مشاوره مهاجرت به کانادا و بررسی آن

مشاوره مهاجرت به کانادا ، مشاوره در باب اخذ اقامت و تابعیت کانادا، راه­های پیشنهادی اخذ اقامت دائم و تابعیت از طریق مهاجرت به کانادا در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. برای مهاجرت به کانادا چه شرایطی را باید داشته باشیم؟ از چه راه­هایی می توان به کانادا مهاجرت کرد؟ اصول مهاجرت به کانادا چیست؟ مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چگونه است و چه شرایطی دارد؟ حقوق و مزایای شهروندان در کانادا چگونه است؟ ما در این مقاله تلاش نموده­ا­یم که به این سوالات و دیگر سوالات در باب مشاوره مهاجرت به کانادا پاسخ داده و نکات اساسی و مهم مهاجرت به کانادا را در قالبی ساده و شیوا به اطلاع مخاطبان برسانیم. امید است تمام ابهامات و پرسش های شما بزرگواران برای مهاجرت به کانادا از طرق مختلف، به واسطه این مقاله علمی که توسط مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در باب مشاوره مهاجرت به کانادا گردآوری شده است، رفع گردد. شما عزیزان همواره می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش  تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط و راه های مختلف مهاجرت به کشور کانادا مشاوره رایگان دریافت نمائید.

در ادامه مقاله مشاوره مهاجرت به کانادا به مباحث ذکر شده در ذیل خواهیم پرداخت :

مشاوره مهاجرت به کانادا
 • مشاوره مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی
 • مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق کار
 • مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق تولد
 • مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 • مشاوره مهاجرت به کانادا برای افراد هنرمند و افراد فوق موفق
 • مشاوره مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی در کانادا
 • مشاوره مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت
 • مشاوره مهاجرت به کانادا و وکیل مهاجرت معتبر

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری در ساسکاچوان کانادا – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین خبر در خصوص انگشت نگاری در داخل کانادا و نحوه تمدید اقامت – آقای افضلی – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار در مورد اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا – آقای افضلی – PGWP in Canda – مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا

مشاوره مهاجرت به کانادا و شرایط عمومی

کانادا در شمال کشور امریکای شمالی قرار گرفته است که از نظر وسعت بعد از روسیه دومین کشور پهناور دنیا شناخته می شود. کانادا دارای بزرگترین مرز مشترک با کشور آمریکا می باشد از همین رو بیشترین روابط اقتصادی را با آمریکا دارد. دو زبان انگلیسی و فرانسه در این کشور رایج می باشد. جمعیت کشور کانادا در سرشماری که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت برابر ۳۵,۱۲۱,۷۲۸ نفر اعلام گردید و در سال ۲۰۱۹ جمعیت این کشور بالغ بر ۳۷,۲۵۳,۷۲۸ نفر تخمین زده شده است. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است.آب و هوای کانادا در فصول زمستان بسیار سرد است کما اینکه در شهر ونکوور هوا معتدل است، پهناورترین آبشار دنیا (نیاگارا) در مرز این کشور با ایالات متحده امریکا قرار دارد . جمعیت کشور کانادا نسبت به وسعت آن در مقایسه با سایر کشورهای جهان بسیار کم می باشد از همین رو برنامه های بسیار متعددی برای پذیرش مهاجر در این کشور وجود دارد.

نقشه تقسیم بندی استانی کشور کانادا

از دلایل دیگر که کانادا را به مقصدی مناسب برای مهاجران تبدیل کرده می توان به وضعیت اقتصادی مطلوب کشور کانادا (نرخ بیکاری ۵٫۷ و نرخ تورم ۰٫۴ درصد در آوریل ۲۰۱۹)، چند فرهنگ و چند ملیتی بودن، کیفیت زندگی بالا برای ساکنین ( بیمه و هزینه تحصیلات رایگان)، سطح بالای دانشگاه ها از نظر علمی و… اشاره کرد. سالیانه افراد بسیار زیادی از سرتاسر دنیا از طریق سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت از طریق کار به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل و … تصمیم به امر مهاجرت می نمایند. نکته حائز اهمیت این است که افراد برای انتخاب مناسب ترین راه بایستی با اخذ مشاوره مهاجرت به کانادا از متخصصین و وکلای با تجربه برای مهاجرت اقدام نمایند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط جدید سیاسی کانادا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا باید چه شرایط و پیشنیازهایی را تهیه کنیم؟ – آقای افضلی

