مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت یکی از مهمترین مسائل است که توسط متقاضیان مهاجرت مورد بحث قرار می گیرد. بسیاری از شما عزیزان از ما درخواست کرده بودید که در مورد مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت مطلبی را منتشر کنیم. در این مقاله قصد داریم اروپا و آمریکا را به طور کلی از نظر مهاجرتی مورد مقایسه قرار دهیم و مزایا و معایب هرکدام رو بدون هیچ جانبداری خاصی بررسی کنیم.

همچنین این نوشته با صحبت های آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین پربارتر شده است. پس با ما همراه باشید تا مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت را به نحوی انجام دهیم که در نهایت به اخذ بهترین تصمیم برای شما منجر شود.

مهاجرت به آمریکا بهتر است یا مهاجرت به اروپا؟ اقامت در اروپا بهتر است یا اقامت در آمریکا؟ به نظر شما آیا بدون آگاهی از سلایق افراد و اهداف آن ها می توان پاسخ مناسبی به این سوالات داد؟ با توجه به تفاوت سلایق در افراد مختلف و نسبی بودن اهمیت یک موضوع پاسخ به این سوالات چندان آسان نیست.

به عنوان یک مثال می توان گفت که در انتخاب نوع پوشش معیارها بسیار متفاوت است شاید برای بعضی از افراد تنها معیار، محافظت در برابر گرما یا سرما باشد ولی برای بعضی دیگر فقط جنبه زیبایی لباس مدنظر باشد. خرید مبل برای منزل را  به عنوان مثال دیگری می توان بیان کرد که راحتی نشستن معیار بعضی از افراد است و عنصر زیبایی شناختی و هماهنگی با چیدمان منزل معایر دیگر افراد.

شاخص های مهم مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

با توجه به توضیحات بالا معیار انتخاب برای هر شخصی متفاوت است. از این رو در باب مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت ما به مقایسه و بررسی شاخص های مهمی که در ادامه ذکر می شوند، می پردازیم.

 • امنیت و امکانات اجتماعی و بیمه ها
 • مالیات
 • نظام حقوقی و قضایی
 • آینده شغلی و تحصیلی

در نظر فارسی زبانان و خصوصا ما ایرانی ها خوشبختی با پول معنا می شود و این دید از شرایط حاکم بر جامعه نشات می گیرد. اما این نگرش در اکثر کشورهای اروپایی وجود ندارد و جمع گرایی همواره مورد ستایش بوده است. در نظر همه ما ایرانی ها شاید آمریکا محلی برای پیشرفت و موفقیت باشد که این گفته تا حدی درست است. اما برای مهاجرت به یک کشور باید تمام شرایط را بررسی کرد.

موسسه ملک پور در باب مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت ویدیو کوتاهی را تهیه کرده است که تمامی اطلاعات اصلی و مهم را به طور کامل در اختیار شما قرار می دهد، ضمنا فایل فشرده صوتی همین ویدیوها  نیز با دقت زیاد به همین موضوع می پردازد، این فایلها برای مدتی کوتاه مجانی در اختیار شماست و می توانید هم اکنون آنها را دانلود نموده و ذخیره نمایید.

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت از نظر امنیت و رفاه اجتماعی

در اکثر کشورهای اروپایی شما درصد بیشتری از درآمد خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت می کنید. در عوض پرداخت مالیات به شما بیمه درمانی، مدارس عالی، حمل و نقل آسان، بیمه بازنشستگی و دیگر امکانات تعلق می گیرد. با توجه به امکاناتی که در قبال پرداخت مالیات به شما داده می شود، دیگر هیچ نگرانی جهت هدر رفت پول و کار شما وجود ندارد.

برای یک شخص اروپایی عملا نگرانی بازنشستگی، بیکاری و بیماری وجود ندارد و از لحظه تولد تا لحظه مرگ این شخص از امنیت و رفاه اجتماعی تا حدی که خودش تقاضا کند برخوردار است.

