مشاوره در دعاوی حقوقی

مشاوره در دعاوی حقوقی

در دنیای شلوغ امروزی و روابط اجتماعی گسترده ای که در آن جریان دارد، هر فرد در مسیر زندگی خود با این روابط خواه ناخواه ارتباط پیدا می کند.

نظام حاکم بر جامعه برای تنظیم این روابط ، قوانینی را وضع می نماید. برای برخورداری از زندگی اجتماعی آسوده ، آگاهی از این قوانین ،  ضروری بوده و در صورت غفلت از آن عواقب جبران ناپذیری به بار خواهد آمد ، و این بسیار واضح است که در دنیای تخصصی امروز ، از نظر عقلی و منطقی ، این امکان وجود ندارد که هرکس به تمامی اطلاعات حرفه های گوناگون و تخصص های متنوع احاطه داشته باشد.

نتیجتاً مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. علم حقوق و قوانین حاکم بر آن نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر انواع روابط اجتماعی ضروری بوده و حفظ جان ، مال و حیثیت ما در گروی آگاهی از این قوانین می باشد. همین امر موجب شده که مشاوره حقوقی با وکلای برجسته و متخصص در موقعیت های گوناگون اجتماعی و فردی لازم و ضروری شود. اصولا علاوه بر نیاز مشاوره حقوقی برای انجام امور تجاری و اقتصادی و تنظیم انواع قرارداد ، در صور و حالات ذیل افراد نیاز به مشاوره حقوقی داشته تا جلوی تضعییع حقوق خویش را گرفته و حفظ منافع خود را تضمین نمایند.

 ۱- مشاوره حقوقی به منظور جلوگیری از وقوع مشکلات حقوقی:

 در این خصوص ، افراد نیازمند مشورت با مشاور حقوقی و یا یک وکیل دادگستری حرفه ای و متخصص جهت پیش گیری از وقوع مشکلات حقوقی در روابط فردی و اجتماعی خود هستند. افراد آینده نگر و دوراندیش به عنوان مثال در خصوص معاملات ، مشارکت ، ازدواج و سایر موضوعات و مسائل حقوقی (اعم از حقوق خصوصی یا کیفری) به منظور جلوگیری از وقوع مشکلات در آینده و آگاهی از جایگاه و موقعیت حقوقی خود ، با وکلا و مشاوران کاردان به مشورت می پردازند و آرامش آتی خود را تضمین می کنند.

موسسه حقوقی ملک پور ، با در اختیار داشتن وکلا و مشاوران برجسته و متخصص ، با ارائه مشاوره حقوقی این نیاز افراد را پاسخ گفته و مراجعه کننده پس از مشاوره با یک وکیل خوب و کار آزموده و متخصص به کلیه حقوق ، وظایف و تعهدات خود اشراف پیدا کرده و آینده ای بدون مشکل و دغدغه حقوقی را برای خویش فراهم می سازد.

۲- مشاوره حقوقی در مورد مسائلی که وقوع آنها محتمل بوده و افراد ، نیاز به مشاوره جهت به دست آوردن آمادگی و دانستن قدم بعدی خود ، در خصوص مواجهه با شرایط و اوضاع و احوال پیش رو را دارند:

 افرادی که احتمال وقوع موضوع و یا مسائل حقوقی را می دهند چه اینکه خود بخواهند در صورت نیاز اقامه دعوی نمایند و چه اینکه شخصی بخواهد علیه آنها اقامه دعوی نماید ، با مشاوره حقوقی پیرامون موضوع و با کسب آگاهی و آمادگی حقوقی ، با مسائل مواجه می شوند که در این حالت ، هدف از انجام مشاوره حقوقی آگاهی از نحوه اقامه دعوی و یا شناخت نحوه دفاع از دعوی احتمالی و همچنین نحوه برخورد با مسائل حقوقی و نهایتاً بی اثر نمودن و یا کم کردن آثار مشکلات مورد نظر است.

موسسه حقوقی ملک پور ، این تضمین را به مراجعه کنندگان عزیز می دهد که در این حالت نیز پس از انجام مشاوره با وکلای برجسته این موسسه با کلیه جزئیات و راه حل های پیش رو آشنا شده و با اتخاذ تدابیر ارئه شده توسط وکیل متخصص موسسه ، با پیروزی و موفقیت از وضعیت به وجود آمده فارغ خواهید شد.

 ۳- مشاوره حقوقی در موضوعات حقوقی به وجود آمده که هنوز اقدام قانونی پیرامون آن از سوی طرفین انجام نگرفته است:

  با توجه به اینکه طرح دعوی نسبت به بعضی از موضوعات و مسائل حقوقی و یا کیفری مقید به زمان خاص می باشد (مثل مهلت طرح دعوا ، مهلت اعتراض به رای و …) و یا مواردی که دلایل اثبات دعوی در معرض نابودی و فقدان هستند و چنانچه دلایل ، جمع آوری و یا تحصیل نشود امکان دسترسی به آنها وجود نخواهد داشت ، لذا اقدامات سریع و مناسب و ضروری از اهمیت خاصی برخوردار می شود. از این جهت انجام مشاوره حقوقی در این موارد و اتخاذ تدابیر مناسب با توجه به اولویت ها ضروری بوده و دارای اهمیت بسیار می باشد.

