مشاوره مهاجرت به آلمان و بررسی آن

مشاوره مهاجرت به آلمان ، وکیل مهاجرت به آلمان، اخذ اقامت آلمان از طریق مهاجرت به آلمان ، راه های اخذ تابعیت آلمان و آثار حقوقی آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل دقیق و علمی قرار می گیرد. مشاوره مهاجرت به آلمان به چه طرقی امکان پذیر است؟ راه های اخذ اقامت آلمان کدام است؟ از چه راه هایی می توان موفق به اخذ تابعیت آلمان شد؟ در این مقاله در خصوص مشاوره مهاجرت به آلمان و دیگر سوالات شما در این خصوص پاسخ خواهیم داد و مهم ترین و اصلی ترین نکات در این زمینه را برای شما مطرح خواهیم نمود. همچنین جهت اخذ راهنمایی دقیق تر و جزئی تر در باب مشاوره مهاجرت به آلمان می توانید با مشاورین و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند گردید.

در ادامه مقاله مشاوره مهاجرت به آلمان به ارائه مباحث زیر خواهیم پرداخت :

 • مشاوره مهاجرت به آلمان و شرایط عمومی آن
 • مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق کار
 • مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
 • مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق از طریق تولد
 • مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی
 • مشاوره مهاجرت به آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مشاوره مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان
 • مشاوره مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت
 • مشاوره مهاجرت به آلمان و وکیل معتبر مهاجرت
مشاوره مهاجرت به آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مشاوره مهاجرت به آلمان و شرایط عمومی آن

مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آن به ۶ طریق مهاجرتی امکان پذیر است. مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی ممکن می باشد. در این مقاله به بررسی دقیق تمامی روش های مهاجرتی جهت اخذ اقامت و تابعیت آلمان پرداخته می شود. آلمان کشوری است در قاره ی اروپا که پایتخت آن برلین می­باشد. این کشور از سمت شمال با دریای شمال، دریای بالتیک و کشور دانمارک، از جنوب با اتریش و سوئیس، از شرق با لهستان و جمهوری چک و از غرب با فرانسه، بلژیک،هلند و لوکزامبورگ همسایه و هم مرز است. آلمان پرجمعیت ترین کشور اروپا می باشد. کشور آلمان از لحاظ جغرافیایی ترکیبی از جنگل، دشت، کوه، ساحل، دریاچه ها، باتلاق ها و چند جزیره است. نمودار زیر آب و هوای آلمان را در ماه های مختلف سال نشان می دهد.

نمودار آب و هوای آلمان در ماههای مختلف سال

آلمان بزرگترین اقتصاد ملی اروپاست به طوریکه آن را قلب اقتصادی اروپا می خوانند. همچنین کشور آلمان ۴ امین کشور در جهان از لحاظ تولید ناخالص داخلی است. نمودار زیر تولید ناخالص داخلی کشور آلمان را در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ نشان می دهد.

نمودار تولید ناخالص داخلی در آلمان از سال 2016 تا 2019

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی از بهترین و ساده ترین راه های مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری می باشد. اخذ ویزای کاری در آلمان به دو روش امکان پذیر است:

 1. مهاجرت کاری به آلمان از طریق پیشنهاد کاری (Job Offer)

در صورتی که فرد متقاضی بتواند از طرف یک کارفرمای آلمانی پیشنهاد کاری (یک دعوتنامه جهت استخدام شخص متقاضی) دریافت نماید، این امکان برای شخص متقاضی وجود خواهد داشت تا موفق به اخذ ویزای کاری گردد. توجه به این نکته ضروری است که اخذ دعوتنامه ی کاری امری دشوار است. زیرا کارفرمای آلمانی موظف است تا آگهی شغلی مورد نظر را به مدت ۳ ماه در آلمان و سپس ۳ ماه در اتحادیه شنگن آگهی نماید. در صورتی که در مدت ۶ ماه شخصی از اروپا واجد شرایط استخدام در شغل آگهی شده نبود، کارفرمای آلمانی این اجازه را دارد تا از افراد خارج از اتحادیه اروپا نیروی کار خود را تامین نماید. از این رو فرد بین المللی ای که موفق به اخذ پیشنهاد کاری از کشور آلمان گردد، باید شرایط و مهارت بسیار منحصر بفردی برای استخدام در شغل مورد نظر داشته باشد. همچنین فرد باید علاوه بر پیشنهاد کاری پیش نیازهای عمومی برای اخذ اقامت آلمان را  نیز داشته باشد.

