مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگیمهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و راههای مهاجرت به آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت از مهمترین مواردی است که هر متقاضی مهاجرت باید آن آگاه باشد. در مقاله حاضر مطالب مهمی را در مورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و راههای اخذ اقامت آلمان به اطلاع شما عزیزان می رسانیم. در صورتی که تمایل داریداطلاعاتی درباب پناهندگی در آلمان کسب نمایید، اطلاعات زیر در مورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی قطعا مهم خواهد بود که روال زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده و در صورت ناآگاهی از اطلاعات لازم و شرایط پناهندگان در کشورهای خارجی ممکن است با مشکلات جبران ناپذیری مواجه شوید.

آگاهی از اطلاعات، شرایط و قوانین مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بسیار مهم و برای تمام متقاضیان مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان الزامی است تا بتوانند در صورت امکان راه های بهتری را جهت مهاجرت به این کشور برگزینند.

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي MIE اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نمي دهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

دیگر طرق قانوی جایگزین مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی مقاله ای را به نگارش درآورده است؛ بنابراین چنانچه شما عزیزان قصد مهاجرت به آلمان را دارید در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی، راه های اخذ انواع ویزای آلمان ، شرایط تحصیل در کشور آلمان ، راه های سرمایه گذاری در کشور آلمان ، شرایط کار در آلمان ، هزینه های زندگی در آلمان ، شرایط ازدواج در آلمان و قوانین تولد فرزند در آلمان و مدارک لازم جهت مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی همواره با تماس با موسسه ملک پور می توانید به صورت تلفنی و رایگان در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و خطرات آن و همچنین راه های قانونی جایگزین مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید. ‪.

بسیاری از هموطنان عزیزمان با نا آگاهی خود را به دست شرایط مبهم و دشوار مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و پناهندگی در آلمان میسپارند در حالی که غافلند از امکانات قانونی ممکن که برایشان وجود داشته باشد.

درخواست پناهندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی و پناهندگی در آلمان از نظر دولت فدرال به گروه های زیر تقسیم می شود:

 • گروه ۱: محافظت در برابر آزار و اذیت و مسائل سیاسی
 • گروه ۲: محافظت به عنوان یک پناهنده فراری
 • گروه ۳: حفاظت جانبی
 • گروه ۴: ممانعت از اخراج

اگر متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در یکی از این گروه ها قرار گیرد می تواند جهت اخذ پناهندگی در آلمان درخواست دهد.

گروه ۱: محافظت در برابر آزار و اذیت و مسائل سیاسی

در بحث مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی می توان بیان نمود که افرادی که مورد آزار و اذیت سیاسی قرار می گیرند می توانند از طریق این گروه اقدام نمایند؛ به این صورت که حقوق فرد با چنان شدتی پایمال شده است که دیگر نمی تواند زندگی نرمالی را در کشور خود داشته باشد. پایمالی حقوق ممکن است در برابر آزادی باورهای دینی شخص، اعتقادات سیاسی یا سایر ویژگی های نامشهودی باشد که فردیت او را تعیین می کنند. شدت پایمالی حقوق باید به قدری باشد که شأن انسانی فرد کمتر از آنچه در کشور قابل قبول است در نظر گرفته شود.

فقر و جنگ داخلی ضرورتاً فرد را واجد شرایط اخذ پناهندگی از طریق این گروه نمی نماید.

گروه ۲: محافظت به عنوان یک پناهنده فراری

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در کشور خود به دلیل نژاد، ملیت، مذهب یا عضویت در یک گروه اجتماعی یا به خاطر باورهای مذهبی یا سیاسی خود در خطر باشد در این گروه قرار گرفته و می تواند جهت اخذ پناهندگی در آلمان درخواست دهد.

یکی از موارد زیر ممکن است به عنوان آزاردهنده در بحث مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی بشمار روند:

 • دولت
 • گروه هایی که بخشی از دولت بشمار می روند
 • گروه های غیردولتی که منطقه ای را تحت سلطه دارند.

آزار و اذیت ها ممکن است شامل اقداماتی باشد که حقوق اولیه انسانی فرد را به خطر می اندازد یا ترکیبی از فعالیت هایی باشد که حقوق اولیه ی انسانی او را شدیداً به خطر انداخته و امکان زندگی نرمال در کشور مبدأ برای او فراهم نیست.

