مدارس کانادا و بررسی آن

مدارس کانادا ، شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در مدارس کانادا ، هزینه زندگی و تحصیل در کشور کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط لازم برای تحصیل در مدارس کانادا چیست؟ هزینه هایی که یک دانش آموز بایستی برای تحصیل و زندگی در کانادا بپردازد چقدر است؟ آیا مدارس کشور کانادا به دانش آموزان بین المللی بورسیه ارائه می نمایند؟ کانادا به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان رتبه بندی می شود و دارای یک سیستم آموزشی فوق العاده با کیفیت است که در رتبه بندی کیفیت آموزشی سومین کشور دنیا شناخته می شود و سالیانه افراد زیادی برای تحصیل به این کشور اقدام می نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در زمینه مهاجرت پاسخ گوی تقاضای هزاران نفر بوده است. شما همراهان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و پاسخ پرسشهای خود را به صورت رایگان دریافت نمائید. در ادامه پس از طرح مباحث زیر به ارائه مطالبی در باب آنها خواهیم پرداخت :

مدارس کانادا
 • مدارس کانادا و شرایط عمومی آن
 • مدارس کانادا و نظام آموزشی کانادا
 • مدارس کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی
 • مدارس کانادا و هزینه تحصیل و زندگی در مدارس کانادا
 • مدارس کانادا و بررسی ویزای همراه
 • مدارس کانادا و معرفی کالج های کانادا (دبیرستان های کانادا)
 • مدارس کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • مدارس کانادا و موقعیت ورود به دانشگاه
 • مدارس کانادا و راه یابی به رشته های علوم پزشکی
 • مدارس کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • مدارس کانادا و سخن پایانی

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مدارس کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشور وسیع و زیبا است که تمام قسمت شمالی قاره آمریکای شمالی را در برمی گیرد. کانادا از ۱۰ استان و سه قلمرو تشکیل شده است، از اقیانوس اطلس در شرق تا اقیانوس آرام در غرب و شمال به دایره قطب شمال غربی گسترده شده است. وسعت کشور کانادا در حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع می باشد، کانادا پس از روسیه بزرگترین کشور دنیا محسوب میگردد و با آمریکا طولانی ترین مرز مشترک را داراست.

کانادا یک کشور دو زبانه است که انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان رسمی کانادا شناخته می شود. پول رایج این کشور دلار کانادا می باشد که ۰٫۷ دلار آمریکا ارزش دارد. کانادا به یک جامعه چند فرهنگی در جهان شناخته می شود و طی قرن ها مهاجران بسیار زیادی را از سرتاسر  دنیا پذیرفته است جمعیت فعلی کانادا در حدود ۳۷ میلیون نفر می باشد. کانادا با ارائه بهترین خدمات آموزشی مقصدی جذاب برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی تلقی می گردد. از آنجایی که کشور کانادا مستعمره بریتانیا بوده است نظام آموزشی آن بریتانیایی است. قوانین آموزشی، دانش آموزان را به تحصیلات اجباری تا سن ۱۸ سالگی ملزم می دارد. مدارس کانادا و دانشگاه های آن به صورت دولتی و خصوصی در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی دوره های خود را ارائه می نمایند.

تحصیل در مدارس کانادا ـ مهاجرت تحصیلی به کانادا ـ دبیرستان های کانادا

تعداد دانشجویان بین المللی در کشور کانادا تقریبا ۵۰۰ هزار نفر می باشد. تحصیل در کانادا به عنوان یک سرمایه گذاری با ارزش برای آینده تلقی می گردد و پس از اتمام دوره های تحصیل، فرصت های اشتغال و کسب و کار بسیاری برای تمامی دانشجویان وجود دارد. مدارک دیپلم و کالج های کانادا در سراسر جهان شناخته شده است. دولت کانادا هزینه های بسیار زیادی را برای توسعه مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی پرداخت می کند و بیشترین هزینه ها در رابطه با گسترش بخش تحقیقاتی دانشگاه ها می باشد.

