مهاجرت به ارمنستان و بررسی آن

مهاجرت به ارمنستان ، شرایط مهاجرت به کشور ارمنستان و روش های اخذ اقامت ارمنستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا ارمنستان گزینه مناسبی برای مهاجرت می باشد؟ شرایط مهاجرت به ارمنستان چیست؟ روش های مهاجرت به ارمنستان کدامند؟ آیا امکان اخذ اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور ارمنستان چیست؟ ما در این مقاله به این سوالات و سوالات دیگر در زمینه مهاجرت به کشور ارمنستان پاسخ می دهیم. مهاجرت به کشور ارمنستان از زوایای مختلفی قابل بحث می باشد که به صورت ساده و خلاصه، مهمترین و اصلی ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما متقاضیان ارائه می گردد. امیدواریم مقاله پیش رو که توسط متخصصین مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب روش های مهاجرت به ارمنستان و راه های اخذ اقامت و تابعیت ارمنستان خدمت شما عزیزان ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات جامع و کامل با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور ، همکار مؤسسه MIE اتریش؛ تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

در ادامه مقاله به ارائه مطالبی در سرفصلهای ذکر شده در زیر می پردازیم :

مهاجرت به ارمنستان
 • مهاجرت به ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق کار
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت به ارمنستان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به ارمنستان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به ارمنستان و هزینه های زندگی در ارمنستان
 • مهاجرت به ارمنستان و اخذ اقامت و تابعیت ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان و شرایط عمومی آن

مهاجرت به ارمنستان مانند مهاجرت به هر کشور دیگر نیازمند اطلاعات کاملی درمورد شرایط عمومی آن کشور است. ارمنستان، با جمعیت  ۲،۹۳۶،۰۷۵ میلیون نفر، آب و هوای قاره ای با زمستان هایی بسیار سرد و تابستان هایی بسیار گرم، حدود ۴۰ کیلومتر مرز مشترک با ایران دارد. زبان گفتار و نوشتار کشور ارمنستان، ارمنی است و نظام سیاسی آن ، ریاست جمهوری می باشد. ارمنستان کشوری با امنیت اجتماعی بالا است و دلیل این امر نیز حجم بسیار اندک بزهکاری در کشور است. پایتخت ارمنستان، ایروان یک شهر دانشگاهی با حدود ۱۵ دانشگاه می باشد که در رشته های مختلف دانشجو می پذیرد. اقامت در ارمنستان نیز مانند دیگر کشورها از روش گوناگونی مثل کار، تحصیل، سرمایه گذاری و تولد قابل اخذ است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد.

ارمنستان بر روی نقشه ـ مهاجرت به ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان از طریق کار

مهاجرت به ارمنستان از راه های گوناگونی امکان پذیر است که یکی از این راه ها مهاجرت از طریق کار می باشد. افراد خارجی می توانند اجازه اقامت موقت (یک ساله) را بر اساس یک قرارداد کاری که با کارفرمای ارمنی امضا کرده اند، دریافت کنند. کار بدون اجازه اقامت ممکن است منجر به مجازات کارفرما و لغو ویزای فرد خارجی باشد. همچنین در صورتی که قرارداد کاری توسط کارفرما فسخ گردد، مجوز اقامت موقت نیز لغو خواهد شد. در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶، ارمنستان یک سیستم مجوز کار فراهم آورد که کارفرمایان قبل از اینکه بتواند کارکنان خارجی را استخدام کند ،حتما باید مجوز کار کسب نمایند. این قوانین از تاریخ ۱ ژانویه در قانون مهاجرت به ارمنستان ۲۰۱۹ اجرایی شده است. به عنوان یک قاعده کلی، صاحب ویزای ارمنستان مجاز به کار در ارمنستان نیست، مگر این که او اجازه کار نیز داشته باشد. کارشناسان خارجی بسیار متخصص، صاحبان کسب و کار، مدیران و برخی دیگر از افراد مشخص، از الزام به کسب مجوز برای کار معاف هستند.