کار در آلمان ـ مهاجرت کاری به آلمان ـ مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق کار ـ کارفرمای آلمانی

 1. مهاجرت کاری به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار (Job Seeker)

در حال حاضر کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی کار ماهر در یک سری از رشته های تحصیلی دانشگاهی چون رشته های مهندسی اقدام به جذب نیروی کار ماهر می کند. کشور آلمان در رشته هایی چون مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر، فناوری اطلاعات در حال حاضر با کمبود نیروی کار مواجه است. از این رو به چنین افرادی ویزای ۶ ماهه ی جستجوی کار می دهد تا فرد در طول ۶ ماه امکان جستجوی کار در محیط را داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه نرخ بیکاری در کشور آلمان بسیار پایین و به طور میانگین برابر با ۳٫۲% است، افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان در مدت زمان کوتاهی موفق به کاریابی خواهند شد. نمودار زیر نرخ بیکاری آلمان را در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نشان می دهد.

نمودار نرخ بیکاری آلمان در سالهای 2018 و اوایل 2019

شرایط مورد نیاز برای اخذ این ویزا در زیر بیان شده است.

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس در رشته های مهندسی (رشته های مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر، فناوری اطلاعات)
 • داشتن حداقل سه سال سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی دانشگاهی (داشتن بیمه الزامی نیست و یک نامه ی کاری کفایت می کند)
 • داشتن سن زیر ۴۰ سال (سن طلایی برای اقدام برای ویزای جستجوی کار آلمان بین سنین ۳۰ ۳۲ سال تا ۳۸ ۳۹ سال می باشد)
 • داشتن مهارت زبان آلمانی در حد B1 (داشتن مدرک زبان الزامی نیست)

نکته ی جالب توجه اینکه فرد پس از استخدام و کار در آلمان این امکان را خواهد داشت که برای اقامت دائم و پاسپورت آلمان اقدام نماید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به آلمان از طریق کار بر روی لینکهای مهاجرت کاری به آلمان و ویزای جستجوی کار ( Job seeker ) آلمان کلیک نمایید. در ادامه انواع ویزای کار آلمان را معرفی نموده و توضیحات مناسبی در این خصوص خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد :

ویزای جستجوی کار آلمان ـ ویزای جاب سیکر آلمان ـ Germany Job Seeker

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد ویزای کار آلمان ـ قسمت اول

مقاله مرتبط

اخذ ویزای کار آلمان

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد ویزای کار آلمان ـ قسمت دوم

مقاله مرتبط

کار در آلمان یا اتریش

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

یکی دیگر از راههای اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل می باشد. کشور آلمان جز ۱۰ مقصد برتر برای تحصیل دانشجویان در جهان قرار می دارد. در حال حاضر بر اساس آمارهای دولت آلمان بیش از ۳۸۰ هزار دانشجوی بین المللی در کشور آلمان در حال تحصیل هستند و با توجه به پیش بینی های انجام شده به زودی کشور آلمان جز ۵ کشور برتر برای تحصیل تبدیل خواهد شد. به دلیل وجود بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا با رنک بالای جهانی، دانشجویان بسیاری تمایل به تحصیل در کشور آلمان هستند. این دانشگاه ها دارای برنامه های تحصیلی متفاوت، شرایط بسیار مساعد برای تحصیل مقاطع بالا، تسهیلات و امکانات مدرن و فرصت های شغلی از ارزش بالایی برخوردار هستند. به علاوه بسیاری از دانشگاه های آلمان یا به صورت رایگان هستند و یا دارای شهریه ی بسیار پایینی هستند. این ویژگی ها دانشگاه های آلمان را به دانشگاه های پرطرفدار در سطح جهان تبدیل کرده است. به طور کلی دانشگاه های آلمان دو نوع دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشند. در زیر لیست دانشگاه های برتر آلمان که امکان تحصیل رایگان یا با هزینه ی کم وجود دارد بیان شده است.