جدول تحلیل شاخص های مهم اقتصادی کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل رایگان در کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل در کانادا

مقاله مرتبط

تحصیل در کشور کانادا

مدارس کانادا و نظام آموزشی کانادا

کانادا دارای یک سیستم آموزش عمومی است که توسط دولت های ایالتی و محلی ، تأمین مالی و نظارت می شود. آموزش و پرورش در حوزه استانی است و برنامه آموزشی تحت نظارت استان است. آموزش و پروش در استان ها سیستم آموزش خود را اجرا می کنند که در سراسر کانادا بسیار مشابه می باشد.

تحصیلات در کانادا شامل دوران تحصیلی ابتدایی و دبیرستان که ۱۲ سال تحصیل را و دوره تحصیلی بعد از ۱۲ سال به  post-secondary school معروف است را شامل می گردد که این دوره ها شامل کالج ها، دانشگاه ها، کالج های حرفه ای و خصوصی و مدارس فنی حرفه ای می شود. کالج ها نیز دوره هایی مشتمل علم و فناوری،  هنرهای کاربردی و تکنولوژی کاربردی و …و کالج های خصوصی برنامه هایی نظیر کشاورزی، خدمات اجتماعی، لوله کشی و برقکاری، کامپیوتر، دوره های کسب و کار و … را ارائه می نماید. مطابق قانون، کودکان مجبور به تحصیل می باشند که با توجه به استان یا قلمرو مربوطه در کانادا کودکان از سن ۵ یا ۶ سالگی شروع به تحصیل می نمایند. دوران مدرسه تا سن ۶ الی ۱۸ سالگی به طول می انجامد. دوران ابتدایی(Primary school)  از سن ۵ یا ۶ ساگی شروع می شود و ۸ سال تحصیلی را شامل می گردد و دبیرستان معمولا سالهای ۱۲-۹ تحصیلی را در برمی گیرد و در تمامی مقاطع، دانش آموزان بین المللی را می پذیرد.

تحصیل فرزندان در مدارس خارج از کشور

اگر برای قصد دارید فرزندان تان را برای تحصیل به خارج از کشور و علی الخصوص کشور کانادا بفرستید، همچنین می توانید سری مقالات تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور و دبیرستان های کانادا بزنید.

تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا

حقایقی در رابطه با زندگی دانش آموزی در کانادا

معلمانی که در مدارس کانادا تدریس می کنند، دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و در بیشتر مدارس کانادا دانش آموزان پسر و دختر در یک کلاس با هم حضور دارند، البته در برخی مدارس خصوصی جدا می باشند. برنامه درسی مدارس بستگی به استانی که فرد در آن تحصیل می کند دارد و در رابطه با دین، برخی از مدارس در استان ها دارای مدارس جداگانه دولتی هستند که دانش آموزان هر مذهبی می توانند در آن حضور یابند. اکثر استانها همچنین مدارس مذهبی خصوصی دارند.

لوازم تحصیلی و کتاب های مورد نیاز را مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و نیاز به خریداری آنها نیست. در مدارس کانادا کارتی به عنوان کارت گزارش به دانش آموزان اعطا می گردد که دانش آموز که در طی سال چندین بار آن را به خانواده خود می دهد تا در مورد پیشرفت او آگاهی لازم را به دست آورند. فعالیت های فوق برنامه ای قبل از مدرسه و بعد از مدرسه شامل ورزش، هنر، باشگاه های سرگرمی و … در هر مدرسه ای وجود دارد و هچنین سفرهایی نظیر سفر های خارج از مدرسه برای بازدید از مکان هایی که مربوط به تحصیل آنهاست سازماندهی شده است که شامل موزه ها، محل کار،مکان های فرهنگی و محله های شهر می شود.

مدارس در کانادا با کودکستان شروع می گردد و تا ۱۲ سال تحصیلی را شامل می گردد که معمولا در ابتدای سپتامبر شروع و در پایان ماه ژوئن خاتمه می یابد. به افرادی که دوران دبیرستان خود را با موفقیت سپری کرده باشند مدرک دیپلم اعطا می گردد.