مهاجرت کارکنان خارجی (ماهر یا غیر واجد شرایط) مستلزم اخذ مجوز کار و در صورت لزوم مجوز اقامت موقت است. در مهاجرت به ارمنستان ، صدور مجوز کار باید از طرف کارفرمای قانونی درخواست شود و این مجوز کار برای مدت زمان قرارداد استخدامی صادر می شود. این قانون کارفرما را به جستجوی شهروندان ارمنی برای انجام این کار وا می دارد.این قانون استثنائاتی نیز دارد. الزام به کسب مجوز کار در ارمنستان برای این گروه از افراد خارجی  اعمال نمی شود:

 • دارندگان اجازه ی اقامت دائم یا ویژه
 • دارنده ی اقامت موقت در صورتی که چنین مجوزی بر مبنای عضوی از خانواده که از مجوز اقامت دائم (ویژه و موقت) برخوردار بوده ،صادر شود.
 • بنیانگذاران، مدیران و نمایندگان سازمان های تجاری با سرمایه گذاری خارجی
 • خارجی هایی که در دفاتر نمایندگی های شرکت های خارجی استخدام می شوند
 • متخصصین خارجی که برای نصب و تعمیر ماشین آلات و سایر تجهیزات خریداری شده از شرکت های خارجی یا برای آموزش کارکنان محلی برای کارکردن با چنین ماشین آلات یا تجهیزاتی مشغول به کار شوند.
 • کارشناسان خارجی بسیار متخصص در حوزه علوم طبیعی، فناوری اطلاعات، کشاورزی، همچنین خارجیان با تحصیلات عالی در
  • فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • مدیریت و مدیریت
  • تکنولوژی مواد غذایی
  • امور مالی
 • اعضای خانواده کارکنان دیپلماتیک
 • خارجیانی که در مناطق مرزی کار می کنند
 • افرادی که در کوتاه مدت در زمینه های ورزشی و فرهنگ کار می کنند
 • اساتید مدعو برای سخنرانی در موسسات آموزشی ارمنستان
 • نمایندگان مجاز سازمان های رسانه ای خارجی
 • پناهندگان و افراد خارجی که پناهندگی دریافت می کنند
 • دانش آموزانی که در تعطیلات در برنامه های تحصیلی هستند
 • افراد خارجی که بر اساس توافق نامه های بین المللی وارد ارمنستان می شوند
 • افراد خارجی که به موجب توافق نامه های بین المللی از کسب مجوز کار معاف شده اند

 فردی که برای بازدید و بررسی کسب و کار وارد ارمنستان می شود، نمی تواند در ارمنستان فعالیت های کاری انجام دهد، مگر اینکه برای این فعالیت ها از کسب اجازه ی کار معاف شده باشد. فعالیت های مجاز در طی سفر تجاری شامل جلسات، مصاحبه، بحث، مذاکرات، بررسی فرصت های تجاری، حضور در کنفرانس ها، انجام دیدارها، سفارشات و یا خرید کالاها یا خدمات می باشد. کارفرمایانی که قبلا فرد خارجی را در زمانی که هنوز مقررات مربوط به اجازه ی استخدام فرد خارجی در ارمنستان  تصویب نشده بود، استخدام کرده بودند تا زمانی که قرارداد کاری با پایان نرسیده است، نیازی به کسب اجازه ی کار ندارند. با این وجود، آنها باید  تا ۶۰ روز این قراردادهای کاری را به وزارت کار و امور اجتماعی (MLSA) ارمنستان ارائه دهند. هرگونه استخدام جدید از آن تاریخ به بعد نیاز به اجازه ی کار دارد .

در ارمنستان نرخ بیکاری تعداد افرادی را که به طور فعال به دنبال شغل هستند، به عنوان درصدی از نیروی کار، اندازه گیری می کند. نرخ بیکاری در ارمنستان در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به میزان  ۱۵٫۳۰ درصد نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ که نرخ بیکاری  ۱۵٫۷۰ درصد بود، کاهش یافت. نرخ بیکاری در ارمنستان در سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۸ به میزان ۱۲٫۰۹ درصد بود که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ به ۲۰٫۷۰ درصد به بیشترین مقدار خود رسید؛ و رکورد کم ترین نرخ بیکاری در ارمنستان ۶٫۳۰ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۰۸ است.

نمودار نرخ بیکاری در کشور ارمنستان در دو سال گذشته

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با عنوان کار در ارمنستان از همین وبسایت مراجعه نمایید.

