مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی آن

مهاجرت به اروپا یا کانادا ، معیار ها و شرایط  و شاخصه های انتخاب بهترین کشور از بین کشورهای اروپایی یا کشور کانادا برای مهاجرت و اخذ اقامت اروپا یا کانادا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. مهاجرت اروپا یا کانادا کدام بهتر است؟ چه معیار هایی برای انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا وجود دارد؟ از کجا بدانیم که بر اساس شرایط شخصی خود مهاجرت به اروپا برای مان بهتر است یا کانادا؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات و دیگر سوالات در باب مهاجرت به اروپا یا کانادا و زندگی در این کشور‌ها بر اساس شرایط شخصی هر فرد ، دست خواهید یافت. مهاجرت به اروپا یا کانادا از زوایای بسیاری قابل بحث و بررسی می باشد که ما در این نوشتار به اهم ترین آنها اشاره نموده و به تحلیل مزایا یا معایب مهاجرت به اروپا یا کانادا و مقایسه آنها را خواهیم پرداخت. نکته ای که پر واضح است این است که نمی توان برای همگان یک نسخه یکسان برای مهاجرت تجویز نمود و به طور کلی مهاجرت هر شخص به پارامترهای شخصی، توانایی ها، علایق، آرزوها، میزان وابستگی اش به خاک وطنش و … بستگی دارد؛ اما برای انجام هر تصمیم مهمی در زندگی نظیر تصمیم مهاجرت می بایست با دیدی باز و به قول عامه دست به عصا و محتاطانه گام برداشت تا با آنالیز شرایط موجود به بهترین نتیجه از این تصمیم دست یافت. شما پس از مطالعه این مقاله می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور ، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و با در میان گذاشتن شرایط خود با مشاورین مجرب این موسسه، پاسخی دقیق در باب اینکه از میان مهاجرت به اروپا یا کانادا کدام مناسب شماست؟ را دریابید. با این مقدمه به سراغ ادامه مقاله خواهیم رفت. لطفا با ما همراه باشید.

در مقاله مقایسه مهاجرت به اروپا یا کانادا مطالبی در باب سرفصل های ذکر شده در زیر خدمت شما سروران گرامی ارائه خواهد شد :

مهاجرت به اروپا یا کانادا
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و شرایط عمومی
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و معرفی شاخصه های انتخاب برای مهاجرت
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی بعد فاصله و امکان رفت و آمد به وطن
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی نظام قضایی و فساد اداری
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی آب و هوا
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی هزینه های زندگی و نرخ مالیات
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و خدمات تأمین اجتماعی
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و احساس امنیت
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و انتخاب بر اساس سبک زندگی شخصی هر فرد
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و در نظر گرفتن خوشبختی فرزندان
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و انواع روش های مهاجرت
 • مهاجرت به اروپا یا کانادا و راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

مهاجرت به اروپا یا کانادا و شرایط عمومی

پیش از اخذ هر تصمیمی از جمله تصمیم بسیار مهم مهاجرت به اروپا یا کانادا می بایست اصول و پارامتر هایی را مد نظر خود قرار دهید. همانطور که می دانید اقدام به امر مهاجرت، اگر اغراق نکرده باشیم مهم ترین یا حداقل یکی از مهم ترین اقدامات در طول زندگی یک فرد محسوب می شود؛ زیرا که آینده و خوشبختی خود شخص و خانواده و عزیزان وی به انتخاب کشور مقصد مهاجرت و روش مهاجرتی که بر می گزیند، بستگی دارد. شایان ذکر است که مهاجرت امری بسیار پیچیده و بدون تعارف زمان بر و طاقت فرسا می باشد، اما اگر با انتخابی درست انجام شود، بهترین نتایج را برای شما و عزیزان تان در پی داشته و به آن آینده درخشانی که مورد انتظار شماست، دست خواهید یافت.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به اروپا یا کانادا کدام بهتر است؟

مقاله مرتبط

اخذ اقامت دائم کانادا

اما سوال اینجاست که برای مهاجرت به اروپا یا کانادا باید چه اصول و پارامتر هایی را رعایت نمود؟ این سوالی است که در ادامه مقاله پیش رو به آن به طور مفصل پاسخ داده خواهد شد، اما بمنظور انتخاب امر مهاجرت به اروپا یا کانادا یا هر مسئله دیگری می بایست به آن عمیق و ژرف نگریست و تنها به هدفتان از مهاجرت و زندگی در خارج از کشور تمرکز کرده و از پرداختن به مسائل حاشیه ای اجتناب ورزید.

مهاجرت به کانادا یا اروپا کدام بهتر است؟

همانطور که در مقدمه مقاله اشاره شد، نمی توان برای همگان یک نسخه مهاجرت پیچید و هر کس می بایست بر اساس شرایط خود بهترین مسیر مهاجرت خود را برتابد. بهترین پیشنهاد ما در ابتدای امر این است که بهمراه همسر و عزیزان تان به مشورت بپردازید و گزینه های اروپا ، کانادا، آمریکا یا حتی در صورت تمایل استرالیا را روی کاغذ بیاورید و پارامتر های ذکر شده در ادامه مقاله را برای هر کدام از گزینه ها بر اساس شرایط شخصی تان آنالیز کرده و به برنامه ریزی بپردازید.