معیار دیگر در بحث رفاه اجتماعی، اختلاف طبقاتی می باشد. در اکثر کشورهای اروپایی مثل اتریش، آلمان، دانمارک، سوئد، هلند و نروژ اختلاف طبقاتی مشهود نیست و در کشورهای مثل سوییس و اتریش عملا فقیر وجود ندارد و دولت در قابل تمام مسائل و نیازهای اجتماعی شما، خود را مسئول می داند و برای هر قشری با هر محدوده ی سنی امکانات متناسب فراهم شده است.

اما در مورد آمریکا اینگونه نیست و وضعیت بیمه ها نسب به اروپا به مراتب ضعیف تر است. بسیاری از اشخاص آمریکای نیز به این موضوع اذعان دارند و اروپا را مقصد بسیار مناسبی برای اقامت می دانند. در آمریکا شاید مالیات کمتر باشد ولی به فراخور آن امکانات اجتماعی نیز کمتر است. مدارس این کشور به نسب اروپا دارای امنیت کمتری هستند و اکثر مدارس دارای پلیس هستند زیرا خرید و فروش مواد و اسلحه امری رایج در این کشور است.

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت از نظر ِآینده شغلی و تحصیلی

این موضوع یکی از موضوعاتی است که مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت را سخت تر می کند. آمریکا را می توان یکی از بهترین مقاصد هم برای پیشرفت شغلی و هم تحصیلی دانست. این موضوع را از شرکت های بزرگ و دانشگاه های تراز اول این کشور می توان فهمید. در این کشور سطح عملی بالا و رشد فناوری چشمگیر است. توجه فراوان به حوزه تحقیقات دلیل این امر است و در بعضی موارد بودجه تحقیقاتی اکثر دانشگاه های این کشور به اندازه بودجه تحقیقاتی کل یک کشور در اروپا است.

سرمایه گذاری فراوان در زمینه های علمی و تحقیقات و استفاده از استعدادهای دیگر کشورها در قبال مهیا کردن تمام امکانات برای آن ها از دلایلی است که آمریکا را بزرگترین اقتصاد دنیا لقب داده است. به همین دلیل این کشور محل بسیار مناسبی برای جوانان و نوجوانان برای پیشرفت است. سرمایه گذاری بر روی این رده سنی ۴ تا ۲۵ سال از مهمترین برنامه های دولت آمریکا است و این یک فرصت استثنایی برای کسانی است که مایل به سرمایه گذاری بر روی فرزند خود هستند زیرا موفقیت آن ها با این حجم از توجه تضمین شده است.

در آمریکا برای تحصیل در مدارس و دانشگاه های خوب باید هزینه بالایی بپردازید ولی در کشورهای اروپایی مثل اتریش این گونه نیست و اکثرا مدارس و دانشگاه ها رایگان هستند. این موضوع نیز کی از دلایلی است که اختلاف طبقاتی را در آمریکا زیاد و در اروپا در حد پایین نشان می دهد. اما به یاد داشته باشید که شما در آمریکا از لحاظ تحصیلی و شغلی تا هر اندازه که بخواهید می توانید پیشرفت کنید و معروف شوید و محدودیتی برای شما وجود ندارد.

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت از نقطه نظر نظام قضایی

با توجه به حضور یهودی ها در آمریکا و سرمایه بسیار زیادی که همراه خود دارند اختلاف طبقاتی در این کشور به وضوح دیده می شود. به همین دلیل بخش سیاست در آمریکا نسبت به اروپا تندرو تر است و با جلسات خصوصی بعضی از افراد و یا گروه ها نتایج سیاسی متفاوتی رقم می خورد. به طور کلی زمام داران یک کشور منعکس کننده تفکر حاکم بر آن کشور هستند. این موضوع را می توان با مقایسه رئیس جمهورهای آمریکا کاملا حس کرد.

در باب مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت بررسی وضعیت دموکراسی نیز بسیار اساسی است. در کشورهای اروپایی مثل سوییس وضعیت دموکراسی به مراتب بهتر از آمریکا می باشد. همچنین در دادگاه های کشورهای اروپایی عملا مجازاتی به عنوان اعدام وجود ندارد. همچنین وضعیت سیستم اداری در آمریکا به نحوی است که مردم این کشور کمتر وقت مسافرت و گردشگری را دارند در صورتی که اکثر اروپایی ها به کشورهای مختلف و همچنین خود کشور آمریکا مسافرت کرده اند.

