مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش چه مدارکی است ؟ چه مدارکی جهت اخذ ویزای کار اتریش و مهاجرت کاری به اتریش مورد نیاز است؟ تهیه ی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش چه مدت زمان می برد؟ آیا ویزای کار اتریش همان ویزای جستجوی کار اتریش است؟ آیا مهاجرت به اتریش از طریق تخصص امکان پذیر است؟

تهیه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش  آسان می باشد ؟ آیا قصد دارید کاریابی در اتریش داشته باشید ؟ و به دنبال موسسات کاریابی در اتریش هستید ؟ آیا با شرایط و قوانین اشتغال در اتریش و راه های اخذ مجوز کار آشنایی دارید؟ چگونه اشتغال در اتریش ممکن خواهد شد؟ راه های اخذ اقامت اتریش کدامند ؟

آیا راه­های کاریابی در اتریش را می دانید؟ ایرانیانی که قصد دارند اشتغال در اتریش داشته باشند و کار کنند باید از چه شرایطی برخوردار باشند؟ آیا از شرایط کار برای ایرانیان در اتریش با خبر هستید؟ آیا فهرست مشاغل مورد نیاز اتریش در سال ۲۰۱۷ را مطالعه کرده اید؟

در مقاله ی حاضر سعی بر این است که تقریباً تمام اطلاعات لازم در زمینه ی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش وهمچنین  ویزای کاری اتریش، مطالب مرتبط با ویزای جستجوی کار اتریش، شرایط و قوانین کار در اتریش برای ایرانیان و نیز فهرست مشاغل مورد نیاز اتریش در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه حقوقی ملک پور  شرح داده شود.

از آنجا که کشور اتریش بازار کار سالم و شرایط کاری مطلوبی دارد، افراد بسیاری از سراسر جهان قصد دارند در این کشور اشتغال یابند. نرخ بیکاری در اتریش پایین است و بسیاری از متقاضیان می­توانند شغل مورد نظر خود را بیابند.

افراد جویای کار در اتریش در صورتی که از شرایطی نظیر تحصیلات مناسب، سوابق کاری مطلوب، سن مناسب، دانش زبان و غیره برخوردار باشند شانس بیشتری در یافتن شغل مورد نظر خود دارند. به علاوه پس از یافتن کار در این کشور و پرداخت مالیات خود می­توانند تحت شرایط بخصوصی درخواست کارت قرمز سفید قرمز داده و پس از ۳ سال کار مستمر در اتریش جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست بدهند.
اخذ ویزای کاری اتریش به ۳ روش زیر ممکن است:

 • نخستین روش از طریق دریافت پیشنهاد کاری اتریش است که از سوی شرکت یا موسسه ای در اتریش تحت شرایط بخصوصی برای متقاضی ارسال می شود. فرآیند این روش مشکل است. تقریباً تمام کسانی که خارج از کشور اتریش یا خارج از اتحادیه اروپا اقامت دارند به سختی می توانند از طریق این روش ویزای کاری دریافت کند.
 • دومین روش مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در اتریش است. فرد پس از فارغ التحصیلی می تواند با اشتغال در اتریش ویزای تحصیلی اتریش را به ویزای کاری تبدیل کند.
 • سومین روش ویزای جستجوی کار است. این ویزا ۶ ماه اعتبار دارد و امکان جستجوی کار در اتریش را برای دارنده فراهم می کند. ویزای جستجوی کار باتوجه به امتیازات متقاضی صادر می شود و در صورت کسب ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز متقاضی می تواند جهت اخذ ویزای جستجوی کار اقدام نماید. امتیازبندی صدور ویزای جستجوی کار اتریش به عواملی نظیر سن، سوابق کاری، مدرک زبان، تحصیلات در کشور اتریش و غیره بستگی دارد. متقاضیان معمولاً این ویزا را برای راهیابی به اتریش و اشتغال در این کشور استفاده می کنند.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   کار در کانادا

 