تحصیل کودکان در مدارس کانادا

مدارس کانادا و اخذ بورسیه تحصیلی

در کانادا مدارس بسیار زیادی وجود دارد که برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و فرانسوی به دانش آموزان بین المللی ارائه می کند که از این مدارس به دبیرستان الکساندر، دبیرستان Chilliwack ، دبیرستان پاتیسون و … می توان اشاره نمود.

مدارک لازم برای پذیرش در دبیرستان

 1. پاسپورت معتبر
 2. ترجمه شناسنامه
 3. مدارک تحصیلی دو یا سه سال آخر تحصیلی
 4. مدرک زبان در صورت وجود (دبیرستان های موجود در کانادا دوره های زبان گلیسی و فرانسوی همراه با برنامه تحصیلی برای دانش آموزانی که مدرک زبان ندارند ارائه می دهند)

بورس تحصیلی ـ اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای خارج از کشور

بورسه های تحصیلی در دوران دبیرستان بسیار گسترده نیست و از آنجایی که مدارس کانادا دولتی و خصوصی می باشد و در مدارس دولتی دانش آموزان هزینه ای پرداخت نمی کنند عملا بورسیه ای وجود ندارد، اما در برخی از مدارس و دبیرستان های خصوصی بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی وجود دارد، اگرچه در دانشگاه ها در مقاطع لیسانس و بالاتر بورسیه های متنوعی وجود دارد؛ اما در مدارس این بورسیه ها محدود می باشد.

بورسیه تحصیلی برای کانادایی ها و کشورهای از پیش تعیین شده و سایر دانش آموزان بین المللی وجود دارد، بورسیه ها معمولا با اهداف تحقیقاتی یا بر اساس عملکرد تحصیلی به عنوان جایزه در دبیرستان به دانش آموزان اعطا می گردد. برخی از بورسیه های تحصیلی که برای دانش آموزان بین الملی ارائه می گردد می توان به  Be Art presets و  The Pensters Essay writing contest  با هدف تحقیقاتی و نوشتن مقالات علمی، Facebook Grace hopper scholarship برای دختران و … می توان اشاره کرد. بیشتر بورسیه های تحصیلی در دوران دبیرستان به صورت جوایز در نظر گرفته می شود که برخی از موسسات خصوصی پرداخت می کنند و این بورسیه ها ممکن است سال به سال متفاوت باشد. در مقاطع بالاتر؛ لیسانس و فوق لسیانس و دکترا، بورسیه یا بخشی از هزینه های فرد یا همه ی هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را پوشش می دهد.

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

مدارس کانادا و هزینه تحصیل و زندگی در مدارس کانادا

افرادی که برای مدارس کانادا اقدام می نمایند چنانچه زیر ۱۷ سال باشند باید داری همراه یا کاستودین ( custodian ) باشند و درصورتی که یکی از والدین شخص یا سرپرست قانونی وی ، او را همراهی نماید، باید در کشور کانادا محلی را اجاره یا خریداری نماید و همچنین هزینه های پوشاک و خوراک و… را متحمل گردند. اینکه افراد برای تحصیل چه مدرسه ای را انتخاب می کند، هزینه ها متفاوت می باشند. در صورتی که فرد به تنهایی برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام نماید، یا باید در مدارس روزانه ثبت نام نماید و یا در مدارسی دارای خوابگاه می باشند ثبت نام نماید. چنانچه در مدارس روزانه ثبت نام نماید یا باید توسط خانواده ای ( نظیر اقوام و آشنایان ) در کانادا که مقیم یا شهروند این کشور می باشند و مورد تایید والدین فرد می باشد، مورد حمایت و مراقبت قرار گیرند یا فرد بایستی با خانواده ای که از نظر اخلاقی و فرهنگی مورد تایید دولت کاناداست زندگی کنند که home stay  نامیده می شود در این مورد هزینه های تحصیل از ۲۰,۰۰۰ دلار کانادا شروع می گردد و هزینه home stay نیز در حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار در ماه را در بر می گیرد که جمعاً از ۲۸,۰۰۰ دلار کانادا شروع می گردد. شایان ذکر است از مزایای زندگی در home stay ها این است که دانش آموزانی که در home stay  سکونت دارند می توانند با فرهنگ کانادایی بیشتر آشنا شوند و زبان دوم خود را پرورش دهند.

