مهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق کارمهاجرت به آلمان از طریق کار

مهاجرت به آلمان از طریق کار ، اخذ ویزای کاری آلمان و کار در آلمان از موضوعاتی است که باید با مشاوره وکیل مهاجرت انجام شود. اگر یکی از اهداف شما مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشد و علاقمند به کار در آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق کار و در نهایت اخذ اقامت آلمان هستید باید  از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان از طریق کار مطلع باشید.

در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه مهاجرت به آلمان از طریق کار برای شما عزیزان مطرح می شود. همچنین فایل های صوتی و تصویری موسسه ملک پور در اختیار شماست تا در کمترین زمان ممکن حجم زیادی از اطلاعات و نکات مهم را دریافت کنید.

انتخاب کشور و نوع مهاجرت تصمیم بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف کاری خودتان، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به موسسات کاریابی در آلمان حمایت می کنند. موسسه حقوقی ملک پور با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید.

آلمان پنجمین کشور مطلوب برای اقامت است. این به دلیل اقتصاد، سیستم آموزشی و فرصت های شغلی بسیار آن است و مردم از سراسر جهان به دنبال فرصتی برای نقل مکان به آلمان می باشند.

راه های مهاجرت به آلمان از طریق کار

برای مهاجرت به آلمان، باید دلایل معتبری داشته باشید. روش های متعددی برای مهاجرت شهروندان خارجی به آلمان وجود دارد که در زیر ارائه شده است.

 • مهاجرت به آلمان برای اشتغال
 • مهاجرت به آلمان برای تحصیل
 • مهاجرت آلمان برای کارآفرینان
 • مهاجرت به آلمان برای پیوستن به خانواده
 • مهاجرت به آلمان برای اجازه اقامت

شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان از طریق کار

با وجود اینکه روش های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و هر کدام از آنها دارای الزامات خاصی است، اما شرایط یکسانی هم وجود دارد. واجدین شرایط برای مهاجرت به آلمان، باید معیارهای زیر را داشته باشند:

 • اثبات استطاعت مالی

هر هدف مهاجرتی متفاوت دارای آستانه مالی است که متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار باید رعایت کنند، اما با این وجود، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند از عهده مخارج خود در آلمان برآیند. حتی اگر در آلمان کار کنید، باید منابع مالی اولیه برای پوشش هزینه های خود داشته باشید تا زمانی که حقوق یا دستمزد خود را دریافت کنید.

 • داشتن بیمه درمانی

شما متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار نمی توانید بدون داشتن بیمه درمانی معتبر به آلمان مهاجرت کنید. توصیه می شود که بیمه درمانی آلمان را تهیه کنید، زیرا نمی توان مطمئن بود که مقامات آلمانی بیمه درمانی خارجی شما را قبول کنند.

 • تسلط مقدماتی به زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان از طریق کار

برای زندگی در آلمان، باید زبان آلمانی بلد باشید. چارچوب اروپایی مشترک برای ارجاع زبان ها دارای سه سطح مهارت زبان، یعنی A، B و C است. هر سطح دارای دو بخش است. بنابراین مهارت زبان به A1 / A2 یا سطح مقدماتی، B1 / B2 یا سطح متوسط، و C1 / C2 و سطح پیشرفته تقسیم می شود. برای مهاجرت به آلمان ، باید در آزمون زبان آلمانی شرکت کنید و مهارت زبان شما حداقل در سطح A1 یا B1 باشد. اگر قصد اخذ اقامت دائم دارید، به مهارت بالاتر یعنی سطح C1 یا C2 نیاز دارید.

اخذ ویزای آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق کار

شهروندان برخی کشورهای خاص باید قبل از ورود به آلمان درخواست ویزای خود را ارسال کنند. اتباع دیگر کشورها برای ورود به آلمان نیاز به ویزا ندارند و می توانند پس از ورود به آلمان برای اخذ مجوز اقامت درخواست دهند.

انواع ویزای آلمان:

 • ویزای گردشگر / بازدید کننده
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای جستجوی شغل
 • ویزای کار (استخدام)
 • ویزای محقق مهمان
 • ویزای آموزشی / کارآموزی

مهاجرت به آلمان از طریق کار و مهاجرت به آلمان برای کارفرمایان

آلمان با مشکل کمبود کارگران ماهر و افراد بسیار با مهارت مواجه است. این کشور دائماً در جستجوی مهندسان، متخصصین فناوری اطلاعات، کارکنان حوزه پزشکی و دیگر متخصصان واجد شرایط است. مقامات مسئول مهاجرت خارجیان به منظور تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان، شرایط ساده تری را در نظر می گیرند.

از این رو، یکی از رایج ترین روش ها برای مهاجرت به آلمان، یافتن شغل در این کشور است.