ویزای کارارمنستان
کار در آلمان یا اتریش

مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل می باشد. بیش از ۷،۰۰۰ دانشجوی بین المللی از ۴۰ کشور در ارمنستان تحصیل می کنند. حدود ۵۰ دانشگاه دولتی و خصوصی در ارمنستان وجود دارد. دانشگاه های معتبر بین المللی معتبر این کشور، دانشگاه ایروان، دانشگاه آمریکایی ارمنستان، دانشگاه روسی-ارمنی (اسلوونی)، دانشگاه فرانسوی ارمنستان و دانشگاه بین المللی اوراسیا می باشند. الزامات پذیرش تحصیلی در ارمنستان از دانشگاه به دانشگاه، از مدرسه به مدرسه متفاوت است اما به طور کلی انتظار می رود پاسپورت معتبر و مدارک فارغ التحصیلی از دبیرستان یا تکمیل یک برنامه تحصیلی مشابه ارائه شود. اکثر برنامه های درسی در زبان ارمنی موجود است. با این حال، دوره های آماده سازی برای دانشجویان بین المللی برای کمک به آنها برای یادگیری زبان وجود دارد. در مهاجرت به ارمنستان از طریق تحصیل بسیاری از برنامه ها نیز به زبان انگلیسی یا روسی و همچنین دوره های زبان فرانسه در دسترس هستند. آموختن زبان ارامنه در بسیاری از دانشگاه ها ضرورت دارد. به طور معمول دانشجویان با ویزای بازدید کننده می آیند و پس از اخذ پذیرش، اجازه اقامت موقت می گیرند؛ اقامت موقت را می توان برای مدت برنامه مطالعه تمدید کرد.

تحصیل در مدارس ابتدایی و متوسطه در ارمنستان

در مهاجرت به ارمنستان برای کسانی که مایل به تحصیل در یک مدرسه ابتدایی یا متوسطه معتبر بین المللی هستند، چندین گزینه جالب وجود دارد. بعضی از مدارس ممکن است برنامه درسی آمریکایی یا بریتانیایی را با برنامه های زبان انگلیسی دنبال کنند، در حالی که بعضی دیگر تحت نظام آموزش فرانسه قرار می گیرند. همچنین از میان زبان های آموزشی، زبان آلمانی، اسپانیایی و ژاپنی هم گرچه در دسترس هستند ولی اکثر موسسات از زبان ارمنی به عنوان زبان اصلی استفاده می کنند. مدارس بین المللی اغلب دارای جمعیت فراوانی هستند، به ویژه کودکان مدیران شرکت های چند ملیتی، دیپلمات ها و کارکنان سازمان های غیردولتی. مدارس به طور کلی به دانشگاههای بین المللی متصل می شوند و از یک برنامه درسی در آمریکا، انگلستان، فرانسه، کانادا یا استرالیا / نیوزیلند پیروی می کنند. با استفاده از استانداردهای بین المللی به طور کلی، انتقال دانش آموزان بین کشورها آسان تر می شود.

تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور ـ مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

انواع بورسیه تحصیلی در ارمنستان

ارمنستان کشوری است که به دانشجویان خارجی بورس تحصیلی اعطا می کند. دانشجویان بین المللی در دانشگاه ها ارمنستان می توانند از بورس های تحصیلی با لحاظ برخی شرایط استفاده کنند. مهم ترین بورس های تحصیلی ارمنستان شامل:

 • بورس دولتی ارمنستان

  اولین نوع از بورسیه های تحصیلی ارمنستان، بورس دولتی است. این بورس تحصیلی براساس توافقنامه امضا شده توسط دولت ارمنستان است و با توجه به آن خود را متعهد به اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان کرده است. این بورس تحصیلی ناشی از قانون بورس تحصیلی مداوم ارمنستان یا همان بورسیه تحصیلی مبتنی بر توافق نامه است. این بورس تمام هزینه های زندگی دانشجویی واجد شرایط دریافت این نوع بورس تحصیلی را پوشش می دهد.