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق کار می باشد. در کل دو شیوه جستجوی کار موجود می باشد ۱- job seeker 2- skill worker . کشور کانادا از جمله کشورهایی است که دارای نرخ پایین بیکاری است که این رقم زیر ۷% می باشد. این کشور دارای سیستم­های ثبت نیرو فدرال و استانی می باشد. در سیستم فدرال شما باید دو مرحله امتیاز گیری را بگذرانید که مرحله اول از ۱۰۰ امتیاز بوده و حداقل امتیاز کسب شده باید ۶۷ باشد. پس از این مرحله شما وارد استخری پر از افراد جویای کار خواهید شد که بر اساس شرایط سنی، تحصیلی، سابقه کار، مهارت زبانی و … به شما امتیاز می دهند. این امتیاز دهی از ۱۲۰۰ بوده که عوامل مختلفی در آن موثر است از جمله توصیه نامه کاری از طرف استانی خاص که امتیاز شما را تا ۶۰۰ امتیاز ارتقا خواهد داد، شرایط سنی، تحصیلی ، سابقه کار، مهارت زبانی و …. به شما امتیاز تعلق خواهد گرفت. حداقل نمره کسب شده نیز باید بین ۴۶۰ تا ۵۰۰ باشد، تا موفق به دریافت دعوتنامه شوید. مدارک شما طی ۶ ماه تا ۱ سال مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر شما در لیست واجدین شرایط انتخاب سالیانه بودید دولت برای شما دعوت نامه صادر کرده و ظرف ۶ ماه باید برای تکمیل پرونده ها و ارسال آن ها اقدام نمایید و اقامت دائم خود را رسما دریافت نمائید.

در اسکیل ورکر سطوح مختلف کاری موجود می باشد مثلا سطح۰ مشاغلی مانند مدیریتی، سوپروایزرها، سطح A مهندسین معماری، وکلا ونیازمند تحصیلات دانشگاهی می باشد، سطح B مانند تکنسین ها و افراد فنی و حرفه ای، سطح C  جوشکارها ، افراد دیپلمه، سطح D و E  به همین ترتیب رده های پایین تر شغلی را شامل می شوند. برای درخواست اسکیل ورکر نیازمند داشتن مهارت و سابقه کاری در مشاغل با سطح  A  و B و C هستید. میزان سطح زبان شما نیز حداقل می بایست در حد CLB 7 باشد. داشتن ۱ سال کار مداوم در ۱۰ سال گذشته از جمله دیگر معیارهای این فرصت شغلی می باشد. میزان تمکن مالی شخص باید برای هر دو نفر ۰۰۰/۱۵ دلار و برای هر تک نفر باید ۰۰۰/۱۲ دلار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینکهای کار در کانادا و هزینه ویزای کار کانادا مراجعه نمایید.

نمودار نرخ بیکاری کانادا از سال 2018 تا سال 2019

آموزش جامع اقامت کاری کانادا( اسکیل ورکر)

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد نکات مهم در مورد نشان دادن سوابق کاری در پروسه فدرال اسکیل ورکر – آقای افضلی

کاریابی در کانادا
امتیازات ویزای کار کانادا

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

کشور کانادا در سراسر دنیا از جهت کیفیت آموزشی در مقطع ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده است. اساتید و مربیان دانشگاه ها یا کالج ها دیدگاه های متنوعی در رابطه با موضوعات و مباحث دارند. در سطح دانشگاه از هر ۵ نفر حداقل ۲ نفر دارای  مدرک بین المللی می باشد که همین موضوع سبب تعامل بیشتر دانشجویان با اساتید و معلمان شده است.

مردم کانادا و دانشجویان بین المللی از سطح زندگی بالایی در کانادا برخوردارند و هزینه های زندگی و تحصیلی در این کشور مقرون به صرفه است. به جرات می توان گفت که کانادا یکی از امن ترین کشورها برای زندگی و اقامت است، تعداد ۱۰ دانشگاه از دانشگاه های  کانادا جز ۲۵۰ دانشگاه برتر دنیا شناخته می شود. این موضوعات دلایل اندکی است که روش تحصیل به عنوان یکی از  پیشنهادهای کم هزینه و درست از باب مشاوره مهاجرت به کانادا ارائه می گردد.

تحصیل در خارج ار کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور ـ ویزای تحصیلی

دانشگاه های موجود در کانادا از حیث تحقیقات علمی و پژوهشی جزء برترین دانشگاه های جهان هستند، در زمینه های گوناگونی اعم از زیست شناسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی، اقتصاد، مدیریت کسب و کار، زمین و علوم زیست محیطی، پزشکی و در زمینه تحقیق و توسعه بالاتر از میانگین جهانی قرار دارند. بیش از ۱۵۰,۰۰۰ برنامه مختلف در دانشگاه ها در سطوح و مقاطع مختلف، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد، دورره های کالج، دوره های کار آموزی موسوم بهco-op  و … برای پذیرش دانشجو و ارائه بهترین بسته آموزشی وجود دارند.