مهاجرت به خارج از کشور ـ مهاجرت

برنامه ریزی شما باید به گونه ای باشد که یک طرح دقیق را ایجاد نماید؛ به این صورت که طرح شما شامل پاسخ سوالات زیر باشد :

 • دقیقا هدف ما از مهاجرت چیست و از آن چه چیزی می خواهیم بدست بیاوریم؟
 • برای مهاجرت باید از کجا شروع کرد و چه معیار هایی را باید در نظر داشت؟
 • به چه چیزهایی در فرآیند مهاجرت نیاز داریم و لازمه های طی مسیر مهاجرت به صورت موفقیت آمیز چیست؟
 • در چه بازه زمانی می توانیم به طور کامل مهاجرت کرده و اقامت کشور مورد نظر را بدست بیاوریم؟
 • مهاجرت ما چه تأثیری بر زندگی ما و اطرافیان علی الخصوص والدین مان دارد؟
 • آیا قصد بازگشت یا رفت و آمد به میهن خود را دارید یا خیر؟

و …

برای پاسخ به برخی از این سوالات نیاز به اطلاعات دقیق و موثق دارید که در این مقاله به شما ارائه می گردد، لطفا با ما همراه باشید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت به اروپا یا کانادا کدام بهتر است؟

مقاله مرتبط

اخذ اقامت کانادا یا اروپا یا استرالیا

مهاجرت به اروپا یا کانادا و معرفی شاخصه های انتخاب برای مهاجرت

گفتیم که برای انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا باید اصول و پارامتر هایی را لحاظ کنید و بر اساس این اصول به آنالیز و برنامه ریزی بپردازید. از جمله این پارامترها می توان به بعد فاصله، نظام قضایی و فساد اداری، وضعیت آب و هوا، امکان بازگشت و رفت و آمد به میهن، هزینه های زندگی،‌خدمات تأمین اجتماعی، احساس امنیت و … برای کشور مورد نظر اشاره داشت. هر یک از این پارامترها برای مهاجرت به اروپا یا کانادا قابل بررسی است؛ شما با آنالیز هر یک از این پارامترها و در کنار هم قرار دادن آنها می توانید به یک جمع بندی مناسب بر اساس خواسته هایتان از مهاجرت برسید و کشور مورد نظر خود را از بین گزینه های پیش رو انتخاب کنید.

مهاجرت به کدام کشور؟ مهاجرت به اروپا یا کانادا

مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی بعد فاصله و امکان رفت و آمد به وطن

شاید یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین نکاتی که برای مهاجرت به اروپا یا کانادا به ذهن شما خطور کرده باشد، بعد فاصله و میزان آزادی تان بمنظور رفت و آمد بین کشور مقصد مهاجرت و ایران عزیز باشد. این پارامتر شاید در ابتدای تصمیم تان برای مهاجرت به اروپا یا کانادا برایتان چندان مهم جلوه ندهد، اما اگر واقعا در ایران، بستگی و علقه های خاصی نظیر والدین کهن سال، داشتن یک business‌ یا کسب و کاری که مدیریت آن برعهده شماست و تمایلی ندارید که مهاجرت تان تأثیر زیادی بر کنترل شما بر روی آن کسب و کار را نداشته باشد یا هر بستگی دیگری که ایجاب کند که پس از مهاجرت به ایران بازگردید و مدام در رفت و آمد باشید، طبیعتا مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت یکی از کشور های اروپایی گزینه ای مناسب تر از مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا برای شما خواهد بود.

مهاجرت به کانادا ـ ایران کانادا

فایل ویدئویی موسسه حقوقی ملک پور در مورد برای مهاجرت به کانادا از کجا شروع کنم؟

مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی نظام قضایی و فساد اداری

یکی دیگر از مهم ترین پارامترهایی که متقاضیان برای مهاجرت به هر کشور می بایست مد نظر خود قرار دهند، بررسی نظام قضایی و فساد اداری در کشور مورد نظر است، اهمیت این موضوع نیز بیشتر از الان که در حال انتخاب در زمینه مهاجرت به اروپا یا کانادا هستید، پس از مهاجرت و حین اقامت در کشور مقصدتان بروز می کند. زیرا یکی از دلایل اصلی مهاجرت برای هر شخص زندگی در جامعه ای سالم و به دور از فساد اداری است. توضیح بیشتر آنکه که آیا در کشور مورد نظرتان در صورت بروز اختلاف بین شما و تبعه بومی آن کشور، تابعیت طرف مقابل یا خارجی بودن شما تأثیری بر رأی دادگاه دارد یا خیر؟ آیا آن فرد می تواند با دادن رشوه یا پیدا کردن آشنا در دادگاه حق شما را پایمال نماید؟ در نقشه زیر می توانید میزان فساد در مجامع قضایی و اداری را نه تنها برای کشور های اروپایی و کانادا بلکه برای تمام کشور های جهان را مشاهده بفرمایید. همانطور که ملاحظه می کنید، فساد در بین کشور های اروپایی حوزه اسکاندیناوی و اروپای غربی و مرکزی همانند کانادا پایین است و کشور های اروپای غربی و هم مرز با روسیه که متأثر از نظام حکومتی کمونیسم و منع جریان آزاد اطلاعات این کشور هستند، دارای فساد بیشتری می باشند.

