قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان با توجه به شرایط مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان نیازمند بررسی کامل است. کسانی که به دلیل شرایط بسیارخاص می خواهند از طریق پناهندگی به آلمان مهاجرت کنند باید از قوانین پناهندگی در آلمان اطلاع یابند. ما سعی می کنیم که خطرات راه پناهندگی در آلمان را برای شما بیان کنیم و قوانین پناهندگی در آلمان برای شما بیان کنیم. در باب قوانین پناهندگی در آلمان سوالات فراوانی وجود دارد که بعضی از آن ها را در ادامه بیان می کنیم.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي قوانین پناهندگی در آلمان انجام نمي دهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي در آلمان مي باشد.

بررسی اولیه قوانین پناهندگی در آلمان

قوانین پناهندگی در آلمان یکی موضوعات مربوط به حقوق بین الملل و بسیار تخصصی است که جهت کسب اطلاعات موثق در این مورد می بایست در سایت های معتبر و دولتی آلمان به دنبال قوانین پناهندگی در آلمان باشید. ما در این مقاله سعی بر آن داریم قوانین پناهندگی در آلمان را بررسی نماییم. بسیاری از متقاضیان پناهندگی در آلمان به دلیل عدم اطلاع از قوانین پناهندگی در آلمان متضرر شده اند و افراد سودجو از عدم اطلاع این افراد سوء استفاده می کنند.

هزینه های زیادی صرف پروسه پناهندگی در آلمان شده است و اغلب متقاضیان موفق به اخذ اقامت از طریق پناهندگی نشده اند. توصیه اکید ما این است که پیش از اقدام برای پناهندگی در آلمان حتمأ قوانین این موضوع را بررسی نمایید. ما برای دسترسی بهتر شما به این اطلاعات قوانین پناهندگی در آلمان را در این مقاله توضیح خواهیم داد.

این مقاله با موضوع قوانین پناهندگی در آلمان توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. تعریف پناهنده در کنوانسیون پناهندگی ۱۹۵۱ آمده است و کشور آلمان این کنوانسیون را به رسمیت شناخته است. در سالهای ۱۹۹۳ و ۲۰۱۵ حق دسترسی نامحدود متقاضیان پناهندگی در موارد ضروری تغییر یافته است.

قانون اقامت آلمان Aufenthaltsgesetz وضعیت اقامت پناهندگان را پیش بینی نموده است اما محتوا و محدودیت های پناهندگی در آلمان تنها توسط حکم دادگاه و قانون اساسی آلمان تعیین می شود. به طور معمول افرادی که تحت آزار و اذیت سیاسی در کشور متبوع خود هستند طبق کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان ۱۹۵۱ حمایت می شوند.

روند رسیدگی به درخواست در راستای قوانین پناهندگی در آلمان

برای ارسال درخواست پناهندگی در آلمان متقاضیان می بایست شخصأ در یکی از مراکز پذیرش پناهندگی در آلمان ثبت نام کنند ( بخش AsylVfG). در این بخش ملیت، تعداد افراد خانواده، جنسیت و روابط خانوادگی پناهنجویان ثبت می شود و با کمک برنامه  rstverteilung von Asy lbewerbern) EASY) توزیع اولیه پناهجویان انجام می شود. پناهندگان می بایست به مرکز شده بروند و پس از پذیرش در اسرع وقت درخواست خود را ارسال نمایند. درخواست پناهندگی در آلمان توسط اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان رسیدگی می شود.

پس از درخواست پناهجو اجازه اقامت موقت خود برای طول مدت رسیدگی به پرونده دریافت می کند. بخش ۱۴ AsylVfG روند درخواست پناهندگی را مشخص می کند. ۱۶ AsylVfG اعلام می کند هویت همه پناهندگان به جز کودکان زیر ۱۴ باید ثبت شود. پس از اخذ مجوز اقامت موقت پناهجو مجاز به کار در ۳ ماه ابتدایی اقامت نیست پس از این زمان امکان درخواست مجوز کار داده می شود اما با این حال برای پناهجویان امکان دسترسی ثانویه به بازار کار وجود دارد.

طبق ماده ۱۰ قانون پناهندگان AsylVfG پناهجو می بایست هرگونه تغییر آدرس را در اسرع وقت به مأمور مهاجرت BAMF اطلاع دهد. طبق مصوبه سال ۲۰۱۵ متوسط زمان پردازش درخواست پناهندگی ۴ تا ۵ ماه است. با این حال طبق آمار این مدت معمولأ تا یکسال هم خواهد بود زیرا مدت پردازش از زمان ثبت پرونده در دفتر مهاجرت آغاز می شود. ثبت پرونده نیز از زمان مهاجرت به آلمان چند ماه طول می کشد. بخش ۳۰ AsylG اعلام می کند اطلاعات نادرست یا ناقص در مورد درخواست پناهندگی پیامدهای مهمی در پی خواهد داشت این موضوع به ویژه در رابطه با اطلاعات هویتی کاذب صدق م کند.

قوانین پناهندگی در آلمان و مواردی که موجب پیگرد قانونی پناهجویان می شود

در صورتیکه از گذرنامه جعلی استفاده کرده باشند و همچنین در صورتیکه از داده های شخصی جعلی در مجوز اقامت خود استفاده کنند مطابق بند ۲۶۷ StGB مورد محاکمه قرار می گیرند. صرف بیان اظهارات دروغ طی پرونده پناهندگی جرم جنایی شناخته نمی شود و به عنوان یک جرم اداری بررسی می شود. این اظهارت دروغ باعث اخراج و یا تبعید در مواردی خاص می شود.

