مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و ازواج در آلمان یکی از طریق مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت و تابعیت آلمان می باشد. برای آگاهی کامل از قوانین مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج شما باید حتما با وکیل مهاجرت مجرب مشورت کنید.  راههای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج موضوعی است که در این مقاله به بررسی و تشریح آن می پردازیم . مهاجرت به کشور صنعتی و ثروتمند آلمان طرق مختلفی دارد که یکی از راه های مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج می باشد که امروزه تعداد کثیری از اشخاص در وبلاگ ها و وب سایت های حقوقی به دنبال مطالب مرتبط با مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و شرایط ازدواج در آلمان می باشند.

گاهی نیز برخی افراد سودجو و فرصت طلب را می یابیم که با وعده های دورغین در باب ازدواج صوری در آلمان و اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج به دنبال کلاهبرداری می باشند که به شما عزیزان که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج می باشید توصیه اکید می نمائیم با توجه به اینکه مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یک پروسه کاملا حقوقی در زمینه حقوق بین اللمل خصوصی می باشد قبل از وارد شدن در این پروسه با وکلای بین الملل خصوصی که در باب مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و قوانین ازدواج در آلمان آشنایی و تسلط دارند ارتباط برقرار نمائید .

فایل های صوتی و تصویری موسسه ملک پور در مورد مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش مفتخر است که با بهره مندی از وکلای بین الملل در باب قوانین ازدواج در اتحادیه اروپا من الجمله قوانین ازدواج در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و یا شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق تولد فرزند و یا شرایط تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان و یا حتی سرمایه گذاری در آلمان در این پروسه شما را یاری رساند .

 • آیا مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج امکان پذیر می باشد ؟
 • آیا با مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج میتوان بعد از مدتی اقامت دائم آلمان را به دست آورد ؟
 • برای ازدواج با اتباع آلمانی فرد خارجی می بایست چه شرایطی را فراهم نماید ؟
 • برای ازدواج با اتباع آلمانی چه مدارکی را می بایست به اداره مهاجرت تسلیم نمود ؟

و سایر سوالات شما در باب قوانین ازدواج در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج پاسخ خواهیم داد .

شرایط کلی مهاجرت به آلمان

کشور آلمان در اتحادیه اروپا به عنوان ثروتمندترین و صنعتی ترین کشور اتحادیه شناخته می شود و در بین کشورهای اتحادیه اروپا سالانه بیشترین مهاجر را جذب می کند ، در کشور ایران با توجه به آمار مهاجرت کشور آلمان در رتبه دوم برای مهاجرت بعد از امریکا تلقی میگردد که هر ساله متقاضیان فراوانی از طرق مختلف من الجمله مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اقدام می نمایند ، دلایلی که باعث شده کشور آلمان را به یک کشور ایده آل برای مهاجرت تبدیل کند عبارتند از :

 • فرهنگ غنی چندین ساله آلمان
 • تحصیلات رایگان برای تمامی دانشجویان داخلی و خارجی
 • موقعیت های شغلی فراوان و غیره

شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج دومین روش مهاجرت به آلمان محسوب می گردد که در کنار این روش میتوان با سایر طرق مهاجرت همانند مهاجرت تحصیلی به آلمان ، مهاجرت کاری به آلمان ، مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی ، مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری اشاره نمود .

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج ابتدا می بایست تعاریفی از اقامت و تابعیت ارائه نمائیم و سپس اخذ اقامت از طریق ازدواج و اخذ تابعیت از طریق ازدواج در آلمان را بررسی نمائیم .
اقامت یک کشور رابطه حقوقی و مادی می باشد که شخص را به بخشی از خاک کشور مرتبط می کند و ارتباطی با تابعیت شخص ندارد و فرد با داشتن اقامت اختیاراتی همچون حق رای و دخالت در امور سیاسی کشور را ندارد .
در تعریف تابعیت حقوقدانان تعاریف مختلفی را بکار برده اند اما من حیث المجموع در تعریف تابعیت باید بیان داشت که رابطه اقتصادی ، سیاسی و معنوی بین فرد و کشور وجود دارد ، که این رابطه وظایف و تعهداتی را برای هم کشور و هم فرد ایجاد می کند .