نقشه و گراف مبارزه با فساد برای همه کشور های جهان

مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی آب و هوا

آب و هوا سومین پارامتری است که برای مهاجرت به اروپا یا کانادا می بایست مد نظر قرار گیرد. شاید تا کنون به تأثیر شگرفت آب و هوا بر روحیات و خلقیات یا سایر مسائل زندگی تان پی نبرده باشید اما این پارامتر برای شما و همراهان تان بیشتر از اینکه در بدو اقدام به مهاجرت اهمیت داشته باشد، حین اقامت حائز اهمیت تر خواهد بود. آب و هوای کانادا علی الخصوص در نقاط شمالی آن بسیار سرد است، البته این وضعیت در کشور های حوزه اسکاندیناوی در اروپا نیز برقرار است، زیرا کشور های سوئد یا فنلاند هم بسیار نزدیک به قطب شمال قرار دارند، این امر نه تنها بر آب و هوا بلکه بر تمام زندگی کسانی که در آن کشور ها مقیم هستند، تأثیر گذار است. اینجاست که باید از خودتان بپرسید که آیا می توانم بیشتر سال را از نعمت تابش خورشید به صورت طولانی مدت محروم بمانم؟ آیا کوتاه و بلند شدن روزها در فصول مختلف سال تأثیری منفی بر زندگی و کسب و کار من در کشور مورد نظرم دارد؟ آیا می توانم که بیشتر روزهای سال را به دلیل سرمای بیش از حد هوا در خانه بمانم و به گردش نپردازم؟ اینها سوالاتی است که می بایست در باب انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا از خود بپرسید.

البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که بیشتر جمعیت کانادا نیز در استان های جنوبی آن و نزدیک به مرزهای ایالات متحده آمریکا سکونت دارند. حال با دید بیشتری می توانید در مورد آب و هوای کانادا و استان مورد نظر سکونت تان در این کشور تحقیق نموده و بر اساس آن تصمیم گیری نمایید. پر واضح است که کشور های مرکزی و جنوبی قاره سبز نیز چهار فصل بوده و آب و هوای آنها بسیار نزدیک به آب و هوای بسیاری از مناطق کشور ما ایران هستند و شما و عزیزان تان راحت تر می توانید به اقامت در این کشور های عادت کرده و سریعتر منطبق شوید. لذا مسئله آب و هوا از نکات و پارامتر های غیر قابل اغماضی است که می بایست در انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا مد نظر داشته شود.

آب و هوا ـ تأثیر آب و هوا بر اقامت در خارج از کشور

آب و هوای اتریش

مهاجرت به اروپا یا کانادا و بررسی هزینه های زندگی و نرخ مالیات

هزینه های زندگی در یک کشور بسته به سطح تمکن مالی شما می تواند مهترین پارامتر برای انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا باشد یا نباشد؛ اما به هر روی و در هر سطح از تمکن مالی که قرار داشته باشید، این شاخص انتخابی برای شما و سایر اعضای خانواده تان حائز اهمیت خواهد بود. این پارامتر را می بایست به صورت ریز و کشور به کشور مورد بررسی قرار داد و نمی توان به یک جمع بندی درست از هزینه های زندگی در قاره اروپا دست یافت، اما من باب مثال خدمت تان عرض می کنیم که در وین اتریش، با درآمد ماهیانه ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو می توان به برای یک خانواده ۴ نفره زندگی متوسط رو به بالایی را فراهم کرد. اگر بغیر از کشور های اروپایی یا کانادا به گزینه های دیگری جهت مهاجرت نیز می اندیشید، بد نیست بدانید که هزینه های زندگی در آمریکا یا استرالیا بسیار بالاست؛ بعنوان مثال در استرالیا هزینه های مسکن زیاد است و با ۴ الی ۵ هزار دلار می توان یک زندگی با سطح متوسط و رو به بالا را تجربه نمود. اگر دارای فرزند با سن پایین هستید تمام هزینه ها از جمله هزینه های تحصیل، تفریح، کلاس های تقویتی، باشگاه و سایر هزینه ها را نیز برای فراهم کردن رفاه و ارتقاء پیشرفت فرزندان تان را نیز لحاظ کنید.

در نمودار های زیر میزان هزینه های زندگی در کشور های اروپایی و همچنین تمامی کشور های جهان را مشاهده می نمایید.

نقشه هزینه های زندگی در کشور های اروپایی

نقشه هزینه های زندگی در تمام کشور های جهان

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که هزینه های زندگی در برخی از ایالات کانادا پایین تر از هزینه زندگی در بسیاری از کشور های اروپایی است.

هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان
هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا

مهاجرت به اروپا یا کانادا و خدمات تأمین اجتماعی

شاید تا کنون به پارامتر خدمات تأمین اجتماعی و پوشش هزینه های زندگی و درمان در مبحث انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا نیندیشیده باشید، اما اهمیت این شاخص نیز کم از اهمیت هزینه های زندگی در کشور مورد نظر مهاجرت تان ندارد. نظام اداره یک کشور و social بودن یا نبودن آن نیز تأثیری چشمگیر در مهاجرت شما و سبک زندگی تان در کشور مورد نظر شما خواهد داشت. بگذارید این مهم را با ذکر مثال و توضیح بیشتر به خدمت شما سروران گرامی ارائه نماییم.