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق کار

 • یافتن کار مجاز برای اتباع خارجی در آلمان
 • درخواست برای ویزای کار (استخدام) آلمان
 • مهاجرت به آلمان و اخذ اجازه اقامت و کار

علاوه بر این، برای دریافت اجازه اقامت برای کار در آلمان، کارفرما و کارمند باید ثابت کنند که:

 • کمبود کارکنان اهل آلمان یا اتحادیه اروپا وجود دارد، و بنابراین شهروندانی از این کشورها برای شغلی موقعیت مورد نظر در دسترس نیست.
 • کارمند دارای شرایط کاری و دستمزد یکسان با سایر کارکنان آلمانی است.
 • کارمند تمام شرایط تحصیلی و تجربه کاری لازم برای موقعیت شغلی مورد نظر را دارد.
 • شرکتی که کارمند را استخدام می کند، مطابق با تمام الزامات کشور آلمان (مدارک و گواهی ثبت شرکت) فعالیت می کند.

شما به عنوان یک کارمند در آلمان، می توانید تا پایان اعتبار اجازه اقامت خود، در این کشور کار کنید. اگر کارفرمای شما تمایل داشته باشد که همکاری خود را با شما حتی پس از انقضای مجوز کار ادامه دهد، می توانید برای تمدید مجوز خود درخواست دهید یا بعد از یک دوره معین برای اخذ اقامت دائم درخواست کنید.

با این حال اگر تخصص کافی ندارید، مهاجرت به آلمان بر اساس اشتغال بسیار دشوارتر است.

مهاجرت به آلمان برای تحصیل

در ادامه بحث مهاجرت به آلمان از طریق کار لازم به ذکر است که بسیاری از مردم از این موضوع بی اطلاعند، اما باید بدانید که آموزش عالی در آلمان رایگان است. این بدان معنی است که بر خلاف کشورهایی مانند ایالات متحده که هزینه های تحصیل در آنها هنگفت است، دانشگاه های آلمان هزینه های بسیار کمتری از دانشجویان می گیرند یا اینکه آموزش به طور کامل رایگان است. از این جهت، آلمان مقصد مهمی برای مهاجرت تحصیلی است.

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان، باید ویزا بگیرید. اگر ویزای تحصیلی آلمان را گرفته و مدرک تحصیلی خود را دریافت کنید، می توانید برای یافتن شغل تا مدت محدودی در آلمان اقامت داشته باشید. در این مدت اگر بتوانید یک کار پیدا کنید، مجاز به اقامت در آلمان خواهید بود. گزارش شده است که تا ۵۴ درصد از دانشجویانی که مدرک تحصیلی خود را از آلمان گرفته اند، شغل مورد نظر خود را یافته و در این کشور اقامت دارند.

مهاجرت به آلمان از طریق کار برای کارآفرینان

اگر علاقه مند به مهاجرت به آلمان از طریق کار و سرمایه گذاری در آلمان باشید، شانس خوبی برای شما وجود دارد. کارآفرینان و سرمایه گذارانی که در آلمان فرصت های شغلی و اقتصادی ایجاد می کنند، می توانند به این کشور مهاجرت کنند. با این حال، سقف معینی برای سرمایه گذاری وجود دارد که شما باید آن را رعایت کنید. در حال حاضر سقف سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار یورو است. علاوه بر این، شما باید ویزای خود اشتغالی بگیرید که در دسته ویزای کار آلمان قرار می گیرد. برای دریافت این نوع ویزا باید ثابت کنید که:

 • دارایی های لازم برای سرمایه گذاری دارید.
 • سرمایه گذاری شما به اقتصاد آلمان کمک می کند.
 • سرمایه گذاری شما مورد تقاضای کشور آلمان است.

اگر به عنوان یک کارآفرین در آلمان فعالیت کنید، پس از سه سال می توانید مجوز اقامت خود را به مدت نامحدود تمدید کنید، به این معنی که شما می توانید هر زمان که بخواهید به این کشور وارد شوید یا آن را ترک کنید.

مهاجرت به آلمان برای پیوستن به خانواده

مواردی وجود دارد که مردم به دلایل مختلف به آلمان مهاجرت می کنند، اما خانواده خود را در کشور خود تنها می گذارند. در این صورت، همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال می توانند برای مهاجرت به آلمان به قصد پیوستن به همسر یا والدین خود درخواست دهند.

در این مورد همسر باید ثابت کند که ازدواج کرده اند و فرزندان باید گواهی تولد ارائه دهند. برای فرزندان زیر ۱۶ سال، اثبات مهارت زبان آلمانی لازم نیست، زیرا انتظار می رود قادر به یادگیری سریع آن باشند. با این حال، فرزندان بالای ۱۶ سال، باید مدارک کافی برای اثبات مهارت زبان آلمانی ارائه دهند.