 • بورس مبتنی بر معافیت از شهریه تحصیلی

  دومین نوع از بورس های تحصیلی ارمنستان، مبتنی بر معافیت از شهریه تحصیلی است. این بورس تحصیلی به جهت کم کردن بار پرداخت هزینه های تحصیل از دوش دانشجویان است و مرجع آن وزارت داخلی ارمنستان است. این نوع از بورسیه تحصیلی، تنها شهریه دانشجو را پوشش می دهد ولی هزینه های زندگی هم چنان برعهده خود شخص است.

 • بورس مبتنی شهریه رایگان برای دانشجویان از کشور‌های خاص

  سومین نوع از بورسیه تحصیلی ارمنستان، شهریه رایگان برای دانشجویان ۷۰ کشور خاص است. به عبارت دیگر این نوع از بورسیه تحصیلی ارمنستان همان نوع دوم است با این تفاوت که تنها به دانشجویان گروه خاصی از کشورها اعطا می شود که توسط دولت ارمنستان تعیین می شوند. ایران هم جزو کشورهایی است که در ارمنستان دانشجویان بسیاری دارد و دانشجویان ایرانی می توانند از این بورس تحصیلی استفاده کنند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور ارمنستان بر روی مقاله ای با عنوان تحصیل در ارمنستان کلیک نمایید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در کشور ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

افراد خارجی که  هدف از مهاجرت به ارمنستان برای آنها سرمایه گذاری در اقتصاد کشور است ممکن است یکی از مجوز های اقامت زیر را کسب کنند :

 • مجوز اقامت ویژه، صادر شده به صورت گذرنامه و معتبر برای ۱۰ سال

 • مجوز اقامت دائم، صادر شده به صورت کارت و معتبر برای ۵ سال

 • اجازه اقامت موقت، صادر شده به صورت کارت و معتبر برای ۱ سال

جدول مجوزهای اقامتی کشور ارمنستان

مقامات مهاجرت (پلیس و سرویس امنیت ملی) ماهیت سرمایه گذاری، اندازه، محل، ایجاد شغل، ملیت و سایر عوامل را در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما برای دریافت اجازه اقامت شرایط  لازم  را  دارید، مورد بررسی قرار می دهند.

مهاجرت به خارج از کشور از طریق سرمایه گذاری ـ سرمایه گذاری در خارج از کشور

مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی موثر

یکی از شاخص های اقتصادی موثر که باید مورد توجه فرد سرمایه گذار جهت مهاجرت به ارمنستان قرار گیرد، نرخ مالیات است که رابطه ی عکسی با سود سرمایه گذار دارد. یعنی هرچه مقدار مالیات بیشتر باشد، میزان سود سرمایه گذار در ارمنستان کمتر خواهد بود. نرخ مالیات بر درآمد شخصی در ارمنستان ۳۶ درصد است. میانگین نرخ مالیات بر درآمد شخصی در ارمنستان از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۸ به میزان ۲۵٫۶۳ درصد بوده است و در سال ۲۰۱۴ به بالاترین حد یعنی ۳۶ درصد و در سال ۲۰۰۴ به پایین ترین حد یعنی ۲۰ درصد رسیده است. نمودار نرخ مالیات بر درآمد شخصی در ارمنستان را در زیر مشاهده می نمایید :

نمودار نرخ مالیات بر درآمد شخصی در ارمنستان

یکی دیگر از شاخص های اقتصادی بسیار تاثیرگذار در اقتصاد ارمنستان که باید مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد، میزان تولید ناخالص داخلی (GDP) است و تولید ناخالص داخلی به معنای  مجموع ارزش کالاها و خدمات نهایی است که در طی یک دوره معین، معمولاً یک ساله، در یک کشور تولید می‌شود. تولید ناخالص داخلی (GDP) در ارمنستان در سال ۲۰۱۷ به ارزش ۱۱٫۵۴ میلیارد دلار آمریکا بوده است. ارزش تولید ناخالص داخلی ارمنستان ۰٫۰۲ درصد از اقتصاد جهان را تشکیل می دهد. تولید ناخالص داخلی در ارمنستان در سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۷ به طور متوسط ​​۵٫۵۶ میلیارد دلار امریکا بود که در سال ۲۰۰۸ به بالاترین سطح خود یعنی ۱۱٫۶۶ میلیارد دلار و در سال ۱۹۹۳ به کمترین سطح یعنی  ۱٫۲۰ میلیارد دلار رسیده بود .

