مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا

مشکلات زندگی در کانادا

با توجه به اينكه كشور كانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر به حساب مي آيد و در مهاجرت به کانادا شرايط ايده الي براي اخذ اقامت کانادا و زندگي در کانادا وجود دارد ما در اين مقاله در خصوص مهاجرت به کانادا سعي بر آن داريم تا مشكلات زتدگي در كانادا را براي شما عزيزان برشماريم تا نسبت به مشكلات زندگي در كانادا آگاهي كافي را كسب نماييد در خصوص مشكلات زندگي در كانادا پيشنهاد مي شود تا مقاله فوق را مطالعه نماييد تا نسبت به قوانين و شرايط زندگي در کانادا و كسب آگاهي نماييد .

 

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط جدید سیاسی کانادا

 

 

کانادا كشوري است منحصر به فرد از لحاظ شرايط زندگي و قوانين ولي براي مهاجراني كه در بدو ورود به اين كشور نسبت به قوانين و شرايط آگاهي ندارند ممكن مشكلات زندگي در كانادا شرايط ايده آل زندگي و كار را براي آنها سخت كند كه تلاش ما بر اين است اين مشكلات را براي شما عزيزان شرح دهيم تا نسبت به شرايط و مشكلات زندگي در كانادا آگاه شويد . در اين راستا در صورتي كه قصد مهاجرت به كانادا را داريد و نسبت به مشكلات زندگي در كانادا آگاه شوید در اين خصوص بهتر است پيش از هرگونه اقدامي با مشاورين برتر موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش صحبت نمایید . این موسسه تلاش دارد تا تمام اطلاعات کشور کانادا را در زمینه های مختلف از جمله تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، ثبت شرکت در کانادا ، ازدواج در کانادا ، تولد فرزند در کانادا و یا پناهندگی در کانادا و همچنین مشكلات زندگي در كانادا و یا هزینه های زندگی در کانادا بیان کند .

آگاهي كافي نداريد مي توانيد با مراجعه به دفاتر موسسه حقوقي ملك پور و انجام مشاوره كامل اطلاعات خود را ارتقا دهيد.

با توحه به شرایط ایده ال مهاجرت به کانادا و همچنین زندگي در کانادا در ذيل مشكلاتي را براي شما برميشماريم تا با برخي مشكلات زندگي در کانادا و كار در کانادا آگاه شويد:

 • يكي از مشكلات عديده در بيشتر كشورها من جمله مشكلات زندگي در كانادا عدم تسلط به زبان مي باشد(انگليسي يا فرانسه)
 • يكي ديگر از مشكلات زندگي در كانادا نداشتن تخصص لازم كاري و همچنين عدم انطباق پذيري با شرايط كار و زندگي با استانداردهای تعریف شده
 • ديگر مشكلات زندگي در كانادا بي اعتمادي کارفرمایان و شركت هاي كانادايي به کسانی که تجربه کار در كانادا را ندارند و یا تجربه كاري آنها در اين كشور محدود است
 • يكي از شاخص ترين مشكلات زندگي در كانادا براي مهاجران کمبود اعتماد به نفس و اخت گرفتن با محيط جديد مي باشد
 1. نداشتن تسلط به زبان و عدم توانايي در مكاتبات روزمره

يكي از مشكلاتي كه براي افراد مهاجر در اكثر كشورها بوجود مي آيد عدم توانايي آنها در مكاتبه و ارتباط با اتباع آن كشور مي باشد داشتن حداقل علم به بدون داشتن مدرك زبان هم مي تواند برخي از اين مشكلات را تسهيل ببخشد ولي اينكه هيچگونه علم يا تسلطي به زبان نداشته باشيد مي تواند يكي از بزرگترين مشكلات به حساب آيد.داشتن زبان انگليسي براي فدرال و مدرك زبان فرانسه براي كبك مي تواند برطرف كردن اين مشكلات بسيار مهم باشد.