دانش آموزانی که در مدارس با خوابگاه ثبت نام می نمایند، خوابگاه مربوطه تمام هزینه های فرد اعم از مسکن، خورد و خوراک را پوشش می دهد و همچنین برنامه ها و فعالیت های فوق برنامه ای برای دانش آموزان ارائه می نماید که این برنامه ها شامل تورهای گردشگری، برنامه های ورزشی، برنامه های موسیقی و … می باشد.  هزینه ثبت نام در مدارس با خوابگاه در حدود ۴۰,۰۰۰ تا ۴۲,۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

در رابطه با هزینه های زندگی از آنجایی که هزینه مسکن بیشترین هزینه را برای فرد دارد، با توجه به تصمیمی که وی در رابطه با نحوه سکونت خود می گیرد، هزینه ها متفاوت می باشند. اما برای افرادی که به همراه والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا سفر می کنند، می بایست هزینه های زندگی در کانادا را بدانند که بدین شرح است:

جدول هزینه های زندگی در کانادا

در نمودار زیر نیز میانگین هزینه های تحصیل سالانه در مقطع متوسطه در کانادا به تفکیک نوع هزینه ها ارائه شده است :

نمودار میانگین هزینه های تحصیل سالانه در مقطع متوسطه در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

مدارس کانادا و بررسی ویزای همراه

افرادی که برای تحصیل به کانادا اقدام می نمایند می توانند خانواده خود را نیز به عنوان همراه در پرونده قرار دهند که در رابطه با افرادی که برای مقاطع بالاتر از دبیرستان اقدام می نمایند می توانند اقامت همسر و فرزند زیر ۱۹ سال خود را از طریق ویزای همراه مسجل نمایند؛ اما برای افرادی که قصد تحصیل در مدارس کانادا و در مقاطع ابتدایی و دبیرستان را دارند، موضوع متفاوت می باشد.

دانش آموزانی که سنشان کمتر از ۱۷ سال می باشد، می توانند والدین خود یا سرپرست قانونی خود را به عنوان همراه معرفی نمایند و برای آنها از طریق ویزای همراه اقدام نمایند. ویزایی که والدین فرد دریافت می کنند تا زمانی که فرزند شان در کانادا در حال تحصیل می باشند، معتبر است. والدینی که از این طریق اقامت کشور کانادا را به دست می آورد، حق کار یا تحصیل در کشور کانادا را ندارند. شایان ذکر است فرد بایستی هزینه های زندگی خود را برای زندگی در کانادا داشته باشد و همچنین برای اینکه شانس ویزا شدنشان پایین نیاید، بایستی وابستگی خود به ایران را از طریق وابستگی عاطفی، کاری، مالی و… اثبات نمایند. می توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای همراه برای تحصیل دانش آموزان در خارج از کشور به مقالاتی با عناوین اخذ ویزا از طریق تحصیل فرزندان و ویزای همراه برای تحصیل فرزندان در کانادا مراجعه فرمایید.

همراه و اخذ ویزای همراه برای مهاجرت به خارج از کشور ـ Dependent Visa

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد نکات مهم تحصیل در کانادا

مدارس کانادا و معرفی کالج های کانادا (دبیرستان های کانادا)

دبیرستان الکساندر در کانادا

این مدرسه دارای ۲ شعبه در شهرهای برنابی و ونکوور (در استان بریتسش کلمبیا) دارد. این مدرسه در پایه های نهم تا دوازدهم متوسطه آماده ارائه بهترین آموزش به دانش آموزان است. هدف این مدرسه ایجاد محیطی مثبت برای یادگیری و آماده کردن دانش آموزان برای مقاصد آینده می باشد. در این دبیرستان به دانش آموزان مدرک دیپلم مهارت های بین المللی نیز اعطا می گردد و برنامه های که در این زمینه برگزار می کند شامل؛ درس کار(۳ واحد زیان، ۵ واحد دروس سخت کوشی) ، فعالیت های فوق برنامه با تمرکز جهانی( یونیسف، کاوپ بین المللی و …) خدمات اجتماعی با تمرکز جهانی به مدت بیست ساعت (خدمات کلیسا، پروژه های خدمات کلوپ ها و …). هزینه های دوره های این مدرسه در دوره های زبان به مدت ۲۰ ساعت در هفته مبلغ ۴۰۰ دلار، دوره ۱۵ ساعته زبان ۳۰۰ دلار و هزینه های دوره های اقتصاد،بیزینس و هنر ۵۰۰ دلار است، که تمام این هزینه ها هفتگی می باشند. برای ورود به این دبیرستان فرد بایستی حداقل ۱۶ سال سن داشته باشد و مدرک زبان آیلتس ۵٫۵ ارائه نماید.