در کشوری مانند آمریکا که نظام آن به سبک سرمایه داری و کاپیتالیسم است، دولت در مناسبات اقتصادی بین افراد و سازمان ها دخالت چندانی نداشته و بنا بر اقصاد آزاد گذاشته شده است؛ این امر باعث بروز فاصله طبقاتی غیر قابل اغماض در کشور ایالات متحده شده است و همانگونه که از اخبار و جراید شنیده اید، تعداد کارتون خواب ها و افراد فقیر بخصوص در شهرهای بزرگ این کشور بسیار زیاد است. اما غالب کشور های اروپایی بویژه کشور های حوزه اسکاندیناوی و اروپای غربی و مرکزی از سیستم حکومتی سوسیالیسم برخوردارند. به این معنی که دولت بر مناسبات اقتصادی بین افراد و کمپانی ها کنترل بیشتری دارد، یکی از نمود های این کنترل بر مناسبات اقتصادی، اخذ مالیات از ثروتمندان و کمپانی های پر درآمد تر و تخصیص مالیات حاصله به دهک های پائین افراد جامعه است. با این وصف در کشور های اروپایی مذکور برخلاف کشور آمریکا، ثروتمندان روز به روز غنی تر و فقراء روز به روز فقیر تر نخواهند شد.

در مورد خدمات اجتماعی در کشور آمریکا ذکر این نکته از اهمیت خاصی برخوردار است که در صورت بروز حادثه، تصادف یا بیماری در این کشور شما تا مدت ها به دولت این کشور مقروض خواهید بود اما در کشور های اروپایی خدمات تأمین اجتماعی بسیار از کیفیت مطلوبی برخوردار است. بنا بر تحقیقات جناب آقای دکتر ملک پور سطح کیفی خدمات تأمین اجتماعی در کانادا همانند کشور سوئیس بالاست. در نمودار زیر نیز می توانید نرخ تأمین اجتماعی کانادا در یک بازه زمانی بلند مدت را مشاهده نمایید. شایان ذکر است که نرخ تأمین اجتماعی کانادا در حال حاضر ۱۳٫۸۱ می باشد.

نمودار نرخ تأمین اجتماعی در کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد شرایط جدید سیاسی کانادا

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در مورد وکیل مهاجرت به اروپا

مشکلات زندگی در اتریش
مشکلات زندگی در کانادا
مشکلات زندگی در آلمان

مهاجرت به اروپا یا کانادا و احساس امنیت

طبیعتا یکی از مهم ترین شاخصه هایی که هر کس برای مهاجرت مد نظر دارد، احساس امنیت می باشد. هر کس تمایل دارد به کشوری مهاجرت نماید که امنیت را برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورد. اگر همچنان قصد مهاجرت به کشور آمریکا را در اندیشه دارید، ذکر این نکته در این بخش از مقاله بجاست که امنیت در کشور ایالات متحده بالا نیست و شما نیز مانند بسیاری از افراد از طریق اخبار و رسانه ها شاهد به رگبار بسته شدن تعدادی از دانش آموزان در مدارس ایالات مختلف این کشور در زمان های مختلف در طول سال بوده اید. طبیعتا نه شما و نه هیچ والدین دیگری بهمراه همسر و فرزندان خود به کشوری مهاجرت نمی کنند که نا امن باشد. خوشبختانه سطح امنیت جانی و همچنین امنیت روانی در کشور های کانادا و همچنین بسیاری از کشور های اروپایی بالاست، اما با این حال شما توصیه می نماییم که اگر در بین مهاجرت یکی از چند کشور در بحث مهاجرت به اروپا یا کانادا دو به شک هستید، برای اطمینان خاطر خود هم که شده در این زمینه به تحقیق بپردازید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور به رشته تحریر درآمده است و هر گونه کپی برداری و انتشار آن بدون ذکر منبع خلاف شرع، حرام بوده و از نقطه نظر قانونی از قابلیت پیگیری برخوردار است.

احساس امنیت ـ مهاجرت به اروپا یا کانادا و احساس امنیت

مهاجرت به اروپا یا کانادا و انتخاب بر اساس سبک زندگی شخصی هر فرد

تا به این بخش از مقاله به خوبی دریافته اید که انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا امری است که کاملا به خود شخص و اهمیت هر کدام از این شاخص ها وابسته است. برخی از افراد به دنبال امنیت هستند، برخی بخاطر مسائل مالی بر روی هزینه های زندگی حساسیت نشان می دهند، بسیاری از افراد نیز نظام قضایی و میزان فساد فراوان در یک کشور را نمی توانند تحمل کنند. به هر روی این شما هستید که بر اساس این پارامترها کشور مورد نظر خودتان را می بایست انتخاب نمایید. ممکن است که برای شما بهترین گزینه مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت یکی از کشور های اروپایی باشد، اما برای برادرتان کانادا گزینه مناسب تری قلمداد گردد. به همین خاطر است که می گوییم بنا بر اهمیت دادن هر شخص به مسائل مخلف و سبک زندگی شخصی وی و عزیزانش بهترین مسیر مهاجرت می بایست انتخاب شود.