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و اخذ اقامت آلمان

برای ازدواج در آلمان حداقل سن ۱۸ سال تمام می باشد البته تبصره ای نیز وجود دارد که افراد سنین ۱۶ تا ۱۸ با رعایت شرایطی با اجازه والدین خود می توانند ازدواج نمایند ، در صورتی که فرد در گذشته ازدواج کرده باشد برای ازدواج مجدد نیاز دارد که اثبات نماید که ازدواج قبلی تمام شده یا انحلال پیدا کرده است همانند اینکه از همسر خود جدا شده است و حکم طلاق دارد و یا همسر قبلی او فوت شده است و گواهی فوت دارد ، در این صورت می تواند ازدواج مجدد نماید .

 

لینک مقالات پیشنهادی :

ویزای کار آلمان

 

 

زمانیکه یک خارجی بخواهد با یکی از اتباع کشور آلمان ازدواج نماید می توانند مراسم ازدواج خود را در یکی از کشورهای زوجین و یا در کشور ثالث برگزار نمانید در صورتی که زوجین بخواهند ازدواج خود را در آلمان برگزار کنند ، شخص غیر آلمانی می توان با ویزای توریستی سه ماهه و یا ششه ماهه وارد خاک آلمان گردد و مراسم ازدواج را برگزار نمایند .

همسر یک فرد دارای تابعیت آلمانی که نیازی نیست به صورت نسبی اهل آلمان باشد چراکه می تواند یک خارجی باشد که در گذر زمان تابعیت آلمان را اخذ کرده است میتواند اقامت و تابعیت آلمان را به دست آورد به رعایت شرایط زیر :
شخصی که با تبعه آلمان ازدواج می کند باید حداقل ۵ سال در آلمان حضور داشته و زندگی مشترکی را به همسر خود داشته باشد و همچنین نباید این ازدواج صوری باشد یعنی باید ثابت نمایند که زندگی مشترکی را در یک خانه دارند و ازدواج آنها واقعی می باشد .
در صورتی که شخصی شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشد و ۵ سال تمام درکشور آلمان زندگی نماید ، می تواند اقامت کشور آلمان را به دست آورد .

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و اخذ تابعیت آلمان

در موارد زیر از طریق ازدواج با اتباع آلمانی می توان تابعیت آلمان را به دست آورد :

با توجه به قوانین ازدواج در آلمان زنان غیر آلمانی و خارجی که در فاصله زمانی بین ۱ اپریل ۱۹۱۴ تا ۳۱ مارس ۱۹۵۳ با یک شهروند آلمانی ازدواج نمایند می توانند به صورت اتوماتیک تابعیت آلمانی را به دست آورند .زنان غیر آلمانی و خارجی که در فاصله زمانی بین ۱ آوریل، ۱۹۵۳ تا ۳۱ دسامبر ۱۹۶۹ با یک شهروند آلمانی ازدواج نمایند این امکان را داشته اند که با رعایت شرایط خاصی من الجمله ارائه درخواست در زمان ازدواج تابعیت آلمانی را به دست آورند .

طبق قانون دیگر از تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۷۰ به دست آوردن تابعیت آلمان از طریق ازدواج برای اتباع خارجی وجود ندارد و همسر خارجی فقط با داشتن شرایط خاصی می توانند تابعیت کشور آلمان را به دست آورند .همچنین در صورتی که نوع اقامت اشخاصی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند مشخص و قانونی باشد و حداقل ده سال تمام اقامت دائم آلمان را داشته باشند می توانند تابعیت کشور آلمان را به دست آورند .