تحصیل دانش آموزان بین المللی در کانادا ـ تحصیل زیر 18 سال در کانادا ـ ویزای تحصیلی برای فرزندان در کانادا

کالج بادول کانادا

یک مدرسه خصوصی و بین المللی می باشدکه در پایه های هشتم تا دوازدهم و پیش دانشگاهی دانش آموز می پذیرد. این دبیرستان در ونکوور واقع شده است. مدرک دیپملی که کالج بادول ارائه می نماید در تمام دنیا شناخته شده است و دانش آموزان بین المللی از ۴۰ کشور مختلف برای تحصیل در این مدرسه اقدام می نمایند. پردیس های این دبیرستان بهترین خدمات و امکانات ورزشی، کتابخانه های مدرن، اتاق های موسیقی، استخر های مدرن، سالن های کنفرانس و… در اختیاردانش آموزان قرار می دهد. دوره های آموزشی در این مدرسه شامل ۲ بخش است که برای دانش آموزان پایه های هشتم و نهم (شامل دروس زبان، ریاضی، علم تجارت، زبان فرانسه، هنرهای تجسمی، موسیقی، جامعه شناسی و فیزیک ) و دوره های مربوط به دانش آموزان سال دهم، یازدهم و دوازدهم تحصیلی ( شامل دروس؛ ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، توسعه دیجیتال و هنر) ارائه می گردد.

کالج بادول در کانادا ـ کالج Bodwell کانادا

علاوه بر این دوره ها کورس هایی در آکادمی زبان انگلیسی برای تقویت دانش آموزان ارائه می گردد. این مدرسه در دو ترم سپتامبر و آپریل دانشجومی پذیرد. هزینه تحصیل و خوابگاه مبلغ ۳۵,۷۵۰ دلار می باشد. تعداد ۶ خوابگاه در این مدرسه وجود دارد که محیطی راحت و پر از برنامه های متنوع برای دانش آموزان ایجاد کرده است.

کالج Braemar کانادا

کالج دیگری که در پایه های نهم تا دوازدهم دانش آموزان بین المللی می پذیرد  braemar  نام دارد که در شهر زیبای تورنتو واقع شده است. این مدرسه دوره های دیگری اعمم از آمادگی برای post-secondary school ، دوره های آمادگی دانشگاه و دوره های کوتاه مدت موس.م به تجربه کانادا در این مدرسه برای دانش آموزان ارائه می گردد. این مدرسه در ۵ نوبت در سال دانش آموز می پذیرد که نکته در خور توجه است. هزینه دوره های یک ساله این دبیرسان ۱۲,۸۸۰ می باشد. دانش آموزان می توانند در home stay  همراه خانوادهای کانادایی زندگی کنند که هزینه بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه می پردازند.)

تحصیل فرزندان در خارج از کشور ـ تحصیل زیر 18 سال ـ دانش آموزان بین المللی

مدارس کانادا مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اولین گام برای اخذ ویزای تحصیلی و ورود به مدارس کانادا این است که فرد بایستی یک نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر دریافت نماید که مدارک مورد نیاز برای پذیرش شامل موارد ذیل می باشد:

 1. گذرنامه معتبر متقاضی
 2. ترجمه رسمی تمام صفحات شناسنامه متقاضی
 3. ترجمه رسمی کارنامه تحصیلی متقاضی
 4. اطلاعات شخصی مانند مشخصات پدر و مادر متقاضی