برای تحصیل در کانادا فرد باید مدارک لازم را برای اخذ مجوز تحصیلی کانادا مهیا نماید از جمله:

 1. مدرک پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزشی، موسسه یا دانشگاه نامه پذیرش را برای متقاضی ارسال می کند که شامل نامه اصلی و نامه اجازه تحصیل است. اگر فرد تمایل داشته باشد که در دوره هایی مانند زبان یا در دوره هایی که پیش نیاز رشته اصلی هستند تحصیل نماید، فرد به مدت همان دوره زبان یا پیش نیاز اجازه تحصیل دریافت می کند و در صورت پذیرش از دانشگاه می تواند برای تمدید آن اقدام نماید.
 2. دومین مورد داشتن پاسپورت معتبر و دو عدد عکس جدید است.
 3. متقاضی باید اظهارات و مستندات بانکی برای نشان دادن توانایی و تمکن مالی ارائه نماید. متقاضی می تواند از طریق میزان دارایی و سرمایه خود که به بانک کانادا انتقال داده است یا بر اساس نامه گردش مالی که طی ۴ ماه اخیر در بانک داشته توانایی مالی خود را برای پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی نشان دهد.
 4. ارائه انگیزه نامه و تعیین هدف فرد از تحصیل در کانادا از دیگر مدارک مورد نیاز می باشد و این نامه افسر ویزا را قانع می کند که متقاضی برای چه هدفی اقدام می نماید.
 5. اجازه والدین برای کودکان زیر سن قانونی از دیگر مدارک لازم برای اجازه تحصیل فرد می باشد.

یکی از دوره هایی که تلفیقی از کار و تحصیل است دوره  CO-OP می باشد، که شامل تحصیل و تجربه کاری در یک برنامه واحد می باشد. به جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های کوآپ می توانید به مقاله ای با عنوان تحصیل با تضمین کار در کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

تحصیل با تضمین کار در کانادا

تعداد ۱۰ عدد از دانشگاه های برتر کشور کانادا به همراه رنک جهانی در باب مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در جدول ذیل قابل مشاهده است .

جدول لیست دانشگاههای برتر کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر می توانید به لینک مقاله تحصیل در کانادا مراجعه نمایید.

تحصیل در کانادا ـ ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در کشور کانادا
تحصیل کانادا بدون مدرک زبان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا
شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا ، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. برای سرمایه گذاری در کانادا دو راه موجود می باشد:

روش پایه

از جمله شرایط روش پایه می توان به به این موارد اشاره کرد:  فرد در ۱۰ سال گذشته با حداقل ۳ سال سابقه مدیریتی صاحب کسب و کار مورد نظر شود یا در ۱۰ سال گذشته ۴ سال پست مدیریتی با رده بالا (مدیر عاملی یا  هیئت مدیره داشته باشد) و یا اینکه در ۱۰ سال گذشته ۱ سال مدیریتی و ۲ سال برای کارفرمایی در پست هیئت مدیره کار کرده باشید. میزان تمکن مالی مورد نیاز ۰۰۰/۶۰۰ دلار و حداقل تحصیلات شما باید مدرک کاردانی باشد. برای سرمایه گذاری شما باید حداقل میزان مبلغ ۰۰۰/۲۰۰ دلار داشته باشید و هم چنین محل کار و سکونت شما بایستی به همدیگر نزدیک باشند. سرمایه گذاری برای مهاجرت به کانادا شرط زبان ندارد؛ هم می توانید کاری جدید راه اندازی کنید و هم یک سوم سهام کاری قبلی را بخرید. ضمنا امتیاز بندی از ۲۰۰ می باشد که ۱۲۰ امتیاز به شرایط شخص و ۸۰ امتیاز به میزان کیفیت کسب و کار شما تعلق می گیرد.

سرمایه گذاری کانادا ـ مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ـ اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش آزمایشی منطقه ­ای

در روش جدید شرایط و قوانین به این صورت می باشد که سابقه مورد نیاز برای کار ۵ سال با شرایط:

۱-در ۵ سال گذشته حداقل ۴سال کسب و کار مال خودتان بوده باشد

۲-در ۵ سال گذشته حداقل ۴ سال رده بالای مدیرتی داشته باشید

۳- در ۵ سال گذشته ۳ سال کسب کار خود و ۲ سال رده بالای مدیرتی داشته باشید.