از جمله شاخص ها و پارامتر های دیگری که می توان در انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا مد نظر قرار داد و بررسی آنها در این مقال نمی گنجد، عبارتند از :

 • زبان رسمی کشور مورد نظر و آسانی و سختی یادگیری آن ( اگر زبان رسمی مردمان آن کشور انگلیسی نیست، آیا اکثریت آنها قادرند که به این زبان تکلم نمایند؟ )
 • موقعیت کشور مورد نظر از جنبه ای تجاری، اقتصادی و در دسترس بودن
 • اعتبار پاسپورت کشور مورد نظر و میزان آزادی سفر به کشور های مختلف بدون نیاز به اخذ ویزا
 • دین و آیین مردم کشور مورد نظر
 • نظام آموزشی
 • زیر ساخت ها
 • تنوع اقلیمی
 • تنوع جمعیتی
 • مردم دوستی و خونگرمی افراد بومی
 • میزان در دسترس بودن امکانات و تفریحات
 • ارزش ارز
 • نرخ مالیات
 • نرخ بیکاری
 • میزان امنیت سرمایه گذاری

و …

مهاجرت به اروپا یا کانادا و در نظر گرفتن خوشبختی فرزندان

آمار ها و شواهد موجود نشان می دهد که یکی از دلایل انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا پیشرفت فرزندان دلبند شما می باشد و تمایل دارید که بعنوان والدین فرزندتان او را در یک محیط پر از پیشرفت و رفاه خوشبخت نمایید. ما نیز منکر این امر نیستم اما توصیه ما به شما این است که ابتدا به فکر خود باشید. تا شما آرامش نداشته باشید و خوشبختی را حس نکنید، چگونه می توانید سایه سری برای فرزندان خود باشید و چگونه قادر خواهید بود آنها را به آن آینده ی روشنی که دوست دارید و دوست دارند، برسانید؟ لذا این امر را فراموش نکنید تا شما خوشبخت نباشید به سختی می توان این خوشبختی را به فرزندان خود نیز انتقال دهید. با این اوصاف در بحث انتخاب اینکه اروپا بهتر است یا کانادا؟ همانگونه که به تحصیل، پیشرفت و خوشبختی فرزندان تان می اندیشید، در اندیشه خود نیز باشید.

آمار ها و شواهد موجود نشان می دهد که یکی از دلایل انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا پیشرفت فرزندان دلبند شما می باشد و تمایل دارید که بعنوان والدین فرزندتان او را در یک محیط پر از پیشرفت و رفاه خوشبخت نمایید. ما نیز منکر این امر نیستم اما توصیه ما به شما این است که ابتدا به فکر خود باشید. تا شما آرامش نداشته باشید و خوشبختی را حس نکنید، چگونه می توانید سایه سری برای فرزندان خود باشید و چگونه قادر خواهید بود آنها را به آن آینده ی روشنی که دوست دارید و دوست دارند، برسانید؟ لذا این امر را فراموش نکنید تا شما خوشبخت نباشید به سختی می توان این خوشبختی را به فرزندان خود نیز انتقال دهید. با این اوصاف در بحث انتخاب اینکه اروپا بهتر است یا کانادا؟ همانگونه که به تحصیل، پیشرفت و خوشبختی فرزندان تان می اندیشید، در اندیشه خود نیز باشید.

مهاجرت به اروپا یا کانادا و انواع روش های مهاجرت

همانطور که می دانید به طور کلی ۶ دسته بندی در روش های مهاجرتی به هر کشوری وجود دارد که عبارتند از :

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

پر واضح است که از بین طرق فوق پناهندگی کاملا غیر قانونی بوده و امکان بازگشت به وطن را نخواهید داشت و حتی اگر بتوانید به میهن خود بازگردید به آسانی بدون درد سر این امر میسر نخواهد بود. اما اگر بخواهید از روش کاری به کشور های اروپایی یا کانادا مهاجرت نمایید، می بایست علاوه بر هزینه های زندگی شاخص های نظیر نرخ بیکاری، نرخ مالیات بر درآمد، شاخص قیمت مصرف کننده و … کشور مورد نظر تان را نیز پیش از مهاجرت خود بررسی نمایید. در باب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز می بایست شاخص هایی نظیر نرخ مصادره اموال یا Expropriation Rate‌ ، نرخ انواع مالیات ها، نرخ تورم، نرخ تولید ناخالص داخلی کشور مورد نظر تان را علاوه بر شاخص های گفته شده در این مقاله مورد نظر قرار دهید تا به بهترین نتیجه در باب مهاجرت و اخذ اقامت خود دست یابید. بمنظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقالاتی با عناوین مهاجرت آسان به اروپا ، اقامت اروپا ، اخذ اقامت دائم کانادا و پاسپورت کانادا مراجعه نمایید.

وکیل مهاجرت معتبر ـ موسسه مهاجرتی ملک پور ـ مشاور مهاجرتی

مشاوره مهاجرت به کانادا
مهاجرت به اروپا
تحصیل رایگان در اروپا

مهاجرت به اروپا یا کانادا و راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

یکی از بهترین پیشنهاداتی که در زمینه انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا می توانیم به شما داشته باشیم، تهیه محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد. شما با تهیه و مشاهده این محصول ویدئویی تولید شده توسط موسسه حقوقی ملک پور ، می توان خود همانند یک وکیل مهاجرتی برای مهاجرت تان تصمیم گیری نمایید و به اطلاعات دقیق و جامعی در باب مهاجرت و انتخاب بهترین مسیر بر اساس شرایط شخص خودتان دست یابید. نکته جالب توجه در باب قیمت گذاری این محصول ویدئویی این است که پس از تماشای آن، در صورت عقد قرارداد با موسسه حقوقی ملک پور، قسمت اعظمی از وجه پرداختی حین خرید از حق الزحمه وکالت شما کسر خواهد شد و بدین ترتیب شما با هزینه اندکی به یک وکیل مهاجرت تبدیل خواهید شد.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت
مهاجرت به اروپا یا کانادا و سخن پایانی

