قوانین پناهندگی در کانادا و بررسی کامل شرایط و مزایا و معایب و هزینه های آن

 قوانین پناهندگی در کانادا و شرایط پناهندگی به کشور کانادا و وکیل پناهندگی به کانادا بهمراه مزایا و معایب پناهنده شدن به کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت. قوانین پناهندگی در کانادا در سال ۲۰۲۰ به چه صورت است؟ آیا امکان اخذ اقامت کانادا از طریق قوانین پناهندگی در کانادا وجود دارد؟ بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا کدام است؟ هزینه پناهندگی در کانادا چقدر است؟ آیا پناهندگی روش مناسبی برای مهاجرت به کانادا است؟ راه های جایگزین پناهندگی به کانادا چیست؟ در ادامه ما به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه قوانین پناهندگی در کانادا و شرایط پناهندگی و مزایا و معایب پناهنده شدن به کانادا خواهیم پرداخت. پناهندگی یکی از انواع روش های مهاجرت است که به دلیل مشکلات و سختی هایی که در مسیر آن وجود دارد به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود؛ لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش هیچ گونه خدمات اجرایی و یا مشاوره ای در این زمینه ارائه نخواهد کرد. این مقاله صرفا به منظوربالا بردن سطح اطلاعات شما عزیزان و آگاهی از خطرات و قوانین پناهندگی در کانادا تهیه گردیده است. شما همراهان عزیز می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ما تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید و یا سوالات خود در خصوص شرایط پناهندگی به کانادا را در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنید.

قوانین پناهندگی در کانادا
 • قوانین پناهندگی در کانادا و شرایط عمومی
 • قوانین پناهندگی در کانادا و کنوانسیون ژنو
 • قوانین پناهندگی در کانادا و خطرات آن
 • قوانین پناهندگی در کانادا و مراحل آن
 • قوانین پناهندگی در کانادا و کیس های پناهندگی در کانادا
 • قوانین پناهندگی در کانادا و روش های جایگزین
 • قوانین پناهندگی در کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

قوانین پناهندگی در کانادا و شرایط عمومی

در این قسمت از مقاله به شرایط عمومی کانادا و شرایط پناهندگی به کشور کانادا خواهیم پرداخت. کانادا از لحاظ جغرافیایی در شمال قاره امریکای شمالی واقع شده است که شامل ۱۰ ایالت مختلف می باشد. مساحت کشور کانادا ۹٫۹۸ هزار کیلومتر می باشد که با توجه به مساحت آن دومین کشور دنیا به لحاظ مساحت شناخته شده است. با توجه به آخرین تخمین جمعیت این کشور ۳۵٫۶۷۵٫۸۳۴ نفر می باشد. سالانه افراد بسیاری از سراسر نقاط جهان از روشهای مختلف مهاجرتی به این کشور مهاجرت نموده و اقامت موقت یا دائم کانادا را بدست می آورند. یکی از راه های مهاجرت به این کشور پناهندگی می باشد. برای بهره گیری از شرایط پناهندگی به کانادا ابتدا افراد باید پناهنده بودن خود را به استناد مفاد کنوانسیون ژنو ثابت نمایند. در ادامه این مقاله به بررسی کنوانسیون ژنو و تعاریف پناهنده و پناهندگی و شرایط آن خواهیم پرداخت و شما با این امر که پناهنده از دیدگاه حقوق بشر چه تعریفی دارد آشنا خواهید شد.

مهاجرت به کانادا

در مجموع اثبات پناهندگی و استدلال به ادله کافی و لازم بسیار سخت و دشوار است؛ زیرا متأسفانه از آنجایی که بسیاری از ایرانیان با اخذ ویزای توریستی کانادا از طریق آژانسهای هواپیمایی به این کشور ورود کرده و بدون اینکه شرایط یک پناهنده واقعی را داشته باشند، درخواست پناهندگی به کانادا داده اند، لذا امروزه سخت گیری های بسیاری برای صدور انواع ویزای کانادا برای ایرانیان بوجود آمده است و دلایل ریجکتی انواع ویزای کانادا افزایش یافته است. به هر روی خبر خوب آن است که در جامعه جهانی عموما از افرادی که اساسا کشورشان درگیر جنگ و آشوب داخلی و اغتشاش و حتی قحطی باشد حمایت میگردد؛ اما همچنین کلیه متقاضیان در کنار ادله پناهندگی خویش باید ثابت نمایند که حضورشان در کشور مبدا مشکلات جانی و مالی و آزار و اذیت را برای ایشان در پی خواهد داشت. بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا در ابتدای سال ۲۰۱۹ از ۴۱۳۳ نفر در مارس همان سال به ۵۱۸۷ نفر افزایش یافت که در نمودار زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