فایل صوتی موسسه ام ای ای در خصوص مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت برای آن دسته از عزیزانی که مایل به شنیدن فایل صوتی و برای سهولت در امر دانلود در ادامه آورده شده است.

نتیجه گیری کلی در باب مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت

به عنوان جمع بندی کلی می توان گفت که برای انتخاب بین آمریکا و اروپا برای مهاجرت باید علاقمندی های افراد را بررسی کرد. مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت و انتخاب بین ای دو به شرایط،  نیازها و سلایق خود شخص بستگی دارد. اما به عنوان یک پیشنهاد اگر شما خواستار پیشرفت و یک زندگی آرام، راحت و بدون دغدغه هستید اروپا می تواند بسیار گزینه خوبی برای شما باشد. در طرف مقابل سرعت رشد علمی و اقتصادی در آمریکا بیشتر از اروپا است و انتخاب بسیار مناسبی برای شما جوانان است. یک مثال بسیار معروف از کسانی که در آمریکا به نهایت شهرت رسیده اند، آرنولد شوارتزنگر اتریشی است.

مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت که در بالا صورت گرفت صرفا برای شفاف سازی برخی از ابهامات بود ولی در نهایت برای مهاجرت باید بسیاری از جوانب را در نظر گرفت و بهترین تصمیم را گرفت. موسسه ملک پور با سابقه ۱۵ ساله در زمینه مهاجرت همیشه در کنار شما خواهد بود.

در نهایت از تمام سرورانی که تا پایان مقاله مقایسه آمریکا و اروپا برای مهاجرت همراه ما بودند کمال تشکر را داریم.

15 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. علی نوری گفته:

  باسلام و احترام. بنده دکترای زیست شناسی سلولی تکوینی جانوری از واحد علوم تحقیقات تهران و فوق لیسانس جانورشناسی از دانشگاه تهران هستم. هیات علمی دانشگاه آزادم با سابقه تدریس و مقالات متعدد. دختر ۶ ساله و پسر ۱۸ ساله کنکوری دارم. همسرم خانه دار. آیا میتوانم برای اقامت اروپا اقدام کنم؟ کدام مسیر و چه کشوری مناسب تر است؟ وضعیت شغلی من در اروپا چگونه خواهد بود؟ باتشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای شما معمولا دوره های کوتاه مدت و یا با توجه به تخصص ویزای جستجوی کار می باشد. اما پیشنهاد می شود که با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 2. مرجان گفته:

  عرض سلام و درود و وقت بخیر
  ویدیوی بسیار بسیار مفید و کمک کننده ای بود برای شخص من و اینکه این هفته من با مشاوران موسسه عالی شما وقت دارم و خیلی خوشحالم که با دیدن ویدیو های شما تصمیم گیری من و خانواده ام در خصوصرکشور مقصد و مهاجرت راحت تر شده است بینهایت سپاسگزارم

  پاسخ
 3. سیامک گفته:

  سلام
  آیا میشه به طور کلی گفت که از نظر پارامترهایی از قبیل امنیت، درآمد، بیمه، مالیات، درآمد و حتی فرهنگ آمریکا و اروپا دو سر یک طیف هستن:
  اروپا>استرالیا>کانادا>آمریکا

  پاسخ
 4. سیاوش گفته:

  با تشکر از موسسه MIE بعد از مشخص شدن برتری اقامت در اروپا؛ حالا سوال اینجاست که کدام کشور اروپایی شرایط مناسب تری برای ایرانی ها دارد هم از جهت اقامت و تحصیل و شرایط کاری. کدام؟ آلمان – اتریش- سوییس- فرانسه- ایتالیا- اسپانیا- فنلاند- انگلیس و یا …؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، باید در ابتدا دلیل و هدف مهاجرت شما تعیین شود و با توجه به آن بهترین کشور برای شما انتخاب شود. پاسخ به این سوال در خود شخص باید جستجو شود.

   پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   انتخاب شما برای ما قابل احترام خواهد بود، موسسه ملک پور در تمام راه مهاجرت همراه شما خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