همچنین اظهارات نادرس یا ناقص یک تا سه سال مجازات زندان در پی خواهد داشت. طبق قوانین پناهندگی در آلمان در گذشته اگر مهاجران در مرز آلمان بدون اسناد لازم برای ورود قانونی درخواست پناهندگی نمایند دستور ارسال وی به کشور ثالت داده می شود. از سال ۲۰۱۳ پناهجویان بدون اینکه درخواست آنها ثبت شود نباید به کشور همسایه ارسال شوند. فقط BAMF اجازه دارد درخواست پناهندگی را ثبت کند بنابراین یک پناهجو که توسط اداره پلیس و مقامات دیگر ملاقات می شود به BAMF ارجاع می شود.

روش دوبلین یک روش برای تعیین کشور عضو قانون دوبلین برای رسیدگی به پرونده پناهندگی است و این روش فقط در منطقه دوبلین اجرایی می شود. این منطقه شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین است. اگر یک کشور عضو تعیین می کند که رسیدگی به پناهندگی در کشور عضو دیگر رسیدگی شود درخواست انتقال به کشور مورد نظر ارسال می شود.

 

لینک مقالات پیشنهادی :

ویزای کار آلمان

 

 

شرایط مصاحبه شخصی در قوانین پناهندگی در آلمان

مصاحبه شخصی مهم ترین مرحله رسیدگی به پرونده پناهندگی است بنابراین بهتر است پیش از مصاحبه از سازمانهای کمک کننده در این زمینه راهنمایی بگیرید. در صورتی که متقاضی پناهندگی در آلمان در روز مصاحبه امکان حضور به دلیل بیماری یا دلایل دیگر نداشته باشد باید به صورت کتبی و با ذکر دلیل اعلام نماید. مصاحبه در دفتر فدرال و در صورت حضور مترجم برگزار می شود. مصاحبه عمومی نیست اما ممکن است توسط یک وکیل یا نماینده کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) انجام شود و در مورد افرادی که زیر سن قانونی هستند یک نگهبان در جلسه حضور دارد.

هدف از مصاحبه این است که دلایل متقاضی و هدف وی برای درخواست پناهندگی مشخص شود و تناقض ها برطرف شود به همین جهت تصمیم گیرندگان با شرایطی که در کشور مبدأ وجود دارد آشنا هستند. مدت زمان جلسه مصاحبه طولانی است. متقاضیان زمان کافی برای مصاحبه دارند و در این جلسه دلایل کافی برای سفر خود به آلمان و آزار و اذیت هایی که شخصأ از آن رنج می برند را مطرح می کنند.

دفتر فدرال بر اساس مصاحبه و بررسی اسناد و شواهد در مورد درخواست پناهندگی تصمیم می گیرد. ممکن است نیاز به تحقیقات بیشتری از طریق پایگاه داده MILo وجود داشته باشد. پناهجویان به دلایل مربوط به نژاد، ملیت، عقاید سیاسی و باورهای دینی و یا عضویت در گروه های خاص اجتماعی مبادرت به درخواست پناهندگی می کنند. به عنوان یک اصل تنها آزار و اذیت دولت به عنوان ایجاد شرایط خاص و اضطراری برای پناهندگی پذیرفته می شود بنابراین شرایط اضطراری مانند فقر، جنگ های داخلی، بلایای طبیعی و یا عدم دسترسی به امکانات خاص برای پیشرفت به عنوان دلایل پناهندگی قابل قبول نیست.

 

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

 

قوانین پناهندگی در آلمنا برای اجازه اقامت و تصمیم نهایی

افرادی که حق پناهندگی دارند برای ۳ سال اجازه اقامت خواهند داشت. اگر تصمیم بر رد تقاضای پناهندگی باشد مهلت ۳۰ روزه برای ترک کشور به متقاضی داده می شود البته در صورتیکه که درخواست پناهندگی بی اساس باشد طبق قوانین پناهندگی در آلمان یک هفته برای ترک کشور مهلت داده می شود. با توجه به خطراتی که در روند پناهندگی پناهجویان را تهدید می کند و احتمال بالای رد درخواست پناهندگی توسط دفتر فدرال به هیچ وجه به دروغ و یا بدون ارائه مدارک کافی برای ادعای پناهندگی درخواست ننمایید.

نتیجه گیری کلی در مورد قوانین پناهندگی در آلمان و مهاجرت از طریق پناهندگی

درصد بالایی از متقاضیان پناهندگی در آلمان شرایط خوبی برای مهاجرت قانونی دارند و به دلیل عدم اطلاع از قوانین مهاجرت اقدام به درخواست پناهندگی و مهاجرت غیرقانونی می کنند. با توجه به قوانین پناهندگی در آلمان به دلیل تعداد بالای تقاضای پناهندگی در آلمان قوانین سختگیرانه ای بر این موضوع حاکم است و قوانین پناهندگی در آلمان شرایط ویژه ای برای قبول درخواست پناهندگی تصویب کرده اند.

ما به هیچ وجه روش پناهندگی را به عنوان روشی صحیح برای مهاجرت پیشنهاد نمی کنیم و توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی با وکلای حقوقی و کارشناسان برای بررسی وضعیت قانونی مهاجرت بررسی نمایید. این مقاله در باب قوانین پناهندگی در آلمان متعلق به مؤسسه حقوقی ملک پور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) می باشد و سعی شد نکات جامعی در مورد قوانین پناهندگی در آلمان مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد. شما می توانید با تمامی دفاتر این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص قوانین پناهندگی در آلمان ، مهاجرت به آلمان و یا اخذ اقامت آلمان مشاوره رایگان اخذ نمایید .

0 پاسخ