مهاجرت به اروپا یا کانادا و انواع ملاک ها و معیار های انتخاب اینکه اروپا یا کانادا بهتر است در این مقاله معرفی شد. همانگونه که اشاره شد برای مهاجرت به اروپا یا کانادا یک نسخه همگانی وجود ندارد و هر شخص با در نظر گرفتن پارامترها و ملاک های ذکر شده در این مقاله بر اساس شرایط خود تصمیم به انتخاب یکی از آنها می نماید. شما با مطالعه این مقاله قادر شده اید ملاکها و پارامترهای بسیاری برای مهاجرت خود در نظر بگیرید و انتخابی درست داشته باشید تا به آن آینده مورد نظرتان از طریق مهاجرت دست یابید. البته پیشنهاد اکید ما این است که محصول ویدئویی راهنمای گام به گام انتخاب بهترین مسیر مهاجرت را از دست ندهید، زیرا در هیچ جایی نظیر اطلاعاتی که در این محصول ویدئویی ارائه شده است را نخواهید یافت و اطلاعاتی به مراتب جامع تر از این مقاله را برای امر مهاجرت تان دسترسی خواهید داشت. در صورتی که هنوز در باب انتخاب مهاجرت به اروپا یا کانادا سردرگم هستید، به هر روی می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس برقرار کرده و با مشاوره با مشاورین این موسسه بصورت رایگان به نقطه ای روشن در این خصوص دست یابید. بعلاوه می توانید در قسمت دیدگاه های مقاله پیش رو سوال یا ابهام خود را مطرح کرده تا در سریعترین زمان ممکن به دقیق ترین پاسخ دست یابید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 پاسخ
 1. سارای گفته:

  سلام. من ۳۰ سالمه. لیسانس مکانیک و ارشد مدیریت دانشگاه تهران با معدل ۱۹.۵ دارم. ۷ سال هم سابقه کار دارم. هدفم کانادا هست. میتونم هم از طریق اسکیل ورکر و هم از طریق تحصیلی بصورت همزمان اقدام کنم ؟ تداخل این دوتا مشکل ایجاد نمیکنه؟

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز در مورد اسکیل ورکر لازم است امتیازات شما به دقت محاسبه و شانس شما بررسی شود چون معمولا سابقه کاری حین تحصیل قابل قبول نیست. امکان اقدام برای شیوه تحصیلی و اسکیل ورکر به شکل همزمان هم وجود دارد.

   پاسخ
 2. Sajad گفته:

  باسلام،من ۳۰سالمه و مدرک لیسانس رشته پرستاری دارم فارغ التحصیل ازدانشگاه شیرازهستم و۴سال سابقه کار مرتبط با رشتم دارم.مدرک زبان انگلیسی آیلتس دارم و متاهل هستم،همسرم هم معلم هستن.تمکن مالی حدود۴۰۰الی۵۰۰میلیون دارم.بنظرتون بااین شرایط میتونم توی کانادا یاانگلیس کاری پیدا کنم؟چون توی لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۲۰زده بود که مورد نیاز هست و اینکه حقوق ماهیانه یه پرستار باشرایط من چقدر هست؟آیا برای یه زندگی معمولی رو به بالا خوبه؟اگه توی انگلیس و کانادا نتونم توی چه کشوری بازار کارپرستاری بهتره؟
  ببخشید طولانی شد
  ممنون میشم اگه پاسخ بدیم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز برای کار در کشورهای دیگر شما می بایست مدرک خود را معادلسازی کنید. حقوق پرستاران در کشور کانادا برای پرستارانی که در بیمارستان کار می کنند در امد بسیار خوبی خواهند داشت .کشور المان نیز برای مشاغل بیمارستانی اعلام نیاز کرده است.

   پاسخ
 3. وحید محمدی گفته:

  باسلام.
  من ۳۵ساله متاهل با یک پسر ۷ساله و همسر ۲۷ساله که لیسانس مکانیک ماشین افزار دانشگاه علمی کاربردی دارم و ۱۲سال سابقه کار مرتبط دولتی دارم. با فرض ارائه نمره زبان بالا(که میخوام فشرده کار کنم) گزینه اسکیلد ورکر کانادا بکارم میاد یا پیشنهاد دیگه‌ای دارین؟؟ تمکن مالیم هم درحد تامین مایحتاجم در اونجا خواهد بود.
  مثلا در حد ۷۰۰ ۸۰۰ میلیون تومن.
  خانمم هم کاردانی مربی کودک داره.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام بر شما دوست عزیز
   شرایط تان مناسب است و برای راه های زیادی مثل اسکیلد ورکر کانادا،جاب سیکر المان و اتریش و یا دوره های زبان می توانید اقدام نمایید. البته در خصوص اسکیلدورکر باید شرایط تان به صورت دقیق بررسی شده و امتیازات تان محاسبه شود. حتی می توانید از طریق تحصیل همسرتان و با ویزای همراه وارد کشورموردنظر شده و پس از ان به دنبال کار بگردید

   پاسخ
 4. سارا گفته:

  سلام. من ۳۴ سالم هست و دکتری فیزیک دارم، ۱۰ سال سابقه ی کار مرتبط دارم ولی نمیتونم از محل کارم برای سابقه برگه ای بگیرم ولی بیمه تامین اجتماعی ثبت شده دارم برای ۱۰ سال. همسرم لیسانس کامپیوتر دارن و ۳۵ سالشونه ایشونم ۱۰ سال سابقه ی کار مرتبط دارن. یه پسر ۴ ساله داریم. سطح زبانمون بد نیست ولی مدرک نداریم. میخواستم بدونم با شرایط ما کانادا یا اتریش و به چه صورت برامون مناسبتره. ممنونم.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز چنانچه شما بتوانید مدرک زبان دریافت کنید هم می توانید از طریق اسکیل ورکر کانادا و هم از طریق جاب سیکر اتریش اقدام نمایید. از طریق تحصیل برای اتریش نیز شانس اقدام دارید. چه نمره زبانی را می توانید ارایه نمایید؟ میزان تمکن مالیتان را نیز بفرمایید.