در مورد همسر، مدرک مهارت سطح A1 زبان آلمانی کافی است. اگر یکی از همسران برای کار در آلمان مجاز باشد، همین امر در مورد همسر دیگر نیز اعمال می شود. بنابراین اخذ ویزا برای همسر دارای شرایط یکسان می باشد.

اجازه اقامت بعد از مهاجرت به آلمان از طریق کار

همچنین در خصوص مهاجرت به آلمان از طریق کار لازم است بدانید که پس از اخذ یکی از انواع ویزا برای مهاجرت به آلمان، مجوز اقامت نیز برای شما صادر می شود. اجازه اقامت موقتی یا دائمی است. اجازه اقامت موقت به اتباع خارجی امکان می دهد تا برای مدت مشخصی در آلمان بمانند و سپس به کشور خود بازگردند. اجازه اقامت دائم به این معنی است که اتباع خارجی می توانند تا زمانی که تمایل دارد در آلمان اقامت کنند و هر زمانی که بخواهد می تواند به کشور خود بازگردند. با این حال، اجازه اقامت دائم به این معنی نیست که شما شهروند آلمان هستید. اخذ شهروندی به طور کلی یک روند دیگر است. به طور کلی، آلمان دارای دو نوع مجوز اقامت موقت و یک مجوز اقامت دائم است.

اجازه اقامت استاندارد در آلمان

این نوع مجوز اقامت برای تمام اهداف مهاجرتی مذکور در بالا و همچنین برای سایر اهداف مانند دوره های آموزشی برای آلمانی تبارهایی که مایل به بازگشت به آلمان هستند و کسانی که به دلایل سیاسی و بشردوستانه به آلمان سفر می کنند، استفاده می شود. اجازه اقامت استاندارد به مدت محدود دارای اعتبار است و سپس می توان آن را تمدید کرد.

کارت آبی اتحادیه اروپا (EU) برای مهاجرت به آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا برای کارگران ملی خارجی (که شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند) که دارای تخصص بالا و مایل به کار در آلمان باشند، صادر می شود. تخصص بالا به این معنی است که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هر رشته تحصیلی باشد. برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، باید از قبل برای کار در آلمان پیشنهاد شغلی با حداقل درآمد سالانه ۵۰۸۰۰ یورو داشته باشید.

کارت آبی اتحادیه اروپا به شما حق اقامت در آلمان به مدت چهار سال می دهد و امکان تغییر اجازه اقامت به اقامت دائم برای شما وجود دارد. برای درخواست اقامت دائم، متقاضی باید مهارت کافی در زبان آلمانی داشته باشد، شرایط مالی خاصی را رعایت کند، و همچنین باید به مدت بیش از ۳۳ ماه در محل کار فعلی خود در آلمان کار کرده باشد که نیاز به کسب مهارت های بسیار تخصصی دارد.

اجازه سکونت یا اجازه اقامت دائم

اجازه اقامت دائم در آلمان را اجازه سکونت می نامند. این مجوز به کسانی تعلق می گیرد که مجوز اقامت استاندارد یا کارت آبی اتحادیه اروپا را برای حداقل ۵ سال گرفته باشند و همچنین الزامات خاص تسلط به زبان آلمانی را نیز رعایت نمایند.

با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره مهاجرت به آلمان از طریق کار و ساير کشورهای مختلف دنيا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب مهاجرت به آلمان از طریق کار ، کار در آلمان و مهاجرت به آلمان صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید . موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش با توجه به وجود کارشناسان و حقوقدانان متخصص می تواند در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت تماس مستقیم تلفنی مشاوره ای بسیار مفید برای شما متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق کار و اخذ اقامت و تابعیت آلمان ارائه دهد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (9 نظرات, میانگین: 4٫78 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 پاسخ
 1. لادن گفته:

  سلام من کارشناسی مامایی دارم .با ۵۰سال سن و دارای مدرک مدیریت بیمارستانی هلند .تا حالا اشتغال به کار داشتم .تمکن مالی نسبتا خوبی دارم فرزندم هلنده برای مهاجرت مناسب چه کار میتونم بکنم که شانس بالا و دردسر کمی داشته باشه؟

  پاسخ
 2. mie editor3 گفته:

  با سلامو عرض ادب سوالی داشتم در مورد مهاجرت من لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم حدود ۱۵ سال سابقه کار که ۱۰ سال آن با بیمه بوده .بیشتر سابقه کاریم روی سخت افزار و شبکه و امنیت بوده و ۳۶ سال هم دارم متاهل و یک پسر ۲ ساله . می خواستم ببینم پیشنهاد جنابعالی برای شرایط من مهاجرت به کدام کشور و با چه ویزایی هست ؟ در ضمن مدرک A1 آلمانی دارم و انگلیسی در حد متوسط. با تشکر از تمامی اطلاعات شما و سایت خوبتون