میزان مبلغ تمکن مالی لازم ۰۰۰/۳۰۰ دلار و حداقل سرمایه گذاری باید ۰۰۰/۱۰۰ دلار باشد. در ضمن در نواحی منتخب دولت باید کار را شروع کرد و تجارت شما باید مرتبط به تجارت قبلی شما در کشور مبدا باشد. شایان ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک­پور )همکار مؤسسه MIEاتریش( تهیه و گردآوری شده است؛ لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی تلقی می شود.

مقاله مرتبط

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری آمریکا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا

مقاله مرتبط

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری تا ۲۰۰ هزار دلار در کشورهای انگلیسی زبان 

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری و کارآفرینی در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا با کمترین هزینه و ریسک

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا ، ازدواج می باشد. برای اینکه فردی خارجی بتواند به واسطه همسر خود تابعیت کانادا را اخذ نماید باید با شخصی که ملیت کانادایی دارد ازدواج کند؛ حتی اگر فرد در کشوری غیر از کانادا ساکن باشد این امر میسر خواهد بود. در کانادا به خاطر برابری جنسیتی، فرد چه زن باشد چه مرد می تواند تابعیت را منتقل کند. هم چنین اگر بتواند در دادگاه اثبات کند که از جد یا پدر بزرگی کانادایی متولد شده است امکان انتقال تابعیت وجود دارد. از دیگر شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید به شروط سن بالای ۱۸ سال، داشتن فقط یک همسر، و هم چنین تعهد دادن برای حمایت مالی از همسر به مدت ۳ سال اشاره نمود. اگر قبل از اتمام ۳ سال طرفین از همدیگر طلاق بگیرند فرد کانادایی باید تا ۳ سال حمایت مالی خود را از همسر دریغ نکرده و درصورت داشتن فرزند موظف است او را تا سن ۲۵ سالگی حمایت و تامین کند.

مقایسه بیشترین میزان ویزای نامزدی و ازدواج در بین کشورها نسبت به کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

مقاله مرتبط

اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق تولد

مهمترین موضوعی که در رابطه با مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق تولد قابل ذکر است رویکرد کشورها در زمینه تولد برای اعطای تابعیت می باشد. بدین گونه که کشور ها برای اعطای تابعیت بر اساس دو سیستم خون و خاک عمل می نمایند و یک سیستم را به عنوان سیستم اصلی و دیگری را به عنوان سیستم فرعی برای اعطای تابعیت اتخاذ می نمایند. کشوری که بر اساس سیستم خون عمل می نماید تابعیت از طریق والدین به فرزند منتقل می گردد؛ در واقع کودک در صورتی تابعیت این کشور را اخذ می نماید که والدینش تبعه آن کشور باشند، کما اینکه در ایران تابعیت از طریق سیستم خون و تنها از طریق پدر به فرزند منتقل می گردد. در کشورهایی که سیستم خاک به عنوان رویکرد اصلی برای اعطای تابعیت در نظر گرفته شده است تولد در خاک آن کشور صرف نظر از تابعیت والدین سبب اعطای تابعیت می شود .

کشور کانادا برای اعطای تابعیت بر اساس سیستم خاک عمل می نماید. کودکی که در کانادا متولد می شود فارغ از ملیت والدینش تابعیت کشور کانادا را اخذ می نماید و اگر کودکی در خارج از کانادا متولد شود که یکی از والدین آن کودک از ابتدا ملیت کانادایی داشته باشند یا تابعیت کشور کانادا را اخذ نموده باشند، کودک نیز دارای تابعیت کانادایی می شود.

چنانچه والدین فرد در کشور کانادا در یک جایگاه سیاسی برای دولت خارجی مشغول به کار باشند و دارای وضعیت دیپلماتیک باشند فرزندی که در کانادا به دنیا می آورند، نمی تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

افراد با پاسپورت کانادا می توانند از خدمات پزشکی رایگان، تحصیل رایگان، سفر به بسیاری از کشورهای جهان بدون اخذ ویزا بهره مند گردند و پس از سن ۱۸ سالگی حامی خانواده شان برای الحاق به خود باشند.