   پاسخ
 5. هومن گفته:

  ممنون از این که پاسخ دادید
  در این مورد که می‌فرمایید که باید حداقل ۳ سال مرتبط با رشته تحصیلی سابقه کار داشت، به نظرتون اگه همینجا ارشد رو نرم افزار بخونم کار درستی کردم؟ در ضمن امکانش هست سابقه کار قبل از مدرک باشه؟ یعنی من ۵ سال توی یک رشته کار کردم و حالا تازه مدرکش رو گرفتم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   دوست عزیز سابقه کاری بعد از اخذ مدرک محاسبه می شود .در نظر داشته باشید برای اخذ ویزای جست و جوی کار در آلمان و اتریش شما با مدرک لیسانس می توانید اقدام کنید و نیاز به ارائه سابقه کار همراه با بیمه نیست.

   پاسخ
 6. هومن گفته:

  سلام من ۲۱ سال سن دارم و ترم آخر لیسانس مهندسی مواد (متالورژی) هستم. به صورت حرفه ای هم برنامه نویسی وب سایت انجام میدم ولی مدرکی در زمینه کامپیوتر یا نرم افزار ندارم.
  به صورت نیمه حرفه ای در بازار بورس تهران، بین الملل و فارکس معاملاتی انجام میدم.
  سابقه کاری به صورت مکتوب ندارم
  زبانم در حد متوسط به پایینه ولی حتما در آینده فوق العاده روش کار میکنم
  سابقه بیمه فعلا حدود ۳ یا ۴ ماه دارم که از کارهای پاره وقت بدست امده
  خیلی علاقه مندم که بعد از سربازی توی زمینه برنامه نویسیم کارم رو ادامه بدم
  در حال حاظر هم سرمایه خاصی ندارم
  میخواستم برای کانادا یا اروپا اقدام کنم
  لطفا بگید که از نظر بازار کار برنامه نویسی و رشته تحصیلیم که متالورژی هست کدوم کشور بهتره برای من
  و بفرمایید که چند سال در کدام زمینه شغلی (برنامه نویسی یا متالورژی؟ ) باید سابقه کار برای خودم دست و پا کنم که هرچه زودتر موفق به مهاجرت بشم
  شرمنده اگه طولانی شد خود دکتر ملک پور فرموده بودن که کامل باشه سوالتون😅
  ممنون

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام.
   دوس عزیز هر دو رشته برنامه نویسی و مهندسی مواد بسیار رشته های خوبی هستند اما شما اگر هدفتان مهاجرت از طریق کار است باید سابقه ی کار حداقل ۳ ساله و مرتبط با رشته ی تحصیلیتون ارائه بدید و نیازمند داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس هستید. در مورد مدرک زبان هم اگر هدفتان اروپا هست باید آیلتس با نمره ی حداقل ۶ و یا مدرک b1المانی نیاز دارید تا برای کشور های المان و اتریش بتونید اقدام کنید. سن شما برای روش های تحصیلی مناسب است و در حین تحصیل شما اجازه ی کار کردن دارید.

   پاسخ
 7. علي رضا گفته:

  سلام
  وقتتون بخير
  در مقطع کارشناسي مهندسي کامپيوتر در دانشگاه شيراز (تحصيل بصورت مجازي در دانشکده آموزش هاي الکترونيکي) تحصيل ميکنم. معدل ۱۸٫۵ و ايلتس ۷
  سال اينده در ۲۷ سالگي فارغ التحصيل مي شوم.
  با توجه به مدرک اخذ شده( از حيث اعتبار) و سن آيا امکان ادامه تحصيل در مقطع ارشد وجود دارد؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز شما می توانید با مراجعه به دارالترجمه درخواست نمایید که اعتبار مدرک تحصیلی شما را بررسی نمایید. در صورتی که مدرک تحضیلی شما مهر وزارت علوم را داشته باشد به احتمال زیاد می توانید برای اکثر کشورها اقدام نمایید.

   پاسخ
 8. مهدی گفته:

  سلام
  من ۴۲ سال سن دارم. لیسانس مهندسی صنایع و فوق لیسانس مدیریت اجرایی،
  ۱۷ سال سابقه کاری دارم که ۵ سال آخر بعنوان مدیرعامل یک شرکت خدمات پس افروش معتبر هستم.
  ۲ فرزند ۱۰ و ۲ ساله دارم و همسرم ۳۷ ساله و فوق لیسانس بازرگانی.
  برای مهاجرت به کانادا از چه روشی بهتره اقدام کنم.
  باسپاس

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز سن شما برای اخذ ویزای تحصیلی و یا اقدام از طریق اسکیلد ورکر با ریسک بسیار بالائی همراه هست .ایا همسر شما سابقه کار همراه بیمه دارند؟ زبان ایشان در چه سطحی ست ؟
   یکی دیگر از راههای اخذ اقامت کانادا روش سرمایه گذاری ست . شما چه میزان پشتوانه مالی دارید؟

   پاسخ
 9. علی گفته:

  سلام خسته نباشید. بنده مهندسی برق دارم و ۶ سال در نیروگاه سابقه کار دارم. ۳۱ سالم هست و سال ۹۱ فارغ التحصیل شدم. قصد دارم برای اروپا کشور هایی مثل دانمارک یا اتریش و یا کانادا اقدام کنم در حال خوندن آیلتس هستم. به نظر شما کدام گزینه بهتر می باشد؟ همه چیز هم که دارم بفروشم در حدود ۲۷۰ تا ۳۰۰ تومن سرمایه دارم.
  ممنون از سایت پر بارتون.