موسسه حقوقی ملک پور با پیش بینی برنامه کاری منظم در خصوص حضور وکلای متخصص در حوزه های مختلف ، این امکان را فراهم ساخته که در سریع ترین زمان ممکن مراجعه کننده محترم ، بتواند با وکیلی مسلط و کار آزموده مشاوره نموده تا در سریع ترین زمان ممکن ، مهمترین امور انجام شود.

 ۴- مشاوره حقوقی پیرامون موضوعات و مسائلی که در مراجع قضایی اعم از دادسراها و دادگاه ها در جریان بوده و تحت رسیدگی می باشد:

 مطابق قوانین موضوعه کشور ، مسائل حقوقی علی الاصول فقط یک بار قابلیت طرح و اقامه را داشته و مگر موارد خاص و استثناء شده توسط قانونگذار ، در سایر موارد پس از صدور و حکم نهایی توسط دادگاه ، امکان بازگشت به وضعیت قبل از صدور حکم وجود نخواهد داشت. لذا ضروری است که اشخاص قبل از هر اقدامی با وکلای کارکشته مشورت کرده و اگر به هر دلیلی تمایل به معرفی وکیل و انجام امور توسط او را ندارند و مایل هستند خود مسائل حقوقی را پیش ببرند ، توصیه می شود حتما قبل از هر اقدامی با یک وکیل حرفه ای و متخصص مشاوره نمایند. در این خصوص انجام مشاوره پیرامون تنظیم دادخواست ، شکواییه ، لوایح مورد نیاز ، اعتراض به نظر کارشناس ، اعتراض به رای دادگاه (تنظیم داد خواست واخواهی ، تجدید نظرخواهی و یا فرجام خواهی و اعاده دادرسی) ضروری است.

 موسسه حقوقی ملک پور ، در این مورد نیز توسط کادر مجرب حقوقی خود اقدام به خدمت رسانی می نماید و به مدد همکاری با وکلای متخصص آمادگی جهت تنظیم هرگونه دادخواست ، لایحه و ارائه مشاوره در خصوص نحوه پیش بردن یک دعوی حقوقی را دارد.

۵- مشاوره حقوقی پیرامون مطالعه پرونده در دادگاه توسط وکیل دادگستری:

اشخاص می توانند جهت اطلاع از سیر روند پرونده خود ، با اعطای وکالت در مطالعه پرونده به وکیل دادگستری و با مشاوره حقوقی پس از مطالعه پرونده ، از جریان پرونده خود و نکات مثبت و یا منفی آن ، اطلاع حاصل نمایند و از این طریق اقدامات بعدی خود را اتخاذ نمایند.

لازم به ذکر است موارد فوق تنها نمونه هایی از موارد مورد نیاز جهت مشاوره حقوقی بوده لذا با توجه به آنچه که در بالا گفته شد ، مشاهده می شود که مشاوره حقوقی نه تنها برای دعاوی حقوقی بلکه برای پیشبرد اهداف و خواسته های خود در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی یک اقدام ضروری و لازم می باشد. با توجه به این نیاز فوری و مهم ، موسسه حقوقی ملک پور با به خدمت گرفتن وکلای زبده و برتر و متخصص در گرایش های مختلف حقوق و با تحصیلات تخصصی ، آماده ارائه خدمت و بر طرف کردن این نیاز اساسی شما می باشد. در هر زمان که نیاز به مشاوره حقوقی را احساس کردید و آن را لازم دانستید ، کافی است با شماره تماس های موسسه حقوقی تماس حاصل نموده و یا به آدرس پست الکترونیکی اختصاصی به نشانی  law@malekpourlaw.com پست الکترونیکی ارسال نمائید تا در اسرع وقت ، برای شما وقت ملاقات و مشاوره با یک وکیل کارآزموده و حرفه ای تعیین شود.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (بدون نظر)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. بابایی گفته:

  سلام،خسته نباشید
  من میخواستم بدونم در صورتی که کسی قصد سواستفاده از اطلاعات شخصی من رو داشته باشه چجوری میشه پیگیری کرد؟
  من چطور باید دنبالش باشم؟

  پاسخ
  • رضا شریفی گفته:

   پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد حقوق بین المللی موسسه حقوقی اریکه برگزیدگان پارسیان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمائید .
   https://telegram.me/parsiaanlaw
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۴۰
   +۹۸۲۱۸۸۵۶۷۳۲۶

   پاسخ