نمودار میزان تولید ناخالص داخلی کشور ارمنستان

تولید ناخالص داخلی ارمنستان در سال ۲۰۱۸ رشد ۶ درصدی داشته و انتظار میرود در سال ۲۰۱۹ (۴٫۸ درصد) و ۲۰۲۰ (۴٫۵ درصد) (IMF) کاهش یابد. ۵٫۳٪ رشد تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۹ تخمین زده می شود. انتقال پول خارجی، افزایش قیمت بین المللی مس و سیاست های پولی در زمینه تجارت، به توسعه اقتصادی کشور ارمنستان کمک می کند. دیگر نقاط قوت و ضعف ارمنستان شامل داشتن منابع مهم معدنی (مولیبدن، روی، مس و طلا)، حمایت مالی از سوی سازمان های بین المللی، کسب ذخایر قابل توجه ارز خارجی و عضویت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EARU) همانند همکاری با اتحادیه اروپا می باشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با عنوان سرمایه گذاری در ارمنستان از همین وبسایت مراجعه نمایید.

مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد

در مورد تولد دو اصل کلی خاک و خون وجود دارد که اصل خاک تابعیت فرزند را ناشی از محل تولد می داند اما اصل خون تابعیت فرزند را ( صرف نظر از محل تولد ) ناشی از تابعیت پدر و مادر به شمار می آورد. حال در مهاجرت به ارمنستان از طریق تولد، این کشور اصل خون را پذیرفته است یعنی صرف نظر از محل تولد فرزند به او تابعیت ارمنی را اعطا می کند. پس در صورت مهاجرت به ارمنستان و تولد فرزند، فرزند متولد شده در ارمنستان تابعیت ارمنستان را دریافت می کند در صورتی که :

 • والدین در هنگام تولد فرزند، بدون توجه به محل تولد، تابعیت ارامنه را در اختیار داشته باشند
 • یا یکی از والدین، در زمان تولد کودک، دارای تابعیت ارمنی باشد، در حالی که دیگری ناشناخته یا بی تابعیت باشد.

اخذ تابعیت از طریق تولد ـ تولد در خارج از کشور

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق تولد

مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج

مهاجرت به ارمنستان و کسب تابعیت از راه های گوناگونی امکان پذیر است که یکی از آنها ازدواج می باشد. اگر شما همسر یک شهروند ارمنی هستید، مجاز به درخواست اقامت در کشور ارمنستان هستید، به شرط اینکه از ازدواج رسمی شما دو سال گذشته باشد و شما در این دوره دو ساله حداقل ۳۶۵ روز در ارمنستان اقامت داشته باشید یا فرزندی مشترک داشته باشید که شهروند ارمنی است. علاوه بر این، قبل از آنکه درخواست شما برای اخذ اقامت ارمنستان پذیرفته شود، باید آزمون قانون اساسی ارمنستان را پذیرفته شوید که آزمون چند گزینه ای ساده با ۳۳ سوال است و شما باید تنها به ۱۷ سوال به درستی پاسخ دهید. از آنجا که شما از یاد گرفتن زبان ارمنی معاف می شوید، می توانید آزمون را به یک زبان خارجی بدهید و یک مترجم برای ارائه سوالات برای شما حضور داشته باشد.

مهاجرت به خارج از کشور از ازدواج ـ اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد اخذ اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی

در ابتدای بحث مهاجرت به ارمنستان لازم به ذکر می دانیم که مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه  MIE اتریش، هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این قسمت از مقاله را صرفاً جهت افزایش آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص خطرات پناهندگی و نکات مهم پناهندگی به عرض شما عزیزان می رساند.