فرد بایستی هزینه کامل یک سال تحصیلی را در همان ابتدا پرداخت نماید. علاوه بر پذیرش مدرسه، فرد بایستی مدارکی را برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه نماید که شامل

 • ارائه اسناد مالی برای اثبات داشتن مخارج زندگی و تحصیل
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی دو یا ۳ سال اخر تحصیل
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • شناسنامه معتبر

می باشد. فرد باید اسناد و مدارکی را به عنوان تمکن مالی در حساب خود نشان دهد که وابستگی به ایران دارد و می تواند از پس مخارج و هزینه های تحصیل خود در کشور کانادا برآید که این اسناد می تواند حساب بانکی، سند ملک، سند زمین، سهام شرکت و … باشد. نکته ای دیگر که فرد باید به آن توجه نماید این است که Gap تحصیلی فرد نباید زیاد باشد و در صورت داشتن Gap آن را با سابقه کاری جبران نماید. برای افرادی که دارای مدارک لیسانس یا فوق لیسانس می باشند و برای کالج اقدام می نمایند، برای افسر مهاجرت این موضوع قابل درک نیست و قانع نخواهد شد.

تحصیل در کانادا ـ ویزای تحصیلی کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل و شرایط ویزای تحصیلی کانادا

مقاله مرتبط

شرایط ویزای تحصیلی کانادا

مدارس کانادا و موقعیت ورود به دانشگاه

برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا در مقطع لیسانس فرد بایستی مدرک ۱۲ سال تحصیلی خود را ارائه نماید که این مدرک باید مورد تایید دانشگاه کانادا قرار بگیرد. در واقع معادل با دیپلم کانادایی می باشد. افرادی که در مدارس کانادا تحصیل می نمایند و نمرات خوبی را کسب نموده باشند، می توانند برای دوره های لیسانس اقدام نمایند که در این صورت فرد بمنظور تمدید یا تغییر مجوز تحصیلی خود می بایست برای دوره جدید شرکت نماید.

با توجه به اینکه مدارس کانادا از بهترین کیفیت آموزش برخوردارند و اساتید دانش آموزان دارای تحصیلات عالی می باشند، اعتبار و ارزش دیپلمی که در مدارس کانادا اخذ می نمایند، بسیار بالا می باشد و فرد می تواند برای دانشگاه های سایر کشور ها نیز اقدام نماید. در واقع کانادا در سراسر جهان به دلیل کیفیت آموزش از مدارس ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده است.

در ادامه نمودار تعداد کل درخواست کنندگان تحصیل در کانادا را در بازه سالهای ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ قابل بررسی است :

نمودار تعداد کل متقاضیان تحصیل در کانادا

مدارس کانادا و راه یابی به رشته های علوم پزشکی

نطام تحصیلی کشور کانادا بر پایه نظام تحصیلی بریتانیایی است اما در رابطه با امر پزشکی تفاوت های بسیار زیادی با سایر کشور ها دارد. افرادی که قصد تحصیل پزشکی در کشور کانادا را دارند بایستی در ابتدا یک دوره FOUNDATION  درکالج های کانادا به عنوان پیش دانشگاهی که  Pre medical نیز نامیده می شود تحصیل نماید و پس از آن به مدت ۴ سال در رشته مرتبط با پزشکی و علوم پایه در دانشگاه تحصیل نمایند و پس از اتمام تحصیل در طی ۴ سال، فرد می تواند برای ورود به دانشگاه پزشکی امتحان دهد و پس از قبولی وارد دانشگاه مورد نظر گردد. پس نکته اساسی در این زمینه این موضوع است که دوره های pre medical  در کالج های کانادا قابل حصول می باشد.

در خصوص اطلاعات تکمیلی در باب تحصیل رشته های پزشکی پیشنهاد میشود سری به مقاله تحصیل پزشکی در کانادا بزنید.