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   رشته تحصیلی شما بسیار عالی هست و بازار کار بسیار خوبی در کشورهائی نظیر آلمان و اتریش و هم چنین در کانادا خواهد داشت. شما می توانید از ویزای جاب سیکر برای کشور اتریش و یا المان اقدام کنید و هم چنین اخذ اقامت از طریق اسکیلد ورکر کانادا در صورت داشتن آیلتس با نمره بالا گزینه مناسبی به نظر می رسد . از آنجا که برنامه اقامتی اسکیلد ورکر یک سیستم امتیاز بندی دارد شرایط شما می بایست به طور دقیق بررسی شود .شما مجرد هستید یا متاهل؟

   پاسخ
 10. R Dpr گفته:

  سلام به شما عزیزان در موسسه MIE،
  من ۳۷ ساله هستم و مدرک من لیسانس مهندسی برق هست. همسرم هم ۳۶ ساله با مدرک لیسانس هستند. خیلی دوست داریم به کانادا مهاجرت کنیم. آیا راهی برای ما وجود داره؟ سرمایه ما هم حدود ۴۰۰ میلیون تومان هست.
  با سپاس

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام دوست عزیز
   با توجه به شرایط سنی شما و همسرتان روش تحصیلی برای شما با ریسک ویزای بالائی همراه هست . شما می توانید برای اقامت کاری کانادا از طریق اسکیلد ورکر اقدام کنید .برای این منظور به سابقه کار همراه با بیمه و مدرک زبان آیلتس با نمره بالا نیاز دارید . میزان تحصیلات و سطح زبان همسرتان نیز می تواند برای شما امتیاز آور باشد .در هر صورت فاکتور سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان برای شما امتیاز آور خواهد بود .آیا شما یا همسرتان مدرک زبان دارید؟

   پاسخ
 11. بهادر نوروزی گفته:

  سلام بر شما
  من ۱۸ سالمه دیپلم تجربی دارم میخوام برای پزشکی کانادا اقدام کنم. میشه راهنماییم کنید؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام
   دوست گرامی
   برای تحصیل پزشکی در کانادا شما می بایست ابتدا یک لیسانس علوم پایه و مرتبط با رشته پزشکی در کانادا اخذ نمائید و سپس در آزمون پزشکی (ای مت) شرکت کنید و پس از قبولی در این آزمون می توانید تحصیل در رشته پزشکی را شروع نمائید.

   پاسخ
 12. amin گفته:

  سلام خسته نباشید. من معماری خوندم لیسانس هم دارم ایلتس هم دارم میخونم که برای ۵ ماه دیگه بتونم ایلتس ۶ بگیرم. کانادا بخوام اقدام کنم باید چطور کار رو شروع کنم با موسسه شم؟

  Rating: ۵
  پاسخ
  • mie malekpour31 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در نظر داشته باشید برای تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس می بایست آیلتس ۶و نیم داشته باشید ضمن اینکه سن شما نیز حائز اهمیت می باشد . چند ساله هستید؟

   پاسخ
 13. Abolfazl گفته:

  سلام من میخوام مستقیم با خوده جناب ملک پور صحبت کنم و ازشون مشاوره بگیرم امکانش هست ؟میشه کمکم کنید

  Rating: ۵
  پاسخ
 14. سمیه گفته:

  سلام‌ . من رشته کامپیوتر خوندم اما ۶سال سابقه در کار بیمه های خصوصی دارم و مرتبط با رشته ام نیست‌ ۳۲سالمه. متاهلم.بچه ندارم. آیلتس ۵دارم. دارم برای ایلتس بالاتر میخونم. چه پیشنهادی برای مهاجرت کاری برام دارید؟ کجا شانس بهتری دارم؟
  ممنونم

  Rating: ۵
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، کاریابی بعد از تحصیل وابسته به تخصص و سطح زبان شما داره. برای کانادا گزینه های مناسبی هست که بعدش می تونید دنبال کار باشید و شانس کاریابی و اقامت هم بالا هست.

   پاسخ
 15. مهدی گفته:

  سلام
  بنده ۳۹ سالم و رشته کامپیوتر خوندم و یه فرزند ۸ ساله دارم و مبلغ مالیم ۲۵۰ میلیون تومان آیا میتونم مهاجرت کاری داشته باشم به اتریش
  ممنونم

  Rating: ۴
  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام، اگر مدرک زبان داشته باشید و سابقه کار در حدود ۱۰ سال بله می توان اقدام نمود. داشتن سرمایه کافی برای زندگی در اتریش یکی از مهمترین موارد است. برای شما آلمان نیز گزینه مناسبی می باشد.

   پاسخ