مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان چگونه است ؟ راههای مهاجرت به آلمان ۲۰۱۸ و شرایط زندگی در آلمان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت به چه شکل است ؟ راههای اخذ اقامت آلمان و قوانین اخذ تابعیت آلمان به چه طریق است ؟ آیا در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان اطلاعی دارید ؟ شرایط  مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان و قوانین مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان را در این مقاله توضیح داده شده است . می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس بگیرند و اطلاعات مفیدی در باب هزینه زندگی در آلمان و هزینه اقامت آلمان و شرایط تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان و یا سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان و یا ازدواج در آلمان و یا تولد فرزند در آلمان و مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان در سال ۲۰۱۸  به دست آورید .

در ابتدای بحث مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان اینگونه می توان بیان نمود که آلمان کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵/۷۱۲/۱۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است این کشور دارای ۱۶ ایالت است . بزرگترین ایالت بایرن یا باواریا در جنوب و کوچک‌ترین برمن در شمال غربی است .

در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان می توان بیان نمود که آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه‌ ای از باتلاق‌ها و دریاچه‌ها است. در شمال این کشور سرزمین‌های پست قرار دارند که سواحل آن سد بندی شده‌ است. دشت‌های پست شمالی به دشت‌های مرکز آلمان وصل می‌شوند. بزرگترین دشت‌های آلمان دشت‌های راین بالا، وستفالن و دشت‌های منطقه لایپزیگ هستند. در شمال آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه یافت می‌شود.

زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است. حدود ۹۵٪ مردم این کشور هم به این زبان یا گویش‌هایی از این زبان سخن می‌گویند.

در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان  شایان ذکر است که آلمان یکی از قانونمند ترین کشورها در اروپا و حتی دنیا می باشد که زندگی در آن بسیار آسان و دلنشین است. کشور صنعتی و بسیار پیشرفته ، که شهروندان آن تمامی امکانات رفاهی،اجتماعی و تسهیلات زندگی برخوردار می باشند . شرایط زندگی در آلمان برای شهروندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند یکسان است.

با توجه به اینکه آلمان را قلب اروپا می گویند و این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی و موقعیت کار و شرایط زندگی و دانشگاه های متعدد و خوب هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی تدریس میشود و برای تمام افراد شرایط خوبی را دارد ، همیشه مقصد مطمئنی برای کسانی که تصمیم به مهاجرت یا ادامه تحصیل گرفته اند بوده و هست.

همینطور می توان در نظر گرفت که کشور آلمان همیشه شرایط را برای جذب نیروی کارامد و تحصیل کرده فراهم میکند و با توجه به صنعتی بودن کشور ، بازار کار فوق العاده ای را برای مهندسین در دسترس قرار می دهد.

 

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب هزینه کودکستان و دبیرستان در آلمان

یک خارجی که مایل به بازدید از آلمان است با برخی از قوانین و مقررات دلهره آور مواجه است. بررسی های موسسه حقوقی ملک پور و تجربه کاری این موسسه نشان می دهد کشور آلمان با آماده کردن بستر مناسب برای پذیرش دانشجویان خارجی برای مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان، موفق شده تا پس از کشورهای آمریکا و انگلستان ، رتبه سوم را در زمینه ی جذب دانشجویان خارجی کسب نماید.

اگر می خواهید به زبان آلمانی درس بخوانید با توجه به دانشگاه انتخابی شما ، شما به سطح B1 یا B2 از زبان آلمانی احتیاج خواهید داشت
اگر می خواهید به زبان انگلیسی در کشور آلمان ادامه تحصیل بدهید با توجه به رشته شما و دانشگاه حداقل به IELTS ACADEMIC با نمره ۶٫۵ و یا iBT با نمره ۷۲ احتیاج خواهید داشت.

البته برای برخی از رشته ها و دانشگاه ها ارائه GRE یا GMAT نیز اجباری است. برای ارائه مدارک ، شما باید مدارک خود را قبل از مهلت تعیین شده ارسال نمایید.

مهم ترین نکته در مورد مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان ، این مطلب است که دانشگاه های آلمان کاملاً رایگان هستند و تحصیل در آلمان فقط هزینه ای در حدود سالیانه ۱۰۰۰ یورو برای هزینه هایی نظیر بیمه و … در بردارد. و هزینه های زندگی در آلمان ماهیانه بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد .

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان  و راههای مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان ضمانت آن، با شماره های تماس موسسه ی حقوقی ملک پور در شعبه وین در اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص قوانین مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان  مشاوره ی تلفنی رایگان شوید .