نمودار آمار و تعداد پناهندگان به کانادا

 بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا در مورد هزینه پناهندگی به کانادا سوال می پرسند. در مورد هزینه های پناهنده شدن به کانادا باید گفت که ذهن شما باید فراتر از هزینه های مادی و پولی به این امر نگاه کرده و آن را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. علاوه بر هزینه های مادی مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی شما باید به هزینه های معنوی آن نیز بیندیشید. مسیر پناهندگی به کانادا ، پر از خطراتی غیر قابل جبران است، به این معنی که پناهندگی به کانادا می تواند هزینه های غیر قابل جبران و بازگشتی برای شما داشته باشد. در ادامه بیشتر به این موضوع پرداخته و آن را باز خواهیم کرد.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – ۱

مقاله مرتبط

مشاوره مهاجرت به کانادا

قوانین پناهندگی در کانادا و کنوانسیون ژنو

در سال ۱۹۵۱ سازمان ملل متشکل از کشور های عضو این سازمان مبادرت به برپایی کنوانسیونی در شهر ژنو سوئیس نمود. در این کنوانسیون بسیاری از مطالب مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت. یکی از موضوعات این کنوانسیون بررسی امور پناهندگان و تعریف بین المللی شخص پناهجو بوده است. در این اجلاس کلیه موضوعات مربوط به پناهندگان بررسی شده و مصوب گردید به افرادی که مشمول شرایط پناهجویی در تعاریف این کنوانسیون بودند حمایت های دولتی تعلق بگیرد. در آن سال ۱۴۵ کشور این معاهده را امضا نمودند. بر اساس قوانین پناهندگی در کانادا پس از ۱۸ سال یعنی در تاریخ ۴ ژوئن سال ۱۹۶۹ این معاهده را پذیرفته و کانادا نیز به حامیان این کنوانسیون پیوست.

به استناد کنوانسیون ژنو پناهنده به کسی اطلاق می گردد که در کشور خود دارای مشکلاتی از قبیل مسائل نژادی، عقاید سیاسی، مشکلات دینی و مذهبی، اعتقادات اجتماعی و…. بوده و به این دلایل مورد آزار و اذیت و شکنجه حتی تهدیدات جانی و مالی قرار می گیرند.

با وجود اینکه کشور کانادا این معاهده را پذیرفته، لکن محدودیت هایی برای اهدای پناهندگی به پناهجویان در نظر گرفته و ظرفیت پذیرش بسیار محدود و پائینی دارد. به همین دلیل شانس تعلق گرفتن بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا به افراد متقاضی نسبتا پائین است. از این روی بدلیل داشتن مشکلات فوق و همچنین خطرات و آسیب های ممکن در ورودی های غیر قانونی از طرفی کمبود شرایط و امکانات بهداشتی، رفاهی و اجتماعی در کمپ های پناهندگی، موسسه حقوقی ملکپور موسسه مشاوره ایی MIE اتریش با بیش از ۱۶ سال سابقه درخشان در امر مهاجرت، هرگز روش پناهندگی را پیشنهاد نداده و در این مسیر هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – ۲