جدول معرفی برترین دانشگاههای آلمان جهت تحصیل در خارج از کشور

توجه به این نکته ضروری است که فرد برای تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان در مقطع کارشناسی نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 دارد. همچنین فرد باید دارای معدل بالا (در حدود ۱۸ به بالا) باشد. به علاوه نمره ی اخذ شده در یک سری از دروس باید بالاتر از حداقل نمره ی اعلام شده توسط دانشگاه باشد. در مقطع کارشناسی ارشد فرد نیاز به مدرک زبان آلمانی B2 یا ایلتس ۶٫۵، معدل بالا و در برخی از دانشگاه ها نیاز به یک پیش پروپوزال از موضوع تحقیقاتی خود در مقطع کارشناسی ارشد دارد. در مقطع دکتری نیز فرد نیاز به ارائه ی مدرک زبان معادل آیلتس ۷،  حداقل یک یا دو مقاله ی ژورنالی (ISI)، پیش پروپوزال در مورد موضوع تحقیقاتی در مقطع دکترا، دو یا سه معرفی نامه از اساتید دانشگاهی مقاطع قبلی و تاییدیه ی استاد راهنما (سوپروایزر) برای مقطع دکترا خود می باشد. در راستای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی بر روی لینک تحصیل در آلمان و اخذ ویزای آن کلیک نمایید.

تحصیل در آلمان ـ ویزای تحصیلی آلمان ـ مهاجرت تحصیلی به آلمان

مقاله مرتبط

تحصیل در آلمان

فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل رایگان در آلمان

مقاله مرتبط

هزینه تحصیل در آلمان

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت آلمان ، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. برنامه ی ویزای سرمایه گذاری آلمان فرصت استثنایی برای اخذ اقامت و تابعیت آلمان را برای فرد سرمایه گذار فراهم می آورد. فرد سرمایه گذار می تواند از طریق خرید یک بیزینس موجود و یا راه اندازی یک بیزینس جدید با حداقل میزان سرمایه گذاری ۳۰۰  الی ۳۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری کند. موارد ذکر شده در زیر کشور آلمان را به یک کشور مورد علاقه برای زندگی و کار در بین افراد خارجی تبدیل کرده است. این مقاله توسط موسسه ی حقوقی ملک پور همکار دفتر MIE اتریش تدوین  گردآوری شده است.و لذا هر گونه کپی برداری از آن از نظر شرعی حرام و از نظر قانونی پیگرد قانونی دارد.

 • آلمان دارای بزرگترین اقتصاد و بهترین کشور سرمایه گذاری در اروپاست.
 • کشور آلمان عضو حوزه ی شینگن است.
 • امکان سفر در حوزه ی شینگن وجود دارد.
 • آلمان قلب بیزینس و تجارت در اروپاست.
 • امکان اخذ اقامت برای اعضای خانواده فرد سرمایه گذار نیز وجود دارد.
 • بعد از۵ سال زندگی در آلمان در صورت سودده بودن بیزینس راه اندازی شده امکان دریافت کارت PR (Permanent Residence) وجود دارد
 • بعد از ۸ سال زندگی در آلمان امکان اخذ پاسپورت آلمان و شهروندی وجود دارد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور ـ مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری

 توجه به این نکته ضروری است که فرد سرمایه گذار برای اخذ اقامت باید اثبات کند که بیزینس راه اندازی شده تاثیر مثبت بر روی اقتصاد آلمان داشته است و آن بیزینس به سود دهی رسیده است. لازم به ذکر است که الزامی برای حضور دائم وجود ندارد. اما فرد حداقل یک بار در سال باید به آلمان سفر داشته باشد. همچنین شایان ذکر است در حال حاضر کشور آلمان  به طور کلی نیازی به ارائه ی طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری ندارد. از این رو امکان اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق ارایه ی طرح تجاری (business plan) در کشور آلمان بسیار دشوار است. زیرا در حال حاضر کشور آلمان بیشتر از نیاز به ایده و طرح تجاری، به نیروی کار ماهر نیازمند است. لذا همانطور که در بخش مربوط به مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق کار بیان شد، مهاجرت کاری به آلمان یکی از ارزانترین، ساده ترین و مناسب ترین روش های مهاجرتی است. برای اخذ اطلاعات بیشتر در باب سرمایه گذاری در آلمان می توانید بر روی لینک مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری کلیک نمایید.

فایل صوتی موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در آلمان

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج از دیگر روش های اخذ اقامت و تابعیت آلمان می باشد. یکی از ساده ترین روش های اخذ تابعیت آلمان، ازدواج با یک شخص آلمانی یا شخص مقیم آلمان است. هرچند که امروزه با توجه به تقلب هایی که در این روش مهاجرتی صورت گرفته است، سفارت آلمان جهت صدور ویزای ازدواج آلمان بسیار سختگیر شده است. فرد متقاضی اخذ ویزای ازدواج آلمان بایستی با ارائه ی مدارکی چون عکس مشترک خانوادگی، سند ازدواج، اثبات سابقه ی آشنایی و مدارکی از این قبیل صوری نبودن ازدواج خود را اثبات نماید. به علاوه فرد تبعه ی آلمان باید دارای حقوق کافی و معین باشد تا فرد متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج واجد شرایط اخذ این ویزا گردد.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق ازدواج ـ اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق ازدواج

اقامت و ازدواج در آلمان

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق از طریق تولد

از دیگر روش های اخذ اقامت و تابعیت یک کشور، تولد در آن کشور است. به طور کلی کشورها از دو قانون خاک یا خون جهت تابعیت فرزند متولد شده تبعیت می کنند. قانون خاک بیان می دارد که فرزند متولد شده در خاک آن کشور تابعیت آن کشور را اخذ می نماید. همچنین قانون خون بدون توجه به کشور مورد تولد فرزند، تابعیت فرزند متولد شده را وابسته به تابعیت پدر یا مادر می داند. کشور آلمان از قانون خون تبعیت می کند. لذا فرزند متولد شده در خاک آلمان تابعیت آلمان را بدست نخواهد آورد. در حقیقت تنها در صورتی که پدر یا مادر تابعیت آلمان را داشته باشند، فرزند متولد شده تبعه ی آلمان محسوب می گردد.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت و شهروندی از طریق تولد ـ اخذ پاسپورت از طریق تولد

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد در کشور آلمان

مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو پناهنده به شخصی اطلاق می گردد که به واسطه ی دین، عقاید سیاسی، ملیت، نژاد و یا عضویت در گروه های اجتماعی مختلف بیم آن رود که مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گیرد. درحقیقت جان و آزادی او در خطر باشد. لذا افرادی که جنایت جنگی کرده اند، جرم و جنایتی انجام داده اند، و یا افرادی که احساس می کنند جان آن ها در خطر است اما در حقیقت از لحاظ قانونی چنین نیست، پناهنده محسوب نمی شوند. افراد پناهنده می توانند از کشورهایی که عضو این کنوانسیون هستند، تابعیت اخذ نمایند. در زیر حقوق پناهنده به طور خلاصه بیان شده است.