فایل صوتی توضیحات آقای دکتر ملک پور در باب هزینه تحصیل و زندگی در آلمان

همچنین در بحث مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان لازم است بدانید که در مقطع فوق لیسانس، تحصیل در آلمان هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی مقدور است ولی با توجه به شرایط آتی اگر فردی قصد اقامت در آلمان را دارد، ترجیحاً می بایست مدرک خود را به زبان آلمانی بگیرد تا پس از اتمام تحصیل تا ۱ سال اجازه پیدا کردن کار و اقامت در آلمان را به همین جهت داشته باشد.

تحصیل در دانشگاه های آلمان به دلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه بسیار بالای دانشگاه های آلمان در رنکینگ های جهانی، همیشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به تحصیل بوده است.

برای مهاجرت به آلمان و  تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان ، فرد می بایست دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه های سراسری داخل کشور بوده و یا قبولی آزمون سراسری را داشته باشد. به عبارت دیگر صرفاً با داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی در اکثر موارد نمی توان مستقیم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان اقدام نمود. پس از اخذ پذیرش و مهاجرت به آلمان ، دانشجو می بایست یک دوره یکساله کالج (پیش دانشگاهی) را در دانشگاه های آلمان بگذراند و سپس تحصیل در رشته اصلی خود را آغاز نماید. دانشجویان دانشگاه های آزاد، سراسری که در سال سوم دوره کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اند، می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان ، بدون گذراندن دوره کالج مستقیماً تحصیل خود را در مقطع کارشناسی آغاز نمایند.

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

با توجه به اینکه نوع زندگی هر شخص متفاوت است به بررسی شیوه زندگی متعادل دانشجویی می پردازیم.
با توجه به تعریف سبد زندگی دانشجویی در آلمان ، که شامل هزینه مسکن ، هزینه خوراک ، هزینه رفت و آمد ، هزینه خرید مایحتاج می باشد شما باید مبلغ ۶۴۰ یورو در ماه را در نظر بگیرید.
این را هم باید در نظر داشت که این هزینه کاملا به شما و شهر مورد نظر شما بستگی دارد ، به وفور می توان افرادی را یافت که با هزینه ماهیانه ۴۰۰ یورو و یا ۸۰۰ یورو زندگی دانشجویی خود را می گذرانند.

وضعیت نرخ مالیات و بیمه در آلمان

در مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان  به این شکل است که در آلمان بیمه عمومی اجباری است و اگر سن شما زیر ۳۰ سال باشد با بیمه دانشجویی تقریبا باید ۱۰۰ یورو تا ۲۰۰ یورو در سال پرداخت شود اما اگر بالای ۳۰ سال باشید این هزینه حدود ۶۰۰ یورو در سال خواهد بود.
مالیات بر درآمد در آلمان برای افراد مجرد ۴۰ درصد درآمد سالیانه و برای افراد متاهل ۲۵ درصد است.
همینطور در صورت داشتن شغل ، ۱۰ درصد از درآمد سالانه شما به عنوان بیمه کسر خواهد شد.

کسب درآمد دانشجویی در آلمان در خصوص مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

دوره تحصیل دکتری در آلمان به صورت Job است و شما می توانید از درآمد های آن استفاده کنید. حداقل حقوق کارگر در آلمان ساعتی ۸ یورو است و حداقل حقوق سالیانه برای کارگر تقریبا ۳۰ هزار یورو می باشد و این رقم برای مهندسین حداقل سالی ۴۰ هزار یورو می باشد.
اما وقتی شما در مقطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنید مانند اکثر کشورهای دنیا تنها اجازه هفته ای ۲۰ ساعت کار دارید به شرطی که درآمد شما از ماهی ۴۰۰ یورو تجاوز نکند .
پس باید این قضیه را در نظر داشته باشید که وقتی در مقطعی غیر از دکتری در حال تحصیل هستید نمی توانید همه هزینه های زندگی در آلمان را خودتان به تنهایی تامین نمایید . ضمناً برای وارد شدن به جامعه آلمان و کار کردن ، تسلط به زبان آلمانی بدیهی و اجتناب ناپذیر است .