در ادامه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری کشور اتریش را ذکر می کنیم.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری اتریش عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای کار تکمیل شود (بهتر است هنگام پر کردن فرم مورد نظر از اطلاعات صحیح و دقیق استفاده نموده و از افراد متخصص در این راه کمک گرفته شود)
 • دو قطعه عکس ۳ در ۴ با زمینه سفید و بدون روتوش که حداقل ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد
 • شناسنامه به همراه ترجمه ی رسمی آن
 • گذرنامه با ۳ ماه اعتبار از تاریخ انقضای آن و حداقل ۲ صفحه خالی (تصویر تمام صفحات گذرنامه حتی صفحات سفید)، توجه کنید که در صورت داشتن پاسپورت قدیمی یا باطل شده حتما باید آن را به سفارت ارائه دهید.
 • بیمه نامه ی ۶ ماهه ی ۳۰۰۰۰ یورویی
 • تاییدیه عدم سوء پیشینه ی کیفری به همراه ترجمه ی رسمی آن
 • اصل مدارک تحصیلی و ریزنمرات ۳ سال دبیرستان، اصل مدارک و ریزنمرات دیپلم، اصل مدارک و ریزنمرات پیش دانشگاهی به همراه ترجمه ی رسمی تمام مدارک
 • رزومه معتبر سوابق کاری و تحصیلی
 • اجاره نامه ی ۶ ماهه
 • گواهی اشتغال به کار
 • پرینت تمکن مالی حساب بانکی ( در ۳ ماه گذشته با مهر و امضای خود بانک)
 • مدرک زبان A2 آلمانی یا مدرک زبان آیلتس ۵

تمام مدارک مذکور باید به زبان آلمانی ترجمه شده و مورد تائید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار گیرد و در پانچ های مجزا باشد که هر پانچ حدوداً ۴۰ یورو است. دقت کنید در صورت نیاز به ارائه ی فتوکپی مدارک، سایز آنها باید استاندارد و کاملاً خوانا بر روی کاغذ A4  باشد. به علاوه فراموش نکنید که هنگام مراجعه به سفارت حتماً یورو همراه خود داشته باشید.

توصیه می گردد اگر شما عزیزان می خواهید از مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش آگاه شوید و اخذ اقامت کاری اتریش را انجام دهید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل رایگان در اتریش و شرایط و راه های اخذ اقامت اتریش مطلع گردید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش و شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و یا با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر ایران  به صورت تخصصی در خصوص مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش  و اخذ اقامت اتریش از طریق کار و همچنین روش های مهاجرت به اتریش مشاوره رایگان بدست آورید .

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   سایت های کاریابی اتریش

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب مدارک لازم برای ویزای کار اتریش

در بحث مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش اگر فرد متقاضی، همراهِ وابسته داشته باشد هر یک از همراهان باید به طور جداگانه فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند.
در صورت لزوم ممکن است سفارت مدارک دیگری علاوه بر مدارک مذکور از متقاضی درخواست کند. از این گذشته در برخی موارد از متقاضی جهت انجام مصاحبه ی تکمیلی در سفارت دعوت می شود. چنانچه سفارت مدارک دیگری از متقاضی درخواست نکند، بهتر است متقاضی از ارائه ی مدارک اضافی به سفارت اتریش خودداری نماید.

توجه داشته باشید که هنگام درخواست ویزا تمام مدارک را تحویل دهید و فرم درخواست اخذ ویزا را با دقت تکمیل و امضا کنید، زیرا در صورت بروز هرگونه خطا زمان فرآیند بررسی درخواست متقاضی طولانی تر می شود. متقاضیان گرامی به یاد داشته باشید که حداقل ۱۵ روز پیش از سفر جهت درخواست اخذ ویزای خود اقدام نمایید.

در ارائه مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش از ارائه ی مدارک جعلی به سفارت جداً خودداری نمایید، سفارت به پیشرفته ترین تجهیزات فنی در یافتن مدارک جعلی مجهز است و در صورتی که به جعلی بودن مدارک پی ببرد امکان اخذ ویزای متقاضی به کلی منتفی خواهد شد و دیگر هرگز نمی تواند جهت اخذ ویزا درخواست بدهد.