در صورت مهاجرت به ارمنستان از طریق پناهندگی باید پس از ورود به خاک ارمنستان به صورت رسمی و مکتوب در خواست خود را اعلام دارید؛ حتی در صورتی که به شکل غیر قانونی در خاک ارمنستان ورود نمایید، می توانید در خواست خود را ارائه دهید. شما در صورتی که در کشور ارمنستان قصد ارائه درخواست پناهندگی را دارید، باید به مراکز دولتی مهاجرت ارمنستان مراجعه کنید و مدارک خود را ارائه نمایید. لذا باید فرم درخواست پناهندگی را تکمیل و آنرا به مبادی ذیربط تسلیم نمایید. همچنین شما می توانید در صورت بالغ بودن برای تمام اعضاء خانواده فرم درخواست را تکمیل نمایید. لازم به ذکر است که هر فرد به صورت مجزا هم می تواند فرم را پر کند. در تکمیل فرم دقت فرمایید تا تمام مواردی که باعث ترک وطن شده را یادداشت فرمایید. گفتنی است که متقاضیان قابل ملاحظه ای برای مهاجرت به ارمنستان اقدام می نمایند که برخی از آنها روش پناهندگی استفاده کرده که این روش مورد تایید موسسه حقوقی ملک پور نمی باشد؛ زیرا روش پناهندگی امری است خطرناک و بسیار دشوار که عواقب بسیار جبران ناپذیری را برای شما و خانوادتان به دنبال خواهد داشت و اصولا مورد تایید واقع نمی شود لذا از شما تقاضا مند هستیم با یک وکیل و مشاور حقوقی نسبت به انواع راه های قانونی دیگر مهاجرت اعم از : تحصیل ، کار ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و…. اطلاعات کسب نمایید و اجازه دهید آنان شرایط شما را بررسی نمایند و بهترین راه ، سریع ترین راه و کم هزینه ترین راه و از همه مهم تر راهی قانونی را به شما پیشنهاد نمایند تا آینده ای روشن برای خود و خانوادتان رقم بزنید.

پناهندگی در کشور های خارجی و مهاجرت از طریق پناهندگی

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش دوم

فایل ویدئویی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – بخش اول

مهاجرت به ارمنستان برای افراد هنرمند و فوق موفق

متقاضیانی که قصد مهاجرت به ارمنستان را دارند و می خواهند از طریق ویزای غیر از ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و سایر موارد اقدام نمایند، می توانند به طور مثال با ثبت نام در دوره های حرفه ای هنر و یا در یک انجمن و یا در یک کار حرفه ای به ارمنستان ورود داشته  باشند که از این طریق بتوانند مجوز اقامت در این کشور را به دست آورند. این افراد باید از طریق ویزای بازدید کننده برای ورود به ارمنستان اقدام کنند تا وارد کشور شده و شرایط شغلی خود را مورد بررسی قرار دهند و سپس برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. ویزای بازدید کننده زمانی صادر می شود که یک فرد خارجی قصد ورود به جمهوری ارمنستان را  به منظور گردشگری، بازدید از بستگان و یا افراد دیگر، کسب و کار، حمل و نقل و یا شرکت در کلاس های مربوط به حرفه ی مورد علاقه، درمان پزشکی و یا دیگر اهداف را دارد. ویزای بازدید کننده برای یکبار ورود یا برای چندین بار، تنها برای یک سال اعتبار دارد؛ در نتیجه اگر فرد قصد شرکت در این کلاس ها را دارد باید کمتر از یکسال به طول انجامد.

ویزای کار برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به ارمنستان و هزینه های زندگی در ارمنستان

در مهاجرت به ارمنستان یکی از مهم ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، ارزیابی هزینه های زندگی در این کشور می باشد.

 • هزینه های ماهانه خانواده چهار نفره: ۱،۱۷۴٫۴۹ یورو معادل (۷۴۰،۰۳۲٫۴۷ درام ارمنستان) بدون اجاره
 • و هزینه های فردی ماهانه: ۳۳۲٫۶۶ یورو معادل (۲۱۱۲۰۲۰٫۳۶ درام ارمنستان) بدون اجاره است.