تحصیل پزشکی در خارج از کشور

مدارس کانادا و وضعیت اقامت پس از تحصیل

افرادی که تحصیلات خود را در مدارس کانادا به اتمام می رسانند یا باید برای مقاطع بالا تر اقدام نمایند یا باید کشور کانادا ترک نمایند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، باید مجوز تحصیلی خود را تغییر دهند و برای این کار نیاز به اخذ ویزای تحصیلی جدید می باشد. افرادی که سابقه تحصیلی در کانادا را دارند می توانند در برنامه های کاری اسکیلد ورکر کانادا شرکت نمایند و پس از دریافت امتیازات لازم از سیستم اکسپرس انتری دعواتنامه دریافت نمایند و برای اقامت دائم کشور کانادا اقدام نمایند.

برنامه های استانی بسیار زیادی نیز وجود دارد که فرد می تواند از طریق آنها کار مورد نظر خود را پیدا و درخواست اقامت کاری نماید. لذا سابقه تحصیل در کانادا که از طریق کسب ویزای تحصیلی کانادا میسر می گردد؛ گزینه بسیار مناسبی را برای فرد ایجاد می کند که از طریق آن بتواند برای برنامه های امتیازی کانادا اقدام نماید. افرادی که ویزای کاری کشور کانادا را اخذ می نمایند، اقامت کشور کانادا را دریافت می کنند که این اقامت به صورت بلند مدت می باشد و پس از گذشت ۵ سال فرد می تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد و مدتی پس از اخذ اقامت دائم، واجد الشرایط اخذ تابعیت، شهروندی کانادا و پاسپورت کانادا شوند.

اخذ کارت اقامت دائم کانادا

تحصیل با تضمین کار در کانادا ـ کوآپ کانادا
مدارس کانادا و سخن پایانی

مدارس کانادا ، شرایط و مدارک لازم برای راهیابی به این مدارس، کاج های معتبر کانادا و… موضاعاتی است که برای افرادی که قصد تحصیل در مدارس کانادا را دارند پیش می آید. در این نوشتار بر آن شدیم که برخی از موضوعات مهم در رابطه با مدارس کانادا را به رشته تحریر درآوریم. افراد می توانند با تحصیل در کانادا شرایط لازم برای ورود به بازار کار این کشور را پیدا نمایند و پس از ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری، شرایطی به مراتب بهتر بتوانند برای خود و خانواده شان به رقم بزنند. دانشجویان می توانند در بهترین کالج های کانادا تحصیل نمایند و آن دسته از عزیزانی که قصد تحصیل در پزشکی یا دندان پزشکی در کانادا را داشته باشند، می تواند با شرکت در دوره های پیش پزشکی که در کالج ها برگزار می گردد، شرایط لازم راکسب نمایند. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و در رابطه با نحوه ورود به مدارس کانادا برای فرزندتان، سایر مسیر های مهاجرت برای کشور های مختلف اطلاعات رایگان دریافت نمایید، همچنین شما بزرگواران می توانید از طریق پرسش و پاسخ همگانی یا درج کردن سوالات خود در پای همین مقاله پاسخ خود را دریافت نمایید.

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. amir گفته:

  سلام خسته نباشید ۱۵ سالمه وارده پایه دهم شدم معدل پارسالم ۱۹.۷۳ بود سطح زبان انگلیسیم متوسط رو به بالا هست می خواستم بدونم می شه از طریق شما برای کالج braemar اقدام کرد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 2. saeideh گفته:

  سلام
  من ۱۷سالمه و در رشته ریاضی و پایه ی یازدهم تحصیل می کنم. آیلس ۷٫۵ دارم و در حوضه ی IT هم دارای مدارک Network+ وسیسکو و ICDL هستم. و از اون جایی که می دونم این دو تا مدرک جزو مدارک معتبر IT هستند به نظرتون من شرایط بورسیه شدن در مقطه دبیرستان قبل از کنکور دارم؟
  ممنون می شم پاسخ بدین.

  Rating: ۴
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، شرایطتون خیلی خوبه ولی برای مقطع دبیرستان خیلی آسون نیست که بورسیه گرفت. میشه بخضی از شهریه رو تخفیف گرفت اما برای بورسیه کامل خیلی باید شرایط فوق العاده باشه . البته شرایط شما خوبه و میشه شانستون رو امتحان کرد.

   پاسخ
Rating: 5