 1. داشتن تخصص و مهارت هاي كافي با استاندارد هاي كانادا

يكي از مشكلات زندگي در كانادا و كار برای متخصصان ايراني عدم تطابق مدارك تحصيلي و كاري آنها با استانداردهاي كانادا مي باشد زيرا بسياري از شرکت های کانادایی با استاندارد آمریکایی یا Imperial کار می کنند.

استفاده از آمار و ارقامي كه ممكن است متخصصان ايراني با آنها آشنايي نداشته باشند براي آنها مشكلاتي بوجود آورد.این مورد به نوبه خود یکی از موانع استخدام برای مهندسان و تکنسین ها خواهد بود.مشکلات استانداردهای کاری فقط به واحدهای اندازه گیری در رشته هاي تخصصي مهندسي و فني ختم نمی شود. موارد زیر را نيز می توان در دسته استانداردهای کاری قرار داد:

 • قوانین حاکم بر بازار كار
 • تفاوت در روابط اداری
 • تفاوت در روش های حسابداری
 • روش های مدیریتی متفاوت
 • تفاوت عمده در پرداخت حقوق و مزایای شغلی
 • وجود تساوی بین حقوق زنان و مردان در محیط کار

يكي ديگر از نكات مهم تخصص در کانادا اين است كه برای کارهای معمولی نيز افراد بايد دوره هاي فني و تخصصي آن كار را گذرانده باشند مانند فروشندگی Sales، کارهای فنی منازل Handyman داشتن مدرك كاري و فني مي تواند به افراد در ورود به بازار كار اين كشور كمك شاياني كند.

 1. بي اعتمادي کارفرمایان

كارفرمايان در كانادا ترجيخ مي دهند كه افراد بومي و متخصص را جذب نمايند زيرا از كار آنها مطمئن هستند و مي دانند تسلط به كار دارند و تجربه كافي در بازار كار اين كشور داشته اند.براي استخدام در شركتها  بايد افراد اين نكته را در نظر داشته باشند كه ممكن است برخي كارفرماها از شما معرف بخواهند كه معمولا بايد معرف كانادايي باشد.اين موانع و مشكلات زندگي در كانادا مي تواند در زندگي در کانادا و كار افراد مهاجر در كانادا تاثيرگذار باشد.البته با توجه به قوانين موجود در كانادا تبعيض در اين كشور ممنوع مي باشد و افراد براي جذب نيرو نبايد گزينشي برخورد نمايند ولي باز هم برخي كارفرماها ترجيح مي دهند نيروهاي بومي و مسلط به كار را جذب كنند.

 1. هزينه هاي زندگي در كانادا

يكي ديگر از مشكلات زندگي در كانادا براي افراد مهاجر مخصوصا دانشجويان بين المللي مي تواند هزنيه هاي بالاي زندگي در اين كشور به شمار آيد زيرا افراد تصور مي كنند مي توانند با وجود شرايط كاري كه ذكر شد سريعا جذب بازار كار اين كشور شوند و بتوانند بخضژشي از هزينه هاي خود راپوشش دهند ولي در واقعيت اين موضوع مي تواند يكي از اشتباهات افراد باشد زيرا نبايد تصور داشت بلافاصله جذب بازار كار اين كشور شد و منابع مالي خود را تامين كرد.به عنوان مثال يك فرد به طور ميانگين در ماه هزينه هاي زندگي اش در حدود ۱۵۰۰ الي ۲۰۰۰ دلار خواهد بود كه مبلغ براي افرا بخصوص دانشجويان بسيار سنگين خواهد بود .

 1. نداشتن اعتماد به نفس كافي

يكي ديگر از موارد مشكلات زندگي در كانادا عدم اعتماد به نفس در برقراري ارتباط با مردم و شركت ها و كارفرماها خواهد بود.زيرا تغيير به يكباره محيط و فرهنگ مي تواند در تشديد اين مشكل بيافزايد.البته اين شرايط معملا مقطعي و كوتاه مدت خواهد بود زيرا بسياري افراد مي توانند خود را با شرايط وفق دهند و شرايط را به نفع خود تغيير دهند.