قوانین پناهندگی در کانادا و خطرات آن

باز می گردیم به پرداختن به این سوال پر تکرار که : هزینه پناهندگی در کشور کانادا چقدر است؟ بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا و با توجه به اسناد آماری منتشر شده از سازمان ملل متحد، پناهندگی پر مخاطره ترین مسیر مهاجرتی بوده و بسیاری از افراد متقاضی هرگز به مقصد خود نرسیده و طی این طریق جان و مال خود را از دست خواهند داد. افرادی که به متقاضیان وعده مسافرت غیر قانونی را می دهند قاچاقچیان بسیار خطرناکی هستند که بعضا از متقاضیان سوء استفاده های خطرناکی کرده و اعتماد به این افراد دشوار است. این افراد هرگز در هیچ سامانه ایی نام و مشخصاتی از متقاضیان درج نمی نمایند تا در صورت بروز مشکل، جرمشان ثابت نگردد. از طرفی به متقاضیان با آموزش غلط می خواهند که به افسران بازرسی کمپ ها دروغ بگویند و در صورت اثبات دروغ تبعات ناگواری ازجمله زندانی شدن در کانادا در انتظار متقاضیان خواهد بود. از دیگر مشکلات پناهندگی ظرفیت کم پذیرش تعداد پناهندگان از طرف کشور کانادا می باشد که در این مقاله ذکر شد.

یکی از مهم ترین نکات منفی و معایب پناهندگی در کانادا این است که فرد متقاضی هرگز نمی تواند به کشور خویش باز گردد و دیدار با دوستان و بستگان و اقوام در زادگاه و موطن دیگر دستیافتنی نمی باشد. به این دلایل موسسه حقوقی ملک پور خدماتی در زمینه پناهندگی در کانادا ارائه نداده و این مقاله صرفا برای بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان محترم تحریر شده است.

قوانین پناهندگی در کانادا و مراحل آن

بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا متقاضیان برای این امر می بایست در بدو ورود به کانادا درخواست پناهندگی خویش را اعلام نمایند. این اعلام درخواست می تواند به ماموران مرزبانی یا پلیس فدرال کانادا باشد. فرم های لازم جهت ثبت درخواست توسط مامورین به متقاضیان داده میشود که طی این فرمها باید مشخصات فردی و نیز دلیل اصلی پناهندگی خویش را اعلام نمایند. پس از تکمیل فرایند ثبت درخواست، متقاضی باید منتظر جلسه مصاحبه حضوری با وکیل پناهندگی به کانادا طبق زمانبندی که به متقاضی اعلام می شود بماند. بر اساس شرایط پناهندگی در کانادا  در روز جلسه بازرسان ویژه پناهندگی متشکل از مامور ثبت درخواست، دادرسان ویژه امور مهاجرتی و همچنین ماموران اداره مهاجرت حضور داشته و سوالاتی از متقاضی خواهند پرسید؛ متقاضی نیز برای دلیل پناهندگی خویش باید مستنداتی محکم و قانع کننده را ارائه دهد و حرف های وی با هم تناقضی نداشته باشند. متقاضی باید ثابت کند که جان و مال او قطعا در معرض خطر قرار داشته است و مدارک ارائه شده باید درست و واقعی باشند تا بعد از بررسی مشکلی ایجاد نشده و توسط بازرسان تایید گردد.

پناهندگی به خارج از کشور - مهاجرت از طریق پناهندگی - مراحل درخواست پناهندگی

بر اساس قوانین پناهندگی در کانادا متقاضیان بدانند که بازرسان ویژه پناهندگی بسیار باهوش، آموزش دیده و با تجربه هستند و با پرسش چند سوال توان تشخیص سخن راست از دروغ را دارند. بعد از اخذ رضایت و جلب نظر بازرسان، شرایط پناهندگی تائید شده و طبق کنوانسیون ژنو و قوانین پناهندگی در کانادا به متقاضی اعطا شده و فرد مورد حمایت دولت کانادا قرار می گیرد و به شخص اسکان داده می شود وکارت اقامت خاکستری دریافت می کند. اما در صورتی که این مراحل طی شده و پناهندگی تائید نگردد، مشکلات فراوانی گریبان گیر متقاضی خواهد بود که ریجکت و دیپورت شدن به کشور مبدا کمترین این مشکلات است.

قوانین پناهندگی در کانادا و کیس های پناهندگی در کانادا

یکی دیگر از سوالاتی که مرتبا توسط متقاضیان پرسیده می شود این است که بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا چیست؟ برای پاسخ به این سوال می بایست ابتدا کیس های پناهندگی را شناخت. بر اساس قوانین پناهندگی در کانادا متقاضیان محترمی که درخواست پناهندگی در کانادا را دارند در پرونده درخواستی خویش می بایست کیس پناهندگی خود را اعلام نمایند تا در ردیف آن کیس مورد بررسی قرار گیرند. دلایلی که ذکر شد از قبیل مسائل سیاسی، مذهبی و اجتماعی کیس های مختلف پناهندگی می باشند که در این بخش از مقاله به برسی آنها خواهیم پرداخت:

کیس مذهبی پناهندگی  :

براساس قوانین پناهندگی در کانادا در چنین کیس هایی متقاضی ، اعلام می دارد که از دین خود به دین دیگری گرویده و تمایل فکری و اعتقادی به دین دیگری غیر از دین رایج در کشورش پیدا کرده است و به همین دلایل در کشور خویش دچار مشکلاتی از قبیل آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته و آزادی لازم برای گرویدن به دین دیگر و یا حتی مذهبی دیگر و انجام فرایض دینی و مذهبی جدیدش را ندارد و به همین علت ناگزیر به ترک کشور شده و به کشوری دیگر پناه می آورند. از آنجایی که افراد بسیاری این کیس را به دروغ به عنوان کیس پناهندگی خویش اعلام می نمایند به همین سبب بررسی ها و بازجویی های سخت گیرانه ایی توسط دولت کانادا در خصوص کیس های مذهبی اعمال می گردد.

کیس های سیاسی پناهندگی :

برای پناهندگی به کانادا بسیاری از افراد در کشور خود مشکلاتی در بروز تفکرات سیاسی خویش و بیان مخالفت ها با تفکرات سیاسی و اعمال حاکمیت دارند. این افراد غالبا در رسانه ها نشریات فضای مجازی و… به بیان مخالفت های خویش با دولت و حاکمیت کشور می پردازند که وجود این افراد در کشور می تواند موجبات زندانی سیاسی شدن، شکنجه ها آذار و اذیت های مالی و حتی تهدیدات مالی را برای ایشان به همراه بیاورد. لذا اینگونه افراد برای جلوگیری از این مخاطرات مبادرت به اعلام پناهندگی با کیس سیاسی در کشور های دیگری می نمایند تا آزادانه بتوانند به فعالیت های سیاسی خویش بپردازند.

لکن در نظر داشته باشید که صرف مخالفت با امور سیاسی حاکم در کشور نمی تواند دلیلی قانع کننده برای پناهندگی باشد.

کیس های اجتماعی :

با توجه به قوانین پناهندگی در کانادا بسیاری از افراد نیز در کشور خود دچار نا هنجاری های اجتماعی شده و یا پایبند به عقاید اجتماعی هستند که در کشور خودشان این امور ناهنجاری تلقی شده و نمی توانند آزادانه به اعتقادات و علایق خود برسند. مثلا خیلی از افراد تمایل جنسی به جنس مخالف را ندارند و این افراد همجنس گرا می باشند که در برخی از کشور ها جرم شناخته می شود. این افراد با دلالت به کیس اجتماعی می توانند در کشوری که مسائل همجنس گرایی عادی بوده و ناهنجاری تلقی نمی گردد درخواست پناهندگی به دولت کانادا دهند. کشور کانادا در خصوص ازدواج همجنس گرایان نگاه عمومی و هنجاری داشته و ازدواج همجنس گرایان در این کشور در صورت طی مراحل قانونی، آزمایشات لازم و ثبت در دفاتر ازدواجی این کشور بلا مانع است. البته در این خصوص هم سختگیری هایی در بعد بازرسی و راستی آزمایی انجام می گیرد.

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

مقاله مرتبط

برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

قوانین پناهندگی در کانادا و شرایط جزئی تر مراحل آن

کشور کانادا به افرادی که وحشت زده از آزار و اذیت و شکنجه هستند و نمی خواهند یا نمی توانند به وطن خود بازگردند پناهندگی اعطا می کند.

اکثر افراد واجد شرایط قوانین پناهندگی در کانادا نیستند. مأمورانی که درخواست پناهندگی در کانادا را بررسی می کنند تصمیم خواهند گرفت که آیا درخواست فرد متقاضی قوانین پناهندگی در کانادا را به هیئت مهاجرت و پناهندگی کانادا (IRB) ارسال کنند. IRB یک هیئت مستقل است و در مورد مسائل پناهندگی و مهاجرت تصمیم گیری می کند.