در پایان بحث مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان می توان بیان نمود که شرایط مهاجرت به آلمان از طریق مختلف برای افراد متفاوت خواهد بود . شما عزیزان می توانید در خصوص  مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان با مراجعه به موسسه حقوقی ملک پور این امکان را برای خود فراهم آورید که اطلاعات تکمیلی تحصیلی در مورد راههای مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان و راههای اخذ اقامت آلمان و قوانین مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان را با شیوه ای مطمئن تر در اختیار قرار دهید . می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش تماس بگیرند و اطلاعات مفیدی در باب هزینه زندگی در آلمان و هزینه اقامت آلمان و شرایط تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان و یا سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان و یا ازدواج در آلمان و یا تولد فرزند در آلمان و مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی در آلمان در سال ۲۰۱۸  به دست آورید .

Rating: 5
یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (10 نظرات, میانگین: 4٫50 از طریق 5)
Loading...

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 پاسخ
 1. Saam گفته:

  با سلام،
  من مهندس مکانیک_طراحی جامدات هستم،
  مسلط به نقشه کشی صنعتی با نرم‌افزارهای سالیدوُرک و اتوکد، اپراتور ماهر دستگاه cnc برش، ۳۲ساله و ۶سال سابقه کار مرتبط

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام ، میشه برای کار براتون اقدم کرد. شما باید زبان آلمانی یاد بگیرین و برای هنگام سفارت مدرک B1 ارائه بفرمایید. لطفا با دفاتر تماس بگیرید و برای کار در آلمان درخواست مشاوره بدین.

   پاسخ
 2. Zahra گفته:

  سلام من ٢٥ سالمه پزشك عمومي هستم . متاهل با يه كوچولوي ٢ ماهه. همسرم ارشد حسابداري. قصد تحصيل تخصص المان با پوزيشن با حقوق در رشته ي زنان رو دارم اما نميدونم تا كرفتن اون پوزيشن چقد پول بايد داشته باشم و ايا از عهده هزينه ها برميام يا نه

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، برای تحصیل پزشکی در آلمان شما باید در ابتدا با زبان این کشور آشنایی لازم را داشته باشید. سپس مدارک خود را برای کار در این کشور معادلسازی نمایید. هزینه های تحصیلی در آلمان رایگان است اما باید شما حداقل هزینه های زندگی یک ساله در این کشور را در زمان ویزا در حساب خود نشان دهید.

   پاسخ
 3. Amir گفته:

  باعرض سلام خدمت شما
  بنده ٣٠سالم هست.و ميتونم تا حدودي زبان آلماني صحبت كنم.رشته و كارم جوشكاري هست.سابقه كارهم دارم.مدرك تحصيليم فوق ديپلم هست.از انواع جوشكاري و بازرسي جوش هم مدارك مختلف فني حرفه اي و بين المللي دارم.رزومه كاريم بد نيست.ميتونم با قانون جديد كاريابي در المان،براي ويزاي كاري المان اقدام كنم براي جوشكاري؟؟؟؟؟
  ممنونم

  پاسخ
 4. Najibullah گفته:

  سلام علیکم . من در کشور خودم انستیتویت یکی از رشته ها را خواندم (۱۴ )فارغ شدم.میخواهم در المان در بخش نظامی تحصیل کنم شرایط تحصیل خارجی ها در بخش نظامی در المان چیست؟
  لطفا جواب

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، در بیشتر کشورها برای کار در بخش نظامی باید اقامت دائم یا پاسپورت آن کشور را داشته باشید. لطفا با دفاتر تماس بگیرید.

   پاسخ
 5. محمد رضا رحیم نژاد گفته:

  با سلام مهندس عمران هستم سابقه بیست ساله مدیریت عاملی شرکت ساختمانی و دکوراسیون داخلی و تاسیسات شهری رو دارم ولی مدرکم رو دی ماه ۹۶ گرفتم و ۴۳ سال دارم و متاهل . سوال : احتمال ویزا شدن من وجود دارد ؟ و آیا سوابق قبل از اخذ مدرک من لحاظ میشه یا خیر ؟

  پاسخ
  • mansoor soltani گفته:

   با سلام و عرض ادب، روش های گوناگونی برای مهاجرت وجود دارد، اما مناسب ترین آن ها با توجه به شرایط شما تعیین می شود. لطفا برای دریافت اطلاعات کاملتر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس جاصل فرمایید و یا از طریق صفحه مشاوره مهاجرتی رایگان اطلاعات تماس خود را وارد کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   پاسخ
 6. ghazal گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت ادمين عزيز بنده ٢٠ سالمه و دانشجوي پزشكي هستم مي خواستم ببينم قبل از اتمام تحصيلم تا ٧ سال چجوري ميتونم براي بورس اقدام كنم؟ و اينكه بورس الملن مثل ايران تعهد خدمت داره درسته؟ هزينه اوليه اي كه نياز دارم براي اينكار چقدره؟