 • مکانی برای زندگی
 • هزینه ی پوشاک
 • خوراک
 • پول تو جیبی جهت گذران زندگی

پناهندگی

لازم به ذکر است که پناهنده تا زمانی که نتواند درآمد کافی داشته باشد، امکان الحاق همسرش را نخواهد داشت. همچنین به طور کلی با توجه به سختگیری های شدید کشور آلمان در باب پناهندگی و با توجه به خطراتی که در این مسیر فرد متحمل خواهد شد، این روش از نظر حقوقدانان به هیچ وجه مورد تایید قرار نمی گیرد. همچنین موسسه ی حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در این خصوص ارائه نمی دهد. اطلاعات موجود تنها جهت آگاهی شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در باب پناهندگی کشور آلمان بر روی لینک پناهندگی در آلمان کلیک نمایید.

مشاوره مهاجرت به آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مشاوره مهاجرت به آلمان برای هنرمندان و افراد فوق موفق از طریق اخذ اقامت از طریق خود اشتغالی امکان پذیر است. برلین مهد و پایتخت هنر و فیلم به شمار می رود و ویزای مربوط به هنرمندان در برلین صورت می پذیرد. افراد هنرمندی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند از طریق دو ویزای جستجوی کار یا freelance بایستی اقدام نمایند. اینکه کدام ویزا را باید اخذ نمایند بسته به شرایط مهاجرتی فرد هنرمند دارد. به طور کلی افراد هنرمندی که در زمینه های نقاشی، موزیک، عکاسی و رقص فعالیت دارند، می توانند برای مهاجرت به آلمان بر اساس هنری که دارند، اقدام نمایند.  فرد هنرمند جهت اثبات هنر خود لازم است تا با ارائه ی یک رزومه که شامل قراردادهایش با مشتریان باشد و ارائه ی چند اثر از خود و گردهمایی هایی که شرکت کرده است،  هنرمند بودن خود را اثبات نماید.

ویزای کار برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مشاوره مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

یکی از مواردی که جهت مهاجرت از هر طریقی مورد توجه افراد قرار می گیرد هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد. به طور کلی هزینه های زندگی در کشور آلمان به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایین می باشد. جدول زیر نرخ برخی از اقلام مورد نیاز زندگی را نشان می دهد.

جدول هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان

مشاوره مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت

یکی از اهداف اساسی بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، اخذ تابعیت آلمان است. در روش تولد همانطور که بیان شد، فرد متولد شده تنها در صورتی می تواند تابعیت کشور آلمان را اخذ نماید که پدر یا مادر تبعه ی آلمان باشند. در روش کاری و سرمایه گذاری فرد پس از۵ سال موفق به دریافت PR‌و بعد از ۸ سال موفق به اخذ پاسپورت و تابعیت کشور آلمان می گردد. همچنین در روش مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج فرد بعد از ۲ الی ۳ سال موفق به اخذ اقامت دائم می گردد.

پاسپورت آلمان

اقامت دائم آلمان
پاسپورت آلمان

مشاوره مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت

در امر مهاجرت به آلمان ، انتخاب وکیل معتبر مهاجرت امری بسیار مهم و اساسی است. انتخاب موسسه ی مهاجرتی می تواند منجر به موفق و یا ناموفق شدن فرد در امر مهاجرت گردد. موسسه ی حقوقی ملک پور با مدیریت جناب آقای دکتر ملک پور با بیش از ۱۵ سال سابقه ی کاری در امر مهاجرت یکی از معتبرترین و قدیمی ترین موسسات حقوقی مهاجرتی حقوقی در ایران و خاورمیانه می باشد. جناب آقای دکتر ملک پور دانشجوی حقوق بین الملل دانشگاه وین و وکیل پایه یک دادگستری، با سابقه و رزومه ی درخشان در امر مهاجرت به تمامی کشورهای جهان و در تمامی راه های مهاجرتی هم اکنون در دفتر مرکزی وین در اتریش حضور دارند و مدیریت تمامی دفاتر همکار ایران تحت نظر ایشان می باشد. لذا با سپردن امور مهاجرت خود به تیم زبده ی موسسه حقوقی ملک پور از با موفقیت به اتمام رسیدن پروسه ی مهاجرتی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