گروه ۳: حفاظت و حمایت جانبی

شما متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی اگر واجد شرایط دو گروه مذکور جهت اخذ پناهندگی نباشید، ممکن است واجد شرایط اخذ پناهندگی از طریق گروه حفاظت جانبی باشید؛ البته در صروتی که در کشور مبدأ در خطر آسیب جدی باشید. به عنوان مثال:

 • به دلیل درگیری مسلحانه در کشور مبدأ، جان فرد در خطر باشد
 • در کشور مبدأ شکنجه می بینید یا برخورد و رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز با شما می شود
 • در کشور مبدأ با خطر مرگ مواجه هستید

گروه ۴: ممانعت از اخراج

شما متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی اگر واجد شرایط اخذ پناهندگی از طریق ۳ گروه قبلی نباشید شاید تحت شرایط زیر بتوانید از طریق گروه ممانعت از اخراج جهت اخذ پناهندگی درخواست دهید:

 • در کشور مبدأ در معرض خطر بزرگ و قابل توجهی قرار دهید
 • خطر عظیمی در کشور مبدأ شما را تهدید می کند

 

لینک مقالات پیشنهادی :

ویزای کار آلمان

 

 

 

درخواست پناهندگی

ابتدا متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی موظف است جهت پناهندگی در آلمان درخواست دهد و باید به یکی از مکان های زیر رجوع کند:

 • ایستگاه های بازرسی مرزی در آلمان
 • ایستگاه پلیس که ممکن است شما را به نزدیکترین اداره فدرال ارجاع دهند
 • اداره مهاجرت خارجی ها: نزدیک ترین مرکز فدرال به خود را می توانید از طریق کد پستی بیابید
 • اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال: نزدیک ترین مرکز آن را به خود از طریق کد پستی بیابید.

در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی طبق اظهارات اداره مهاجرت و پناهندگی فدرال (BAMF) افراد می توانند در یک مرکز پذیرش اولیه نیز جهت اخذ پناهندگی درخواست دهند. تعداد مراکز پذیرش اولیه در سطح کشور آلمان بسیار زیاد است و تقریباً در هر شهر متوسط تا بزرگ وجود دارد و نیز در بسیاری از شهرهای کوچک و شهرک ها نیز دیده می شوند.

طبق قوانین دولت آلمان بلافاصله پس از ورود به خاک این کشور باید جهت اخذ پناهندگی درخواست دهید و فقط زمانی رسماً و قانوناً پناهجو بشمار می روید که توسط مقامات فدرال ثبت شوید.

مصاحبه شخصی پناهندگی

در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی پس از درخواست پناهندگی در آلمان، مراجع قانونی درباره ی اطلاعات شخصی و شرایط و نیز اخذ اثر انگشت با شما مصاحبه خواهند کرد. مصاحبه مهم ترین بخش درخواست اخذ پناهندگی در آلمان بشمار می رود؛ چرا که تصمیم گیری نهایی در مورد صدور پناهندگی شما بیش از هر چیزی به این مصاحبه بستگی دارد، به علاوه یک مترجم نیز در هنگام مصاحبه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در هنگام مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در مصاحبه از شما پرسش خواهد شد که چگونه مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید و باید مدارکی دال بر آزار و اذیت در کشور مبدأ ارائه دهید. فراموش نکنید که گفته های شما از طریق اطلاعات آژانس های سازمان ملل، سازمانهای غیردولتی، اطلاعات خارجی آلمان، گزارشهای کتبی و اخبار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تصمیم گیری برای پرونده ی شما

در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی هنگام بررسی درخواست ، شما به یک مرکز بررسی اولیه منتقل خواهید شد. این مراکز در سراسر کشور در شهرهای بزرگ و کوچک واقع هستند. انتخاب مرکزی که به آنجا انتقال داده می شوید به ظرفیت مراکز بررسی اولیه و این بستگی دارد که در کدام اداره فدرال درخواست پناهندگی می دهید. در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در طول بررسی درخواست شما این حق را دارید که در آلمان زندگی کنید و یک مجوز اقامت موقت برای شما صادر خواهد شد.

به محض اینکه نتیجه تصمیم گیری در مورد پرونده ی شما مشخص شود یک ایمیل برای شما ارسال خواهد شد و در صورت نیاز ترجمه نتیجه ی نهایی ارسال خواهد شد. شما متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در صورتی که درخواست پناهندگی شما در آلمان پذیرفته شود، برای انجام اقدامات بعدی و نیز اخذ مجوز اقامتی که دارای ۳ سال اعتبار است راهنمایی خواهید شد.