  پاسخ
  • MIE Malekpour07 گفته:

   با سلام، برای تحصیل پزشکی در آلمان به قبولی کنکور ایران نیازی ندارید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 7. مهوش موسوی نیایی گفته:

  سلام خسته نباشید خدمت ادمین محترم
  من ۲۴ سالمه دوتا بچه دارم یکیش ۲ یکیش ۴سالشه وشوهرم مهندس نفت هستن شرایط مالی نه خیلی خوب ونه خیلی بدی داریم میخواستم برا مهاجرت به المان از لحاظ کاری برایه شوهرم وخودم که قراره یک میکاپ ارتیست بشم شرایط زندگی وکار چطور هست میتونیم یک زندگی وخو ب وراحت اونجا داشته باشیم با توجه به اینه شوهرم ۱۶ سال سابقه کار در پروژهای صنعتی و نفتی رو داره وخیلی کار بلد هستن تو کارشون ؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای کار کشورهای آلمان ، اتریش ، کانادا ، استرالیا اقدام نمایید اما باید شرایط خود را با کارشناسان حقوقی بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. rahill گفته:

  سلام من سال۹۷ فارغ التحصیل شدم رشته کارشناسی هوشبری خوندم دانشگاه ازاد الانم طرح میرم بیمارستان.میخواستم واسه مستر و ادامه تحصیل المان رو انتخاب کنم.حالا چند تا سوال داشتم
  اینکه وقتای سفارت خیلی طولانیه الان اقدام کنم سه سال دیگه وقت میدن امکان داره زودتر وقت بدن؟
  سوال بعدیم اینه که اصلا رشته ای معادل هوشبری در المان وجود داره؟چون من توی همه دانشگاه ها گشتم نبوده.اگه هست کدوم دانشگاه؟
  و اینکه ایا زبان تدریس همه رشته ها تو مقطع مستر المانیه؟
  اگه از اول پزشکی بخونم عاقلانه تره یا امیدی هست همین رشته خودمو پیگیر باشم اونجا؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام خیر راهی نیست تا بتوان وقت سفارت آلمان را سریع تر گرفت برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار حداقل مدرک تحصیلی شما باید لیسانس باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. امیر گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  بنده ۲۰ سالمه و یک سال دیگه کارشناسی نرم افزار کامپیوتر رو از دانشگاه سراسری تموم میکنم ، معافیت کفالت هم دارم
  سوال اول من اینه که مدرک دانشگاهی منو اونجا قبول میکنن یا باید دوباره اونجا بخونم؟
  دوم اینکه بهترین راه واسه گرفتن اقامت دائم من کدومه؟
  سوم اینکه واسه اقامت باید چقدر سرمایه اولیه داشته باشم؟
  با سپاس از راهنماییتون ، خواهشمندم همینجا پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید از طریق تحصیل و برای فوق لیسانس اقدام نمایید و سپس وارد بازار کار شوید تا بتوانید اقامت خود را اخذ نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 10. ایدین گفته:

  سلام من دامبزشک هستم ۴۰سالمه و۱۵سال سابقه کاری در دامبروری صنعتی دارم متاهل و یک فرزند دارم ایا میتونم برای کار و اقامت اقدام کنم.وضعیت مالی متوسطی داریم

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید مدرک تحصیلی شما در ابتدا معادل سازی گردد سپس می توانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. ff گفته:

  سلام. من ۲۰ سال دارم. قصد ادامه تحصيل در رشته داروسازى در آلمان دارم. آيا کالج دانشگاه رايگان است؟ خوابگاه دانشگاه چطور؟ در ضمن وضعيت خوابگاه ها چطوره؟ مختط که نيستند؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای تحصیل در آلمان باید مدرک زبان نیز داشته باشید اما تحصیل نیز رایگان می باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 12. مجید بصیرت گفته:

  سلام من ۲۸ سالمه و کارم صنعتیه و حدودا ۶ سال سابقه ی کار در یک شرکت معتبر دارم و کارم تراشکاریه cnc هستش.
  میخواستم بدونم من که مدرک تحصیلی بالا ندارم تو همین شغلی که هستم اگر مدرک فنی حرفه ایی بگیرم میتونم ویزای کار بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای اخذ ویزای کار باید حداقل مدرک تحصیلی شما لیسانس باشد تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. محمدرضا گفته:

  با سلام
  من ۲۳سالمه، و آرایشگرم…البته تازه شروع کردم، میخواستم بیینم درآمد ارایشگری چطوره تو آلمان، بعد بهترین روش واسه مهاجرت چیه که بتونم بیام اونجا فقط واسه کار و زندگی! نه تحصیل

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 14. Rezvaneh گفته:

  با سلام، بنده دانشجوی در حال تحصیل در رشته کارشناسی نقاشی در دانشگاه دولتی هستم ، آیا امکانش هست که مهاجرت کنم؟ باید از چه طریقی اقدام کنم برای مهاجرت؟ و با توجه به رشته تحصیلیم چه کشور مناسب است برای مهاجرت و اقامت دایم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام در ابتدا باید رزومه کامل خود را بفرمایید تا امکان راهنمایی وجود داشته باشد برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 15. الی گفته:

  با سلام ۲۶ ساله هستم کارشناس پرستاری، همسرم کارشناس ارشد حسابداری هستند شرایط کاری برای ایشون در آلمان چطور هست؟ همسرم کارمند بانک هستند و از لحاظ کار در این کشور تردید دارند

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمایید که به مدت ۶ ماه امکان کاریابی در این کشور را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 16. عبدالله محمدی53 گفته:

  سلام
  من لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی در ایران و ۱۷ سال سابقه کار در صنعت فولاد دارم ۴۴ ساله هستم و سه فرزند دارم و همسرم فوق لیسانس جامعه شناسی است از چه روشهایی برای مهاجرت به آلمان می توانم اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام می توانید از طریق ویزای جستجوی کار اقدام نمایید اما با توجه به شرایط سنی ممکن است ریسک کاریابی داشته باشید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 17. مهدیه گفته:

  با سلام بنده دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد هستم و قصد دارم برای مقطع دکتری در کشور المان پذیرش بگیرم. اما نمیدونم کدام دانشگاه ها در رشته میکروبیولوژی بورس هستند.بنده چه اقدامی باید انجام بدم؟
  پ.ن ایمیل قبلی اشتباه شده بود این ایمیل درسته بنده هستش متشکرم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام برای ورود به مقطع دکترا باید در ابتدا سوپروایزر داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 18. زهرا صداقت گفته:

  سلام.من زنی ۴۵ ساله مجرد و فوق لبسانس مشاوره توانبخشی هستم. وضع مالیم ضعیفه ایا می تونم به المان مهاجرت کنم؟
  تو ایران امیدی به زندگی ندارم. میخوام برای باقی مانده عمرم کاری بکنم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 19. سیده فاطمه سید علیخانی گفته:

  سلام خسته نباشید من ۵۰سال دارم دوست داشتم سه ماه برای بررسی و تحقیق برای کار به آلمان برم در ضمن ده سال سابقه ی آشپزی دارم ودر رستوران کار میکردم مردک تحصیلم دیپلم هست ممنون از شما

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز می توانید از طریق ویزای توریستی اقدام نمایید برای اطلاعات کاملتر می توانید با کارشناسان mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 20. مریم کرمی گفته:

  سلام. من ۳۸ سال دارم و اینجا شاغل هستم.نویسندگی میکنم و دو تا کتاب برای کودکان چاپ کردم.مجرد هستم و لیسانس پژوهشگری علوم اجتماعی پیام.نور دارم. ایا با این شرایط میتونم ویزای اقامت در آلمان رو.داشته باشم.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست گرامی برای آلمان می توانید برای تحصیل اقدام داشته باشید و یا سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقدام نمایید تا بتوانید از طریق به اقامت نیز دست یابید برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 21. راحیل گفته:

  سلام. همسرم دعوتنامه کاری به مدت سه سال در آلمان داره. ایا در اونجا ما میتونیم از بیمه و سایر خدماتی که برای شهروندان آلمانی هست برای تولد فرزندمون استفاده کنیم که تولد فرزندمون پرهزینه نباشه؟؟؟
  آیا با توجه به این مدت کوتاه من میتونم در آلمان ادامه تحصیل بدم؟ الان فوق لیسانس زمین شناسی هستم/ با سپاس

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز در صورتی که همسر محترمتان ویزای کار اخذ نمایند و به صورت فول تایم کار کنند و کارت اقامت داشته باشند می توانید از خدماتی شهروندی این کشور بهره مند شوید همچنین شما می توانید به تحصیلات خود بپردازید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوقی مشاوره نمایید .