مهاجرت به خارج از کشور و وکیل معتبر برای امور مهم

هزینه مهاجرت به آلمان
مشکلات زندگی در آلمان
مشاوره مهاجرت به آلمان سخن پایانی

مشاوره مهاجرت به آلمان، اخذ اقامت و تابعیت آلمان و شرایط حقوقی آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در خصوص مشاوره مهاجرت به آلمان افرادی که دارای مدرک دانشگاهی و سابقه ی کاری (نیاز به ارائه ی سابقه کاری با بیمه وجود ندارد) در یکی از رشته های مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستند، در صورت واجد شرایط بودن موارد ذکر شده در این مقاله می توانند برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایند. فرد با مهارت در رشته های مهندسی به سرعت موفق به کاریابی خواهد داشت. مزیت این روش امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت در صورت کاریابی می باشد. همچنین مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل رایگان در آلمان در صورت داشتن رزومه ی تحصیلی بسیار مطلوب می تواند گزینه ی مناسبی جهت مهاجرت به آلمان باشد. به علاوه با توجه به نرخ بیکاری بسیار کم آلمان فرد بعد از اتمام تحصیل شانس بالایی در پیدا کردن کار و استخدام خواهد داشت. شما سروران و عزیزان می توانید در صورت داشتن سوال در خصوص مشاوره مهاجرت به آلمان با مشاورین و کارشناسان زبده ی ما تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالاتتان را در قسمت پایین همین مقاله مطرح نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

18 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. حامدمظلومی گفته:

  باسلام بنده ۳۲سالمه ۶ساله ظراح و ناظر نظام مهندسی هستم عضو هستم نه کارمند پروانه پایه ۲ دارم
  سوالم اینه سوابق بیمه باید به چه صورت ارایه بشه و مدرک زبان ا۲ برا ویزای جستجوی کار المان کافیه
  و شرایظ مشاوره تلفنی چیه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز شرایط برای ویزای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان داشتن مدرک لیسانس و حد اقل سه سال سابقه کار که نیاز نیست همراه با بیمه باشد و سطح زبان b1 آلمانی الزامی ست . در خصوص دریافت مشاوره لطفا با موسسه تماس بگیرید و یا در سایت های موسسه اطلاعات خود را وارد کنید تا با شما تماس برقرار گردد.

   پاسخ
 2. محمد سادات الحسینی گفته:

  سلام لطفا درخصوص فراشایز جاپ توضیح دهید آیا با این نوع کار میتوان به آلمان مهاحرت کرد

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلامو عرض ارادت
   افرادی که قصد دارند در فرانچایزها سرمایه گذاری کنند باید در ابتدا اقامت اروپا رو دریافت کنند که در نهایت بتوانند در این خصوص ورود داشته باشند .چون اخذ فرانچایز معمولا منجر به اقامت نمیگردد
   موفق باشید

   پاسخ
 3. Vida گفته:

  با سلام وخسته نباشيد
  يك ماه مهلت ارسال نامه ريجكتي (ويزاي كاري)را چطور بايد حساب كنم تاريخي كه ايميل به دستم رسيده يا تاريخي كه روي نامه ريجكتي زده شده؟
  لطفا جواب بديد

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ارادت
   دوست عزیز اگر ریجکتی شما مربوط به کشور آلمان باشد تاریخی که در نامه درج شده را مد نظر قرار دهید .

   پاسخ
 4. Maryam گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من ۲۵ سالمه و ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه های خوب تهران دارم.سابقه ی کاری ندارم.و خواهرم برلین زندگی میکنن و پاسپورت آلمانی هم دارند.زبانم انگلیسی هم در حد خوبی است.آیا امکان این رو دارم بتونم اگه برای مدتی به آلمان برم بتونم کارپیدا کنم؟ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب .
   دوست عزیز چنانچه شما با ویزای توریستی در المان حضور داشته باشید اجازه کار نخواهید داشت ولی چنانچه در مدت حضور در این کشور موفق به دریافت جاب آفر شده باشید می توانید پس از خروج از آلمان با ویزای کار وارد شوید.