تولد در خارج از کشور ـ اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد یکی از شش طرق اصلی مهاجرت می باشد که شرایط و ضوابط خاصی را طلب می کند و از دید مشاورین، مشاوره مهاجرت به کانادا از طرق دیگر برای اخذ اقامت می تواند افراد  را در مسیر به مراتب بهتری قرار دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تولد

مقاله مرتبط

اخذ اقامت کانادا از طریق تولد

مشاوره مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا از راه پناهندگی می باشد. . لازم به ذکر است که موسسه MIE هیچگونه خدمات و مشاوره­ای در زمینه پناهندگی ارائه نخواهد داد و به هیچ وجه راه پناهندگی را پیشنهاد نمی کند و صرفا این مطالب جهت آگاهی هر چه بیشتر مخاطبان قرار داده شده است. شما در کانادا می توانید درخواست پناهندگی از طریق ۱-نژادی ۲- سیاسی ۳- اجتماعی ۴- عضویت در گروه های خاص ۵- مسائل دینی ۶- مشکلات هم جنس گرایی را مطرح کنید و پناهندگی بگیرید. کسانی نمی توانند پناهندگی خود را دریافت کنند که مشخص شود که یا دروغ می گویند و یا اصلا شرایط پناهنده را ندارند. اگر شما دارای سوء پیشینه باشید یا تشخیص داده شود که امنیت کانادا را در صورت ورود به خطر خواهید انداخت درخواست شما رد خواهد شد. در چند صورت علاوه بر موارد ذکر شده به شما پناهندگی اعطا نخواهد شد:

۱- از طرف حوزه های اتحادیه اروپا درخواست شما رد شده باشد.

۲- قبلا در کانادا درخواست پناهندگی داده باشید و رد شده باشد.

۳- صرفا به قصد کشور کانادا نیامده باشید و در کشور دیگری یا زیاد اقامت کرده باشید یا درخواست داده باشید.

۴- اگر از راه آمریکا وارد کشور شده باشید.

موسسه MIE راه های جایگزین پناهندگی را از جمله تحصیل، کار، ازدواج، تولد فرزند و سرمایه گذاری را برای مهاجرت به کانادا به شما پیشنهاد می کند چرا که خطرات جانی، مالی و حتی قانونی و فقهی شما را در این مسیر تهدید می کنند.

شرایط پناهندگی در کانادا
قوانین پناهندگی کانادا

مشاوره مهاجرت به کانادا برای افراد هنرمند و افراد فوق موفق

افراد هنرمند و موفقی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند از طریق برنامه خود اشتغالی در کانادا می توانند اقدام نمایند این افراد بایستی علاوه بر داشتن تجربه کافی در زمینه های فرهنگی یا ورزشی تمایل کافی برای ارتقا سطح فرهنگی و ورزشی کشور کانادا را داشته باشند. لذا افرادی شایستگی و صلاحیت لازم را دارند که :

 1. تجربه کافی در زمینه مربوطه را داشته باشند.
 2. مایل و قادر به خود اشتغالی در کانادا باشند.
 3. معیارهای لازم برای واجدالشرایط شدن را رعایت کنند.
 4. معاینات پزشکی لازم را انجام دهند.
 5. گواهی عدم سوء پیشینه ارائه نمایند.
 6. تمکن مالی لازم برای حمایت از خود و وابستگانش پس از ورود به کانادا را داشته باشند.

تنها افرادی که در فعالیت های فرهنگی و ورزشی در سطح جهان یا به عنوان فرد کار آمد در زمینه های فرهنگی و ورزشی تجربه کاری دارند در این روش واجدالشرایط می شوند و حداقل تجربه کاری برای این افرادی که در زمینه های فرهنگی فعالیت می کنند بدین صورت است:

 1. در ۵ سال اخیر دوره یک ساله در فعالیت های فرهنگی خود کار کرده اند.
 2. دوره یک ساله در سطح جهانی در فعالیت های فرهنگی شرکت کرده اند.
 3. ترکیبی از دو مورد فوق را دارا می باشند.

افرادی که نیز به عنوان ورزشکار در این برنامه شرکت می کنند، برای واجدالشرایط شدن، همانند افراد فعال در موضوعات فرهنگی باید طی ۵ سال گذشته حداقل سابقه یک سال کار تمام وقت به صورت خود اشتغالی یا یک سال کار در زمینه ورزشی در سطح و کلاس جهانی یا ترکیبی از این دو را داشته باشند. مسلماً افرادی که سابقه کار بیشتری دارند امتیاز بالاتری کسب خواهند نمود.

ویزای کار برای ورزشکاران و افراد فوق موفق ویزای کار برای هنرمندان و افراد فوق موفق

معیار های انتخاب بر اساس تجربه، تحصیلات، سن، توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی و سازگاری می باشد. شایان ذکر است که برای واجد الشرایط شدن فرد بایستی حداقل  ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب نماید که بعد از آن در مورد وی تصمیم گیری نمایند.