   پاسخ
 22. افسانه گفته:

  سلام من با دو دخترم برای اقامت المان برای پناهندگی میخواهیم در خواست بدیم . سوال اولم . دختر من ۱۷ سال وپیش دانشگاهیه و چند ماه دیگه ۱۸ سالش میشه ایا پناهنده ها میتونن اونجا دانشگاه برن ؟. سوال دومم اگه کنکور دخترم با رتبه خوبی بشه . ایا اونجا بجای کالج مستقیم وارد دانشگاه خواهد شد؟. مننونم لطف کنید جواب بدید

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز دفاتر mie هیچگونه مشاوره ای در مورد پناهندگی ارائه نمی نمایند اما می توانید شرایط خود را برای مهاجرت قانونی بررسی نمایید .

   پاسخ
 23. کبری گفته:

  سلام وقت بخیر
  من و همسرم نامزدیم و بدلیل شرایط بدکاری و زندگی در ایران میخاییم بریم المان لازم بذکره دایی من شهروند برمن المان هست و چندین ساله اونجاس من ۲۸ سالمه شوهرم ۲۹و بنده لیسانس صنایع غذایی و ارشد حسابداری دارم همسرم هم کارش طلاسازیه با توجه به اینکه اوضاع مالی خوبی نداریم بهترین راه جهت رفتن به اونجا چی میتونه باشه برامون؟یه دنیا ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید شرایط کامل شما بررسی گردد اما می توانید از طریق تحصیل و در صورت دارا بودن شرایط برای ویزای کار نیز اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 24. محمد گفته:

  من مدرک دیپلم دارم و رشته من برق صنعتی هست
  میخوام به کشور صنعتی المان برم چقدر هزینه در بر میگیره و ایا این شغل مناسبه . یا برق ساختمان یا چیزای دیگر … با تشکر …

  پاسخ
  • mie editor3 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز باید اطلاعات کامل خود را ذکر بفرمایید علاوه بر این با مدرک دیپلم امکان اخذ ویزای کار را نخواهید داشت برای اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر MIE تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 25. امیر گفته:

  باسلام
  من دارای مدرک فوق دیپلم مکانیک و لیسانس مدیریت بازرگانی و حقوق و ارشد مدیریت بازرگانی و حقوق خصوصی هستم برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا باید چکار کنم بیشتر دوست دارم دکترا حقوق بخونم تا مدیریت بازرگانی ایا زبان دکترا انگلیسی است یا المانی بیشتر کدام زبان برای درس خوندن بکار می ایید
  باتشکر و قدر دانی از راهنمایتان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای پذیرش در مقطع دکتری نیازمند استاد راهنما یا سوپروایزر هستید . باید با دانشگاه در ارتباط باشید تا بتوانید یک استاد راهنما یا سوپروایزر برای خود تهیه نمایید . با تشکر

   پاسخ
 26. دانیال ابراهیمی گفته:

  “مالیات بر درآمد در آلمان برای افراد مجرد ۴۰ درصد درآمد سالیانه و برای افراد متاهل ۲۵ درصد است.
  همینطور در صورت داشتن شغل ، ۱۰ درصد از درآمد سالانه شما به عنوان بیمه کسر خواهد شد.”””””

  با توجه به این مطلب یک سوال داشتم؛ درصورت پیدا کردن کار، درامد خالص برای یک مهندس ۴۰ هزار یورو می باشد ؟؟؟ یا اینکه برای مهندس متاهل ۱۰درصد بیمه و ۲۵ درصد مالیات از این ۴۰هزار یورو کسر می گردد؟؟؟؟

  پاسخ
 27. Mobin zarrinkia گفته:

  اون قسمت هزينه هاي زندگي كه گفتين ٦٥٠ يورو با احتساب اجاره خونس؟؟
  من يه پيشنهاد كاري ضعيف از يه شركت الماني دارم كه صاحبش ايرانيه ، گفته تا دو سال بايد واسشون كار كنم ، حقوق تقريبيه ٢٠٠٠ يورو گفتن ميدن ، تو قسمت بايگاني شركت ، كار تو مونيخه ، ميخواستم از هزينه ها و اجاره خونه و … بهم اطلاعات بدين
  مجرد هم هستم در ضمن
  با سپاس

  پاسخ
 28. mina گفته:

  با سلام من زشته ای تی از دانشگاه دولتی با معدل ۱۴٫۵ هشتم.و دارای مهارتهای طراحی وب سایت و برنامه نویسی هستم.از نظر شما اقدام به ویزای کار یا پذیزش برای مقطع ارشد کدام مناسب تر است؟

  پاسخ