نکات مهم مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

همچنین مهمترین نکته ای که در رابطه با کسب تابعیت آلمان برای اتباع خارجی وجود دارد این است که در صورتی تابعیت آلمان به آنها اعطا خواهد شد که تابعیت قبلی آنها سلب شود چراکه تابعیت دوگانه را نپذیرفته است ، همچنین برای کسب تابعیت آلمانی داشتن سطحی از زبان آلمانی ، داشتن اطلاعات جامع از تاریخ کشور آلمان و آگاهی نسبت به قوانین و عرف رایج کشور المان لازم و ضروری می باشد .

نکته ای دیگری که در باب ازدواج می توان به آن اشاره نمود این است که برعکس قوانین کشور ایران که اتباع خارجی فقط با ازدواج با مرد ایرانی میتوانند تابعیت ایران را به دست آورند و ازدواج با زن ایرانی سبب کسب تابعیت نمیگردد ، کشور آلمان فرقی بین ازدواج خارجی با مرد یا زن آلمانی ندارد و در صورت رعایت شرایط ذکر شده اشخاص می توانند درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت را نمایند .

با مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج اتباع بیگانه میتوانند به صورت رایگان تحصیل نمایند و همین طور اجازه کار به صورت فول تایم را دارند . برای به دست آوردن تابعیت از طریق ازدواج در آلمان شخص می بایست در خواست تابعیت را ارائه دهد و اعطای تابعیت پس از سپری شدن زمان مقتضی و شرایط لازم صورت می پذیرد در غیر اینصورت بدون در خواست تابعیت حق و حقوقی نمی توان برای او در نظر گرفت .

 

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

 

نتیجه گیری کلی در مورد مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

حال در صورتی که اتباع آلمانی بخواهند با اشخاص بیگانه و خارجی ( غیر آلمانی ) ازدواج نمایند باید شرایطی را رعایت نمایند من الجمله فرد آلمانی می باید درآمد کافی برای هزینه های خود و همسر را داشته باشد و تمام هزینه های زندگی را ثابت نماید بدون اینکه نیازی به کمک و حمایت دولت داشته باشد ، افراد غیر آلمانی هم می بایست حداقل سطح زبان آلمانی یعنی A1 را داشته باشد و ارائه مدارک لازم به سفارت کشور آلمان در کشور خود مراجعه نموده و درخواست ویزا می نماید و سفارت آلمان بعد از بررسی دقیق پرونده و شرایط قانونی زمانیکه از ازدواج زوجین آگاهی به دست آورند ویزای ازدواج را صادر می نماید .

حال با توجه به مقاله فوق در باب مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و شرایط اخذ اقامت و تابعیت آلمان که به صورت کامل بیان شد در می یابیم که یکی از راه های مهاجرت به آلمان ازدواج با اتباع آلمانی می باشد البته طرق مختلف دیگری وجود دارد که شما متقاضیان مهاجرت به آلمان می توانید برای اگاهی از اطلاعات در باب مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج  با مشاورینموسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در باب مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و راههای اخذ اقامت آلمان اطلاعات تخصصی دریافت نمائید .

Rating: 5
17 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مهتاب گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من با اقایی لهستانی اشنا شدم و قصد ازدواج با ایشون رو دارم و ایشون الان در المان مشغول به کار هستن.برای ازدواج با ایشون و مهاجرت از طریق ازدواج از اونجایی که ایشون اصالتا لهستانی هستن باید زبان المانی رو یاد بگیرم یا لهستانی؟
  و اینکه حداقل حقوق ایشون باید چقدر باشه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز برای مهاجرت از طریق ازدواج الزاماتی وجود دارد از جمله اینکه شخص مورد نظر اثبات نماید توانایی ساپورت مالی شما را دارد و محلی را به عنوان محل سکونت در نظر گرفته است.