 1. شانس در کاریابی

نقش شانس نيز مي تواند در زتژندگي و كار افراد بسيار تاثير گذار باشد به عنوان مثال تصور کنید برای استخدام در شركتي اقدام کرده اید و همزمان با شما ۳۰۰ نفر دیگر هم رزومه پر كرده و تحويل داده اند اين شرايط باعث مي شود کارفرما تنها فرصت مصاحبه با ۵ الی ۱۰ نفر را داشته باشد. کارفرماها معمولا ممكن است تعداد  ۳۰ رزومه را بررسي كنند و بتوانند از بين آن ۳۰ نفر ۱۰ نفر را برای مصاحبه پیدا کند و اين باعث خواهد شد كه مابقي رزومه ها فرصت نكنند نگاه كنند.

مواردي كه مي تواند در پر كردن رزومه و ارسال آن به افراد كمك كند و ريسك جذب آنها در بازار كار اين كشور را كم كند شامل موارد ذيل است:

 • استفاده از فاکس و هم ایمیل براي ارسال رزومه، رزومه را بوسيله هر دوی آنها ارسال کنید
 • در صورتي كه رزومه را به وسيله ايميل ارسال مي كنيد از کارفرما بخواهید که ایمیل شما را تایید کند و اگر تاییدیه دریافت را دريافت نكرد مجدد ايميل ارسال كنيد
 • داشتن تلفن کارفرما نيز مي تواند براي تاييد گرفتن مفيد باشد

با توجه به موارد ذكر شده در باب مشكلات زندگي در كانادا و همچنين ذكر اين مطلب كه عدم آگاهي نسبت به شرايط و مشكلات پيش روي افراد در اين كشور باعث مي شود كه مشكلات زندگي در كانادا براي افراد مهاجر نوعي دلسردي كوتاه مدت در مهاجرت براي برخي افراد بوجود آورد با اين تفاسير بهتر است پيش از هر نوع اقدامي با مشاورين برتر موسسه حقوقي ملك پور به صورت كاملا تخصصي مشاوره نماييد تا در آگاه سازي شما در خصوص مشكلات زندگي در كانادا كمك شاياني شده باشد. موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش تلاش دارد تا تمام اطلاعات را در باب مشکلات زندگی در کانادا و سایر طرق مهاجرت به کانادا ازجمله : تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، ثبت شرکت در کانادا ، ازدواج در کانادا ، تولد فرزند در کانادا و یا پناهندگی در کانادا را به نظر شما عزیزان برساند . شما عزیزان همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص به صورت تخصصی مشاوره رایگان اخذ نمایید .

Rating: 5
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. الهام گفته:

  سلام وقت بخیر بنده فوق لیسانس حقوق تجارت بین الملل هستم و وکیل پایه یک دادگستری تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارم اما ایلس ندارم که می تونم براش اقدام کنم می خواستم بدونم شرایط مهاجرت برام چطور هست و این که ایا می تونم اونجا هم‌ شرایط شغلی مناسب داشته باشم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می توانید برای کشورهائی نظیر کانادا و انگلستان و اتریش اقدام کنید . شما چند ساله هستید ؟

   پاسخ
 2. محمدعلی بیگلری گفته:

  سلام و درود
  من محمد هستم با ۱۲سال سابقه کارواحد عملیات در سازمان آتش نشانی تهران و مدرک کارشناسی حفاظت از حریق و حوادث،و ۳۸ سال سن و دارای ۲فرزند ۳ و ۸ساله و همسر خانه دارم،ایا امکان مهاجرت برای من و خانواده از چه طریقی به کانادا امکان پذیر هست؟؟؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر مدرک دانشگاهی دارین و مدرک زبان با نمره بالاتر از ۷ می تونین بگیرین میشه براتون اقدام کرد. همسر و فرزند رو هم در ادامه میشه همراه خودتون ببرین.

   پاسخ