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای اخذ ویزای کار باید مدرک تحصیلی دانشگاهی که حداقل لیسانس است داشته باشید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   برای کار می توانید برای کشورهای آلمان و اتریش اقدام نمایید اما باید مدرک تحصیلی حداقل لیسانس را ارائه نمایید و علاوه بر آن رزومه خود را باید کامل ذکر نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شرایط سرمایه گذاری هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است بهتر است برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 3. موسی گفته:

  با سلام. بنده یه لیسانس مکانیک با سابقه کار ۱۰ ساله در یک نیروگاه ساخت زیمنس و سن ۳۵ سال متاهل و دارای یک فرزند . آشنایی اولیه به زبان آلمانی دارم . میخواستم شرایط خودم رو برای مهاجرت به این کشور بدونم آیا امکانش هست،؟ با تشکر

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر است و می توانید هم از طریق تحصیل و هم از طریق کار اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 4. علیرضا کبیری گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از شما بابت راهنماییهای خوبتان. بنده مهندس الکترونیک با حدود ۲۰ سال سابقه مفید با یک رزومه کاری خوب در بخش خودروسازی هستم . به زبان انگلیسی در حد مناسب مسلط بوده ولی مدرک زبان ندارم .۴۳ سال سن دارم و در حال حاضر با استفاده از شرایط مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شده ام. مهارت برقراری ارتباط خوبی دارم . با همسر و دو دخترم یک خانواده ۴ نفره هستیم. سوال من دقیقا این است که آیا شرایط من برای دریافت ویزای کار آلمان مناسب است؟ و اگر اینطور است شانس من برای اخذ اقامت چقدر است؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به رزومه بسیار خوبی که دارید شانس مهاجرت را دارید اما از طریق ویزای کار و به دلیل شرایط سنی ریسک کاریابی را خواهید داشت که بهتر است شرایط خود را توسط کارشناسان بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. ایمان گفته:

  سلامی به گرمی نفسه ملیونری که از صفر شروع کرد و به نوک قله رسید بر استاد عزیز و تیم ارزشمند ایشان.حقیقتا الان یه چیزی مغزم رو بدجوری درگیر کرده که اونم همین الان شنیدم و هر کار کردم خوابم نبرد در مورد مهاجرت به آلمان مبحثی که فکرم رو ۶ساله درگیر کرده.من به عرض دوماه تممایه مقاله های سایت شما رو در مورد آلمان خوندم هرچند یکمی گیج کننده هستش برای ما ولی اطلاعاتم نسبتا خیلی بالاتر رفته.ولی الان یک روش مهاجرت جدید رو شنیدم که اصال در سایته شما نبود و خدم هم اصلا نشنیدم بنام اقامت ورزشی که ظاهرا شرایط سنس هم داره آیا همچین اقامتی هست.اگه هستش شرایطش چجوریه.فدای قلب مهربونتون ایمان از مشهد.نایب الزیاره هستم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز ممنون از لطف و محبت شما راههای اخذ اقامت متفاوت است اما مهم راه ورود شما به آلمان است که می توانید از طریق تحصیل و یا کار و یا حتی سرمایه گذاری اقدام نمایید بهتر است شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. mie editor3 گفته:

  با سلام..بنده میخوام به عنوان کارگر ساده رستوران . کارخانه و….به یک کشور برم که حقوق خوب میدن راهش چیه…تحصیلاتم لیسانس

  پاسخ
 7. mie editor3 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر بزرگوار که با انرژی فراوان در خدمت مردم سرزمینش ایران است. اقای دکتر ملکپور عزیز من سعید ۲۸ ساله با داشتن مدرک لیسانس پرستاری با معدل ۱۴٫۴۳ از دانشگاه ازاد قصد مهاجرت با ویزای کار را خواهانم کشورهای مورد نظرم اتریش و کانادا و یا حتی خود المان و استرالیاست مجردم تنها ۱۰۰ میلیون نقدینگی دارم هدفم بعد از گرفتن اقامت از طریق ویزای کار و بعد جذب کار شدن از طریق پرستاری، تحصیل در رشته های دندان و یا پزشکیست البته از دانشگاهای معتبر چرا که در حال حاضر میشه بدون تلاش از کشورهای غیر مطرح مثل فیلیپین. مالزی. هند. اوکرایین. و غیره ویزای تحصیلی اخذ کرد لذا خواهشمندم پاسخ خود را در رابطه با شرایط من و همچنین شرایط سنیم به جهت تحصیل بعد از گذران پروسه زبان اموزیم در کشور مقصد و جذب کار شدنم و سپس کسب درامدم به دلیل طولانی شدن این موضوع مرقون بفرمایین خیلی در رابطه با موضوع مهاجرت پیگیر و درگیرم مسیرمو نمیدونم کمکم کنین با تشکر فراااااااواااااان از حضور محترمتان

  پاسخ