متقاضیان گرامی کار در اتریش در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با قوانین و شرایط اخذ ویزای کاری اتریش، راه های مختلف کاریابی در اتریش، راه های اخذ ویزای کاری اتریش، شرایط کار و زندگی در اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق تخصص، مشاغل مورد نیاز کشور اتریش و وبسایت های کاریابی کشور اتریش و اخذ اقامت اتریش از طریق کار و همچنین مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری اتریش می توانید با تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور از مشاوره ی تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این مؤسسات بهره مند شوید.

شاید این مطلب نیز برایتان مفید باشد:   تحصیل در اتریش

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (6 نظرات, میانگین: 4٫17 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 پاسخ
 1. علی رحمانپور گفته:

  سلام من لیسانس پرستاری از دانشگاه سراسری با ۴سال سابقه کار هستم برای ویزای کاری اتریش میخوام اقدام کنم ولی قبلش در مورد تمکن مالیش میخوام بیشتر بدونم ک هزینه اش چقدر میشه کلا اگر حساب کنیم و ایا امکانش هست یه قسمتیش رو اقساطی پرداخت کنم یا نه

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، تمکن مالی وابسته به طریق اقدامتون متفاوته ، به صورت کلی هزینه های یک سال زندگی باید تو حسابتون نشون داده بشه و امکان پرداختش به صورت قسطی نیست.

   پاسخ
 2. kolen گفته:

  درود.ازآنجا که ژاپن ایرانیهارو قابل ندونست.ومن خیلی تلاش کردم ولی نشد.ازاینرو میخواهم اینبار ویزای کاراتریش بگیرم.البته اگه این کشورهم آخرش نگه ایرانیهارو نمیخوایم.

  پاسخ
  • somayeh sahraian گفته:

   با سلام . سن، تحصیلات، رشته تحصیلی، سطح زبان و سابقه کاری شما امتیاز خاص خودش رو داره و شما باید حد نصاب لازم رو برای اخذ ویزای کار اتریش اخذ کنید.

   Rating: ۴
   پاسخ
 3. احمد عظیمی گفته:

  سلام با ۳۷ سال سن مدرک فوق دیپلم مکانیک و ۱۲ سال سابقه سوپروایزر اجرایی سازه ومکانیک پروژه های صنعتی نفت و گاز وپالایشگاه و فولادسازی
  متاهل همسرم لیسانس علوم آزمایشگاهی .آیاشرایط کتر رادر خارج از ایران داریم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، برای کار در خارج از کشور مدرک لیسانس شما مد نظر قرار می گیرد و شما باید در ابتدا برای کار در شغل مرتبط با رشته اقدام کنید. باید شرایط شما را به صورت کامل بررسی کنیم، لطفا با دفاتر تماس بگیرید ، شماره های تماس در بخش تماس با ما ذکر شده است.

   پاسخ
 4. عماد حیدری گفته:

  مقدارتمکن مالی برای گرفتن گردش ها حساب از بانک چقدر باید باشد وبرای رفتن به سفارت چه مقدار یورو باید همراه داشته باشیم

  پاسخ
 5. سمانه گفته:

  سلام و خسته نباشيد
  ميزان تمكن مالي و گردش حساب براي ويزا جستجو كار چقدر بايد باشه
  خيلي ممنون ميشم اگه پاسخ بديد?

  پاسخ
 6. mie editor3 گفته:

  سلام جناب ملک پور. من ۲۱ سالمه و کارشناس بازیگری دانشگاه ازاد هستم. من قصد دارم برای ارشد به صورت ناپیوسته در یکی از دانشگاه های ایران شرکت کنم و بعد از یک ترم مدارک مورد نیاز را برای کشور اتریش بفرستم.اما شنیدم که در اتریش خیلی سخت به اتباع حارجی کار میدن ایا این صحت دارد؟ و یه راهنمایی میخواستم در خصوص اینکه چه راشته هایی از بازار کار خوبی برخوردارند که من در اون زمینه شروع به خواندن کنم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنین.