حداکثر امتیاز برای تحصیلات در این روش ۲۵ امتیاز می باشد که مختص افرادی است که تحصیلات دکتری یا فوق لیسانس دارند، حداکثر امتیاز برای سابقه کاری ۳۵ امتیاز می باشد (افرادی که دارای ۵ سال سابقه کار می باشند)، حداکثر امتیاز برای سن ۱۰ امتیاز می باشد (مختص افرادی است که بین سن ۲۱ تا ۴۹سال قرار دارند)، حداکثر امتیاز برای مهارت زبان انگلیسی ۲۴ امتیاز است و برای سازگازی به معنی داشتن همسر کانادایی یا سابقه تحصیل و کار کانادایی می باشد حداکثر ۶ امتیاز را فرد می تواند کسب نماید.

افراد می توانند در مشاغلی در زمینه های فرهنگی مانند فعالیت در کتابخانه، فعالیت در روزنامه نگاری، فعالیت مربوط به صنعت هنر و بازیگری و… شرایط لازم را به دست آورند.

مشاوره مهاجرت به کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

بی شک هزینه های زندگی یکی از مهمترین مسائلی است که مهاجرت افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و از این حیث هزینه های زندگی موضوعی است که در مشاوره مهاجرت به کانادا در اختیار متقاضیان قرار می گیرد . هزینه زندگی در شهر های مختلف کانادا و همچنین تفاوت در سبک و سیاق زندگی متفاوت می باشد اما به طور کلی بیشترین هزینه های یک فرد را هزینه خوراک و مسکن تشکیل می دهد. متوسط قیمت کالا و خدمات مختلف در جدول ذیل که براساس ۵۸,۰۰۰ داده مختلف از ۷۴۸۲ ناحیه و متصدی مختلف جمع آوری گردیده قابل مشاهده می باشد. هزینه زندگی در کانادا ۵۵٫۹۸ درصد بالاتر از ایران می باشد .

غذا در رستوران ها هزینه ها بر حسب دلار کانادا
غذا در رستوران ارزان قیمت ۱۵
غذا برای ۲ نفر در رستوران متوسط ۶۵
یک وعده در مک دونالد ۱۰
کاپوچینو ۴٫۰۷
فروشگاه ها هزینه ها/دلار کانادا
شیر ۱ لیتری ۲٫۳۲
برنج ۱ کیلو گرم ۳٫۹۵
تخم مرغ بسته ۱۲ تایی ۳٫۲۹
پنیر محلی ۱ کیلو گرم ۱۲٫۶۹
گوشت گاو معادل ۱ کیلوگرم ۱۴٫۶۷
سینه مرغ ۱ کیلو گرم ۱۳٫۱۸
سیب ۱ کیلوگرم ۴٫۰۱
موز ۱ کیلو گرم ۱٫۷۰
پرتقال ۱ کیلوگرم ۴٫۰۲
پیاز ۱ کیلو گرم ۲
حمل و نقل هزینه ها/ دلار کانادا
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی) ۳
تاکسی ۱ کیلومتر تعرفه عادی ۱٫۸۶
انتظار تاخیر ۱ ساعته تعرفه عادی ۳۳
بنزین ۱لیتر ۱٫۲۴
خدمات شهری هزینه ها/ دلار کانادا
هزینه آب، برق، گاز و زباله ۴۸٫۱۷
تعرفه تلفن محلی به زای  ۱ دقیقه ۰٫۳۳
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه و حجم نامحدود ۷۴٫۱۴
ورزش و اوقات فراغت هزینه ها/دلار کانادا
باشگاه تناسب اندام برای ۱ ماه ۴۸٫۱۷
اجاره زمین تنیس ۱ ساعت اخر هفته ۱۹٫۷۷
سینما ۱۳
پوشاک و کفش هزینه ها/ دلار کانادا
شلوار جین ۶۲٫۴۰
۱ جفت کفش نایک ۹۸٫۷۴
۱ جفت کفش مردانه ۱۲۳٫۸۴
اجاره در ماه هزینه ها/ دلار کانادا
آپارتمان ۱خوابه مرکزشهر ۱۲۳۳٫۶
آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر ۱,۰۰۲
آپارتمان سه خوابه مرکز شهر ۱,۹۹۳
اپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز شهر ۱,۶۲۴
خرید آپارتمان هزینه ها/دلار کانادا
قیمت هر متر مربع در مرکز شهر ۵۸۴۶
قیمت هر متر مربع در خارج از مرکز شهر ۳,۸۷۷

نکته مثبت در رابطه با زندگی در کانادا ثابت بودن قیمت ها در طی زمان می باشد از این رو نرخ تورم در این کشور در حدود دو درصد تثبیت شده است و همین امر سبب خواهد شد که افراد برای هزینه های خود و زندگی آینده خود تصمیم گیری نمایند. نرخ تورم در نمودار زیر قابل مشاهده می باشد.