در صورتی که در گروه محافظت جانبی قرار گیرید یک مجوز اقامت دریافت خواهید کرد که حداکثر ۱ سال اعتبار دارد. در صورتی که در گروه ممانعت از اخراج قرار گیرید باز هم یک مجوز اقامت ۱ ساله دریافت خواهید کرد. در صورتی که درخواست اخذ پناهندگی شما رد شود، یک اخطاریه ی خروج از آلمان دریافت خواهید کرد حاوی اطلاعاتی درباره ی نحوه ی درخواست تجدید نظر و دریافت کمک قانونی.

شرایط کار در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

BAMF در مورد درخواست مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی شما تصمیم گیری خواهد کرد و تصمیم آن منجر به یکی از شرایط زیر خواهد شد:

 • دارای حق پناهندگی سیاسی هستید: می توانید بدون محدودیت کار کنید
 • دارای حق پناهندگی به عنوان پناهجوی فراری هستید: می توانید بدون محدودیت کار کنید
 • دارای حق پناهندگی محفاظت جانبی هستید: بدون محدودیت می توانید کار کنید
 • بلافاصله اخراج نخواهید شد (ممانعت از اخراج): مراجع قانونی مهاجرت ممکن است در صورت ارائه ی اطلاعات صحیح در مورد هویت خود به شما اجازه ی کار دهند.
 • در صورتی که درخواست پناهندگی شما متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی رد شود نمی توانید کار کنید و باید به کشور مبدأ خود بازگشته و درخواست تجدید نظر دهید.

زمان انتظار جهت دریافت تصمیم نهایی برای مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

از زمانی که جهت اخذ پناهندگی در آلمان درخواست می دهید تا زمانی که تصمیم نهایی مشخص می شود، این حق را دارید که در آلمان اقامت داشته باشید ولی فوراً نمی توانید شروع به کار کنید. در مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی در صورتی که می خواهید ضمن منتظر ماندن جهت دریافت تصمیم نهایی در آلمان کار کنید لازم است که از سوی BAMF جهت کار در آلمان مجوز دریافت نمایید. این مجوز حداقل ۳ ماه پس از درخواست شما صادر خواهد شد.

به علاوه لازم است از اداره کار منطقه نیز مجوز اخذ کنید؛ با این حال BAMF هنگامی که درخواست شما را مورد بررسی قرار می دهد معمولاً این کار را انجام داده و مجوز کار فرد را صادر می کند.

 

لینک مقاله پیشنهادی => تحصیل در آلمان

 

سخن آخر در مورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

ضمناً شما متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی جهت ساده تر نمودن روند مهاجرت به آلمان به کمک مشاوران مجرب احتیاج دارید و در صورت داشتن هر گونه پرسشی در ارتباط با مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی، راه های اخذ انواع ویزای آلمان ، شرایط تحصیل در کشور آلمان ، راه های سرمایه گذاری در کشور آلمان ، شرایط کار در آلمان، هزینه های زندگی در آلمان ، شرایط ازدواج در آلمان و قوانین تولد فرزند در آلمان و مدارک لازم جهت مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی می توانید با تماس با دفاتر همکار ملک پور در سراسر دنیا و یا با تماس مستقیم با شعبه مرکزی در وین اتریش از مشاوره ی رایگان و تخصصی وکلای حقوقی و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

توجه نمایید به هیچ عنوان توصیه نمی شود از این مسیر عبور کنید و خطرات فراوانی برای شما وجود خواهد داشت حتی خطر از دست دادن کانون گرم خانوادتان برای همیشه . در مورد مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی شما از جایگاه های اجتماعی قوی برخوردار نخواهید بود و از نظر عقل و منطق اشتباه ترین مسیر ممکن همین مسیر مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی خواهد بود. اگر تمایل دارید بسنجید که راه های بهتر و قانونی برای شما وجود دارد یا خیر، می توانید به صورت تلفنی با مشاوران ما در ارتباط باشید. در انتها از شما عزیزان که تا پایان نوشتار مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی همراه ما بودید تشکر می کنیم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. mie editor3 گفته:

  با سلام خدمت شما.من و همسرم قصد داریم به المان یا اتریش مهاجرت کنیم.ایا اگر ما با پرواز مستقیم به المان یا اتریش با ویزای تجاری وارد کشور شویم میتوانیم درخواست پناهندگی بدهیم؟تاکید میکنم که مستقیم با ویزای تجاری یا توریستی با کیس مذهبی وارد المان یا اتریش؟

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  با سلام، بنده دراعتراصات داخل ایران توسط نیروهای بسیجی با گلوله آسیب دیدم و قصد دارم پناهنده گی بگیرم ، بفرمایید چه کشوری برای من مناسب است و از کجا و به چه طریقی اقدام کنم ، با تشکر

  پاسخ