IRB تصمیم می گیرد که چه کسی پناهنده کنوانسیون بشمار می رود و چه کسی نیازمند محافظت است. پناهندگان کنوانسیون افرادی هستند که در خارج از کشور مبدأ خود و کشوری که در آن زندگی می کرده اند هستند. آنها به دلایلی قادر به بازگشت به کشور خود نیستند از جمله نژاد، مذهب، عقاید سیاسی، ملیت یا عضویت در یک گروه اجتماعی.

فردی که نیازمند محافظت است فردی است در کانادا ، که نمی تواند به کشور خود بازگردد و در آنجا در امنیت زندگی کند. به دلیل اینکه اگر به کشور خود بازگردد در خطر شکنجه، از دست دادن جان خود یا در مجازاتی بی رحمانه یا رفتاری غیرعادی قرار خواهد گرفت.

به دلایل زیر ممکن است درخواست پناهندگی شما واجد شرایط ارجاع به IRB نباشد

 • در کشور دیگری به عنوان پناهنده کنوانسیون شناخته شده اید و می توانید به آن کشور بازگردید

 • پیش از این در کانادا پناهندگی دریافت کرده اید

 • از طریق مرز ایالات متحده ـ کانادا وارد کشور کانادا شده اید

 • به دلایل امنیتی، ارتکاب جرم یا خشونت علیه حقوق بشر در کانادا قابل پذیرش نیستید

 • قبلاً درخواست پناهندگی داده اید و واجد شرایط نبوده اید

 • قبلاً درخواست پناهندگی داده اید و توسط IRB رد شده است

 • قبلاً درخواست پناهندگی خود را پس گرفته اید ، منصرف شده اید یا پناهندگی شما رد شده است.

پیمان کشور امن سوم (Safe Third Country Agreement) برای پناهندگی در کانادا

طبق پیمان منعقد شده میان کانادا و ایالات متحده آمریکا افرادی که قصد دارند درخواست قوانین پناهندگی در کانادا دهند به محض اینکه وارد نخستین کشور امن شدند می توانند درخواست دهند.

به این معنی که اگر از مرز آمریکا وارد کانادا شوید نمی توانید در کانادا درخواست پناهندگی دهید. در برخی موارد این قانون اعمال نمی شود به عنوان مثال اگر یکی از اعضای خانواده ی فرد در کانادا اقامت داشته باشد.

افراد می توانند هنگام ورود به کانادا در دفتر داخلی یک اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) یا اداره مهاجرت ، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) درخواست دهند. مسئولین CBSA یا IRCC سپس تصمیم می گیرند که آیا فرد واجد شرایط درخواست پناهندگی است.

در صورتی که درخواست فرد واجد شرایط باشد به بخش حفاظت پناهندگان هیئت پناهندگی و مهاجرت کانادا (IRB) ارجاع داده خواهد شد. سپس IRB تصمیم می گیرد که آیا فرد متقاضی از شرایط مذکور در قوانین پناهندگی در کانادا برخوردار است یا نه.

با توجه به آنکه قوانین پناهندگی در کانادا را کمی با هم مطالعه نمودیم، اما از هم باید تاکید نماییم به هیچ عنوان به دنبال مسیرهایی این چنینی نباشید زیرا برای آنکه شما مهاجرتی داشته باشید قرار نیست دست به هر راهی بزنید. آیا میدانستید بیش از ۸۰ درصد از افرادی که در کانادا یا سایر کشور ها درخواست پناهندگی میدهند دچار مشکلات اقامتی میشوند؟ در اصل این افراد بدلیل عدم آگاهی از قوانین و شرایط این امر، به جای آنکه به قصد تحصیل و کسب تجارب با ارزش دیگر قانونا وارد کشور مقصد شوند،‌بدلیل یک سری وعده های پوچ افراد سودجو آینده ی خود را به خظر انداخته و ندانسته از چاله به چاه می افتند. لذا از افراد متقاضی قوانین پناهندگی در کانادا تقاضا میکنیم به این مسیر روی نیاورده و یا برای سوالاتتان پاسخ منطقی و دقیق بیابید.

قوانین پناهندگی در کانادا و روش های جایگزین

با توجه به ریسک ها و خطراتی که در مطالب فوق بر اساس شرایط و قوانین پناهندگی در اروپا به آن ها اشاره شد به شما پیشنهاد می شود از طرق قانونی از جمله، کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این روشهای مهاجرتی به کانادا خواهیم پرداخت:

مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از مهم ترین پارامترها برای مهاجرت کاری به یک کشور توجه به نرخ بیکاری آن است. که با توجه به آخرین آمار نرخ بیکاری در کشور کانادا ۵٫۵ می باشد که در نمودار زیر قابل مشاهده است.