نمودار نرخ تورم در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا
هزینه های اقامت کانادا

مشاوره مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت

یکی از سؤالات بسیار اساسی که در زمینه مشاوره مهاجرت به کانادا مطرح می گردد، نحوه اخذ تابعیت کشور کانادا است.

برای اخذ تابعیت کشور کانادا فرد می تواند به صورت خودکار تابعیت کشور کانادا را اخذ نماید در صورتی که:

۱٫در کانادا متولد شده باشد صرف نظر از اینکه والدینش تبعه کانادا بوده باشند یا خیر.

 1. بعد از ۱۷ آپریل ۲۰۰۹ از والدینی کانادایی در خارج از کانادا متولد شده باشند مشروط بر اینکه والدینش در کشور کانادا متولد شده باشد یا قبل از تولد والدینش تابعیت کشور کانادا را به دست آورده باشد.

۳٫در خارج از کانادا از والدینی که برای دولت کانادا کار می کردند متولد شده باشد (والدینش باید در خارج از کشور برای دولت عمومی فدرال کانادا، نیروهای مسلح کانادا و در قسمت خدمات عمومی استان یا کشور فعالیت داشته باشد).

سایرین نیز می توانند از طریق ازدواج، پذیرفته شدن توسط خانواده کانادایی ( فرزند خواندگی) و… با داشتن شرایط و الزاماتی تابعیت این کشور را اخذ نمایند که در ادامه مقاله در زمینه مشاوره مهاجرت به کانادا به شرح این موضوعات می پردازیم.

الزامات لازم برای اخذ تابعیت کشور کانادا بدین شرح است:

 1. متقاضی بایستی اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشد.
 2. متقاضی بایستی حداقل طی ۵ سال گذشته ۱۰۹۵ روز (سه سال) در کشور کانادا حضور داشته باشد.
 3. پرداخت مالیات حداقل ۳ سال در ۵ سال اقامت خود.
 4. داشتن مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه برای سنین ۱۸ تا ۵۴ ساله
 5. آشنایی کامل در مورد قوانین، تاریخ، جفرافیا، اقتصاد و پذیرش در امتحان شهروندی این کشور (کسب ۱۵ نمره از ۲۰ نمره).

پاسپورت کانادا

افرادی که با تبعه کانادایی ازدواج می کنند به صورت خودکار تابعیت کشور کانادا را اخذ نمی نمایند اما در صورتی که همسر وی توان مالی لازم برای حمایت از وی را داشته باشد می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند و بعد از گذشت ۵ سال با توجه به الزاماتی که مطرح گردید تابعیت کشور کانادا را اخذ نمایند. افرادی که از طرق مختلف مانند سرمایه گذاری، کار و… به کانادا مهاجرت می کنند بعد از اخذ اقامت دائم و با گذشت ۵ سال می توانند با رعایت الزامات موجود برای تابعیت اقدام نمایند.

زوجینی که یکی از آنها تبعه کشور کانادا می باشد، می توانند از طریق فرزند خواندگی برای فردی که خارج از کشور کاناداست تابعیت اخذ نمایند.

افرادی که از طریق امر خطیر پناهندگی توسط کشور کانادا پذیرفته می شوند می توانند بعد از گذست ۳ سال تابعیت این کشور را اخذ نمایند و پاسپورت کانادایی دریافت نمایند.( در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد)

مشاوره مهاجرت به کانادا و وکیل مهاجرت معتبر

افراد یا به دلیل مشکلات موجود در کشور خود یا برای تجربه زندگی بهتر و متفاوت در سایر کشور ها تصمیم به مهاجرت می گیرند. مهاجرت برای هر شخص و با هر توان و خصوصیتی امری خطیر و پروسه بسیار سختی است که فرد بایستی تمامی جوانب را در انتخاب مسیر درست در نظر بگیرد.