  پاسخ
 7. امید گفته:

  سلام آقای دکتر وقتون بخیر
  بنده ۲۵ساله لیسانسه عمران با ۲سابقه کاری در پروژهای بزرگ و بعضا بین الملی بودم دارای مدارک بین الملییAci(موسسه بتن امریکا)برای کار با بتن و تست ها و نحوی ساخت انواع بتن و مدرک بین الملی نظارت جوشکاری به روش های مختلف و آشنایی کامل و نحوی کار با نرم افزار های بین الملی طراحی سازه و مدل سازی های مختلف و همچنین نرم افزار های معماری مثلا ۳d maxو غیره رو دارم.
  حدودا ۶ نرم افزار ک بین الملی و همه جای دنیا استفاده میشه
  زبان انگلیسی رو در حد خوب و متوسط آشنای دارم در حد صحبت کردن

  همسرم کارشناس ارشد عمران در گرایش سازه و ۲۴ساله و ایشان هم مثله بنده با انواع نرم افرار های عمران اشنایی دادن و حدودا ۱سال سابقه کار دارن و سطح زبان انگلیسی هم متوسط رو ب پایین هستن
  میخواستم بدونم کاری برای ما در کشور اتریش پیدا میشه؟
  و اینکه بجز کشور اتریش شما چه جای دیگه رو پیشنهاد میدن
  ممنون میشم ب سوالم جواب بدین!

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای اخذ ویزای کار اتریش امکان پذیر است و می توانید اقدام نمایید اما باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید و امتیازات آن را کسب نمایید همچنین می توانید برای کشورهای دیگر مانند آلمان ، کانادا و استرالیا نیز اقدام داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 8. پریا گفته:

  سلام.وقت بخیر.
  خانمی ۲۳ ساله هستم دارای لیسانس معماری از دانشگاه آزاد با معدل نزدیک به ۱۸ ، متاهل هستم
  همسرم ۲۳ ساله، لیسانس معماری با معدل ۱۶/۵ .
  ما خیلی وقته داریم تحقیق میکنیم برای مهاجرت به کانادا یا اتریش. ولی همیشه سردرگم هستیم که از چه طریقی اقدام کنیم که از لحاظ هزینه بتونیم امکانات خوبی رو داشته باشیم.
  ویزای تحصیلی بگیریم یا کاری.
  به نظر میرسه برای تحصیل اتریش شرایط بهتری رو داره ولی از طرفی همه پیشنهاد کانادا رو به ما میدن.
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور باید شرایط رو بسنجیم و چقدر میتونیم مطمئن باشیم که ویزا بهمون میدن.
  با پس انداز کم میتونیم بریم برای کار یا درس؟؟

  با تشکر از همع زحماتتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای مهاجرت تحصیلی به اتریش متاسفانه با توجه به اینکه مدرک دانشگاهی شما آزاد می باشد امکان اقدام وجود ندارد چرا که در حال حاضر کشور اتریش مدرک دانشگاههای سراسری را می پذیرد اما می توانید برای کانادا برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید در صورتی که دارای سابقه کار مرتبط با رشته خود را دارید می توانید در سیستم امتیاز بندی کانادا قرار بگیرید و برای ویزای کار نیز اقدام داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید

   پاسخ
 9. گل نسا گفته:

  سلام من خانم ۳۲ ساله دارای لیسانس برق الترونیک با معدل ۱۵/۷۰ از دانشگاه سراسری غیر انتفاعی هستم و متعهل هستم همسرم ۳۵ ساله لیسانس برق الترونیک با معدل۱۲ از دانشگاه ازاد کرج سوالم اینه که توی مدارک مورد نیاز ویزای کاری از ما تمکن مالی سه ماهه میخواد که توی حسابمون باشه این مقدار پول چقدر باید باشه و سوال بعدی این واهی اشتغال به کار من مرتبط با رشته تحصیلیم نیست ایا این مشکلی ایجاد میکنه و همسرم هم همین طور , وسوال بعدی کدوممون اقدام کنیم شانس بیشتری در پذیرش داریم!؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