   پاسخ
 2. ميلاد ابراهيمى راد گفته:

  با سلام
  من قصد مهاجرت از طريقه كيس ازدواج به المان را دارم ميخواستم بدونم اين كار شدنيه يا نه و اينكه اگه شدنيه چطور ميتونم اين كارو انجام بدم

  Rating: ۴
  پاسخ
 3. شهره گفته:

  سلام
  شوهر من تابعیت کشور نروژ رو داره ولی میخواد برای زندگی بره به آلمان ، آیا من هم باید زبان آلمانی یاد بگیرم تا بتونم از طریق ازدواج برم به آلمان ؟

  Rating: ۵
  پاسخ
 4. یاسین جمشیدی گفته:

  با سلام، می خواستم خدمتتون عرض کنم که برای اخذ تابعیت کشور آلمان از طریق ازدواج چگونه نامزد مرود علاقمون رو پیدا کنیم آیا راهکارهای خاصی تو این زمینه وجود داره؟
  با تشکر

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، دوست گرامی موسسه ملک پور هیچ گونه پیشنهاد در این خصوص ندارد. اگر شخصی در آلمان را دارید که می توانید رابطه با او را اثبات بفرمایید ما برای امور ویزا در خدمت شما هستیم.

   پاسخ
 5. مینا گفته:

  سلام وقت بخیر
  با مردی که پاسپوررت ۵سال آلمان رو داره نامزد هستم و قصد ازدواج داریم ولی نامزدم در حال تحصیل هستن شغلی ندارن میخواستم بدونم باید چیکار کنیم؟و چطور ویزای نامزدی بگیریم؟و ایشون منو در حال حاضر میتونند برا زندگی ببرن آلمان؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، باید اثبات کنند که از پس هزینه های شما در سال های اولیه حضور برمیان ، لطفا با دفتر مرکزی تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 6. مریم گفته:

  باسلام و احترام
  من قصد ازدواج با یک فرد آلمانی را دارم و دی ویزای خود یک بار مهر شنگن زده شده است. و نامزدم کار ثابت دارن. من میتونم بدون مدرک زبان برای ازدواج اقدام کنم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام
   بله امکان اقدام برای ازدواج وجود دارد. اما برای اخذ پاسپورت باید تا حدی با زبان آلمانی آشنایی داشته باشید.

   پاسخ
 7. mie editor3 گفته:

  سلام وقت بخیر ، من اقامت دائم سوئد دارم ولی پاسپورت نگرفتم هنوز ، با یه آقای آلمانی آشنا شدم و میخوام برای یه مدت بیام آلمان ، بغیر از ازدواج چه راهبی هست که به اقامت سوئدم خدشه ای وارد نشه و آیا راهی هست که بخوام در آلمان بمونم؟ ممنونم شاد و تندرست باشید

  پاسخ
 8. سوزان گفته:

  سلام وقتتون بخیر من قصد ازدواج بااقایی درالمان دارم که اقامت ۳ساله دارند واز اقامتشون یکساله میگذره میخواستم بپرسم برای ویزای نامزدی حقوق کافی ایشون باید چقد باشه تابتونه اقدام کنه واسه ویزا واینکه پدرومادرایشون اطلاعی ندارند ایا برای اثبات عکسهای خانوادگی فقط خانواده دختر کافی نیست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی ایشون باید فیش حقوقی ارائه دهند که مالیات کسر شده باشد اما مبلغ حقوق را باید از اداره مهاجرت جویا شوید چرا که مبلغ متفاوت می باشد همچنین باید اثبات کنید که با یک دیگر رفت و آمد داشته اید که باید بتوانید عکس های خود را نیز ارائه دهید برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. اميد گفته:

  سلام
  با خانمي نامزد كردم و بعد ٢ سال فهميدم كه ايشون در المان بواسطه اشنا ها ازدواج صوري كرده و در واقع مشخص شده كه از من هم به نوعي سواستفاده كرده است
  ايا ميتوانم براي اثبات ازدواج صوري اين خانم شكايت كنم در قوانين المان ايا رسيدگي ميشود كه مانع اين شرايط براي اين خانم شوم .

  پاسخ