   پاسخ
 5. Delaram گفته:

  سلام.خسته نباشید.من کارشناسی روانشناسی هستم میخام به المان یا تورنتو مهاجرت کنم،البته میخام اونجاکالج هم برم،شرایطش چیه؟لطفاراهنماییم کنید.ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب دوست عزیز یکی از اصلی ترین فاکتورها برای انتخاب مسیر مهاجرت سن شماست خصوصا که برای تحصیل در هر دو کشور آلمان و کانادا سن شما اهمیت زیادی دارد . چند ساله هستید ؟

   پاسخ
 6. هانیه گفته:

  سلام من دیپلم تجربی دارم و رشته دانشگاهیم علوم تربتیه اما حرفه اصلی من نقاشیه چندساله که به صورت حرفه ای کار میکنم و مدرکb1 المانی رو دارم میخواستم بدونم میتونم در دانشگاه هنر برلین تحصیل رایگان کنم یعنی بورس شم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز چنانچه شما برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس قصد ادامه تحصیل دارید از آنجا که رشته نقاشی با علوم تربیتی مرتبط نیست این اقدام شما با ریسک بسیار بالائی همراه هست . ولی چنانچه در مقطع لیسانس قصد اقدام دارید شما با داشتن مدرک b2 آلمانی می توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمائید . البته در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزا و تحصیل در کشور آلمان سن و گپ تحصیلی بسیار مهم ست.

   پاسخ
 7. پرهام گفته:

  سلام. بنده و همسرم هر دو فوق لیسانس هوش مصنوعی هستیم. من ۳۴ سال سن دارم و همسرم ۳۲ سال. به دنبال جاب آفر از آلمان هستم (از ایران، یعنی قصد گرفتن ویزای جستجوی کار ندارم). اگر جاب آفر داشته باشم همسرم هم میتواند همراه من بصورت همزمان وارد آلمان شود یا ابتدا باید ویزای من آماده شود به آنجا بروم و بعد برای ایشان درخواست ویزا کنیم؟ سوال بعدی اینکه برای اثبات تمکن مالی چه میزان و چه مدت باید پول در حساب بانکی داشته باشیم؟ (قبل از درخواست ویزا باید مبلغ موردنظر در حساب باشد؟) مبلغ به صورت ارز دولتی محاسبه میشود یا آزاد؟ مدارک تحصیلی باید ارزیابی شوند یا فقط ترجمه آنها کافیست؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست عزیز بهتر هست که ابتدا اقامت کاری شما اخذ گردد و سپس برای همسرتان اقدام کنید . هزینه حدودا چند ماه زندگی در آلمان رو به نرخ آزاد می بایست نشون بدید.ترجمه مدارک کافی ست

   پاسخ
 8. حامد گفته:

  با سلام بنده هیات علمی فیزیک یکی از داشنگاه های ایران هستم و برای دریافت فرصت مطالعاتی بلند مدت در کشور المان پرونده بنده در سفارت در حال بررسی است. خواستم ببینم شانسی برا دریافت ویزا برا الحاق همسر دارم. و ضمنا بنده فاند پژوهشی از دانشگاه مبوطه در المان دارم. و اینکه در حالت کلی می توان روی اقامت این کشور با توجه به سن حدود ۳۹ سال بنده حساب باز کرد؟

  Rating: ۴
  پاسخ
 9. علی طافی گفته:

  سلام.یه سوال در مورد اتریش،آلمان و سوییس دارم.لطفا مجزا پاسخ بدید ؟آیا برا ویزای جستجوی کار و مصاحبه شغلی در این سه کشور داشتن ایلتس یا تسلط به زبان انگلیسی کفایت میکنه و کارفرماها تسلط به انگلیسی دارند یا حتما آلمانی لازمه ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، با توجه به فیلد کاری شما شرایط متفاوت است. اما طبیعتا زبان محلی رایج تر است و اگر شما با زبان آلمانی آشنایی داشته باشید شانس بالاتری برای کاریابی دارید.

   پاسخ
Rating: 5