از تحقیقات زیاد و علاقه ای که به کشور کانادا دارم.دوسدارم بدونم چجوری میتونم برم کانادا.میخام از طریق دفتر خودتون اقدام کنم.اگر در این زمینه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
 5. سمیه گفته:

  سلام و خسته نباشید و سپاس از زحمات بی دریغ شما
  فارغ التحصیل. ارشد رشته کامپیوتر گرایش شبکه هستم درحال گرفتن مدرک زبان آیلتس هستم . کشور مقصد من کانادا هست .
  آیا مهاجرت از طریق کار برام بهتره یا گرفتن ویزای تحصیلی دکتری؟
  اگه تنها باشم شانس گرفتن ویزا برام بیشتره یا باهمراه بهتره ؟
  ممنوت میشم جواب سوالم رو بدید
  سپاس

  پاسخ
 6. محدثه گفته:

  سلام اگر نمره ایلس۷تا۸باشه بازم باید بریم سفارت مصاحبه حضوری بشیم و اگر همراه مدرک آیلس نداشته باشه ولی سطح زبانش برای مصاحبه خوب باشه چطوری میشه امتیاز خوبی به دست بیاریم و این پروسه چقدر زمان میبره

  پاسخ
  • رسول صفری گفته:

   با عرض سلام و ادب.
   اگر در مورد هزینه ها نگرانی نداشته باشید می توانید از طریق سرمایه گذاری در کانادا به این کشور مهاجرت نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق پل های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.
   https://telegram.me/parsiaanlaw

   ۸۸۵۶۷۳۴۰
   ۸۸۵۶۷۳۲۶
   ۸۸۰۸۸۶۱۴

   پاسخ