افرادی که تصمیم به مهاجرت می گیرند گاهاً برای انتخاب کشور مقصد و یا انتخاب مسیر درست مهاجرت با توجه به شرایطی که دارند دچار سردگمی می گردند. فرد بایستی از تمام قوانین کشور موردنظر، حقوق بین الملل، شرایط و تبعات حاصل از اتخاب مسیر، کیفیت زندگی در کشورها، نحوه کاریابی و اشتغال، هزینه های زندگی شامل مسکن، خوراک و پوشاک، وضعیت تحصیل برای خود و خانواده اش و ده ها موضوع دیگر اطلاعات کامل و جامع داشته باشد. از آنجایی که قوانین کشورها متفاوت می باشند و هر کشور قوانین و سیاست های خاص خود را دارد و فرد نمی تواند بر تمامی مسیر ها و قوانین کشورهای مختلف اشراف داشته باشد، بایستی به یک متخصص و وکیل خبره در این زمینه مراجعه نماید. وکیل معتبر هم باید در کشور خودش شناخته شده و دارای پروانه وکالت باشد هم برای بر مسائل حقوقی بین الملل و قوانین کشورها اشراف کامل داشته باشد. لذا توصیه اکید ما به افرادی که قصد مهاجرت دارند این است که برای انتخاب درست مسیر و کشور مقصد با وکیل معتبرو با دانش در زمینه مهاجرت مشورت نمایید.

موسسه حقوقی ملک پور،همکار موسسه MIE اتریش با کوله باری از تجربه و هزاران پرونده موفق طی ۱۵ سال اخیر و با مشاورین، متخصصین و وکلای خبره و با اطلاعات کامل به روز شده در زمینه مهاجرت و ارتباط قوی با وکلای سایر کشورها و تبدیل شدن به یک هلدینگ نمونه در خاورمیانه افرادی را که خواهان مهاجرت به کشوهای دیگر هستند راهنمایی می نماید و با سنجیدن تمامی شرایط آنها بهترین مسیر مهاجرتی را برای افراد انتخاب می کند و در طول تمام مسیر در کنار موکلان خود می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر همچنین می توانید به مقاله ای با عنوان وکیل مهاجرت در کانادا از همین وبسایت مراجعه نمایید.

وکیل مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا و اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا

مشاوره مهاجرت به کانادا و سخن پایانی

مشاوره مهاجرت به کانادا ، ملزم به دانستن راههای قانونی مهاجرت به کانادا، درک درست از مفهوم مهاجرت و دانش و تخصص کافی در این زمینه می باشد. کما اینکه افراد بسیار زیادی وجود دارند که در انتخاب کشور مقصد و همچنین انتخاب راه نادرست برای امر مهاجرت دچار اشتباهات جبران ناپذیری می گردند. انتخاب مسیر مهاجرت امر خطیری است که باید توسط مشاورین و وکلای مجرب صورت بپذیرد. در این مقاله سعی داشتیم چند راه و روش در راستای مشاوره مهاجرت به کانادا خدمت شما ارائه دهیم. شما بزرگواران همواره می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و جهت اخذ مشاوره مهاجرت به کانادا یا سایر کشورها مشاوره رایگان دریافت نمائید و همچنین می توانید در پرسش و پاسخ همگانی شرکت نموده و دیدگاه و سوالات خود را مطرح نمائید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ
 1. علی محمد گفته:

  سلام من و همسرم در کشور ارمنستان زندگی میکنیم و در یک شرکت بین المللی کار میکنیم خودم در ایران کاردانی رشته نقشه کشی و طراحی صنعتی دارم و بعد به دلیل کمبود کار در زمینه تحصیلی خودم مجبور شدم به شغل لوله کشی ساختمان رو بیارم و بیش از ۵ سال سابقه کار دارد و همسر من کارشناس اسیب شناسی ورزشی دارند و فرزندی نداریم تصمیم گرفتیم با کارشناسی با تجربه مشورت داشته باشیم تا ما را در مسیر مهاجرت به کانادا راهنمایی نمایید.
  شغل ما به صورت انلاین هست و میتوانیم انجا مشغول به کار شویم و در امد داشته باشیم حدود ماهی ۶۰۰ دلار امریکا در مجموع که نمیدانم کافی است یا خیر
  لطفا راهنمایی نمایید
  ممنونم از همکاری شما

  Rating: ۵
  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام ، باید شرایطتون کامل بررسی بشه. سنتون و مدرک زبان هر دو بزرگوار. به نظر میشه از راه تحصیل یا کار برای شما اقدام کرد. در هر دو روش مدرک زبان نقش تعیین کننده داره . برای کاری آیلتس حداقل ۷ باید داشته باشید که بتویند از سیستم امتیازبندی این کشور نتیجه مناسب بگیرین. برای تحصیل هم ایلتس ۶٫۵ نیاز هست. برای همسر هم همین شرایط وجود داره

   پاسخ