هزینه زندگی شاخص در ایروان ۶۱٫۰۸٪ کمتر از لندن است. در کل هزینه زندگی در مهاجرت به ارمنستان رتبه ۳۹۶ از ۴۵۳ جهان را دارد. در جدول زیر برخی هزینه های زندگی در ارمنستان آورده شده است :

جدول برخی از هزینه های زندگی در کشور ارمنستان

نمودار هزینه های زندگی در ارمنستان

مهاجرت به ارمنستان و اخذ اقامت و تابعیت در ارمنستان

در مسیر مهاجرت به ارمنستان باید بدانید که اقامت موقت ارمنستان یکساله می باشد و هر بار به همین مدت قابل تمدید است. به همین جهت باید ۳۰ روز قبل از اتمام زمان مذکور، درخواست خود را در جمهوری ارمنستان جهت تمدید کارت اقامت موقت ارائه دهید و همچنین عوارض مربوطه را نیز پرداخت نمایید. پروانه اقامت موقت به افرادی تعلق می گیرد که دلایل قابل قبولی از نظر دولت ارمنستان برای ماندن یک ساله ی آنها وجود داشته باشد. اقامت دائم را افرادی کسب می نمایند که احراز کنند، خویشاوندان درجه یک آنها در ارمنستان سکونت دارند و همچنین باید ثابت کنند که دارای مسکن و اسباب امرار معاش هستند. اگر قصد مهاجرت به ارمنستان و کسب اقامت دائم این کشور را دارید باید قبل از ارائه درخواست اقامت دائم حداقل ۳ سال در ارمنستان ساکن باشید. پروانه اقامت دائم به افرادی که در جمهوری ارمنستان صاحب موسسه و کارآفرین باشند، نیز داده می شود. اعتبار این پروانه به مدت ۵ سال است که می توان به مدت ۵ سال دیگر آن را تمدید نمود. در ارمنستان یک نوع اقامت ویژه نیز وجود دارد و به اتباع خارجی تعلق می گیرد که ارمنی باشند وعلاوه بر آن به بیگانگانی که در ارمنستان فعالیت اقتصادی یا فرهنگی داشته باشند. این پروانه ده سال اعتبار دارد که قابل تمدید نیز می باشد. برای کسب تابعیت ارمنستان وجود سه شرط لازم است:

 • اقامت قانونی در ارمنستان برای ۳ سال گذشته
 • داشتن دانش خوب نسبت به زبان ارمنی
 • آشنایی با قانون اساسی ارمنستان

روش کسب تابعیت ارمنستان برای همسران شهروندان ارمنی، برای فرزندان شهروندان سابق ارمنستان (آنها باید در عرض ۳ سال پس از رسیدن به ۱۸ سالگی برای کسب تابعیت اقدام کنند ) و برای افرادی که پس از سال ۱۹۹۵ میلادی تابعیت ارمنستان را رد کرده اند، ساده شده است. در این موارد شرایط اقامت قانونی و دانش خوب نسبت به زبان ارمنی اعمال نمی شود. شهروندی ارمنستان بدون هیچ گونه الزام به وجود شرایطی، به افرادی که ارائه خدماتی به جمهوری ارمنستان کرده اند، می تواند اعطا شود. اخذ شهروندی ارمنستان بر اساس حکم رئیس جمهور ارمنستان است.

پاسپورت ارمنستان ـ تابعیت و شهروندی ارمنستان

اقامت ارمنستان

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به ارمنستان و نتیجه گیری

مهاجرت به ارمنستان از راه های گوناگونی امکان پذیر است که در این مقاله به بررسی مواردی از آنها همانند کار، تولد، ازدواج، پناهندگی و سرمایه گذاری پرداختیم. ارمنستان به دلیل نزدیکی به ایران همواره متقاضیان فراوانی برای مهاجرت داشته است اما اگر شما متقاضیان به دنبال مهاجرت به یک کشور با استانداردهای بالا می باشید، می توانید از کشورهای top اتحادیه اروپا همانند آلمان، اتریش، سوئیس، هلند، دانمارک و فرانسه اطلاعات جامع به دست آورده و یکی از کشورهای مذکور را برای مهاجرت با توجه به شرایط خود انتخاب نمائید. پیشنهاد می شود متقاضیان قبل از هرگونه اقدام با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره داشته باشند تا بتوانند اطلاعات لازم جهت مهاجرت به ارمنستان را کسب نمایند. همچنین در صورت هر گونه سوال، نظر یا پیشنهادی در زمینه مهاجرت به ارمنستان می توانید آنرا در انتهای همین مقاله، در قسمت دیدگاهها و نظرات بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاهترین زمان ممکن دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 پاسخ