نمودار نرخ بیکاری در کانادا در سال 2019

اگر شما تمایل به اخذ ویزای کار در کانادا هستید باید بدانید که این ویزا به نام اسکیل ورکر (skilled worker) می باشد و افرادی که در زمینه های مختلف تخصص دارند و دارای تحصیلات آکادمیک هستند می توانند برای این روش اقدام نمایند.  ویزای اسکیل ورکر (skilled worker) به صورت امتیازبندی می باشد و دو مرحله دارد. مرحله اول شما می بایست ۶۷ امتیاز را از مجموع ۱۰۰ امتیاز به دست بیاورید تا بتوانید وارد مرحله دوم که استخر یا pool شوید. مهم ترین موارد سن، تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کاری است که شما باید امتیاز لازم را کسب نمایید تا  وارد مرحله دوم شوید.

کار در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

از پر طرفدار ترین مسیر های مهاجرت به کانادا روش مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. کشور کانادا در امر نظام آموزشی و تحصیلی جز کار آمد ترین کشور های دنیا بوده و بستر بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل برای متقاضیان می باشد و همچنین بستری فراهم آورده است تا افراد در همه رده ها و مقاطع بتوانند موفق به ادامه تحصیل در کانادا شوند. کانادا همه ساله افراد کثیری از متقاضیان تحصیلی را به عنوان مهاجر پذیرش می نماید. این مقاله توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پورگردآوری شده و هیچ گونه رضایتی از کپی و سوءاستفاده از مطالب آن نخواهیم داشت. تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی بوده و این یکی از مزایای تحصیل در کانادا می باشد. بازار کار برای تحصیل کنندگان بین المللی داخل کانادا بسیار مناسب است و افراد پس از اتمام تحصیل می توانند وارد بازار کار شوند. افراد در مقاطع مختلف از جمله لیسانس، فوق لیسانس، دکترا می توانند برای این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنند. تحصیل در مقطع لیسانس ۳ تا ۴، فوق لیسانس ۲ سال، دکترا ۳ تا ۴ سال می باشد. هزینه تحصیل با توجه به رنکینگ دانشگاه ها متغیر است که از حدود ۱۲ هزار یورو شروع می شود.

تحصیل در کانادا - مهاجرت تحصیلی به کانادا - ویزای تحصیلی کانادا - دانشگاههای کانادا

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت به کانادا به روش سرمایه گذاری

از دیگر مسیر های اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به این کشور، مسیر سرمایه گذاری بوده که توسط ایالات و استانهای مختلف ارائه می شود و روش های متفاوتی دارد. برای مثال ۲ طرح ۱۰۰هزار و ۲۰۰ هزار دلاری در ایالت بریتیش کلمبیا وجود دارد این طرح که در بین سرمایه گذاری ها بسیار مناسب و پر طرفدار است، با راه اندازی یک کسب و کار پر سود، ارائه طرح اقتصادی توجیهی و همچنین سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار کانادا قابلیت اقدام و دسترسی دارد. در بعضی دیگر از مسیر های سرمایه گذاری با پرداخت هزینه ایی به دولت تحت عنوان”donate” اقامت کانادا اخذ می گردد.

سرمایه گذاری در کانادا ـ سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

در روش اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در مجموع ۲ روش و ۲ قانون وجود دارد. قانون خون که اکثر کشورهای اروپایی تابع این قانوند. در این قانون اگر کودکی از پدر یا مادر اهل یک کشور نوزادی متولد گردد، به کودک می توان تابعیت آن کشور را تعلق داد. دومین قانون، قانون خاک است که کانادا هم بر اساس این قانون برای نوزادان تصمیم گیری می نماید. در این قانون اگر فرزندی فارغ از هر ملیتی، در خاک کشوری همانند کانادا متولد گردد، به وی تابعیت کانادا اعطا می شود.

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

در این روش اگر فردی با مقیم دائم کانادا یا شهروندی کانادایی که دارای تابعیت و یا ملیت کانادایی باشد ازدواج قانونی نماید و ۳ سال در کشور کانادا با یکدیگر زندگی نمایند، فرد متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم و بعد از گذشت پروسه های آن، درخواست نماید. توجه داشته باشید که در کانادا ازدواج صوری جرم بوده و با متخلف به شدت برخورد میگردد.

ازدواج در خارج از کشور - مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج
مهاجرت به اروپا یا کانادا
امتیازبندی مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا - اقامت دائم کانادا

قوانین پناهندگی در کانادا و سخن پایانی

قوانین پناهندگی در کانادا و راه های جایگزین و هم چنین نحوه اخذ اقامت و تابعیت کانادا با توجه به شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا ۲۰۲۰ در این مقاله مورد بحث و بررسی تخصصی قرار گرفت. همان طور که توضیح داده شد، پناهندگی یکی از روش های مهاجرتی است که به دلیل خطرات و مشکلات و همینطور نامشخص بودن آینده فرد مهاجر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. با توجه به شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا اگر کیس پناهندگی شما مورد تایید واقع نشود مجبور به ترک این کشور خواهید بود و آینده ای نامعلوم در انتظار شما خواهد بود. بنابراین پیشنهاد میکنیم پیش از اقدام به این روش، شرایط خود را از طریق مشاور و وکیل پناهندگی در کانادا که آگاه و مجرب است بررسی نمایید تا در صورتی که امکان مهاجرت از روش های تحصیل یا کار و … دارید، از این طرق اقدام نمایید. مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش آماده پاسخگویی به سوالات شما همراهان گرامی هستند. هم چنین می توانید در بخش پرسش و پاسخ همگانی همین سایت و یا در انتهای این مقاله و در بخش دیدگاه ها، نظرات و سوالات خود را در زمینه شرایط و قوانین پناهندگی در کانادا و راه های قانونی مهاجرت به این کشور مطرح نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام ما میخواییم در کانادا پنهانده شویم اما با ویزا وارد کشور میشم آیا مشکلی پیش میاد ؟

  بعد مثلا برای پناهندگی قبول شدیم اگه بخواییم برای خودمون یک مغازه باز کنیم میشه ؟؟؟و چه شرایطی داره

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، دوست گرامی موسسه حقوقی ملک پور در زمنیه پناهندگی هیچ خدماتی ندارد. لطفا سایر طرق را بررسی بفرمایید. شرایطتون خود را اعلام بفرمایید تا راه مناسب برای شما ارائه شود.

   پاسخ
 2. مهری گفته:

  سلام
  من ویزای توریستی کانادا رو دارن و یک بار کانادا رفتم و برگشتم میخواستم ببینم میتونم از طریق پناهنگی به کانادا مهاجرت کنم؟ شما این کار رو انجام میدین؟
  هزینش چقدر میشه؟
  و اینکه اگه پناهنده بشم برای اعتبار دعوت کننده من مشکلی پیش نمیاد؟
  بعدا میتونه دیگران رو دعوت کنه و ریجکت نمیشه دعوت نامه ***هاش؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 3. شیرازی گفته:

  سلام من یک پسر ۲۰ ساله دانشجو هنر با همان بازیگری دارم برای ادامه تحصیل بخواد بیاد کانادا چقدر هزینه داره و راه درست چی ؟؟؟میخواستم پناهندگی بیارم اما با صحبت های شما پشیمون شدم لطفا راهنمایی کنید

  Rating: ۴
  پاسخ
 4. بحری گفته:

  با ارض سلام ادب من ۴ ساله تو ترکیه زندگی میکنم و اقامت ترکیه رو دارم و می‌خواهم به کانادا مهاجرت کنم یا میتوانید کمکی بکنید

  پاسخ
 5. اسدالله بختیاری گفته:

  سلام اسدالله بختیاری هستم من تکنیژین برق هستم ومیخواهم شامل کار در کانادا شوم خواهشمندم که رهنمایی نمایید.
  تشکر

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   دوست عزيز براي اطلاعات بيشتر ميتونيد مقاله مرتبط را از ينك زير مطالعه بفرماييد.در صورت سوالات بيشتر و براي اخذ مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرماييد.
   //legalmalekpour.com/شرایط-ویزای-کار-کانادا/

   پاسخ